Archiv zpráv 2004
(archiv bez obrázků)

31/12/2004
Bilancování nad uplynutým rokem.
Rok 2004 nepatří mezi nejúspěšnější roky v životě Michaela Jacksona. Dá se říct, že byl možná nejhorší, který zažil. Jeho nejlepší přátelé jsou buď mrtví (Marlon Brando, Gregory Peck) nebo těžce nemocní (Elizabeth Taylorová) a jeho vlastní život, a život jeho dětí je ohrožen. Jsem ráda, že má Michael na celém světě tolik skvělých fanoušků, kteří za ním stojí a svou láskou mu dodávají odvahu. Rok 2005 pro nás může být obrovskou satisfakcí, protože pěvně věříme, že Michael očistí své jméno u soudu, a vše bude tak jak dřív. Nezbývá, než připomenout si Michaelova slova z únoru 2004 a s tímto vejít do nového roku. Přeji Vám, abyste se měli jak nejlépe umíte. Babylove.


Mým úžasným fanouškům a dětem na celém světě,
Jak víte, poslední měsíce procházím neuvěřitelně těžkými útrapami, které utíkají tak pomalu. A přesto, že vy víte, že se nemůžu vyjádřit k těmto závažným věcem a falešným obviněním, kterým čelím, chci vám vyjádřit svou vděčnost, moji nejhlubší lásku všem fanouškům, kteří mě podporovali a budou podporovat - vaše loajalita je věčná - jste mi tak drazí a já cítím vaši bolest. Vám všem, kteří jste znali pravdu od začátku, vám všem, kteří mě milujete bez podmínek - vaše láska mě léčí. Je to protilék na mou bolest a mou náladu. Přestože musím pokračovat v boji a vytrvat v těchto útrapách, budu posílen vaší láskou a péčí, které vyživují mou duši. Žádám vás, abyste počkali a viděli pravdu, až konečně vyjde na povrch. Miluji vás z celého svého srdce - teď a navždy.
S láskou, Michael.
 

25/12/2004
Michael vám přeje veselé Vánoce!
Jeho kartu s přáním a nahraný vzkaz si můžete prohlédnout a poslechnout zde:
http://www.mjjsource.com/main/holidaycard/index.html
 

23/12/2004
Michael vás vítá na MJJ Source

Na nově otevřených stránkách
http://www.mjjsource.com/ se můžete podívat na video a uvítací vzkaz, který pro vás Michael nahrál. V překladu říká toto:

Vítejte na mých oficiálních stránkách MJJsource. Za prvé bych chtěl poděkovat fanouškům z celého světa za jejich lásku. Od otevření MJJsource jsem byl schopný komunikovat se světem přes tyto stránky a byl jsem si jistý, že přímo ode mě uslyšíte pravdu. Je pro mě potěšení spustit pro vás oficiální členství na těchto stránkách. pamatujte, to nejlepší teprve příjde.
Díky, že jste mě navštívili na MJJsource.
Miluji vás. Bůh vám žehnej.
Michael Jackson
(prosinec 2004)
 

22/12/2004
Soud začne 31.1.2005
Soudce zamítl návrh obhajoby posunout začátek soudu o pár týdnů. Prokurátor Sneddon při včerejším stání řekl, že je na soud připraven a soudce Melville zamítl jakékoliv námitky. "Pokud to půjde takhle, budeme tu mít dalších 90 návrhů na vyšetřování a dalších 90 návrhů na posunutí soudu" řekl soudce. Michael nebyl u soudu přítomen, ale bude se muset dostavit začátkem příštího měsíce, kdy bude volena porota. Obě strany předpokládají, že soud bude trvat asi 5 měsíců a bude se vyslýchat asi 150 svědků. Michaelův právník, Mesereau se k tomu vyjádřil: "V této zemi se ještě nikdy nevyšetřovalo zneužití dítěte takovým způsobem. V této zemi se takto ostře nevyšetřovala ani vražda. Děje se to proto, protože Sneddon chce slávu a nemá rád Michaela Jacksona. " Říká se, že obhajoba chce pozvat porotu do Neverlandu, aby dokázala, že ranč nebyl stvořen ke svádění dětí, ale k jejich pobavení.
 

18/12/2004
Michael uvítal děti na párty v Neverlandu.

Michael uspořádal, jako každý rok, vánoční párty pro děti, kterých se sešlo kolem 200 v Neverlandu. Strávil s nimi asi 10 minut a na uvítanou jim řekl:

"Vítejte v Neverlandu. Chtěl jsem vás jenom pozdravit... Je tolik možností, které tu můžete podniknout, tak se bavte.... Já a moje rodina vám přejeme pohodové Vánoce a šťastný Nový rok. Bůh vám žehnej. Miluju vás."

Když na něj děti křičely, že ho mají rády, odpověděl, že on je více. Pak odešel a odletěl helikoptérou neznámo kde.

Desetiletá Ahyana řekl novinářům: "Byla jsem tak vzrušená, že se mi chtělo brečet. Nejdříve jsem nevěřila, že to je on, ale pak přišel blíže a já opravdu viděla, že je to Michael Jackson."
 

17/12/2004
Michael vydal prohlášení svým fanouškům.
reagoval tak na fámu, že byla ukradena videokazeta, kde Michael mluví sprostě a pomlouvá své fanoušky:

Mým fanouškům,
Nedávno se objevila fáma, že pomlouvám své fanoušky. Zdrtilo mě, když jsem o tom slyšel. Jako umělec je  pro mě největší odměnou vědět, jak loajální a podporující fanoušky mám. Nikdy bych se neuchýlil k takové věci. Jako ostatní obvinění, i toto je lež. Miluji své fanoušky a vážím si jich. Nikdy bych jejich podporu nepokládal za samozřejmou.
Jako vždy, máte moji nehynoucí lásku.
Michael Jackson
 

16/12/2004
Právníci se dožadují zastavení soudu.
Michaelovi právníci se dožadují zastavení soudu, z důvodů špatného a nepochopitelného chování státních zastupitelů. Jedná se hlavně o druhé prohledání Neverlandu, se kterým bylo spojeno dalších 100 příkazů k prohlídce. "Tohle číslo překročilo i počet zatykačů u lidí odsouzených k smrti. Je jasné, že těmto lidem jde jen o to dostat celebritu" říká Sanger, jeden z právníků Michaelova týmu. Kritizoval také prohlídku Neverlandu. "Vyšetřovatelé věděli, že pro nás je velmi těžké prostudovat všechny jejich dokumenty, které nám dodali pozdě, a bylo jim jasné, že nás takto šokují." Pokud nebude soud zrušen, žádá Michaelův tým alespoň o posunutí začátku soudu alespoň o 6 týdnů, protože Neverland byl prohledán nyní a tím pokračuje vyšetřování, které už mělo dávno skončit. Podle práva musí nejdříve skončit vyšetřování, a pak po nějaké době začít soud. Vyšetřování ale evidentně stále pokračuje. Pokud nebude soud posunut, Michaelovi právníci nebudou mít dost času projít všechny nové dokumenty. A to by narušilo právo Michaela na férový soud. Sanger tvrdí, že od Sneddona obdrželi dalších 22.000 stránek dokumentů se záznamy svědků, kteří vůbec neexistují. Zatím v bulváru proletěla informace, že v Michaelově ložnici se při druhém prohledání Neverlandu i po roce našlo porno s otisky dané oběti. Nikdo se k tomu zatím nevyjádřil, a tak je to nejspíš jen bulvár. Podle televize FOX bylo Michaelovi nabídnuto, aby přiznal vinu, a za to ho nechají na svobodě s odborným dozorem jednou za čas. Tato nesmyslná nabídka jen dokazuje, že obžaloba nemá jediný důkaz, kterým by Michaela usvědčila.

Stevie Wonder kritizuje Eminema.
Není tak časté, aby Stevie Wonder řekl něco tisku, ale tentokrát podpořil Michaela a vydal prohlášení, kde tvrdí, že Eminem přehnal svůj klip vůči Michaelovi a nazval ho pokrytcem, protože za svůj úspěch prý dluží černochům a chudým lidem. Wonder řekl Billboard magazínu, že ho Eminem zklamal. "Kopat do někoho, kdo už je na dávno na zemi, je hodně špatné. Respektuji ho, ale nemyslím si, že je tak dobrý raper jako byl 2Pac. Strašně mě zklamal, když jsem zjistil, jak nízko může zajít pro popularitu."

James Brown trpí rakovinou prostaty.
Největší idol Michaela, James Brown, přezdívaný "kmotr soulu", se v dnes podrobí operaci rakviny prostaty. "Překonal jsem spoustu špatných věcí v mém životě a překonám i tuto", řekl Brown.

Soud s Debbie
Matka dětí Michaela Jacksona, Debbie Rowe, podala žádost k soudu, aby mohla navštěvovat svoje děti. V roce 2001 se vzdala u soudu všech svých práv k dětem. Nyní se ovšem dožaduje návštěv. Soudce Lachs už zamítl navrácení jejích práv vůči dětem. Právníci Debbie a Michaela již vytvořili smlouvu, ve které se společně domluvili na podmínkách, ale tu soudce taky nepřijal, a tak bude soud nesmyslně pokračovat lednu.
 

5/12/2004
Michael se dostavil na rozbor slin.
Michael přiletěl helikoptérou do Neverlandu včera ráno, aby se vyšetřovatelům poskytl vzorek svých slin pro rozbor DNA. Je zatím nejasné k čemu toto potřebují. Na Michaelově posteli vyšetřovatelé nalezli DNA, které ovšem nebylo údajné oběti. Možná se chtějí přesvědčit, že patří Michaelovi. Během prohledávání Neverlandu byli přítomni dva Michaelovi právníci. Vzhledem k nařízení soudu se ale nemůžou veřejně k ničemu vyjádřit. Matka Michaela se k tomu vyjádřila v telefonním rozhovoru: "Tuto situaci zvládáme. Samozřejmě nejsme rádi, ale jsme silní, Michael je silný. Chceme poděkovat fanouškům za podporu, kterou vyjadřují našemu synovi."

Sneddon předvolán jako svěděk.
Tom Sneddon, oblastní prokurátor, bude předvolán u soudu jako svědek. Řekl to právník Michaela Jacksona během minulého stání. Bude to určitě velmi zajímavý dialog a Mesereau se ho může ptát na jeho chování nejen ze současnosti, ale od roku 1993
 

4/12/2004
Neverland opět prohledáván.
Sneddon opět vydal pokyn, aby byl prohledán Michaelův ranč Neverland. Policisté několik hodin prohledávali ranč, který už jednou prohledali 18 listopadu 2003. Michael v té době na ranči nebyl. Je se svými dětmi v Las Vegas. Podle Michaelovy rodiny je to jen poslední pokus Sneddona sehnat nějaký důkaz proti Michaelovi. Televize Fox také odvysílala reportáž, ve které řekla, že byl vydán zatykač týkající se prohledání Michaelova těla, stejně jako v roce 1993. Tato informace je ještě ovšem nepotvrzená. Michaelovi právníci se zatím nevyjádřili.
 

2/12/2004
Další události v případu.
Je samozřejmé, že právníci se budou snažit ukázat Gavinovu matku jako nevěrohodnou osobnost. Teď jim přibylo v rukávu další eso. V roce 2000 proběhl sběr peněz pro Gavina na boj s rakovinou a je značně nejisté, kde tyto peníze skončily. Soudce Melville zakázal psychologické testy Gavina a jeho rodiny, které navrhovali Michaelovi právníci. Bez udání důvodů, bez vyslyšení argumentů. Soudce může rozhodnout, které důkazy se smí objevit u soudu, a které ne. Michaelovi právníci si také vyžádali zdravotní dokumentaci Gavina. "Máme dobrý důvod toto žádat", řekl R. Sanger, ale díky zákazu se k případu vyjadřovat, nemohl říci více. V současné době se vybírá porota a na výběr těchto lidí dohlíží vrchní soud.
 

27/11/2005
Obhajoba žádá psychologické testy údajné oběti.
Právníci Michaela navrhli soudu, aby Gavina a celou jeho rodinu prohlédl nestranný psycholog. Odvolávali se na fakt, že psycholog již rodinu prohlédl (Dr. Stanley Katz, který je v současné době svědkem obžaloby), ale oni k daným údajům nemají přístup. Dle šestého dodatku americké Ústavy mají právo konfrontovat svědka (daného psychologa) - ale to nemůžou, protože pro to nemají podklady. Soudce by měl rozhodnout v pondělí.
 

25/11/2004
Muž se přiznal k hrozbě atentátu.
Muž, který vyhrožoval, že zabije Michaela, je na svobodě. 26letý Adrian Poffley z Kanady se přiznal, že to on posílal výhružné emaily na soud, kde se Michael pohyboval. Tvrdil, že Michaela zastřelí. "Slibuju vám, že nedojde ke svému autu. Mimochodem, neprůstřelné vesty mají nejslabší místa pod paží. Možná příště..." toto jsou některé z jeho výhružek. Poffleyho právník ho ale dostal z vazby ven s tím, že Poffley nebral týden před tím léky na léčení své deprese a úzkosti. "Poffley si dnes uvědomuje, že i Michael Jackson je nevinný, dokud mu nebude prokázána vina, " říká. Byl tedy propuštěn na podmínku a nesmí po dobu jednoho roku používat email.
 

20/11/2004
Novinky k případu.
Již je to rok, co Michael podstupuje toto obvinění. Oblastní prokurátor Sneddon se rozhodl, že k výslechu předvolá i Jordana Chandlera, "údajnou" obět z roku 1993. Spor tehdy skončil mimosoudním vyrovnáním. Není překvapením, že se toto stalo. Sneddon chce poukázat na vzorec chování Michaela a tato výpověď by jistě pomohla dnešním výpovědím. Na druhou stranu bude Chandlerova výpověď zpochybněna Michaelovým právníkem, protože rodina si vzala peníze a zavázala se mlčet. Fakt, že si vzali peníze, zpochybňuje jejich důvěrohodnost a záměr jejich činu. Také prodali svůj příběh několika bulvárním plátkům. Právník Mesereau se k tomu již jednou vyjádřil: "Michael Jackson se za celé léta stal obětí mnoha žalob lidí, kteří pochopili, že se na něm dá vydělat. Pan Jackson byl několikrát přesvědčen právníky, že v zájmu jeho kariéry je lepší se finančně urovnat, než jít do boje. Výsledkem bylo, že před mnoha lety zaplatil 2x peníze lidem, kteří ho chtěli obvinit z ublížení dítěti. Zde je vhodné říci, že pan Jackson se za svůj život setkal s miliony dětí, a nikdo z nich ho neobvinil, že se chová špatně. Tito lidé, kteří se snažili profitovat na Michaelově dobrotě a zranitelnosti, se také snažili zabránit mu vychovávat jeho děti. Michael Jackson žije ve světě, kde je jeho soukromí napadáno. Michael Jackson dnes lituje, že těmto lidem zaplatil. Toto se však událo za jediné podmínky - že Michael Jackson nikdy neuznal, že by něco udělal špatně." Zjistilo se, že Michael není první, ale třetí osobou, kterou matka údajné oběti obvinila ze zneužívání. Michaelova obžaloba se změnila, ze 7 na 4 obvinění z obtěžování (to může být ale jen držení ruky), 1 obžaloba za spiknutí a 4 žaloby spojené s alkoholem. Podle novináře doktora Arceneaux zde zbývá otázka: Takže ty další předešlé obvinění se nestaly? Jak si můžeme být jisti, že se staly tyto?

Aaron Carter podporuje Michaela.
Navzdory tomu, že jeho matka minulý týden prodala bulváru svůj rozhovor, kde vyjadřovala obavy z toho, že Aaron zůstal s Michaelem v Neverlandu po jeho oslavě narozenin tento rok, Aaron, kterému je 16, vystoupil veřejně a řekl: "Michaela já se známe už 3 roky. Jel jsem do Neverlandu oslavit jeho 45. narozeniny. Měl jsem se skvěle. V 5 hodin odpoledne jsme s Michaelem a Chrisem Tuckerem jeli na vyjížďku do hor na čtyřkolácích. Mezi mnou a Michaelem se nic nestalo. Nespali jsme ve stejném pokoji. Jsme kamarádi a není na tom nic sexuálního. Mám rád svoji matku, ale bude muset připustit, že to co udělala, bylo špatné."

Dalčí žaloba.
Marc Schaffel, bývalý spolupracovník Michaela Jacksona, ho žaluje o nezaplacenou půjčku v hodnotě 3 milionů. V televizi tvrdil, že je Michael závislý na alkoholu a drogách. Schaffel je producent pornografie, což mu na důvěryhodnosti určitě nepřidává. Michaelovi právníci se k tomu nevyjádřili.17/11/2004
Ultimate collection - nové informace.
Zatímco v Americe už Ultimate collection vyšla, my stále čekáme. Informace o datu vydání se mění od 18.11. po 22.11. Také cena zatím není jednoznačně jasná. Na box setu se objevují písně od roku 1969 po dnešek. Steve Berkovitz, zástupce Sony music, říká: "Se vším, co kolem Michaela Jacksona teď probíhá v médiích, jsme se chtěli soustředit na jeho muziku, protože ta je tím nejlepším, co může nabídnout - hlasově, hudebně. Michael Jackson je jako jednočlenní Beatles. Nic se neděje bez Michaelova svolení nebo svolení jeho týmu. Má obrovský archiv nevydané muziky, a ten je pečlivě organizován, takže jsme strávili měsíce nad tímto materiálem." Al Quaglieri, projektový manažer box setu, k tomu dodává: "Samozřejmě jsme museli udělat pár kompromisů. Chápejte, jak můžete vybrat ty nejlepší písničky z alba Thriller? Snažili jsme se, aby byli fanoušci rádi, že slyší věci, které ještě neslyšeli. Měli jsme ale podmínku, že ty písničky musí být ty nejznámější, ty, které nejvíce ovlivnily svou dobu. Když si pustíte tenhle box set, nenajdete tam špatnou píseň. Michael vždy existoval ve svém vlastním hudebním světe. Jeho hudba byla na hony vzdálená těm ostatním, krásnější a mnohem více propracovaná."

Michael Jackson opět uveden do síně slávy.
Tentokrát se ovšem jedná o síň slávy Velké Británie. V Anglii se takto uvádělo do Síně slávy poprvé a kromě Michaela tam byl uveden i Cliff Richard, skupiny The Rolling Stones, Queen a Robbie Williams. Ceremonie se odehrála minulý čtvrtek v Londýně.

Seznamte se - Joseph Thomas Bartucci.
Tohle je muž, který tvrdí, že ho Michael zneužíval v 80. letech a on si "zázračně" vzpomenul. Již na Michaela stihl podat žalobu. Jeho expřítelkyně Hope Horne ale tvrdí, že tohle plánoval už dlouho. "Velmi se divím, že svůj plán oprvadu uskutečnil. Chce jen rychle přijít k penězům a myslí si, že mu Michael Jackson zaplatí", řekla pro televizi Celebrity Justice.

 

12/11/2004
Michael děkuje fanouškům v televizi.
Michael včera volal to televize Fox a mluvil s Geraldo Rivierou. Rozhovor si můžete poslechnout na našem webu ZDE v sekci stahuj. Včera se sešli Michaelovi fanoušci v New Yorku na Times Square, aby protestovali proti videu Eminema. Michaelův rozhovor s Geraldem jim byl puštěn z reproduktorů přímo na ulici.

Geraldo: Jak se cítíš, když pomysláíš na fanoušky, kteří ti neustále projevují podporu po tom všem, čím sis už prošel?

Michael: Volám ti dnes právě kvůli mým fanouškům. Myslím si, že to jsou nejlepší fanoušci na celém světě a rozhodl jsem se k nim promluvit osobně, než aby za mě mluvil někdo jiný. Chtěl bych jim poděkovat za podporu. Mohli dnes být kdekoliv, ale rozhodli se, že budou v New Yorku na Times Square a právě proto bych jim chtěl z celého srdce poděkovat. Dostávám tisíce dopisů a stovky telefonátů ohledně videa od Eminema. Opravdu moc své fanoušky miluju... V Londýně kvůli mě přijelo 4000 lidí. Chtěl bych poděkovat reverendu Jessie Jacksonovi, Al Sharptonovi, ministru Farrakhan, The Source, Steve Harveymu, Bob Johnsonovi and BET, Jesse Hughes and Rádiu 1 a všem, kdo mě podporují. A Geraldo, také tobě, za tvoje přátelství a všechny ty skvělé věci, které děláš. Díky moc. Myslím, že jsem se jasně vyjádřil ohledně Eminemova videa, myslím, že je naprosto bez respektu. Tohle ovšem není jen kvůli Michaelu Jacksonovi... ale je to vzor neúcty, kterou ukázal naší komunitě. Měl by s tím přestat, a měl by to udělat hned teď.

Geraldo: Já tě podporuji, protože věřím, že si opravdu prožíváš svoje... Nejenom kvůli Eminema, ale i jiným aspektům tvého života. Ale buďme pozitivní. Co teď děláš? Na čem pracuješ? Chtěl by jsi něco ohlásit? Něco, co dá tvům lidem optimismus?

Michael: Vždycky pracuju na skvělé muzice. Právě dělám na několika albech současně a zrovna dneska jsem ve studiu. Během toho, co tu spolu mluvíme, připravuju něco úžasného, co brzy oznámím fanouškům. Těším se na to a brzy ti Gerlado zase zavolám.

Geraldo: Vsadím se, že tohle právě děláš. Než skončíme, chtěl bys ještě něco říct?

Michael: Miluju své fanoušky. Strašně moc vám děkuju za podporu a za to, že tu pro mě jste.


Hlasujte pro Michaela na Óčku.
 

10/11/2004
Ze 7 žalob zbývají jen 4!
Soudce nařídil, aby vyšetřovatelé dodali obhájcům všechny dokumenty do 6.12.04. Sneddon musí také předložit seznam svědků. Soud sám o sobě začne 31.1.05 a soudce ho nechce za žádnou cenu posunout. Říká se, že soud může probíhat až 6 měsíců (původně se plánovalo max. 4 měsíce). Podstatné ale je, že rodina opět změnila výpověď a ze sedmi žalob zůstaly čtyři. Právnička Michaelova týmu k tomu řekla: "Data údajných činů se změnila a to jen napovídá tomu, že si rodina prostě vymýšlí."

Možný skandál na EMA...
Příští týden ve středu se v Římě předávají Evropské hudební ceny MTV a Eminem plánuje se převléci za Michaela a takto vystoupit... Doufejme jen, že ho vypískají. Eminem je jedním z vystupujících.

Michael na 3. místě na webu Askmen.
Populární web Askmen vyhlásil top 10 seznam nejznámějších tváří světa. Michael se umístil na 3. místě, před ním je na 1. místě papež a na 2. anglická královna. Podívejte se na jejich stránky!

 

8/11/2004
Ultimate collection... nové informace...
V České republice by měl nový box set Michaela vyjít 18.11. a jeho cena bude 1214 Kč (bez daně). Po vzoru ostatních fanoušků z celého světa se doporučuje jít si ho koupit oblečeni v bílé barvě. :)
 

7/11/2004
Nové události v případu...
V pátečním přelíčení u soudu Michaelův právník podotkl, že v Michaelově posteli nebylo nalezeno DNA dotyčného chlapce. Také řekl, že Sneddon cestoval do Austrálie, aby našel dalšího potenciálního žalobce, a že v roce 1999 vyslýchal údajnou obět z roku 1993. Právník Mesereau podotkl, že s největší pravděpodobností předvolají okresního prokurátora Sneddona na lavici svědků, protože vyslýchal matku údajné oběti bez řádného povolení.
 

5/11/2004
Další obvinění a vyjádření právníka.
Muž z New Orleans podal na Michaela žalobu a tvrdí, že ho Michael zneužíval v roce 1984. Tvrdí, že ztratil paměť, ale teď si vzpomněl poté, co vyhledal psychiatrickou pomoc. Právník Michaela Mesereau k tomu řekl: "Tahle záležitost se bude řešit soudně. Žádné vyjádření k tomu nevydáme."

Michael včera vydal prohlášení.

"Mým loajálním fanouškům a všem, kteří mě podporují,
Chtěl bych poděkovat za všechno, co pro mě děláte ohledně posledního pokusu mě očernit jako člověka a jako baviče. Členové mého týmu mi řekli o tisícovkách telefonátech a emailů, které posíláte. Jsem za to velice vděčný. Mým fanouškům v Anglii bych chtěl vzkázat, že mne opravdu dojala vaše demonstrace v Londýně a účast, v jaké jste se dostavili. Jsem přehlcen láskou svých fanoušků. Děkuji vám. Nedávno mi řekli, že podobnou akci brzy plánujete i v New Yorku. Chci poděkovat všem, kteří se na tom podílejí. Díky za vaši lásku a podporu.
Jako vždy, miluji vás a děkuji za to, že se nebojíte promluvit.
Bůh vám žehnej,
Michael Jackson"


+ Michael poděkoval za přání k narozeninám - viz. obrázek.


Pokus odvolat Sneddona z případu nevyšel.
Michaelovi právníci se snažili Sneddona odvolat z tohoto případu za předpojatost a nesoudné chování vedené osobní pomstou vůči Michaelovi. Soudce Meville jim dal za pravdu, že chování Sneddona vykazuje jistou dávku nepatřičnosti, ale ne natolik, aby ho odvolal z případu, takže Sneddon zůstává.
 

30/10/2004
Stáhněte si nové písně z boxsetu.
V sekci "stahuj" najdete písně: Cheater, Beautiful girl a We´ve had enough. K dispozici ke stáhnutí budou jen do pondělí večera!!!!

 


17/10/2004
Michael děkuje fanouškům...
raymone Bain, mluvčí Michaela, včera vydala toto prohlášení:

"Michael Jackson by chtěl poděkovat fanouškům z celého světa za lásku a podporu. Velmi vás miluje. On i jeho rodina jsou v pořádku a Michael společně s Randym chtějí, abyste věděli, jak moc jim záleží na vašich dopisech a přáních, které posíláte.

Michael vám taky děkuje za podporu, kterou jste mu projevili v aféře s Eminemem. Eminem udělal něco špatně a dluží Michaelovi veřejnou omluvu - a jeho video musí stáhnout z MTV, MTV2 a MTV Europe.

Jak řekl, nebere toto na lehkou váhu. To video ho ponížilo a zneuctilo jeho rodinu a ostatní lidi kolem. Velmi si cení vaší podpory a také podpory šéfa BET - Boba Johnsona, komika Stevey Harveyho, Rádia 1, The Source a dalších, kteří mu veřejně vyjádřili podporu.

Ve svém boji ještě nejsme u konce. Michael je velmi silný a my všichni se budeme moc snažit, aby se toto video zakázalo, a aby byla tato píseň odstraněna z Eminemova nového alba.

Díky vám všem!"15/10/2004
Hlasujte!!!
Hlasujte ZDE na stránkách MTV proti Eminemovi (vpravo dole - nejlépe zaškrtnout poslední možnost). Otázka: Co si myslíte o klipu "Just lose it".

Další žaloba
Léčitel Alfredo Bowman, který je znám pod přezdívkou doktor Sebi, žaluje Michaela o 380.000 dolarů (protože mu prý nezaplatil za léčbu) + dalších 600.000 dolarů (za ušlé náklady). Bowman tvrdí, že pro Michaela pracoval 6 měsíců.

Proběhlo další soudní stání.
Soudce Melville nařídil obžalobě, aby předložila obhajobě jména svých informátorů a vyjádřil nespokojenost nad tím, jak špatně si obě strany předávají informace. Varoval je, že neposune začátek soudu, který je stanovený na 31.1.2005. Sneddon neměl v plánu říct jména svých svědků, ale ujelo mu, že jedním z nich je i současný manžel matky "oběti". Na úterním stání soudce nelogicky zakázal jakékoliv mluvení v soudní síni a nemilosrdně vyhodil každého, kdo pronesl jediné slovo.
 

13/10/2004
Exkluzivní rozhovor pro EUR.
Michael si včera večer promluvil telefonicky s Lee Baileym z http://eurweb.com/ Byla u toho i Michaelova mluvčí - Raymone Bain. Doslovný překlad rozhovoru:

MJ:Michael - LB:Lee Bailey - RB:Raymone Bain

MJ: Chtěl jsem jen zavolat a poděkovat za podporu a loajalitu z vaší strany. Děkuji.
LB: Zajímá mě, jak se s tím vším vypořádáváš...
MJ: Nevím. Prostě nevím. Modlím se a snažím se pokračovat.
LB: Jsi schopná pracovat při tom všem, čím teď procházíš?
MJ: Ano, jsem.

Raymone Bains vstupuje do hovoru.

RB: Za chvíli nám vyjde nové CD - “Michael Jackson the Ultimate Collection” se 13 novými písničkami. Michael toto album bude venku propagovat.
LB: Opravdu? (směje se) Nebojíš se prostě vyjít ven a propagovat CD?
MJ: Ne. Děláš si srandu? Nebojím se.
LB: A máš 13 nových písní, správně?
MJ: Ano, některé jsou z mých minulých alb. Když dělám album, obvykle napíšu asi 60 nebo 70 písniček, někdy více. Tohle jsou písně, které se nedostaly na album, ale jsou velmi dobré. A je tam i pár naprosto nových písní.
RB: Slyšel jsi, že Eminem vydal prohlášení, že je zklamaný, že BET nevysílá jeho video? MTV řekla, že bude pokračovat ve vysílání.
LB: Takže Michaele, jak se ti tohle líbí?
MJ: No, myslím, že je to špatné rozhodnutí. Měli by to stáhnout. (mluví k Ramone - Řekla jsi mu o VH1?)
RB: VH1 vydala prohlášení, že se kvůli tomuto sejde vedení, takže předpokládáme, že to stáhnou. Michael má podporu africko - americké komunity - Rádo 1 a Stevev Harvey a mnoho dalších umělců nám volalo a vyjadřovalo podporu, protože cítí, že Michaela ponižují.
LB: Myslíš si, že Eminem to dělá přímo proti tobě nebo proti tvojemu veřejnému obrázku?
MJ: Prostě myslím, že je to špatné. Já osobně bych nikdy něco takového nikomu neudělal, žádnému dalšímu umělci. Tohle není respekt, ale ponížení. Opravdu je to děsné. Takhle se přece nedělá zábava.
LB: Naprosto s tebou souhlasím, ale změnil bys k tomu postoj, kdyby Eminem řekl, že to nedělal proti tvojí osobě - protože si nemyslím, že by tě znal osobně.

Raymone opět vstupuje do rozhovoru.

RB: Ale tohle je osobní! On možná nezná Michaela, ale když se podíváte na to video, je to osobní. Vzal každý aspekt Michaelova života a dal ho do videa. Nedělal si srandu, ale ponížil ho. To je přesně to, co udělal.
LB: (k Michaelovi) Takže ty jsi nikdy Eminemovi nic neudělal. Nemá osobní důvod, aby to dělal?
MJ: Já ho neznám. Nikdy jsem se s ním nesetkal.
LB: Zdá se, jako kdyby každý den někdo přišel s něčím proti tobě. Ty se ale stále držíš. Snaž se vydržet. Snaž se.
MJ: Díky. Oceňuju tvoji podporu.


Michael nesouhlasí s videem Eminema.
Eminem vydal minulý týden svoje nové video, ve kterém ostrým způsobem paroduje Michaela. Včera Michael volal do rádia, do pořadu 'The Steve Harvey Morning Show', kde se vyjádřil o novém videu rapera Eminema:

"Chtěl bych ti poděkovat, Steve, taky Rádiu jedna, africko - americké komunitě, svým fanouškům a některým zástupcům médií, za podporu, kterou mi projevili. Zvláště Rohertu Johnsonovi, řediteli televize BET, že stáhl video Eminema z vysílání. Velmi si cením lásky a podporu vás všech.

Jsem opravdu rozhněvaný nad způsobem, jakým mě Eminem prezentuje ve svém novém videu. Je to urážlivé a neuctivé. Jedna věc je dělat si legraci, ale druhá je někoho necitlivě ponižovat.

Obdivoval jsem Eminema jako umělce a byl jsem tím upřímně šokován. Tohle video bylo neuctivé nejen ke mě, ale i k mým dětem, mojí rodině a celé komunitě, ve které žiji. Doufám, že další televize si vezmou příklad z BET a přestanou video vysílat."

Zástupci BET se k tomu vyjádřili takto: "Eminemovo video jsme vyřadili z vysálání, protože si myslíme, že je nevhodné vysílat něco jako nástroj k pošpinění Michaelova charakteru, či jakékoliv jiné hvězdy."

Mezitím vydal Eminem a jeho tým prohlášení, že nesouhlasí s rozhodnutím televize BET.

10/10/2004
Michael se odstěhoval z domu v Beverly Hills.
Michael bydlel v domě v Beverly Hills 9 měsíců. Dle jeho majitele se Michael odstěhoval a dům byl prodán jinému majiteli za 13 mil. dolarů. Není jisté, zda se Michael vrátil do Neverlandu nebo bydlí někde jinde.

Sony/ATV katalog není na prodej.
Dle posledních zpráv se mělo zdát, že se Michael rozhodl prodat své práva na písně Beatles, ale není to pravda. Michael v žádném případě tento katalog neprodává.
 

7/10/2004
Box set u nás vyjde 18.11.2004.
Tuto informaci nám poskytl Josef Zenisek, pracovník Sony Music pobočky v České republice. Toto znamená, že když 18.11. naklušte do vašeho oblíbeného obchodu, měli by tam Box set mít. Ukázky si stále můžete poslechnout na oficiálních stránkách Sony Music (viz. news 27.9.).

Právníci se snaží dostat z případu Sneddona.
Michaelovi právníci již požádali, aby z případu odstoupil oblastní prokurátor - Tom Sneddon, který má podle nich osobní zaujetí proti Michaelovi už z roku 1994 a chce ho "za každou cenu dostat". Podrobnosti tohoto požadavku jsou tajné a je velmi nepravděpodobné, že by soudce Meville z případu Sneddona odvolal. (pozn. Babylove - chodí spolu totiž velmi rádi hrát golf)

Na matraci nenalezeno DNA.
Jedním z klíčových důkazů zabavených vyšetřovately byla Michaelova matrace, na které hledali Gavinovo DNA. Po několika týdnech šetření ho ale nenašli.

Děti Randyho a Jermaina se objeví v televizi.
Poslední akce, kterou Michaelova rodina podnikne na podporu Michaela (= Michael se v minulosti vyjádřil, že nechce, aby se jeho rodina a přátelé vyjadřovali k případu) bude ranní vysílání na CBS news dnes nebo zítra. Michaelovi neteře a synovci se společně s jejich otci - Randym a Jermainem objeví na obrazovce a odpoví na pár otázek. Podle Jermaina jsou děti díky tomuto případu psychicky zraňovány na školách, kam chodí. "Oni ví, že je strýček nevinný, ale i přesto si nás dobírají a jsou krutí. Jen proto, že nejsou spokojeni sami se sebou" řekla Genevieve (14), dcera Randyho, v upoutávce na pořad.
 

3/10/2004
Rozhovor s Josephem Jacksonem.
Access Hollywood zveřejnil část rozhovoru s otcem Michaela Jacksona. Tento rozhovor bych natočen v červnu. Vyjádřil se, že matka Michaela, Katherine, má z celé rodiny největší starosti o Michaela. "V noci nespí, protože si dělá starosti. Zná svého syna a ví, že je Michael nevinný. Za vše můžou média. Nikdy neřeknou celou pravdu. At už je to Michael nebo někdo jiný". Na otázku, co by řekl matce toho chlapce, která Michaela obvinila, řekl: "Řekl bych jí - ty víš pravdu. Víš, že jsi už několika lidem zničila život a teď se o o snažíš u mého syna. Myslíš, že je to v pořádku? Budeš s tím moct žít?"

Joseph Jackson je v současné době doma. Byl propuštěn z nemocnice po operaci žaludku minulý týden. V nemocnici za ním byla i jeho rodina. Není známi, zda i Michael.´

Soud s Xtrajet byl odložen.
Pamatujete si ještě na letadlo, ve kterém Michael přiletěl na policii? Později se zjistilo, že někdo ze společnosti Xtrajet v letadle Michaela tajně nahrál. Michael a jeho právník Mark Geragos tehdy podali žalobu a letadlo se prohledávalo. Soudce dnes případ odložil na květen 2005. Soud byl odložen z důvodu Michaelova soudu, který začne v lednu. Geragos teď pro Michaela nepracuje, dělá na případu Scotta Petersona, který je obviněn ze zabití své ženy a jejich nenarozeného syna. Michaela zastupuje Mesereau.

Sebi bude žalovat Michaela.
Podle televize Celebrity Justice bude léčitel Sebi žalovat Michaela, který mu prý nezaplatil za jeho léčbu. Jedná se o částku $380,000. Vyjádřil se ovšem, že i přesto věří, že je Michael nevinný, a že došlo k nedorozumění.

Michaelovy nově nalezené děti.
Tiskem minulý týden proletěly zprávy, že má Michael skoro dospělého syna, či že nějaké žena v Anglii čeká jeho dvojčata po tom, co čekala čtyřčata a 2 musela dát pryč. Michaelův tým se k tomu nevyjádřil a já vřele doporučuji tyto zprávy brát jako bulvár.
 

27/9/2004
Univerzita Yale pořádala seminář o MJ.
Známá univerzita Yale v USA pořádala konferenci o Michaelovi, které se zúčastnilo 18 odborníků. Konference se soustředila jak na život a kulturní odkaz Michaela Jacksona, tak na aspekt sexuální, rasový a umělecký. Mluvilo se o černé hudbě, jeho životu, dětské psychologii a dokonce i o architektuře Neverlandu. Toto setkání bylo naprosto první, kdy se setkali významní učenci, aby diskutovali o Michaelovi. "Michael Jackson je součástí naší kultury a v mnoha ohledech je to ten nejdůležitější černý umělec 20. století" řekl Clark Silberman, které učí na univerzitě o rase a národu. Vyrostl před námi, my jsme do něj investovali a udělali ho, i přesto, že někteří dnes pokládají jeho image za rušivou."  Silberman se rozhodl, že o Michaelovi také napíše knihu. "Osoba Michaela Jacksona je sama o sobě uměním" řekla jedna účastkyně konference.

Michaelův otec musí na operaci.


Joseph Jackson se v pátek podrobí operaci vředu, který mu krvácí do žaludku. Joseph byl hospitalizován s podezřením na otravu. Ještě před několika dny objížděl Německo a dělal reklamu své knize Die Jacksons.

Sony zveřejnila kousky nových písní.
Poslechnout si je můžete na oficiálních stránkách Sony ZDE. Klikněte na ikonku poslechu a můžete si poslechnout ukázky z dosud nevydaných písní.

Koncert na památku Maurice Gibba.
Michael se s největší pravděpodobností zúčastní koncertu na památku člena skupiny BeeGees, který nedávno zemřel. Tento koncert pořádá jeho bratr Robin a uskuteční se někdy příští rok. Robin také uvažuje, že vydá album největších hitů BeeGees, které by nazpívali jiné hvězdy. Zatím není známo, zda se Michael zúčastní i tohoto projektu.
 

23/9/2004
Další falešná zpráva v médiích.
V médiích proběhly zprávy, že vyšetřovatelé našli v Neverlandu porno obrázky chlapců a zabavili je. Michaelovi právníci okamžitě poprosili soud, aby se mohli k této informaci vyjádřit. Podle soudního rozhodnutí totiž obě strany o případu mluvit nesmí. Soudce jim to povolil, a proto Thomas Mesereau vydal vyjádření:

"Já a můj tým jsme se dozvěděli, že v médiích se spekuluje s informací, že v rezidenci pana Jacksona byly nalezeny nějaké fotky. Tyto informace jsou lži. Toto nám potvrdila i vyšetřující strana. Požadujeme okamžité stažení těchto zpráv. Pan Jackson, tak jako každý v Americe, má právo na férový soud. Tento případ se bude projednávat v soudní síni, ne v médiích. Pan Jackson je nevinný a bude obhájen."

Marlon Brando a jeho poslední chvíle.
Syn nedávno zesnulého herce Marlona Brando - Miko - řekl v rozhovoru pro noviny, že jeho otec naposledy opustil domov jen proto, aby byl s Michaelem. Rok před tím, než zemřel, odjel na Michaelův ranč, kde nějakou dobu zůstal, protože tam měl neustálou pozornost Michaelových zaměstnanců, kteří mu pomáhali. Později už nikde jít nemohl, protože potřeboval kyslík díky plicní fibróze. Miko pracoval jako Michaelův bodyguard. Michael je kmotr Marlonovy vnučky - Prudence.

Macaulay Culkin byl zadržen policií.
Když jel s kamarádem autem, zastavili je policisté kvůli překročení rychlosti. Macaulay a jeho kamarád převáželi marihuanu a nějaké léky proti stresu. Oba byli zadrženi. 24letý Macaulay už ve vězení není, byl propuštěn na kauci 3000 dolarů.
 

17/9/2004
První fotky Michaela dnes u soudu:
(podrobnosti později)

Michael včera přišel k soudu, aby si vyslechl výpověď matky údajné oběti. Spolu s ním dorazili i členové jeho rodiny. Michael sám měl dobrou náladu a usmíval se, když mířil do soudní síně. Michaelův právník Thomas Mesereau, kterému dnes nikdo neřekne jinak než T-Mez,se snažil dokázat, že matka se plánovala soudit s Michaelem dříve, než ho vůbec poznala. Ta se ale snažila otázkám vyhýbat, popř. říkala, že si nepamatuje nebo nerozumí. Zatímco Michael ji celou dobu pozoroval, ona se na něj ani nepodívala.

Rozhovor:
T-Mez: Kdy jste potkala Michaela?
Matka: v srpnu 2000.
T-Mez: Podle oficiální zprávy jste kontaktovala právníky a vyšetřovatele v lednu roku 2000, abyste se dozvěděla, jak se můžete s Michaelem Jacksonem finančně vyrovnat. Znamená to tedy, že jste diskutovala o obvinění Michaela dříve, než jste ho vůbec poznala?
Matka: Já.. já.. no....
Sneddon: Námitka - irelevantní!


Tisková konference Thomase Mesereau.

Celou konferenci si můžete poslechnout a podívat se na ni
ZDE.

Michaelův hlavní právník po soudu svolal tiskovou konferenci, které byli přítomni zástupci Michaelovy rodiny, i Michael. Začal tím, jak Michael miluje děti, snaží se jim pomáhat... a podobně.

"Michael Jackson se za celé léta stal obětí mnoha žalob lidí, kteří pochopili, že se na něm dá vydělat. Pan Jackson byl několikrát přesvědčen právníky, že v zájmu jeho kariéry je lepší se finančně urovnat, než jít do boje. Výsledkem bylo, že před mnoha lety zaplatil 2x peníze lidem, kteří ho chtěli obvinit z ublížení dítěti. Zde je vhodné říci, že pan Jackson se za svůj život setkal s miliony dětí, a nikdo z nich ho neobvinil, že se chová špatně. Tito lidé, kteří se snažili profitovat na Michaelově dobrotě a zranitelnosti, se také snažili zabránit mu vychovávat jeho děti. Michael Jackson žije ve světě, kde je jeho soukromí napadáno. Michael Jackson dnes lituje, že těmto lidem zaplatil. Toto se však událo za jediné podmínky - že Michael Jackson nikdy neuznal, že by něco udělal špatně. Michael Jackson doufá, že si tímto soudem vybude mír. Byl upozorněn, že za svůj život vydělal přes bilión dolarů a tyto platby , ač se zdají vysoké, pro něj byly vlastně málo v porovnání s tím, jaké peníze vydělával muzikou. Michael Jackson si dnes uvědomuje, že tyto rady byly špatné. Měl bojovat a očistit se. Nedávná publicita těchto případů je nefér a zraňuje ho, jeho rodinu a jeho odhodlání pomáhat dětem celého světa. Falešná obvinění, kterým čelí, budou projednána u našeho soudu. Je nevinný a bude očištěn."

 

16/9/2004
Box set snad vyjde v polovině listopadu.

Kolekce pěti CD 'The Ultimate Collection' by měla celosvětově vyjít 16.11.2004. Z toho 4 budou cd do přehrávače a jedno DVD.
Na DVD bude koncert, který Michael předvedl v roce 1992 v Bukurešti. Na 4 CD bude 57 písní, z toho 13 písní, které ještě
nebyly vydány:

Sunset Driver (1978)
Cheater (2001) Natočen v Bad éře, v roce 2001m přetočen původně pro Invincible.
Lovely One (1980)
Ease On Down The Road/ You Can't Win (1978) z muzikálu The Wiz
We Are Here To Change The World (1986)
Monkey Business (1989)
Fall Again (2000)

Nové písně z roku 2004:
Scared Of The Moon
In The Back
Beautiful Girl
The Way You Love Me
We've Had Enough

+ dema písní Shake Your Body, PYT a Dangerous
+ We Are The World - jiná verze, Michael zde zpívá sólo.
15/9/2004
Debbie promluvila na kameru.
Bývalá manželka Michaela Jacksona dala exkluzivní rozhovor televizi FOX v pořadu Entertainment Tonight, kde prozradila, že vede s Michaelem tajné vyjednávání, protože chce mít své děti, Prince a Paris, ve střídavé péči. Doufá, že se to k soudu nedostane a domluví se. Debbie se právě nachází v nezáviděníhodné situaci, kdy se stává často obětí médií a neodbytných fotografů. "Snažím se změnit svůj život" řekla, "Chci se ostříhat a zhubnout. Taky jsem se zapsala na kurz hry na piáno a šla jsem zpátky do školy." Chce se stát psycholožkou, po té, co musela opusti svou práci sestry v dermatologické ordinaci. Její nadřízení nestrpěli neustálé vyrušování fanoušky. "Nevím, co na mě lidi vidí. Nejsem ničím zajímavá a nechci měnit svět." Díky dohodě, kterou podepsala, nesmí mluvit o Michaelovi, ani o jejich dětech. "I kdybych o tom mohla mluvit, nejsem si jistá, jestli bych to udělala. Můžu vám říci o svých psech, o rolích, které vedu ve svém životě, ale ne o své rodině. To není ničí věc." říká. V lednu na Debbie drsně zaútočili paparazzi. "Bylo to strašné. Lidé se zbláznili. Utíkali přes ulici a jednoho chlapce málem srazilo auto. Bylo tam asi 150 lidí. Po tomhle zážitku jsem 3 týdny nevyšla z bytu." Debbie zatím neuvažuje o žádném novém vztahu. "Snažím se přijít na to, co vlastně chci. Nemůžu po někom chtít, aby počkal na to, jak se rozhodnu."
 

12/9/2004
Michael bude u soudu 17.9.
Den před tím se bude u soudu projednávat 8 zadržených věcí, které se můžou stát důkazním materiálem. Další den bude vypovídat matka chlapce a Michael si to přijde poslechnout.

Chandler chystá knihu.
Ray Chandler, strýc chlapce, který Michaela obvinil ze zneužívání, hrozí, že vydá knihu, ve které očerní Michaela. Kniha s názvem "Vše, co se třpytí" má pojednávat jen o případu z roku 1993 a vše nasvědčuje tomu, že má sloužit jen k rychlému napakování kapes dotyčného.

Karen Faye vydala prohlášení.
Dlouholetá stylistka Michaela, Karen Faye, byla v celostátní televizi nařčena z napomáhání zločinu.

"16.8. jsem byla šokována, když jsem v televizi slyšela v rozhovoru mezi Catherine Crier a Diane Dimond, že jsem se já sama měla podílet na ilegálních aktivitách ve prospěch mého klienta, Michaela Jacksona, a to tak, že jsem vydávala lživá prohlášení a ovlivňovala soud. Že jsem se vyhýbala lidem z vyšetřování, kteří se mě pokoušeli kontaktovat. Pravdou je, že jsem se ochotně dostavila na každý výslech, který požadovali.

Být vystavena veřejné hanbě je opravdu těžká zkouška. Ovlivnilo to nejenom můj osobní život, ale také pracovní. Jako občanka Ameriky věřím, že mám právo znát totožnost osoby, která tuto skutečnost vypustila do světa. Jsem jen pracující žena, která se snaží mít v rovnováze svou práci a domácnost. Prostě mám velmi známého klienta. Právě jsem obdržela jen malou dávku toho, co Michael Jackson zažívá po celý život. a věřte, opravdu to bolí."

 

4/9/2004
Michael reaguje na reportáž NBC.

Televize NBC odvysílala reportáž, v níž řekla, že Michael zaplatil 2 milióny dolarů, aby umlčel nějakého 12letého chlapce v roce 1990. Poté, co se tato zpráva dostala do novin celého světa, vydal Michael prohlášení:

"Bohužel musím znovu reagovat na výmysly a honbu za senzací. Před několika lety jsem se mimosoudně vyrovnal s určitými lidmi, protože jsem se bál o svou rodinu a reakce médií, kdybych šel k soudu.

Tito lidé chtěli zničit můj zájem o děti a vyhrožovali, že zničí vše, čemu věřím. Byl jsem bezbranný cíl pro všechny, kdo chtějí peníze.

Celý svůj život jsem pomáhal dětem na celém světě. Nikdy bych žádnému neublížil. Je politováníhodné, že někteří lidé v tom viděli možnost mě očernit.

Upřímně, pochybuji  o načasování a motivu této reportáže.

Těším se na den, kdy mě porota soudu očistí. Možná potom tyto reportáže přestanou."
 

1/9/2004
Otec Michaela vydává knihu.

Joseph Jackson vydává knihu, která vyjde v Němencku. Nazývá se "Die Jacksons" (Jacksonovi) a chce se v ní vyjádřit ke všem věcem, které se o Jacksonových píší. Kniha vyjde JEN v Německu a bude v němčině. Následující 2 měsíce bude Joe Jackson jezdit po Německu a propagovat knihu. Více se můžete dozvědět zde:
http://www.joseph-jackson.de/

Michael oslavil narozeniny v LA.
Menší oslava se konala v hotelu v LA, kde byl Michael obklopen svými nejbližšími přátely a rodinou.

Michaelův doktor popírá pomluvu.
Minulý týden doktor Werner Mang vyslal do světa pomluvu, že Michaelovi byla provedena nová plastická operace, díky níž mu odebrali kousek ucha, a udělali mu nový nos. Doktor Mang ale není plastický chirurg Michaela Jacksona. Je jím Stephen Hoefflin, který včera popřel, že by se něco takového událo. Mang tvrdil, že s Hoefflinovi u operace asistoval. Hoefflin se k tomu vyjádřil: "Doktor Mang mi nikdy při žádné operaci neasistoval a nikdy neoperoval na klinice v Santa Barbaře. Já osobně jsem pana Jacksona neoperoval už dlouho."29.8. 2004
Michael má narozeniny!

Dnes Michael oslavuje své 46. narozeniny. HAPPY BIRTHDAY MICHAEL!!

24.8.2004
Michael vydal prohlášení.
Michael je nespokojený s novým filmem produkce VH1, a prto požádal soudce o to, aby mohl vydat prohlášení. Michael teď nesmí říkat na veřejnosti naprosto nic, protože jinak by porušil vyhlášení soudu. Soudce Michaelovi povolil výjimku a tady to je:

"Moje rodina a já jsme zasvětili svůj život šíření svornosti a míru světu přes naši hudbu. Poslední neautorizovaná verze mého života - Muž v zrcadle - v žádném případě neukazuje naši rodinu pravdivě. Je smutné, že po celá léta jsme terči falešných pomluv. Dívali jsme se, jak nás pomlouvali a ponižovali. Já osobně jsem nejvíce trpěl těmi lhavými poznámkami a tím, že mě nazývali Wacko Jacko. A samozřejmě poslední pomluvou, že se stanu otcem čtyřčat.

Tohle nemíním tolerovat a musí to přestat. Veřejnost si o nás udělala naprosto mylnou představu. Jsme milující rodina. Dosáhl jsem takového úspěchu, protože za mnou stála moje rodina. Mí bratři a já jsme "bratři" na prvním místě, začínali jsme spolu, a vždy budeme pohromadě. Jen doufám, že jednoho dne, bude s mojí rodinou zacházeno s takovým respektem a vlídností, jakou jsme celý život projevovali jiným."Karen Faye, Michaelova stylistka a kamarádka, k tomu řekla:

"Ráda bych se vyjádřila k filmu "Muž v zrcadle", který natočila VH1. Přinutila jsem se na to podívat. Nejdříve bych chtěl říci, že dobré na tom bylo to, že byl film na naší straně. Ale - pokud to byl záměr, proč si někdo nedal práci, aby byl film také pravdivý? Jediná věc, která se jevila jako pravda, bylo ztvárnění médií - my všichni víme, že nejsou přesní. Tenhle film je tak špatný, že jsem se tomu musel smát. Je to laciná produkce, která nemá nic společného s Michaelem a celou rodinou Jacksonových, jak je znám posledních 25 let. Film byl časově nepřesný, charaktery naprosto odlišné. Nejvíce mě zarazilo, že v celém filmu nebyla ani zmínka o Michaelově muzice. Jak můžete vyprávět příběh o Michaelovi bez hudby? Bez jeho duše? Je to jen další chamtivý pokus napakovat se na Michaelově slávě."
 


22/8/2004
Michael u soudu.

Michael se v pondělí šestnáctého v doprovodu své rodiny účastnil předběžného slyšení, kde byla tématem i ne zcela povolená prohlídka 18. listopadu 2003.
Joseph Marcus i Violet Silva, šéfka bezpečnosti ranče Neverladnd, pak vypovídali, že se šerifovými lidmi spolupracovali celý den, ale oni se nedrželi oblastí uvedených v povolení k prohlídce, a prohledávali například Michaelovu osobní kancelář, či videotéku, ač v téže budově byla mezi oblastmi zmíněna jen bezpečnostní kancelář.
Michael před soudní budovou vypadal spokojeně a měl dobrou náladu.


Nový boxset.
Na stránkách
SonyMusicStore je už možné si předobjednat nový boxset Michael Jackson: The Ultimate Collection.


Zde je tracklist u něj uvedený:

Disc 1
01 - I Want You Back
02 - ABC
03 - I'll Be There
04 - Got To Be There
05 - I Wanna Be Where You Are
06 - Ben
07 - Dancing Machine
08 - Enjoy Yourself
09 - Ease On Down The Road
10 - You Can't Win
11 - Shake Your Body (Down To The Ground)
12 - Shake Your Body (Down To The Ground)
13 - Don't Stop 'Til You Get Enough
14 - Rock With You
15 - Off The Wall
16 - She's Out Of My Life
17 - Sunset Driver
18 - Lovely One
19 - This Place Hotel

Disc 2
01 - Wanna Be Startin' Somethin'
02 - The Girl Is Mine
03 - Thriller
04 - Beat It
05 - Billie Jean
06 - P.Y.T. (Pretty Young Thing)
07 - Someone In The Dark
08 - State Of Shock
09 - Scared Of The Moon
10 - We Are The World
11 - We Are Here To Change The World

Disc 3
01 - Bad
02 - The Way You Make Me Feel
03 - Man In The Mirror
04 - I Just Can't Stop Loving You
05 - Dirty Diana
06 - Smooth Criminal
07 - Cheater
08 - Dangerous
09 - Monkey Business
10 - Jam
11 - Remember The Time
12 - Black Or White
13 - Who Is It
14 - Someone Put Your Hand Out

Disc 4
01 - You Are Not Alone
02 - Stranger In Moscow
03 - Childhood (Theme From "Free Willy 2")
04 - On The Line
05 - Blood On The Dance Floor
06 - Fall Again
07 - In The Back
08 - Unbreakable
09 - You Rock My World
10 - Butterflies
11 - Beautiful Girl
12 - The Way You Love Me
13 - We've Had Enough

Disc 5
01 - Jam
02 - Wanna Be Startin' Somethin'
03 - Human Nature
04 - Smooth Criminal
05 - I Just Can't Stop Loving You
06 - She's Out Of My Life
07 - I Want You Back
08 - I'll Be There
09 - Thriller
10 - Billie Jean
11 - Working Day And Night
12 - Beat It
13 - Will You Be There
14 - Black Or White
15 - Heal The World
16 - Man In The Mirror
 


11/8/2004
La Toya je na straně Michaela.
Michaelova sestra La Toya natočila pro VH1 pořad "All access", ve kterém zpěvačka a modelka Playboye mluví také o situaci, do které se její bratr dostal. "Upřímně věřím, že Michael bude očištěn. Tato situace ještě více semkla naši rodinu. Musíme si dávat pozor na to, co řekneme, co uděláme, protože lidé si mylně vykládají všechno, o co se pokusíme. Vždycky si říkáme, že všechno špatné pomine a bude dobře - a tomu pevně věříme."

Nahrajte Michaelovi blahopřání.

MJFC fanklub natáčí pro Michaela video na oslavu jeho narozenin, které budou už zanedlouho. Pokud i vy byste chtěli poblahopřát Michaelovi, natočte se na kazetu. Video by nemělo být delší než 3 minuty. Musíte to stihnou do 20.8. Další informace najdete zde:
http://www.mjfanclub.net/history/index.html
 


1/8/2004
Billie Jean je nejlepší.
Podle hlasování lidí na VH1 je Billie Jean nejlepší písní, který kdy dosáhla první příčky hitparád. Mluvčí VH1 k tomu řekl: "Michael Jackson vyhrál naprosto bezkonkurenčně, což ukazuje, že lidi stále milují jeho muziku navzdory tomu, co se teď kolem něj děje."

1 Michael Jackson – Billie Jean
2 John Lennon – Imagine
3 Queen – Bohemian Rhapsody
4 Oasis – Don’t Look Back In Anger
5 Madonna – Vogue
6 Bryan Adams – (Everything I Do) I Do It For You
7 Will Young – Leave Right Now
8 Kylie Minogue – Can’t Get You Out Of My Head
9 Madonna – Like A Prayer
10 Mariah Carey – Without You

Zraněný v Neverlandu.
15letý chlapec se zranil pádem z vozíku, ale nic vážného se nestalo. Helikoptérou byl dovezen do nemocnice v Santa Barbaře, kde ho prohlídli. "Chlapec je v pořádku, nemá nic zlomeného, žádná vnitřní zranění" řekl právník Brian Oxman. Michael Jackson nebyl v tu dobu přítomen v Neverlandu a daného chlapce nezná.

Poslední události případu.
Jak už bylo řečeno, začátek soudu bude 31.1.2005. Při slyšení tento týden obžaloba řekla, že Michael uvěznil rodinu "oběti" a přinutil je nahrát videopásku, na které všichni popřeli, že by se něco stalo. Michaelův právník Meserau namítl, že to je absurdní a zažádal o zrušení žaloby. "Myšlenka, že Michael Jackson rodinu věznil a poté je nechal odvézt soukromým letadlem na Floridu na párty, aby se spřátelili s Chrisem Tuckerem, je naprosto absurdní" řekl. Ronald Konitzer, bývalý spolupracovník Michala, to také popírá. "V ten den jsem byl také v Neverlandu. Viděl jsem děti poskakující kolem s dobrou náladou. Nic, co by ukazovalo, že jsou na ranči drženi násilím. Všichni jsme pracovali jako tým. Věděli jsme, že pořad Bashira může Michaelovi hodně ublížit, tak jsme najali mnoho právníků a snažili se z toho nějak dostat. U nahrávání dané videopásky bylo mnoho lidí, a všichni pracovali týmově, ne jako vězni. Navíc, kdyby matka Gavino byla opravdu vězněna, proč by to nikomu neřekla? Proč to neřekla na nákupech prodavačce, když platila obrovské částky za své šaty?" Zde je vhodné dodat, že tento týden matka Gavina porodila své čtvrté dítě, které počala ve velmi stresem zatíženém období na počátku této kauzy.
 


28/7/2004
Soud posunut na leden 2005.
Na žádost Michaelových právníků bylo datum soudu posunuto ze září tohoto roku na 31.1. 2005. Sneddon ještě nedodall obhajobě všechny nutné dokumenty, a tak soudce schválil prodloužení začátku soudu a zároveň připustil, že termín v září byl velmi optimistický.

Michael nakupoval v Houstonu.

Michael musel na schůzku do Houstonu se svými právníky. Tak se vydal na nákupy a jako vždy vzbudil obrovský rozruch. Společnost mu dělala dívka se jménem Monique, snad rodinný přítelkyně. Video je ke shlédnutí zde:
http://abclocal.go.com/ktrk/news/072704_local_jackson.html

 


23/7/2004
Michael se znovu otcem nestane.
Alespoň ne v dohledné době. Podle poslední fámy, která koluje světem, má jedna fanynka Michaela čekat čtyřčata právě s Michaelem Jacksonem. Tato fáma není v žádném případě pravdivá, už ji vyvrátil i sám Michael.

Hlasujte na MTV.

Televizní stanice MTV oslavuje 23 let a u té příležitosti se vás ptá, která videa od roku 1981 do dneška jsou ta nejlepší. je zde i 5 kousků od Michaela (rok 83, 87, 91, 92, 95). Hlasujte do 30.7. zde:
http://www.mtv.de/mtvbirthday/index.php

 


11/7/2004
Premiera Miss Cast Away.
Premiera filmu Miss cast away, kde hraje i Michael, je dnes v kanadském kině Bytone Cinema. Režisér Brian Michael Stoller se více vyjádřil k Michaelově roli: "Pro Michaela je to velmi zábavná role. Hraje Agenta MJ, ale každý ho oslovuje "Michael Jackson". Michael se je stále snaží opravovat. V jedné scéně k němu přistoupí hlavní postava a řekne mu, že si koupil všechny jeho desky. Michael vystoupí ze své role Agenta MJ a řekne "Bůh tě ochraňuj"." Stoller natočil film nezávisle v LA, na Havaji a v Michaelově ranči Neverland. "Michael a já jsme přátelé už několik let. Roli vzal kvůli našemu přátelství. Také jsme měli začít natáčet film They cage animals at night, který by Michael režíroval, ale museli jsme to odložit kvůli jeho obvinění. Michael miluje lidi duší, ne tělesně. Znám ho dobře 5 let a neviděl jsem nic závadného. Michael má laškovný charakter, ale není v tom nic sexuálního. Je také velmi dobrý otec."
 


10/7/2004
Sneddon vyzván, aby vypovídal před soudem.
Soudce Melville požádal prokurátora Sneddona, aby vypovídal před soudem. Nejspíše z toho důvodu, aby se zjistilo, jestli Sneddon věděl, že Bradley Miller pracoval pro Michaelova právníka Geragose, ne pro Michaela. Sneddon vydal tajný zatykač na Millera a v listopadu vpadl s policisty do Millerovy kanceláře, kde zabavil spoustu věcí. Tehdy Sneddon tvrdil, že Miller pracuje pro Michaela. Nebyla to ovšem pravda. Sneddon teď musí zrušit prázdniny na Aljašce a dostavit se k výslechu 27.7. Bradley Miller vyslýchal danou rodinu a natočil videopásku, kde všichni tvrdí, že Michael nikdy nic neudělal, a že je skvělý člověk. Fakt, že pracoval pro Geragose a ne pro Michaela, jen dokazuje, že Sneddon ho nechal prohledat protiprávně, protože k tomu neměl důvod. Pokud se u soudu prokáže, že Sneddon věděl, že Miller pracuje pro Geragose a ne pro Michaela, může to být důvod k rozpuštění celého případu.

Soudce opět vynadal Michaelovi.
Rodney Melville vynadal Michaelovi, kvůli prohlášení, které Michael před časem vydal. Michael v něm reagoval na skutečnost, že média tvrdila, že ví, kolik Michael zaplatil chlapci v roce 1993. Michael se k tomu ohradil a vyjádřil svou nevinu. Jedná se o větu - "Nikdy jsem, a nikdy bych neublížil dítěti." Soudci se ovšem zdá, že Michael porušil nařízení soudu, a že se nemůže žádným způsobem vyjadřovat k případu.
 


5/7/2004
Nalezli v Michaelově ložnici porno?
Teď z trochu choulostivějšícho soudku. Na televizi FOX včera odvysílali reportáž, že v Michaelově ložnici policisté našli porno nahrávky. Několik videonahrávek, DVD a časopisů. Jejich náplní ovšem nejsou děti, nýbrž ženy, někdy i několik dohromady. To vše mělo být zamknuto v jeho stolku u postele. Také našli lék Oxycodone, což je lék, který tiší bolesti. Tyto by u soudu mohl být jasný důkaz o jeho sexuální orientaci. Vše jsou to zatím ale spekulace, i když věrohodné. Michael se k tomu odmítl vyjádřit.
 


3/7/2004
Marlon Brando včera zemřel.
Jeden z největších kamarádů Michaela Jacksona - Marcol Brando - včera zemřel v Los Angeles ve věku 80 let. Není známo, co bylo příčinou smrti, ale slavný herec měl již delší dobu potíže se srdcem. Za svůj život získal Marlon Brando 2 Oskary a 8 nominací.
 


1/7/2004
Michael několikrát v první stovce.
Hudební experti a DJ´s z New Nation Magazine hlasovali o 100 nejlepších albech černých umělců. Michael se do první stovky dostal hned 3x, a to s albem Off the wall (na příčce 2 hned po album Marvina Gaye - What´s going on), Thriller (místo 6) a Bad (místo 41).

Sraz fanoušků.

V Ostravě 9.7.2004 v 18 hodin. Všichni jste zváni. Pro bližší informace o místu prosím
kontaktujte babylove.
 


28/6/2004
Michael nebyl přítomen u podávání alkoholu...
... zatímco matka dětí ano. Podle několika zdrojů (hlavně ABC news) Michael vůbec nebyl nablízku, když byl Gavinovi podán alkohol. Jeho matka ovšem byla u toho. Vše se mělo odehrát v Neverlandu. Jedena z právniček, Dana Cole, k tomu řekla: "pokud to tak bylo, jak může někdo obviňovat Michaela Jacksona z podávání alkoholu mladistvým, když u toho byla jejich vlastní matka?"

The Jacksons - The very best os The Jackson.
Dnes vychází album The Jacksons. Jedná se o dvojCD, výběr jejich nejlepších hitů. CD vychází u Sony music v Německu. Objednat si ho můžete přes Amazon.com , ale nejspíš bude k sehnání i u nás.

CD 1:
Can You Feel It
Blame It On The Boogie
Enjoy Yourself
Show You The Way To Go
Dreamer
Even Though You're Gone
Goin' Places
Torture
Shake Your Body
Lovely One
Heartbreak Hotel
Walk Right Now
State Of Shock
2300 Jackson Street
Nothin' (That Compares 2 U)
Don't Stop 'Till you Get Enough (Live 1981)

CD 2:
I Want You Back
ABC
The Love You Save
I'll Be There
Mama's Pearl
Never Can Say Goodbye
Sugar Daddy
Dancing Machine
Lookin Through The Windows
Doctor My Eyes
Ain't No Sunshine
Got To Be There
Rockin' Robin
Ben
One Day In Your Life
Farewell My Summer Love
 


21/6/2004
Právníci budou žádat stáhnutí obvinění.
Vzhledem k tomu, že se Michaelovi právníci domnívají, že druhá strana nemá proti Michaelovi dostatečné důkazy, zažádají na příštím zasedání předběžného soudu koncem měsíce o stáhnutí obvinění.

Usher mluvil o Michaelovi.
Je známo, že americký zpěvák Usher je velký fanoušek Michaela Jacksona. V nedávném rozhovoru řekl: "Myslím, že je Michael nevinný. V Americe jste přece nevinný, dokud vám neprokážou vinu! Tohle přesně říká právo, ale lidé se tím neřídí. V našich hlavách jsme si z něho udělali rychle násilníka. Nedíváme se na jeho úspěchy, na jeho humanitární činnost. Myslím, že on sám má své vlastní vnitřní problémy - mnohem hlubší a temnější než se nám může zdát. A je pro něj mnohem těžší se s nimi vypořádat. Takže pokud jste se o něj zajímali tak jako já, budete ho podporovat."
 


18/6/2004
Vyjádření Michaela Jacksona.
Tohle Michael řekl ohledně zveřejnění urovnání z roku 1993.

"Respektuji povinnost být diskrétní, které se vztahuje na všechny strany, které byly přítomny u jednání v roce 1993. Teď se někdo rozhodl, že poruší povinnost utajení. Kdokoliv je zodpovědný za zveřejnění těchto materiálů, zneucťuje jak soud v Santa Barbaře, který toto utajení vydal, tak napadají i mě. Nebylo nařízeno žádné vyšetřování, aby se zjistilo, kdo je za tuto událost zodpovědný. Žádám, aby lidi viděli tyto snahy na pravém světle.

Tyto útoky a úniky informací se snaží dostat tento případ na stránky novin a ne do soudní síně, kde porota uslyší všechny důkazy, které ukáží, že jsem nikdy neublížil žádnému dítěti, a ani bych toho nebyl schopný. Vždy jsem trval na své nevině a vehementně popíral, že by se tohle někdy stalo.Před 10 lety jsem se neochotně domluvil s lidmi, kteří prohlásili tuto lež, jen abych ukončil tu hroznou publicitu a pokračoval ve svém životě a kariéře."

 


17/6/2004
Michael se nechce vyjádřit k pomluvě.
V televizi Court TV řekli, že Michael zaplatil 15,3 mil. dolarů ve vyrovnání Chandlerovi z roku 1993. Zveřejnili také jejich smlouvu (31stránkový dokument). Michaelova mluvčí Raymone Bain k tomu včera řekla: "Nesmíme se vyjadřovat k ničemu, co se týká případu, a proto to nebudeme komentovat. Řeknu jen, že kdokoliv zveřejnil tento dokument, ať už je pravdivý nebo ne, to udělal vědomě, se záměrem ovlivnit potenciální porotu u našeho případu, což je odporné a vyjadřuje to míru jejich zoufalství."
 


11/6/2004
Michael se vyjádřil ke smrti slavného zpěváka.
Včera zemřel legendární muzikant Ray Charles. Michael k tomu řekl:

"Jsem velmi zarmoucen, že můj drahý přítel Ray Charles zemřel. Byl opravdová legenda ... poklad Ameriky. Jeho hudba je nadčasová, jeho přínos hudebnímu průmyslu nepřekonatelný, a jeho vliv na ostatní muzikanty nevyrovnatelný. Mluví za něj jeho dobrosrdečnost a pokora. Vydláždil cestu mnoha hudebníkům, a já si navždy uchovám vzpomínku na něj v mém srdci."
 


10/6/2004
Bob Jones a Felicia Ferris dostali padáka.
Bob Jones pracoval pro Michaela již od jeho 12 let. 16 let pracoval jako vice prezident pro komunikaci v Michaelově firmě MJJ Productions. Důvod jejich propuštění není znám. Podle novináře Friedmana je to fakt, že nikdy nepodepsali dohodu, že nebudou mluvit o ničem, co se u práce s Michaelem dozví.
 


7/6/2004
Vyšetřování stále probíhá...
Byly zabaveny telefonní rozhovory Michaela s 17 společnostmi, např. Nextel, Bell South, PacBell Pacific a Southwestern Bell. Také bylo prošetřováno jeho internetové připojení přes společnost RCN internet. V minulosti byly prošetřeny jeho rozhovory s bankami, společnostmi TransUnion, Equifax a Experian (jsou to většinou finanční společnosti, spolupracovníci). Policisté v LA teď prošetřují, kdo propustil na veřejnost informaci, že rodina údajné oběti nejdříve popřela, že by jim Michael něco udělal. Tento fakt se nejdříve objevil na Court TV v prosinci. Sneddon a jeho spolupracovníci se k tomu nijak nevyjádřili - vlastně se nevyjadřují k ničemu. Thomas Mesereau, Michaelův právník k tomu řekl, že Sneddon mu nedodal žádné materiály o svém vyšetřování, a tudíž Mesereau nemá nic v ruce. "Pro obhajobu je nepostradatelné zjistit, co má druhá strana, abychom se mohli pořádně připravit na soud. Nic nám ovšem zatím dodáno nebylo. Michael Jackson žádá, aby soud nařídil žalobci předložit zjištěné důkazy co nejdříve."
 


4/6/2004
Kdo obhajuje Michaela?

Thomas A. Mesereau, Jr.:
Právník specializující se na trastní obhajobu a občanskoprávní vztahy. Je partnerem ve firmě "Collins, Mesereau, Reddock & Yu" v Kalifornii. Je absolventem harvardské univerzity, ekonomické školy v Londýně a také vystudoval práva na univerzitě v Kalifornii. Jeho zaměření je trestní právo, občanská práva a strategie soudu. Je popisován jako jediný "neholywoodský" právník v Holywoodu a má bohaté zkušenosti.
Steve Cochran:
Je partnerem ve firmě "Katten Muchin Zavis Rosenman", vystudoval univerzitu v Santa Cruz, diplom z práv dostal právní škole v Kalifornii.
Robert M. Sanger:
Zkušený právník, který pracuje v Santa Barbaře od roku 1973.
Susan C. Yu:
Specializací této právničky jsou občanské soudní spory. Je firemní partnerkou Thomase Mesereau. Studovala práva a politiku v Kalifornii.
 


3/6/2004
Policie očistila Michaela z nových obvinění.
18letý Daniel Kapon za tučnou odměnu řekl bulvárnímu plátku v Anglii, že ho Michael Jackson zneužíval od jeho 3 let do 9. Kapon je pod ochranou Glorie Allred a zároveň dochází na terapie k psycholožce Carole Lieberman, která podala na Michaela již několikrát během několika let stížnost. Podle novináře Friedmana je zvláštní, že právě jen tyto dvě ženy "mají nos" najít oběti Michaela Jacksona.
Policie Los Angeles na to zveřejnila dokumenty, kde tuto událost již prošetřila (přesněji řečeno se touto událostí zabývala 2 měsíce), a kdy vyšetřovatelé zjistili, že není jediný důkaz o tom, že byl tento čin spáchán. "Po důkladném vyšetřování, kdy jsme hodiny vyslýchali osobu, která vznesla toto obvinění, detektivové došli k závěru, že není žádný důkaz, který by toto podpořil" řekl mluvčí policie.
 


29/5/2004
Soud začne 13. září.
Toto jsou události, které se staly včera u soudu:
Přestože Michaelův obhájce protestoval proti datumu soudu, soudce řekl, že chce začít co nejdříve. Obžaloba zajistila přes 2200 stran reportáží, 69 kazet, 2 videa a jeden CD-ROM s obrázky. To ovšem není vše, protože prý plánují pokračovat ve vyšetřování. Také se mluvilo o snížení kauce. Michaelův obhájce poukázal na fakt, že kauce měla být 70.000 dolarů, a při výše 3 miliónů je to navýšeno 43x. "Nemůžete rozlišovat výši kauce podle bohatství obviněného nebo podle jakéhokoliv jiného faktu, protože naše právo má být rovné komukoliv" řekl. Soudce odpověděl, že se tím bude zabývat příští týden. Také obhajoba dostane možnost nahlédnout do zajištěných důkazů příští týden. Soudu se zúčastnil Michaelův otec, Joe Jackson. Sneddon se jednání nezúčastnil. 25.6. bude další slyšení. 7.9. bude zákonem dané jednání o vyrovnání. 13.9. začne soud.

Vysvětlivky k obrázkům:
1. Michaelův otec a jeho najatá právnička.
2. Michaelův hlavní právník Thomas Mesereau Jr. (napravo) a mluvčí rodiny Jacksonových Firpo Carr.
 


28/5/2004
Macaulay Culkin na CNN.
Kamarád Michaela, Macaulay, se objevil v pořadu Larry King Live a mluvil taky o Michaelovi:

L: Jaký vztah jsi měl k Michaelovi?
M: Měl nebo mám?

L: Tak i tak.
M: Byl můj dobrý přítel a stále je. Všechno, co se teď kolem něj děje, je jen nešťastné pro každého, kdo je do toho zapleten...

L: Kdy jsi ho poprvé potkal?
M: Zavolal mi úplně náhodou a řekl - ahoj, tady je Michael.

L: Po tom, co jsi natočil film "Sám doma".
M: Potkal jsem ho, když jsem hrál ve hře "Louskáček" - Michael se objevil v zákulisí a poznal mě. Pozdravil mě a nic víc. A pak mi zavolal. Pozval mě do Neverlandu. Pro mnoho lidí byl Michael bůh, ale pro mě byl prostě zpěvák... nebyl jsem jeho fanoušek. Myslím si, že jedním z důvodů, proč jsme si začali rozumět, bylo, že jsem ho nebral, nazýval jsem ho různými hanlivými názvy... později se stal našim rodinným přítelem.

L: Co se stalo v tom domě? To zajímá mnoho lidí.
M: To je trapné. Nic se nestalo. Vůbec nic. Hráli jsme videohry a procházeli si park.

L: Spal jsi v jeho posteli?
M: Tahle celá věc je úplně naruby. Nikdo neví, že Michaelova ložnice se skládá z několika pokojů a koupelen. Ano, pak jsem tedy spal v jeho ložnici. Michael nikdy nebyl dobrý ve vyjadřování, není společenský člověk a neumí tu situaci vysvětlit. Žije 30 let v ústraní. Nechápe, proč lidi na jeho výrok, že s ním spí děti v ložnici, reagovali tak jak reagovali.

L: Proč si myslíš, že má rád mladé lidi?
M: Protože je nezajímá, kdo je. To je ten samý důvod, proč má rád mě. Mluvil jsem s ním jako s normálním člověkem a tohle děti dělají. Nezajímá je, že je super star, král popu.. nebo cokoliv ... On je prostě člověk, který s tebou chce jít ven nebo hrát videohry.

L: Podporovali to tvoji rodiče?
M: Nebyli proti tomu. Nepodporovali mě, ani mě od toho neodrazovali. Prostě jsem s ním chtěl být a oni to schvalovali.

L: Proč si myslíš, že se staly všechny tyhle věci...
M: Podívejte se na případ, který se stal před 10 lety poprvé - nikdy bych případ neututlal pro peníze. Postaral bych se o to, aby takový člověk šel do vězení. Jakmile dostali peníze, utekli. Chápejte, to přesně se stalo poprvé. A teď je to tu znova. Rozhodl jsem se, že udělám krok zpátky a nebudu se k tomu vyjadřovat. Kdyby se tohle stalo mě, taky bych nechtěl, aby se do toho zamotal Michael. Takže se snažím udržet si od této záležitosti odstup, ale to nic nemění na faktu, že Michael je můj přítel.

L: Kdyby se tě zeptali, aby jsi svědčil...
M: Nevím, nechci být součástí... neříkám, že bych to neudělal. Nikdo mi to nenavrhl a nemyslím si, že by Michael chtěl, abych to udělal.

L: Ptají se tě lidé na Michaela...?
M: Někdy. Lidé mají různé názory. Ptají se mě, a já jim otevřeně odpovídám. Ale fakt je takový, že je to prostě jen můj přítel.

L: Takže mu přeješ to nejlepší.
M: Jistě, že ano.
 


26/5/2004
Chce Michael Jackson uprchnout?
Michaelovi právníci se vzbouřili ohledně kauce, kterou musel Michael zaplatit (3 mil. dolarů) a žádali o snížení kauce. Sneddon to ovšem odmítl, protože si myslí, že Michael musí cítit silnou potřebu utéct ze země, vzhledem k tomu, že může jít do vězení. Jako důvod také uvedl, že Michael Jackson je zbožňován v mnoha zemích, které nemají se USA uzavřenou dohodu o výměně vězňů. Proto by tam mohl hledat azyl, a Michaelovy peníze by mu mohly zajistit ochranu.
Vše si můžete přečíst v angličtině zde:


V minulých dnech se také stalo:
Rozšířila se pomluva, že je Michael mrtvý. To ihned popřela jeho tisková mluvčí.
Otec Michaela, Joseph, si najal právničku, která má dohlížet na Michaelův případ. Zřejmě proto, aby byl o všem dobře informován.
Sneddon se snaží zaplést do případu i Michaelova bývalého právníka Geragose, zatím není jisté jak. Každopádně je tam zapleteno již 5 lidí, kteří budou, nebo již byli, obviněni.
 


22/5/2004
Flex Alexander o své nové roli.

Jak už jistě víte, Flex Alexander (viz. foto) je hercem, který hraje Michaela Jacksona v autobiografii, o Michaelově životě, kterou natáčí VH1. Film se snad přejmenoval a nyní se jmenuje "The Man In The Mirror: The Michael Jackson Story" (Muž v zrcadle: Příběh Michaela Jacksona). Film obsáhne Michaelův život od dětství až po přítomnost. Flex k tomu řekl: "Když jsem o tom uslyšel, nejdřív jsem se smál." Pak byl ale vybrán ze stovek uchazečů a roli přijal. "Pokud si myslíte, že ho ve filmu očerníme, tak to jste na špatné adrese", říká režisér Allan Moyle. "Michael by nám měl poslat čokoládu, protože my ho ukazujeme jako úžasnou a mírumilovnou osobu."Přesto film není schválen samotným Michaelem Jacksonem. Flex k tomu dodává: "Nevěřím, že by byl Michael Jackson vinný a věřím, že se vše znovu spraví. Já nevidím v jeho charakteru naprosto nic špatného." Film nechá diváka rozhodnout, na kterou stranu se přikloní." Tento film je pro Flexe nejspíš životní rolí a sám říká, že Michaelův image mu dělá problémy. Nejvíce Michaelův hlas. "Všichni si myslí, že Michael mluví jen vysokých hlasem. Ale to není pravda. Někdy má hlas hlubší a právě to mi dělá velké problémy". Film bude končit u soudu, kdy Michael vyskočí na auto a mává fanouškům po soudním stání. Premiéra je zatím naplánovaná na 6.8.2004.

Rozhovor s Brianem M. Stollerem.
Režisér filmu "Miss Cast Away" dal rozhovor a mluvil i o Michaelovi:

Jaký máte vztah k panu Jacksonovi a jak se dostal k roli ve vašem filmu?
BS: Michael a já jsme prátelé už hodně dlouho. Společně režírujeme film "They Cage Animals at Night". Michael mi udělal laskavost a svolil, že bude v mém filmu hrát parodii na svoji rolu Agenta M.

Říkalo se, že část filmu se natáčela i v Neverlandu, je to pravda?
BS: Ano, nějaké scény jsme natáčeli v Neverlandu v knihovně. Několikrát jsme museli přestat natáčet, protože kolem jel ten vláček, co projíždí Neverlandem a zrovna u nás vždycky hlasitě zatroubil. Užili jsme si hodně srandy při scénách s Michaelem.

Jak se liší váš film od jiných parodií?
Snažím se, aby postavy zaujaly diváka. Není tam žádné sprosté slovo, žádná nahota a z nikoho si neděláme legraci. Je to prostě čistá komedie.

Právě hledáte studio, které by film distribuovalo. Moc se vám to ale nedaří...
BS: Nikdo se na to ani nechce podívat. V Holywoodu je velká konkurence, a pokud není nezávislý film na nějakém velkém festivalu, nezajímá je. Právě teď se firma 20th century Fox snaží zakázat náš film, protože jim připadá, že náš název se podobá jejich názvu "Cast Away".

Co vás přimělo natočit tenhle film?
BS: Chtěl jsem, aby se lidé bavili, chtěl jsem natočit dobrý film pro všechny. Chci, aby se lidi smáli. Také si myslím, že Michaelova role je opravdu vzácná a lidi uvidí, že je dobrý herec, se skvělým smyslem pro humor.

Rodiče dítěte ve válce.
Podle novináře Rodgera Friedmana, který bedlivě sleduje Michaelův případ, je rodina Gavina ve válce. Matka se u soudu snaží, aby její děti neměly přístup k jejich otci. V soudním záznamu je dokonce zaznamenáno, jak řekla, že její děti (2 synové + dcera) spí v noci s basebalovou pálkou, protože se bojí, že přijde jejich otec. Podle právníka otce se ale dcera s otcem stýká bez jakéhokoliv problému. "Matku vůbec nezajímá, jestli se její děti mají nebo nemají stýkat s otcem, jejím jediným záměrem je izolovat je od otce, aby mu neřekly pravdu o případu s Michaelem Jacksonem", říká právník H. Russell Halpern. Přitom když Gavin onemocněl rakovinou, otec odešel z práce, jen aby byl u něho. Matka se u soudu prý chovala naprosto nedůvěryhodně a mluvila z cesty. Navíc tvrdí, že její rodina je naprosto psychicky vyčerpaná z procesu s Michaelem. Tomu ale nenasvědčuje fakt, že právě otěhotněla a čeká svojeho čtvrtého potomka.

Případ nebude zveřejněn.
Nejvyšší soud se včera vyjádřil k žalobě novinářů, kteří žádali, aby se Michaelův případ zveřejnil. Podle nich, je porušením ústavy, když veřejnost nemá právo vědět, co se vlastně děje. To pak vede k tomu, že média zveličují jen minimální informace, které dostanou a začínají se šířit pomluvy. Kdyby se zveřejnila žaloba v plném znění, mohla by se psát konečně pravda. Soudce jim ale nevyhověl a případ tak zůstává nadále zapečetěný.
 


14/5/2004
Nová internetová stránka.

Dva z Michaelových bývalých spolupracovníků (bývalí manažeři Ronald Konitzer a Dieter Wiesner) rozjeli webovou stránku
www.mjsinnocent.net  (překlad: mj je nevinný), kde prodávají trička a jiné věci s logem Michaela a nápisem nevinný. Na stránkách se píše, že majitelé jsou Christian Robinson a Ian Barkley, ale pravdou je, že stránky jsou registrovány pod jménem Konitzera, takže než si koupíte tričko na podporu Michaela, přemýšlejte o tom, že peníze půjdou do kapsy někomu, kdo už nemá s Michaelem nic společného.

Poslední vývoj událostí:
Stále se neví, kdo bude společně s Michaelem obviněn ze spiknutí. Uvažuje se o pěti jménech: Vinnie Amen, Frank Tyson, Dieter Weisner (finanční poradce), Ron Konitzer a Mark Schaffnel (filmový producent). Další soudní stání je 28.5.
 


12/5/2004
Nová posila do právnického týmu.
Právnička Susan C. Yu přibyla v týmu Michaela Jacksona. Tým nadále vede Mesereau.

Tohle mi někdo poslal mailem anglicky, a chtěla bych se o to s vámi podělit. Sarkastický náhled, vskutku pravdivý...Neznám jméno toho, kdo to napsal, ale je to nějaký novinář z USA.

Ahoj, jsem Michael Jackson, ten nejvybíravější pedofil na světě. Zatímco většina ostatních pedofilů má stovky obětí, já mám průměrně jednu za 10 let. Je to asi tím, že jsem přitahován jen k dětem, které mají ziskuchtivé rodiče. Pamatujete na rok 1993? Osvěžím vám paměť...
Evan Chandler, otec mé první oběti, chtěl 20 miliónů, aby mlčel. Chtěl jsem mu je zaplatit, ale přišlo mi, že by bylo legrační být veřejně ponížen, prohledáván nahý, vyšetřován policií a prožít všechno to skvělé, čím si člověk nařčen ze sexuálního dítěte projde. Byl tu samozřejmě malý problém - mohl jsem jít do vězení, ale naštěstí jsem přišel na skvělý plán! Zaplatit chlapci, aby proti mě nesvědčil (jaký skvělý plán, proč mě to jen nenapadlo dřív, než se mě snažil Evan Chandler očernit)! Řekla jsem právníkovi, aby podal písemný návrh, aby trestní proces přehodnotili na civilní řízení. Tímto by bylo nemožné zaplatit chlapci, aby mlčel (i když, nejsem si jistý, jestli to jde takhle udělat, ale prali jsme se zuby nehty). Abych řekl pravdu, nedává mi to moc smysl (neptejte se mě, jak jsem přežil 35 let v tomhle průmyslu, jsem patrně prostoduchý), ale na tom nezáleží, protože soudce to naši výzvu zamítl. Díky Bohu. Co jsem si myslel? Nicméně, jakmile Evan Chandler obdržel svůj šek, déle si nemyslel, že by pro svého syna sjednal spravedlnost. Měl jsem ale štěstí, že? První kluk, kterého jsem se rozhodl zneužít, měl úplnou náhodou otce, který dělal svému synovi pasáka. Ten Evan Chandler je ale skvělý chlap, že!
Dalších 10 let jsem si nedopřál vůbec nic. Vše se ale změnilo po dokumentu o mě s názvem "Living with Michael Jackson". Znal jsem dítě, které vystupovalo v pořadu, asi 2 roky. Nikdy jsem se ho nedotkl, dokud jsem ho neukázal v mezinárodní televizi a nemluvil o tom, že u mě přespal. Pak všichni začali říkat, že mezi námi něco je a mě napadlo - hej, to ale není špatný nápad! Ale sakra, nejspíš by mě zničilo, kdybych si s ním něco začal. A tak jsem si nejdříve najal svého právníka Marka Geragose. Zavolal jsem mu a zeptal se, jestli by mě neobhajoval za trestný čin, který jsem ještě nespáchal. On souhlasil, a tak jsem měl všechno přichystáno. Byl jsem s tou rodinou zadobře, ale tak nějak jsem je unesl, pro případ, že by mi chtěli přestat věřit. Nebyl jsem ale tak blbý. Nechal jsem matku zavolat si kamarádce a tak... Kolik jiných kriminálníků dá takovou šanci své oběti?!? Ani mě vůbec nezajímalo, co řekla do telefonu, ale z toho, co jsem náhodou zaslechl, jsem pochopil, že říká svému právníkovi, že jí držím proti její vůli. Hej, nedívejte se na mě takhle! Já za to nemůžu, že ten idiot ani nezavolal policii...
Nicméně, můj plán docela vycházel, dokud jsem se nedozvěděl, že po mě půjde oddělení pro ohrožené děti. Naštěstí jsem řekl všem svým zaměstnancům, aby byli připraveni na návštěvu z ministerstva. Nějací z mých pracovníků doprovodili to dítě na výslech. Řeklo, že se naprosto nic nestalo. Z nějakého důvodu na výslechu nepochopili, že rodina je u mě doma držena proti své vůli... Divné, že? No, řečeno slovy mého přítele Toma Sneddona: Co byste čekali od LA?? Unikl jsem o vlas, ale to mě nezastavilo. Pokračoval jsem ve zneužívání.
Jenom pro případ jsem přinutil Geragose sepsat s rodinou dokumenty, ve kterých říkají, že se vůbec nic nestalo. Takže, řečeno po lopatě, mí zaměstnanci, Mark Geragos, celé vyšetřování z LA, má rodina a přátelé, kteří mě po celou tu dobu navštěvovali. jsou ti jediní, které máte co vinit. Bylo to obrovské spiknutí, které jsem naaranžoval, jen abych zneužil toho ubohého chlapce. Chápejte, nejsem vůbec zaujatý.....
 


8/5/2004
Tyson a Amen nechtějí vypovídat.
Právník Franka Tysona (bývalý asistent Michaela) a Vince Amena (také bývalý spolupracovník Michaela) včera řekl, že oba nechtějí spolupracovat se Sneddonem. Pokud budou obvinění, bude se je Sneddon snažit dostat na svoji stranu a přesvědčit je, aby svědčili proti Michaelovi. Tyson bude nejspíš obviněn s vyhrožování smrtí a Amen za zadržování rodiny v Neverlandu proti jejich vůli. Oba prý měli napomáhat Michaelovi v takzvaném "spiknutí". Už před nějakou dobou dostali předvolání k výslechu k předběžné porotě, ale nedostavili se. Jejich právník k tomu řekl: "Oba neudělali nic zlého. Opravdu věřím, že porota je nezaujatá."

Natáčení filmu o Michaelovi začalo.
Rodinné hodnoty, film inspirován životem Michaela Jacksona, se už začal natáčet v Kanadě. Producent Jon Katzman řekl tisku, že se snaží film natočit objektivně. Na otázku, jak se vypořádá s plastickými operacemi, odpověděl, že film bude obsahovat Michaelův život, ne jeho tvář. Michaela hraje herec Flex Alexander.

Janet mluvila o Michaelovi.
Janet Jackson dala rozhovor německému listu "Bild am Sonntag". vyjádřila se, že Michaelovi přeje jen to nejlepší a věří v jeho nevinu. Také dodala, že oproti tomu, co se píše v tisku, si je se svým bratrem blízká, avšak jejich zaměstnání jim nedovolí pravidelné návštěvy.

A nakonec - našla jsem nějaké lepší obrázky Michaelových dětí z dovolené na Havaji, tak se můžete podívat, jak porostli:

 


3/5/2005
Obvinění Michaela:

1. Spiknutí. Je zde 28 obvinění za únos dítěte, držení proti své vůli a vydírání. Ze spisu není jasné, kdo ho obvinil, ale je jasné, že v tom Michael nejede sám, ale má komplice, takže v brzké době budeme asi svědky zatčení nebo prohledání lidí blízko něho.

2. Další žaloby, které zůstaly z minula jsou: 2-5 případů, kdy měl Michael spáchat obscénní chování vůči dítěti, 6 obvinění za pokus o spáchání tohoto činu, 7-10 obvinění za údajné podávání alkoholu nezletilým.

Tyto činy se měly odehrát od 1. února 2003 do 31. března 2003.

Předpokládá se, že by měli Michaelovi údajně pomáhat jeho 2 spolupracovníci - Vincent Ament a Frank Tyson, kteří odmítli vypovídat před předběžnou porotou. Tyson byl obviněn, že zastrašoval mladšího bratra oběti, když řekne, že mu Michael podal alkohol. Amen měl zase držet rodinu přes jejich nesouhlas v Neverlandu.

Obvinění ze spiknutí jsou v Americe natolik závažná, že kdyby Michaela shledali vinným JEN ze spiknutí, můžou ho odsoudit automaticky za vše, co je v žalobě. Protože stačí jen vědět, že bylo domluveno spáchat zločin.

28.5. je další slyšení, kdy se rozhodne, jestli bude žaloba zveřejněna. Celý proces nejspíš začne až koncem tohoto roku.
 


1/5/2004
Michael vydal prohlášení.

"Rád bych poděkoval své rodině, přátelům a mým fanouškům, kteří mě podporují v těchto obtížných časech. Velmi vám děkuji za telefonáty, dopisy a za vaše modlitby. Mým ty nejlepší fanoušky na celém světě a nemůžu ani vyjádřit, jak moc pro mě vaše podpora znamená. Děkuji za vaši lásku, víru a důvěru.

Také chci poděkovat komunitě Santa Barbary za laskavost a podporu. Znamená to pro mě moc. Tady je můj domov. Moje děti se zde narodily a většina mých zaměstnanců je odsud.

Jak už jsem několikrát řekl, jsem nevinný a připravený bojovat za svoji nevinu. Spoléhám se na svůj tým a věřím, že na konci toho všeho budu očištěn.

Plánuji strávit den se svojí rodinou a prosím vás, abyste respektovali mé soukromí."


 


Řeč Thomase A. Mesereau.

"Je pro mě čest objevit se před soudcem Mevillem, který je skvělý a čestný soudce. Také se cítím poctěn být zde, v Santa Barbaře. Je důležité, abyste pochopili, o čem je vlastně tento případ. Není to o tom, aby se právníci, nebo kdokoliv jiný, stali celebritami. Chtěl bych zdůraznit, že tento případ bude veden profesionálně a důstojně. Je to vše jen o jedná věci. Vážnost, bezúhonnost, slušnost, čest, dobrota, nevinnost a kompletní ospravedlnění báječného člověka jménem Michael Jackson.

Sony zaplatí Michaelovi.
Sony Music plánuje na podzim vydat box set (zatím se neví přesně, co bude jeho obsahem, zřejmě nějaké nahrávky), za který v předstihu zaplatí Michaelovi zálohu 3,5 miliónů dolarů.
 


30/4/2004
Michael Jackson opět u soudu.

Michael se tentokrát dostavil již 50 minut před začátkem soudního stání. Dorazili i jeho rodiče a někteří sourozenci. Michael již čelí 28 obvinění - 10 obvinění za obscénní chování, 4 obvinění za pokus o opití dítěte, 1 obvinění z nezákonného zadržení dítěte, 1 obvinění za únos. Michael v soudní síni popřel všechna tato (i nová) obvinění. Další stání bude 28. května.

Michael vypadal trochu pohuble, ale měl dobrou náladu. Měl na sobě oblek, červenou kravatu a brýle (viz. foto). Po skončení soudu nejdříve mluvil s reportéry jeho obhájce Thomas Mesereau, který řekl, že nyní zastupuje Michaela on a všechna tato obvinění považuje za nehoráznost vůči tak skvělému člověku, jako je Michael Jackson. Poté vystoupil před mikrofon Michael a řekl:

"Chtěl bych poděkovat fanouškům z celého světa, za vaši lásku a podporu. Také chci poděkovat mojí rodině a komunitě lidí v Santa Barbaře. Miluji lidi tady, tady je můj domov, tady byly narozeny moje děti. Děkuji vám."

Tím vlastně potvrdil spekulace, že se vrací do Neverlandu. Michael také vyhodil bodyguardy z islámské organizace a tentokrát ho ochraňovala soukromá firma.
 


26/4/2004
Michael vyměnil svoje právníky.
Mark Geragos a Benjamin Brafman již pro Michaela Jacksona nepracují. Byli vyměněni za právníka Thomase Mesereau Jr., který má bohaté zkušenosti s trestním právem. Geragos pracoval pro Michaela od února 2003, Brafman nastoupil do týmu těsně před prvním soudním stáním. "Mark a já jsme se rozhodli odstoupit na základě několika diskuzí s ostatními členy týmu... Přeji panu Jacksonovi vše dobré a doufám, že bude očištěn" řekl Brafman. Oba ale plánují zúčastnit se pátečního zasedání soudu. Podle některých chtěl Michael už od začátku najmout Thomase Mesereau, ale ten nemohl, protože obhajoval jiný případ. Mesereau letěl za Michaelem na Floridu před pár dny, kde se nejspíš dohodli.

Michaelovo prohlášení:

"Ukončil jsem spolupráci s mými obhájci - Markem Geragosem a Benjaminem Brafmanem. Najal jsem právníka z Los Angeles jménem Thomas Mesereau, známého odborníka v oblasti trestního práva, který bude pracovat jako hlavní obhájce, společně s mým dlouholetým právníkem, Steve Cochranem. Právník ze Santa Barbary, Robert Sanger, v mém týmu zůstává.

Chci říci, že jsem nevyměnil svůj právní tým, jen jsem vyměnil vedoucí tohoto týmu. A na rozdíl od různých zpráv, jsem se takto osobně rozhodl. Věnuji velkou pozornost lidem, kteří mě reprezentují. Můj život je v sázce, proto se musím cítit jistý tím, že mé zájmy jsou na první příčce. Jsem nevinný a budu se agresivně bránit, abych očistil své jméno. Jsem si jistý, že až se budu moci bránit, budu očištěn.

Chtěl bych poděkovat panu Geragosovi a Brafmanovi za všechnu práci, kterou vykonali, a přeji jim štěstí."

 


25/4/2004
Rozhovor s Raymone Bain.
Včera byla v televizi mluvčí Michaela Jacksona a bavila se v pořadu "Dobré ráno, Ameriko" s Katie Couric.

Couric: Jaká byla reakce pana Jacksona, když se dozvěděl, že ho předběžná porota doporučila k soudu?
Bain: Tentokrát to bylo odlišné. Když to slyšel, cítil se potupen a uražen. Má dobrou náladu, ale i přesto ho to rozhořčilo. Těší se, že se bude moct obhájit u soudu a je si jistý sebou a svým týmem. Strašně se chce obhajovat a opravdu se těší na den, kdy mu to bude dovoleno.

Couric: Je Jackson znepokojen faktem, že alespoň 12 soudců z 19 ho obvinilo?
Bain: O tomhle jsem se s ním nebavila, ale Michael je jistě znepokojen vším tím. Trvá na své nevině a on nebo jeho právníci mohou tenhle fakt podložit důkazy, které se ale díky soudnímu zákazu nemohou dostat na veřejnost.

Couric: Minule soud znepokojilo, že se pan Jackson dostavil o 20 minut později a nakonec vyskočil na auto a mával fanouškům. Předpokládám, že strategie jeho dalšího chování bude jiná...
Bain: Michael si uvědomuje, že situace je velmi vážná. nemyslím si, že udělá něco, co by mu mohlo ublížit. Prošli jsme už těžkým obdobím, a musím říci, že jsem k němu cítím zcela nový respekt. Upřímně, není mi jasné, jak mohl všechno tohle zvládnout. Minulý týden vydal 3 prohlášení - že nespáchal sebevraždu, že nejede do Afriky a podobně. Po tom všem, co musel prožít za poslední měsíce, je ale v dobré náladě.

Couric: Jak tu dobu vlastně prožívá?
Bain: Je se svými dětmi. Byl s nimi na dovolené, pak jel do Washingtonu, kde obdržel cenu za svou dobročinnost. Je to člověk, která se o všechno zajímá a rozdal by se. Taky popohnal nějaké své osobní zájmy, které by chtěl v budoucnosti vykonat. Hlavně se chce ale obhájit, to je jediné, na co myslí. Jeho právnický tým si je jistý, že ho dokáže očistit.


VH1 našla herce na roli Michaela.
Flex Alexander, hvězda sitkomu "one on one" bude hrát ve filmu "Rodinné hodnoty", který o životě Michaela Jacksona bude natáčet hudební stanice VH1. Alexander je výborný tanečník, a proto byl vybrán z mnoha kandidátů. Eugene Clark bude hrát Michaelova bodyguarda. Děj filmu by měl zabírat Michaelův život od Motownu po dnešní události.
 24/4/2003
Michael vydal prohlášení.

Když píšu toto prohlášení, nad mojí rezidencí létají helikoptéry, reportéři se snaží dostat dovnitř a fotografové čekají za keři. Žádám média, aby respektovali moje soukromí, a soukromí mých dětí. Ocenil bych vaši spolupráci. Díky. Michael Jackson.

Michael bydlí v centru Floridy, na vlastním ostrově Isleworth. Ten patří miliardáři Davidu Siegelovi. Michael zde zůstane do soudu příští týden. Tady je obrázek:


23/4/2004
Jacksonovi právníci se připravují na odvetu.
Příští pátek jde Michael k soudu a jeho právníci již připravují napadnutí jeho formální žaloby, kterou navrhla předběžná porota předvčerem. Nejspíš napadnou hlavně Sneddona, jeho zaujatost případem, a hlavně si myslí, že porotě nepředvedl důkazy, které ukazují na Michaelovi nevinu. Také možná proto zpochybní jednání soudu. Mark Geragos doufá, že dostane zápisy z výslechů, jak povoluje zákon. teprve pak se s určitostí rozhodne, jak bude jednat.

Miss Cast Away.

Komedie, v níž učinkuje i Michael (a paroduje sám sebe z Men in Black2) se jmenuje Miss cast Away a trailer si můžete prohlídnout na této stránce:
www.misscastawaymovie.com/mcaMovieWeb.mov
Michael je také na plakátu k filmu, který se začne v kinech promítat od léta 2004.
 


22/4/2004
Michael půjde k soudu.
Porota u předběžných výslechů rozhodla, že Michael půjde k soudu. Znamená to, že alespoň 12 z 19 porotců pro to zvedlo ruku. Toto obvinění je něco jako "formální" obvinění Michaela. Ten se objeví u soudu 30.4., kde opět pronese, že je nevinný. Je samozřejmě pokládán za nevinného, pokud se mu neprokáže vina. Michaelovi právníci jsou si jisti, že věci, které vedly k tomuto formálnímu obvinění, budou u soudu vyvráceny. Michael Jackson tedy půjde k soudu a více podrobností se dozvíme 30.4.

Donald Trump obhajuje Michaela.
Na TV stanici CNN v pořadu "Larry King live" dnes vystoupil známý miliardář Donald Trump

King: Já vím, že ty Michaela Jacksona znáš. Jak se ti líbí ta obvinění?
Trump: Znám ho, a to velmi dobře. Žije v mých budovách, má apartmá v Trump Tower. V žádném případě tomu nevěřím. Stojím pevně za ním, protože nikdo jiný na jeho straně není. Když se podíváte na matku toho chlapce, uvidíte, že má mnoho zkušeností s naháněním lidí pro peníze. Já vím moc dobře, co se stalo u Michaela Jacksona. Chcete vědět co? NIC. Mnoho lidí, kteří pro mě pracují, s ním bylo v úzkém kontaktu. Kdyby se něco dělo, určitě bych to věděl. Za všechny ty roky bylo vše v pořádku, takže věřím, že si tady chce pár lidí udělat publicitu a vydělat peníze.

King: Předběžná porota ho obvinila.
Trump: Ano, je to těžké.

King: znamená to předpoklad...
Trump: Je těžké vyhrát, ale mám pocit, že Michael tenhle boj vyhraje, Larry.

Další obvinění bylo shledáno jako nevěrohodné.
Muž, který Michaela minulý týden obvinil, že ho jako teenagera Michael sexuálně obtěžoval, si na tuto skutečnost údajně vzpomněl na psychiatrickém sezení s psycholožkou Carole Lieberman, která už v minulosti podávala stížnosti na Michaela, a to z různých důvodů. Celé to nakonec zinscenovala Gloria Allred, která se už 2 roky snaží Michaelovi odebrat děti.

Michael vyhrál soud s Vaccarem.
Muž, jenž chtěl vystavovat Michaelovy osobní věci, tak podle soudu nesmí učinit. Nesmí je prodat třetím osobám, nesmí využívat Michaelova jména k jakékoliv propagaci a všechny obrázky a podobné věci nesmí vystavovat na svých webových stránkách.
(viz zpráva z 23.3.)
 15/4/2004
Michael poblahopřál Janet.

Na své oficiální stránce
www.mjjsource.com Michael napsal: "Chtěl bych pogratulovat své sestře Janet k vydání nového alba "Damita Jo". Jsem na ní velmi hrdý a na všechno, čeho dosáhla. Janet, tvoje krása a síla, kterou ukazuješ světu, je opravdovou definicí úspěchu. Miluji tě. Tvůj bratr, Michael."

Frank Tyson bude vypovídat.
Dalším svědkem u soudu bude Frank Tyson, který pracoval v Neverlandu a staral se o rodinu, která obvinila Michaela. Tyson už několikrát vystoupil v televizi, kde řekl, že Michaela zná od 13 let. Také s ním někdy sdílel lože, ale přísahal, že na něj Michael nikdy nevztáhl ruku. Je přesvědčen, že Michaela zajímají ženy, vzhledem k jejich soukromým rozhovorům o ženách. Dodal, že Michael měl tajný vztah s jednou ženou po několik let a dokonce jim zařizoval místa, kde se Michael s danou ženou stýkal.

Michael je stále na Floridě.
Ve městečku Isleworth si pronajal dům, ve kterém nejspíš zůstane až do konce měsíce, kdy by se měl vrátit k soudu. datum předběžného slyšení je stanoveno na 30.4. a Michael se nejspíš dostaví.
 


14/4/2004
Nové obvinění.
Policie v Los Angeles dnes potvrdila, že vyšetřuje další obvinění Michaela Jacksona. Tentokrát ho obvinil již dospělý muž, nejspíš z Německa, kterému měl Michael dělat návrhy na konci 80. let, když byl ještě teenager, a to v Michaelově minulém domově, v Encinu. Do dnešní doby prý nic neřekl, protože si prostě "nevzpomněl". Je jednoznačně jasné, že případ starý skoro 2 desetiletí bude velmi těžké rozřešit.
Michaelovi právníci, Ben Brafman a Mark Geragos na toto ihned zareagovali: "Vypadá to, že je to opět nějaký zlý pokus podkopnout panu Jacksonovi nohy a znemožnit mu jeho právo na férové slyšení u soudu ohledně dané žaloby. Věříme, že tato kampaň je hnaná jen právníky toužícími po zisku, kteří se chtějí přiživit na probíhajícím procesu."
 


10/4/2004
Rodney Jerkins se oženil.
Michael se jeho svatby ale nezúčastnil, jak bylo původně plánováno. Rodney to vysvětlil tak, že Michael a Janet spolu natáčejí v Los Angeles duet. Neví se, zda to myslel vážně nebo si dělal srandu.

Bojkot knihy "Vykoupení".

Kniha "Vykoupení: Pravda za obviněním Michaela Jacksona ze zneužívání", kterou napsala Geraldine Hughe, bývalá sekretářka obviňující strany, se stala terčem záhadného bojkotu. Většina obchodů ji odmítla prodávat, internetové stránky zrušily své objednávky. Fanoušci uvažuí o spiknutí a prodejci se jen vymlouvají. "Geraldine říká pravdu, ale vypadá to, že svět ji nechce slyšet. V minulosti vyšla kniha "Michael Jackson byl můj milenec", ve které se živě psalo o tom, co Michael Jackson s chlapci dělal, a přestože je to lež, kniha je stále v prodeji" říká se na oficiálních stránkách Michaela. Uvidíme, jak to bude dál. Pokud byste se chtěli o knize dozvědět více a objednat si ji, můžete zde:
http://www.redemption-michaeljacksonstory.com/

Michael je nejspíš na Floridě.
Objevují se zprávy, že z Washingtonu jel Michael přímo na Floridu (Orlando), kde chce s dětmi navštívit zábavní parky.
 


8/4/2004
Michaelova řeč z Washingtonu.
Zde je kompletní překlad projevu Michaela z Capitol Hill (kongres) z Washingtonu:

"Jsem velmi rád, že vás tu můžu opět vidět, ty z vás, které znám už dlouhá léta, a ty, které jsem dnes s potěšením potkal. Respektuji vaši práci a snahu mluvit za ty, kteří nemají hlas. Vy všichni máte velkou moc, kterou jste už skvěle použili v pomoci druhým. Vážím si toho, že jste si ve svém nabitém rozvrhu našli čas se tady se mnou sejít. Myslel jsem, že je vhodné strávit pár minut s lidmi, jejichž hlavní prioritou je pomáhat lidem jak v Americe, tak v zahraničí. Chci vás povzbudit v práci, kterou děláte, ve vaši pomoci lidem nakaženým AIDS, dětské péči, vzdělání a zaměstnanost. Jsem dnes v tomto městě, protože jsem byl oceněn AASA, za což jsem velmi vděčný, ale i přesto u mě zůstává prioritou zvýšit u lidí povědomí o tom, co se děje na našem sesterském kontinentu - v Africe a chtěl bych pomoci vypořádat se s některými z těchto problémů. Do Afriky jsem cestoval mnohokrát, finančně podporoval nebo se snažil zlepšit životní podmínky, ve kterých někteří lidé žijí. Nicméně, je tam stále 9000 lidí, kteří denně zemřou na AIDS, mnoho dětských sirotků, máslo škol, takže se děti nemají kde vzdělávat, mnoho hladovějící a umírajících lidí na nemoci, na které si my vezmeme jen aspirin. Většina našich normálních věcí, jako tekoucí voda, elektrika, dlážděné cesty, toalety, postele nebo jídlo ... jsou pro většinu Afričanů jen pouhým snem. Vím, že většina z vás se to snaží změnit a chci, abyste věděli, že cokoliv pro vás můžu udělat, udělám.
30.3.2004

45 let Motownu.
V Los Angeles se nahrával program "Motown 45", protože uběhlo 45 let od založení nahrávací společnosti Motown, ve které začínal i Michael (pamatujete na slavné vystoupení Michaela na Motown 25?). Michael sám tentokrát nevystoupil, ale jeho bratr Jermaine společně s Nickem Lachey zazpíval Michaelovu písničku "I´ll be there". Dále vystoupily hvězdy jako Gladys Knight, Smokey Robinson,Kelly Rowland, Kimberley Locke, Brian McKnight, Macy Gray, Backstreet Boys a další.

Další vývoj událostí u soudu.
V pondělí byli opět tajně vyslýcháni svědkové. Obě strany předkládají svoje důkazy. Mark Geragos se snaží udat u soudu nahrávku, ve které rodina Gavina a sám Gavin popírají nějaké špatné chování ze strany Michaela. Pokud to soudce uzná jako důkaz, mělo by to Michaelovi velmi pomoct. Vypovídala také matka Gavina.
 


4/4/2004
Začalo soudní jednání.
Michaelovi právníci (Benjamin Brafman a Mark Geragos) byli u soudu v pátek. Tam sdělili, že mají asi 100 položek pro žalobu, které by měly Michaelovi pomoci. "Máme mnoho očišťujícího materiálu, který nám zabral 20 notebooků" řekl Brafman. Jedná se o prohlášení svědků, psychologů, a důkazy podvodech žalující rodiny ... Obhajoba nemusí podávat důkazy o Michaelově nevině, zatímco žalující musí. Soudce Melville se na tyto materiály podívá a rozhodne, jestli se zveřejní žalobě. Soudce také změnil své rozhodnutí o podávání informací médiím. Michaelovi právníci teď můžou odpovídat na útoky médií, ale předtím to musí soudce schválit. 30.4.2004 se rozhodne, kdy začne předběžné líčení. Je možné, že tentokrát se u soudu objeví i Michael. Chlapec, který Michaela obvinil, vypovídal o soudu v úterý. Také vypovídalo pár lidí, kteří dostali předvolání k soudu. Dohromady je zatím předvolaných 24.

Paris oslavila narozeniny.
Dcera Michaela Jacksona, Paris, oslavila 6 let.
 


2/4/2004
Michael si přebral cenu.

Zlatého slona za humanitární pomoc v Africe mu předala asociace afrických ambasádorů včera večer. Když si s úsměvem převzal cenu, řekl: "Tohle je nádherná příležitost. Děkuji všem, kteří sem dnes přišli a všem ženám v Africe".
 


1/4/2004
Michael ve Washingtonu.

Včera s jedním kongresmanem Chaka Fattahem, se kterým diskutoval o způsobech boje proti AIDS v Africe. Vyjádřil svoji podporu v jakékoliv snaze Africe pomoci. Fattah k tomu řekl: "Jsem rád, že jsme si mohli popovídat s jednou z největších celebrit na světě a navíc s tou, který využívá svůj status k pomoci druhým." Na otázku, zdali si myslí, že je vhodné toto pořádat, když Michael čelí takovýmto problémům, odpověděl: "Michael Jackson je nevinný, dokud mu nebude prokázána vina. Jednat s ním jako s vinným by bylo popření našich zákonů."
Dnes se konala tisková konferece na které se řeklo, že Michael zvažuje turné po Africe, jehož výtěžek by šel do boje proti AIDS. To ale jen tehdy, jestli mu soudce vrátí pas a dovolí odjet ze země. Na konferenci Michael nemluvil, jen se usmíval a sem tam poslal někomu polibek. Kritikové tvrdili, že to není dobrý nápad a Michael teď zrovna není správnou osobou k tomu, aby vedl jiné. Předseda konference na to novinářům odpověděl: "Kdyby tady nebyl pan Jackson, nebyli byste tady ani vy."
Michael měl na sobě červenou saténovou halenku zdobenou brokáty s israelskou vlajkou. Je totiž pravděpodobné, že brzy navštíví nemocnici Walter Reed, ve které je mnoho zraněných vojáků z tohoto státu.

Rodney Jerkins se žení.
Tuto sobotu v Kalifornii si producent Rodney Jerkins bere za ženu zpěvačku Joy Enriquez, se kterou se seznámil, když spolupracovali na její muzice. Michael se této svatby zúčastní, stejně jako Chris Tucker, Oprah Winfrey, Britney Spears, Tyra Banks a Justin Timberlake.
 28/3/2004
Michael přebere ve Washingtonu cenu.
Cenu za podporu Africe převezme Michael z rukou afrických ambasadorů (AASA) 1.4. 2004. Michael oficiálně podporuje humanitární programy v Africe, zejména polní nemocnice, sirotky, školy a jiné organizace, např. výzkumy AIDS. Dle Guinessovy knihy rekordů Michael za svůj život věnoval charitě asi 50.000.000 dolarů. Michael se do Washingtonu dostaví osobně. Zúčastní se také několika soukromých večírku a schůzek.

VH1 připravuje film o Michaelovi.
Připravovaný film se bude jmenovat "Rodinné hodnoty" a bude sledovat Michaelův život od začátků po dnešek. V současné době se hledá herec, který by hrál Michaela, jeho rodinu a ostatní lidi, kteří prošli jeho životem. Datum natáčení není dosud známo.

Poslední vývoj událostí.
Už bylo vybráno 19 soudců a 6 jejich zástupců, kteří rozhodnou, zdali jsou důkazy proti Michaelovi silné a Michael půjde k soudu nebo ne. 29.4. by měli vyslechnout první svědky. Tyto výslechy budou provedeny v naprostém utajení. ALespoň 12 těchto soudců musí uznat důkazy natolik závažné, aby se spustil soud. Soudce nařídil, aby se prošetřily Michaelovy účty v bankách, dokumenty, fotografie, videokazety a podobné věci, které by mohly sloužit jako důkazy.
 


26/3/2004
Michael pojede do Washingtonu.
Ve Washingtonu se příští týden koná summit CBC (Congressional Black Caucus - něco jako strana černochů), kde se budou diskutovat humanitární světové problémy. Michael by měl přednést něco o své pomoci s AIDS v Africe. Členové jeho rozhodnutí zúčastnit se jednání přivítali. "Jsme rádi, že mu můžeme ukázat podporu. Vydává na podporu lidí v nouzi nemalé finanční prostředky a skrze svůj talent motivuje ostatní" říká předseda William Lacy Clay.

Brooke Shields podporuje Michaela.
Bývalá přítelkyně Michaela, herečka Brooke Shields, mluvila v nedávném rozhovoru o Michaelovi. "Soucítím s ním a podporuji ho. Neviděla jsem ho už roky. Naposledy jsem s ním mluvila přes telefon někdy před rokem, kdy zemřel můj otec. Michael se vždycky ozve, když se něco velkého děje v mém životě."

Kdo nejvíce ovlivnil Janet?
V nedávném televizním rozhovoru řekla Janet Jackson, že její bratr Michael byl pro ni vždy největší inspirací. Na otázku, kdo jí nejvíce ovlivnil, odpověděla: "První člověk, který okamžitě vyskočí v mé mysli, je můj bratr. Jeho talent, charisma, jak komunikuje s obecenstvem. To je dar od Boha. Dokáže lidi na jevišti navnadit, dává jim pocítit každou emoci ... on je prostě takový."

Vývoj událostí:
Porota předběžného výslechu poslala obsílku Christopheru Robinsonovi, který pracoval také jako jako fotograf pro Marca Schaffela. Ten by stejně jako Chris Tucker a jeho přítelkyně měl potvrdit, že rodina Gavina měla volný přístup do Neverlandu a mohli kdykoliv odejít. Tvrdí totiž, že byli v Neverlandu na nějakou dobu uvězněni. Říká se, že možná bude vypovídat i Chandler, který obvinil Michaela před 10 lety, a kterému je teď 23. Podle všeho se má dobře, studuje hudbu. Další možný svědek může být Mary Fisher, která napsala v roce 1994 článek do GQ "Byl MJ falešné obviněn", a která tvrdí, že má důkazy podporující její svědectví.


Vzhledem k tomu, že začíná být těžké se v případu orientovat, zde ovádím hlavní postavy, které se dosud objevily:

Gloria Allred - právnička z Los Angeles, několikrát ročně se snaží odebrat Michaelovi děti
Jim Anderson - šerif Santa Barbary
Stuart Backerman - minulý mluvčí Michaela Jacksona
Raymone K. Bain - nová (aktuální) mluvčí Michaela
Benjamin Brafman - jeden z právníku v týmu Michaela, skvělý právník
Firpo Carr - přítel rodiny Jacksonů, kdysi dělal mluvčího
Steve Cochran - jeden z týmu Michaela
Diane Diamond - reportérka Court TV, evidentně není na Michaelově straně
Mark Geragos - obhájce Michaela
H. Russell Halpern - obhájce otce údajné oběti, otec chce právo vidět syna, je na MJ straně
Geraldine Hughes - sekretářka Barryho Rothmana, právníka Chandlera z roku93, autorka knihy Redemption
Jamie Masada - majitel laugh factory klubu v LA, on seznámil Michaela a Gavina
Richard Matsuura - syn japonského investora, kterému měl Michael podávat víno. Vše popřel.
Rodney Melville - soudce předběžného slyšení
Leonard Muhammed - vysoký šlen islámské organizace, jejíž členové pracují jako ochranka pro MJ
Maureen Orth - napsala mylný a velmi poškozující článek do Vanity Fair o víně, které MJ dává dětem.
Brian Oxman - mluvčí rodiny Jacksonů
Christian Robinson - režisér, svědek na Michaelově straně
Marc Schaffel - bývalý producent Michaela, má ruce v porno průmyslu, což MJ nevěděl
Chris Tucker - herec, jeden z hlavních svědků v případu
Tom Sneddon - oblastní zástupce Santa Barbary, hlavní člověk proti Michaelovi
 23/3/2004
Michael je na Havaji.
Na fotkách lze rozeznat jeho děti Paris a Prince + MJ v přestrojení.

Soud bude bez Michaela.
2.4. se odehraje soudní stání, na kterém ovšem Michael nebude. V tento den by se mělo rozhodnout, kdy proběhne předběžné slyšení. Předpokládá se, že soud by měl trvat asi 60 dní, ale taky možná mnohem déle. 

Michael žaluje chlápka z New Jersey.
Jistý muž z New Jersey sehnal osobní věci Michaela a rozhodl se je vystavovat pro veřejnost. V jeho sbírce jsou osobní dopisy Michaela, hodně jeho poznámek a rukopisů, ale taky část spisu z roku 1993. Michael se rozhodl zažalovat ho za vniknutí do soukromí o cca 10 miliónů dolarů.

Outkast vyhráli "Cenu Michaela Jacksona".
Na Soul Train Music Awards vyhrála skupina Outkast Cenu Michaela Jacksona za nejlepší R&B/soul nebo rap hudební video. 


22/3/2004
Vyjádření obhájce Michaela.
Steve Cochran dnes vydal prohlášení, ve kterém reaguje na vyjádření ministerstva pro rodinnou péči. "Oceňujeme rozhodnutí ministerstva pro rodinnou péči NEZABÝVAT se jakýmkoliv vyšetřováním ohledně Michaela Jacksona. Je to správné rozhodnutí, protože Michael Jackson je milující otec, který se velmi dobře o své děti stará. Michael Jackson by tím neměl projít a my jsme rádi, že je konec."

Gavin napsal dopis soudu.
V něm píše: "Vzhledem k situaci, ve které se teď nacházím, nechci vidět svého otce." Jeho mladší bratr k tomu napsal: "Náš pravý otec nám nikdy nebyl opravdovým otcem. Můj nevlastní otec mi byl za poslední 2 roky více otcem než můj vlastní za 13 let." Matka k tomu napsala, že její děti se bojí otce natolik, že se na noc barikádují v pokoji. Otec Gavina dostal od soudu příkaz se k němu nepřibližovat, ale není jasné proč. Nejspíš proto, že se stojí na straně Michaela a to se jejich matce nelíbí.


18/3/2004
Gloria útočí, právníci odpovídají.

Gloria Allred opět napadla Michaela a obléhá úřady, aby mu vzali jeho děti. Oddělení péče o děti ji odpovědělo tak, že vše prošetřili a nenašli nic znepokojujícího. Proto Jacksonovi děti nechají a nevidí jediný důvod, proč by mu je měli brát. Allredová se tedy obrátila přímo na soud a na soudce, který je Michaelovi přidělen. Michaelovi by měly prý být děti odebrány z důvodu jeho chování v minulosti. Dnes dokonce uspořádala i tiskovou konferenci (viz. foto) Věří, že děti jsou v nebezpečí. Benjamin Brafman, Michaelův právník, se dnes vyjádřil k těmto obviněním. "Byl bych rád, kdyby se Allredová přestala míchat do věcí, které vůbec nezná, a které nejsou její věc. Měla by se přestat zviditelňovat na úkor Michaela Jacksona. Její postavení je bezohledné a podle mého názoru opovrženíhodné."

Lisa Marie mluvila o snatku s Jacksonem.
V australském rozhovoru se Lisa Marie vyjádřila o sňatku s Michaelem jako o pozici, ze které "nebylo úniku". "Cítila jsem se bezmocná v mnoha směrech - byla jsem součástí mocného businessu a viděla jsem věci, se kterými jsem nemohla nic dělat", řekla. Toho se chytl bulvár a na předních stránkách se začalo objevovat, že Lisa Marie byla svědkem zneužívání děti. Proto Lisa vydala prohlášení přes svého publicistu Paula Blocha: "Nemluvila jsem o nevhodném chování k dětem. Nic takového jsem nikdy neviděla. Mluvila jsem o našem manželství, jako o muži a ženě." 17/3/2004
Sneddon poslal Michaelovi dopis...
... ve kterém mu nabízí možnost být vyslechnut porotou u předběžného výslechu a ne aby odpovídal až na soudní obsílku, která by ho nutila jet vypovídat k soudu. Do 7.4. by se měl Michael rozhodout. Mnoho lidí ale říká, že by to nebyl dobrý krok, protože tím by Sneddonovi musel ukázat celou strategii obhajoby, a nejspíš i proto mu to Sneddon navrhl. 


12/3/2004
Sneddon má problém - nové poznatky k případu.
Zjistilo se, že vyšetřování, které očistilo Michaela, neproběhlo jen v Los Angeles, ale i v Santa Barbaře. Před vyšetřováním, které probíhá teď, vedl Sneddon jiné, a to od února 2003. Zřejmě proto si Michael najal právníka Geragose už tehdy. Sneddon zpovídal všechny svědky odděleně, a všichni z rodiny - Gavin, jeho matka i sestra, potvrdili, že jim Michael nijak neublížil, a že ho mají rádi. Také řekli, že Gavin NIKDY nespal s Michaelem v jednom pokoji, také že u nich VŽDY byla nějaké jiná dospělá odoba, takže de facto nebyl s Michaelem nikdy sám. Dle dnešní žaloby to bylo v době, kdy měl Michael Gavina zneužívat. Snedon poté nic nezveřejnil, protože nezjistil vůbec nic. Spis nechal v utajení. Teprve teď se zjistilo, že se Sneddon k případu vrátil o několik měsíců později a teď najednou všichni tvrdí, že Michael Gavina zneužíval. 
Sneddon teď tvrdí, že jeho předchozí vyšetřování bylo jen nějaké "předkolo" pro tohle vyšetřování a stále tvrdí, že třetí vyšetřování v Los Angeles (které Michaela naprosto očistilo) nebere v úvahu, protože to prostě není jeho okrsek. Problémem v této chvíli je, že obžalující strana nejdříve tvrdila, že je Michael skvělý, teď, že je neřád. To jistě hodně vyvrátí důvěryhodnost případu před soudem. Říká se, že se chce Sneddon vyhnout předběžnému slyšení, protože jeho případ je strašně slabý a neobstál by před soudcem, který by měl zhodnostit, jestli Michael půjde k soudu. Michael má na své straně výpovědi nekolika důvěryhodných svědků, kteří pro něj budou v případu nutnosti vypovídat, mezi nimi je i herec Chris Tucker nebo režiséf Brett Ratner. 

Bývalý člen ochranky vypovídá.
Člen Michaelovy ochranky, Mike LaPerruque, který pro Michaela pracoval od roku 2001 do roku 2003 naprosto popřel jakákoliv obvinění Michaela. "Setkal jsem se několikrát s tím chlapcem (Gavinem), a vždy jsem byl u Michaela. 24 hodin. Měl jsem klíče do Michaelova pokoje a neustálý přístup. Michael Jackson mi nikdy nezakázal do pokoje vstoupit. Nikdy jsem ho neviděl v posteli s žádným jiným dítětem, že s jeho vlastním. Když jsem se dozvěděl o tom, že prohledali Neverland, pomyslel jsem jen na jedno slovo - vyděračství." LaPerruque přestal pro Michaela dělat v červenci 2003. "Měl jsem strašně nabitý rozvrh a nestíhal jsem. Najednou mi zavolali, že Jackson někam letí a já musím být do hodiny na letišti. To se nedá zvládat dlouho. Nebál bych se nechat s ním vlastní děti. Michael je impulzivní, ale velmi praktický a střízlivý." Taky se vyjádřil ke zvěstem, že Michael nabízí dětem alkohol. "To by nikdy v životě neudělal. Někdy schovává alkohol do plechovky od sody, ale to jen proto, aby nebyl vyfotografován s něčím dospěláckým, jako pití alkoholu je."


8/3/2004
Mark Geragos volal do televize.
Mark Geragos a Geraldo Rivera se spolu bavili v TV Fox v pořadu 'At Large With Geraldo'. 

Riviera: Chtěl by jsi pro začátek říci nějaké prohlášení?
Geragos: Chtěl bych se vyjádřit k věcem, které se objevily v tisku a jsou naprosto mylné. Třeba fáma o tom, jestli ještě pracuji na případu, jestli Michael není na odvykací kůře ... chápejte, není nic špatného, když někdo nastoupí na odvykací kůru, ale Michael jel do Colorada, aby jeho děti viděly sníh a on si trochu odpočinul, což je skvělé. Michael má svůj život ve všech aspektech pevně v rukou. Bylo skvělé sledovat ho za poslední rok. Zbavil se lidí, kteří mu otravovali život, je pevně sepjat se svým týmem a to, že do svého týmu povolal i Bena Brafmana je skvělá věc. Nejen pro něho, Ben nám přinesl nové nápady a je skvělý právník. Raymone Bain je naše nová mluvčí. Neposlouchejte nikoho jiného než ji. Jen ona vám může říci, jak to je.

Rivera: Ano, vypadá, že je to naprostá profesionálka. Teď se tě ale zeptám na něco jiného. Je Michael závislý na lécích tišících bolest nebo na alkoholu?
Geragos: Ne, Michael má nad vším kontrolu, je nesmírně bystrý ...

Rivera: Odpověz na otázku.
Geragos: Ne, tyto zvěsti nejsou v žádném případě pravdivé.

Rivera: Vyhledal Michael odporníka na detoxifikaci?
Geragos: (smějě se) Ne, nevyhledal. Musím vám říci, že Michael nevyhledal žádného bylinkářem na detox. Je to jen něčí výmysl. 

Rivera: A byl zatčen ve Wal-Martu kvůli lyžařské masce?
Geragos: Tohle přece nedává smysl... myslíte si, že by pacient kliniky na detoxikaci organismu mohl být jen tak vypuštěn na procházku do obchodu? 

Rivera: Ale stalo se to?
Geragos: Ne. Je to jen další snůška lží. Čím šílenější, tím lepší.

Rivera: Psalo se něco o tom, že Debbie Rowe, Michaelova bývalá žena, byla u soudu kvůli svým dětem...
Geragos: Jednalo se o právo medializace a jistě se o tom ještě někdo vyjádří. Michael má k Debbie nejvyšší respekt a jsem si jistý, že je to i naopak. 

Rivera: Ale rodinný soud se něčím zabýval...
Geragos: Ano, ale nebudu zabíhat do podrobností. Ano, byl vydán soudní příkaz.

Rivera: Říkáš, že má Michael svůj život pevně v rukou. Znamená to, že se zbavil vlivu islámské organizace?
Geragos: Michael se obklopuje lidmi různých ras. Jájsem Arménec, Ben je Žid, Leonard Muhammed je členem Islámského národa. Michael se spoléhá na lidi okolo sebe, ale to neznamená, že konvertuje na jejich náboženství. 

Rivera: Nakonec, v jaké je teď Michael náladě?
Geragos: Ve velmi dobré. Právě jsme se bavili. Je samozřejmě zaujatý případem, ale taký svým rodičovstvím, proto odjel do Coloráda. Stará se o své finance, o svůj život. Prochází těžkým obdobím, ale zvládá to podle mě obdivuhodně dobře.

Rozhovory s Raymone Bain.
Nová Michaelova mluvčí, Raymone Bain, včera vystoupila ve 2 TV pořadech, kde mluvila hlavně o tom, o čem Geragos (zpráva nad tím), ale řekla také, že Michael se bude více více objevovat na veřejnosti a vyjadřovat se k případu. Také bude reagovat na zprávy v tisku. Právě se také rozhoduje, zda-li bude žalovat časopis Vanity Fair za článek o tom, jak Michael podával dětem alkohol. Tyto zprávy vyvrátili sami aktéři. 

Janet v rozhovoru pro Ebony.
V tomto čísle Janet dala rozhovor po delší době. Mluvilo se zejména o jejím novém albu "Damita Jo", soukromém životě a Superbowlu. Vyjádřila se také k incidentu, který se stal při odjezdu její rodiny ze soudu Michaela. "Můj bratr (MJ) a matka viděli policisty s psy, kteří táhli jednu dívky za vlasy a povalili ji na zem. Když se snažila vstát, vrazili do ní znovu, až zase upadla. Začali jsme na ně z auta křičet a to zabraly kamery. Média už ale neviděla jak se chovají ti policisté. Ty děti přece nedělaly nic zlého!"


29/2/2004
Michaela vyslýchala policie.
Zatímco Michael Jackson pobývá v Aspenu se svými dětmi, kde tráví dovolenou, dosal se do konfliktu s policií. Když šel se svými bodyguardy v přestrojení do obchodu, majitel obchodu si myslel, že byl přepaden a zavolal policii. Až policie dorazila, požádala Michaela, aby prokázal svoji totožnost. Michael sundal ze své hlavy šátek a to nejspíš stačilo pro určení totožnosti a šlo se domů. Michael je nicméně šokovaný, protože nejdříve ho nařkli z toho, že podstupuje detox ze závislosti na alkoholu a teď si o něm mysleli, že je lupič.

Cena pro LWMJ.
Martin Bashir dostal za svůj pořad "Living with Michael Jackson" cenu za televizní pořad roku v Anglii. Fanoušci s tím nesouhlasí, ale bashir se nechal slyšet, že je rád, že někdo jeho pořad konečně ocenil.

Bývalý fotograf promluvil.
Christian Robinson natáčel pořad "Living with Michael Jackson" a tvrdí, že Michael je alsolutně nevinný. Vystoupil s tím v televizi minulý týden. "Strávil jsem s údajnou obětí a jeho rodinou mnoho času. Vyzval jsem je, aby mi o tom řekli cokoliv na kameru, aby byli upřímní, a oni pořád jen mluvili o tom, jak je Michael skvělý a jak ho mají rádi. Nedává to smysl, když si uvědomíme, že v té době měl Michael Gavina zneužívat. Vlastně byli strašně vděční, že jim Michael pomáhá a brali ho jako pomoc od Boha. Chovali se jako rodina."

Michael vvškrtnut ze soudního procesu.
Pamatujete si ještě na kauzu z minulého roku, kdy nějací lidé žalovali Jackson 5 a Michaela za ukradnuté písně? Michael od začátku tvrdil, že do toho vůbec nebyl zatažen, a že vůbec neví, o co se jedná. Soudce mu dal za pravdu a rozhodl, že na Michaela se žaloba nevztahuje. 


24/2/2004
Poslední vývoj událostí:
Chris Tucker, známý herec, je zřejmě klíčový svědek v případu. On a jeho snoubenka často hlídali Gavina a jeho sourozence, protože Gavinova matka někde randila. Chris i jeho přítelkyně budou vypovídat o čase, který strávili s Gavinovou matkou. Navíc se všichni shodují, že to byl právě otec Gavina, který se o něj snažil v době nemoci starat, zatímco matka si užívala někde pryč se svým přítelem. Brat Ratner, režisér, k tomu řekl: "Vždycky jsem měl rád jeho otce, ale jeho matka byla zlatokopka." Mezitím matka Michaelových dětí, Debbie Rowe, podala k soudu návrh na svěření do péče jejich dětí. Zatím není jasné, zda-li se jedná o návštěvy nebo o celkovou péči. Jednala tak po několika marných pokusech mluvit s Michaelem o islámské organizaci, která ho teď obklopuje. Debbie je Židovka a bojí se, že by tito lidé měli na její děti špatný vliv. Mark Geragos, právník Michaela, požádal soud o zrušení zákazu podávat informace o případu, a to díky mnoha spekulacím, které se neustále objevují v tisku.
 


22/2/2004
Michael poslal vzkaz fanouškům:

Mým úžasným fanouškům a dětem na celém světě,
Jak víte, poslední měsíce procházím neuvěřitelně těžkými útrapami, které utíkají tak pomalu. A přesto, že vy víte, že se nemůžu vyjádřit k těmto závažným věcem a falešným obviněním, kterým čelím, chci vám vyjádřit svou vděčnost, moji nejhlubší lásku všem fanouškům, kteří mě podporovali a budou podporovat - vaše loajalita je věčná - jste mi tak drazí a já cítím vaši bolest. Vám všem, kteří jste znali pravdu od začátku, vám všem, kteří mě milujete bez podmínek - vaše láska mě léčí. Je to protilék na mou bolest a mou náladu. Přestože musím pokračovat v boji a vytrvat v těchto útrapách, budu posílen vaší láskou a péčí, které vyživují mou duši. Žádám vás, abyste počkali a viděli pravdu, až konečně vyjde na povrch. Miluji vás z celého svého srdce - teď a navždy.
S láskou, Michael.Michael popřel, že by se zúčastnil odvykací kůry.
Během posledních dnů se v bulvárním tisku objevilo, že Michael nastoupil na odvykací kůru na kliniku v Aspenu. Prý má potíže s pitím. Pravda je taková, že v Aspenu byl, ale jen proto, že jeho děti chtěly vidět sníh, a tak s nimi jel na menší dovolenou zalyžovat si. Michael k tomu řekl:

"Jsem otřesen. Nepřijel jsem do Colorada na odvykací kůru, ale jsem tu na pár dní se svými dětmi. Jsem znechucen všemi, kteří šíří tyhle lži. Můj tým a já uděláme všechno proto, aby jsme tyto lidi našli a postaráme se o to, aby se to už neopakovalo."
 


21/2/2004
Michael je žalován cestovní kanceláří.
Cynthia Montgomery, která zařizovala cestování Michaelovi, se nyní soudí o skoro 50.000 dolarů. Tvrdí, že jí Michael nezaplatil za její služby. To je pravda a Michael to nijak nepopírá. Cynthia se totiž soudí za den 20. listopadu 2003, kdy si Michael přes ní najal letadlo Xtrajet, aby mohl letět z Los Angeles do Santa Barbary vzdát se na policii. V tomto letadle bylo nalezeno kamerové odposlouchávání a proběhlo rozsáhlé vyšetřování. Michaelovi právníci se rozhodli nezaplatit jí, protože věří, že je v tom nějak namočená. Cynthia teď v TV povídá, jak má Michaela ráda, že vždy cestuje se svými dětmi a všichni milují jídlo z KFC.

www.mjjsource.com
Tohle by měl být nový oficiální web Michaela, který by měl být otevřen 1.3.2004. Zde budou zveřejněna exkluzivní prohlášení a rozhovory Michaela, jeho rodiny a dalších. Stránky mjnetworks.com a mjnews.us budou zavřeny.

Michael se vyučuje na univerzitě.
Na univerzitě Yale mají seminář s názvem: Sexualita a popkultura: Michael Jackson. Na tento předmět se může zapsat až 15 lidí a ti budou studovat Michaelova videa. Profesor Seth Clark Silberman tvrdí, že skrz videa lze vypozorovat jeho sexualitu a přeměnu jeho osobnosti do dnešní doby. Silberman také připravuje knihu o tom, jak Michael používá svůj vlastní život k prezentaci své hudby. Říká: "Jackson flirtoval se svými odlišnostmi a vždy z toho vzniklo něco nového." Dodává, že jeho dnešní obraz s mladými chlapci může být velmi dobře vykalkulovaný. "Nevěřím, že je Michael tak nezištný" říká.
 


18/2/2004
Michael jde do útoku.
Stále více lidí vystupuje v médiích s tím, že znají Michaela a celou situaci. Naštvaný Michael napsal dopis do televize, ve kterém říká:

"Před nějakou dobou jsem vydal prohlášení, kde jsem řekl, že jestli mě mí přátelé mají tak rádi, jak říkají, udělají mi velkou radost, když se nebudou tak hrnout do médií znepokojeni mým stavem. Tentokrát bych chtěl dodat, že se to vztahuje i na moji rodinu, jejich přátele a moje přátele."


Poslední vývoj událostí:
Bulvárnímu novináři se podařilo poprvé od začátku procesu vyfotit Gavina a jeho rodinu. Vypadá to, že zprávy o tm, že je na tom špatně a potřebuje ledvinu, jsou výmysly. Na fotkách vypadá, že naopak přibral a skáče s přátely přes plot. Na jedné fotce je dokonce s automatickou puškou.


15/2/2004
Pokračování u soudu.
V pátek se sešli právníci znovu u soudu, a obhájce Michaela, Geragos, poprosil o odložení předběžného slyšení, protože teprve teď dostal informace od žalující strany a potřebuje čas je prostudovat. Dostal asi 400 strany spisu důkazů. Obě strany se dohodly, že se k soudu vrátí 2.3.2004 a soudce určí datum předběžného slyšení. Teprve tehdy se rozhodne, jestli je případ natolik silný, aby pokračoval soud. Soudce se vyjádřil, že by rád viděl celý případ u soudu ještě před koncem roku. Dodal, že spis je stále tajný, ale jeho částečné zpracování se zveřejní během 14 dnů.
Mezi tím otec Gavina vede soudní spor o to, aby mohl vídat své děti. Manažer Michaela o víkendu opět popřel, že by měl Michael nějaké finanční potíže. Reagoval na zprávu v tisku, že Michael dluží americké bance 70 miliónů dolarů. Sami představitelé banky se k tomu vůbec nechtěli vyjadřovat.

Prince měl narozeniny.
Nejstarší syn Michaela Jacksona oslavil své 7. narozeniny.

Nové album The Jacksons...
... bude obsahovat tyto písně:

Enjoy Yourself
Show You The Way To Go
Goin' Places
Find Me A Girl
Blame It On The Boogie
Shake Your Body (Down To The Ground)
Lovely One
Heartbreak Hotel
Can You Feel It
Walk Right Now
State Of Shock
2300 Jackson Street
Nothin' (That Compares 2 U)
Don't Stop 'Til You Get Enough (Live)
 


11/2/2004
Michael nahrál vzkaz fanouškům.

Poslechnout si ho můžete zde:
http://www.mjjforum.com/forums/index.php?showtopic=24245

"Všem mým fanouškům. Miluji vás a děkuji za vaši lásku a podporu na celém světě. Mám rád svoje fanoušky. Jste mí přátelé, záleží mi na vás. Právě teď pracuji na něčem velmi důležitém... Miluji vás, děkuji."


Michael zavolal novináři.
Armstrong Williams je v USA známá postava (píše např. do Washington post) a tento týden byl v CNN dát rozhovor. Po rozhovoru mu zavolal sám Michael a poprosil ho o schůzku. Williams říká: "V minulosti jsem o Michaelu Jacksonovi řekl hodně špatných věcí, jsem zástupce médií, nevěřil jsem tomu. Michael se cítí podveden médii, řekl mi, že je nefér mluvit o něm v televizi, když ho neznáme. Zeptal se mě, zda by nebylo fér se s ním setkat a promluvit si, abych znal obě strany. Řekl - budeš mě poslouchat? Sejdeš se se mnou? A já měl jedinou možnost - říci ano. Nestává se totiž, že vám každý den zavolá Michael Jackson a vy jako novinář v rámci své bezúhonnosti mu musíte říct - ano, sednu si s tebou a pak zvážím obě strany." Takže Armstrong Williams se sejde s Michaelem Jacksonem v blízké době. "Chci být fér k němu a taky k lidem, ke kterým píšu. Tohle jsou velmi závažná obvinění. Víte, musím vám říct, že mě pořádně zasáhl. Muselo ho stát hodně odvahy mi zavolat po tom, co jsem o něm řekl na CNN. A už jen tohle říká něco o jeho charakteru. Já mu chci dát šanci, protože v tomto systému je nevinný, dokud mu někdo neprokáže vinu."

DVD Number Ones.
9.3.2004 vyjde v Evropě DVD Number Ones. Na DVD najdete nejen klipy, ale i povídání hostů (Beyonce Knowles, Mary J. Blige, Missy Elliot, Carson Daly, Shaggy, Pharrell Williams, Wyclef Jean, Quincy Jones..), ukázky z televizí a ze zákulisí, živá vystoupení, ukázky z předávání cen... Toto DVD je v USA už platinové, za více než 100.000 ptodaných kusů.

Vyjde nové CD The Jacksons.
Nové cédéčko The Jacksons s názvem "The Essential Jacksons" vyjde také 9.3. Na albu najdete 14 písní největších hitů, jako Enjoy yourself nebo Shake your body, ale i živou verzi Michaelova vystoupení z roku 1981 na Don´t stop till you get enough.

Výzva.
Vzhledem k tomu, že budu v budoucnu dost cestovat, protřebuji na tento web spolupracovníka, který by mě zastoupil v době mé nepřítomnosti. Požaduji spolehlivost, cit pro jazyk (jak český, tak anglický), znalost html a zájem o Michaela Jacksona. Prosím, kontaktujte mě se svými nabídkami. Pokud se do června 2004 nenajde nikdo, bude web od léta zavřen.


9/2/2004
Stephen King obraňuje Michaela.
Známý spisovatel ve svém příspěvku pro časopis Entertainment Weekly ukazuje na to, že Michael není považován za nevinného. "Co se snažím říci je" říká, "že v této zemi nemá člověk tak osobitý jako Michael Jackson šanci dostat férový soud a není považován za nevinného dokud se neprokáže vina."

Joe Jackson otevřel restauraci v Hollywoodu.
Otec Michaela otevřel restauraci nazvanou Katherine´s po matce Michaela. Ta přítomna nebyla, protože je na dovolené v Las Vegas. Ale několik rodinných příslušníků bylo přítomno. Jermaine Jackson se vyjádřil k incidentu Janet, ke kterému došlo na Super Bowlu a Joseph k tomu dodal "Rodina je v pořádku, teď si dáme nějaké jídlo."

Poslední vývoj událostí.
V Neverlandu bylo zabaveno 12 počítačů (hard disků), které byly analyzovány v Los Angeles. Soudce nepovolil u pátečního soudního stání přítomnost tisku a médií. Michael osobně k soudu nepřijde, není to potřeba. Na celém světě zatím probíhají protestní akce fanoušků, na jednu z nich dorazila i Karen Faye, Michaelova přítelkyně a spolupracovnice. Zjistilo se také, že matka údajné oběti pobývala v blázinci v roce 1998 a její vlastní ex-manžel ji popisuje jako osobu neschopnou úsudku.
 


6/2/2004
Vykoupení - Pravda za obviněním Michaela Jacksona.

Tak knihu s tímto názvem právě vydala v USA Geraldine Hughes, bývalá sekretářka Barryho Rothmana, jenž byl obhájcem Jordyho Chandlera, chlapce, který před 10 lety obvinil Michaela ze zneužívání. Oficiální webová stránka slibuje, že tato kniha odhalí šokující události v případu - jako například nahrávku, která prokáže Michaelovu nevinu.
Knihu seženete na Amazonu
http://www.amazon.com/ za 25 dolarů.
Více info na
http://www.branchandvinepublishers.com/ a http://www.mjredemption.com/

Rozhovor Bretta Ratnera.
Časopis "Interview" v únorovém čísle vytiskl rozhovor Michaela Jacksona a jeho přítele, Bretta Ratnera (režisér) a Michael hlavně mluví o svých začátcích s Jackson 5 a své oblíbené muzice. Typ rozhovoru, na který fanoušci dlouho čekali. Výběr:

BR: Jakou první práci jsi v životě dostal?
MJ: První práci? Tak to už si asi nepamatuji. Bylo mi asi 6 let a nejspíš to bylo v klubu Mr. Lucky´s.

BR: A jak jsi tu práci dostal?
MJ: Nevím, můj otec by to věděl. Já byl moc malý.

BR: Kdy jste se skupinou poprvé prorazili?
MJ: Když jsme podepsali smlouvu s Motownem. Předvedli jsme se v Detroitu i Berryho Gordyho. Byli tam všichni - Diana Ross, Smokey Robinson, the Miracles ... a my zpívali hned vedle bazénu v Berryho domě a po představení nám všichni tleskali a Berry řekl: "Kluci, máte smlouvu".

BR: Takže tenhle den si pamatuješ.
MJ: Ano, jistěže ano...

BR: Jaké kvality ti pomohly dostat se tam, kde jsi?
MJ: Víra a odhodlání. A hodně praxe.

BR: Co bys udělal ve své kariéře jinak, kdybys mohl?
MJ: Co bych udělal jinak ... Nech mě přemýšlet ... asi bych více nacvičoval ...

BR: Ale vždyť ty jsi hrozně moc cvičil! (Michael se směje) Co nejdůležitějšího ses naučil?
MJ: Abych nevěřil každému v tomhle byznysu. Je tu hodně žraloků. A nahrávací společnosti kradou, podvádějí tě. Musíš je prověřovat, a když není vše v pořádku, musíš se proti tomu postavit. Myslí si, že vás můžou využívat a zapomínají na to, že ty jsi ten, kdo společnost vytvořil a ne naopak. Bez talentů by byly nahrávací společnosti jen hardware.

BR: Jaké jsou tvé nejoblíbenější alba?
MJ: Čajkovského Louskáček, největší hity Claude Debussyho. Miluji album Marvina Graye - What´s going on, Jamese Browna - Live at Apollo, hudba z filmu The sound of music.

BR: A co alba z této doby?
MJ: Je těžké si vybrat, protože alba dnes mají jeden dva skvělé songy a zbytek nestojí za nic.

BR: A starší styly?
MJ: Stevie Wonder je génuis, alba jako Talking book nebo Living for the city - fantastické. Když jsem slyšel tuhle muziku, pomyslel jsem si - tohle můžu dělat taky.

BR: Opravdu?
MJ: Opravdu. Když v 70 letech začali Bee Gees, brečel jsem. Znal jsem každou jejich notu, každý nástroj. A pak vystoupili v Saturday night fever a já si řekl - to je ono. Vím, že to taky dokážu. Začal jsem psát písně pro Thriller. Billie Jean, Beat it ... prostě jsem psal a psal a psal. Byla to zábava.

BR: Měl jsi na stěně nějaké plakáty, když jsi byl mladý?
MJ: No jistě! Brooke Shields byla všude. Moje sestry si mě kvůli tomu dobíraly.

BR: Jaké nejlepší show si v životě viděl?
MJ: James Brown, Jackie Wilson. To jsou ti nejlepší, naskakuje mi z nich husí kůže.

BR: Máš nějaké oblíbené písničky?
MJ: Jakékoliv od Motownu, Yesterday od Beatles, jakékoliv od Supremes. 60 léta měla takový zvláštní náboj. Jednoduché, ale silné melodie.

BR: Co bys poradil lidem, kteří chtějí prorazit v hudbě?
MJ: Aby si věřili. Studujte ty nejlepší a staňte se ještě lepšími. Buďte jako vědci. Analyzujte. Analyzujte.

BR: A říkal jsi mi, že by se neměli vzdávat.
MJ: Nezáleží na okolnostech - nikdy se nevzdávat. Lidé si vás budou dobírat, říkat vám, že to nezvládnete. Ale vy si musíte věřit. Přesně takhle se smáli mnoha skvělým lidem - Thomas Edison, Henry Ford byl podle nich ignoratnt a Walta Disneyho vyhodili ze školy. Ale tito lidé utvářeli kulturu, zvyky a to, jak dnes myslíme.
 4/2/2004
Janet povolily šaty na jevišti.
Janet Jackson, sestra Michaela, vystoupila na finálovém utkání amerického fotbalu "Super Bowl", společně s Justinem Timberlakem. Janet na konci povolil oděv, a když se Justin dotkl jejího kostýmu, odhalilo se její pravé ňadro. Toto odhalení nebylo plánované a Janet takto viděla více než 140 miliónů lidí. Justin se omluvil Janet a Janet se pak omlouvala každému na potkání, od MTV k CBS, která přenos přenášela.
Obrázek zde vzhledem k úctě k Janet neuvidíte.
 


1/2/2004
R.Kelly se nesmí setkat s Jacksonem.
Zvláštní. Soudce v Chicagu zakázal R.Kellymu setkat se s Michaelem Jacksonem po dobu, na kterou Kellymu dovolil navštívit ceny Grammy. Nikdo neví, proč mu něco takového zakázal, když R.Kelly se s Michaelem vůbec neplánoval setkat. Navíc Michael se na cenách neukáže a není tedy jasné, proč by se s ním neměl R.Kelly setkat. Kelly je obviněn z rozšiřování dětské pornografie a čeká na soud.

Marc Schaffel byl prohledán.
Bývalý Michaelův spolupracovník, Mark Schaffel, který produkoval píseň "What more can I give" byl prohledán policií v jeho vile v Los Angeles. Nikdo neví, jestli to má nějaké spojení s Michaelem. Schaffel v minulosti produkoval nějaké porno a Michael se s ním rozešel, když se to dozvěděl.

Bude další soud natáčen?
Soudce Rodney Melville se právě rozhoduje, zdali příště do soudní síně při procesu s Michaelem vpustí kamery. Jedná na základě oficiálního dotazu, který vznesly hlavní televizní stanice a noviny Court TV, Fox News Channel, NBC, ABC, CBS, CNN, the New York Times, Los Angeles Times a Associated Press.
 


29/1/2004
Number Ones nejúspěšnější u Sony.
Michaelovo album "Number Ones" společně s albem "Dangerously in love" od Beyonce je podle Sony Music jejím nejúspěšnějším počinem za poslední čtvrtletí. Přes nízkou reklamu a nízké režijní náklady se obě alba prodávaly velmi dobře a Sony díky těmto albům zvýšila svou ziskovost. Number ones je v prodeji asi 2 měsíce a zatím se prodalo kolem 4 miliónů kusů. Stále zůstává v žebříčku 10 nejprodávanějších alb na světě a Michael sám na něm vydělal už přes 20 mil. dolarů.
 


27/1/2004
Debbie popřela, že by chtěla děti zpátky.
V anglickém bulvárním tisku nedávno vyšlo, že se matka dětí Michaela Jacksona, Debbie, o své děti bojí a chce je dostat do své péče. Její strach měla vyvolat přítomnost muslimů u jejích dětí, které jsou židovského původu. Poté, co tato zpráva proletěla celý svět a usídlila se i v českém bulváru, Debbie zavolala do rádia KNBC v Los Angeles a řekla, že to jsou jen "zlomyslné a ubohé lži".

Paris a Prince byly vyslýcháni.
Organizace na ochranu dětí na začátku tohoto měsíce vyslechla Michaelovy děti - Prince (6) a Paris (5). Přítomny byly také chůvy, které byly také vyslechnuty. Vše zavinila advokátka Gloria Allred, jejíž sportem začíná být vznášení obvinění vůči Michaelovi, že se nedokáže o děti starat. Allredová podává na Michaela oznámení alespoň 4x do roka.
 


26/1/2004
Píseň na podporu Michaela.
Mnoho amerických umělců se rozhodlo, že na podporu Michaela nazpívají píseň. Mezi jinými např. Brandy, Chaka Khan, M.C Hammer, Vanilla Ice, Paris Hilton, Beyonce nebo 50 Cents. Připravuje se tisková konference, která bude v přenosu někdy kolem poloviny února, kde se upřesní podrobný soupis účinkujících a datum vydání písně.
 


25/1/2004
Janet nemůže veřejně podpořit bratra.
Janet Jackson, sestra Michaela, měla vystoupit na Super Bowlu a na protest si chtěla obléct triko s obrázkem Michaela a nápisem "nevinný". Pořadatelé ji to ale zatrhli.

Poslední vývoj událostí.
Policisté z 16.1. byli obviněni mnoha lidmi, že se chovali jako zvířata a jejich násilí přesáhlo jejich kompetence. Když Michael vyšel ze soudní síně a fanoušci začali bláznit, neváhali do fanoušků kopat a mlátit je. Nestěžují si jen fanoušci, ale i reportéři. Někteří byli dokonce napadeni i psy. To se po mnoha stížnostech začíná vyšetřovat. Média zatím začala řešit, co že to Michael měl vystavené na krku místo kravaty. Nejedná se o anglické královské ocenění, ale o srbskou medaili - Řád bílého orla, který byl vytvořen králem Milanem I. v roce 1882.

Miss Cast Away bude mít premiéru.
Film, který Michael točil minulé léto, bude mít premiéru v Utahu na filmovém festivalu Sundance. Jedná se o 90minutovou komedii, kterou režíroval Bryan Michael Stoller. Michael si zahrál parodii na svou roli v Mužích v černém, a vystoupil jako "Agent M". Michael je na plátně asi 15 minut a pak provází jeho hlas celým filmem. "Je jako Obi-Wan Kenobi" řekl režisér. Stoller se taky vyjádřil k procesu s Michaelem, který právě probíhá. "Strávil jsem s Michaelem a jeho rodinou mnoho času. Michael miluje děti emočně, ne fyzicky. Naprosto věřím v jeho nevinu. Moc se těším na náš nový projekt - film "They Cage Animals at Nigth", příběh o sirotkovi. Michael ten film financuje a jeho cena bude asi 20 miliónů."
 


24/1/2004
Michael nejpopulárnější v Anglii.
Michael Jackson se dostal mezi 10 nejpopulárnějších lidí v Anglii. U 2500 Britů proběhl v posledních dnech výzkum, dle jehož vyhodnocení je Michael Jackson 4. nejpopulárnější hvězdou v Anglii. Před ním stojí David Beckham, Brad Pitt a Justin Timberlake. Za ním zase Jennifer Lopez, Robbie Williams, Orlando Bloom, Britney Spears, Keanu Reeves a Angelina Jolie.

Chůva promluvila.
Michaelova chůva Grace Rwarmba poskytla rozhovor msnbc.com, ve kterém popřela, že by Michaela seznámila s islámským hnutím. "Já to nebyla, a ani Jermaine (Michaelův bratr) to takynebyl." Sama se ale nevyjádřila k tomu, zdali je muslimka.
 


22/1/2004
Rozhovor s právníkem Michaela, Benjaminem Brafmanem na CNN.

Zlobíte se na Michaela, že po soudu vyskočil na auto a předváděl se svým fanouškům?
BB: Všichni si myslí, že to tak bylo.

Jak to tedy bylo?
BB: Fanoušci se na nás tlačili ze všech stran. Byla to docela nebezpečná situace. A všichni ti lidé chtěli - někteří přijeli až z Japonska, Německa, Polska a spali v ulicích - chtěli vidět Michaela. Spadly tam všechny ploty. Michael Jackson si vylezl na auto ze dvou důvodů. Za prvé, chtěl ukázat respekt všem těm lidem, kteří tam za ním přijeli. Za druhé, když to udělal, lidé odstoupili, aby na něho lépe viděli - a krize byla zažehnána. Říkají, že Michael znevážil soud, že nemá respekt. On takový vůbec není. Je to člověk, který prostě nemyslí zkorumpovaně.

Ale Michael přijel k soudu pozdě - to není znevážení?
BB: Michael byl připraven už v 5 ráno. Ale pohybovat s Michaelem Jacksonem je jako pohybovat s prezidentem Spojených států. Lidé jsou šílení, nenechají ho jít. On s tím nemá nic společného. Michael nechtěl toho soudce naštvat. Cítí k němu velký respekt, protože už minulosti dokázal, že je to férový muž.

Mark Geragos na něj křičel, aby z toho auta slezl...
BB: Jistě, byla to nebezpečná situace. Říkám vám, byl jsem uprostřed toho všeho. Bál jsem se těch lidí, protože to byla jen otázka několika sekund, aby prolomili všechny bariéry, povalili policisty a vrhli se na nás.

Mnoho spekulací je kolem islámské komunity, která se teď kolem Michaela pohybuje. Jaký mají vliv na jeho život?
BB: Nemám ponětí, jestli na něho mají nějaký vliv. Nezkoumal jsem to. Jsou přítomni v ochrance. Upřímně, já nejsem jejich fanouškem - moje rodina žije v Izraeli - jsem pyšný Žid. Nestarám se o ně. Ale řeknu vám, že kdyby tam to ráno u soudu nebyli a o bezpečnost se starala jen policie, nedopadlo by to dobře. Já nevím, co se děje v Michaelově osobním životě. To není moje záležitost. Já jsem přišel Michaela Jacksona obhajovat, ne svádět ho na víru. Pokud se jedná o ochranku, vedou si moc dobře. Necítím tady žádný špatný vliv.

aká bude vaše strategie obhájce?
BB: Nemůžu vám říci fakta. Snažím se obcházet médie a v té záplavě informací si zachovat nadhled. Nemám ale svolení vám něco vyzradit.

Myslíte si, že máte dobrého soudce?
BB: Je skvělý, je fér. Má dobrý temperament, rád si vyslechne obě strany.

A kdybyste měl na škále od 1 do 10 obodovat obtížnost tohoto případu?
BB: Michael Jackson není celebrita. Je to světová super star. Když jste tak slavní jako on, je to dost obtížné, ale ne jako výsledek případu. Mluvím o výbušnosti. Mám ho rád a udělám vše, abych mu pomohl.


Módní kritik obdivuje Michaela.
"No nevypadal skvostně?" odpověděl na otázku, jak se mu líbil oblek Michaela Jacksona u soudu, Blackwell. "Velmi klasicky a elegantně. Jeho vlasy jsou obvykle hodně vyfoukané, ale tentokrát to bylo báječné."

Francouzska spala s Michaelem?
Podle časopisu Globe má Michael francouzskou milenku Joanu Thomae, 20letou modelku, která prý od března žila v Neverlandu.
 


19/1/2004
Number Ones je nejprodávanější na netu.
Podle hitparády Billboard je Michaelovo album "Nmber Ones" nejprodávanějším albem na internetu. Vyhouplo se z 39. místa na první pozici. V Anglii se drží na 2. místě a v Austrálii na 7.

Oprava včerejší zprávy: 13.2. se teprve rozhodne, který den bude nařízen předběžný výslech a projednání důkazů.

Geller tvrdí, že hypnotizoval Jacksona.
Známý psychotronik Uri Geller tvrdí, že před 3 lety zhypnotizoval Michaela s jeho svolením. "V hypnóze jsem se ho zeptal na jeho vztah k dětem, jestli je sexuálního rázu. Odpovědl, že ne, že jeho vztah k dětem je velmi hezký. Jsem dobrý hypnotizér a Michael byl v těžké hypnóze a nelhal. Dokážu poznat, když někdo lže a on ani nemohl." Geller taky dodal, že mu Michael nedal svolení, aby se na tuto otázku zeptal. "Byl jsem zvědavý - zrovna jsem ho měl představit své rodině a potřeboval jsem znát pravdu."
 


18/1/2003
Pokračování v únoru.
Další Michaelův soud se odehraje 13.2. 2004 v 8:30 ráno a zatím není jisté, jestli se ho zúčastní i sám Michael. Bude se jednat o předběžný výslech, u kterého se soudce rozhodne, jestli je dost důkazů, aby soud pokračoval.
 


17/1/2003
Nová posila.
Do právnického týmu přibyl další právník - Ben Brafman, vedoucí firmy Brafman & Ross v New Yorku. Michaelův právník Geragos se k tomu vyjádřil:
"Jsem rád, že vám můžu oznámit rozšíření našeho týmu. Můj přítel Benjamin Brafman se mnou bude spolupracovat a bude se mnou řídit případ. Michael a já jsme se dohodli na rozšíření týmu, abychom pracovali co nejefektivněji. Cítím k Benovi obrovský respekt a obdivuji ho."

Fanoušci v Neverlandu.

Fanoušci, kteří přijeli podpořit Michaela k soudu, dostali pozvání do Neverlandu. Nutno dodat, že většina toho využila a strávila tak 3 hodiny v Neverlandu, kde dostali pohoštěním a mohli se bavit podle svého. Michael s nimi nejel, po soudu si jel domů odpočinout se svou rodinou. Podle svědků je Neverland zanechán ve stavu, ve kterém ho Michael opustil. Dokonce jsou tam vánoční ozdoby.

Petici americké ambasádě za Michaela můžete podpořit zde:
www.petitiononline.com/SUFM2004/petition.html


16/1/2004
Michael Jackson u soudu.

Právě před pár chvílemi Michael opustil soudní budovu. Michael přijel k osudu s 15 min. zpožděním, za což ho soudce pokáral. Nebylo ale dost dobře možné projet davy fanoušků na čas. U soudu řekl, že se cítí nevinen ve všech bodech obžaloby a mohl jít. Na podporu mu přijela celá rodina včetně Janet. Soudce stanovil přelíčení na 13.2.2004 a poté Michael odešel. Na zpáteční cestě vyskočil na kapotu svého auta a mával fanouškům. Více podrobností později.


13/1/2004
Setkání rádců.

Včera se sešli Michaelovi právníci, rádci, účetní a manažeři v Beverly Hills hotelu v Kalifornii. Mezi zúčastněnými byl Michaelův manažer Charles Koppelman, právník Zia Modabber, členové právnického týmu Marka Geragose a Leonard Muhammad, člen NOI (Nation of Islam). Koppelman byl otázán médii, zda NOI vede celý tým, jeho odpověď byla ne. Cílem jejich jednání byla strategie u soudu, bezpečnost a peníze. Před hotelem se sešli fanoušci a média. V hotelu se také nacházel Donald Trump. Nebyl členem setkání, ale na otázku, co si o tom všem myslí, odpověděl: "Myslím, že se snaží z Michaela jen vytáhnout peníze, je to ostuda." Po setkání se také objevila Debbie Rowe, Michaelava exmanželka.

Tisková konference.

Včera večer proběhla tisková konference před vchodem do domu Jacksonovy rodiny v Encinu. Jermaine Jackson vlastně jen řekl, že rodina stojí za Michaelem a poděkoval za přízeň fanoušků. Ti plánují jet v karavaně na podporu Michaela z města Las Vegas, přes San Diego, Long Beach, San Fernando Valley, Carson, Costa Mesa, Riverside, Los Angeles a Pasadenu do města Santa Monica na Michaelův soud.

V soudní síni zakázány kamery.
Soudce s konečnou platností zakázal kamery, ale 60 zástupců médií k soudu bude připuštěno.
 


12/1/2004
Fanoušci přijedou podpořit Michaela.

16.1.2003 se odehraje první slyšení Michaelova případu u soudu. Začátek je v 8:30 a konec by měl být v 9:15 ráno (našeho času až ve večerních hodinách). Připravuje se velká akce fanoušků, kteří přijedou v karavaně do města Santa Maria. Vypadá to, že soudce nařídil veřejný soud, takže k soudu vpustí 120 zástupců médií a 60 lidí z veřejnosti.

Geragos, Michaelův právník, řekl, že Michael má na některá data neprůstřelná alibi. Spekuluje se, že vypovídat by měl i herec Christ Tucker, který byl s Michaelem v době, kdy měl údajně dané dítě zneužít. Zjistilo se, že matka dítěte obešla několik právníků v zemi, kteří ale její případ odmítli pro chybějící důkazy. Až oblastní prokurátor Sneddon ji vyslyšel.

Tomu Michael vrátil pas, který mu byl zapůjčen za 2 týdny, kvůli plánované cestě do Anglie. Ta byla ale pro hrozbu teroristických útoků na letadla mezi UK A USA zrušena.

Michael se mezitím přestěhoval do Beverly Hills. Dům byl ale pronajat už dříve a Michael v něm bydlí od prosince 2003. Má 9 ložnic, diskotéku a bowling. Pronájem stojí 100.000 dolarů na měsíc a Michael ho zatím pronajal na rok s možností ho později odkoupit. Podle kamaráda Marka Lestera se Michaelovi zatím po Neverlandu nestýská.


8/1/2004
Michaelův nový dům.

Michael si koupil (podle některých zdrojů pronajal) tento dům v Beverly Hills, kde se teď nachází.


7/1/2004
Rozhovor S Markem Geragosem.
Právník Michaela dnes podal interview a zde jsou vybrané otázky:

MSNBC: Kdo se teď stará o záležitosti Michaela Jacksona?
Geragos: Stejná osoba, která se o jeho případ stará od začátku - já.

MSNBC: Šéf NOI, Leonard Muhammad, se objevuje kolem Michaela, jaká je jeho role?
Geragos: Leonard Muhamad je Michaelův poradce. Nepracuje se mnou a není můj šéf, jak se psalo v tisku. Není to právník.

MSNBC: Stojíte za Michaelem, když řekl, že ho policie trápila?
Geragos: JIstě, stojím za ním a věřím mu.

MSNBC: Co říkáte na prohlášení šerifa, že na Michaela podá obvinění, když se to neprokáže?
Geragos: Šerif je pitomec. Řekl, že Michaelovo interview "60 minutes" bere jako formální stížnost. Jaká hloupost. Snaží se snad změnit první dodatek ústavy?

MSNBC: Má Michael špatný úsudek?
Geragos: Michael má dětské srdce a chce být naprosto nezkažený. Pro někoho to může být špatný úsudek. Má dobré srdce a nikomu by neublížil - tak proč by se měl měnit?

MSNBC: Jak se vlastně má?
Geragos: Michael se má dobře. Obdivuji ho za to, jak se drží. Vím, že v rodině už si to vybralo svoje oběti a to mě mrzí, ale on se z toho dostane. Je nevinný a nepůjde do vězení.


Frank Dileo obhajuje Michaela.
Bývalý manažer Michaela včera dal rozhovor, ve kterém řekl, že pevně stojí za Michaelem. "Strašně jsem se naštval, když tohle všechno začalo. Michael není vinen - je vinen jen v očích tisku. Jistě, někdy je trochu výstřední, ale to jsou všichni opravdu nadaní lidé. Michael je skvělý člověk, který by nebyl schopen nikomu ublížit. Ten soud by měl být tajný - bez televizí a tisku. Lidé z něho jen těží peníze."


6/1/2004
CBS Speacial.
Byl odvysílán speciální program na CBS TV nazvaný "Number 1's Special". V něm mnoho hvězd obdivovalo Michaelovu kariéru, a hlavně písně na albu Number Ones.

"Ten svítící oblek v klipu Rock with you je skutečně nádherný. On byl prostě nádherný."
Mary J. Blidge

"To bylo poprvé, co si Michael šáhl do rozkroku. Jako by nám chtěl říct: já si můžu dělat, co chci!"
Missy Elliot (o klipu Bad)

"Pokud jste zpěváci, měli byste studovat Michaela Jacksona. Mělo by to být povinné."
Jill Scott

"Smooth Criminal je moje nejoblíbenější video. Podle mého názoru je to nejlepší video, které kdy udělal".
Jennifer Lopez

"Strašně mě ovlivnil. A taky Britney Spears, a taky Justin Timberlake, Usher a Ginuewine byli velmi ovlivněni, to jde vidět."
Mya

"Vztah mezi ním a tou dívkou byl tak sexy, že jste prostě chtěli být ona".
Beyonce (o klipu The way you make me feel)

Poslední vávoj událostí:
Vypadá to, že zatím nevvětší chybou opozice je časové období, kdy měl Michael činy spáchat. Ukazuje se, že by musel být tak smělý, aby chlapce zneužíval ve stejný den, kdy s ním natáčel Bashirovo interview. Navíc v jednom případě u toho Michael ani nebyl! V dané době, která je udaná v žalobě, byl mimo stát na návštěvě u známého. Očekává se, že porota, která bude o Michaelovi rozhodovat, bude zastoupena ve stejném počtu bělochů a černochů. To je ale problém, protože v Santa Barbaře skoro žádní černoši nejsou. Jermain Jackson vysvětlil v rozhovoru pro NBC problém s islámskou NOI (nation of islam). Podle něj bylo pár mužů z NOI najato, aby chránili Michaela, protože po obvinění ze zneužívání mu pár lidí vyhrožovalo smrtí. "Platíme jim, aby dělali práci osobních strážců, ne aby se modlili".
Vyskytují se zprávy, že Michael trpí nemocí lupus, která nepříznivě ovlivňuje jeho kosti a kůži. To Sneddon věděl, protože Michaelův doktor už vypovídal v roce 1994. Pokud je tohle pravda, neměl právo mu dát želízka, protože věděl, že to Michaelovi ublíží. Michaelův právník Mark Geagos se dal slyšet, že Michael je heterosexuální muž, což vypadá, že obhajoba bude zahrnovat i výpovědi bývalých partnerek Michaela. Sám řekl, že Michaela vyslýchat nechce, ale to nejspíš udělá Sneddon.


1/1/2004
Poslední vývoj událostí
Proslýchalo se, že si Michael Jackson dal zaplatit za svůj nedávný rozhovor pro CBS, a to rovný 1 milión dolarů. Mluvčí televize CBS to včera rezolutně popřel: "CBS si nenechává platit za svá interview".
Pro reportéry byla puštěna páska, kde policisté Michaelovi radí, jak si sednou pohodlněji, aby ho nebolely ruce od pout. Poté Michael požádal o puštění klimatizace a to mu splnili. "Panu Jacksonovi se nedá věřit. Začneme to vyšetřovat." řekl šerif. Členové Michaelovy rodiny k tomu řekli: "Nahrávky, které policie předvedla, se vůbec nevztahují k obviněním, které podal Michael. Ukázaly jen to, co dělali policisté, když na ně byly namířeny kamery. Co dělali mimo ně, na nich není. Doufáme, že vše bude vyšetřeno." Právník MJ Geragos dal vědět, že má velkou radost, že policie konečně začne vyšetřovat toto nepatřičné chování.
NOI (organizace islámského národa) se prý měla začít starat o veškerý Michaelův majetek, to ale jak Michael, tak NOI popřeli. "Michael Jackson se o svůj byznys stará sám". Mezitím bylo v americkém tisku řečeno, že Michael je vlastně už dlouho ženatý. Jeho ženou má být islámská pianistka jménem Alisha, členka NOI. Toto zatím nebylo potvrzeno jednou ani druhou stranou.
Po odchodu Stuarta Backermana, bývalého mluvčího Michaela, vydal Michaelův publicista Kevin J. McLin Sr. prohlášení, kde tvrdí, že Backerman byl vyhozen, protože mluvil s tiskem bez povolení Michaelova právníka. To Stuart popírá, a tvrdí, že sám odešel.


Number Ones 8. nejprodávanější roku 2003 v Anglii.
1 Life For Rent - Dido 2,168,000
2 Justified - Justin Timberlake 1,300,000
3 Stripped - Christina Aguilera 1,150,000
4 Gotta get thru this - Daniel Bedingfield 1,030,000
5 Come away with me - Norah Jones
6 Permission to land - Darkness 1,027,000
7 Rush of blood to the head - Coldplay
8 Number ones - Michael Jackson 961,000
9 Busted - Busted
10 In Time Best Of - REM