13/10/2006
Fotky z novin nejsou pravé + tisková zpráva.
Noviny New York Daily News dnes otiskly - jak říkají, obrázek Michaela a jeho dcery, kde se Michael převlékl jako žena. Michaelův tým na toto okamžitě reagoval a Raymone vydala následující prohlášení:

"Na obrázcích z NY Daily News není Michael jackson. Je to podvod. Michael Jackson nenavštívil v posledních letech Saint-Tropez, ani se nikdy nepřevlékl do ženského klobouku a střevíčků. Pan Jackson očekává od novin omluvu a stažení tohoto výtisku. Pokud se tak nestane, celá věc se bude řešit přes naše právníky."

Na diskuzi můžete najít obrázky z těchto novin a vyjádřit se k nim.
9/10/2006
Michael mluvil o Raymone Bain.
V novinách Washington Post vyšel článek o Raymone Bain, která pracuje jako mluvčí a manažerka Michaela. I Michael zaslal své vyjádření o Raymone mailem: "Byl jsem ohromen její profesionalitou, jejím strategickým myšlením a upřímností. Z dálky jsem sledoval skvělou práci, kterou dělala pro jiné klienty, pracovala pro lidi z politiky, pro nadace, svět módy. Vlastně jste ani nemohli vzít časopis, aniž byste tam viděli její klienty Babyface, Boyz II Men nebo Serenu Williams..."

Hlasujte pro Michaela!
Časopis Bravo zveřejnil anketu, ve které se ptá, kdo byl jeho největší hvězdou.
http://www.50jahrebravo.de/online/render.php?render=349221/10/2006
Došlo k soudímu urovnání s Debbie.
Debbie se soudila s Michaelem o opatrování jejich dětí, kterých se před časem vzdala a nyní chtěla své práva na děti zpět. Teš je již jasné, že se místo dětí spokojí s penězi. Právník Debbie, Marta Almli, řekl: "Stále jednáme ohledně detailů, ale nemůžu vám říci podrobnosti ohledně urovnání. Obě strany s částkou souhlasily." Právník Michaela, Michael L. Abrams, řekl: "Můj klient je velmi spokojený s výsledkem a doufá, že nyní si obě strany budou žít opět v klidu své životy."

Michael již nespolupracuje s 2Seas.
Mluvčí Michaela Jacksona, Raymone Bain, potvrdila, že Michael nadále nespolupracuje s bahrajnskou nahrávací společností Two Seas. Tuto organizaci opustil již před pěti měsíci.23/9/2006
Tisková zpráva
V tisku se rozšířily informace, že chce Michael vybudovat zábavní park v Irsku. Raymone Bain, jeho tisková mlvčí, vydala následující zprávu: "Tyto informace z irských bulvárních plátků jsou chybné a nesmyslné."9/9/2006
Michael je v Irsku.
Spekulace, že Michael našel nový domov v Irsku, může být pravdivá. Včera totiž se svými dětmi navštívil obchod s knihami v Dublinu. Majitel obchodu k tomu řekl: "Ve čtvrtek odpoledne nám volala žena, která nás poprosila, jestli bychom mohli na chvíli zavřít obchod s knihami, protože její klient by chtěl přijet s dětmi. Neřekla nám jméno klienta, i přesto jsme souhlasili." Rádiový rozhovor s majitelem obchdou:

Byly děti Michaela zakryté?
Ne, vůbec ne. Ale když jste tak slavní jako Michael Jackson, chcete nějak své děti ochránit. Byly normálně sportovně oblečené ve značkovém oblečení. Prohlížely si knížky a moc se jim to líbilo.

Jak se chovaly děti k Jacksonovi?
On si prohlížel zejména sekci s knihami ze šoubiznisu, děti za ním pořád běhaly a ukazovaly mu, co našly a jaký na to má názor. Nedaly mu moc pokoj. A on vždycky odpověděl něco jako - ó to je skvělé. Bylo to moc příjemné, protože děti nacházely mnoho knih, které se jim líbily.

Co si nakonec koupili?
Ta malá holka byla úplně šílená do knih, kde byly víly. Kluk se ptal po knihách Beeno. Nerad bych říkal, co všechno si koupil jejich otec, protože o něm bylo už mnoho napsáno - ale řeknu vám, že je to velký čtenář. Koupil mnoho knížek o filmu a hudbě a takové podobné věci.

Jak na vás působil Jackson jako člověk?
Je docela malý a hubený. Byl oblečený ve sportovním, měl svoji obvyklou výstroj - černý klobouk, brýle a šátek. Ale když přišel do obchodu, šátek si sundal. Měl jsem s ním jen hodně krátkou konverzaci - bylo jasné, že se nechce moc bavit, když nakupoval. My tady máme knihu, do které se podepisují slavné osobnosti, které navštíví naše knihkupectví, ale jediné, co jsme udělali je, že jsme mu dali zdarma knihu o Irsku. Chtěl jsem ji dát jeho asistentce, ale ona mě poslala přímo za ním. Takže jsem mu tu knihu dal a on byl opravdu rád. Řekl mi: "Můj bože, to je od vás krásné, moc děkuju..." Právě v té chvíli si sundal svůj šátek. Vypadal docela bledý, ale v žádném případě ne divně, jak tvrdí lidi. Vypadá docela zdravě. A je skvělé, že vede své děti ke knihám, protože ony byly opravdu ve svém živlu. Byli skvělí zákazníci - na nic moc se neptali, na nic si nestěžovali.8/9/2006
Michael zaplatí exmanželce.
Soudce rozhodl, že Michael zaplatí exmanželce Deborah Rowe 60.000 dolarů za náklady soudu. Michaelovi právníci se ohradili, že už dostala 8 miliónů jako rozvodové vyrovnání, tak by měla mít dost peněz zaplatit i soudní výlohy. Soudce tento názor ovšem nesdílel. Debbie se s Michaelem soudí o právo děti, které chce do své péče. Před několika roky se naprosto vzdala svých rodičovských práv, ale nyní je chce zpátky. Soud není moc na očích veřejnosti, protože se vše řeší přes soukromého soudce. Michael ani Debbie se soudu zatím osobně neúčastní. Obě strany se už delší dobu pokoušejí o mimosoudní vyrovnání, ale zatím neúspěšně. Michael Abrams, Michaelův právník, k tomu řekl: "Doufáme, že do týdne se konečně domluvíme."5/9/2006
Vyšetřování požáru v Neverlandu skončeno.
Vyšetřovatelé poslední týden zkoumali, proč vznikl na Michaelově ranči požár. Bylo zjištěno, že požár nejspíš začal od nějakého elektrického zařízení na pozemku, nicméně jasný původce požáru nebyl zjištěn.

Bude John Landis opět pracovat s Michaelem?
Filmový režisér John Landis bude možná opět natáčet s Michaelem na jeho novém comebackovém videu. Landis, který v minulosti Michaelovi natočil klipy Thriller a Black or white, řekl v nedávném rozhovoru, že s Michaelem mluvil. "Mluvili jsme spolu před měsícem kvůli pracovní záležitosti. Michael je génius. Je hodně výstřední, ale je to opravdový talent. Nejsem ten, který by ho soudil."30/9/2006
Michael měl narozeninovou párty.
Michael prý oslavuje dnes své narozeniny v Evropě, v neznámé lokaci. V úterý mu přichystaly oslavu jeho děti, což pro něj bylo, dle slov mluvčí Raymone Bain, velké překvapení.

Muzikál Thriller měl úspěch.
V Londýně se odehrál dlouho očekávaný muzikál Thriller, kde účinkovalo více než 80 londýnských umělců. Zazněly zde písně jako Bad, Dirty Diana, Will you be there nebo Beat it. Michaela si zde zahrál známý imitátor Navi. Producent muzikálu, Adrian Grant, k tomu řekl: "Muzikál vznikl, aby připomněl veřejnosti, že Michael Jackson je stále velký umělec. Rádi bychom s představením vyrazili na turné po celém světě."

Zvířata z Neverlandu našla nový domov.
Jak je známo, Michael pomalu umísťuje zvířata z Neverlandu někam jinam. I bengálští tygři Sabu a Thriller z Neverlandu se dočkali. Ujala se jich Tippi Hedren, bývalá herečka, majitelka American Sanctuary Association. Když se Michael rozhodl zavřít ZOO v Neverladnu a umístit zvířata někam jinam, konzultoval to s veterinářem Dr. Martinem Dinnesem, který mu doporučil tuto rezervaci Shambala. Koně z Neverlandu byli darování dětskému centru na výuku jízdy na koních. Slon Ali byl darován ZOO na Floridě. Slonice Baba byla prodána novému majiteli. Na ranči zůstaly 4 žirafy a 2 orangutani, ale předpokládá se, že i tyto zvířata budou brzy umístěna.29/8/2006
Michael dnes oslavuje své 48. narozeniny! Vše nejlepší!


26/8/2006
V Neverlandu vypukl požár.
Včera večer vypukl na ranči Neverland požár, který spálil asi 40 akrů pozemku. Požár nezasáhl k obytným částem ranče, protože trávníky okolo domů byly mokré. Na jeho likvidaci se podílelo přes 100 hasičů a helikoptéry vypouštějící vodu ze vzduchu. V této chvíli je požár uhašen, ale 20-30 vozidel je stále na místě a monitoruje situaci.9/8/2006
Byla zveřejněna závažná tisková zpráva:
Zdá se to jako největší spiknutí historie v uměleckých kruzích. Panu Jacksonovi a jeho zástupcům byly zaslány dokumenty, které odhalují úmyslný plán některých bývalých právníků, poradců a zástupců uvést Michaela Jacksona k nedobrovolnému bankrotu. Tyto dokumenty ukazují, že tito právníci aktivně vyhledávali jiné právníky, obchodníky a věřitele, aby díky nim umístili klienta do nedobrovolného bankrotu.

Pan Jackson, který 27.6. oznámil organizační změny, instruoval svůj právní tým, abych tyto věci vyšetřili a podali hlášení o škodách a zodpovědnosti těch lidí, kteří jsou odpovědni za toto spiknutí, zlý úmysl a nečisté jednání. Toto může vyústit v řadu občanských a kriminálních obvinění u soudu. Předpokládáme, že dokumenty budou předány ministru spravedlnosti, který by se mohl po jejich shlédnutí v této kauze angažovat.

Pan Jackson není šokován ani překvapen tímto odhalením. Díky událostem, které poslední roky ovlivnily jeho soukromý život, už dlouho podezříval lidi, kterým důvěřoval, a kteří měli jednat jeho jménem, že nejednali podle jeho nejlepšího zájmu.6/8/2006
Janet v magazínu Vibe.

Janet mluvila o svém životě v magazínu Vibe a také se dostalo na Michaela. Jak asi víte, Janet bude vydávat nové album a možná se i vdá za svou dlouholetou lásku, producenta Jermaineho Dupri. Tady je úryvek jejího rozhovoru, ve kterém se baví o Michaelovi:

Je pravda, že jsi jednou nachytala rodiče při sexu?
Ano, ale byla jsem ještě hodně mladá, nevěděla jsem o co se jedná.
Vysvětlil ti to někdo?
V té době jsem měla hodně blízko k Michaelovi, takže ten mi řekl, co se stalo. Ale on byl taky hodně mladý, takže mě mohl naučit jen to co sám věděl. Jiné lekce sexu jsem nedostávala. :)
Jedna z mých oblíbených písní na novém albu je Enjoy. Připomíná mi Escapade.
Tahle písnička byla opravdu těžká, když jsem ji měla nazpívat. Nahrávali jsme ji totiž noc před tím, než jsem jela za Michaelem na ranč. Společně jsme čekali na to, až se porota vrátí s rozsudkem.  Bylo to o nervy, protože jsem měla zpívat a přitom jsem myslela jen na něho.  Hodně jsem plakala, když jsem ji natáčela.3/8/2006
Jak Rihanna potkala Michaela.
Zpěvačka Rihanna se potkala s Michaelem v Tokyu u příležitosti předání cen MTV. Zde je krátký rozhovor, který o tomto zážitku poskytla magazínu Sister 2 sister:

Co se stalo, když ses viděla s Michaelem Jacksonem? Jaký byl?
Je velmi laskavý. Hodně ostýchavý, ale opravdu milý.

Věděla jsi aspoň trochu jaký bude?
Neměla jsem nejmenší tušení. Byla jsem opravdu nervózní, protože jsem nevěděla co čekat.

Tak jak se to stalo? Přišel za tebou nebo jsi začala první mluvit ty?
Poslal mi vzkaz přes manažera. Řekl prostě, že chce znát můj rozvrh, aby se se mnou mohl sejít. Úplně jsem z toho bláznila, pořád si kontrolovala jak vypadám... a pak jsem se setkali a on byl prostě úplně sladký.

O čem jste se bavili?
Upřímně? Neprobírali jsme nic do hloubky, ale o tom, o čem jsme se bavili, bych raději pomlčela (směje se). Byla jsem tak ohromená, úplně beze slov. Vlastně jsem vůbec nevěděla co říci.2/8/2006
Rozhovor s Frankem Dileo.
Bývalý dlouholetý manažer Michaela poskytl fanouškům online rozhovor.

Jakou největší lumpárnu si na tebe Michael připravil?
Pamatuju si, že jednou jsme stáli u okna ve Washingtonu a Michael mi šáhl do kapsy a vyhodil z okna bankovky, které tam našel. Bylo to skoro 5.000 v padesátkách a stovkách. Ale je toho mnohem více....

Jaký vztah máte k Michaelovi těď?
Máme spolu opravdu přátelský vztah. Byl jsem s ním v Santa Marii, a to asi nebyl náš nejlepší čas. I tak jsme si to ale užili a byli jsme rádi, že se vidíme. Bylo to jako by se čas vůbec neposunul...

Myslíte si, že spolu budete znovu pracovat?
Kdyby mě to požádal, byl bych pro. Museli bychom začít od začátku a postarat se o to, že je v nejlepší kondici. Pak bych navrhnul menší turné, a to jen z finančních důvodů. Myslím, že Michael potřebuje znovu ucítit lásku a pozitivní energii od svých fanoušků.

Je Michaelův hlas normálně hluboký?
Hlas, kterým mluví, je zcela normální.

Plánuje Michael vydat další album?
Doufám, že ano. Talent jako on by neměl zůstat potichu.

MTV oslavuje 25 let.
Hudební stanice MTV oslavuje svoje 25. výročí a u této příležitosti vyhlásila žebříček umělců, kteří mají a měli největší vliv na hudbu kolem nás. První místo obsadil Bono z U2, druhé Michael Jackson a třetí Madonna.

Firma žaluje Michaela za neproplacené služby.
$200,000 prý Michael dluží za služby, které mu poskytli během soudu v roce 2005. Michael se k tomu zatím nevyjádřil.


31/7/2006
Protože se delší dobu nic neděje, podívejte se na zajímavé video z backstage Michaela v Japonsku. Michaela šla navštívit zpěvačka Rihanna, zpěvák John Legend. Video je v japonštině, ale Michael jde na mnoha místech skvěle slyšet. Dokonce i v několika rozhovorech. Ta černoška s delšíma světlýma vlasama kolem něho je Raymone Bain, ta s těma kudrnatýma je chůva. Video má 8 minut. Klikněte na tlačítko play.

Nominujte největší popový hit historie
Novinky a jejich nová anketa.
Pro Michaela (Billie Jean) hlasujte na mailu novinkypisen@seznam.cz25/7/2006
8 měsíců ve vězení za natáčení Michaela.
Arvel Jett Reeves byl poslán do vězení kvůli usvědčení ze spiknutí, když minulý rok natáčel tajně Michaela a jeho právníka Marka Geragose v letadle soukromé společnosti XtraJet při cestě na policii. On a jeho společník Jeffrey Borer doufali, že nahrávku zpeněží. Borer pak obcházel média a nahrávku nabízel. Reeves dostal 8 měsíců a po této době ve vězení bude muset docházet dalších 6 měsíců na kliniku pro drogově a alkoholově závislé. Také bude muset zaplatit pokutu 1000 dolarů. Borer nastoupí do vězení až v září, protože se prý stará o nemocnou manželku.15/7/2006
První kolo soudu se Schaffelem skončilo.
První kolo žaloby se Schaffelem je za námi, Michael, zdá se, vede. Žaloba je totiž rozdělena na 2 kola. V prvním kole porota vyslechla jen Schaffelovu stranu a rozhodla se, že Michael Schaffelovi zaplatí 900.000 a Schaffel Michaelovi zaplatí 200.000 + úroky. Schaffel původně žádal 6 miliónů, pak 3,2 miliónů a nakonec 1,5 miliónu. Podle právníka Michaela, Toma Mundella, je to skvělý výsledek první půlky procesu: "Soudce rozdělil proces do dvou fází, v první fázi slyšela porota jen Schaffelovu stranu a v druhém kole uslyší zase tu naši. Jsme si jisti, že po druhé fázi se porota naplno nakloní na Jacksonovu stranu. Nechceme Schaffelovi platit ani dolar a své stanovisko si teď obhájíme."

Narozeninová párty v Polsku.
Polský fanklub pořádá párty u příležitosti narozenin Michaela Jacksona, a to 25.08.2006-27.08.2006 v městě Lodz (centrum Polska). Více podrobností o párty se dozvíte na diskuzi. Pokud máte zájem se zúčastnit, napište email organizátorce  siadeh@o2.pl nebo mě na mjangel22@hotmail.com13/7/2006
Soud s Schaffelem se blíží ke konci.
Michael zatím vypověděl (na videu), že Schaffela žádal jen o peníze, které by byly z jeho vlastních fondů, protože Schaffel se jednu dobu staral o Michaelovy finance. "Nikdy bych ho nežádal o jeho peníze. Nikdy. To je směšné. Nikdo mi jen tak nedává peníze. Já pracuji za peníze. Nedělejte ze mě typ člověka co žebrá o peníze jiných." Michael taky řekl, že Schaffel pracoval na Singlu "What more can I give", ale jeho práci považoval za bezplatnou, ostatně jako práci všech, kteří na této desce dělali zadarmo, protože byla věnována na charitu. Mezitím svědčil soudní účetní, který velmi podpořil Michaela, protože řekl, že si myslí, že si Schaffel koupil za peníze od Michaela dům. L. Londell McMillian, Michael nový právník z New Yorku, k tomu řekl: "Bylo by nejlepší tuto žalobu mimosoudně vyrovnat, a předejít tak ztrátám peněz na obou stranách, ale pan Schaffel měl nesmírně přemrštělé požadavky. Navíc, pan Jackson zavedl nový přístup k lidem, kteří z něj chtějí dostat peníze nečestnými úmysly. Už dál nebude cílem a ve veřejnoprávním sporu začne bojovat i s jinými." Porota si vyslechla nahrané telefonáty Schaffela s Michaelem. V prvním telefonátu Michael říkal: "Marku, prosím tě hlavně mě nepodveď, protože tě mám rád. Chci, aby jsme byli přáteli a dělali spolu byznys." Tento soudní spor již brzy skončí, porota by se měla rozhodovat od čtvrtku.

Debbie žádá od Michaela peníze na soud proti němu.
Bývalá manželka Michaela Jacksona zažalovala Michaela, že jí zatím nevyplatil veškeré peníze z rozvodu, protože 4 roky po rozvodu ji přestal platit výživné. Dále taky nesmyslně žádá dalších 50,000 dolarů na výdaje jiného soudu, ve kterém taky Michaela žaluje, tentokrát o svěření do péče jejich dětí.30/6/2006
Soud s Schaffelem se naplno rozjel.
Marc Schaffel, bývalý kolega Michaela Jacksona, žaluje Michaela o 3,8 milónů, což je prý zisk, který mu ušel, když s ním Michael přestal pracovat. Porota v tomto případu byla vybrána docela lehce, i když několik porotců tvrdilo, že by jejich mínění o Michaelovi mohlo ovlivnit výsledek. 3 z nich si dokonce myslí, že Michael byl vinen v nedávném procesu. Michael se nebude soudu účastnit osobně. Michaelův právník Thomas C. Mundell řekl porotě, že Schaffel produkoval porno filmy, což Michael nevěděl, když ho přijal do svého týmu. Když se to dozvěděl, přerušil s Schaffelem veškeré obchodní aktivity. Naopak Schaffel prý Michaelovi dluží peníze. Dnes porota vyslechla výpověď Michaela z videopásku. Výpověď byla nahrána 23.6. a Michael na ní měl tmavé tričko. Na otázku, jestli si myslel, že po něm chtěl tehdy Schaffel peníze, odpověděl" "Vím, že po mě něco chtěl, jistě. Pamatuju si ty dlouhé dopisy, co mi posílal. Chtěl, abych mu zaplatil. Jsem si jistý, že své peníze dostal."
Na obrázku vidíte Schaffela (napravo) a jeho právníka Kinga.
28/6/2006
Michael oznámil organizační změny.
Včerejší tisková zpráva:

Michael Jackson se zabývá rozsáhlými změnami v jeho osobním a obchodním životě. Rozloučil s jeho dlouholetým účetním a manažery - Bernstein, Fox, Whitman, Goldman & Sloan, bahrajnští právníci Qays Zu’bi and Grahame Nelson,  Gut Records executive, Guy Holmes, což byl první krok v plánovaných změnách.

Také založil společnost "The Michael Jackson Company, Inc." Tato společnost plánuje postupně zastavit MJJ Production. Mluvčí Raymone Bain byla jmenována jako generální ředitelka. New Yorská firma L. Londell McMillan and The McMillan, známá pro své aktivity v přeorganizování firem, byla najata, aby dohlédla na právní úkony náležící těmto obchodním aktivitám.

Pan Jackson již ohlásil svůj plán nahrát album. Předpokládá se, že vyjde v roce 2007. Jeho nedávné cesty po Japonsku byly jen začátkem, pan Jackson plánuje i další veřejné vystoupení. V současné době zhodnocujeme mnoho nabídek na turné, do čehož se chce pan Jackson pustit během několika dalších měsíců.

Michael Jackson je v současné době v Irsku na soukromé cestě. V blízké budoucnosti se plánuje přemístit zpátky do Evropy. Pokračuje v tvorbě svého týmu.


Raymone Bain k tomu řekla novinářům: "Michael Jackson se rozhodl, vzhledem ke svým podnikatelským aktivitám a lidem, se kterými plánuje pracovat, že bude lepší zůstat v Evropě. Bude jezdit do Bahrajnu, ale v Evropě bude mít své hlavní sídlo." Raymone také dodala, že Michael neplánuje prodat Neverland. "Michael Jackson je stále vlastníkem Neverlandu a platí veškeré výdaje spojené s chodem celého ranče. Jsem si jistá, že jednou se do Neverlandu vrátí, tohle ale není blízká budoucnost." Michael prý cestoval po Francii a Irsku, kde se setkal s lidmi důležitými pro jeho další kariéru a hudební budoucnost.24/6/2006
Michael je v Irsku na koncertu Boba Dylana.
Michael letěl z Paříže do irského Corku se svou rodinou. Přivezl si s sebou 27 zavazadel. Předpokládá se, že navštíví koncert Boba Dylana v Kilkenny nebo s ním dokonce na chvíli vystoupí na jeviště. Michael se prý nyní nachází u svého přítele Michaela Flatleyho (známého z představení Lord of the dance) v Castlehide.19/6/2006
Další nesmyslná žaloba na Michaela.
Michael měl obtěžovat ženu z Los Angeles, měl ji vyhrožovat zabitím. Helen Harris-Scott tvrdí, že si nejdřív s Michaelem posílala dopisy v roce 1986, kdy byla jeho fanynkou. Tvrdí, že Michael byl ostýchavý a komunikoval s ní před jiné lidi a hudbu. V roce 1987 se prý Michael spolčil s jinými kriminálníky, nechal ji sledovat, podřezávat pneumatiky, napíchl její telefon. Michael prý taky najímal lidi, aby ji sledovali u ní doma. Helen Harris-Scott požaduje omluvu a taky mimochodem $100 miliónů. Osobně Michaela nikdy nepotkala. Soudní dokumenty si můžete prohlédnout tady:
http://cdn.digitalcity.com/tmz_documents/michael_jackson_lawsuit.pdf

Video Michaela v Disneylandu ke shlédnutí zde:
http://www.youtube.com/watch?v=dMGRCIU55t8


17/6/2006
Michael je ve Francii.
Michael byl viděn se svými dětmi v Disneylandu poblíž Paříže, kde byl Michael doprovázen asi 10 bodyguardy. Podle svědků se Michael svezl na několika atrakcích. Některé části parku musely být dočasně zavřeny, protože se tvořily davy lidí, kteří si chtěli Michaela vyfotit.


1/6/2006
Michael vystoupil v pořadu SMAP.

Japonský pořad "Smap Smap", který má nejvyšší sledovanost z zemi, bude vysílat díl s Michaelem 5.6. Michael se uprostřed pořadu prostě objevil ve studiu. Nikdo nevěděl, že přijde, takže moderátoři byli docela v šoku. Jeden si dokonce myslel, že to není Michael, ale imitátor. Na veřejnost se již dostaly ukázky z tohoto pořadu. Můžete se na ně podívat xxZDExx.
Reportáž z japonské televize o Michaelově návštěvě v sirotčinci můžete shlédnout xxZDExx.31/5/2006
Elizabeth Taylor na CNN mluvila o Michaelovi
Elizabeth Taylor vystoupila po 3 letech na veřejnosti a dala rozhovor Larry Kingovi. Mluvilo se zejména o jejím životě. Popřela, že by umírala, jak poslední dobou rozhlašovala média. Naopak, vypadala velice dobře. Tohle je část rozhovoru, který byl o Michaelovi. Stáhnout si ho můžete zde:
http://rapidshare.de/files/21820983/Elizabeth_Taylor_LKL_05302006.wmv.html

Liz nejdříve vyprávěla, jak se s Michaelem setkala. Ten známý příběh, kdy odešla z jeho koncertu, protože špatně slyšela. Michael jí poté volal v slzách, omlouval se jí. Mluvili spolu 3 hodiny, pak se setkali a stali se z nich přátelé na život a na smrt.

Larry: Proč ho máte tak ráda?
Elizabeth: Jsme si strašně podobní. Oba jsme měli těžké dětství, on musel od tří let pracovat, já od devíti. To přece není dětství.

Larry: Mluvila jste s ním teď někdy?
Elizabeth: Ano. Michael zní opravdu šťastně. Zrovna teď je myslím v Londýně.

Larry: Zrovna teď je v Tokyu. A žije v Bahrajnu?
Liz: Ano.

Larry: Co si myslíte o obviněních, která proti němu byla vznesena?
Liz: Nikdy ve svém životě jsem nebyla tak naštvaná. (vypadá hodně naštvaně)

Larry: Ale lidé říkají, že je divné, když člověk kolem 40 let tráví noci s nezletilci?
Liz: Já tam byla. Byli tam jeho synovci. Všichni jsme leželi v té velké posteli a koukali na televizi. Nebylo tam nic co by naznačovalo něco zvláštního. Všechno bylo prostě v pořádku.

Larry: Takže si myslíte, že to bylo připravené, že po něm jdou?
Liz: Určitě. Myslím, že to začal hlavně tisk. (v této chvíli se Elizabeth musí natáhnout pro kapesník, protože pláče)

Larry: Vrátí se Michael, aby pracoval?
Liz: Nemyslím si. Možná v Evropě.

Larry: myslíte si, že už nebude žít v USA?
Liz: (rozhořčeně) No a proč by měl? (dlouhá pauza). Zacházeli jste tu s ním jako se špínou.28/5/2006
Michael navštívil dětský domov v Tokyu
Dnes Michael navštívil dětský domov Seibi Gakuen v Tokyu, kde ho přivítalo 140 dětí velkým nápisem "I love you" v japonštině. Sledoval tam 15minutové představení tradičních písní a tanců, které mu děti přichystaly. Michael jim na oplátku říkal "Aishiteru", což znamená "I love you" v angličtině.


Na posledních dvou fotkách můžete vidět Michaela s dcerou Paris a synem Princem.27/5/2006
Michael v Japonsku

Michael si v Tokyu přebral cenu MTV Legend award. Při své děkovné řeči řekl: "Jsem poctěn, že mohu být opět v Japonsku mezi všemi těmi lidmi, které mám rád. Díky za vaši oddanost. Chtěl bych poděkovat vašemu národu. Díky z celého srdce. Děkuji také fanouškům celého světa. Díky všem, kdo ve mě věřili. Já věřím ve vás. Děkuji svým dětem, Princi, Paris a Blanketovi, kteří tu pro mě byli. Strašně moc je miluju." Michael dorazil do Japonska včera se svými dětmi. Dále plánuje navštívit např. Šanghaj a  Hong Kong.26/5/2005
Michael si jede do Japonska pro cenu
Michael právě letí do Tokya, kde zítra Michael obdrží cenu "Legend Award" na MTV Japan Video Music Awards. Bude to jeho první veřejné vystoupení od června 2005. Během svého pobytu v Japonsku Michael plánuje navštívit sirotčince, prohlédnout si město Tokyo a setkat se s některými členy asijské obchodní komunity.25/5/2006
Michaelův mini rozhovor v Londýně

Michael řekl reportérce deníku Mirror, že plánuje žít v Anglii. Setkal se s ní v soukromých prostorách obchodního domu Harrods, který patří příteli Michaela, Mohamedu Al Fayedovi. Michael byl prý v optimistické náladě, vypadal zdravě, neměl skoro žádný make up. Michael řekl: "Jsem tady v Londýně kvůli obchodu jen na pár dní, ale plánuji tady žít. Vždycky jsem měl rád Anglii, fanoušci jsou tady naprosto úžasní." Michael se prý chce poohlédnout po pozemku i ve Skotsku a Irsku, protože chce vybudovat něco jako druhý Neverland. Na otázku, jaké je jeho zdraví, odpověděl: "Cítím se velice dobře, děkuji". Také dodal, že pracuje na svém novém albu.

Prosím, mějte na paměti, že tento článek pochází z bulvárního deníku.15/5/2006
Teddy Riley bude pracovat na novém albu Michaela
V nedávném rozhovoru Teddy Riley potvrdil, že bude spolupracovat jako producent s Michaelem na jeho novém albu. Teddy Riley již s Michaelem v minulosti spolupracoval mnohokrát. Řekl, že pojede se svým týmem do Bahrajnu v druhé polovině tohoto roku, a pokud to nevyjde, tak začátkem příštího roku. Také dodal, že na albu bude spolupracovat více lidí, a on doufá, že bude moci dohlížet na celý projekt. Teddy v rozhovoru také řekl, že jeho nejoblíbenější písnička, kterou kdy udělal, je Michelova "Remember the time", a že "Heaven can wait" chce použít pro nové album skupiny Blackstreet, které právě připravuje.7/5/2006
Michael zuří kvůli falešným fotkám
Fotky, které se objevily v posledním vydání amerického magazínu GQ, nejsou pravými fotkami Michaela Jacksona. Článek, který vyšel v GQ se nazýval "Kde je Michael?" a dokumentuje cestu reportéra Devina Friedmana do Bahrajnu. U článků jsou fotky, na kterých má být Michael, ale je na nich jeho dvojník. Jak řekla Michaelova mluvčí Raymone Bain, "Michael nepózoval, ani nedodal fotky časopisu GQ. Osoba na obrázcích je Michaelův dvojník. Pan Jackson zuří, že jeho image byla takto zneužita, žádá omluvu od vydavatele a stáhnutí tohoto čísla z prodeje." Šéfredaktor časopisu se brání, že článek měl být myslen satiricky a prý je jasné, že na fotkách je dvojník. Ukázka fotky:


29/4/2006
Neverland znovu otevřen
Práce v Neverlandu opět začala. Michael vyrovnal veškeré dluhy a najal dalších 10 zaměstnanců, kteří se budou starat o zvířata v ZOO.

Fugees zpívají 'I Wanna Be Where You Are'
Americká zkupina Fugees nazpívala píseň Wannabe na jejich nové album. Je to cover Michaelovy písně 'I Wanna Be Where You Are' z alba Got to be there (1972).

Falešné zprávy tohoto týdne
Na začátku tohoto týdne média informovala, že Michael brzy vydá singl, na kterém bude zpívat s 50 Centem. Sue Harris, mluvčí 2 Seas Records se k tomu vyjádřila: "Nevím, kdo vypustil tuto zprávu, ale zcela určitě ne my. Na druhou stranu mě to nepřekvapuje. Detaily nového alba Michaela Jacksona jsou tajná. Nebudeme se vyjadřovat k tomu, kdo pracuje s Michaelem ve studiu, nebudeme vydávat žádná prohlášení, nebudeme reagovat na žádné spekulace v médiích."21/4/2006
Michaelovy finance zachráněny.
Bylo vydáno oficiální prohlášení, ve kterém se říká, že Michael restrukturalizoval svoje finance s pomocí Sony Corporation of America. Michael také dosáhl uhrazení dluhu u Fortress Investment Group, což je firma, která před rokem odkoupila jeho dluh od americké banky. Michaela zastupují poradci z Bahrajnu, zejména finanční poradce Ahmed Al Khan a Qays H. Zubi, pak další právníci. Okolnosti těchto smluv nebudou zveřejněny.

Nový obrázek z Bahrajnu.
Michael s králem + větší minulý obrázek.18/4/2006
Michael má nového manažera smlouvu na desku!
Michael se vrátil opět k muzice. Podepsal totiž exkluzivní smlouvu s Two Seas Records, což je společný podnik Abdulla Hamad Al-Khalifa (vladař Bahrajnu) a Michaela. Prezidentem podniku byl jmenován Angličan Guy Holmes, který se tímto stal i Michaelovým manažerem. Michael se k tomu vyjádřil: "Jsem nesmírně nadšený ohledně mého nového podniku, a moc si užívám toho, že opět tvořím muziku ve studiu." Nové album má vyjít  na konci roku 2007.


Soudce odmítl žalobu na Michaela.
Joseph Bartucci tvrdil, že ho Michael nalákal v roce 1984 do limuzíny a tam ho držel jako vězně 9 dnů. Na tuto skutečnost si ovšem vzpomněl, až když viděl Michaelův soud v televizi. Soudce zamítl Bartucciho obvinění Michaela, takže se žádný další soud konat nebude.14.2.2006
Michael přeorganizoval svoje finance.
Včera Michaelovi právníci z Bahrajnu potvrdili, že se Michael pustil do restrukturalizace svých financí, s pomocí Sony, která vlastní část hodnotného "beatles" katalogu. Nebyly zveřejněny podrobnosti dohody, ale říká se, že Michael vyjednal smlouvu za $325 millionů, což by značně posílilo jeho finanční postavení. Na oplátku dá Michael část katalogu. Podle deníků Wall Street Journal a New York Times Michael přijde o polovinu ze své části katalogu. V konečném důsledku mu v držení zbude 25% katalogu.11/4/2006
Reakce na pořad TV Nova Víkend.
Jak jistě mnoho z vás ví, v pondělí odvysílala Nova TV pořad Víkend s reportáží o Michaelovi. Nešlo si nevšimnout hrubých chyb, které se v reportáži vyskytly. Zde je z části omluvný mail autorky reportáže. Zároveň bych vás ráda poprosila, až budete opět psát nějakou stížnost, udělejte tak v přátelském duchu a bez vulgarismů. Nemusíte přece klesnout na stejnou úroveň jako druhá strana.

Vazeni,
diky za reakce na reportaz o Michaelu Jacksonovi, i kdyz se nektere z nich nenesou ve slusnem tonu, i tak se citim povinna na ne odpovedet. Predne: ano, mate pravdu, tahle reportaz obsahovala vice chyb, nez by bylo snesitelne. Ne vsechny ale byly zpusobeny s nejakym umyslem, a uz vubec ne s tim, ktery se mi snazite podsunout. Fotka na konci studia, ktere predchazelo reportazi, skutecne nebyla fotka Michaela Jacksona. Nad doplnenim fotek na plazmovou obrazovku jsem bohuzel nemela kontrolu, tudiz vam dany omyl vysvetlit nemohu, ani se za nej nemohu omluvit. Samotnou me to uderilo do oci. To me moc mrzi. Tvrdite, ze jsme rekli, ze si vybelil kuzi. Bohuzel. Ted znovu a znovu procitam scenar reportaze a nic takoveho tam neni. V reportazi jsou dve kratke pasaze, ktere se jeho vyzazi zabyvaji. Dovolte, abych ocitovala sama sebe: "Ještě nedávno byl typický černošský chlapec s kulatým obličejem a velkým nosem. Teď má nos nápadně menší a tvář užší." a "On sám tvrdí, že v životě prodělal jen dvě plastické operace nosu, aby se mu líp zpívalo, změna barvy pleti je prý způsobená ztrátou pigmentu (to je nemoc VITILIGO, o které se všichni zmiňujete) a změna tvaru obličeje je údajně důsledek přísné diety. Tomu však téměř nikdo nevěří. Lékaři při pohledu na jeho tvář míní, že jeho nos prošel tolika operacemi, že teď hrozí jeho zřícení, že jeho rty byly uměle ztenčeny a že plastickou úpravou prošlo i čelo a lícní kosti." Vidite, o beleni ani slovo. Za obema temihle pasazemi si, bohuzel, musim stat i nadale. Mam Michaela Jacksona rada uz od detstvi, jeho klipy jsou podle me dodnes spicka mezi ostatnimi. Nicmene odmitam verit tomu, ze zmeny v Michaelove vizazi maji prirozeny duvod.

Zamena titulku "Edward Moss" za "Uri Geller" bohuzel vznikla asi nekde v agenture, ze ktere dany rozhovor byl, nebo na nasem archivnim pracovisti. Pouzila jsem titulek, ktery byl k zaznamu pripojen a nebyla jsem schopna rozeznat, ze to tak neni. Moje neznalost me ale neomlouva, takze bych se naopak rada omluvila ja vam. Takove chyby jsou uplne zbytecne.

A ted uz jen strucne - o knize s nazvem The Boy - a photographic essay - jsem vyslovene rekla, ze bylo rozhoduto, ze to neni pornografie. O obvinenich ze sexualniho obtezovani, ze z nich byl ocisten. O tom, ze nema penize, jsme rekli, ze je to zvest, ktera se nedavno objevila. A v zaveru, ze si kazdy muze vybrat - zda citit obdiv (jako vy), neduveru, zlost anebo litost(jako ja).

Me osobne je lito, ze se tak neuveritelny talent stal vlastne obeti sam sebe. Cela prvni polovina reportaze byla o tom, kolik veci dokazal. Cela druha polovina zase o tom, ze to s nim proste slo z kopce, ackoli se nam to treba nelibi.

Preju vam vsem hezky den a budu se tesit na dalsi Vase reakce na nas
porad.¨
S pozdravem
Lenka Vorlickova
redaktorka magazinu Vikend