Archiv zpráv roku 2005 (bez obrázků)

4/4/2006
Nový obrázek z Bahrajnu.
Michael se zpěvákem Raghebem Almana na soukromé párty v Bahrajnu.
26/3/2006
DJ Whoo Kid strávil několik hodin s Michaelem.
Whoo Kid se právě vrátil z Bahrajnu, kde strávil nějaký čas s králem Bahrajnu, jeho synem, zpěvákem Johnem Legend, modelem Tysonem Beckfordem a Michaelem. Woo Kid řekl MTV, že on a Michael se docela sblížili a on se teď bude snažit zařídit duet Michaela a 50 Centa. DJ Whoo Kid v minulosti spolupracoval s největšími hvězdami hip hopu - Notorious B.I.G. a Tupacem. Do Bahrajnu se dostal poté, co byl doporučen jako nejlepší DJ královské rodině."Viděl jsem Michaela u bazénu, usrkávajícího limonádu. Neřekli mi, že tam bude Michael Jackson! Myslel jsem, že je někde v úplně jiné části světa! Tak jsem tam stál a říkal si: Michael Jackson tady stojí a pije limonádu??? Šel jsem za ním a řekl mu, jak moc ho respektuju a takové ty věci a on mi řekl, že si dává oddech a relaxuje. Pak jsme šli na večeři a Michael tam seděl sám. Vedle něho bylo volné místo, ale nikdo se neodvážil si vedle něj sednout." Když šel Whoo Kid kolem, Michael ho vybídnul, aby si k němu sednul. "Tak jsme se bavili o všem možném. Michael měl zůstat 45 minul, ale nakonec zůstal 5 hodin. Bavili jsme se o Eminemovi, ale on vůbec nevytáhnul to co mu Eminem udělal. Bavili jsme se taky o 50 Centovi a Michael říkal, že by s ním rád spolupracoval, stejně jako s Kanye Westem. Michael pořád jedl nějakou zeleninu, přitom na stole bylo celé jehně. Řekl jsem mu, ať toho nechá, a dá si pořádný kus masa. Všichni se strašně smáli. Michael mluvil úplně  normálně, místy něco ohodnotil jako "shit". Měli jsme se skvěle. Pak jsem mu řekl, že by si měl ostříhat vlasy, koupit pořádné hodinky, odhodit ten oblek co má na sobě. On s tím souhlasil. Dokonce řekl, že si je vědom toho, že potřebuje změnu a už se prý na tom pracuje." Whoo Kid doufá, že se brzy vrátí do Bahrajnu a nahraje s Michaelem a 50 Centem demo.

Objevuje se spousta spekulací, které tvrdí, že Michael spolupracuje na svém novém albus Kanye Westem, 50 Centem, Johnem Legend a dalšíma. To vše jsou jen nepotvrzené dohady. Není jisté, zdali se nějaké album vůbec natáčí.

Rozhovor s Lizou Minelli.
Liza byla hostem Larryho Kinga na CNN. Mluvilo se krátce také o Michaelovi:
Larry: Ozval se ti teď někdy Michael?
Liza: Ano, jistě.
Larry: Jak se má?
Liza: Má se skvěle. Je to úžasný muž, Larry. Prošel si tolika věcmi a stále zůstal člověkem, kterým byl na začátku - což je sladkým, milým a talentovaným mužem. Znám ho celý jeho život.22/3/2006
Další podrobnosti o muzikálu Thriller.
Adriant Grant, autor knihy Michael Jackson - The Visual Documentary, připravuje v Londýně v srpnu velkolepou show s názvem "Thriller – The Musical". Ke slyšení budou písně jako Bad, Thriller, She’s Out Of My Life, Remember The Time, Beat It nebo Can You Feel It. Muzikál nacvičuje přes 100 lidí včetně pěveckého sboru, dětského baletu, gospelového sboru a tanečníků. Přijdou také speciální hosté. Po muzikálu je taky párty, vstupné je 15 liber. Co se týče děje tohoto muzikálu, jedná se o fiktivní cestu utopickým Neverlandem na cestě do Hollywoodu. Země a její obyvatelé jsou okupováni zombies, které vede Dom Sheldon a Dirty Diana. V Neverlandu přežívají jen poslední obyvatelé a Ben, Annie a Billie Jean je s pomocí Michaela musí zachránit.
Více informací na http://www.officiallondontheatre.co.uk/


17/3/2006
Prohlášení Raymone Bain ohledně Neverlandu.
"Jak všichni víte, pan Jackson teď žije v Bahrajnu. Rozhodl se proto zavřít svůj dům a ponechat si jen část svých pracovníků v Neverlandu. Takto se to dělá, když je jakákoliv rezidence po nějakou dobu opuštěná. Zprávy o tom, že byl Neverland zavřen nadobro, jsou lživé. Dále se již k tomuto tématu nebudeme vyjadřovat."16/3/2005
Michael dnes zaplatil zaměstnancům Neverlandu.
Opožděná mzda pro zaměstnance Neverlandu byla dnes rozeslána poštou do vlastních rukou každého zaměstnance.15/3/2006
Michaelova mluvčí popírá některé zprávy.
Raymone Bain vydala prohlášení, ve kterém řekla, že se Michael nestěhuje do Anglie a nekupuje tam dům, jak psaly některé deníky. K situaci s Neverlandem se nevyjádřila.

Rozhovor s Macaulay Culkinem.
Mac mluvil ve svém rozhovoru i o Michaelovi. Tady je úryvek:
Host: Všichni si tě spojují s Michaelem Jacksonem, protože jsi ho obhajoval a stál jsi při něm. Jaký je tvůj vztah k němu?
Mac: Jsme přátelé. Nevím, jak se to stalo, ale nějak jsem se stal veřejným obhájcem Michaela.
H: Ještě je tu Elizabeth Taylor.
Mac: To ano, ale já jsem asi více dostupný.
H: Ty jsi kmotr jeho dětí, že?
Mac: Ano. A Michael je můj přítel. Je to takový ten typ přítele, co s ním mluvíte 2x do roka. Není to jako bych měl přímý náhled do jeho života.
H: Stále mu věříš?
Mac: Opravdu věřím, že ty obvinění nejsou pravdivá. Michael si k sobě pustil nebezpečné lidi - a to neměl.
H: Ale ti lidé říkají, že Michael je nebezpečný.
Mac: Ano, protože Michael se příliš izoloval od společnosti.
H: Ale musíš uznat, že je trochu divný.
Mac: Je to tou izolací, ve které žije.
H: A co přišlo dřív? Ta divnost nebo ta izolace?
Mac: Možná obojí. Nemám vhled do jeho duše. Můžeš za jeho život vinit jeho, ale hlavně společnost. Žije ve svém světě což je reakce na okolní svět. Stáhl se do sebe a vybudoval kolem sebe zeď. Nemůžu ho za to vinit, je to moc smutné.10/3/2006
Michael dostal pokutu za neplacení svým zaměstnancům.
Podle úřadů Michael a jeho lidé neproplatili mzdu jeho zaměstnancům v Neverlandu. Úřady za to Michaelovi udělili pokutu $69000. Michael prý dluží kolem $300,000 na výplatách. Úřady také zakázali lidem pracujícím v Neverlandu jít znovu do práce, dokud se tato situace nevyřeší. Není zatím jasné, kolika lidí se toto týká a jakým způsobem bude Neverland dál existovat. Podle zprávy z konce roku 2005 v Neverlandu pracovalo 69 lidí. Robert Sanger, právník Michaela, k tomu řekl: "Byl jsem ujištěn, že i přesto, co se děje, jsou zvířata v Neverlandu v pořádku a věřím, že tato záležitost se velmi rychle vyřeší." V Neverlandu jsou prý zaměstnanci, kteří odmítli odejít. Pokud Michael nezaplatí do dvou dnů, bude Neverland uzavřen úřady.9/3/2006
Oficiální prohlášení Jermaina a Josepha.
Mluvčí rodiny Jacksonových, Angel Howansky, vydala tisku následující prohlášení Jermaina (viz. novinky z 7.3.) a Michaelova otce Josepha.

"Jermaine Jackson je velice zklamán a rozzloben snahou Stacy Browna opět vydělat na jménu rodiny Jacksonových. Jermaine společně s rodinou bere tyto falešné pomluvy vážně a tato věc se dořeší u soudu."

Joseph: "Využívali naši rodinu už dost dlouho a to musí přestat. Nadále už nebudeme přehlížet falešné zprávy v tisku. Chtěl bych poděkovat fanouškům za lásku a podporu, kterou projevili naší rodině."


Janet plánuje zaplatit na pohřeb Johnnyho.
Michaelova sestra Janet Jackson chce uspořádat pohřeb Johnnyho Jacksona, který byl zabit před několika dny. Podle Briana Oxmana, právníka rodiny Jacksonových, je smrt tehdejšího bubeníka skupiny Jackson 5 velice zasáhla. Předpokládá se, že Johnnyho zabila jeho přítelkyně Yolanda R. Davis, která už byla zatčena. Rodina Johnnyho chce, aby byl pohřeb komorní záležitostí, jen za přítomnosti rodiny a přátel.7/3/2006
Jermaine v rozhovoru na CNN.
Starší bratr Michaela Jacksona, Jermaine, se včera objevil v pořadu Larryho Kinga (Larry King Live) a mluvil pomluvách, které kolují v tisku. Jermain má prý vydat knihu, ve které bude psát zejména o Michaelovi, a to o tom, jak Michael fetuje, zneužívá děti a podobně. Ukázka z rozhovoru:

Larry: Plánuješ takovou knihu?
Jermaine: Neplánuju takovou knihu....
L: Plánuješ jinou knihu?
J: Kdysi jsem napsal knihu "Legacy", která vypovídá o tom, jak jsme já a mí bratři vyrůstali v Gary. Byla přepsána jako muzikál.
L: Co říkáš těmto povídačkám v médiích?
J: Docela mě to naštvalo, protože ve svém srdci cítím, že je Michael na 1000% nevinný. Když lidi rozhlašují, že jsem řekl něco jiného, docela mě to bolí. Není to dobré pro mě, pro mou rodinu. Jsou to jenom lži - úmyslné lži. Já stojím za Michaelem, vždycky jsem za ním stál, protože vím, jak úžasný člověk je.
L: Michele Caruso, autorka článku, který o té knize vyšel, si prý stojí za svým zdrojem.
J: Pak dělá chybu, protože nemá nic. Pozitivní věci by jí neprodali noviny. Proč bych neustále obhajoval svého bratra a pak se k němu otočil zády? Je to šílené. My jsme silná rodina. Je mi z toho opravdu zle a už mě to unavuje. Michael i my se máme dobře. Vracíme se ke svým životům, začínáme od znova.
L: Podle těch novin je prý Michael Jackson závislý na kokainu, Kodeinu, Demerolu, alkoholu....
J: Pak mluví o někom úplně jiném. To není Michael Jackson.
L: Taky tvrdí, že Michael nenávidí Židy...
J: To je blbost! My jsme vyrůstali v rodině, která nás naučila vážit si každé lidské rasy a vyznání. Nechápu, proč si zrovna vybrali Židy. Proč ne Kubánce..?
L: Tak z jiného soudku. Jak se má Michael v Bahrajnu?
J: Má se dobře. Přibral už trochu na váze. Je šťastný, běhá na plážích, cvičí. Chce se dostat zase do formy.
L: Bude znovu zpívat?
J: Jistě, bude zase dělat muziku.3/3/2006
Bubeník Jackson 5 byl zavražděn.
Johnny Jackson, bubeník v tehdejší skupině Jackson 5, byl včera nalezen mrtvý ve svém domě v Gary. Bylo mu 54 let. Právě probíhá vyšetřování jeho smrti.26/2/2006
Mesereau vydal prohlášení - s Michaelem nekončí!
Podle falešných zpráv v tisku měl slavný právník Thomas Mesereau skončit obhajovat Michaela, a to hlavně kvůli penězům, které mu Michael prý dluží. Mesereau se k tomu vyjádřil takto: "Jsem znepokojen pomluvami týkajícími se mě, mé společnice Susan Yu a mého klienta Michaela Jacksona. Po zproštění viny pan Jackson se svými krásnými dětmi odjel na Dálný východ. Já a Susan Yu jsme byli požádáni, abychom mu pomohli v tomto složitém období. Michael a jeho děti byli vyčerpáni soudem a chtěli začít novou kapitolu ve svých životech. protože Michael Jackson byl a je našim klientem a přítelem, já a Susan Yu jsme mu pomáhali s potřebnými věcmi po 7 posledních měsíců. Stále jsme s panem Jacksonem v kontaktu a zůstáváme dobrými přáteli. Veškeré informace o jeho životě tam jsou pouhé spekulace. Lidé by ho a jeho děti měli nechat na pokoji."18/2/2006
Píseň je již připravená.
Sheik Abdullah bin Hamad Al Khalifa, syn bahrajnského krále, řekl novinářům, že píseň "I have this dream" vyjde koncem tohoto měsíce. V telefonním rozhovoru pro Associated press řekl, že vše jde dobře. Trvalo nějaký čas, než píseň namixovali do nynější podoby. Na písni se podíleli zpěváci jako Snoop Dogg, R. Kelly, Ciara, Keyisha Cole, James Ingram, Michaelův bratr Jermaine, Shanice, reverend Shirley Caesar a další, jejichž jména ale zůstávají překvapením. Celou píseň napsal Michael a dá se říct, že má gospelový nádech.16/2/2006
Boj o děti u soudu pokračuje.
Ex-manželka Michaela Jacksona, Debbie Rowe, chce jejich děti do střídavé péče. Michael oponoval, že Debbie se už dávno vzdala svých rodičovských práv u soudu. Debbie tvrdí, že by chtěla děti na nějakou dobu do výhradní péče, dokud se Michael nevrátí z Bahrajnu. Zejména ji vadí, že děti nejsou vychovávány podle židovských pravidel a bojí se, že na ně bude mít vliv Islám, vzhledem k jejich současnému domovu v Bahrajnu. Soud včera dal za pravdu Debbie, že její vzdání se rodičovských práv neproběhlo správně v souladu se zákonem, a proto se nyní Debbie může legitimně domáhat svých rodičovských práv.

Beyonce o Michaelovi
Zpěvačka Beyonce Knowles mluvila o Michaelovi v nedávném rozhovoru (úryvek):
Otázka: Kdy jsi začala uvažovat o kariéře zpěvačky?
Beyonce: Někdy kolem pěti let.
O: A jaký byl pak ten sen.
B: Být hvězdou... Tedy, to není správně. Být jako Michael Jackson.
O: Tancovat nebo zpívat jako on? Nebo jeho popularita tě tak přitahovala?
B: Všechno dohromady. Milovala jsem tanec a zpěv a pobyt na podiu. Byla jsem ostýchavá, takže na podiu jsem mohla být někdo jiný...
O: A myslela sis, že kdybys byla Michaelem Jacksonem, tak bys tyhle problémy vyřešila?
B: Ne, já jsem Michael prostě milovala....

Chris Brown chce zpívat s Michaelem
Nový hudební hvězda amerického nebe, teprve 16letý Chris Brown, řekl novinářům, že jeho největším snem je zazpívat si s Michaelem na svém příštím albu.8/2/2005
Raymone Bain popřela vyjednávání s Vatikánem.
Do tisku se dostaly zprávy, že je Michael v Itálii, aby se dohodl s papežem na uvedení papežových motliteb do jeho písní. Michaelova mluvčí Raymone Bain tuto skutečnost popřela. Podle ní se žádné vyjednávání nekoná, Michael ani jeho lidé nikdy nekontaktovali Vatikán s touto záležitostí.


Michael v Itálii.1/2/2006
Vyjádření Michaela Jacksona.

Ke smrti Coretty Scott Kingové, aktvistky za lidská práva:

"Velice mě zarmoutila zpráva o smrti paní Coretty Scott Kingové. Zasílám lásku a upřímnou soustrast Martinu III, Yolandě, Dexterovi, Bernice a celé rodině. Paní Kingová je nenahraditelný klenot, který bude navždy postrádán.30/1/2006
Michael přeletěl do Benátek.


Michael dnes opustil Hamburk a letěl do Benátek.29/1/2006
Michael je v Německu.Michael je na soukromé návštěvě Hamburku, kam dorazil ve čtvrtek se svými dětmi. Michael se zdržuje v domě svého přítele, kolem kterého musely být vystaveny barikády a hlídá ho policie. Podle některých Michael odsud pojede ještě do Paříže či Mnichova, ale to není potvrzeno. Prosím nejezděte za Michaelem do Hamburku! Je to soukromá návštěva.25/1/2006
Michael nakupoval v Bahrajnu.Michael navštívil obchodní dům v hlavním městě Manama dneska, oblečen do tradičního šatu. Byly s ním jeho děti a jejich chůva Grace. Michaelovy děti nebyly zahalené, takže brzy vzbudili zájem lidí v obchodech (asi tam moc často nechodí děti evropského vzezření), a tudíž rozpoznali i Michaela. Mnoho lidí vytáhlo fotoaparáty. Grace i Michael prosili fotografy, aby si děti nefotili, že prý je děsí. Vyfotit je stačil fotograf Reuters, ale to už stihl Michael děti zahalit. Na první fotce vidíte Blanketa, na druhé i Prince a na třetí Paris.21/1/2006
Charitativní píseň vyjde v polovině února.
Raymone Bain (mluvčí Michaela) potvrdila v televizním pořadu Geraldo Riviery, že píseň vyjde v polovině nebo na konci února. Přepis rozhovoru:

Geraldo: Ve světě se říká, že Michael jede v drogách a je velmi nemocný...
Raymone: To není pravda. Vídávám ho, trávím s ním čas. Mnoho lidí s ním za poslední měsíce mluvilo a všichni by vám řekli, že to není pravda.
G: Kdy jsi s ním naposledy mluvila?
R: Včera.
G: Takže je fyzicky v dobrém stavu?
R: Vím, že je v pořádku a je plně orientován na hudbu.
G: Píseň "I have this dream" vyjde kdy?
R: Vyjde v polovině nebo na konci února.
G: Bude její výtěžek věnován obětem hurikánu Katrina?
R: Ano.
G: Hledá Michael v Bahrajnu práci?
R: V žádném případě! Pravdou je, že ho jedná velká firma zabývající se zábavním průmyslem požádala, jestli by jim nedělal poradce. Nevěřte 90% co čtete, protože 9x z deseti je to nesmysl. Tahle píseň vyjde a zpívají na ní skvělí lidé. Doufáme, že pomůžeme této poničené oblasti naší země.18/1/2006
Zvířata na ranči jsou v dobrých podmínkách.
Organizace PETA si stěžovala, že se k ní dostaly obrázky exotických zvířat v Neverlandu, na nichž prý bylo vidět, že jsou zvířata v zuboženém stavu. Ministerstvo zemědělství poslalo do Neverlandu inspekci a její závěr je, že zvířata jsou chována v dobrých podmínkách. "Nejsem si vědoma žádného porušení práv zvířat" řekla Darby Holladay, mluvčí ministerstva zemědělství.16/1/2006
Výstava fotografií Michaela Jacksona v Londýně
Od 17. února do 1. dubna 2006 bude v Proud Galleries v Londýně uvedena výstava věnovaná Michaelovi. Své fotky Michaela zde představí Lynn Goldsmith a Harrison Funk. Goldsmith fotila Michaela na začátku jeho kariéry od 1980 do 1985. Funk fotil Michaela od roku 1984 do roku 1995. Vstupné je zdarma. Adresa galerie je 5 Buckingham Street, The Strand, London WC2N 6BP.

Nová obvinění Michaela.
20letý muž tvrdí, že ho Michael před 7 lety zneužil, ale nejen to. Prý ho přinutil jít na plastické operace, a dokonce mu ukradl nápady na písně, na kterých prý Michael vydělal mnoho peněz. 14.2. je stání, kdy se rozhodne, jestli se tento absurdní případ dostane k soudu. Michaelův právník Thomas Mesereasu se k tomu vyjádřil: "Tyto obvinění jsou směšná a Michael bude lehce obhájen."

Syn  krále Bahrajnu zemřel při autonehodě.
Sheikh Faisal bin Hamad Al Khalifa, šestý syn bahrajnského krále, zemřel ve čtvrtek po dopravní nehodě.  Michael je blízký přítel rodiny a v současnosti využívá jejich pohostinnosti.
10/1/2006
Nová píseň je už téměř dokončena.
I have this dream, nová píseň Michaela Jacksona, která má vydělat peníze lidem postiženým hurikánem Katrina, je už skoro dokončená. Vydá ji bahrajnská společnost 2 Seas Records, která patří guvernérovi Shaikh Abdulla bin Hamad Al Khalifovi. Na písni se objeví i další umělci, např. Keisha Cole, Ciara, Snoop Dogg, Babyface a R Kelly. Většina z nich nahrála svoji část v Los Angeles, zatímco Michael nahrál svoji část v Londýně. Zatím není jasné, kdy píseň vyjde, ale dle všech to bude hodně brzy. Datum se nejspíš tají, aby píseň neunikla na internet.8/1/2006
Michael pomůže zábavě v Bahrajnu.

¨

AAJ Holdings a Michael právě vyjednávají o možnostech jak revitalizovat a zvýšit zábavní možnosti v této části světa. Jedná se např. o zábavní parky nebo hudební akademie. Michael je zde jako profesionální konzultant a nabízí své dlouholeté zkušenosti ve snaze přepracovat tento sektor v zemi (hudba a zábavní průmysl). Brzy se snad o této akci dozvíme více.5/1/2006
Novoroční vzkaz od rodiny Jacksonových

Chtěli bychom popřát všem fanouškům krásné nový rok. Vaše podpora rodině vám nebude nikdy zapomenuta. Budeme vás navždy milovat.
Upřímně,
Pan a paní Jacksonovi + rodina


26/12/2005
Michael nakupoval v Bahrajnu.
Michael byl v posledních dnech 2x spatřen na veřejnosti. Poprvé ve městě Ashraf ve čtvrtek večer, kde koupil 7 velkých tašek dárků. Včera byl Michael v zábavním centru v obchodě Bahrain mall v Manamě společně se svými dětmi a přáteli. Centrum bylo na hodinu zavřeno pro veřejnost a Michael ve společnosti asi 15 lidí oslavoval Vánoce.24/12/2005
Přání od Michaela:

Rád bych vám a vašim rodinám popřál báječné svátky. Děkuji za vaše přání, dopisy, lásku a podporu. Miluji vás.
Michael Jackson20/12/2005
Muzikál Thriller
V Londýně se připravuje muzikál "Thriller", který bude uveden ve slavném divadlu Dominion. Celá akce se odehraje 27.8.2006 a bližší informace se dozvíte zde:
http://www.mjmusical.com/18/12/2005
Sir Cliff Richard mluvil o Michaelovi.
Britská popstar Sir Cliff Richard mluvil v nedávném rozhovoru o Michaelovi a jeho hudbě. Tvrdí, že fanoušci by měli zapomenout na jeho osobní problémy koncentrovat se na jeho hudbu. "Nemyslím si, že existuje někdo, kdo by byl briliantnější než on. Každá jeho píseň je perfektní, každé představení je skvostné."

Michael osobností roku na aktualne.cz
"Čtyřiadvacet procent hlasovalo pro zpěváka Michaela Jacksona, který si své "okamžiky slávy" vybral letos v červnu. Porota amerického soudu ho na závěr dlouhého a ostře sledovaného procesu osvobodila od obvinění, že zneužíval malého chlapce." Další podrobnosti na:
http://aktualne.centrum.cz/clanek.phtml?id=3362613/12/2005
Thriller nejlepším videem.
Více než 7000 hlasů bylo zaznamenáno v anglické televizní anketě o nejlepší video s názvem "100 Greatest Music Videos of All Time". Michael Jackson s přehledem zvítězil. Zde je prvních 5 míst:

1. Michael Jackson (Thriller)
2. Eminem (Stan)
3. Madonna (Like A Prayer)
4. Robbie Williams (Rock DJ)
5. Peter Gabriel (Sledgehammer)

Zemřel Richard Pryor + reakce Michaela.
Herec Richard Prior hrál s Michaelem v Čarodějovi ze země Oz. Sám byl uznávaným americkým komikem. Michael se k jeho smrti vyjádřil takto: "Richard Pryor byl opravdovým králem komedie, už nikdy tu nebude nikdo jemu podobný. Byl průkopníkem, jehož význačný talent pomohl dalším následovat ho. Posílám soustrast jeho rodině."10/12/2005
Tiskové prohlášení mluvčí Michaela Jacksona.
Raymone Bain reaguje na zprávy v tisku, že je Michael závislý na drogách a není schopen rozumně uvažovat:

"Michael Jackson pracoval tento týden s několika umělci na své nové písni, a to i se mnou dnes. Je mu dobře. Nikdy jsem ho neviděla šťastnějšího a zdravějšího. Kdokoliv šíří falešné zprávy v médiích, by si měl najít dobrého právníka. Tolerance pana Jacksona právě skončila. Zelené světlo, které si mysleli lidi, že mají ve svých záměrech napadnout charakter a bezúhonnost Michaela Jacksona, se teď mění na světlo červené."8/12/2005
Michael vydává své singly.
Začátkem příštího roku budou každý týden vycházet přepracované singly s určitou písničkou ve formátu Dual Disc, což znamená, že na singlu bude nejen hudba, ale i video. Michael tak bude prvním umělcem, jehož singly vyšly na CD ve formátu Dual Disc. Sám Michael schválil tento projekt

Leden: Thriller and Limited Edition Box, Don't Stope Till You Get Enough, Rock With You, Billie Jean
Únor: Beat It, Bad, The Way You Make Me Feel
Březen: Dirty Diana, Smooth Criminal, Leave Me Alone, Black or White
Duben: Remember The Time, In The Closet, Jam, Heal The World
Květen: You Are Not Alone, Earth Song, They Don't Care About, Stranger In Moscow, Blood On The Dance Floor6/12/2005
Thomas Mesereau v Harvardu.
Michaelův slavný právník T-Mez uspořádal přednášku na prestižní americké univerzitě Harvard. S budoucími právníky se také bavil o případu Michaela, a během toho objasnil spoustu dalších dosud nevyjasněných věcí. T-Mez řekl, že dělal průzkum v Santa Barbaře a zjistil, že lidi mají rádi MJ, a naopak nemají rádi Sneddona, proto se rozhodl nezatahovat do případu rasismus, ale spíš trvat na tom, že Sneddon má s Michaelem nevyjasněné účty. Sneddon cestoval do různých států (Kanada apod.), a aktivně vyhledával "oběti", taktéž vytvořil webovou stránku, na které se měly ozývat případné oběti Michaela Jacksona. Nikoho ale nenašel.T-Mez se svěřil, že viděl Michaelovo vitiligo, MJ má prý na zádech tmavé a světlé skvrny, ale zakrývá so make upem. Důležité bylo odhalení, že Jordan Chandler (údajná oběť z roku 93) nechtěl vypovídat proto, že už si nestojí za tím co tenkrát řekl. Chandler prý už 11 let nemluví se svou matkou. T-Mez věří, že MJ chtějí dostat, protože je megastar, ne kvůli rasové nenávisti, a také pevně věří, že je Michael nevinen tak, jak rozhodla porota.

Destiny´s Child milují Michaela.
Zpěvačky z Destiny´s Child (Beyonce Knowles, Kelly Rowland a Michelle Williams) vyrůstaly na hudbě Michaela Jacksona. V nedávném rozhovoru Kelly řekla, že pro ní a ostatní dvě zpěvačky bylo setkání s Michaelem velkým zážitkem. "Konečně jsme měli potkat někoho, koho jsme zbožňovaly. Michael byl jeden z nejmilejších lidí, jaké jsme kdy potkaly - jak se k nám blížil, zpíval naši písničku Bootylisious! Stály jsme tam, v šoku, možná jsme i křičely!"24/11/2005
Další žaloba + prohlášení Raymone Bain.
Dieter Weisner tvrdí, že zaplatil Michaelu Jacksonovi velké peníze za to, aby mohl používat jeho jméno na výrobcích. Podle něj ale Michael Jackson toto právo poskytl i někomu jinému. Za to Michaela žaluje o 64 milionů dolarů. Zároveň do médií pronikly úryvky z jejich soukromého telefonického rozhovoru, kde má Michael pronést rasistické poznámky proti židům. Toto však nebylo potvrzeno a úryvky můžou být falešné. Raymone Bain k tomu vydala prohlášení:

"Michael Jackson není v žádném případě rasista. Nikdy by neřekl nic, co by útočilo na jiné etnické skupiny. Není to v jeho charakteru, v jeho podstatě. Celý svůj život se snaží šířit lásku  ve své hudbě  do celého světa. Je hodně špatné, že tyto pásky se přehrávají v médiích bez jakéhokoliv prověření, že jde skutečně o Michaela Jacksona. Pan Mesereau Michaela v této věci obhajuje a pravda vyjde na povrch. Protože toto je soud, který právě probíhá, nebudeme s k tomu více vyjadřovat."17/11/2005
Michael je v Ománu.

Michael byl spatřen v hotelu Omani Grand Hyatt Hotel v Ománu. Jeho cesta je prý soukromá a zanedlouho se vrátí zpět do Bahrajnu.

Zemřel Bill Bray.
Michaelův přítel a bývalý velitel ochranky Bill Bray zemřel před pár dny v LA. Bill byl jedním z nejbližších lidí Michaelovi od dětství, od 70. let s ním cestoval jako šéf ochranky Jackson 5, v 90. let šel do důchodu. Raymone Bain k tomu řekla: "Michael je velice zarmoucen smrtí Billa Braye, který byl jeho dlouholetým přítelem, vůdcem a rádcem." Michael prý zavolal rodině Billa Braye z Bahrajnu.16/11/2005
Tiskové prohlášení Raymone Bain.
Protože si už zase začali i ti "lepší" novináři vymýšlet, vydala Michaelova mluvčí následující prohlášení, aby uvedla věci na pravou míru:

"V rozporu se zprávami v médiích, Michael Jackson nezakoupil nemovitost na ostrovech Amwaj, jeho děti s ním nenazpívaly žádnou píseň a Neverland není na prodej. Také bych ráda uvedla na pravou míru informaci ze včerejška. Pan Jackson se zmýlil a vstoupil na dámské toalety, protože nápisy na dveřích byly v arabštině. Rychle si uvědomil svou chybu a okamžitě odešel. Při odchodu ho ale lidé poznali a vznikaly davy. Pan Jackson musel počkat v nedaleké knihovně na příjezd policie, která ho odtamtud mohla vyvést. "15/11/2005
Novinky z Bahrajnu.

Michael se včera zúčastnil gala večeře v hotelu Le Meridien Mina Seyahi (viz. obrázky). Oslavoval se konec závodu Dubai Desert Rally. Michael seděl u stolu společně s Mohammad Ben Sulayem (závodník) a Saeed Harebem (ředitel mezinárodního námořního klubu v Dubai). Podle novin New York Post Michael zakoupil v Bahrajnu nemovitost - pozemek na uměle vytvořených ostrovech Amwaj Islands. Předpokládá se, že se Michael nastěhuje na začátku roku 2006. Zakoupil zde prý 2 vily na samostatném ostrově, s překrásným výhledem na oceán. Na Amwaj ostrovech je také soukromá nemocnice, parky, golfový klub, restaurace, kanály a přístav. Můžete se na to podívat zde:
http://www.ossisonline.com/11/11/2005
I have a dream - nový název charitatnivní písně.
Nový název písně, která se měla jmenovat From the bottom of my heart zveřejnila v rozhovoru zpěvačka Ciara, která řekla, že se píseň jmenuje I have a dream. "Je to nádherná píseň s krásným vzkazem lidem a nejlepší je, že je to pro dobrou věc" řekla.

Kalendář 2006.
Nový kalendář Michaela Jacksona na rok 2006 si můžete objednat zde:
http://www.mjnewsonline.com/calendar/

Přednáška Thomase Mesereau.
Michaelův právník T-Mez pronesl v Dallasu přednášku na téma "Role médií v kriminálních případech celebrit". Mimo jiné řekl, že:
- Michael byl velice příjemný ke všem členům týmu a dobře s nimi spolupracoval
- Byl s Michaelem v Londýně minulý týden, projednával s ním jiný případ
- Michael asi dá někdy někomu rozhovor o všech jeho pocitech u soudu
- T-Mez nevěří médiím kromě pár výjimek, a nevěřit by měl i Michael
- Bylo chytré pro Michaela se přestěhovat do Bahrajnu a žít v klidu
- S Michael stále spolupracuje na občanských soudních sporech10/11/2005
Otec Michaela odpověděl na pár otázek tisku.
Joseph Jackson řekl tisku, že jeho syn Michael už dále nebude žít v USA. "Přijede nás navštívit, ale bude tu jen na návštěvu." Podle Josepha se tak Michael rozhodl, protože byl zklamaný způsobem, jakým s ním jednali v USA. "Pokud bych byl já Michael, už nikdy bych se nevracel zpět," řekl Joseph. "Nicméně, snažím se motivovat všechny své syny, aby spolu opět natočili desku. Chtějí to udělat, ale jsou strašně pomalí. Navíc, chtějí tam mít i Michaela."5/11/2005
Nová píseň již bude brzy dokončena.
Podle Raymone Bain, Michaelovy mluvčí, už bude nový charitativní song brzy hotov. Michael pracuje v Bahrajnu a s 12 dalšími zpěváky se domlouvá pomocí nejmodernějších komunikačních prostředků. Už zbývá nahrát jen 2 poslední zpěváky, pak přidá své vokály Michael a píseň je hotová. Zatím není jisté, kdo všechno se nahrávání zúčastnil, jediní, kdo potvrdili účast jsou R.Kelly a Snoop Dog.

T-Mez dostal cenu pro nejlepšího právníka.
Michaelův obhájce Thomas Mesereau obdržel před týden z rukou policejního předsedy a starosty LA cenu za jeho zásluhy v oblasti práva. Mesereau ji dostal za svůj boj proti gangům v černé komunitě. Mesereau jezdí každý rok do Alabamy, aby obhajoval lidi čelící trestu smrti, a to zdarma. Poté, co vyhrál případ Michaela a dokázal tak dle mnohých lidí "nemožné", stal se jedním z nejuznávanějších právníků v historii. Mesereau k tomu řekl: "Jsem poctěn. Velice vám děkuji."1/11/2005
Charitativní singl bude přejmenován.
Píseň From the bottom of my heart bude přejmenovaná. Název zatím není znám. Umělci natáčeli píseň v LA během minulého týdne. Michael s nimi nebyl, ale komunikoval s nimi pomocí videotelefonu. Raymone Bain, mluvčí Michaela, řekla, že Michael byl v Londýně, aby dokončil svůj podíl práce na této písni dříve než ji poslal dalším umělcům, které chtěl v písni mít. Ukázalo se, že jich nepotřebuje mít tolik, kolik původně plánoval. Zatím se spekuluje o jménech, ale např. Ciara nebo Snoop Dog byli viděni jak míří do studia v LA, kde se píseň natáčela.21/10/2005
Michael se přestěhoval do Bahrajnu.
Thomas Mesereau dnes vydal následující prohlášení:

"Michael Jackson je se svými dětmi a začíná novou etapu svého života. Žije již nastálo v Bahrajnu. Jeho přátelé tam k němu byli velice vstřícní a pomohli mu v těžkém období jeho života."

Mesereau zatím neřekl nic o tom, že by Michael chtěl prodat Neverland. Jasné je, že už se do USA nevrátí.20/10/2005
Michael povolán jako porotce.
Michael dostal obvolání dostavit se k soudu - tentokrát ovšem jako porotce v soudním procesu někoho jiného. Protože je stále pokládán za občana a rezidenta Kalifornie, musí se podílet na této veřejné službě. Pokud by se tomu vědomě vyhýbal, hrozí mu pokuta 1500 dolarů. Michaelův právník Thomas Mesereau už se do toho vložil a řekl, že Michael se již přestěhoval do Bahrajnu a hodlá tam zůstat. Michael zatím odjel z Londýna, neznámo kam.13/10/2005
Michael nakupuje v Londýně v Harrods.11/10/2005
Další podrobnosti o návštěvě Londýna.

Michael v nahrávacím studiu, s princem Abdullahem, při návštěvě Madamme Tussauds

Již je jisté, že Michael přijel nahrávat svou píseň From the bottom of my heart. Řekla to Michaelova mluvčí Raymone Bain. Zatím se neví, kdy Michael z Londýna, ale předpokládá se, že zůstane i celý příští týden. Datum odjezdu, o kterém se spekuluje, je 22.10. Jak ale všichni Michaela známe, odjet může i dříve.

V neděli  se šel Michael s dětmi podívat do muzea voskových figurín Madamme Tussauds. Před muzeem ho opět fanoušci povalili na zem. Včera večer fanouškům zamával z okna.

Další fotky najdete na diskuzi.

Raju Patel zemřel.


Raju a Michael

Indický producent Raju Patel zemřel v nemocnici v Los Angeles na rakovinu ve svých 45 letech. Michael k tomu řekl: "Jsem šokován a hluboce zarmoucen smrtí Patela, jenž byl mým přítelem a obchodním partnerem."


9/10/2005
Michael v Londýně.

Včera se šel Michael podívat se svými dětmi do divadla Victoria Palace na hru "Billy Elliot". Venku bylo ale tolik fanoušků, že ho i přes silný odpor ochranky povalili na zem. Tam se Michael vmísil mezi ostatní lidi, kteří přišli na představení, rozdával autogramy a povídal si. Dnes Michaela moc vidět nebylo. Jedny zprávy říkají, že z Londýna odjede už zítra, další že zůstane dalších pár dní. Nic není potvrzeno.


8/10/2005
Michael Jackson je v Londýně.


Už se potvrdily zprávy, že Michael přijel do Londýna, nejspíš nahrávat singl From the bottom of my heart. Před jeho hotelem Dorchester v Londýně na něj už včera čekalo mnoho fanoušků, aniž by věděli, jestli tam opravdu je. Michael je přišel přivítat a později se i postavil na auto, aby ho mohli všichni vidět. Zatím není jasné, jak dlouho se Michael v Londýně zdrží.


6/10/2005
Michael vrací úder.
Podle nové politiky Michaela a jeho právníků (žalovat lidi, kteří žalují mě a tím předejít dalším bezdůvodným žalobám) Michael žaloval Marcela Avrama, pořadatele koncertu z roku 1999. Avram už soud jednou v roce 2003 vyhrál a tím, že Michaela opět žaluje, porušuje dohodu, kterou tehdy uzavřeli. Michael mu v roce 2003 zaplatil 3 milióny za to, že odřekl v roce 1999 koncert. Avram ovšem nyní požaduje více peněz, i když se dříve s touto sumou spokojil.
 

25/9/2005
Obrázky Michaelova otce z Texasu.
Joseph Jackson navštívil evakuované lidi postižené hurikánem Katrina. Chtěl jim poskytnout psychickou podporu a dokonce rozdával jídlo. Pár obrázků:


Lionel Richie chce být součástí nové písně.
Slavný zpěvák Lionel Richie vyjádřil přání být součástí písničky "From the bottom of my heart", kterou chce Michael natočit a výtěžek z prodeje věnovat lidem postiženým hurikány. Richie potvrdil, že už s Michaelem hovořil po telefonu, ale zatím se nesešli. Právě Lionel Richie v minulosti s Michaelem napsal píseň We are the world, který vydělala spoustu peněz Africe v 80. letech.22/9/2005
2 muži obviněni za odposlouchávání Michaela.
Pamatujete, když letěl Michael z Las Vegas do Santa Barbary přihlásit se policii v roce 2003, když začalo vyšetřování ohledně zneužívání Gavina? Michael si tehdy najal soukromé letadlo společnosti XtraJet, ve kterém Michaela a jeho právníky odposlouchali. Ze spiknutí a odposlouchávání byli nyní obviněni Jeffrey Borer, majitel společnosti XtraJet a Arvell J. Reeves, člověk, který se staral o technický stav letadla. Na celou věc tehdy upozornila televize Fox, která odtajila, že jim byla nabídnuta videopáska s tímto tajným materiálem. Do dnešního dne celou věc vyšetřovala FBI.

Westlife chtějí zpívat s Michaelem.
Louis Walsh, manažer skupiny Westlife, řekl, že skupina plánuje duet s Michaelem Jacksonem. "Michael Jackson byl pro všechny obrovskou inspirací, proto se ho snažíme přesvědčit, aby s námi nazpíval píseň. Zpívali jsme už s Dianou Ross, s Mariah Carey, tak kdo další by to měl být? Jackson je nejlepší." Pokud Michael kývne na tento projekt, Westlife chtějí začít natáčet začátkem příštího roku.

Michael plánuje otevřít vlastní nahrávací společnost?
Podle finančního časopisu Forbes má Michael v plánu získat 400 miliónů od investorů na Dálném východě a založit nahrávací společnost nové generace, která by předčila současné společnosti. Tento zatím nepojmenovaný projekt má za cíl sloučit různé technologie v hudbě, např. pouštět ji po internetu, nový software apod. Tato informace zatím ale není potvrzena.18/9/2005
Michael dal krátké interview.
Michael telefonicky kontaktoval reportéra Associated press, kterému sdělil, že pracuje na novém projektu - písni From the bottom of my heart. Michael řekl, že se vše rychle vyvíjí, a že věří, že se jeho kreativita vrátila v plné míře. "Neustále na tom pracuji" řekl. Michael se svěřil, že soud pro něj byl ta nejtěžší věc, kterou musel v životě přežít. On i jeho děti jsou stále v Bahrajnu, kde jsou všichni hosté prince Abdulla. Michael o něm řekl, že je to velice milý člověk. Během soudu měl Michael zdravotní problémy se zády. Když se ho reportér zeptal, zda-li je v pořádku, Michael odpověděl, že se cítí dobře.

Otec Michaela míří do Texasu.
Joseph Jackson navštíví lidi, kteří utekli před hurikánem Katrina a jsou evakuováni v Texasu. Zde zůstane 19. až 21.9. Jackson se setká s obětmi a nejspíš se i zapojí do rozdávání jídla apod.12/9/2005
Úryvek písně FROM THE BOTTOM OF MY HEART

Ke stáhnutí zde.

Kdo se připojí a zazpívá společně s Michaelem?
Jay-Z
Mariah Carey
Missy Elliott
R. Kelly
Wyclef Jean
Lenny Kravitz
Lauren Hill
Mary J. Blidge
Yolanda Adams
Kenneth “Babyface” Edmonds
James Brown
Snoop Dogg
the O’Jays
Ciara

a další... Píseň vyjde u 2seas records.

Billie Jean je jednička.
Časopis Blender magazín zveřejnil svůj list nejlepších písní napsaných po roce 1980. Billie Jean obsadila první příčku. Hned za Michaelem se umístili "B.O.B" od OutKast a "Sweet Child o' Mine" od Guns N' Roses.6/9/2005
Michael natáčí novou píseň na podporu obětem hurikánu.

Během následujících 24 hodin Michael kontaktuje i jiné hvězdy, aby s ním nazpívaly píseň, kterou napsal, a jejíž výtěžek půjde do New Orleans na pomoc obětem hurikánu Katrina. Píseň se bude jmenovat FROM THE BOTTOM OF MY HEART. Michael k tomu řekl:

"Bolí mě vidět, co se děje v mé zemi. Modlím se za každého, kdo si musel projít touto tragédií. Spojím se s ostatními v hudebním průmyslu a doufám, že přineseme úlevu a naději lidem, kteří ztratili všechno."

Píseň bude nahrána u společnosti 2 Seas Record, kterou vlastní princ Abdulla Hamad Alkhalifa a veškerý výdělek půjde obětem hurikánu.4/9/2005
Soud v New Orleans odložen.
Vzhledem k problémům, které napáchal v USA hurikán Katrina, soudce se rozhodl soud s Michaelem odložit na neurčito. New Orleans je nejhůře postižená oblast. 8.9. se bude konat konference, na které se zvolí datum začátku soudu s Thomasem Bartuccim.

MJJ Source děkuje.
Na Michaelovy oficiální stránky jste mohli psát přání Michaelovi k narozeninám. Došlo 13.000 vzkazů a 400 stran bylo předáno Michaelovi. Zapojili se fanoušci ze 160 zemí.3/9/2005
Vzkaz od Michaela fanouškům.

Velice děkuji za vaše přání, dopisy a oslavy mých narozenin. Jste ti nejoddanější a nejlaskavější fanoušci na světě. Miluji vás a bůh vám žehnej.

S úctou,

Michael Jackson30/8/2005
Celebrity blahopřejí Michaelovi.
Na webové stránce http://www2.musicfreedom.com/mj/ se každou hodinu spouští video, kde celebrity blahopřejí Michaelovi. Každou hodinu nová celebrita. Michaelovi už například popřáli: Paris Hilton, P.Diddy, Ashanti, Usher a další....

Nové fotky Michaela v Dubai!!

Více v diskusním fóru.


29/8/2005
Michael má dneska 47 let!


28/8/2005
Craig David mluvil o Michaelovi.
V nedávném rozhovoru Craig David řekl, že pokládá Michaela za skvělého umělce, je prý velký fanoušek a z Michaela čerpá inspirace. Společně s Usherem prý plánují duet, něco na způsob písně The girl is mine, kterou nazpíval kdysi Michael Jackson s Paulem McCartneym.

Michael trávil poslední dny v Dubaji.
Michael strávil poslední týden v Duabai společně s šejkem Abdullahem in Hamed Al Khalifa, synem krále Bahrajnu. Projeli se spolu po městě, jejich řidič řekl místnímu tisku: "Michael se měl velice dobře, byl překvapený místními poměry a štědrostí. S každým si promluvil, byl velice tichý, zdvořilý a přátelský. Michael je pro nás velice důležitý. Každý ho tu zná a zároveň poznává, jak milý člověk to je." Michael se v Bahrajnu jel projet na moře na jachtě, ze které pozoroval pobřeží.

Michael má zítra narozeniny!!
Michael zítra oslaví své 47. narozeniny. Přejeme vše nejlepší do nového začátku!

Pokud chcete Michaelovi poblahopřát osobně, urychleně vyplňte formulář na MJJsource.
http://mjjsource.com/birthdaycard/form.php24/8/2005
Matka Gavina obviněna z podvodu.
Janet Arvizo, matka Gavina (chlapce, co zažaloval Michaela za zneužívání - Michael tuto žalobu nedávno vyhrál) byla obviněna z podvodu. Brala sociální dávky a tvrdila, že je chudá a nemá peníze. Během soudu s Michaelem se ale právníkům podařilo prokázat, že v době, kdy brala sociální dávky, měla peněz dost, protože obdržela peníze od obchodního domu JC Penny ($150,000), na který v tu dobu taky podala žalobu a dosáhla mimosoudního vyrovnání. Od státu tak obdržela neprávem $18,782.

Knihy o Michaelovi
Poslední dobou se snaží snad každý napsat knihu o Michaelovi. Po dvou porotcích se i moderátorka Court TV Diane Dimond rozhodla, že napíše knihu. Bude se jmenovat Be careful who you love. Fanoušci se už v minulosti snažili poukázat na neprofesionalitu této moderátorky. Michael se k ní také jednou vyjádřil a to slovy: "Ať jde do pekla". Další knihu plánuje také slavný fanoušek BJ Hickman, který měj jednu dobu zakázáno se přiblížit k Diane Dimond, protože na ní u osudu Michaela nahlas sprostě křičel.19/8/2005
Michael se opět nedostavil k soudu.
Soudce nařídil pokutu 10.000 dolarů za to, že se Michael 13.6. nedostavil k soudu s Josephem Thomasem Bartuccim, který tvrdí, že ho Michael zneužil v roce 1984. Bartucci si prý po těch letech zázračně vzpomněl. Michaelův právník Charles Gay se k tomu vyjádřil: "Paměť pana Bartucciho jak víme neslouží velice dobře." Případ zřejmě u soudu neprojde, protože i jeho přítelkyně tvrdí, že si Bartucci vše vymyslel, aby z Michaela Jacksona vytřískal nějaké peníze. Michael byl v daný den na návštěvě v Bílém domě. Michael také není první člověk, kterého Bartucci zažaloval za sexuální zneužívání. Charles Ray zdůraznil, že 13.6. byl pro Michaela velice těžký den, byl to den jeho osvobození porotou.17/8/2005
Thriller stále nejprodávanějším albem.
Podle Guinessovy knihy pro rok 2006 je Michaelovo album THRILLER stále nejprodávanějším albem v historii. Od roku 1982 do dnes se prodalo přes 51 miliónů kopií. Michael Jackson drží i další světové rekordy, jako např. nejdelší hudební video (Ghosts).16/8/2005
Sneddon jde před soud za porušení občanského práva.
Gary Dunlap, advokát z Kalifornie, podal na oblastního prokurátora Toma Sneddona, jeho asistentku Christie Stanlet a zástupce oblastního prokurátora Jerry McBetha žalobu za porušení občanských práv. Tito lidé měli neprávem Dunlapa vyšetřovat za křivou přísahu a ovlivňování svědků. Žaloba se začne projednávat nejspíš až v roce 2006. Dunlap tvrdí, že stejnými protiprávními postupy Sneddon vyšetřoval i Michaela Jacksona. Nikdo se k tomuto zatím nevyjádřil.

Michael opravdu zůstane v Bahrajnu?
Podle bahrajnského oficiálního tisku si Michael v jejich zemi otevřel bankovní účet, který je potřeba, když chce člověk nakoupit nemovitosti. Michael se prý v Bahrajnu cítí velice dobře, je v klidu, čte hodně knih a skoro neposlouchá televizi. Michael odpočívá se svými dětmi v Bahrajnu od konce června.11/8/2005
Vyjádření Michaela ke smrti Johna Johnsona.
John Johnson, velký magnát a vydavatel (např. slavného amerického časopisu Ebony či Jet) zemřel včera ve věku 87 let. Johnson je pokládán za jednoho z nejvlivnějších černochů, ve svém vydavatelství se bil za práva černochů. Michael k jeho smrti vydal prohlášení:

"Jsem nesmírně zarmoucen novinou o smrti mého rádce a přítele, Johna Johnsona. Chtěj bych projevit svou soustrast jeho ženě Eunice a dceři Lindě."10/8/2005
Rozhovor Thomase Mesereau.
Michaelův právník vystoupil včera v televizi v pořadu Rity Cosby "Cosby Live & Direct", aby reagoval na rozhovor 2 z porotců (Ray Hultman a Eleanor Cook), kteří  teď tvrdí, že je Michael pedofil a rozhodli se každý napsat knihu. Mesereau k tomu řekl: "Tito lidé se sami ztrapňují. Tito lidé mnohokrát hlasovali nevinen. Poté dali rozhovory, ve kterých říkali, že případ je jasný a bez důkazů - a nyní se vrací, a říkají, že se spletli? To je k smíchu. Je jim daná 2měsíční lhůta, po kterou nemůžou o případu mluvit. Teď po dvou měsících můžou vydat knihy, filmy... cokoliv. Mají dříve netušené možnosti. Co můžu říct o lidech, kteří během těchto 2 měsíců takto radikálně změnili svůj názor?" Mesereau také dodal, že Michael se má dobře, přibral, je se svou rodinou.6/8/2005
Michael vyfocen v Bahrajnu.

Michael byl několikrát spatřen na veřejnosti bez jakéhokoli přstrojení. Jednou přišel do hračkářství a podruhé do obchodního domu ve městě Manama. Pokaždé byl rozpoznán lidmi a dával podpisy. Jeho 3 děti byli s ním. Michael přijel do Manamy 2 týdny po svém očištění porotou a je tam dosud. Přebývá na soukromém ostrově, který mu zaručuje dostatek soukromí.

Porotci napíšou knihy.
Přestože porota očistila Michaela Jacksona a zbavila jej všech obvinění, vidina peněz opět vítězí. 2 z porotců, 79letá Eleanor Cook a 62letý Ray Hultman, chtějí v brzké době napsat knihu, kde budou polemizovat nad svým výrokem. Oba nyní tvrdí, že dle jejich mínění je Michael Jackson vinen a chtějí podepsat smlouvu na svoji knihu.

Soud s Debbie brzy skončí.
Exmanželka Debbie Rowe se s Michaelem již brzy dohodne na frekvenci svých návštěv u dětí. Michaelův právník Michael Abrams k tomu řekl: "Výsledek uspokojí obě strany. Doufám, že oba budou šťastní". Debbie se před mnoha lety vzdala svých práv na děti a přenechala je Michaelovi. Dnes je chce opět vídat. Spor chce Michael vyřešit domluvou, ne soudním verdiktem.2/8/2005
Precedent v Michaelově případu.
Soud v Kalifornii dnes rozhodl, že soud s Michaelem Jacksonem bude udávat směr, jakým se ponesou další případy celebrit - a to zejména jeho utajení. Dle soudu se v obdobných případech jako byl tento bude rozhodovat na základě Michaelova případu. To se ovšem nelíbí novinářům, kteří takto nemají přístup k informacím a tvrdí, že soudce porušil pátý dodatek Ústavy, a to právo na informace.

Bude Michael žít v Bahrajnu?
Podle světového tisku si Michael Jackson koupil v Bahrajnu vilu a hodlá tam žít. Důvodem je prý fakt, že se v této zemi může pohybovat bez omezení, aniž by ho někdo poznal. I muži tam totiž chodí zahalení, jdou jim vidět jen oči. Takto prý Michaela nikdo nepozná. Toto je ovšem nepotvrzená zpráva.28/7/2005
Mesereau mluvil o Michaelovi.
Michaelův právník Thomas Mesereau mluvil v nedávném rádiovém rozhovoru pro BBC o Michaelovi a jeho zdravotním stavu. Podle Mesereau Michael hned po rozsudku odjel do nemocnice, kde ho léčili na dehydrataci a snažili se něco udělat s jeho velice nízkou váhou. "Michael byl nemocný. Lidi si asi neuvědomují, že první věc, kterou po rozsudku udělal, je že odjel do nemocnice. Byl dehydratovaný, měl potíže udržet jakékoliv jídlo a byl vyděšený tím, co se stane s jeho dětmi, navíc ty potíže se zády..." Mesereau naznačil, že Michael u soudu už nikoho nevyplatí. "Bojím se, že Michael Jackson je velmi snadný cíl. Mnoho lidí si myslí, že on nechce jít k soudu a raději se finančně vyrovná. Jenomže my budeme bojovat. Doporučil jsem panu Jacksonovi, aby si sobě už žádnou rodinu už nepozval."26/7/2005
Michaelova pozice na hitparádách.
Nové CD s názvem 'The Essential Michael Jackson' (kompilace největších hitů, čti níže) si vede velice dobře. Za první týden se v Anglii umístilo na druhé příčce. Tohle je první pětka:

1) JAMES BLUNT - BACK TO BEDLAM
2) MICHAEL JACKSON - THE ESSENTIAL MICHAEL JACKSON
3) COLDPLAY - X&Y
4) FAITHLESS - FOREVER FAITHLESS - THE GREATEST HITS
5) KAISER CHIEFS - EMPLOYMENT

Také prodejnost desek v USA se rapidně zvýšila. Za poslední týden Michael prodal 14036 desek (v porovnání Madonna 5189).

Oslava narozenin Michaelova otce v Berlíně.
Joseph Jackson oslavil své 76. narozeniny v Berlíně. Kromě mnoha fanoušků Michaela se na oslavě objevil jen bratr Michaela - Jermaine a Taj (syn Michaelova bratra Tita, člen skupiny 3T). Joseph řekl tisku, že se Michael bojí jít v USA na veřejnost, protože mu pár lidí vyhrožovalo smrtí. Michael prý poslední měsíc soudu nosil neprůstřelnou vestu. Joseph také naznačil, že se Michael nestěhuje do Berlína, jak poslední dobou psaly média.
23/7/2005
Nová nesmyslná žaloba.
39letý Joseph Bartucci tvrdí, že se mu zázračně vrátila paměť a vzpomněl si, že ho Michael skoro před 20 lety zneužil. Bartucci tvrdí, že si na tyto věci vzpomněl teprve před 2 roky. Podal na Michaela žalobu a Michael či jeho právníci se musí dostavit k soudu 17.8., kde se to snad vyřeší. Michaelův právník Brian Oxman řekl, že v den údajného zneužití byl Michael vyfotografován s prezidentem Reaganem a byl na oficiální návštěvě bílého domu. Bartucci žádá o "nespecifikovanou finanční částku, která by kompenzovala jeho utrpení".

Sneddon musí vrátit Michaelovi věci.
Soudce nařídil vyšetřovatelům, aby vrátili zabavené věci zpátky Michaelovi. Jedná se o stovky položek, např. počítače, knihy, časopisy. Sneddon tyto věci odmítl vrátit, protože tvrdil, že některé z nich Michael získal neprávem, např. stříkačky, lék Demerol a spoustu antibiotik napsaných na jiná jména. Proto se Michaelovi právníci opět obrátili na soud. Soudce nařídil vrátit většinu věcí, kromě těch, které přímo figurovaly u soudu - ty zůstanou v archivu.


22/7/2005
DVD Moonwalker v prodeji v ČR.
Michaelův film Moonwalker z roku 1989 se prodává s českými titulky. Najdete ho např. v internetových obchodech Warnerbros nebo DVD express.21/7/2005
Oslava narozenin Michaelova otce v Berlíně.
V pátek se uskuteční oslava narozenin otce Michaela - Josepha Jacksona. Můžou se zúčastnit i fanoušci za 30 euro. Oslavy se zúčastní i rodinní příslušníci, ale Michael se oslavy NEZÚČASTNÍ.

Mariah mluví o Michaelovi.
Zpěvačka Mariah Carey dostala při svém nedávném interview otázku, jestli předpokládala, že bude Michael shledán nevinen. Její odpověď zněla: "Znám lidi, kteří byli zapojeni do této kauzy, svědky a tak... Z toho všeho, co jsem se od nich dozvěděla, jsem cítila, že si Michael zaslouží být volný. Jsem proto velmi ráda, že vyhrál a přeji mu to nejlepší."18/7/2005
První fotky dětí Michaela bez přestrojení!
Vyfoceno na letišti v Los Angeles.17/7/2005
BET awards ve jménu Michaela.
Na letošních udílení cen BET awards měla raperka Missy Elliot a všichni její tanečníci portrét Michaela na bundě. Missy Elliot společně s Ciarou zazpívaly nový hit Lose control. Poté se objevil Michaelův bratr, Tito Jackson. Poděkoval stanici BET a fanouškům za jejich podporu rodině během procesu. Během cen to okomentovala zpěvačka Gladys Knight. V rozhovoru řekla: "Bylo pro mě velice těžké sledovat tenhle proces. Znám Michaela už od jeho dětství, když byl ještě úplně malinký. Pozorovala jsem ho růst v jeho muzice, kterou miloval. Pak se z něj stal introvert a muzika byla jeho celoživotní láskou. A my jsme ho totálně potopili. Neustále jsme mu říkali jak skvělý je jeho zpěv a tanec a neviděli jsme, že to je jen mladý muž, který nikdy nebyl na nějakém sportovním zápasu... Párkrát jsem s ním během procesu mluvila a on je opravdu fyzicky nemocný. Je vyčerpaný a není mu dobře. Ale to není na mě, abych to vytrubovala do světa, ale na Michaelově rodině. Já se za něj modlím..."

Fanoušci budou oslavovat v Londýně.
S přicházejícími narozeninami Michaela se v Londýně v Equinoxu 28. srpna uskuteční Unbreakable party - oslava 47. narozenin Michaela. Show začne ve 4 odpoledne a pojede 8 hodin. Lístek stojí 15 liber a zakoupit si ho můžete zde:
http://www.mjnewsonline.com/unbreakable/

Nový film Johnyho Deppa.
"Willy Wonka & The Chocolate Factory" je nový film režiséra Tima Burtona a herce Johnyho Deppa, který zde hraje roli, ve které vypadá jako Michael Jackson. Je to Deppův už druhý film, který něčím připomíná Michaela (Finding Neverland). Režisér však inspiraci Michaelem popírá: "Michael Jackson má děti rád, zatímco moje postava je nesnáší. To je snad velký rozdíl." "Nemyslel jsem na Michaela Jacksona, když jsem natáčel. Ale dokážu pochopit, když zde lidi vidí podobnots" dodal Depp.Michael na prázdninách?
Podle informací associate press je Michael v Bahrainu u královské rodiny. Princ Shaikh Abdullah je totiž přítel Michaelova bratra Jermaina. Michal zde našel útočistě a v soukromí relaxuje. Bahrain je islámská země v Golfském zálivu, ale jeho sociální klima je zde uvolněnejší než v ostatních islámských státech.

Nová žaloba od finanční firmy.
Prescient Acquisition Group Inc. zažalovali Michaela o $48 miliónů. Michael jim prý dluží odměnu za to, že mu před nějakou dobou pomohli vyřešit jeho finanční situaci.

Patti LaBelle zpívá písně od Michaela.
Známá americká zpěvačka Patti LaBelle si na své poslední album nazvané "Klasické momenty" vybrala nazpívat i píseň od Michaela, a to She´s out of my life - v jejím podání jako He´s out od my life.24/6/2005
Vývoj událostí po rozsudku...
Podle tiskových agentur Michael není v Neverlandu. Nikdo neví kde je, snad na nějaké jachtě jeho přítele. Mluvčí rodiny Jacksonů, Angel Howansky, k tomu řekla: "Michael není v Neverlandu a nevím, kde je." Proslýchalo se, že Sneddon ztratil Michaelův pas, ale to není pravda. Michael už má pas vrácený. Zatím ale ze země neodjel. Další lidé vyjádřili radost z rozsudku. Např. James Brown řekl, že je moc rád, jak to vše dopadlo a věří v Michaelův návrat na scénu. "Svět potřebuje Michaela Jacksona, mnoho lidí by bylo neskutečně rádo vidět ho zas hrát. Jsem moc šťastný." 8 porotců vystoupilo v pořadu Larry King live a mluvili o své práci na Michaelově případu. Všichni se shodli na tom, že jim to změnilo život, a zapřísáhli se, že během procesu nečetli noviny a nedívali se na zprávy. Dva lidé z dvanácti prý měli o Michaelovi pochybnosti a ze začátku jej chtěli odsoudit. Po prostudování důkazů však došli k závěru, že žádné důkazy nemají. Všichni měli rádi soudce, Mesereau a i o Sneddonovi si myslí, že odvedl dobrou práci. Někteří z porotců už o tom píšou knihy. jako porota si vydělávali 15 dolarů denně.22/6/2005
Michaelova matka promluvila.
Katherine Jackson byla hostem v televizním pořadu Rity Cosby - Today show. Vyjádřila se, že čekání na rozsudek pro ně všechny bylo strašné. "Michael se mi během soudu svěřil, že nejhorší pro něj bylo slyšel "voláme dalšího svědka". Řekl mi - podívám se kolem sebe a vidím člověka, kterému jsem moc pomohl, a on se snaží vydělat si lhaním o mě. Nechápu, proč to lidi dělají. A tak to bylo s každým dalším svědkem." Když se Katherine zeptali, co by řekla Gavinovi a jeho rodině, odpověděla: "Na to nemůžu odpovědět. Z toho co jsem slyšela o jejich minulosti, je mi jich líto, protože skončí špatně pokud se nezmění. O Sneddonovi řelkla: "On sám řekl, že nedělá chyby. Podle mě dělá obrovské chyby. Můj syn není pedofil. Můj syn je mnohem lepší člověk, než je on." Michael se matce svěřil, že pokud bude nějakým lidem pomáhat, bude to dělat s velkým odstupem. Katherine řekl, že si myslí, že Michael úplně změní své chování vůči dětem, přestane je k sobě zvát. "Dvakrát byl nařčen z něčeho co neudělal. Jsem si jistá, že už si dá pozor."21/6/2005
Sony vydává nové výběrové album Michaela.
Sony Music vydává další výběrovku největších hitů 'The Essential Michael Jackson', a to 5.7.
Cena: $25.

Disk 1
I Want You Back, ABC, The Love You Save, Got To Be There, Rockin' Robin, Ben, Enjoy Yourself, Blame It On The Boogie, Shake Your Body (Down To The Ground), Don't Stop 'Til You Get Enough, Rock With You, Off The Wall, She's Out Of My Life, The Girl Is Mine, Billie Jean, Beat It, Wanna Be Startin' Somethin', Human Nature, P.Y.T. (Pretty Young Thing), Thriller

Disk 2
Bad, I Just Can't Stop Loving You, Leave Me Alone, The Way You Make Me Feel, Man In The Mirror, Dirty Diana, Another Part Of Me, Smooth Criminal, Black Or White, Heal The World, Remember The Time, In The Closet, Who Is It, Will You Be There, Dangerous, You Are Not Alone, You Rock My World20/6/2005
Poděkování z MJJSource.
Ve jménu Michaela Jacksona bychom Vám chtěli poděkovat za Vaši lásku, modlitby a podporu, kterou jste věnovali panu Jacksonovi, jeho rodině a celému týmu po dobu těžkého roku a půl. Když končíme tuto kapitolu a začínáme novou, Michael chce, aby každý fanoušek věděl, jak si jeho podpory cení. Cítil sílu Vašich motliteb, vaši sebeobětování a vášeň ve Vašich srdcích - z Vašich dopisů, dárků a emailů. Nemůžeme ani vyjádřit, jak důležití jste byli - každý z vás. Michael je vděčný Bohu, rodině, obhájcům, přátelům a fanouškům. Ta neuvěřitelná síla lásky, kterou jste mu projevili, byla při jeho boji za vlastní život neocenitelná. Michael věděl o Vašich demonstracích a jiných akcích na jeho podporu po celém světě. Od začátku až do do konce soudu viděl vaše tváře, vaše nápisy. Vaše přítomnost mu dodávala odvahu. Pro Michaela je velmi důležité, abyste věděli, že každý z vás má v jeho srdci místo. Je vděčný za Vaši loajalitu a schopnost vidět pravdu za všemi těmi podvody. Upřímně Vám všem děkuje, ze svého skromného a vděčného srdce, že jste stáli za ním, věřili mu a bojovali za něj. Kdyby mohl, každému z vás by osobně řekl "I love you more."18/6/2005
Oznámení na MJJsource:
Objevuje se mnoho spekulací o tom, že se bude v Neverlandu pořádat párty. Michael Jackson v současnosti neplánuje žádnou párty. Pokud by se v budoucnosti rozhodl, že nějakou párty navštíví, dozvíte se to z MJJsource.

Michael dám žádnou párty neplánuje, ale např. v Londýně se příští sobotu koná oslava, vstup je zdarma. Více podrobností na http://www.mjworld.net/ Také Michaelova rodina pořádá oslavu v kasínu v Santa Ynez, blízko ranče Neverland. Vstup je jen pro zvané a není jisté, jestli dorazí i Michael.

Po rozsudku....
V hodině rozsudku mělo mnoho televizí rekordní sledovanost, v mnoha případech úplně největší sledovanost v historii. Fox News, CNN, a MSNBC měly sledovanost přes 10 mil. lidí (většinou mívají méně než 2 mil.). Michaelovi právníci zažádali o vrácení věcí zabavených při prohledávání Neverlandu i jinde. Soudce jim je nejspíš navrátí v dohledné době.16/6/2005
Jermaine Jackson na CNN pro Larry King Live.
Po rozhovoru právníka Mesereau dnes dal rozhovor Larry Kingovi i Michaelův bratr - Jermaine Jackson. Mluvil zejména o tomto:
- Michael teď odpočívá a odpočívá
- celá rodina je nespokojena se způsobem, jakým média prezentovala proces
- Michael se možná odstěhuje ze Států a s ním celá rodina
- Michael nepřestane i po tomto zážitku podporovat děti nemocné rakovinou
- Michael měl problémy s jídlem, nejedl, ale už jí
- Jermaine neví, jestli bude Michael žalovat Sneddona, Mesereau to doporučuje
- žádná reality show rodiny Jacksonových se nepřipravuje
- nepřipravují se ani koncerty v Las Vegas
- Michael se časem určitě vrátí k muzice, teď bude jen odpočívat
- připravuje se děkovná akce pro fanoušky
- možná bude časem turné všech bratrů včetně Michaela
15/6/2005
Rozhovor Thomase Mesereau pro CNN - Larry King Live

MJJSource má nový pozdrav.
Na Michaelově oficiální stránce spustili nový flash banner, ve kterém se skrývá tajný vzkaz. Pokud nekliknete na skip intro a podíváte se na flash animaci až úplně na konec, na sekundu se zobrazí nápis: Vítězství! Děkuji své rodině, přátelům a fanouškům za lásku a podporu. Nikdy na to nezapomenu. S láskou, Michael.

Gratulace Michaelovi.
Začínají se ozývat lidé, kteří veřejně blahopřejí Michaelovi k vítězství. Prvním z nich byla Michaelova exmanželka, Debbie Rowe, která vyjádřila nadšení nad rozsudkem. "Nikdy bych si nevzala pedofila. Jsem ráda, že náš soudní systém funguje." Dalším byl Donald Trump: "Jsem šťastný, že Michaela osvobodili. Tohle byl obrovský případ a obrovské vítězství pro Michaela Jacksona. Doufám, že se teď bude koncentrovat na hudbu. Michaeli, užívej si život. Máš před sebou šťastný život, přeji ti mnoho štěstí." Aaron Carter: "Jsem moc rád, že můj kamarád Michael byl očištěn. Vždy jsem věřil v jeho nevinu a budu ho podporovat nadále." Elizabeth Taylor: "Díky bohu že je Michael očištěn. Teď ho snad lidé nechají na pokoji." Joe Jackon, otec: "Cítím, že zvítězila spravedlnost. Díky, že jste nás podporovali."

Všechny média se teď dohadují, jakým směrem bude pokračovat Michaelova kariéra. Podle amazonu se okamžitě po rozsudku začaly lépe prodávat starší alba. Spekuluje se, že by Michael mohl koncertovat v Las Vegas.


14/6/2005
NEVINEN
Michael Jackson je nevinen ve všech bodech obžaloby.
Porota se včera konečně rozhodla na verdiktu. Samotný verdikt byl vysloven před půlnocí našeho času. Porota shledala Michaela Jacksona nevinným ve všech deseti bodech obžaloby. Michael ihned po zprávě, že bude vyhlášen rozsudek, vyjel s celou rodinou z Neverlandu. Jeho cestu k soudu sledovaly vrtulníky a kamery. U soudu už na něj čekaly stovky fanoušků. Michael sám vypadal velice smutně a byl evidentně vyčerpaný. Verdikt se přenášel live pomocí mikrofonu v soudní síni, takže se vysílal live na mnoha televizních stanicích, rádiích a internetu. Michael při čtení verdiktu neukázal žádné emoce. Na konci objal nejdříve svého právníka Sangera po pravé ruce a poté právníka Mesereau po levé ruce. Nato se s rodinou odebral k autu, zamával fanouškům a odjel. Nekonala se žádná tisková konference, ani prohlášení. Michael tak dal jasně najevo, co si myslí o médiích, které ho po celou dobu procesu tak pomlouvaly. Tiskovou konferenci ovšem svolal Sneddon, který řekl, že nebude zpochybňovat výrok poroty, a že prý nemá nic osobního vůči Jacksonovi. Poté přišli na tiskovou konferenci porotci, kteří se tak poprvé ukázali médiím. Všichni vypadali jako příjemní lidé, všichni prohlásili, že podle jejich soudu nebyly důkazy, Sneddon předvolával svědky, kterým nevěřili a jediní věrohodní svědkové byly na straně Michaela. Potvrdili, že se přísně drželi instrukcí od soudce a vše pečlivě zvážili. Po prostudování důkazů se prý dalo dojít jen k jedinému rozdusku - nevinen ve všech bodech obžaloby.11/6/2005
Raymone Bain dostala padáka.
Mluvčí Michaela Jacksona, Raymone Bain, dostala včera výpověď. Důvod je zatím nejasný, snad neuposlechnutí příkazu vedoucího pracovníka.

Složité instrukce brzdí porotu.
Porota se už týden radí na verdiktu. Včera se porotci ptali soudce na mnoho otázek, které jim nebyly v instrukcích, které od něj dostali, jasné. U každé porady poroty se soudcem musí být právníci obou stran. Včera se tak sešli nejméně 3x. Odborní experti říkají, že složité instrukce předané porotě brzdí jejich rozhodovací proces. Všech 98 stran si můžete přečíst ZDE. Zatím mnoho novinářů očekává verdikt, reportéři a televize ze všech kontinentů čekají před soudní budovou. Malé město Santa Maria zatím z procesu vytěžilo as 4 - 5 miliónů dolarů. Porota se opět sejde v pondělí 17:30 našeho času.9/6/2005
Čekání na verdikt pokračuje.
Porota se dosud radila něco málo přes 20 hodin čistého času. Včera dorazila k soudu Michaelova tisková mluvčí Raymone Bain, která řekla novinářům, že Michael je v pořádku a na rozsudek čeká se svými dětmi a celou rodinou v Neverlandu. Zdravotně je na tom dobře, kromě občasných záchvatů bolestí zad. Protože se u soudu množí lidi, kteří chtějí za Michaela mluvit, vydal obhájce Thomas Mesereau prohlášení, kde říká, že nikomu nedovolil mluvit s veřejností ve jménu Michaela a jeho rodiny. Dnes dorazí porota jen na polovinu dne.6/6/2005
Čekání na verdikt.5/6/2005
Čeká se na výrok poroty.
Poté, co v pátek obhajoba i obžaloba ukončili své závěrečné řeči, porota se odebrala jednat o rozsudku. Musí ovšem projít mnoho dokumentů, a tak to v pátek nestihli. Budou se scházet každý den od 8:30 ráno do 14:30 odpoledne, dokud se nedomluví na verdiktu. To může trvat týdny, ale také to může přijít už v pondělí, což je velice pravděpodobné. Soudce Melville povolil zavést do soudní síně mikrofon, a tak se může rozsudek číst veřejně a bude se tak přenášet ve všech médiích.3/6/2005
Michael dnes u soudu.
Dnes dorazila i Michaelova slavná sestra Janet (viz. foto) a mnoho fanoušků. Dnes bude možná vyřčen rozsudek.

Michael nebyl v nemocnici.
Ráno přinesly média zprávu, že byl Michael Jackson hospitalizován, to ale není pravda. Michaelova mluvčí Raymone Bain řekla, že to není pravda. I přesto ji odvysílaly televize Fox, Sky News a další kanály.

Závěrečné řeči.

ŽALOBA
Sneddon se rozhodl, že nebude nepronese závěrečnou řeč, a povolal na to Zonena. Zonen se ve své řeči snažil ukázat na Michaela jako na sexuálního predátora, který zneužil mnoho dětí. Své oběti si prý vybírá velmi pečlivě a pak je postupně svádí svým majetkem. Zonen se snažil převést řeč na Michaelova vedoucího právníka Thomase Mesereau, který napadal matku údajné oběti. Mesereau prý nedodal důkazy, o kterých mluvil v úvodní řeči, včetně toho, že Michael nevypovídal a asi proč. Podle Zonena to byl Michael Jackson, kdo se vetřel do rodiny Arvizových. Sám Michael Jackson má prý velké problémy s pitím alkoholu a nabízením alkoholu mladistvým. Matka údajné oběti prý nikdy nechtěla po Jacksonovi peníze a není jediný důkaz, že by je chtěla dnes. Zonen také poukázal na to, jak je stejný případ z roku 93 a ten dnes. Zonen skončil řeč po 3 hodinách. Měl povoleny 4 hodiny, z toho si jednu nechal na vyvracení důkazů po závěrečné řeči obhajoby.

OBHAJOBA
Po Zonenově řeči se zkazil počítač a museli být přivoláni technici. Po pár minutách nastoupil Michaelův hlavní obhájce Thomas Mesereau a začal větou: "Tento případ je o tom, jestli věříte této rodině a o důvodné pochybnosti. Takže pokud nevěříte tomu, co řekli, musíte Michaela Jacksona očistit." Poté pokračoval o tom, jak se matka Gavina už v minulosti pokoušela vytřískat peníze z bohatých lidí (např. obchod JC Penny). Stál si za tím, že jeho svědkové jen potvrdili, že tato rodina jsou jen lháři jdoucí po penězích. Janet Arvizo křivě přísahala u soudu, což se může lehce dokázat nejen u případu JC Penny, ale i jinde. Pak začal mluvit o Michaelovi. "Podívejte se na něj. Je to génius. Zajímají ho věci jako jít do studia, tvořit hudbu třeba i na stromě a psát muziku. Jeho jediný a největší hřích je, že věřil nesprávným lidem. Už mnoho let je pro ně terčem. Vypadá Michael Jackson jako někdo, kdo dal dohromady spiknutí?" Mesereau také napadl detektiva Steve Robela, který při výslechu Gavina nefér přesvědčoval o tom, jak je v bezpečí a ať řekne Gavin všechno co ví na Michaela. Také mluvil o Sneddonovi, který se už po dlouhá léta snaží Michaela dostat, ponížit ho.

Argumenty obou stran, případné vyvracení řečí bude na řadě dnes. Poté se porota společně rozhodne.

2/6/2005
Michael dnes u soudu.

Rozhovor s Frankem Tysonem.
Dlouholetý kamarád a důvěrník Michaela, Frank Tyson, poprvé veřejně promluvil v televizi a vyjádřil svou podporu Michaelovi. Tyson je dle Sneddona jeden ze spiklenců Michaela. "Já vím, kdo tady mluví pravdu a kdo lže", řekl Tyson. "To dítě (Gavin) je dítě ulice, je to silný a agresivní kluk. Kdyby se ho někdo dotkl, okamžitě by se bránil." Tyson řekl, že chce veřejně vyjádřit podporu Michaelovi, protože ho považuje za něco jako otce či bratra. "Když ho vidím, jak každý denchodí k soudu, hubne, váží něco přes 40 kilo, vidět ho jak takhle chátrá - to je pro mě strašně těžké. Snaží se ho zničit a já nechci jen sedět na židli a koukat, co to s ním dělá. Sneddon tvrdil, že Tyson zadržoval rodinu Arvizových v Neverlandu. Tyson na to odpověděl: "Nic takového se nedělo. Vymyslela si to chlapcova matka a vyšetřovatelé. Matka si to vymyslela ve své choré hlavě." Tyson řekl, že sám mnohokrát spal v Michaelově ložnici a nikdy se necítil špatně. "Řeknu vám jednu věc, kdyby na mě Michael Jackson někdy šáhnul, nikdy bych tady neseděl a neobhajoval ho. Ale já znám pravdu. Oni lžou."

Soudce dal pokyny porotě + Michael včera u soudu.
Jak se předpokládalo, soudce včera přednesl řeč porotě. Na jeho řeči se společně domluvili právníci obou stran. Mimo jiné porotě řekl, že by měli následovat právo a vyřknout rozsudek bez lítosti a předsudkům vůči Michaelovi. Porota také nesmí nic odvodit z toho, že Michael nevypovídal. Závěrečné řeči přijdou na řadu dnes, rozsudek bude možná v pátek.
1/6/2005
Závěrečné řeči příjdou na řadu až ve čtvrtek.
Soudce Melville rozhodl, že závěrečné řeči začnou ve čtvrtek a dnes dá instrukce porotě. Porota se dozví, že kromě daného Bashirova videa jsou všechny výpovědi jen "tvrzením proti tvrzení". Soudce také nařídil zmírnění jednoho obvinění - a to podávání alkoholu mladistvým, z těžkého zločinu na přestupek. Tím ale pomohl Sneddonovi, protože za přestupek se dá člověk mnohem lépe usvědčit. Pravdou ovšem je, že je za něj jen pokuta a ne vězení. V řeči, kterou soudce přednese porotě, stojí: Důkazy byly předloženy, aby ukázaly, že obžalovaný spáchal trestný čin jiný, než za jaký je teď žalován. Pokud věříte těmto důkazům, měli byste je brát jen jako plán obžalovaného páchat zločin. (Tím se myslí všichni svědci z roku 1993). Dále soudce řekne porotě, aby ignorovali výpovědi lidí, kteří jasně lhali - ale ne v tom případě, že cítí, že to tak tito lidé mají v něčem pravdu. Porotci si nesmí vzít na diskuzi mezi sebou mobilní telefony. Tak se dohodli včera Michaelovi právníci a druhá strana. Michaelovi hlavní právníci včera u soudu chyběli, to nasvědčuje tomu, že nejspíš už připravují závěrečnou řeč.28/5/2005
Události včerejšího soudu.
Porota se podívala na video Gavina, kde popisuje, jak ho Michael údajně zneužíval a dával mu alkohol. Předpokládalo se, že Mesereau pozve Gavina znovu na lavici svědků a podrobí ho křížovému výslechu, aby posledním dojmem pro porotce nebylo video upřímně vypadajícího Gavina. To se ale nestalo. Mesereau z nějakého důvodu žádného svědka nepozval a ukončil případ. Soud bude pokračovat ve středu, protože v pondělí a úterý je v USA státní svátek. V ten den už nejspíš začnou závěrečné řeči.27/5/2005
Michael dnes u soudu.


Události včerejšího soudu.


Sneddon si vyžádal puštění videa porotě, na které Gavin vypovídá na policii. Chce tím ukázat, že je Gavin věrohodný svědek a jeho řeč nebyla nikým nařízena. Sneddon se také pokusil přimět soudce, aby mohl ukázat fotografie genitálií Michaela Jacksona, které byly pořízeny při vyšetřování v roce 1993. Michaelův právník Robert Sanger to ostře odmítl jako nefér krok, který by jen bezdůvodně šokoval porotu. Soudce to naštěstí zamítl. Je pravděpodobné, že po videu Gavina si Mesereau předvolá Gavina opět na lavici svědků a podrobí ho křížovému výslechu.

Finanční krize zažehnána.
Jak jsme vás již informovali, Michaelův dluh u americké banky odkoupila soukromá společnost Fortress Investment Group. Ta se v minulých dnes s Michaelem dohodla na splátkovém kalendáři, který vyhovuje oběma stranám. V tiskovém prohlášení Raymone Bain stojí: "Michael Jackson a Fortress Financial Group udělali dohodu, která poskytuje větší finanční nezávislost a flexibilitu panu Jacksonovi. Michael Jackson je touto dohodou potěšen. Podrobnosti smlouvy se nezveřejní." Raymone také zopakovala, že Michael NEPRODAL Neverland a ani to nehodlá udělat. Michael také nehodlá prodat svou polovinu ATV katalogu, jehož podál má hodnotu asi 500 miliónů dolarů.
25/5/2005
Svědkové pro obhajobu skončili.
Posledním svědkem byl Chris Tucker. Mesereau a jeho tým ukončili výslechy svědků. Celkem jich bylo 50.Během zítřka se ještě Sneddon pokusí vyvrátil některá tvrzení svědků Michaela. Poté přijdou na řadu závěrečné řeči. Rozsudek se čeká koncem příštího týdne.

Tucker vypověděl, že začal podezřívat rodinu Arvizových, když za ním přijeli do Las Vegas, on jim zaplatil hotel a oni z něj odmítli odejít. Po několika dalších incidentech šel Tucker za Michaelem ho varovat. "Řekl jsem mu: dávej si pozor na tu rodinu. Ale on mi řekl, že tomu chlapci chce pomoct. Že už ho varovali i jeho osobní poradci." Tucker se začal bát, když mu Gavin a jeho sourozenci začali říkat "bratře". "Pochopil jsem, že tohle zašlo příliš daleko."

Raymone Bain na CNN
Mluvčí Michaela Jacksona řekla v TV, že Michael neprodal svůj ranč Neverland a nestěhuje se z USA. Michael prý poslechl rady svých právníků, kteří mu doporučili nevypovídat, vzhledem k tomu, že pro něj vypovídali dost silní svědkové.

Michael dnes u soudu.
+ Chris Tucker


Vypovídal Chris Tucker.
Včera se jako poslední svědek dostavil známý komik a herec Chris Tucker, který je dlouholetým kamarádem Michaela Jacksona. Tucker vypověděl, že Gavinův otec ho kontaktoval kvůli benefiční akci, kterou pro Gavina připravoval. Pár dnů po akci mu sám Gavin řekl, že z akce rodina neměla žádné peníze, a tak mu Tucker dal asi 1500 dolarů, aby si mohl Gavin pořídit nezbytné léky. Taky vzal rodinu na nákupy a do zábavního parku, společně se svým vlastním synem. Tucker bude dále vypovídat dnes.

Právníci naznačili, že Tucker je poslední svědek, a Michael tudíž nebude vypovídat. Sneddon si vyžádal den na to, aby vyvrátil důkazy, které přepravil Mesereau. Podle některých může být konec tento týden.
24/5/2005
Michael dnes u soudu.
Vypovídal komik Jay Leno, který řekl, že ho Janet Arvizo kontaktovala, ale nikdy po něm nechtěla peníze. Když mluvil s Gavinem, zdálo se mu, že ho navádí matka k tomu, co má říci. Gavin mu řekl, že je Leno jeho hrdina, což se Lenovi ale moc nezdálo. "Nejsem batman, co by na 50letém týpkovi mohl 12letý kluk vidět?"

Obhájci Michaela Jacksona se rozhodli, že zkrátí seznam svých svědků. Ještě se očekává, že bude vypovídat Michaelův kamarád, herec Chris Tucker, který bude nejspíš posledním svědkem pro obhajobu.

Bude se Michael stěhovat do Evropy?
Podle posledních zpráv se zdá, že je Michael připravený po rozsudku okamžitě opustit Ameriku. Tvrdí to novinář Rodger Friedman. Spekulace o tom, že Michael prodal svůj ranč Neverland, nejsou potvrzené, a zatím jsou asi nepravdivé.


Události včerejšího soudu.
Vypovídala novinářka Connie Keenan, která napsala o Janet Avrizo a Gavinovi článek do novin. Podle ní se Arvizová vrátila do novin a požadovala, aby ji vydali další články, protože ten první ji nepřinesl moc peněz. Dále vypovídala bývalá švagrová Janet Arvizo, která vypověděla, že chtěla dát Gavinovi krev a uspořádat akci, kde by se pro Gavina vybrala krev, kterou potřeboval. Arvizová ji prý řekla, že nepotřebuje její krev, ale peníze. Velmi důležitou svědkyní se ukázala být sociální pracovnice Mercy Manriques. Ta potvrdila, že Arvizovi dostávali měsíční podporu od sociálky před 1000 dolarů, a to v době, kdy měla prokazatelný příjem, který ovšem nepřiznala, čímž se dopustila trestného činu. Podle Manriquesová dostávala Janet Arvizo peníze od svého přítele, od Michaela Jacksona, navíc vyhrála žalobu proti obchodnímu domu JC Penny, a přesto zažádala o peníze od sociálky, kde tvrdila, že nemá žádný příjem.23/5/2005
Michael dnes u soudu.

Právník Michaela vám zodpoví dotazy
Na MJJ Source se můžete zeptat právníka Briana Oxmana na cokoliv, co vás zajímá ohledně Michaelova soudu. Svou otázku v angličtině posílejte na askanattorney@mjjsource.com a odpověd pak snad najdete ZDE.21/5/2005
Michael včera u soudu.

K soudu se opět dostavil Michaelův bývalý právník Mark Geragos. Potvrdil, že to on nechal rodinu Arvizových sledovat a dělal to jen v zájmu Michaela, protože se domníval, že mu chtějí nějak ublížit. Soudce se naštval na Michaelova současného právníka Mesereau, protože Geragos je ve své výpovědi limitován, a nesmí sdělit důvěrné informace mezi jím a bývalým klientem (=Michaelem), a tudíž nemusí odpovídat na všechny otázky. Geragos se totiž vzdal svých zákonných práv vůči Michaelovi jen částečně, a ne úplně, jak řekl soudci Mesereau. Mesereau se může od soudce dočkat nějakých sankcí a celá výpověď Geragose může být vymazána z dokumentů. To je ovšem nepravděpodobné, protože porota už výpověď slyšela. Mesereau se omluvil s tím, že nevěděl, že je i doba po vznesení obvinění relevantní, když Geragos vypovídá jen o době před vznesením obvinění.20/5/2005
Události včerejšího soudu.
Výpověď známého moderátora CNN, Larryho Kinga, byla soudcem zamítnuta a on ji proto nemohl říci porotě. King se setkal s Larry Feldmanem (ještě dříve než začal tento soud) a chtěl se ho zeptat, jestli by nešel do jeho pořadu. Feldman je právník, za kterým byla Janet Arvizo před začátkem soudu a který také kdysi sjednal finanční odškodné pro Chandlera v roce 1993. Během oběda řekl Feldman Kingovi, že Janet Arvizo je jen zlatokopka, a že nevzal její případ proto, že jí nevěřil. King potvrdil, že Feldman mluvil o Janet Arvizo jako o bláznivé ženské, který je připravená udělat vše pro peníze. Soudce ovšem tuto výpověď zamítl a King nebyl připuštěn do jednací síně, aby byl vyslechnut před porotou. Vypovídala bývalá přítelkyně Chrise Tuckera Azja Pryorová (má s Tuckerem syna). Byla kamarádka Janet Arvizo a mnohokrát s ní mluvila po telefonu. Pryorová řekla, že Janet mluvila o Michaelovi jako o andělovi a byla nadšená plánovanou cestou do Brazílie. Na otázku, jestli jí Janet někdy řekla, že chce utéct z Neverlandu, odpověděla: "Je to Neverland! Kdo by chtěl proboha utíkat z Neverlandu?"
7/5/2005
Vývoj událostí u soudu.


V pátek vypovídaly matky obou již zmíněných mužů, kteří vypovídali ve čtvrtek. Nejdříve vypovídala Joy Robson (matka Wada) a řekla, že Michaelovi věří a je si jistá, že se mezi Michaelem a dětmi nic nestalo. Neverland popsala jako nejšťastnější místo na světě. Matku Jordana Chandlera nazvala zlatokopkou. Poté vypovídala Chantal Robson, Wadeova sestra. Vypověděla, že spala také s Michaelem v pokoji a nic se nestalo. Považuje Michaela za svého přítele a kdykoliv je ve městě, bydlí v Neverlandu. Další svědkyní byla Lisbeth Barnes, matka Bretta, která řekla, že Michaelovi 100% důvěřuje. Vypovídat přijela až z Austrálie. Sestra Bretta, Karlee Barns, poté vypověděla, že se do Neverlandu vždycky vrací jako domů.6/5/2005
Události včerejšího soudu.

Soudce včera zamítl návrh obhajoby oprostit Michaela Jacksona obvinění pro nedostatek důkazů. Poté sedl na místo svědků známý tanečník a choreograf Wade Robson (22, foto), který popřel, že by ho Michael někdy zneužil. Na otázku, jestli se ho Michael někdy dotkl nějak nevhodně, odpověděl nikdy. Robson vypovídal, že navštívil Michaelův ranč Neverland asi 20x a spal v jeho ložnici. Jedna svědkyně obžaloby (Blanca Francia) uvedla, že se Michael Jackson s Wadem koupal. To Wade taky rázně popřel. Prý spolu akorát hráli videohry nebo koukali na filmy. Při křížovém výslechu se ho žalobce ptal, jestli si myslí, že ke zneužití mohlo dojít ve spánku. Wade odpověděl, že to by ho určitě vzbudilo. Poté Wade nahlédl do knih, které Michaelovi zabavili a měl se vyjádřit, jestli by se nebál osoby, která vlastní takovou knihu. Wade odpověděl že ne, že mu to vůbec nepřipadá jako pornografie. Dále vypověděl, že mu Michael pomohl přestěhovat se z Austrálie do USA. Poté vypovídal Brett Barnes, který měl být podle některých také zneužíván. Brett to také popřel. "Kdyby mě Michael Jackson zneužil, nebyl bych teď tady a nevypovídal bych v jeho prospěch".


5/5/2005
Michael dnes u soudu.

Vyšetřovatelé ukončili svoji stranu případu.

Po 45 dnech, 87 svědcích a snaze dokázat vinu Michaela Jacksona, vyšetřovatelé povolali posledního svědka. Byl jím Rudy Provencio, který řekl, že slyšel jednoho ze spolupracovníků bavit se po telefonu s Michaelem o Bashirově dokumentu. Vše co slyšel ovšem bylo, že Michael nechce uspořádat tiskovou konferenci.

Nyní přijdou na řadu svědci, které bude předvolávat obhajoba.
4/5/2005
Události včerejšího soudu.
Vypovídal expert na finance Ross O´Bryan, který řekl, že Michael Jackson byl v únoru 2003 ve velké finanční krizi a jeho zadlužení dosáhlo $224 mil. dolarů. Mesereau se snažil poukázat na to, že Michael nechtěl řešit svůj problém s finanční hotovosti prodejem ATV katalogu, jehož odhadovaná hodnota dnes je asi mězi 4 - 5 miliardami. Také poukázal na to, že Michaelův ranč má hodnotu 50 miliónů a jeho práva na vlastní písně 128 miliónů. Toto jsou ovšem částky z roku 2003, ne z tohoto roku. Sneddon také opět povolal na lavici svědků policistu Steve Robela, který řekl, že Michaelova exmanželka Debbie Rowe původně chtěla vypovídat pro obžalobu a slyšel jí prý říci, že je Michael psychicky nemocný člověk, který bere své děti jako svůj majetek.

Oxman nadále zůstáva právníkem Michaela.
Brian Oxman dostal před nějakou dobou vyhazov od šéfa Michaelova právnického týmu - Thomase Mesereau. Oxman k tomu řekl: "Jsem stále právník Michaela Jacksona a nadále ho budu obhajovat v občanskoprávních sporech. Rodina Jacksonových je mi velice blízká, reprezentuji je asi 15 let." Není ovšem jisté, proč Oxman odešel z týmu Thomase Mesereau.3/5/2005
Michael dnes u soudu.

Události včerejšího soudu.
Vyšetřovatelé se snaží dokázat spiknutí na základě telefonních rozhovorů za 2 měsíce, kdy se mělo odehrát údajné unesení rodiny Arvizových. Předložili dokumenty mapující telefonní rozhovory mezi Frankem Tysonem a Marcem Schaffelem (38 rozhovorů) a mezi Vincentem Amenem a Frankem Tysonem (19 rozhovorů). Není jasné o čem se bavili, je to jen počet telefonátů mezi nimi. Jak podotkl Robert Sanger, právník Michaela, není zde žádné spojení mezi těmito telefonáty a Michaelem.2/5/2005
Michael dnes u soudu.1/5/2005
Knihy jako důkaz.
Soudce přijal návrh obžaloby předložit porotě důkazy z roku 1993, a to dvě knihy s tématem mladých chlapců. Jedná se o volně prodejné knihy, které byly zabaveny o Michaela doma v roce 1993. Jednu dostal Michael od fanynky (na přední straně je věnování) a do druhé napsal sám Michael: "Podívej se na duch štěstí a radosti v jejich tvářích - tohle je duch chlapectví, který jsem nikdy neměl a vždy o něm budu snít. To je život, který si přeji pro své děti".19/4/2005
Michael dnes u soudu.


Útěk v horkovzdušném balónu?
Včera pokračoval křížový výslech Janet Arvizo. Šerifovi řekla, že Michael naplánoval útěk rodiny přímo z Neverlandu v horkovzdušném balónu, což byl prý jen jeden způsob, jakým měla rodina "zmizet". Přiznala, že založila účet, kde mohli lidé posílat peníze Gavinovi, aby se mohl léčit z rakoviny. Tisíce dolarů už z účtu vybrala, ale ne pro Gavinovu léčbu. Mesereau se ženy zeptal, jestli si někomu stěžovala, když byla držena v zajetí v Neverlandu. Její odpověď byla ne, ale stěžuji si teď. Pak se zeptal, proč tedy volala Louise Palanker (svědkyně, která už vypovídala) a ne na policii. Prý že doufala, že to udělá Palanker. Ona na policii nevolala, ale stěžuje si teď. Také přiznala, že než šla se svým obviněním na policii, obešla dva právníky, jedním z nich byl i právník, který kdysi zastupoval Jordana a zajistil mu mimosoudní vyrovnání. (Mesereau: "Obešla jste minimálně 2 právníky, měsíce před tím, než jste to nahlásila na policii, správně?" Arvizo: "Ano, to je správně"). Také řekla, že sama o údajném zneužívání jejího syna nevěděla, řekl jí to až vyšetřovatel Tom Sneddon a dva policisté s září 2003. V jednu chvíli se otočila na Michaela a zlostně řekla: "Jemu se podařilo oklamat celý svět, ale teď ten svět ví pravdu díky tomuto soudu." Janet Arvizo požádala soud o přestávku, protože potřebovala na záchod. Soudce to povolil. Když o to samé o půlhodiny později požádal Michael, soudce jeho žádost zamítl.

Larry King bude vypovídat.
Známý televizní reportér ze CNN z pořadu "Larry King Live" dostal předvolání k soudu, aby svědčil pro obhajobu. Zatím není jasné proč byl předvolán, ale nejspíš díky jeho rozhovoru s Larry Feldmanem, právníkem z kauzy 1993, který se matce Gavina nějak nelichotivě vyjádřil.18/4/2005
Michael dnes u soudu.
17/4/2005
Křížový výslech matky Gavina.
Michaelův právník Thomas Mesereau se konečně dostal ke slovu a v soudní síni to vypadalo jako na bojišti. Soudce musel několikrát napomínat Mesereau i svědkyni a hrozil, že pro zbytek dne ukončí soud. Mesereau se ženy ptal na žalobu, kterou vznesla na obchodní dům JC Penny, kdy tvrdila, že ji ochranka tohoto obchodního domu napadla a zneužila poté, co měl Gavin krást v obchodě. Janet řekla, že lhala pod přísahou, ale prý jen proto, že byla v rozpacích. Tenkrát vysoudila $150,000. Janet nechtěla s Mesereau mluvit, a tak se často otáčela na porotu a odpovídala jim. Soudce ji musel napomenout. V jednu chvíli, Když se mluvilo o videu, které pro Michaela natočila, a kde říkala, jak je Michael skvělý, řekla, že je velice špatná herečka. Mesereau poznamenal, že je naopak velmi dobrá herečka. Když se jí Mesereau zeptal, jak je možné, že ji v nějakém salónu provedli úpravu chloupků na těle voskem, když v té době měla být v zajetí v Neverlandu, odpověděla, že si Mesereau vymýšlí. Prý měla zákrok jen na nohách, ne na těle. Když se jí tedy Mesereau zeptal, jestli chce vidět učet, obrátila se na Michaela a řekl - on má schopnost všechno naplánovat. Mesereau se otočil na ženu a řakl: "A vy ne?" Křížový výslech bude pokračovat v pondělí.15/4/2005
Michael dnes u soudu.Tiskovová zpráva:
Objevují se zprávy o tom, že by měl pan Jackson svůj katalog (Beatles katalog - pozn. Babylove) prodávat. Tyto zprávy nejsou pravdivé.

Pokračoval výslech Gavinovy matky Janet.
Včera dokončil výslech žalobce. Michaelův právník se ke křížovému výslechu nedostal, a tak jí bude vyslýchat dnes. Janet řekla, že se nepokoušela kontaktovat policii, protože by ji prý nikdo nevěřil, a protože věřila Michaelovi, který ji řekl, že ji ochrání před zabijáky, kteří po nich šli. V jednu chvíli ji vyšetřovatel podal její pas, načež se rozbrečela a vykřikla "konečně!" Prý svůj pas dlouho neviděla, protože ji ho zabavili lidé Jacksona. Prý ji sledovali telefony a nedovolili se stýkat s jejími dětmi, které trávili většinu času s Michaelem. matka tvrdí, že nevěděla o tom, že by měl být Gavin zneužíván, až do doby, kdy ji to řekl psycholog Gavina, kterého ji doporučil její právník. Když se jí zeptali, proč v té době odpovídala na otázky ohledně Michaela velmi pozitivně a tvrdila, že je Michael skvělý táta jejím dětem, odpověděla, že byla zmatená a tak to nahrála.

+ pár fotek Michaela odcházejícího od soudu a diskutujícího se svým právníkem14/4/2005
Michael dnes u soudu.


Události včerejšího soudu.

31 den soudu začal výpovědí matky Gavina - Janet. Jak se očekávalo, předvedla srdceryvný herecký výkon. Jakmile dorazila k soudu, domáhala se svého práva z pátého dodatku ústavy, aby se u soudu nediskutovalo o platbách na Gavina z úřadu sociální péče, na které neměla právo, a proto jí hrozí trestní stíhání. Soudce to povolil i před protest obhájců Michaela, kteří trvali na tom, že je to nefér vůči Michaelovi, aby si svědkyně vybrala, o čem chce mluvit a o čem ne. Janet vypověděla, že ji Michael přesvědčil, že po ní a jejích dětech jdou "zabijáci" a on jediný je může ochránit. Prý věřila, že je má Michael rád a ona potřebovala přátele. V jednu chvíli začala brečet a s očima upřenýma na porotu prosila, aby ji neodsoudili. Prý viděla Michaela lízat Gavinovi hlavu a to hned několikrát během jejich zadržení v Neverlandu. Jednou se obrátila na Michaela a zašeptala - věřila jsem ti. Během celé její výpovědi obhájci Michaela nevznesli ani jedinou námitku. Dnes dojde ke křížovému výslechu.13/4/2005
Michael včera u soudu.Vypovídal nevlastní otec Gavina (Jay Jackson), který si vzal matku Gavina v květnu 2004. Řekl, že mu matka volala z Neverlandu a byla stresovaná, že se nevídá se svými dětmi, a že jí Michaelovi spolupracovníci sledují. Pod křížovým výslechem přiznal, že jednal s jedním bulvárním plátkem z Anglie, který mu nabídl velkou sumu peněz za zveřejnění životního příběhu jeho a jeho ženy. Nedošlo k tomu ale proto, že nabízená suma peněz byla malá. Také, že Michaela žádal o peníze, když Gavin ve videu pro Bashira vypovídal pro Michaela. Poté Mesereau pustil porotě video, ve kterém všichni Michaela chválí, a které bylo natočeno v době, kdy mělo docházet ke zneužívání Gavina.Události včerejšího soudu.
Michael přišel k soudu se svou matkou Katherine a bratry Jackie a Tito. vypovídal Bob Jones, dlouholetý spolupracovník Michaela Jacksona, který měl u soudu Sneddonovi potvrdit, že viděl Michaela lízat Gavinovu hlavu - což píše ve své knize o Michaelovi společně se Stacie Brown. To se ovšem nestalo. Jones řekl, že si toto vůbec nepamatuje. Během křížového výslechu potvrdil, že tato pasáž knihy byla napsaná někým jiným a on se ještě nedostal k tomu, aby ji autorizoval. Jones vypověděl, že Michael se choval ke chlapci (z roku 1993) velmi přátelsky, jediný jejich bližší kontakt ovšem viděl před kamerami na World Music Awards v Monaku, kdy mu seděl společně se sestrou na klíně. Další vypovídala June Chandler, matka Jordana, který dostal v roce 1993 finanční vyrovnání od Michaela. Vypověděla, že svého syna s Michaelem nechávala samotného docela často (asi 30 nocí) a sama od Michaela dostávala drahé dárky. Neřekla, že by viděla cokoliv divného mezí jejím synem a Michaelem. Celá rodina jezdila na výlety i do Evropy. Později prý zjistila, že se její syn chová divně, a tak synovi zakázala se s Michaelem stýkat. Michael byl prý smutný a ptal se jí, proč mu nevěří. Pod křížovým výslechem se jí Mesereau zeptal, jestli si vzpomíná, že po Michaelovi chtěla půjčit 5 miliónů, protože byla zadlužená. Odpověděla, že si nevzpomíná. Mesereau se jí tedy zeptal, jestli nejdříve šla za svým právníkem a potom teprve na policii. I to popřela. Jejímu synovi Jordanovi je dnes 25 let a odmítl u soudu vypovídat.

Michael Jackson je skvělý otec.
Podle britského novináře Jonathana Mangolise, který strávil několik měsíců s Michaelem a jeho dětmi před několika lety, je Michael velmi dobrý otec, který své děti dobře vychoval.

""On (Michael) klade důraz na to, že ne znamená ne a disciplína musí být dodržovaná bez agresivity a křiku. Když jsou děti zlobivé nebo k sobě navzájem nevraživé, vezme jim jejich věci nebo je nechá stát v koutě. Jackson může být neurotický a výstřední, ale jeho děti Prince a Pris jsou bystré, sebejisté, laskavé a ohleduplné."

Raymone Bain si stěžuje na média.
Mluvčí Michaela Jacksona vystoupila včera v televizi, kde si stěžovala na způsob, jakým o případu písí média. "Někdy s Michaelem sedíme u soudu a pak příjdeme domů a slyšíme z médií co se tam stalo. A tak posloucháme a říkáme si, jestli jsme seděli u toho správného soudu! Náš cíl je nejenom vyhrát tenhle případ, ale také napravit reputaci v očích veřejnosti. Někdy si jen říkám co je proboha s těmi lidmi, co mají výt nestranní a nedokáží správně formulovat fakta? Navíc tihle lidé, kteří teď vypovídají u soudu, v médiích reprezentují něco jako soud uprostřed soudu. Dnešní případ je odložen a lidé slyší o věcech, které se měly stát před 10, 15 lety - ze kterých nebyl Michael Jackson nikdy usvědčen." Bain také řekla, že Michaelovo zdraví se zlepšilo.11/4/2005
Michael dnes u soudu.9/4/2005
Události u soudu.Vypovídala také služebná Adrian McManus, která pro Michaela pracovala v letech 1990 - 1994. Řekla, že viděla Michaela jak líbá a osahává herce Macaulay Culkina. Stejnou scénu prý viděla u několika dalších chlapců. McManus pod křížovým výslechem přiznala, že při vyšetřování v roce 1994 neřekla vyšetřovatelům pravdu a vše zapřela. Na otázku Mesereau: Kolikrát jste lhalaa pod přísahou? odpověděla, že celou dobu. Prý měla z Michaela strach a potřebovala práci. McManus se před nějakou dobou snažila na internetové aukci prodat Michaelovu malbu Elvise Presleyho, kterou v Neverlandu ukradla. Vypovídal také bývalý bodyguard Michaela - Ralph Chacon, který řekl, že viděl Michaela praktikovat orální sex s chlapcem, který později dostal finanční vyrovnání. Mesereau v křížovém výslechu řekl, že Chacon se s Michaelem soudil, že ho Michael neoprávněně propustil ze zaměstnání. Michael tvrdil, že mu Chacon kradl, za což byl usvědčen. Toto je také poprvé, co o tom mluví, takže Chacon také lhal pod přísahou.

V dalších dnech budou vypovídat Bob Jones, dlouholetý publicista Michaela Jacksona, kterému v těchto dnes vychází kniha o Michaelovi (negativní, nutno dodat). Další bude matka Jordana Chandlera.

Po výpovědi bývalé služebné Michaela, Blanky Francii, se ukázalo, že lhala. Tvrdila, že Wade Robson (jeden z údajných obětí) nemluvil anglicky, i přestože byl z Austrálie. Wade Robson je úspěšný tanečník a choreograf z USA, a už řekl, že mu Michael nic neudělal. V rozhovoru z roku 1993 řekl: "Michael se o mě zajímal jako o tanečníka. Viděl můj talent a jiskru, kterou jsem měl. Jediné co chtěl je pomoci mojí kariéře." Po včerejší výpovědi se nechala matka Wada Robsona slyšet, že Francia je lhářka.7/4/2005
Michael dnes u soudu:
6/4/2005
Pohřeb právníka Cochrana.
Michael se dnes zúčastnil pohřbu právníka Johnnie Cochrana, který zemřel ve věku 67 let na mozkový nádor. Objevil se tam také Stevie Wonder nebo O.J. Simpson.
Události u soudu.
Křížový výslech Jasona Francii pomohl Michaelovi, protože Francia se projevil jako nevěrohodný svědek. Mnohokrát odpovídal, že si nic nepamatuje, zatímco jiné věci si pamatoval až moc. Mesereau měl k dispozici Franciovu výpověď u soudu a často z ní předčítal porotě, když si Francia "nemohl vzpomenout." Mesereau četl pasáž z výslechu, kdy Francia tvrdil, že policisté u výslechu po něm chtěli víc než mohl říci. "Byli příliš vlezlí a tlačili na mě" měl říci Francia ve výpovědi. Když se ho na to Mesereau zeptal u soudu, Francia si to nepamatoval. Další vypovídala bývalá služebná Michaela a matka Jasona Francii, která tvrdila, že se Michael koupal s nezletilci. Také řekla, že Macaulay Culkin spal v posteli Michaela. Její syn měl údajně přespat ve spacáku v Michaelově pokoji. Při křížovém výslechu řekla, že nikdy neviděla přímo, jestli se dělo něco nepatřičného. Mesereau namítl, že v době, kdy mě být její syn zneužíván, byl Michael na turné Bad mimo zemi. Její syn ji prý o zneužívání řekl až v roce 1993.5/4/2005
Michael dnes u soudu.Události u soudu.
24letý Jason Francia, jehož matka dostala od Michaela finanční vyrovnání v roce 1994, vypovídal u soudu. Francia vypověděl, že ho Michael 3x osahával. Během křížového výslechu Mesereau odhalil, že matce zaplatili 20.000 dolarů za to, že s tím půjde do televize a natočí reportáž pro Diane Dimond. Ještě před tím byl vyslýchán bývalý zaměstnanec Michaela, Jesus Salas, který tvrdil, že věří, že rodina Arvizových byla držena v Nevedlandu násilím. Při křížovém výslechu však řekl, že "nikdy nebyla matka držena v Neverlandu proti její vůli". Salas taky řekl, že chlapci byli v Neverlandu opilí, když byl Michael přítomen. Dnes bude pokračovat křížový výslech Jasona Francii.

Michael zavolal fanouškům na srazu.
Michaelovi fanoušci uspořádali velký sraz v hotelu Radisson. Michael nebyl přítomen, ale zavolal jim. Poděkoval jim, řekl, že má ty nejlepší fanoušky na světě, a že určitě vyhraje.

Paris oslavuje narozeniny!
Dcera Michaela Jacksona, Paris Michael Katherine, oslavila svoje 7. narozeniny. Hodně štěstí!4/4/2005
Michael dnes u soudu.2/4/2005
Události u soudu.
Vypovídal Larry Feldman, bývalý právník Jordyho Chandlera v roce 1993. Uvedl porotu do dění roku 1993 - Jordan dostal od Michaela finanční vyrovnání v řádu několika miliónů dolarů. Rodina Arvizových a současná "oběť" Gavin se na Feldmana také obrátili před tím, než podali na Michaela žalobu. Ve křížovém výslechu Mesereau nastínil vysoce pravděpodobnou možnost rodiny Arvizových, jak z Michaela Jacksona dostat peníze. Pokud by byl totiž Jackson usvědčen tímto trestním soudem, v občanskoprávním řízení by pak z Michaela vytřískali mnohem více peněz, což už by bylo po rozsudku trestního soudu jisté. Feldman ovšem tvrdil, že Arvizovi nikdy nechtěli finanční vyrovnání. Poté vypovídal šerif Jeff Klapackis, který vysvětloval, proč došlo k takovému nájezdu na Neverland. Podle jeho slov měli na prohledání Neverlandu jen 1 den, a proto musel povolat 69 policistů, aby mu pomohli. Klapackis řekl, že zabavili povlečení z postele Michaela, ale nikde na posteli se nenašlo Gavinovo DNA. Gavin ovšem tvrdil, že spal v posteli Michaela Jacksona. Při křížovém výslechu šerif uvedl, že otisky prstů nikdy nebyly stírány z lahví od alkoholu nebo nábytku. Prý proto, že rodina Arvizových odešla z Neverlandu dávno před jeho prohledáním.

Lisa Marie: Miloval mě, jak jen mohl.
Lisa Marie Presley dala televizní rozhovor Oprah Winfrey, a ta se jí samozřejmě ptala na sňatek s Michaelem Jacksonem. Lisa řekla, že věří, že ji Michael miloval a jejich sňatek v roce 1994 byl opravdový. "Myslím, že mě miloval tak moc, jak je on sám schopen někoho milovat." Oprah se jí ptala, jestli si nemyslí, že jí jen využili. Lisa odpověděla: "Dnes to tak vypadá. Nemůžu ovšem odpovědět za Michaela."1/4/2005
Michael dnes u soudu.
31/3/2005
Události u soudu.
Vypovídal Jamie Masada, majitel klubu Laugh Factory. Byl to on, kdo Gavina seznámil s Michaelem Jacksonem. Chlapcův otec ho prý často žádal o peníze a matka mu volala z Neverlandu, kde se mu svěřila, že jí tam drží proti její vůli. Masada vypovídal velice odvázaně a neustále vtipkoval. Jednou dokonce zavolal na Michaela jak se má. Michael mu zamával.Když Michael odcházel od soudu, novináři se ho ptali, jak vnímá Masadovo vtipkování u soudu. Odpověděl: "Zlehčení situace není někdy na škodu." V minulých dnes vypovídala také další letuška společnosti Xtra Jet - Cynthia Bell, a její výpověď, ač byla pro Sneddona, moc pomohla Michaelovi. Cynthia potvrdila, že Michaelovi dávala alkohol v plechovkách od Coly light, protože se Michael moc bojí létání, alkohol v tom pomáhá a Michael nechtěl, aby o tom věděli děti. Řekla, že Michael nikdy nedal alkohol mladistvému - musela by to vidět, protože její místo v letadle zajišťuje výhled na všechny místa. Gavina popsala jako zlobivého a sprostého chlapce, který si neustále na něco stěžoval a vyvolával hádky. Jeho sestra prý na palubě alkohol pila, i když ještě není zletilá - Cynthia tvrdila, že se jí prokázala (zřejmě falešným) průkazem, a tak jí nalila.30/3/2005
Michael dnes u soudu.

Zemřel Johnnie Cochran.
Právník a přítel Michaela, Johnnie Cochran, včera zemřel ve věku 67 let v Los Angeles. Měl nádor na mozku. Michael Jackson vydal tiskové prohlášení:

"S politováním reaguji na smrt mého přítele Johnnieho Cochrana. Chtěl bych vyjádřit soustrast jeho rodině. Johnnie Cochran byl opravdový gentleman, byl ztělesněním upřímnosti a čestnosti. Bojoval za spravedlnost, aniž by hleděl na barvu kůže, věk či ekonomickou situaci. Pomohl mnoha lidem svým uměním a nakažlivým úsměvem a osobností. Johnie Cochran byl skvělý člověk. Miloval jsem ho a bude mi chybět. Jsem pyšný, že ho mohu nazývat svým přítelem."

Bývalý zaměstanec podporuje Michaela.
Rob Henry, který pracoval pro Michaela jako asistent na světovém turné Bad (nyní žije na Novém Zélandu) promluvil s médii, protože je prý znechucen z toho, jak s Michaelem jednají. "Nemůžu ani vyjádřit respekt, který k němu cítím. Nechap bych ho v klidu samotného se svým 3letým synem. Viděl jsem ho jednat s dětmi a nic zvláštního v jeho chování jsem neviděl." Dle jeho názoru je Michaeů moc naivní a to je jeho největší slabostí. "Věřím, že se z toho dostane a vytvoří album lepší než byl Thriller. Je to silný člověk a teď mu život udělil ránu, ze které si určitě vezme ponaučení."

Vypovídal komik George Lopez.
Lopez vypovídal o tom, jak Gavinovi pomáhal bojovat s rakovinou. Otec Gavina ho prý obvinil, že ukradl peníze z Gavinovy peněženky. Lopez řekl, že nakonec přerušil styky s rodinou, protože otec Gavina se choval agresivně a požadoval neustále pomoc. Lopez ovšem potvrdil, že Gavina navštívil v nemocnici alespoň 10x, ale jeho matka tam nikdy nebyla. Otec byl ovšem vždy synovi nablízku. Dle otce Gavina byla matka příliš emotivní a brečela by, kdyby ho navštívila.
29/3/2005
Michael dnes u soudu.


Události včerejšího soudu.


Soudce Melville vyhověl Sneddonovi a povolil u soudu výpovědi svědků z roku 1993. Sneddon chce ukázat na jakýsi vzorec chování Michaela, čímž by podpořil svoji teorii o pokračujícím zneužívání více dětí. Sneddon tvrdí, že Michael zneužil celkem 5 chlapců, z toho 2 vyplatil. Mezi údajně zneužitými jsou ovšem i herec Macaulay Culkin a tanečník Wade Robson, kteří již několikrát veřejně řekli, že jim Michael nic neudělal. Michael nebyl u tohoto rozhodnutí přítomen, ale dorazil později.

Tohle jsou údajné oběti:
Jason Francia - nejdřív tvrdil, že se nic nestalo, teď prý bude vypovídat opak
Jordan Chandler - známá osoba aféry 93, nebude vypovídat on, ale jeho matka
Macaulay Culkin - 4 lidé budou vypovídat, že viděli Michaela se Maca dotýkat nevhodným způsobem. Mac to ovšem popře.
Brett Barnes - to samé, popírá zneužívání
Wade Robeson - to samé, popírá zneužívání

+ 2 další, kde nejsou žádní svědci a důkazy:
Jimmy Safechuck
Jonathan Spence

Sneddonovi svědci jsou vyhození zaměstnanci Michaela. Sneddon tvrdí, že proti Michaelovi bude vypovídat i Bob Jones, T-Mez má ovšem k dispozici jeho výpověď z policie, kde tvrdí, že se nic nestalo. Sneddon i přesto chce dostat Jonese k osudu.

Takže předpokládaní budoucí svědci:
1. Jason Francia
2. Blanca Francia
3. June Chandler
4. Bob Jones.
5. ex-zaměstnanci28/3/2005
Soudce rozhodl povolit důkazy z roku 1993.
Soudce Melville vyhověl Sneddonovi a povolil u soudu výpovědi svědků z roku 1993. Více podrobností zítra.

Michael dal rozhovor Jesse Jacksonovi.

Rozhovor si přečtěte ZDE
Rozhovor si stáhněte ZDE

Queen Latifah podporuje Michaela.
Herečka a zpěvačka Queen Latifah veřejně podpořila Michaela. "Miluju Michaela Jacksona a to je jediná myšlenka, kterou mám. Když sleduju jeho soud, chce se mi křičet - ale to je Michael Jackson!! Kdysi dávno jsem milovala Jackson 5, s bratrem a mámou jsme na ně tancovali v obýváku. Je to ten největší umělec všech dob. Podívejte se na Ushera nebo Justina Timberlaka - tihle používají jeho pohyby i dnes. Jako umělec ovlivnil tolik lidí, naučil je dělat věci jinak. Když jsem poprvé viděla video Billie Jean, koukala jsem na to v úžasu... a pak jsem ho viděla na pódiu. Všechno co do dnes udělal mě ohromilo."26/3/2005
Michael včera u soudu.
Vypovídali různí experti na snímání otisků. Robert Spinner řekl, že 12 z 19 otisků patřilo Jacksonovi. Soudce ukončil soud o 20 minut dříve, protože se nudil. V pondělí bude vypovídat komik George Lopez, který nejspíš přijde v pyžamu (po vzoru Michaela). V pondělí se také rozhodne, zda bude do případu zařazena i fakta z případu roku 1993.Exkluzivní rozhovor.
Michael si v rádiu promluví s reverendem Jessie Jacksonem v neděli v pořadu "Keep Hope Alive with Reverend Jesse Jackson". Tento pořad bude přenášet 28 rádiových stanic. Překlad rozhovoru vám samozřejmě přineseme co nejdříve.25/3/2005
Události včerejšího soudu.
Sneddon ukazoval soudu explicitní materiál zabavený v domě Michaela Jacksona - časopisy Playboy, Barely Legal, Penthouse nebo Hustler. Dohromady 75 obrázků, videa a DVD. Vyšetřovatelé tvrdí, že Jackson využíval pornografické časopisy, aby "svedl" Gavina. Michaelovi právníci protestovali, protože je to heterosexuální materiál a s tímto případem tedy nemá nic společného a na nic neukazuje. Jakékoliv tvrzení, že u Michaela doma děti viděly tyto časopisy, je nepodloženo. Obžaloba tvrdí, že na pár časopisech se našly i otisky Gavina. Poté byl vyslýchán odborník na otisky prstů, který vysvětloval způsob, jakým se otisky odebírají. Thomas Mesereau tvrdí, že Michael Gavina s časopisy nachytal, v žádném případě mu je neukazoval.


24/3/2005
Michael dnes u soudu


Klíčový svěděk pro obžalobu byl zatčen.
Klíčový svědek Sneddona, který pracoval pro Michaela nějakou dobu jako osobní strážce, byl včera v Las Vegas zatčen za vloupání, loupež a únos se střelnou zbraní. Chris Carter měl pro Sneddona vypovídat, že viděl Michaela podávat Gavinovi alkohol, a byl jeho jediným "přímým" svědkem. U soudu bude vypovídat i tak, nejspíš na začátku příštího měsíce.

Události včera u soudu.
Pokračoval křížový výslech Palanker. Ta přiznala, že řekla šerifovi, že matka údajné oběti potřebuje psychloga. Podle ní Janet nenavštěvovala svého syna v nemocnici, a to jí nepřipadalo jako normální chování matky. Brian Oxman, jeden z právnického týmu Michaela, byl včera odvezen do nemocnice se zápalem plic. nachází se v nemocnici Marian MedicalCenter v Santa Marii a jeho stav je stabilizován.


Donald Trump si chce najmout Michaela.
Pokud Michael vyhraje soud, Donald Trump mu hodlá nabídnout smlouvu na exkluzivní koncerty v Las Vegas v jeho New Frontier Hotel and Casino. Trump takto najal i Celine Dion a ta mu vydělala 80 milionů, což by dle jeho slov Michael určitě překonal. Michaelův tým se k tomu ještě nevyjádřil.

Otec herce Culkina obhajuje Michaela.
Kit Culkin, otec dětského herce Macaulay Culkina (Sám doma) řekl televizi FOX: "Nikdy jsem neviděl cokoliv co by naznačovalo, že Michael Jackson je pedofil. Moje děti s ním nikdy nespaly. Říkám to, protože to Bashir ve svém dokumentu naznačoval. Kdykoliv byli v Neverlandu, měli vlastní pokoje, stejně jako já nebo moje žena."
23/3/2005
Michael dnes u soudu.


Michaelův zdravotní stav.
Michaelova mluvčí, Raymone Bain, se vyjádřila k případu, kdy přišel Michael později k soudu (21.3.): "Bolesti zad pana Jacksona se opět zhoršily. Byl převezen do nemocnice Santa Ynez Cottage na rozkaz šéfa ochranky Kerryho Andersona. Ošetřil ho doktor Bert Weiner, který se o něj staral i 10.3." Raymone řekla, že Michael měl silné křeče v zádech, blíže se k tomu nevyjádřila. Sám doktor Weiner mluvil s novináři a řekl, že Michaelovy bolesti jsou čistě fyzického charakteru a nijak nepostihují jeho psychiku. Potvrdil, že Michael bere denně velmi silné léky. "Vím, že je ve velkém stresu, ale jeho bolesti nejsou zapříčiněny stresem."

Včerejší události u soudu.
Komička Louise Palankerová včera vypovídala o svém vztahu s rodinou Arvizových. Řekla, že se aktivně podílela na výběru peněz pro Gavina a rodině věnovala 20.000 dolarů aniž by chtěla stvrzenku. Vypovídala, že ji Janet Arvizo volala a stěžovala si, že ji v Neverlandu drží násilím. Janet (matka údajné oběti) ji prý po telefonu řeka, ať ji nevolá zpátky, protože ji odposlouchávají, šeptala a plakala do telefonu.22/3/2005
Michael dnes u soudu.


Události včerejšího soudu.
Michael se objevil s menším zpožděním a vypadal opravdu nemocný. Byl slabý, bledý a v bolestech. Podpírala ho ochranka. Několikrát se musel přerušit soud, protože Michael musel na záchod (asi zvracet). K soudu musel přijet lékař Dr. Bert Weiner z nedaleké nemocnice, který u Michaela zůstal a sledoval ho. Michael sám odpověděl reportérům na konci soudu, že má velké bolesti a je pod silnými léky na příkaz lékaře.

Vypovídala letuška soukromého letounu, který si Michael najal. Řekla, že Michaelovi podala víno v plechovce od dietní coly a Michael během letu pil. Pod křížovým výslechem ovšem přiznala, že nikdy neviděla pít děti, a že Michael jednoznačně nechtěl, aby se o tom dozvěděly jeho vlastní děti. Pak přišel na řadu psycholog Anthony Urquiza, expert na případy zneužívání dětí, který vypověděl, že děti jsou obvykle zneužívány blízkými osobami a k falešným nařknutím dochází nejvíce u dětí, které jsou stresovány rozvodem rodičů. S případem Michaela Jacksona ovšem blíže seznámený není, a tak odmítl odpovědět na mnoho otázek.21/3/2005
Michael dnes u soudu.
Michael se dostavil o trochu později a k soudu ho dovedli dva osobní strážci. Vypadá velmi vystresovaný a v bolestech.


19/3/2005
Včerejší den u soudu.
Probíraly se návrhy podané právníky obou stran. Michael se toho nemusel zúčastnit, a také nezúčastnil. Soudce schválil návrh Roberta Sangera, vypovědět u soudu o události, kdy Gavin tvrdil, že známý komik George Lopez mu ukradl peněženku a žádal po něm 300 dolarů. Obhajoba tvrdí, že chce ukázat na dalších případech, že daná rodina jde jen po penězích. Sneddon navrhuje, aby se soud zabýval i případem z roku 1993 a soudce o tom rozhodne 28.3. Pokud se kauza z roku 1993 dostane k tomuto soudu, může se celý soudní proces protáhnout o několik měsíců.18/3/2005
Včerejší události u soudu.
Vypovídala Kiki Founier, která pracovala 12 let jako služebná v Neverlandu. Řekla, že servírovala večeři Gavinovi a ostatním, a ti že se jí zdáli opilí. To se stalo nejméně 3x. Sdělila soudu, že Michael měl několik přátel ve věku 10 - 12 let, mezi nimi i herce Macauley Culkina. Nikdy ale neviděla, že by Michael Jckson dal alkohol mladistvým. Popsala Michaela jako shovívavého hostitele, čehož mnozí využívali. Gavin a jeho bratr se prý postupem času stali nezvladatelní a Star na ní dokonce jednou vytáhl nůž. ("Neměli žádný respekt, rozbíjeli věci - vázy, okna, všude byl nepořádek"). Potvrdila, že chlapci přespávali v pokoji pro hosty. Poté vypovídal Fritz Coleman, který pracuje v televizi KNBC a řekl, že rodině Arvizových poslal nějaké dárky a peníze, protože se mu zdáli hodní, a když se dozvěděl, že jejich syn má rakovinu, bylo mu jich líto.

Právník žádá ukončit soud s Michaelem.
Kalifornský právník Carl A. Capozzola podal návrh k nejvyššímu soudu, aby byl zastaven soud s Michaelem Jacksonem. Během soudu byly totiž několikrát porušeny jeho práva. Sneddon nedal Jacksonovým právníkům dostatečně času prostudovat několikatisícstránkové dokumenty obžaloby a způsob, jakým vedl vyšetřování, byl přinejmenším "příliš horlivý". Capozzola nemá s tímto případem nic společného a zdá se  nepravděpodobné, že by se mu podařilo soud přerušit.17/3/2005
Michael dnes u soudu.

Události včerejšího osudu.
Steve Robel, vedoucí vyšetřování v případu, přišel vypovídat o tom, jak celý případ začal. Vypovídal už předvčerem a nejdříve ukázal soudu, jaké věci zabavili v Neverlandu. Zjistilo se, že vyšetřovatelé nevěděli 5 měsíců, že existuje video, na kterém rodina chválí Michaela v době, kdy je měl zastrašovat.Robel měl rodině tvrdit, že udělá vše, co je v jeho silách, aby pro ně soud dopadl dobře. Řekl: "Děláte moc dobře. Nezajímá mě, kolik peněz Jackson má, ale že udělal něco špatně". Robert Sanger se ho zeptal, jestli je takovéto tvrzení (odsoudil Jacksona ještě před vyšetřováním) normální postup policie. Robel odpověděl, že rodina byla vystrašená s tím vystoupit u soudu, a tak je musel nějak podpořit. Sanger: "Tuhle techniku říkat lidem, že mají pravdu a všichni ostatní ji nemají, vás naučili? Robel: Ne. Robel odpověděl, že rodina byla vystrašená s tím vystoupit u soudu, a tak je musel nějak podpořit. Robel nejdříve ypověděl, že Gavin si stěžoval na chování Michaela 5x, ale chlapec řekl, že 2x, ovšem Robel věří, že to bylo víckrát. Robel sdělil soudui, že vyšetřování Jacksona stále pokračuje i v době soudu.
16/3/2005
Události včerejšího soudu.
Pokračoval výslech Gavina. Ptal se Sneddon. Gavin vysvětloval, proč údajně lhal svému učiteli. ("Děti ze školy si ze mě dělaly srandu, že mě znásilnil Jackson, tak jsem mu řekl, že to neudělal"). Sneddon řekl, že z kufru Gavina při odjezdu z Neverlandu se ztratilo spodní prádlo a oblečení. Poukazoval na to, že Michael může být fetišista. Sneddon poté zavolal na lavici svědků Terryho Flaa, vyšetřovatele od policie, aby vypověděl o začátku této kauzy. Flaa řekl, že se v březnu 2003 rozhodl nevyšetřovat 2 stížnosti z oddělení péče o děti, protože ve zprávě z Los Angeles byla jasně napsáno, že chlapec a celá jeho rodina řekli, že se nic nestalo. Tyto stížnosti podaly právnička Gloria Allred a psycholožka Carole Lieberman. Dalším svědkem byl šerif Jeff Klapackis, který dosvědčil, že nařídil vyšetřování Michaela Jacksona poté, co mluvil s právníkem rodiny, Larry Feldmanem, a psychologem Stanley Katzem, který mluvil s rodinou. Po tomto rozhovoru se rozhodli, že podají žalobu na Michaela (i když před tímto setkáním rodiny s Katzem všichni trvali na tom, že se nic nestalo).15/3/2005
Michael dnes u soudu.

Včerejší (velmi pozitivní) události u soudu.
Mesereau (zvaný T-Mez) pokračoval ve výslechu Gavina. Přečetl přepis konverzace Gavina a jeho učitele, Thomase Forsytha. Gavinův učitel totiž tvrdí, že mu Gavin přiznal, že s Michaelem nikdy nic neměl a nic špatného se nikdy nestalo. Gavin přiznal, že to řekl dvakrát. Také přiznal, že byl ve škole potížista a neposlouchal učitele. Thomas Forsyth bude s největří pravděpodobností předvolán jako svědek. Pak Mesereau pustil video, na kterém Gavin říká, že má s Michaelem skvělý vztah, a že je mu bližší než otec. Mesereau podotkl, že výslech Sneddona den před tím, byl nepřesný. Gavin tvrdil, že mu Michael říkal o masturbaci, ale ve výslechu od policie je řečeno, že mu to řekla jeho babička, a ne Michael. Gavin odvětil, že mu oba řekl tu samou věc. Mesereau se ptal také na to, že dle svědků nachytali Gavina v Neverlandu při masturbaci, když Michael nebyl přítomen na ranči. Také se měl Gavin vloupat do sklípku s vínem a opít se. Gavin tyto tvrzení zamítl. Když soud skončil, Michael řekl novinářům: "Mesereau odvedl skvělou práci."

Michael může začít vydělávat na soudu.
Soudce schválil žádost Michaelých právníků a pozměnil svoje rozhodnutí ohledně chování Michaela na veřejnosti. Brian Oxman řekl: "Právě teď Michael vydělává jenom na tom, že vyvrací tvrzení kritiků. Zahraniční televize nabízejí obrovské částky peněz za videa týkající se tohoto soudu, takže bychom toho chtěli využít." Předpokládá se, že Michael poskytne rozhovor nějaké zahraniční televizní stanici. nejspíš té, která nabídce nejvíc. Dle kritiků si tak pomůže k hotovostním finančním prostředkům, které teď potřebuje.

Potíže z přemíry stresu?
Podla slavného doktora Robert R. Butterwortha, odborníka na psychologické trauma, má Michael zdravotní potíže kvůli přemíře stresu. "Stres jako takový neovlivňuje jen vaši psychiku, ale může zavinit i selhání organismu a psychické zhroucení. Jacksonovy potíže se zády a chřipky tomu napovídají. I on se teď nachází v obrovském stresu, se kterým se jeho organismus musí vyrovnat."14/3/2005
Michael dnes u soudu:
Držme palce, dnes se koná křížový výslech Gavina.12/3/2005
Události včerejšího soudu.
Včera se u soudu vyřizovaly návrhy obhajoby a obžaloby, které se za poslední dobu nahromadily u soudce. Soudce rozhodl:
- Soudce zamítl žádost obžaloby zveřejnit Michaelovy finance s tím, že se toto téma u soudu může objevit jen okrajově a právníci by se měli domlutiv jakým způsobem
- Komediant Jay Leno, může vtipkovat v TV o Michaelovi, ale nesmí se to týkat soudu (Leno může být předvolán jako svědek, a proto se na něj vztahuje mlčenlivost)
- porota nepojede do Neverlandu, i když Mesereau tvrdil, že je nutné, aby se porotci podívali na Neverland jako místo, kde mělo k údajnému činu dojít. Soudce to zamítl s tím, že porotci viděli Neverland na videozáznamu ("Nikdy jsem neviděl, aby se u soudu předvedlo tolik videozáznamu. A jsem si jistý, že to ještě není konec")
- byla zamítnuta žádost médií o zveřejnění některých částí soudního procesu. Soudce k tomu řekl, že kdo chce viděl proces, má přijít osobně
Michael se dostaví k soudu v pondělí ke křížovému výslechu Gavina.11/3/2005
Michaelův pozdní příchod k soudu.
Soudce naštěstí nezvýšil kauci poté, co se včera Michael dostavil o hodinu později k soudu. Raymone Bain vydala prohlášení:

"Michael Jackson zčal trpěl prudkými bolestmi zad kolem 5:15 ráno. zavolal svým právníkům a tuto informaci jim sdělil. Bylo mu doporučeno jet do nemocnice na ošetření. Pan Jackson nevěděl, že se v nemocnici dlouho zdrží. Kdyby měl čas se převléci, určitě by to udělal, ale bylo velice důležité, aby se dostal k soudu včas. Pan Jackson se těší, až se utká se svým žalobcem a v žádném případě jím není zastrašen. Pan Jackson věří, že jeho právnící odvádějí skvělou práci."

Výslech Gavina pokračuje.
Gavin včera řekl, že mu Michael nabízel víno v plechovce od Coly light a tvrdil, že je to symbol jejich přátelství. Pak popsal, jak ho Michael "učil" masturbovat. První incident se měl stát v Michaelově posteli. ("Řekl mi, že pokud si to muži sami nedělají, můžou se dostat až do stavu, kdy někoho znásilní. Odpověděl jsem, že to nedělám a on se nabídl, že mi tu ukáže") Den poté se to mělo stát podruhé. Gavin tvrdí, že v obou případech ejakuloval, i když se jeho DNA v posteli Michaela nenašlo. Poté začal křížový výslech a na řadu přišel Thomas Mesereau. Začal tím, že napadl Gavinovo prohlášení, že pro něj Michael v době jeho nemoci vlastně vůbec nic nedělal. ("Michael ti několikrát volal, posílal drahé dárky, pozval je do Neverlandu, poté na dovolenou na Floridu a všude je nechával převážet v limuzíně.") Soud se odročil na pondělí, aby si Michael odpočinul. V pondělí bude také výslech Mesereau pokračovat.10/3/2005
Michael dorazil k soudu se zpožděním.
Michael nedorazil k soudu ve sjednanou hodinu a vzbudil tak velké pozdvižení. Po páté hodině ráno ho začaly bolet záda a půl hodiny na to se nemohl ani hnout. Odvezli ho do nemocnice. Soudce ovšem řekl, že pokud se Michael do hodiny neobjeví u soudu, stáhne jeho kauzi a pošle ho do vězení. Michael se dostavil pár minut po 1 hodině v pyžamu a s evidentními bolestmi, plný léků. zatím není jasné, proč soudce nikdo neinformoval či co se přesně stalo. O incidentu vás budeme blíže  informovat zítra.Křížový výslech Stara dokončen.
Ten pro tentokrát opět změnil výpověď a včera tvrdil, že je to díky jeho nervozitě. Mesereau se ho tedy zeptal, jestli vždycky při nervozitě odpovídá špatně. odpověděl ano. Dle odborníků byla jeho výpověď pro obžalobu natolik zničující, že se Gavinovi asi nepodaří napravit pověst.

Začal výslech Gavina.
Chlapec, který obvinil Michaela ze zneužívání, včera usedl na horké křeslo a začal odpovídat na otázky Sneddona. K vlastnímu obtežování se dostali až ke konci dne. Gavin nejdřív potvdil výpověď jeho bratra a tvrdil, že se s Frankem Tysonem (Michaelův zaměstnanec) a Michaelem dívali na porno stránky na internetu. Bylo to tu noc, co jim rodiče dovolili přespat v Neverlandu. Byl prý Michaelův nápad, aby všichni spali v jednom pokoji. Michael pozval Gavina s rodinou do Neverlandu a požádal ho, aby se účastnil natáčení Bashirova pořadu. ("Řekl mi, že mě obsadí do nějaké role ve filmu a teď se musím předvést. Chtěl, abych na kameru řekl, že mě vlastně vyléčil z rakoviny. To ale není tak docela pravda, protože během velké části mé nemoci Jackson nebyl přítomen. Souhlasil jsem, že to řeknu, protože v té době jsem si myslel, že je to nejúžasnější chlap na světě. Víte, co tím myslím. Souhlasil jsem, že se ho zeptám, jestli mu můžu říkat tati.") Jeho výpověď bude pokračovat minimálně i dnes a zítra.9/3/2005
Michael dnes u soudu.Výpověď bratra zpochybněna.
Včera předvedl právník Michaela - Mesereau jako vždy perfektní výkon, když vyslýchal bratra Gavina. Mesereau ukázal chlapci časopis Barely legal (choulostivý časopis s nahými ženami) a Star tvrdil, že to je přesně ten časopis, který viděl u Michaela v ložnici. Časopis ovšem vyšel v srpnu 2003 a Michael přerušil kontakt s rodinou v březnu 2003. Star tedy řek, že si tedy nepamatuje, jestli to je ten časopis. Mesereau zdůraznil, že chlapec 3x změnil svou výpověď. První verzi jeho výpovědi slyšel psycholog, druhou vyšetřovatelé a třetí včera porota. Mesereau taky jasně vyvrátil jeho tvrzení jako svědka. Star řekl, že vešel do pokoje a viděl Michaela jak zneužívá jeho bratra Gavina. To ovšem není možné, protože Michael má při vstupu do pokoje alarm, který začne zvonit, kdykoliv se někdo přiblíží k pokoji. Star odvětil, že alarm vždycky zvonil, ale dvakrát vypověděl službu, a to zrovna v době jeho svědectví. Mesereau se zeptal, zda Star zná právníka Larryho Feldmana, který asistoval rodině při vznesení žaloby na Michaela. Star odpověděl, že Feldmana zná, později řekl, že nezná jeho jméno. Pak řekl, že si nepamatuje, že by se s ním někdy setkal. A nakonec řekl, že ho potkal 2x. Poté se Mesereau zeptal Stara na jeho výpověď policii. Star tvrdil, že v plechovkách od limonády bylo bílé víno. Včera ve výpovědi ovšem řekl, že víno bylo červené. "Myslíš si, že na polici udělali chybu?" zeptal se Mesereau. Chlapec odpověděl, že ano. Mesereau zmínil i dávný soudní spor Arvizovy rodiny (také případ zneužívání), kdy Star lhal u soudu, když byl pod přísahou. Star řekl, že si nic z toho nepamatuje, protože už je to dávno. Šlo o případ obchodního domu JC Penny, kdy se matka rozhodla odejít z obchodu s nezaplacenými věcmi a chytli ji. Ona pak tvrdila, že ji zatkli nezákonně a navíc ji při tom osahávali. Rodina tehdy dosáhla vyrovnání. Později při výslechu Star přiznal, že v tomto soudním sporu lhal. Křížový výslech Stara bude pokračovat dnes.8/3/2005
Michael dnes u soudu.


Události včerejšího soudu.
Právník Mesereau dokončil křížový výslech sestry Gavina. Pak přišel na řadu 14letý bratr Gavina - jménem Star - jediný přímý svědek obžaloby. Řekl, že osobně viděl Michaela Jacksona jak 2x zneužil jeho bratra. "Viděl jsem na postel, ve které oba leželi. Viděl jsem Michaelovu levou ruku ve spodním prádle mého bratra a jeho pravou ruku v jeho spodním prádle. Pak jsem podobnou scénu viděl ještě jednou. To můj bratr ležel na zádech a Michael masturboval. Bratr u toho spala Michael měl zavřené oči." Dodal, že o tomto incidentu neřekl dřív než potkal doktora Katze. Stanley Katz o tom pak informoval policii. Star pak řekl, že Frank Tyson, Michaelův zaměstnanec, oběma bratrům ukazoval pornografické stránky. Michael toho byl přítomen a pak jim zakázal o tom mluvit. Poté svědčil, že Michael dal jeho bratrovi alkohol v plechovce od sodovky. "Nevím jistě, jestli to byl alkohol, ale bratr se choval divně, jako by byl opilý." Star také řekl, že je Michael v jejich přítomnosti chodil nahý a tvrdil, že je to přirozené. Mesereau dnes provede křížový výslech.7/3/2005
Michael dnes u soudu.
Dorazil se svými rodiči a bratrem Jermainem.


James Brown obhajuje Michaela Jacksona.
Legendární zpěvák a umělec James Brown ve svém posledním rozhovoru pro média řekl, že Michael by měl být na turné na pomoc obětem tsunami a ne obhajovat se u soudu. Právě takovýto koncert se teď totiž chystá. "Michael Jackson byl podveden. Já tomu rozumím velmi dobře, protože mám s takovýmato lidma své zkušenosti. Lidé si myslí, že máte hodně peněz a chtějí toho využít." Brown opravdu ví, o čem mluví. Sám byl několikrát ve vězení. Teď se účastní koncertu, který má za úkol vybrat peníze obětem tsunami. "My potřebujeme Michaela. Potřebujeme, aby nás tu bavil. Má velký talent a lidé ho znají. Mohl tu předvést úžasné představení."
5/3/2005
Události včerejšího soudu.
Mesereau postil porotě video, na kterém je natočená daná rodina, jak vychvaluje Michaela. Video bylo natočeno 20.2.2003, 2 týdny po Bashirově dokumentu. Matka Gavina v něm tvrdí, že ji Gavin požádal, aby mohl říkat Michaeloti "tati". V jednom bodě se dokonce rozplakala a tvrdila, jak moc byl Michael nápomocný při léčbě synovy rakoviny. všichni rodinní příslušníci na videu vypadali uvolnění a v pohodě. O Michaelovi se zmiňují jako o skvělém člověku, skromném a hodném, který jim všemožně pomáhá. Obžaloba dnes tvrdí, že v té době měl Michael Gavina zneužívat. Po shlédnutí videa přišel na řadu křížový výslech Gavinovy sestry, která vypovídala pro obžalobu den před tím. Včera sestra při výslechu řekla, že jim nebylo dovoleno dívat se na bashirův dokument, a že ho nikdo z rodiny neviděl. Na videu ovšem tvrdili, že je to otřesný a zničující dokument. Mesereau ji položil několik otázek, na které nevěděla, jak reagovat, tak odpověděla, že byla moc mladá, a že si to nepamatuje. Nakonec připustila, že v některých věcech lhala. Křížový výslech bude pokračovat v pondělí.

Michaelův den u soudu.
Raymone Bain, Michaelova mluvčí, řekla novinářům, jak vypadá Michaelův den u soudu. Michael vstává ve 4:30, aby se stihl připravit k soudu, který začíná v 8:30. Oblečení mu vybírá kostymér. U soudu se Michael většinou baví se svými právníky. Soud trvá od 8:30 do cca 2:30 odpoledne a jsou v něm jen 3 krátké přestávky. Michael nemá čas jít někde na oběd, místo toho o přestávkách pojídá něco malého. Když soud skončí, Michael jede domů. Tam někdy pracuje na hudbě, což je jeho relaxace. Každý den Michael večeří se svými dětmi. Při tom si povídají, co celý den dělali. Neví se, kdy chodí spát, ale ještě před tím se sekává na krátké strategické poradě se svými právníky ohledně dalšího dne u soudu.4/3/2005
Michael dnes u soudu.
Michael právě dorazil k soudu se svou matkou, bratrem Jermainem a sestrou LaToyou.


Včerejší události u soudu.
Stále pokračují výpovědi svědků, které si poředvolala obžaloba. Porota shlédla video Neverlandu, mohli se podívat na všechny pokoje, vč. Michaelovy ložnice. Toto 12minutové video bylo natočeno při první razii do Neverlandu a mělo za cíl ukázat pokoj, kde se mělo zneužití odehrát. Pak přišla na řadu výpověď sestry Gavina, které je dnes 18 let. Vypověděla, že Michael dával Gavinovi a ostatním členům rodiny alkohol. Pak jeli na Floridu na párty, kde Michael strávil s Gavinem asi 30 minut o samotě. Když se vrátili, Gavin měl lepší náladu, byl hyperaktivní a hravý (=opilý). Poté se měli dívat na Bashirovo video, ale Michael jim to zakázal. Když se vrátili do Kalifornie, nakázal jim Michaelův poradce Dieter Wiesner natočit video, ve kterém řeknou pěkné věci o Michaelovi. Pak měli odjet do Brazílie a bylo jim vyhrožováno smrtí. Michaelův právník se včera už nedostal ke křížovému výslechu, takže bude Gavinovu sestru vyslýchat dnes.

Debbie Rowe prodává zásnubní prsten.
Bývalá manželka Michaela Jacksona se rohodla, že přilepší své finanční situaci a dala do aukce Ebay Michaelův zásnubní prsten. Podívat se na něj (popřípadě koupit ho) můžete tady:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=4973257834#ebayphotohosting


3/3/2005
Michael dnes u soudu.


Včerejší výpověď Ann Kite.
Ann Kite (profes. jméno Ann Gabriel) včera vypovídala pro obžalobu. 9.2. 2003 ji najmuli lidé pracující pro Michaela jako konzultantku PR, aby se pokusila zmírnit negativní dopady Bashirova interview na veřejnost. Za 6 dnů ji propustili bez udání důvodu. Vyjádřila tehdy obavy o rodinu Arvizo, hlavně o Janet. Připadalo jí, že by mohla pana Jacksona hodně poškodit. Michaelův bývalý právník David LeGrand ji poté sdělil po telefonu, že se o "tuto záležitost" už postarali, protože mají její výpověď na videokazetě, a v tisku z ní udělají zmatenou ženskou (což dle jejích slov na ní vůbec nepůsobilo dobře a věří, že kvůli námitkám ji vyhodili). Ann Kite věří, že Michael byl obětí svého týmu, protože lidé, v té době pracující pro něho, neměli na srdci jeho blaho. Ronald Konitzer, v té době poradce Michaela, chtěl Michaela zmást a donutit ho prodat ATV katalog Sony. Když jí zpovídal Mesereau, řekla, že během těch 6ti dnů vlastně vůbec nepotkala Michaela, Gavina a ani nenavštívila Neverland. Řekla, že Michael Jackson těmto věcem vůbec nebyl přítomen. Ozvaly se názory, že si v úterý Michael u soudu při sledování bashirova dokumentu utíral slzy. Raymone Bain (mluvčí Michaela) vče na CNN řekla, že Michael u soudu nebrečel, ale stále trpí následky chřipky a je nachlazený.2/3/2005
Michael dnes u soudu


Mesereau dokončil svoji úvodní řeč.
Mesereau sdělil porotě, že Michael bude sám vypovídat o chování Gavina, který se ze začátku choval jako slušně vychovaný kluk, ale pak se jeho chování změnilo, podváděl, pil víno a prohlížel si porno na internetu. U většiny těchto incidentů Michael nebyl. "Pan Jackson klidně připustí, že si čas od času prohlíží časopisy pro muže. Nikdy je ale neukázal dětem a měl je zamčené v kufru." Matka Gavina prý obdržela šeky se sociální pomocí, i když její přítel (dnes manžel) Jay Jackson vydělává $8000 měsíčně. Jackson je zde jen naivní oběť velkého plánu, jak z něj dostat peníze. Mesereau také poukázal na důležitý fakt, že DNA Gavina se nenašlo v Michaelově posteli. Jeff Tobin, reportér CNN, včera řekl, že Mesereauova úvodní řeč byla snad nejlepší, jakou kdy slyšel.

Výpověď Martina Bashira.
V soudní síni se pustil dokument Living with Michael Jackson (který šel i u nás na ČT1) a novinář zodpovědný za toto dílo - Martin Bashir - byl předvolán jako první svědek obžaloby. Thomas Mesereau se ptal Bashira (mezi fanoušky přezdívaného Bashit) na mnoho věcí, ale právník Bashira se neustále odvolával na fakt, že Bashir je novinář, a proto nemusí na některé otázky odpovídat. V Americe mají totiž novináři právo nevypovídat o nevydaném materiálu. Bashir tak odmítl odpovědět asi 30x. Neodpovídal i na otázky, na které už v minulosti odpověděl. Michael vypadal znepokojen, když Bashir vypovídal. Sám Bashir byl vystresovaný a mluvil téměř šeptem.

Když Michael odcházel od soudu, novináři se jej ptali, jak se cítí. Michael řekl dobře. Pak se ale obrátil a dodal, že je rozhněvaný. Podle některých bude obhajoba možná žalovat Bashira.1.3.2005
Michael dned u soudu:


Zahajovací řeč.
Včera se Michael dostavil k soudu se svou rodinou (matkou a bratrem Jermainem). Obě strany včera pronesly svou zahajovací řeč (Mesereau ji ale nestihl, takže ji dopoví dnes). Soudce Melville nejdříve přečetl Michaelovi obvinění. Ode dneška dovolil používat vlastní jméno daného chlapce - Gavin Arvizo.

Sneddon -  zahajovací řeč
Sneddon začal svou řeč tím, že Jackson po odvysílaném dokumentu Living with MJ ("Soukromý svět Michaela Jacksona je jiný než jsme viděli v tomto videu. Není to o dětských knihách, ale o časopisech jako Husler, Playboy nebo Barely Legal. Místo mléka a sušenek zde děti dostávají víno, burbon a vodku") využíval rodinu k napravení své imige a v té době měl značné finanční potíže. Toto vedlo k námitce Michaelova právníka Mesereau, protože soudce zatím nerozhodl, zda se u soudu bude projednávat Michaelova finanční situace. Sneddon dále tvrdil, že už první den, kdy Michael pozval Gavina do Neverlandu, spolu měli surfovat po internetu a navštívit pár porno stránek. To všechno se stalo za přítomnosti Michaelova syna Prince a Franka Tysona, jednoho z pěti konspirátorů, lidí obviněných ze spolčení s Michaelem. Další jsou Ronald Konitzer, Dieter Wiesner, Marc Shaffel a Vincent Amen (všichni zaměstnanci Michaela). Sneddon trdil, že zneužití se mělo stát v měsíci únoru a březnu 2003, když bylo chlapci 13. Chlapec prý sám popsal 2 specifické události a příjde svědčit k soudu. Na to Sneddon řekl, že se v Neverlandu podařilo zabavit erotické materiály, a také, že bylo Gavinovi za přítomnosti jiných lidí podán alkohol, i přesto, že trpěl rakovinou ledviny. Na erotickém časopise byly nalezeny otisky Gavina, jeho bratra, Michaela i dalších lidí. Frank Tyson měl rodině vyhrožovat zabitím, pokud neodjedou do Brazílie a neztratí se z očí. Sneddon tvrdil, že tento případ se může zdát komplikovaný a vyžaduje výpovědi mnoha svědků. Po třech hodinách svůj projev ukončil.

Mesereau - zahajovací řeč
Mesereau začal tím, že je pro něj čest obhajovat Michaela. Ukázal matku Gavina jako vypočítavou mrchu, která se snažila vytřískat peníze z mnoha celebrit.("Jsem zde, abych vám ukázal, že tyto obvinění se nikdy nestaly") Předložil list podvodů, které Janet Arvizo (matka údajné oběti) nebo Janet Jackson (ano, Janet Arvizo si změnila jméno na Janet Jackson po tom, co se vdala za muže jménem Jackson). Po tom, co matka neuspěla, podala několik žalob. Při jedné události matka obdržela $20,000 od jednoho herce a tvrdila, že peníze použije na léčbu synovy rakoviny. Místo toho utratila peníze za televize, cédéčka a podobné věci. Matka se obrátila s žádostí o finanční výpomoc např. na Jay Lena, Mike Tysona, Jima Carreyho nebo Adama Sandlera. ("Nechala si spravit prsa a odsát tuk z břicha - a dále tvrdila, že nemá peníze") Nikdo na její žádosti nereagoval, až Michael. Mesereau tvrdí, že prokážou, že Neverland není místo zbudované pro trestné činy. Michaelův záměr s rodinou Arvizových úctyhodný, což nebyl rozdíl, protože Michael vždy pomáhal dětem v nouzi. Neuvědomil si, že vpadl do pasti. Mesereau zveřejnil nového svědka, který pracoval pro právníka v jiném případu, kdy se matka pokoušela z někoho vytřískat peníze. Mesereau zpochybnil celou logičnost Sneddonova případu, např. rodina tvrdí, že je Michael v Neverlandu držel násilím, přitom bydleli v nejlepším apartmá a chodili na nákupy. ("Verohodnost tohoto svědka je jasně důležitý v celém tomto případu")

Svou řeč dokončí Mesereau dneska. Pak příjdou na řadu výpovědi svědků. Nejdříve svědci obžaloby. To jsou:
Ann Gabriel - majitalka PR společnosti, kterou si najal Michael
Al Lafferty - detektiv
Chris O'Leary - zaměstnanec šerifa
Judy Doe. - sestra údajné oběti (přezdívka)
Lauren Wallace. - letuška v letadle najatém Michaelem
Cynthia Bell - taktéž letuška

Podrobnou zprávu v AJ si můžete přečíst zde:
http://www.thesmokinggun.com/archive/0228051jacksonopenings1.html28/2/2005
Soud začal.
Případ 1133 603 - Lid versus Michael Joe Jackson před chvíli začal.


27/2/2005
Nový právník v týmu.
Do Michaelova týmu přibyl nový právník. Jeho jméno je Gary Dunlap. Tento právník v roce 2003 zažaloval Thomase Sneddona o 10 miliónů dolarů, obvinil ho z vyděračství, zastrašování svědků a spiknutí. Sneddon ho totiž nejdříve zažaloval za padělání úředních listin a křivou přísahu. Dunlap byl zproštěn všech obvinění, ale tvrdí, že jeho reputace byla poškozena Sneddonovým jednáním. Tvrdí, že Sneddon ho z těchto věcí obvinil, aby si vynutil odsouzení jeho mandanta. K vyřízení Dunlapovy žaloby zatím nedošlo.26/2/2005
Michael včera u soudu.
Soudce včera vyhověl obhajobě použit u soudu záznamy z předchozích procesů, ve kterých figurovala daná rodina jako žalobce. Michael totiž není první, koho matka Gavina zažalovala za zneužívání. Soudce pohrozil porotcům, aby nic, co se projedná v soudní síni, neříkali jiným lidem. Hlavně ne médiím.  Na soud v pondělí už se může dostavit Michaelova rodina.Další nesmyslná žaloba?
Rodina z města Santa Maria zvažuje podání žaloby na nemocnici Marian Medical Centre, protože se domnívají, že hospitalizace Michaela Jacksona zapříčinila smrt jejich babičky. 73letá Manuela Gomez Ruiz ležela v té době na traumatologickém oddělení po infarktu. Když žena zemřela, rodina tvrdí, že jí nebyla poskytnuta dostatečná péče, protože se všichni věnovali Michaelovi. Televize ABC o tom včera uveřejnila dokument. Rodina totiž tvrdí, že se bude soudit nejen s nemocnicí, ale také s Michaelem. Raymone Bain, Michaelova mluvčí, dnes vydala prohlášení, ve kterém říká, že je urážlivé tvrdit, že Michael má nějaký podíl na smrti té ženy, a že situace byla naprosto mimo jeho moc a kontrolu. "Michael Jackson projevuje soustrast této rodině. Nicméně, je šílené tvrdit, že jméno Michaela Jacksona má s touto situací něco společného. On sám byl pacient." Nemocnice vyjádřila jistotu, že o všechny její pacienty se pečuje stejně.
25/2/2005
Soud začne v pondělí.
Včera bylo vybráno 8 náhradních porotců. V pondělí 28.1. tedy "oficiálně" začíná soud. Obě strany pronesou svou zahajovací řeč.

Podrobnosti o porotě.
Dle čísla, které si vylosovali na začátku výběru:

Porotce č. 26 - 51letá žena, důchodkyně. Pracovala jako počítačový programátor a učitel matematiky. Žije se svým mužem (inženýrem), synem a dcerou. Věří, že média to v Michaelově případě přehánějí.

Porotce č. 66 -
62letý inženýr. Má 4 dospělé děti a je ženatý. Jeho žena je v důchodu. Tento muž chodil na kurzy práva a miluje umění. Ještě nikdy neseděl v porotě, ale se soudy má své zkušenosti. U soudu řekl, že sleduje Michaelovu kauzu a diskutoval o tom s přáteli.

Porotce č. 77 -
44letý žena, rozvedená, má dospělého syna. Její exmanžel byl vyšetřovatel u policie. Jeden její blízký přítel byl zatčen za nějaký zločin, a další její přítel má rakovinu.

Porotce č. 80 - 63letý důchodce hispánského původu z města Santa Maria, který má 2 děti a je ženatý. Jeho žena je účetní. Uvedl, že nezná současnou kauzu. Řekl, že děti můžou lhát, buď aby dosáhly svého, nebo pro své rodiče.

Porotce č. 88 - 45letá žena, původem španělka. pracuje jako prodavačka, je vdaná a má 3 děti ve věku 14 až 26 let. Miluje vaření. Její manžel byl zatčen za řízení v opilosti. Pokládá Michaela za úžasného umělce.

Porotce č. 100 - 79letá důchodkyně, která se do oblasti přistěhovala teprve nedávno. Je vdova, má 2 dospělé děti. Její vnuk byl usvědčen z kriminálního činu a je registrován jako sexuální násilník. Její vzdálenější příbuzný pracoval pro Michaela.

Porotce č. 101 - 21letý student univerzity Hancock. Zajímá se o závody aut a chtěl by se stát novinářem, odborníkem v motorových sportech. Je svobodný, bezdětný a je upoután na invalidní vozík. Uvedl, že něco málo četl o současné kauze, ale zato ví o kauze z roku 1993. Detektiv, který kauzu 93 vyšetřoval, byl jeho učitel v kurzu.

Porotce č. 107 - 42letá žena, pracující jako vyučující pro studenty se speciálním zaměřením. je vdaná, má čtyři děti ve věku 4 až 20 let. Uvedla, že její neteř byla zneužívaná čelem jejich rodiny a svěřila se jí s tím. Ona to pak nahlásila.

Porotce 108 - 50letá cvičitelka koní. Vyučuje jízdu na koních. Je bezdětná, vdaná 28 let. Učila děti z centra na pomoc zneužívaným dětem jezdit na koních a byla v týmu Olympijských her. Uvedla, že viděla dokument Bashira a zná současnou kauzu, nezná ale podrobnosti.

Porotce č. 151 - 39letá žena, asiatka, pocházející z Indonesie. Je vdaná za reportéra a nemá děti. V oblasti žije asi 5 let. Současnou kauzu sleduje.

Porotce č. 153 - 20letý muž pracující jako pokladní. Je svobodný, bezdětný. Člen jeho rodiny pracuje pro Michaelova lékaře a on sám navštívil Neverland. U soudu řekl, že se radši dívá na Simsonovy než aby sledoval news. Přesto o tom několikrát diskutoval s přáteli.

Porotce č. 157 - 22letá sestra, pracuje jako pohybová terapeutka. Žije se svým přítelem a dvěma malýma dcerami. Zná někoho, kdo navštívil Neverland, a ona sama byla také do Neverladu pozvaná. Uvedla, že Michaelovu hudbu poslouchá, ale neví nic moc o jeho životě.

Švýcarské rádia bojkotují Michaela.
3 rádia ve Švýcarsku odmítají hrát písně Michaela Jacksona, vzhledem k tomu, co se kolem něj děje. Přesto hrají jiné umělce, kteří byli obvinění z nějakého zločinu. Stěžovat si můžete zde: Lausanne FM: lausannefm@lausannefm.ch
24/2/2005
Michael dnes u soudu.
Michael se dnes dostavil, aby byl přítomen výběru náhradníků do poroty. Samotný soud začne příští týden. verdikt by měl být znám za 3 až 6 měsíců.Porotci.

51letý žena, počítačová programátorka.
22letá žena, pohybová terapeutka.
62letý muž, inženýr.
44letá žena, sociální pracovnice.
63letý muž, důchodce.
45letá žena, bez zaměstnání.
79letý muž, důchodce.
21letý muž, student, vozíčkář.
42letá žena, pracovnice ve vzdělávání.
50letá žena, cvičitelka koní.
39letá žena, úřednice.
20letý muž, pokladník.

Ještě se musí vybrat 8 náhradníků, což se snad stane dnes (večer).
23/2/2005
Byla vybrána porota.
Soudce Rodney Melville dnes prohlásil: "Máme porotu". V porotě je 8 žen a 4 muži. Jejich věk je od 20 do 79 let. Bělochů je 7, 1 asiat a 4 jsou hispánského původu. Kupodivu byli porotci vybráni za 5 dní, což nikdo nečekal.

Fota Michaela z dnešního soudu:


Včerejší soud...
Soudce řekl všem přítomným, že Michael byl vážně nemocný, a proto se nemohl dostavit k soudu. Vyvrátil tak otázky médií, které spekulovaly, že Michael svoji nemoc nahrál, aby nemusel k soudu. "Pan Jackson byl opravdu nemocný. Opravdu měl chřipku. Mluvil jsem s jeho doktorem. Nedovolil bych nikomu, aby nás takto využil" řekl soudce Melville. 20 potenciálních porotců bylo včera vyškrtnuto ze seznamu, z toho 3 z nich byli odstraněni jak žalobou, tak obhajobou. Byly to 2 ženy, které v dotazníku uvedly, že by nemohly být vůči Michaelovi v porotě fér, a 1 žena, která byla 2x křivě obviněna ze zneužívání. Podle expertů by mohla být porota vybrána do konce příštího týdne.

22/2/2005
Michael Jackson u soudu.
Michael dnes přišel k soudu, který byl o týden odročen kvůli Michaelově pobytu v nemocnici a chřipce. U soudu se bude opět vybírat porota. Dneska se k soudu dostavilo asi 100 potenciálních porotců, kteří budou odpovídat na otázky právníků.


 

17/2/2005
Michael byl propuštěn z nemocnice.
Oficiání prohlášení z MJJsource:

Michael Jackson byl propuštěn z nemocnice Marian Medical Center v Santa Marii, aby pokračoval v léčbě doma. Pan Jackson by rád poděkoval doktorům a personálu nemocnice za péči, kterou mu věnovali.


16/2/2005
Michael je stále v nemocnici.
Michael byl včera převezen do nemocnice Marian Medical Centre, kde strávil noc. Zatím se neví, kdy ho propustí. Dle tiskového prohlášení se na Michaelovi projevují příznaky těžké chřipky, celou noc zvracel a je napojený na nitrožilní výživu (kapáky). Lékaři ho právě testují a možná ho pustí do domácího léčení. Do nemocnice za ním přijel bratr Randy, který řekl novinářům, že Michael je nemocný od víkendu. "Michael zvracel celé ráno, a tak ho dopravili místo k soudu do nemocnice. Viděl jsem ho o víkendu a řekl jsem mu, aby v pondělí zůstal doma, ale Michael trval na tom, že v pondělí k soudu půjde" řekl Randy. Když Randy mluvil o stavu Michaela, jedna fanynka psychickým vyčerpáním omdlela a taktéž musela být hospitalizována.
 

15/2/2005
Michael byl dnes hospitalizován.
Místo k soudu dnes Michaela odvezli rovnou do nemocnice. Nachází se teď v nemocnici Marian Medical Centre. Důvodem jeho hospitalizace je těžká chřipka. Soud je odročen na příští úterý. Výběr poroty bude pokračovat i bez něho.


Pro Michaela budou svědčit hvězdy.
Včera u soudu vyšlo najevo, že pro Michaela Jacksona budou možná svědčit i velmi slavní lidé, mezi nimi Elizabeth Taylor, Stevie Wonder, Diana Ross, Jay Leno, Quincy Jones, Chris Tucker, Kobe Bryant, reportér CNN Larry King, lékař Deepak Chopra, Nick a Aaron Carter, David Blaine, Miko Brando (syn Marlona Branda), Uri Geller, Brett rattner (režisér) atd. Michaelův právník Mesereau řekl, že na lavici svědků předvolá také Michaelovy děti - Prince a Paris, a členy Michaelovy rodiny a Sneddona. Mesereau soudu předložil list 370 možných svědků a pak vyslýchal možné členy poroty. Několik lidí se velmi pochvalně zmínilo o Michaelově hudbě, což Michael odměnil velkým úsměvem. Pro žalobce by měli vypovídat: Debbie Rowe, Mark Geragos, Ben Brafman, rodina Chandlera, Jason Francia. Obě strany chtějí předvolat Martina Bashira (novinář). Není řečeno, že lidé vypovídající pro žalobu budou vypovídat proti Michaelovi. Jsou jen předvoláni jinou stranou.
 

14/2/2005
Michael Jackson dnes u soudu.
Michael Jackson se dnes dostavil opět k soudu. Dnešním dnem začíná výběr poroty, který by mohl trvat tak týden až 14 dní. Porotci budou vybráni na základě vyplněných dotazníků, které doručili soudu. Právníkům Michaela nastávají těžké časy, protože musí vybrat 10 zástupců do poroty, stejně jako státní zástupci. 20 porotců se pak rozdělí na 12 porotců a 8 náhradníků. Každá strana přitom může vyloučit 10 lidí bez udání důvodu.


AAron Carter obhajuje Michaela.
"Michael je na ženské" řekl 17letý zpěvák Aaron Carter, který s Michaelem strávil nějaký čas. "Michael je žije hodně izolovaný" řekl, "viděl jsem, že se mu ženy líbí, často komentuje jejich vzhled nebo se jich dotýká. Prostě se mu líbí holky."

Michaelův slon bude mít potomka. :)
Ivory, slonice v ZOO Indianapolis, očekává potomka. Otcem budoucího slůněte má být Michaelův slon Ali žijící toho času v Neverlandu (teď je v ZOO na Floridě). Slůně se má narodit v září 2006 a je šance 50:50, že otcem je právě Ali (semeno dodali dva sloni).

12/2/2005
Soudní proses jako televizní hra.
Televize E! se definitivně rozhodla, že vzhledem k tomu, že do soudní síně nemají přístup média, bude divákům v den soudu každý večer pouštět soudní stání jako televizní hru, ve které budou místo Michaela a ostatních hrát televizní herci a ti budou přesně odříkávat, co se u soudu stalo, na základě přesných soudních opisů. Michaela bude hrát herec Edward Moss, který již dlouhou dobu pracuje jako imitátor Michaela Jacksona (hrál např. ve Scary Movie 3).

Porotci odevzdali dotazníky
Potenciální porotci odevzdali 6stránkové dotazníky, ve kterých odpovídali na otázky dané soudem. Zdá se, že mnoho lidí zná někoho, kdo zná Michaela osobně, jeden člověk dokonce uvedl, že jeho neteř chodila s bratrancem Michaela Jacksona. Mnoho lidí uvedlo, že jejich děti nebo oni sami navštívili Neverland. 55% potenciálních porotců jsou ženy, převládají běloši. Podle soudních znalců byla většina dotazovaných předpojatá vůči Jacksonovi, a to buď pozitivně nebo negativně. Cíl těchto dotazníků je ale najít lidi s neutrálním postojem, také dostatečně silné osobnosti, protože každý porotce se stane slavným.

Uri Geller obhajuje Michaela.
Uri Geller řekl studentům na Oxford Union, že jestli shledají Michaela Jacksona vinného, jeho víra v lidi bude zničená. Řekl, že Michael je naivní a důvěřivý, ale věří, že je nevinen. Geller v televizi BBC řekl: "Věřím, že nic z toho neudělal. Musím, stejně jako milióny lidí, čekat, jak dopadne soud. Prostě budu trpělivý a uvidíme, co se stane."

9/2/2005
Rozhovor s Michaelem Jacksonem přeložen zde!

Další vývoj událostí u soudu.
Minulý týden byl výběr poroty předčasně pozastaven, protože soudce už nashromáždil dostatek potenciálních porotců. Soud byl kvůli těžké nemoci sestry hlavního právníka Michaela - Thomase Mesereau - pozastaven. Sestra Mesereau podlehla své nemoci a zemřela před několika dny. Toto je vyjádření Michaelova týmu: "Každý člen týmu Michaela Jacksona by chtěl vyjádřit soustrast našemu vedoucímu advokátovi, Thomasu Mesereau. Modlíme se za Toma i celou jeho rodinu. Ať vám bůh dopřeje útěchu a pohodu." Soud bude pokračovat v pondělí 14.2., kdy se dostaví potenciální porotci a odevzdají vyplněný dotazník. Z cca 250 lidí se pak vybere porota.


Rozhovor s matkou Michaela Jacksona.
Katherne Jackson dala rozhovor Ritě Cosby v televizi FOX. Výběr z interview:

RC: Jak těžké je vědět, že váš syn může jít do vězení na 20 let?
KJ: Je velmi těžké na to jen pomyslet, protože vím, že můj syn nic neudělal. Nezaslouží si jít do vězení, protože neudělal nic špatného.

RC: Jak vám Michael řekl, co se děje?
KJ: Neřekl nic. Viděla jsem to ve zprávách. Sbalila jsem se a jela za ním. Jen jsme se objali a pak spolu mluvili.

RC: Je Michael nervózní a obává se soudu?
KJ: Jsem si jistá, že má strach, protože já mám taky obavy.

RC: Takže jste si jistá, že váš syn nezneužil žádné dítě?
KJ: Na sto procent jistá. Vím, jak jsem svého syna vychovala a jaký má charakter. Protože má rád děti ho nedělá pedofilem. Přece nechcete zranit něco, co máte rádi. Můj syn nic takového neudělal.

RC: Podíval se na vás někdy a řekl - já to neudělal?
KJ: Ano, to udělal. Řekl mi mami, nikdy bych nic takového neudělal. A já vím, že je to pravda. Ani to říkat nemusel.

RC: Změnil se Michael od začátku soudu?
KJ: Ano, pozoruju na něm změny. Hlavně se už tak neobklopuje dětmi.

RC: Chcete jít Michaela podpořit k soudu?
KJ: Ano, to bych chtěla. Je nefér, že nám soudce nedovolil být tam s ním.

RC: Myslíte si, že ten soud bude fér nebo by se měl přesunout jinam?
KJ: Nebude fér. Ani nemůže být.

RC: Na koho je tedy Michael nejvíce naštvaný?
KJ: Asi na Sneddona. Má proti němu osobní zaujetí a hledá pomstu.

RC: Nebojíte se, že tyto obvinění na Michaelovi ulpí na zbytek jeho života?
KJ: Jsem si jistá, že to tak bude.


Thriller nejlepší video.
Diváci veřejnoprávní stanice v Anglii (Channel 4) zvolili Thriller jako nejlepší video všech dob. Toto je nejlepší desítka:

1. Thriller - Michael Jackson
2. Sledgehammer - Peter Gabriel
3. Take On Me - A-ha
4. Bohemian Rhapsody - Queen
5. Like A Prayer - Madonna
6. Rock DJ - Robbie Williams
7. Billie Jean - Michael Jackson
8. Bittersweet Symphony - The Verve
9. Vogue - Madonna
10. Smells Like Teen Spirit - Nirvana

BBC1 vyhlašovala také nejlepší n.1 singl. Hlasovalo přes 25 tisíc lidí a Michael skončil třetí:

1. Bohemian Rhapsody - Queen
2. Bring Your Daughter To The Slaughter - Iron Maiden
3. Billie Jean - Michael Jackson
4. Like A Prayer - Madonna
5. Elvis Presley - Jailhouse Rock
6. Oasis - Don't Look Back in Anger
7. Abba - Dancing Queen
8. Mariah Carey - Without You
9. John Lennon - Imagine
10. Vogue - Madonna


Bashir připravuje nový dokument.
Britský novinář, který se smutně proslavil dokumentem o Michaelovi v roce 1993 (Living with Michael Jackson), se rozhodl, že opět natočí o Michaelovi dokument. Bashir prý tajně vyzpovídal pár hlavních svědků, jedním z nich má být bývalý přítel Michaela, Corey Feldman, který se dosud stavěl na stranu Michaela.

1/2/2005
Druhý den soudu.
Opět se vybírá porota. Michael tentokrát v černém obleku.


CNN Larry King Live
Ve známem pořadu Larryho Kinga se včera objevila mluvčí Michaela Jacksona - Raymone Bain.

LK: Strávila jste dnes s Michaelem hodně času. Jak se cítí?
RB: Cítí se docela dobře. byl to dlouhý den. začali jsme brzo a skončili někdy odpoledne. Michael je hodně soustředěný a bere to vážně. Tak dlouho jsme o tom soudu slyšeli, a teď je to tady. Michael byl zkamán, protože mu zakázali vzít si k soudu rodinu. Asi si dokážete představit, jak se v této důležité situaci cítil, a musel být úplně sám. Ale zvládá to dobře.

LK: Proč s ním nemohla být rodina?
RB: bylo nám řečeno, že v soudní síni není místo. Ale víte, někdy stačí tak málo... Zástupci médií směli dovnitř, také potenciální porotci. Jen doufám, že během příštích dnů někdo řekne - možná, že bychom sem mohli přidat židli pro jeho matku. Vím, jak se cítila, že nemůže být se svým synem. Michael je ale silný a zvládne to.

LK: Proč by se měl cítit dobře, když čelí takovému obvinění?
RB: No, já neříkám, že je v TAK dobré náladě. Michael má důvěru ve své právníky, a spolupracuje jak jen to jde. Nikdo by se necítil skvěle, kdyby procházel tím, čím on.
 

31/1/2005
Soud začal.
Michael se včera dostavil v 18 hodin našeho času k soudu sám se svou ochrankou. Na sobě měl bílý oblek. Ústředním tématem začátku soudu byl výběr poroty. Dostavilo se prvních 150k potenciálních porotců (celkově 750), z kterých se musí vybrat 20 (12 a 8 náhradníků). Celý tento prosec výběru poroty potrvá minimálně měsíc a Michael se musí dostavit na každé stání. K velkému překvapení se včera Sneddon nedostavil, ale poslal za sebe zástupce. Média nesmí natáčet uvnitř budovy. Zatím se zaregistrovalo asi 1000 novinářů z různých zemí. Začíná se mluvit o tom, že tento případ je nejsledovanějším kriminálním případem v historii. Michael se u výběru poroty choval velice vážně, ale bylo na něm poznat, že si je jistý sám sebou a má dobrou náladu.

 

30/1/2005
Prohlášení Michaela Jacksona.

Během pár posledních týdnů se v médiích objevilo velké množství odporných a zlomyslných informací o mě. Tyto informace unikly přímo od soudu, kde jsem se neobjevil ani já, ani mí právníci. Jsou nechutné a falešné. Před lety jsem dovolil jedné rodině ztrávit nějaký čas v Neverlandu. Neverland je můj domov. Dovolil jsem jim zůstat, protože mi řekli, že jejich syn má rakovinu a potřebuje moji pomoc. Během let jsem pomáhal mnoha dětem trpícím nemocemi.Tyto události jsou noční můrou pro mě, mé děti a mou rodinu. Už nikdy se nepostavím do této zranitelné pozice. Mám rád svoji komunitu a pevně věřím v naše soudnictví. Prosím, zachovejte si chladnou hlavu a nechte mě projevit se u soudu. Zasloužím si férový soud jako každý jiný americký občan. Budu obhájen a zproštěn žaloby, až se ukáže pravda.

Video si poslechněte zde:
http://www.msnbc.msn.com/id/6886725/Kdo je největší Američan? Hlasujte pro Michaela zde:
http://tv.channel.aol.com/greatestamerican


24/1/2005
Rozhovor s Markem Lestrem.
Bývalá dětská filmová hvězda Mark Lester (46) řekl v rozhovoru v novinách, že chce jít vypovídat k soudu, aby pomohl Michaelovi vyhrát. Mark se s Michaelem seznámil, když jim bylo oběma kolem 20 let a do dneška se přátelí. "Michael je nevinný. Věřím mu a sám bych mu svěřil své děti. Je mimochodem jejich kmotr" řekl. "Michael nečte noviny a nedívá se na televizi od té doby, kdy tohle všechno začalo. Zvládá to dobře, ale spíše se schovává než aby vystoupil a obhajoval se veřejně. Potřebuje někoho, kdo by mu radil, jaké kroky podniknout. Podle mě, až bude očištěn, měl by dát pár rozhovorů dobrým novinářům o tom, co se mu stalo. Měl by vyjet na turné a znovu dělat skvělé desky. Víte, Michael je naprosto jiný člověk, když není v záři reflektorů. je velice tichý a ostýchavý, ale pořád si nezapomíná užívat všechnu tu pozornost. Jeho sláva ho hodně obohacuje, ale taky mu vzala osobní svobodu. Mám pár informací, které by mohly u soudu pomoci, protože jsem byl svědkem mnoha událostí v Neverlandu. Moje děti tam jezdí a mají se báječně. Pamatuju se, že můj syn Felix se minule popral s Princem! Moje děti Neverland milují. V současné době si s Michaelem spíše voláme. Ještě mě nenavštívil v mém novém domě, ale určitě to udělá, když skončí soud. Pořád o tom mluví."
 

20/1/2005
Novinky k případu.
Sneddon chce zabránit médiím, aby byli přítomni u výpovědí Gavina a jeho rodiny. Novinář Martin Bashir vypovídat nechce a najal si právníka, který se postará o to, aby vypovídal jen v případě, že to bude nezbytně nutné. Nejspíš je to proto, že po odvysílání jeho dokumentu "Living with Michael Jackson" Michael odvysílal svoji část, ve kterém Bashir říká, jak je Michael skvělý otec, a jaký má úžasný vztah k dětem. Tvrzením, že to tak není, by si mohl zruinovat kariéru. Soudce Melville dal Michaelovi možnost vydat prohlášení v televizi. Geraldo Riviera, korespondent televize Fox s Michaelem natočil rozhovor, ale zatím není jisté, kdy se bude vysílat. Možná o víkendu. Má to být rozhovor o soukromých věcech, ne o případu, i když se tam má objevit prohlášení o úniku informací. Michaelovi právníci zatím nelenili a požádali soud, aby se Gavinovi u soudu neřikalo "oběť", protože fakt, jestli je nebo není oběť, má rozhodnout právě porota, která by tímto byla ovlivněná.
 

16/1/2005
Pravda o tajemných dvojčatech.
Sholeh Bocchelli, 36letá žena nedávno podala na Michaela trestní oznámení, že nevídá své 2 děti, které s ním má. Tvrdí, že Michaelovi porodila dvojčata - dva syny - 26.11.2004, které teď vychovává Michael. Podle Michaelova týmu je tato psychicky nemocná žena jen šílená fanynka, která už několikrát tvrdila, že čeká dítě od Michaela. Média se toho chytly a informaci podávaly jako naprosto pravdivou, i když ji Michael už několikrát popřel. Podle soudních dokumentů, už tato žena obvinila jiného muže, že ji znásilnil, a že s ním čeká dítě. Byl jím doktor Farzad Rabbany, který s ní krátce chodil, a ona asi neunesla jejich rozchod.

Prohlášení (oficiální) o dětech Sholeh Bocchelli:
V červnu jsme vydali oficiální prohlášení, že Michael Jackson není otcem čtyřčat, a že se již nebudeme touto situací dále zabývat. V prohlášení z 16. srpna pan Jackson řekl, že o něm koluje spousta lží, včetně falešného obvinění z otcovství. Stojíme si za tím. tyto obvinění jsou lži.
Raymone K. Bain (mluvčí Michaela)
 

14/1/2005
Další informace k procesu.
Soudce Melville zamítl návrh obžaloby použít výpovědi z roku 1993, takže nemůže vypovídat Jordan Chandler a jemu podobní. Během tohoto týdne unikly do médií výpovědi svědků obžaloby, a to celkem 1900 stran nechutného popisu zneužívání, které mělo proběhnout. Šéf Michaelova týmu právníků, Thomase Mesereau, vydal následující prohlášení: "Vznášíme námitku ohledně úniku informací z výpovědí tohoto soudu. Materiál, který se tady projednával, byl zapečetěn soudcem Melville. Svědci, kteří se zde k případu vyjádřili, nepodstoupili křížový výslech. Obhajoba neměla příležitost se k tomu vyjádřit. Tento případ vyhrajeme u soudu a ne v médiích. Až přijde čas, Michael Jackson bude obhájen a osvobozen." Obhajoba plánuje napadnout věrohodnost nejenom Gavinovy matky, ale i samotného Gavina. Plánuje výpovědi zaměstnanců Neverlandu, kteří u soudu potvrdí, že se Gavin několikrát vloupal do vinného sklípku v Neverlandu nebo je slovně napadal.


Kdo je největší Američan? Hlasujte pro Michaela zde:
http://tv.channel.aol.com/greatestamerican
 

12/1/2005
Michael bude předvolán jako svědek.
Michael Jackson si sám sedne na svědeckou lavici a bude se obhajovat u soudu. Thomas Mesereau, jeho právník, své klienty často vyslýchá takto. S největší pravděpodobností se tak stane hned po tom, co obžaloba předloží svou verzi příběhu. Podle soudního experta, Laurie Levensona, to ale může být docela riskantní. "Michael Jackson je nepředvídatelný a je trochu zvláštní... On sám teď má asi pocit, že mu lidé nerozumí a říká si, že pokud ho poznají, uvidí ho v jiném světle. Dokážu si ale představit, že Jacksona na tuto událost pečlivě připraví, protože můžeme očekávat napjatý křížový výslech." Thomas Mesereau již obhajoval několik případů zneužívání dětí a všechny vyhrál. Všichni jeho klienti byli předvoláni jako svědci.
 

8/1/2005
Michaelovi právníci žádají o větší utajení
Právníci naléhají na soudce, aby nikoho nepustil do soudní síně, až se bude jednat o důkazech, které budou připuštěny k soudu. Myslí si, že spekulace v médiích by mohla ovlivnit potenciální porotu. Soudce rozhodne 12.1., ale zdá se nepravděpodobné, aby jim vyhověl. Média už teď spekulují, že zákazem k informacím se porušuje dodatek americké ústavy, ve kterém je jasně dáno právo získávat informace.
 

7/1/2005
Culking bude vypovídat pro Michaela.
V případě potřeby bude herec Macaulay Culkin spolupracovat s právníky Michaela Jacksona, aby vyvrátil výpovědi bývalých Michaelových pracovníků, které předvolal Sneddon. Macaulay je kmotr Michalových dětí a dnes je mu 24 let. V roce 1993 byl mezi 5 potenciálními oběťmi Michaela, stejně jako tanečník Wade Robson a Brett Barnes. Všichni vypověděli, že se nestalo naprosto nic. Všichni se také vyjádřili, že v případě potřeby budou vypovídat na obranu Michaela. Soudce teprve rozhodne, zda se smí případ z roku 1993 zamíchat do dnešního případu.
 

5/1/2005
Michaelův vzkaz obětem v Asii.

"Má rodina a já bychom chtěli poslat veškeré naše motlitby a projevit soustrast rodinám, přátelům a všem, kteří přišli o své milované během toho strašného zemětřesení a vlně tsunami, která zaplavila Asii. Naši lásku také posíláme těm, kteří zázračně přežili tuto tragédii, a těm, kteří tak statečně pomáhají přímo na místě. Modlíme se za vaši sílu, bezpečí a za úspěch ve vaši misi. Slova nemůžou adekvátně vyjádřit šok a zármutek, který jsme cítili, když jsme se dívali na zprávy. pro mě zvlášť to bylo bolestné, protože jsem v těchto končinách byl několikrát a stále si pamatuji lásku, laskavost a vřelost lidí, které jsem tam potkal. Chtěl bych povzbudit mé přátele a fanoušky, aby přispěly agenturám a organizacím, které jim pomáhají. V časech, jako jsou tyto, se navzájem potřebujeme. Musíme se v duchu spojit a pomáhat.
Bůh vám žehnej.
Upřímně,
Michael Jackson"


Porota se právě vybírá...
Potenciální porotci území Santa Barbara již dostali vyzvání, aby se účastnili soudu. Bylo rozesláno asi 4000 žádostí. Tito lidé budou muset projít výslechem, aby se vyloučila jejich možná zaujatost. Je to složité, protože většina si nemůže dovolit odejít na půl roku z práce. Podle amerického práva jsou porotci normální lidé jako každý z nás. Svou účast u soudů považují jako službu vlasti. Obhajoba i obžaloba má právo odmítnout 10 kandidátů bez udání důvodu. Média se připravujou na soud pilně, televize CNN, ET a další si pronajali střechu budovy vedle soudu a jsou ochotni za toto místo platit 2500 dolarů denně po všechny dny soudu. V současné době se v médiích diskutuje o Gavinově matce a jejích podvodech získat peníze na operaci Gavina, i když byla operace hrazena z pojistky.