Archív zpráv 2003

30/12/2003
Stuart Backerman rezignoval.
Mluvčí Michaela Jacksona, Stuart Backerman, včera rezignoval na svou funkci a již nepracuje pro Michaela.

"Odešel jsem, protože se nedokážu vyrovnat s novou strategií Michaelova týmu. Chtěl bych jen říci, že miluji Michaela Jacksona a jeho fanoušky."

Number Ones je 5. nejprodávanější album na světě.
Alba se prodalo kolem 2 milionu kusů v Evropě, 2 milionu v USA a Austrálii, a kolem 3 milionů v Asii, jižná Americe a Africe. Podle asociace světového prodeje je album na 5. místě světového žebříčku. Do žebříčku se zapojilo i Česko.
Michael na tomto albu doposud vydělal asi 20 miliónů dolarů.

Rozhovor sledovalo 18 miliónů američanů.
Michael včerejší rozhovor pro CBS sledoval rekordní počet diváků a zajistil tak televizi CBS první příčku.
 


29/12/2003
Rozhovor "60 minutes".

Ed: Jaká je tvoje reakce na obvinění, které proti tobě vznesl oblastní prokurátor Santa Barbary - že jsi obtěžovat toho chlapce?
Michael: Není to pravda. Raději bych si podřezal zápěstí, než bych ublížil dítěti. Byl jsem potupen. Tohle bych nikdy nebyl schopen udělat.

Ed: Znáš to dítě?
Michael: Ano.

Ed: Jaký jsi měl s tím chlapcem vztah?
Michael: Pomohl jsem mnoha dětem, nemocným leukémií, rakovinou ... je to jeden z mnoha.

Ed: Takže, když se stavil na návštěvu, co dělal? Co jsi dělal ty?
Michael: Když jsem ho poprvé viděl, byl bílý jako sníh a bez vlasů z chemoterapie, vypadal vychrtlý, bez řas a obočí. A byl tak slabý - z jednoho pokoje do druhého jste ho museli přenášet nebo převážet na vozíku. Snažil jsem se mu dát dětství, život, protože jsem se cítil špatně. Já tu šanci neměl, víte? Věděl jsem jaké to je - ne být nemocný - ale nemoci si užít dětství. Takže takovým dětem rozumím, cítím s nimi.

Michael řekl, že pomáhal chlapce uzdravit, bral ho na svá oblíbená místa v Neverlandu.

Michael: Nikdy nelezl na stromy. Vzal jsem ho ke svému oblíbenému stromu a pomohl mu na něj vylézt. Řekl jsem mu - je to část tvého dětství, musíš tam vylézt. Když jsme vylezli nahoru a dívali se dolů do větví, bylo to magické. Jemu se to líbilo. Chtěl jsem, aby měl život, protože lidé mu řekli, že zemře. Jeho rodiče připravovali pohřeb, tak špatné to bylo. Já se snažil změnit jeho mentalitu.

Ed: Co jsi cítil, když tě přivezli na policii, v poutech, vzali tvé otisky, fotku, která obletěla svět?
Michael: Chtěli mě znevážit, vzít mi moji hrdost. Ale já přešel celý ten systém s nimi a nakonec jsem chtěl ukázat světu, že je vše v pořádku, i když jsem byl hluboce raněný.

Ed: Co se stalo, když tě zatkli? Co ti dělali?
Michael: Měli mi vzít otisky, tak jako každému jinému. Zacházeli se mnou velmi tvrdě. Moje rameno je vykloubené, doslova. Velmi mě to bolí.

Ed: To pro to, co se stalo na policii?
Michael: Ano. Na policii. A to, co mi udělali ... když se podíváte na moje ruce, pochopíte to. Jsou nateklé a plné modřin. Ale to nechci říkat. Však to uvidíte.

Ed: Jak to dělali?
Michael: Zapli mi pouta do takové pozice, o které věděli, že to bude bolet, a ovlivní to záda. Potom jsem se zeptal, jestli můžu na záchod. Řekli, jasně, je to za rohem. Jak se za mnou ale zavřely dveře, zamkli mě tam na 45 minut. Strašně to tam páchlo. Pak jeden policista přišel k okýnku a řekl něco jako - jak se ti líbí ten zápach? Je to fajn? Odpověděl jsem jen - v pořádku. Prostě jsem si tam sedl a čekal.

Ed: 45 minut?
Michael: Ano, nějak tak. Vždycky přišel nějaký jiný policista a řekl, že mě hned pustí. Ale nikdo nepřišel dalších 10 minut. Pak dalších 10 minut... a tak to šlo dál. Asi to pro ně byla zábava.

Ed: Jak ses cítil, když vpadli to Neverlandu? Co hledali? Co si odnesli?
Michael: Můj pokoj je kompletně v troskách. Moji zaměstnanci mi říkali - Michaeli nechoď do svého pokoje. Plakali v telefonu. K mému pokoji vedou schody. Nechoď ani po těch schodech, říkali. 80 policistů v jednom pokoji - otevírali matrace noži, všechno přeházeli, prostě všechno, co nešlo otevřít, rozřezali.

Ed: Vzali něco z Neverlandu?
Michael: Nevím, co vzali. Nedali mi seznam.

Ed: Ale ty říkáš, že ti zničili majetek.
Michael: To teda ano. Všichni, kdo pro mě pracují, museli vyjít před dům, pak se tam zamkli a začali řádit. Šli i do mé osobní kanceláře, do míst, kde neměli povolení. Můj pokoj je v troskách a já to nechci viděl. Nejsem na to připravený.

Ed: Takže ses tam nevrátil?
Michael: Byl jsem v Neverlandu, ale ne ve svém pokoji. Už tam nemůžu žít. Teď je to dům, ne domov. Budu tam jen návštěvník, protože mě to strašně bolí. Musím odtamtud brzy odejít. Necítím se dobře.

Michael mluvil o tom, že celá tato kauza je o penězích.

Michael: Je to o chamtivosti. Jsem přece Michael Jackson! Podívejte, co tady máme! Toho musíme využít!

Ed: Pomohl jsi mu s rakovinou. Proč by si teď něco takového vymýšlel?
Michael: Rodiče mají nad svými dětmi velkou moc. Děti cítí, že musí udělat to, co jim káží rodiče. Láska pro peníze je celé to zlo. A tohle je ale hodné dítě. Vidět ho, jak se takhle proměnil.. tohle není on. Ne.

Ed: Takže ty si myslíš, že to nepochází od něj?
Michael: Ne. Od něj ne. Znám ho.

Michael řekl, že by nikdy tento případ neurovnal penězi.

Ed: Líbil se ti ten anglický dokument odvysílaný v únoru?
Michael: Ne, vůbec ne.

Ed: Cituju tě - řekl jsi - co je špatného na tom, sdílet s někým postel? Stále si myslíš to samé?
Michael: Ano, jistě. Proč ne? Když jsi pedofil, Jack Rozparovač nebo vrah, pak to není dobrý nápad. Ale to já nejsem. Takhle jsem byl vychován. A - já nespal s tím dítětem v posteli. A i kdyby, je to v pořádku. Spal jsem na zemi a jeho nechal spát v mojí posteli.

Ed: Jsi taky rodič, nechal by jsi spát děti v posteli někoho, kdo nepatří do rodiny?
Michael: Jistě, kdybych tu osobu znal a věřil jí. Tohle se stávalo často, když jsem byl malý.

Ed: Nechal by jsi dítě spát u někoho, kdo má pověst jako ty? Dovolil bys to?
Michael: Hmm, kdybych ho znal osobně. Vím, co dokáže nadělat tisk, jak přetransformují pravdu. Ale ano, jistě. Neměl bych s tím problém.

Ed: Uvědomuješ si, jak to působí na lidi? Rozumíš tomu?
Michael: Co si mám uvědomovat? Lidi v tomhle myslí jen na sex. Já takhle nemyslím. Když vidím dítě, vidím v jejich tvářích Boha, proto je mám tak rád.

Ed: Takže si myslíš, že když muž v tvém věku 45 let sdílí ložnici s dítětem, vše je v pořádku.
Michael: Jistě, v pořádku. Když nejde o sex, pokud ano, pak je to špatně.

Ed: Já ale neznám nikoho v tvém věku, kdo sdílí ložnici s dětmi.
Michael: Ale co je špatného na tom, když někdo spí v tvé posteli? Neřekl jsem, že jsem v té posteli spal taky. I kdybych tam spal, bylo by to v pořádku. Nejsem tam proto, abych se pokoušel o něco sexuálního. Tohle opravdu nejsem já. Tohle bych neudělal, je mi líto, ale tohle je někdo jiný.

Ed: Co to udělalo s tvojí kariérou? Jak tě to ovlivnilo?
Michael: S moji kariérou? Moje album je ve světě na prvních příčkách, kromě Ameriky, protože... ne, nechci říkat příliš mnoho.

Ed: V USA ale na první příčce není?
Michael: Jde o tajnou dohodu, jsem z toho už unavený.

Ed: Michaeli, co bys řekl svým fanouškům, kteří tě tak podporují. Dnes většina z nich má mnoho otázek. Co bys jim vzkázal?
Michael: Řekl bych jim, že je moc miluji. Naučili se mě znát z dálky. Ale pokud mě opravdu chcete pochopit, je tady píseň, kterou jsem napsal - je to moje nejupřímnější písnička, jmenuje se Childhood. Děkuji vám za podporu. Miluji vás z celého srdce. Věřte, že to nepovažuji za samozřejmé, noc z toho. Všechny je miluji, po celém světě.
 


27/12/2003
Michael dal interview CBS.
Michael Jackson si promluvil s reportérem Edem Bradleym z televize CBS. Televize ho bude vysílat zítra v pořadu "60 minutes". Michael v pořadu popírá veškerá svá obvinění a také říká, že Neverland už nikdy nemůže být jeho domovem. "Už tam nikdy nechci žít. Teď je to dům, není to domov. Budu tam jezdit jen na návštěvy." Michael také řekne o svém zatčení a o zranění, která utrpěl. Rozhovor se natáčel 25.12. v hotelu v Los Angeles.

Demonstrace v Londýně.
Zítra se v Londýně pořádá demonstrace na podporu Michaela. Sraz je v 1 odpoledne na Picadilly Circus, u sošky Erose (metro).
 


24/12/2003
Poslední události.
Michael Jackson prý už přislíbil rozhovor reportérovi Edovi Bradleymu z televize CBS. Rozhovor se má natáčet 27.12.2003 v USA. Spekuluje se tedy, že Michael se rozhodl do Anglie nepřijet. Sneddon se toho okamžitě chytl a zveřejnil prohlášení, že chce Michaelův pas zpátky, pokud nikam nepojede. Michaelovu případu byl přidělen soudce Robert S. Melville. Je prý dobrý a naprosto nestranný. Sneddon odpověděl na pár otázek, kde řekl, že spoutat Michaela byl standardní postup, a že zatím neví, zda bude Michael i dítě vypovídat. O vpuštění médií do soudní síně rozhodne soudce.

Rozhovor s Jen Whinings.

Jen, nedávno jsi řekla, že jsi byla v Neverlandu 9. a 10. března, kde jsi trávila čas s Michaelem, několika dalšími dětmi a tím dotyčným chlapcem. Obžaloba tvrdí, že mezi 7. - 10. březnem došlo k obtěžování chlapce. Jak se choval? Jaký vztah měl k Michaelovi?
JW: Neviděla jsem nic, z čehož bych měla být nervózní. Michael se k dětem choval spíše jako otec, který se je snaží ochránit, který se snaží, aby se měly dobře. Když jsme jeli v limuzíně, pořád mluvil, jak je Michael skvělý, jak ho má rád. Jak mu pomohl v jeho nemoci. Kdyby nebylo Michaela, chlapec by na tom nebyl tak dobře.

Byli kolem i jiní lidé? Třeba osobní strážci nebo zaměstnanci ranče?
JW: Ano. Vždycky s námi byla ochranka nebo Michaelův asistent ... Nikdy jsme nebyli sami bez dozoru jiných lidí. Tak to v Neverlandu chodí. Vždycky se někdo dívá, zda-li je vše v pořádku.

Takže jsi neviděla nic divného?
JW: V žádném případě. Vlastně se mi ani nechce věřit, že to jsou ti samí lidé, které jsem viděla s Michaelem tak láskyplně mluvit.

Necítil se chlapec nervózně, když se k němu přiblížil Michael?
JW: Naopak, byl velmi šťastný. Taky jeho bratr a sestra. Prostě jsme si povídali vtipy, a tak... Byl šťastný, vypadal zdravě, a měl skvělou náladu.

Taky ses setkala s chlapcem a jeho sourozenci 12. března, 2 dny později, co se to mělo stát....
JW: Nic se nezměnilo, naprosto nic. Všichni měli dobrou náladu a vtipkovali.

Překvapily tě ta obvinění vznesená proti Michaelovi?
JW: Když jsem poprvé slyšela o koho jde, byla jsem strašně naštvaná. Nemohla jsem pochopit, jak to může být ten samý chlapec. Byla jsem naprosto šokovaná.

Co bys chlapci řekla, kdyby nás teď poslouchal?
JW: To je těžké... Já bych raději mluvila s jeho matkou a zeptala se jí, proč to svému synovi dělá. Kdo je za tím. Nevěřím, že by si to celé vymyslel ten chlapec. Myslím, že je za tím ještě někdo jiný.

Kdyby tě požádali, abys svědčila, šla by jsi do toho?
JW: Na sto procent. Udělám cokoliv, abych pomohla.
 


22/12/2003
Michael přijede nejspíš ještě tento týden.
Přestože se někteří lidé snaží překazit Michaelovi cestu do Anglie, Michael nezměnil svůj názor. Podle jeho mluvčího S. Backermana chce Michael určitě přijet. Musí totiž naplnit určitý smluvní úvazek a chce strávit svátky v Anglii. Také si je vědom toho, jak se jeho album v Anglii hodně prodává, a chce albu udělat reklamu.

Párty v Neverlandu.
Na ranči Neverland proběhla očekávaná párty, na kterou přišla Michaelova rodina a přátelé. Účelem bylo podpořit Michaela. Objevilo se asi 600 lidí, mezi nimi i Janet Jackson se svým snoubencem Jermaine Duprim, Serena Williams, MC Hammer, Christ Tucker a mnoho dalších.

Sneddon se opět omlouvá.
Oblastní prokurátor se omluvil za svůj výrok proti Los Angeles na nedávné tiskové konferenci, kdy oznámil Michaelova obvinění. "Měl jsem prostě mlčet" řekl.

Michaelova zpráva.

Na nové stránce
www.mjnetworks.com Michael zveřejnil toto prohlášení:

Mým úžasným fanouškům,
Jsem ohromený vaší podporou, kterou jste mi projevili během posledních 3 týdnů. Dotkli jste se mého srdce tak, jak to slova nemohou vyjádřit. Tento web byl vytvořen jako odraz této podpory, ale také jako určité komunikační centrum. Web je zatím v základech a bude se stále rozvíjet, takže se čas od času přijďte podívat, co je nového.
Miluji vás a velmi vám děkuji,
Bůh vás ochraňuj,
Michael Jackson
 


20/12/2003
Párty v Neverlandu.
Dnes odpoledne proběhne v Neverlandu párty, kde Michaela přijede podpořit celá jeho rodina a přátelé. Tisk nemá přístup.

Poslední vývoj událostí:
Michael s největší pravděpodobností přijede do Anglie příští týden a jeho cesta se nezdá být až tak soukromá, jak nás informují některé MJ stránky. Pravdou je, že Michael má v plánu malé promo turné po Anglii. Mezitím člen velšského parlamentu Mark Tami řekl, že Michaelova cesta do Anglie je nevhodná a úřady by neměly pustit Michaela do země. Michael je ovšem pokládán za nevinného (dokud se neprokáže vina), a proto jsou výroky Tamiho neopodstatněné. Sám mluvčí Michaela, Stuart Backerman, řekl, že zatím není jisté, kdy Michael dorazí a na jak dlouho. Včera promluvil v tisku Uri Geller, který se vyjádřil, že s Michaelem už nemá po několik měsíců kontakt, ale i přesto stále pokládá Michaela za přítele a je ochoten mu kdykoliv pomoci. Nevěří tomu, že Michael někoho zneužíval a dává vinu Michaelovu naivnímu a důvěřivému chování. Soud se místo 9.1. odehraje 16.1. Byl otevřen MJ web, kde můžete napsat Michaelovi, a to na: www.mjnetworks.com


CNN LARRY KING LIVE
Rozhovor s právníkem MJ, Markem Geragosem a Jermaine Jacksonem.

King: Kdy si tě Michael poprvé najal?
Geragos: To bylo v únoru 2003, kdy někdo chytře cítil, že něco není v pořádku s tou rodinou.

King: V dnešním prohlášení jste řekl, že víte víc než vyšetřovatelé ...
Geragos: Byl jsem u toho od první chvíle, kdy někdo kolem Michaela začal cítit, že něco není v pořádku. Dali jsme dohromady plán a dokumenty ...

King: Šokovalo vás, že představitelé Santa Barbary podali obvinění, která představitelé LA zamítli?
Geragos: Šokovalo a nešokovalo. Za 20 let praxe jsem ještě neviděl nikoho, kdo by obcházel různé agentury, než by našel někoho, kdo by byl ochotný podat žalobu.

King: Kdo? Matka?
Geragos: Nemůžu vám říct, o koho jde. Je jasné, že tu jde o peníze. Dnes jsem byl upřímně zaskočen komentářem pana Sneddona o Los Angeles. Co byste očekávali od LA? Tomu jsem opravdu neporozuměl. Mluvíme tady o vyšetřování, které proběhlo v LA - jejich nejlepší lidé prováděli vyšetřování, a zpovídali svědky. Došli k závěru, že se nestalo naprosto nic.

King: Myslel jste si, že je konec?
Geragos: Upřímně ano, to jsem si myslel.

King: Myslíte si, že se chlapci stalo něco mimo data podaných obvinění - od února do března - až po vyšetřování v LA?
Geragos: To je hodně zajímavé. Podívejte se na ty data. 6. února v pořadu Living with Michael Jackson chlapec prohlašuje, že mezi Michaelem a jím nic není, ale podle prokurátora to je přesně ten den, kdy se to stalo.

King: Je možné, abyste se finančně vyrovnali?
Geragos: Nikdy bych těmto lidem nezavolal a nedal jim peníze. To je přesně to, co chtějí. Už nedovolíme, aby Michaela někdo takto zneužíval. Ten muž je gentleman, který, jak já si myslím, byt totálně nepochopen médii. On je idealista, je nevinný. Rozdal by se a toho lidé využívají - využívají jeho dobroty.

King: 2 z těchto obvinění říkají, že jim podával alkohol. Matka si šla stěžovat k právníkovi ...
Geragos: Ne, ona šla za právníkem, protože chtěla peníze. Paní Jacksonová, Katherine, dnes vydala krásné prohlášení. Řekla - co uděláte, když někdo zneužije vaše dítě? Půjdete okamžitě na policii. Kam šli ale tito lidé? Začali hledat právníky, kteří by jim vytřískali co nejvíce peněz. Je to vlastně ironie. Ta žena šla za stejným právníkem, který vedl tuto kauzu před 10 lety. Ze všech 175.000 právníků v Kalifornii si vybrala právě toho. Prostě za ním přišla, protože se bála, že Michael Jackson nalil jejímu synovi víno?

King: Všech těch 9 obvinění jsou od 1 chlapce?
Geragos: Ano.

King: Teď se na něco zeptáme bratra Michaela Jacksona - Jermaina. Jak se dnes cítíš?
Jackson: Je mi fajn. Jsem sice zklamaný, ale je mi fajn.

King: Vadila ti ta obvinění vznesená dne?
Jackson: Jistě. Můj bratr je nevinný, jsou to jen lži.

King: Mluvil ji dnes s Michaelem?
Jackson: Ne, dnes ne.

King: Dal by Michael dětem alkohol?
Jackson: To je směšné. Michael sám nepije alkohol. Michael nepil ani Pepsi, když dělal reklamu na Pepsi. A víte, co je fakt směšné - oni chytnou Sadáma - taková obrovská novina - a nikdo o tom teď nemluví. Mluví se jen o Michaelovi. To je šílené.

King: Co cítíš k tomu chlapci a jeho rodině?
Jackson: No, myslím, že nemůžeme svalovat vinu na toho chlapce, ale na jeho rodinu. Cítím smutek, protože toho chlapce postavili do situace, která k němu není fér. Na druhé straně Michael je člověk, který miluje lidi, děti. Je to skvělý člověk a vy nikdy nemluvíte o jeho hudbě, jen o špatných věcech...

King: Michael je naivní.
Jackson: Ano, to je, ale on není jako já nebo ostatní bratři. On věří každému, v každého.

King: Jako děti. Ty jsou také důvěřivé. Je Michael v některých směrech jako dítě?
Jackson: To je. Je to skvělý člověk. Když se díváte na jeho vlastnosti, morální zásady, on je prostě skvělý. Celá ta taškařice s vyhazováním dítěte z okna - copak by mohl ublížit vlastnímu dítěti? On ho jen ukazoval. Nebylo to chytré, to ne, ale Michael se nechal strhnout momentem. Miluje svoje děti.

King: Jsou snahy Michaelovi děti odebrat...
Geragos: Tohle není jen šílené, to je naprosto otřesné. Musím říct, že všichni ti lidé, jako Gloria Allred, hledají jen publicitu - prostě přijdou a svolají tiskovou konferecni, aniž by měli důkazy. Jsou to jen paraziti na Michaelovi. Měl jsem tu čest poznat Michaelovy děti a můžu vám říci, že vztah mezi nimi a Michaelem je prostě pohádkový.

King: Jaké jsou reakce pracovníků v Neverlandu?
Geragos: Všichni Michaela podporují. Mluvil jsem hlavně s ženami, které v Neverlandu pracují. Jedna z nich pro Michaela pracuje 23 let a má k němu neustálý přístup, mi řekla - jestli si jen na minutu pomyslíte, že se tady děje něco nepřístojného, jste šílený. Byla bych první, kdo by se ozval, kdyby se tady něco dělo.

King: Jermaine, připojuje se Michael k islámskému hnutí, jak bylo psáno v tisku?
Jermaine: Ne, ne. To není pravda.

King: Vydilo vám, že Michaela spoutali?
Jermaine: Jistě. Michael se sám přihlásil a přijel. Neměli právo ho spoutat, a už vůbec ne zezadu. Jistě chápete, proč měl vykloubené rameno...

King: Opravdu?
Jermaine: Ano, a pohmožděniny na rukou. Když přijel na stanici, zeptal se, zdali může na toaletu a oni ho tam zamkli na půl hodiny a řekli - jak se ti líbí ta vůně? To je směšné...

King: Zavřeli ho na záchodě? Kde jste byl vy, Marku?
Geragos: Splácel jsem v tu chvíli kauci.

King: Slyšel jste to?
Geragos: Ano, slyšel jsem všechno.

King: A zeptal jste se ho na to?
Geragos: Ano, jistě. Budu z toho odvozovat důsledky. Není to poprvé, stává se to celkem často. Chtějí vám ukázat, kdo tady velí...

King: Chcete slyšení u soudu?
Geragos: Jistě. Vše, co chc,i je mluvit se svědky. Pusťte je k soudu a já budu velmi šťastný, když si s nimi budu moci promluvit. Jsem rád, že se to bude řešit u soudu.

King: Jermaine, má Michael strach?
Jermaine: To si nemyslím. Je připravený bojovat. Má svůj tým, svoji rodinu. My všichni jsme připraveni.
 


19/12/2003
Michael byl oficiálně obviněn.
Včera pozdě večer našeho času byla vznesena obvinění proti Michaelovi. Je jich dohromady 9. 7 z nich je zapsáno jako "obscénní jednání vůči dítěti pod 14 let" a 2 za podávání alkoholu mladistvým. Následně se konala tisková konference, kde Sneddon řekl, že Michaelovi byl vrácen pas ode dneška do 6.1.2004, aby mohl odjet do Anglie. Taky dodal, že vyšetřování z Los Angeles nepokládá za podstatné - vyjádřil se k tomuto větou: "Je to L.A."

Vyjádření právníka Michaela.
Mark Geragos, právník Michaela, vydal krátké tiskové prohlášení:
"Mohu vám rozhodně říci, že Michael Jackson je jednoznačně a absolutně nevinný. Také vám můžu říci, že obhajoba ví, co obžaloba si myslí, že má. Vím, že vyšetřovatelé neví to, co víme my. Jsme pobouřeni strategií, kterou zvolil oblastní prokurátor. Byl jsem u tohoto případu od prvního dne a můžu vám říci, že nic z toho není pravda. Jsem tady, abych vám řekl, že Michael Jackson se bude obhajovat do posledních sil. Jsem tady, abych vám řekl, že za žádnou cenu nedopustíme, aby pošpinili tohoto muže z těchto obvinění - není ani malá šance, že bychom nezvítězili. Byla tu položena ještě jedna otázka ohledně vrácení pasu panu Jacksonovi - uprchne? Michael Jackson neuprchne, naopak. Michael je silný, vzdorný, přesně tak, jak by měl být, protože ví, že tyto obvinění jsou naprosto neopodstatněné. Neutíká, neschovává se. Vrátí se včas."

Vyjádření rodiny Jacksonových:
"Michael je nevinný. Mluvím teď za celou rodinu - my víme, že tyto zvrácené lži jsou nepravdivé, zlomyslné, a motivovány nenasytností a pomstou. Naše rodina naprosto podporuje Michaela. Hrdě za ním stojíme, protože víme, že by nebyl schopný spáchat tyto činy. Budeme bojovat do posledního zbytku energie, abychom odhalili pravdu. Modlíme se za rychlé rozhodnutí, spravedlnost a hlavně chceme poděkovat miliónům fanoušků a lidem, kteří nás podporují a stojí za Michaelem a jeho rodinou během této těžké zkoušky." Katherine Jackson.
30/11/2003
Jermaine na Larry King Live!
Dívejte se zítra (v pondělí) ve 2 hodiny ráno nebo v 10 dopoledne na CNN, pořad Larry King Live. Pozvání přijal Jermaine Jackson, bratr Michaela. Bude se nejspíš mluvit o posledních událostech v případu.

Celebrity podporují Michaela.
Stále více slavných promlouvá na podporu Michaela.
Barry Gordy: "Vím, že Michael je skvělý člověk. Doufám, že pravda vyjde na povrch a on bude očištěn."
Kevin Richardson (Backstreet boys): "Stává se mu jedna špatná věc za druhou a je to hanba, protože já ho miluju a miluju jeho muziku."
Billy Connolly (skotský herec): Tohle je noční můra. Myslel jsem si, že je nevinný, dokud mu neprokážou vinu! Je mi toho chlapce líto. Všichni ho chtějí vidět s podlomenýma nohama a já osobně jim to nežeru."
Brian May (muzikant) vydal tiskové prohlášení a zveřejnil nádherný dopis psaný Michaelovi, ve kterém mu vyjadřuje bezmeznou podporu a lásku.

Další vývoj událostí.
Podle televize ABS už je jasné, že Michael má pásku s nahrávkou dotyčného chlapce a jeho matky, jak oba přísahají, že se nic nestalo, a že Michael Gavina nikdy nijak neobtěžoval. Tahle nahrávka je extrémě podstatná v případu, protože pokud ji použije jako důkaz, může být zproštěn obžaloby ve všech bodech kvůli nedostatečné věrohodnosti opozice. Otec dítěte stále popírá Michaelovi vinu a tvrdí, že vše je dílem pološílené matky, která chce vytřískat peníze (ne z Michaela, naopak dostala zaplaceno, že bude vypovídat - a zde se nachází Sneddon, v celé věci zapletený jako zkorumpovaný úředník, který chce prostě dostat Michaela. Jak jednoduché.) V této chvíli vše nasvědčuje tomu, že soudce 9.1. žalobu smetne ze stolu, a pokud ne, dříve se nedozvíme, jak to bude všechno pokračovat.
 

27/11/2003
Sneddon se veřejně omluvil.
v Rozhovoru s CNN se Tom Sneddon veřejně omlvil za své chování na tiskové konferecni o MJ před několika dny. "V několika případech jsem se snažil humorem odbočit od odpovědi na otázky a myslím, že to některé reportéry pobouřilo. Myslím, že kritika je na místě. Cítím se špatně, protože si někdo může myslet, že zlehčuji závažný zločin. Také v rozhovoru s Diane Dimond jsem nazval Michaela Jacksona slangově (pozn. Babylove: nazval ho "Wacko Jacko"). Jakmile jsem to řekl, okamžitě jsem věděl, že to bylo nevhodné a neprofesionální." V rozhovoru popřel všechny obvinění, která tvrdí, že vzal tento případ, aby pomohl svoji kariéře.
 

26/11/2003
Premiéra nového videa Michaela Jacksona...
... bude tento pátek v Anglii v pořadu TOP OF THE POPS SHOW na BBC1. Jedná se přesně o to video, které Michael natáčel před kauzou v Las Vegas k písni One more chance.

FBI vyšetřije tajné nahrávání Michaela.
Michael Jackson a jeho právník Mark Geragos byli tajně nahráváni na video při cestě letadlem do Santa Barbary před několika dny. Geragos dnes svolal tiskovou konferenci, na které řekl:

"Jak jsem se dozvěděl, na palubě letadla byly instalovány kamery se zvukovým nahráváním, které natáčely rozhovor mezi mnou a mým klientem (Michaelem). Nějaká osoba se snažila tuto nahrávku prodat médiím za nejvyšší možnou částku, kterou by někdo nabídl. Byl vydán soudní příkaz proti společnosti XtraJet. Nikdo nesmí tuto nahrávku prodat, kopírovat, ukazovat. Společnost nesmí dané letadlo používat dokud ho neprohledá policie. Věříme, že toto není jen zhanobení celostátního trestního práva. Podali jsme žalobu na tuto společnost a podáme ji na každého, kdo je s tím spojen. Tohle je ta nejurážlivější věc, která se mi stala za mých 20 let praxe. Tohle není loterie, tady se jedná o život člověka a o život jeho rodiny. Michael Jackson už není člověk, ze kterého můžete vytřískat peníze. Pokud si někdo myslí, že celé tohle obvinění není motivováno touhou po penězích, musí žít ve svém vlastním Neverlandu."
 

24/11/2003
První zráva na www.mjnews.us
Michael napsal fanouškům dopis a zde je jeho překlad:

Mým fanouškům, přátelům a rodině,

Jak už víte, obvinění nedávno vznesené jsou strašně vážné. Jsou to, nicméně, jen velké lži. Tohle se ukáže u soudu, a my budeme schopni zapomenout na tyto strašné časy.

Protože obvinění jsou tak moc závažná, doufám, že porozumíte tomu, že na radu mých právníků budu omezen v možnosti říci co chci o této situaci. Někdy nebudu vůbec moci komentovat události. Beze sporu, bude to frustrující pro nás všechny.

Z tohoto důvodu jsem dal dohromady tyto webové stránky, aby sloužili jako zdroj oficiálních informací. Jakékoliv prohlášení, které se neobjeví na těchto stránkách, musí být považováno jako neoprávněné.

Máte pravdu, když jste skeptičtí nad mými přátely, mluvčími a právníky, které ukazují média. S několika výjimkami, většina z nich chce jen pozornost. Nechceme tady spekulovat. Nebudeme se vyjadřovat ke každé vyvíjející se události. Zamýšlíme projednávat náš případ u soudu, ne na veřejnosti nebo v médiích.

Děkuji vám všem za podporu a porozumění.

Bůh vás ochraňuj,

Michael Jackson


Elizabeth podpořila Michaela.
Elizabeth Taylor vydala prohlášení, ve kterém říká:

"Věřím, že Michael je naprosto nevinný a obhájí se. Celá reakce médií směřuje k tomu, že je vinen. Myslela jsem, že naše právo říká nevinen, dokud není prokázána vina. Já vím, že je nevinný, a doufám, že druhá strana na tom bude nakonec hodně špatně."

Mark Geragos, právník Michaela.
Říkala jsem si, že budete chtít něco vědět o člověku, který nám bude v lednu obhajovat Michaela. Je jím Mark Geragos, 46letý absolvent Haverford College v Pensylvánii a Loyola University Law School v Los Angeles. Je ženatý a má 2 děti. Je popisován jako charizmatický, tichý muž, který je ovšem v soudní síni neústupný a agresivní. Má mnoho zkušeností a dokáže je využít. Jeho jméno je mezi právníky už dobře známo. Když vzal případ Michaela, jeho právnická kariéra vylétla do stratosféry. "Tento případ se neliší od jiných případů, jen je víc na očích kvůli médiím" řekl.

Number Ones jsou na první příčce!
Nové album Michala Jacksona je v prodejnosti na 1 místě! To samé v Austrálii.

Vyjde nová kniha.
Sekretářka protivníků Michaela v roce 1993 se rozhodla sepsat knihu, kde vylíčí, jak byl Michael falešně obviněn ze sexuálního zneužívání před 10 lety. Žena ji píše již od roku 1997 a vyjít by měla v lednu 2004. S největší pravděpodobností se bude jmenovat "Vykoupení".

Rozhovor se Stevenem Harveym na FOXNews.
Fox: Hostoval jste na narozeninové párty pro Michaela Jacksona, že?
Steven: Ano, uváděl jsem ji. Jsem také Michaelův kamarád.
Fox: Tak jak se teď cítíš?
Steven: Nedokážu si představit, že by ublížil nějakému dítěti. Kdybyste ho někdy viděli s vlastními dětmi ... Kdybyste ho někdy viděli s jakýmikoliv dětmi, uvědomili byste si, že je nemožné, aby ji ublížil. Proč by nemohl přít do televize a říci, že s nějakým dítětem spí v jedné posteli?
Fox: Proč? Je to snad samozřejmá věc?
Steven: No, není to něco, co bych řekl já, ale já kolem sebe mám 6letého mrňouse, kterému nedovolím spát se mnou, protože pokaždé, když to udělám, probudím se s jeho zadkem na hlavě. Tahle věc mě naprosto odradila ve spaní s dětmi. Je sice můj syn, ale nechci mít jeho zadek ve tváři. proto bych tohle neřekl... Michael je odlišné, není divný. Michael má jen divné prachy. To je to. Když máš takové prachy, jsi automaticky podivný...
 

23/11/2003
Ahmad Elatab obhajuje Michaela.
17letý chlapec, který v minulých letech strávil s Michaelem mnoho času, dal interview americkým novinám. Mimo jiné říká: "Michael je velice sexuální člověk. Mnohokrát jsem ho viděl flirtovat se ženami. Některé ty ženy, co jsou jeho chůvy, s ním spí, ale to Michael drží v naprosté tajnosti. Vždy byl ke mě naprosto upřímný - a já se ho hodně ptal. Řekl mi, že se rozvedl s Lisou Marií, protože nechtěla děti. Taky párkrát řekl o Madoně, že je kurva, čemuž se nedivím. Když sem se ho zeptal na rozhovor z Bashirem, skoro zešílel. Nemá ho rád. Jediné otázky, které nenávidí, jsou o plastické chirurgii. V Neverlandu je tajná místnost, je za Michaelovým pokojem. Ale všichni o ní ví... Neverland je úžasný, všude jsou fotky a svíčky a hračky... a neplatí tam žádná pravidla. Snědl jsem tolik čokolády! Víte, Michael je skvělý a tohle kolem je trapné." Almadův otec Michaela obhajoval taky. "Michael je skvělý člověk a já mu naprosto věřím."

Jermaine obhajuje Michaela na ABC.
"Michael není kriminálník" začal bratr Michaela svoji řeč v pořadu Barbary Walters. "Byl nevinný od prvního dne, není pedofil, neubližuje dětem. Celá naše rodina stojí za ním - jsme připraveni na válku."

Gloria Allred stále útočí.
Právnička Allredová využila sitace a apeluje na, aby byli Michaelovi odebrány děti. "Věřím, že děti by měly být Jacksonovi odebrány, vzhledem k jeho pověsti." Allredová se snažila Michaelovi děti odebrat už několikrát a ani tentokrát se ji to nepodaří, protože Michael není oficiálně obviněný z trestného činu (zcela nepochopitelně zatím není oficiálně obviněný).

Fanoušci na celé světě svítili svíčkami.
Fanoušci se sešli ve velkých městech po celém světě, aby uctili Michaela. Počínaje Los Angeles, přes New York, Londýn, Paříž, Řím atd. Stuart Backerman právě připravuje webovou stránku, na které najdete podrobnosti - z čistě reklamního hlediska - aby lidé věděli, že Michael má stále mnoho fanoušků.

Psycholog veřejně rozebíral Michaela.
Ryan Finkenbine, americký psychiatr, který se zabývá pedofily, uvedl v novinách svoji studii, ve které se kromě jiného říká: "Chování Jacksona se zdá veřejnosti extrémě dětské, ale pro psychology je to unikátní. Když se díváte na jeho televizní interview, je jasné, že je na své chování pyšný. Jeho excentrické chování ovšem naprosto nesedí chování pedofila. Většina pedofilů jsou "normální lidé", vaši sousedé, lidé, u kterých byste nikdy neřekli, že jsou tím, čím jsou. Mají mnoho hraček, ale nikdy si s nimi nehrají. Mají je jen pro děti, sami se jich nechtějí dotýkat. Slouží jen jako sváděcí prostředek. Jacksonovo chování tady nesedí. On svou lásku k dětem dává na odiv, neschovává ji.Tím ho ovšem nechci obhajovat. Jackson je zvláštní člověk a to tenhle případ dělá mnohem složitější."

Interview s Corey Feldmanem.
Corey (32) dal rozhovor Larrymu Kingovi na CNN. Corey zná Michaela od svých 13 let, je to známý herec.

Larry: Náš další host je Corey Feldman, herec a muzikant, který byl dlouhou dobu přítelem Michaela Jacksona. Šokovala tě ta obvinění?
Corey: Ne, proč by měla. Opakuje se jen to, co tu bylo před 10 lety.
Larry: Tehdy jsi mluvil na jeho podporu. Jsi tady dnes také pro to?
Corey: Tentokrát chci být více neutrální. Tím samozřejmě nechci říci, že něčemu z toho věřím. Měli jsme s Michaelem nějaké problémy. Nejsem tady jako jeho roztleskávačka.
Larry: Měli jste problémy?
Corey: V této chvíli nejsme blízcí přátelé, dá-li se to tak říct.
Larry: Ale byli jste...?
Corey: Byli jsme si velmi blízcí.
Larry: Co se stalo?
Corey: Je to nepodstatné, s tímto to nemá co dělat.
Larry: Jak jste se potkali?
Corey: Byl jsem Michaelův velká fanoušek a měl jsem to štěstí, že jsem znal Stevena Spielberga a ten nás seznámil. Bylo mi 13. Dělal jsem film se Stevenem a ten potřeboval natočit moji šokovanou reakci, a tak mi řekl, že za mnou na plac přijde Michael.
Larry: Choval se k tobě přátelsky? Jel jsi do Neverlandu?
Corey: Řekl jsem mu "Když ti dám náš telefon, zavoláš mi?" A on na to no jasně. Pomyslel jsem si, že mi nikdy nezavolá, ale on zavolal ještě tu noc a mluvili jsme spolu asi 2 hodiny po telefonu. Časem jsme spolu mluvili tak 1-2x týdně, stali jsme se přátely.
Larry: Trávil jsi s ním čas?
Corey: Mnoho času.
Larry: Byl jsi v Neverlandu?
Corey: Mnohokrát.
Larry: Spal jsi s ním?
Corey: Ne. Několikrát jsme spali ve stejném pokoji, ale nikdy ve stejné posteli. Jednou, pamatuji si, že jsme byli v Disneylandu a v hotelu měli jen 1 pokoj, a tak on mi gentlemansky nabídl postel a sám spal na přistýlce.
Larry: Je dětinský, dětský?
Corey: Je dětský. Víte, dětinský a dětský, to jsou 2 slova. Dětinský znamená být nezralý, a to on není.
Larry: Nemyslíš si, že je nedospělý?
Corey: Ne.
Larry: Jak se choval Michael k dětem, když jste byli spolu?
Corey: Všechno, co jsem za ty léta viděl, bylo naprosto normální. Michael byl k dětem vřelý a vlídný, ale nikdy jsem ho neviděl chovat se nepatřičně.
Larry: Choval se někdy nepatřičně k tobě?
Corey: Ne, nikdy.
Larry: Tak jakto, že mu nejsi tak oddaný, jak jsi byl před 10 lety?
Corey: Tohle s tím ale nemá nic společného! Dostali jsme se do situace, o které nechci mluvit. Bylo to okolo jeho pořadu 30th anniversary special - pohádali jsme se kvůli něčemu, tak, jak to přátelé někdy dělávají... Ale proto nezměním svůj názor a nezačnu ho z něčeho obviňovat! Naopak, štve mě, jak s ním zacházejí média. Je to Američan. Má právo na férový soud. Lidé někdy zapomínají, že celebrity jsou taky lidé.
Larry: Jaký byl Michael v době tvého dospívání?
Corey: No, on byl vždycky hodný a i když jsem udělal něco, za co jsem si myslel, že už se mnou nikdo nebude mluvit, a taky nikdo nemluvil, Michael se ozval a nabídl mi pomoc, radu.
Larry: Myslíš si, že je chytrý?
Corey: Je velmi moudrý. Je to velmi inteligentní muž.
Larry: Tak proč se na něj lidi nedívají takhle?
Corey: Víš co? Michael je velmi excentrický. Nemůžeš mu porozumět, ani já mu nerozumím. Nikdy jsem nebyl Michael Jackson, a tak nevím, proč dělá rozhodnutí, která dělá. Nebojoval jsem ani za polovinu věcí, za které on bojuje celý život.
Larry: Proč si myslíš, že tak dramaticky změnil svůj vzhled?
Corey: Myslím, že je hrozně nejistý. Média ho pořád pronásledují. Má to velký dopad na to, jak vidíš sám sebe.
Larry: Má rad ovace publika?
Corey: Ne. Tedy, má je rád, ale nemá rád sám sebe, když musí stát před nimi.
Larry: Jako když jel včera v autě a lidi ho pronásledovali a skandovali?
Corey: To se mu nejspíš líbilo, znamená to, že má stále skvělé fanoušky, kteří stojí za ním.
Larry: Co je to mezi ním a dětmi? Zapomeňme na tu sexuální stránku. Co ho přitahuje k dětem? Kdo by volal 13letému klukovi uprostřed noci?
Corey: Nechci mluvit za něj. Navíc si myslím, že by to ani nechtěl. Viděl jsem jeho život - cítí, že v životě postrádal dětství a snaží se to vynahradit. Říká si, když jsem to neměl já, udělám radost alespoň ostatním. Mnoho lidí za ním chodí a říkají "Mám nemocné dítě, má rakovinu, prosím, buď s ním, vezmi ho do Disneylandu" - a on pomáhá jak může. On nezmění svůj styl života jen proto, že to chtějí média nebo lidé. Pro něj by to znamenalo prohru, protože oni by dostali, co chtějí.
Larry: Chybí ti Michaelovo přátelství?
Corey. Ano i ne. Je to tak pokaždé, když ztratíš přítele. Jsou v tom emoce - a tuhle část postrádám. Chybí mi všechna ta sranda, co jsme spolu zažili. Jen doufám, že mu tohle otevřelo oči. Potřebuje se podívat kolem sebe a říci si "Komu mám věřit"?
Larry: Má kolem sebe lidi, kteří nejsou na jeho straně?
Corey: Nsvím. Má ale lidi, které ze svého života vyškrtl a neměl.
Larry: Lidi, kteří mu dobře radili.
Corey: Ano, přesně.
Larry: Je opravdu tak blízký se svou rodinou? Není to jen póza pro tisk?
Corey: Ne, jsou si opravdu blízcí, skoro neodtržitelní. Vždycky budou jedna velká rodina a budou stát za sebou.
 

22/11/2003
Otec chlapce se postavil na Michaelovu stranu.
Právník Gavinova otce včera vydal prohlášení, v němž otec chlapce obviňuje matku, že syna nutí falešně vypovídat. Tvrdí, že Michael je nevinný a ona si to vše vymyslela.

Hvězdy na MTV podporují Michaela.

Alicia Keys: "Jsem smutná z toho, jak ho portrétují v médiích. Myslím, že se opravdu snaží pošpinit jeho jméno a to je nefér už jen pro to, jak přispěl americké kultuře ode dne, kdy se narodil. Myslím, že si zaslouží mnohem víc." Také rozhořčeně mluvila o Sneddonovi a o tom, jak se smál na tiskovce před 2 dny.

Kelly Osborne souhlasila. "Myslím, že oblastní prokurátor měl naprosto nevhodné komentáře. Běl by to být profesionál, ne?"

Nicole Richie, dcera Lionela Richie, tvrdí, že za vším je snaha podkopnout mu nohy, když vydal nové album. "Jako malá jsem trávila v Neverlandu hodně času a naprosto nic se mi nestalo. Myslím, že je pro ně naprosto vyhovující, když mu překazí snahu o come back. Zrovna teď, když vydal album."

LL Cool J: "Proč je vždycky předem vinen, když mu nebyla prokázána vina? Dokud neuvidím nějaké pádné důkazy, stojím za ním. Navíc si opravdu nemyslím, že mít plastiky znamená být pedofil. Nemůžete přece soudit knihu podle obalu!"

Ludacris: "Je jasné, že po něm někdo jde, protože je celebrita. Doufám, že zvítězí pravda."

Missy Elliot: "Je můj největší vzor a já jsem připravená se za něj rvát. Takže teď se jen modlím, aby nebyl vinný, protože pak bych šla do vězení i já. :o)) "

Monica se zase bojí o jeho děti. "Až budou větší, dozví se, co o jejich otci říkali lidé. Modlím se za ně."
 

21/11/2003
Michael byl zatčen.

Včera pozdě večer (našeho času) se Michael sám přihlásil na policii v Santa Barbaře. Přijel soukromým letadlem a doprovázela ho rodina. Když dojel na policii, nasadili mu pouta, vyfotili ho, vzali otisky prstů a sepsali protokol. Poté Michael splatil kauci 3 mil. dolarů a byl propuštěn na svobodu. Vše se událo asi za půl hodiny. Když Michael odcházel z budovy, smál se a ukazoval na prstech "V" (symbol vítězství). Michael odevzdal také pas, takže jeho cesta do Evropy se odkládá na neurčito. :o(

Jermaine Jackson, bratr Michaela, včera volal do CNN a velmi se rozčílil. "Michael je nevinný a my, jeho rodina, za ním stojíme na 100%". Také se sprostě vyjádřil o lidech, kteří pořád pronásledují Michaela a řekl, že celou tuto kauzu považuje za moderní lynčování. "Tohle je to, co jste chtěli vidět, že? Michaela s pouty!" dodal.

Obhájce Michaela se vyjádřil takto: "Michael se těší na soud, protože bude mít šanci se k tomu všemu vyjádřit." První přelíčení má proběhnout v lednu 2004.

Chlapec, který Michaela napadl, je s největší pravděpodobností Gavin (Ten z Bashir interview). Michael se prý na toto připravoval už několik měsíců! Gavinova matka byla totiž finančně závislá na Michaelovi, a když ji Michael odmítl dále podporovat, začala mu vyhrožovat. Michaelův známý ji tedy přivedl se synem do Neverlandu, kde nahráli videokazetu, na které ona i Gavin říkají, že se nic nestalo a že Michael Gavina nikdy sexuálně neobtěžovat. Kazeta také obsahuje divné chování Gavinovy matky. Když policie předevčírem prohledávala Neverland, měla najít právě tuto kazetu, která je Michaelovým silným místem a může mu pomoci. Michael si tehdy (už v únoru) najal právníka Marka Geragose. Tohle jsou ale zatím jen spekulace.


Michaelovo album na první příčce.
Nové album Michaela Jacksona (kompilace největších hitů + bonus) dosáhlo prvního místa v žebříčcích prodejnosti. Pokud ještě nemáte album, kupte jej do konce týdne, ať si Michael tuto pozici udrží.

Demonstrace fanoušků.
Fanoušci v San Farancisku, Los Angeles, Las Vegas, Phoenixu, New Yorku a Torontu se zítra sejdou, aby vyjádřili tichou poctu Michaelovi. Ve stejnou hodinu vyjdou do ulic a budou držet hořící svíčky.
 


20/11/2003
Michaelovo prohlášení.
Michaelův mluvčí vydal prohlášení:

Tyto hrubé obvinění proti Michaelu Jacksonovi jsou lži. Michael by nikdy neublížil dítěti - jakýmkoliv způsobem. Tyto strašné a naprosto neodůvodněné obvinění se projeví jako lživé u soudu. Jsme znepokojeni neseriózním jednáním, které provází toto obvinění. Až budou předloženy důkazy, a ukážou se jako zlomyslné a naprosto bez důkazů, Michael bude moci zapomenout na tuto strašlivou noční můru. Michael se svými právníky, které vede Mark Geragos, už uskutečnil domluvu s okresním prokurátorem Santa Barbary a bude okamžitě čelit tomuto obvinění a dokáže svoji nevinu.

Michael se zítra dostaví k výslechu.
 
Shrnutí dosavadních událostí.
Předvčerem prohledala policie Neverland a prohlásilo se, že Michael Jackson byl obviněn ze sexuálního zneužívání. Michael a jeho děti v té době v Neverlandu nebyli. Na Michaela byl včera vydán zatykač platný v 50 státech USA. Mluvčí policie řekl, že na Michaela byla podána skupinová žalova a kauce byla stanovena na 3 miliony dolarů. Bylo mu doporučeno odevzdat pas, aby nemohl nikde odjet.
 

19/11/2003

Konference CNN: Na MJ byl vydán zatykač, má odevzdat pas a nesmí z USA. Byl obviněn ze sexuálního zneužití dítěte, ale neřekli kým. Kauce byla stanovena na 3 milióny dolarů. Může dostat 3-8 let.
-----------------------------
Zatím není stále úplně jasné, čeho se obvinění týká, ale vypadá to, že žaloby za zneužití dítěte. Mluvčí rodiny Jacksonových řekl, že celá rodina Jacksonových stojí za Michaelem.

Na Michaela byl vydán zatykač a policie ho již hledá. Neví se ovšem, kde je. Do včerejška byl v nahrávacím studiu, kde natáčeli klip k OMC.

Johnnie Cochan, Michaelův bývalý právník, dnes řekl na CNN, že není náhoda, že toto propuklo přesně 10 let po obvinění z roku 1993, ale že to bylo plánované. "Snažil jsem se Michaelovi říci, aby se už nikdy nestavěl do pozice, kdy bude s dětmi sám. Ale znáte Michaela. Je velice naivní, nevidí to, co my ostatní."

Neverland prohledán policií.
Před pár hodinami byl Neverland prohledán policií. Akce se zúčastnilo 70 policistů a několik helikoptér. Důvod ještě není zcela jasný. Nejspíš se jedná o další obvinění ze sexuálního zněužívání. Vyšetřovatelé prohledávali Michaelův dům několik hodin, zatím však nebylo oficiálně řečeno proč.

Michael v současné době není doma, ale natáčí video k OMC v Las Vegas. Dal se ale slyšet, že bude spolupracovat se všemi vyšetřovately, i když není doma. Bulvár již uvedl, že se Michael zhroutil a musel být k němu přivolán lékař, ale tohle NENÍ PRAVDA.

Opět opakuji, ještě není známo, jaký důvod měla tato rozsáhlá policejní akce. Stuart Backerman (mluvčí MJ) poděkoval fanouškům za loajalitu a jejich nátlak na média a ujistil, že na tento neopodstatněný teror Michael jistě brzy odpoví.

Oficiální prohláení by mělo být řečeno dnes večer kolem 18 hodiny.

Quincy Jones a Lionel Richie už se k této kauze vyjádřili v televizi a podpořili Michaela. Quincy řekl: "Mé modlitby jsou stále s ním. Michael je částí mé duše."
 

18/11/2003
Michael přebral cenu Oneness.
Ovšem přebral ji doma a na udílení cen se nedostavil osobně. Místo toho poslal video vzkaz, ve kterém děkuje za cenu. Můžete se na něj podívat zde:
www.unbreakablenews.com/mjtv/o.wmv

One more chance má v Evropě úspěch!
Přestože v Česku po nové písni Michaela Jacksona není ani vidu ani slechu, v Evropě již má úspěch a je v první desítce nejhranějších písní v Evropě.

Rozhovor s Rodney Jerkinsem pro EQ.
Na otázku "Kdo byl asi nejlepším zpěvákem, se kterým jsi zatím pracoval, a co ses od něj naučil?" odpověděl: "Michael Jackson je nejlepší. Nevím, kdo ho učil dělat písničky, ale on dělá věci, které nikdo jiný nedělá. Jeho styl vokálů v pozadí je impozantní. Používá strašně moc mikrofonů a zkouší, který se nejlépe hodí jeho záměru. Mnoho umělců kolem toho nadělá plno povyku, ale pak se jim nechce to odzkoušet. Naučil mě hlavně to, že nemusíte stát u mikrofonu. Před tím jsem nutil umělce dýchat do mikrofonu, být strašně blízko, pomalu ho sníst. Michael to třeba udělá, ale pak jde až do rohu pokoje a tam odzpívá další písničku. To tomu dodá skvělý sound bez použití různých strojů pro pokojové efekty. Tohle mě opravdu hodně naučilo. Nikdy jsem nepochopil, jak natočil píseň Ghosts, dokud jsem ho neviděl pracovat."

Karen o Michaelovi.
Karen Faye, Michaelova maskérka, si vždy udělá čas, aby odpověděla fanouškům na jejich dotazy. Tentokrát ji ale dost naštvalo, že se ji stále častěji ptají lidi na Michaelův vzhled a jak ho chtějí změnit. Vydala tedy toto prohlášení:

" Prosím nechte tohoto nádherného muže být sebou samým a milujte ho, protože je odlišný. Chvalte ho, protože nevypadá jako nikdo jiný, neobléká se jako nikdo jiný a nechová se, netancuje nebo nezpívá jako nikdo jiný. Každá ho kopíruje. Ctěte jeho individualitu, jeho sílu stát proti proudu. Nepije, neobskakují ho polonahé ženy. Chodí za sirotky, ne do klubů, objímá děti, ne prostitutky. Tenhle muž je úplně jiný než si všichni lidé myslí. Dokud bude žít, nikdy nebude vypadat nebo vytvářet něco, co dělá někdo jiný ... a my můžeme děkovat Bohu, že můžeme to všechno zažít s ním."

"Thriller" No. 1 Video všech dob.
Access Hollywood vyhlásil Thriller video jako nejlepší video všech dob. Lidé o tomto mohli hlasovat online již delší dobu. Jejich volba se pak shodla i s volbou producentů. Michael s přehledem vyhrál (34%), za ním se umístila Madonna s Vogue (10%) a pak Peter Gabriel s Sledgehammer.

Thriller (původně nazvaný "Star Light Night") stál 600.000 dolarů s byl 20x dražší než jakékoliv video té doby. Pracovalo na něm 20 maskérů, 30 tanečníků.
 


15/11/2003
Jak nakupovat Number Ones?
Pokud si chcete koupit nové CD Michaela Jacksona a chcete také, aby byl váš nákup zařazený do celkového prodeje alba (a promítl se tak v prodejnosti alba), dodržujte několik následujících pravidel:
1. Nenakupujte na internetu
- prodej z internetu není zahrnut v celkovém počtu prodejnosti alba
2. Album vyjde na CD, minidisku a kazetě. Když si chcete koupit všechny obaly CD, a tudíž 4 CD, trvejte na tom, abyste měli na každé CD jeden účet - nakupte je odděleně!
3. Nakupujte v obchodě, který je zařazen do sčítání (stačí se zeptat + nekupujte to v zapadlém obchodě někde na dědině kam přijede autobus 1x za týden).

V Londýně se připravuje reklama N.1´s.
V pondělí se uskuteční velké reklamní akce v Londýně. Michaelovi dvojníci předvedou vystoupení na Bond Street a Oxford Circus. Navi předvede 2 písně ze svého repertoáru a to v 13 a 17 hodin před budovami HMV (prodejce hudby). Také v mětech Manchester, Birmingham a Leeds se připravují akce. Fanoušci jsou srdečně zváni.

Michael navštívil koncert Celine Dion...
...a to v Las Vegas. Byl tam tajně, ale Celine na něho nechala zaměřit kamery. Když lidé viděli, že je mezi nimi i Michael, dostalo se mu několikaminutového potlesku.

Britney obhajuje Michaela.
Britney se v nedávném televizním rozhovoru vyjádřila, že pokládá MJ za skvělého člověka a nevěří pomluvám, které kolem něho kolují a věří, že Michael právě teď potřebuje kolem sebe hodně přátel, a proto mu brzy zavolá.

Rodney Jerkins miluje Invincible.
Hlavní producent alba Invincible, Jerkins, je nadšený z alba, protože mu vydělává jako žádné jeho jiné album. "Michael mi tehdy řekl - Rodney, vyděláš na mém albu hodně, protože já prodávám alba po celém světě, ne jen v Americe" řekl Jerkins. "A měl zatracenou pravdu!"

11/11/2003
Michael pojede do Angoly.
Na začátku příštího roku má Michael přijet do Angoly ( město Luanda) a podpořit tak kampaně za boj proti AIDS v Africe. Připojí se k prezidentovi Jose Eduardovi.

Michael věnoval boty charitě
Jeden výrobce bot v USA měl nápad uspořádat charitativní akci, ve které se budou dražit boty slavných. Výtěžek půjde na děti postižené traumaty. Michael dal do aukce svoje podepsané boty (viz foto).


Více na
www.tatami.de/sfc/helfen.html
 

10/11/2003
Michael chce slyšet váš názor!
Michaelův management sestavil dotaznik, který byste měli vyplnit. Týká se fanoušků MJ a po jeho vyhodnocení se chystají změny ve vztahu MJ k jeho fanouškům na internetu + chystá se komunikační centrum, na jehož vzniku se můžete podílet i vy. Stačí, když vyplníte tento dotazník:
http://ws4.voxco.com/intweb.dll/online/cgt/1595
Je v angličtině, ale není to moc těžké. Zabere vám to cca 10 minut.

Michael poskytl rádiové interview.
Michael zatelefonoval do pořadu Ricka Deese v rádiu KIIS FM v US. Mluvil o svých dětech a o plánech, které společně mají na Halloween, řekl, že miluje mléčnou čokoládu, a že nejlépe se mu tvoří v noci. Také se ovšem svěřil, že do konce roku pojede do Londýna (!!!), Irska a Afriky. Na otázku, zda dává dohromady turné, odpověděl, že ne, protože se teď zabývá jinými věcmi.

Janet se bude vdávat.
Janet Jackson, sestra Michaela, se s největší pravděpodobností do vánoc vdá. Jejím vyvoleným se stane hudební producent Jermaine Dupri.
 


4/11/2003
Nezapomeňte se dnes ve 22 hod. dívat na VH1!!
Dávají "Fabulous life of MJ"

Hlasujte pro oblíbený obal alba "Number Ones"
... na http://www.michaeljackson.com/poll/

Jak bude vypadat tracklist singlu OMC?
Singl:
1) Album Version
2) Paul Oakenfold Mix
Maxi singl:
1) Album Version
2) Paul Oakenfold Mix
3) Rawling Metrophonic Mix
4) Ron G Club Mix
Vinyl:
1) Brian Rawling Metro Mix
2) Paul Oakenfold R&B Mix
3) Paul Oakenfold Mix
4) Ron G Club Mix
5) Album Version
 

2/11/2003
Number Ones brzy vyjde!
Nezapomeňte, 17.11.2003 vychází Number Ones v ČR!!!

Další cena za pomoc.
Michael Jackson dostane (další) cenu za svoje celoživotní humanitární zásluhy, a to cenu "Power of Oneness" (doslovný překlad "síla jedince"). Cenu si Michael převezme nejspíš osobně, protože celá akce se koná c Kalifornii 15.11. Nezisková organizace Oneness se zabývá především pomocí obětem rasismu. Pro další informace se podívejte na jejich stránky:
www.oneness.org/3rdaward.html

 

29/10/2003
Více fotek z Las Vegas.
 

28/102003
Radio Music Awards.

Michael se v noci zúčastnil udílení cen Radio Music Awards, kde představil píseň "What more can I give". Michaela představila Beyonce, jedna ze 40 umělců, kteří zpívají v písni WMCIG. Řekla: "Je pro mě čest, že můžu uvést tohoto umělce. Už když jsem byla malá holka, snažila jsem se napodobit jeho zpěv a vášeň pro pomoc druhým."
Když Michael přišel na pódim, všichni vstali a dlouho mu tleskali. Michaela až překvapily ovace, které dostal, tak nejdříve poděkoval. "Děkuji za vaši lásku a podporu. Je pro mě čest tady být". Pak vyprávěl o pozadí natáčení WMCIG a poté se ukázal celý videoklip WMCIG.

Více podrobností z Las Vegas později.
 

27/10/2003
Michael přebral klíč od města Las Vegas.

Přes 3000 fanoušků mělo šanci předvčerem vidět Michaela v Las Vegas, kde při slavnostní ceremonii převzal klíč od města z rukou starosty Las Vegas. Michaela uvedl jeho velký fanoušek a dvojník E´Casanova. Michael sám pronesl krátkou děkovnou řeč a vzkázal fanouškům "Miluji vás více". Poté se procházel davem, dával autogramy a zdravil se s fanoušky.

Užitečné stránky.
Kde slyšet "One More Chance"?
Píseň si můžete poslechnout (ale ne stáhnout) na
http://entertainment.msn.com/
Jinak píseň i remix si můžete stáhnout zde:
www.michaeljackson.hu
"What More Can I Give"
Píseň si budete moci stáhnout z této strany:
www.musicforgiving.org
Jinak oficiální stránka WMCIG je
http://www.whatmorecanigive.com/
 

24/10/2003
"What More Can I give" konečně vyjde.
Petice fanoušků a ostatní kroky, které podnikl nový management Michaela, se konečně vyplatily. Píseň "What More Can I Give" bude komerčně vydána. 27.10. bude klip k písni poprvé ukázán na cenách Radio Music. Během udílení těchto cen bude Michaelovi předána speciální cena s názvem "What More Can I Give Humanitarian Honour". Tato cena bude další roky předávána ostatním hvězdám pod tímto názvem. Michael cenu dostane za jeho neutuchající snahu propagovat mír přes písně (za toto také dostal letošní nominaci na Nobelovu cenu míru) a v dalších letech se bude cena dávat jeho jménem.
Píseň What More Can I Give bude vydána na internetu. Na speciálních stránkách si ji budete moci za úplatu stáhnout a výtěžek písně půjde různým charitám, jejichž jména zatím nebyla zveřejněna. Michael bude na Radio Music Awards osobně, převezme cenu, a je očekáváno, že promluví o této písni a pozadí, na kterém byla natočena. Michael se ale objeví i na více místech v Las Vegas. Fanoušci ho už můžou zastihnout 25.10. v Art of Music Store v 19 hodin, kde bude mít podpisovou akci. Tam si také budou moci lidé koupit trička a podobné cetky týkající se WMCIG.
Na písni WMCIG si zazpívali také např. Celine Dion, Usher, Ricky Martin, Beyonce Knowles, Mya, Luther Vandross, Brian McKnight, Anastacia, N´Sync, Carlos Santana, Jon Secada nebo Shakira. Píseň byla původně natočena na podporu obětí 11. září, ale Sony Music píseň odmítla vydat. Tak začaly všechny problémy, které Michael se Sony Music do dneška má.
 

22/10/2003
www.michaeljackson.com
Oficiální stránka Michaela Jacksona se 17. listopadu 2003 otevře s zcela novým designem. Na webu v současné době pracují špičkový designéři a po otevření by se měla stát místem, kde si každý fanoušek přijde na své. Bude obsahovat klipy, videa, online rádio, fans komunitu nebo třeba obchod.

Thriller je stále nejprodávanější album všech dob.
Poslední dobou se objevovaly zvěsti, že Thriller už není nejprodávanějším albem. Tato informace je nepravdivá. Podle Americké nahrávací společnosti se Thrilleru prodalo do dnešního dne přes 54 miliónů kopií, což z něj dělá bezkonkurenčně nejprodávanější album všech dob. Navíc, Michael má v první 100 nejprodávanějších alb hned 4 další alba, a to Bad (21. místo), Dangerous (23) - obě alba přes 27 mil. nosičů. Dále History na místě 70 s 17 milióny. Prvních 30 míst vypadá takto (údaje udávají: místo v pořadí, počet prodaných nosičů, název, interpret a rok.)

001 54 THRILLER Michael Jackson (1983)
002 42 BACK IN BLACK AC/DC (1980)
003 41 GREATEST HITS 1971-75 The Eagles (1976)
004 40 SATURDAY NIGHT FEVER Soundtrack (1978)
005 37 THE BODYGUARD Soundtrack (1992)
006 37 BAT OUT OF HELL Meat Loaf (1978)
007 35 THE DARK SIDE OF THE MOON Pink Floyd (1973)
008 35 COME ON OVER Shania Twain (1997)
009 32 SGT.PEPPER'S LONELY HEARTS CLUB BAND The Beatles (1967)
010 32 DIRTY DANCING Soundtrack (1987)
011 30 LED ZEPPELIN IV Led Zeppelin (1971)
012 30 RUMOURS Fleetwood Mac (1977)
013 30 MILLENNIUM Backstreet Boys (1999)
014 30 LET'S TALK ABOUT LOVE Celine Dion (1997)
015 29 ABBEY ROAD The Beatles (1969)
016 29 FALLING INTO YOU Celine Dion (1996)
017 29 TITANIC Soundtrack (1998)
018 28 JAGGED LITTLE PILL Alanis Morissette (1995)
019 27 MUSIC BOX Mariah Carey (1993)
020 27 1 The Beatles (2000)
021 27 BAD Michael Jackson (1987)
022 27 GREASE Soundtrack (1978)
023 27 DANGEROUS Michael Jackson (1991)
024 26 HOTEL CALIFORNIA The Eagles (1976)
025 25 APPETITE FOR DESTRUCTION Guns & Roses (1988)
026 25 SUPERNATURAL Santana (1999)
027 25 BACKSTREET BOYS Backstreet Boys (1998)
028 25 BROTHERS IN ARMS Dire Straits (1985)
029 25 BRIDGE OVER TROUBLED WATER Simon & Garfunkel (1970)
030 24 BORN IN THE USA Bruce Springsteen (1984)


Oznámení: 26. a 29.10. bude na VH1 (UK) program o MJ s názvem "The fabulous life of Michael Jackson" Pro přesnější info se podívejte do programu.
 

19/10/2003
OMC je nejstahovanější píseň na netu!
Michaelova píseň "One More Time" se stala v posledních dnech bezkonkurenčně nejstahovanější písničkou na světovém internetu. Těsně za ním se drží nová píseň od No Doubt a Black Eye Peas.

OMC bude zremixovaná.
Sony UK se vyjádřila, že remix písni "One More Time" vytvoří Paul Oakenfield, Metrophonic (Brian Rawling) a Ron G and Ford. Tyto remixy vyjdou na singlu OMC, který má vyjít 24.11.2003

Björk mluvila o Michaelovi.
Na oficiální stránce Björk se zpěvačka vyjadřuje o Michaelovi a říká: "Ty jsi ten nejlepší, nepřestávej bojovat, mě štve, jak je k tobě každý krutý. V Státech je nelegální lišit se od zbytku davu. Možná, že by ti lidé více rozuměli, kdyby jsi žil s Ludwigem II, který žil s labutěmi. Pořád poslouchám Butterflies z tvojeho minulého alba. Ty jsi opravdový umělec. Děkuji ti za boj a tvou víru v hudbu, i když zbytek světa na to už zapomněl."
 

16/10/2003
One more chance.
Píseň One more chance před svým vydáním pronikla na internet. Na tomto webu ji však nenajdete a vyhrazuji si právo smazat všechny příspěvky v diskuzi, které odkazují na pirátskou kopii této písně (jen upozorňuji). Za pirátské šíření písně by jsem mohla dostat vysokou pokutu.
Rádia v USA již píseň hrají, ale jen některá. Je překvapivé, že zatímco fanoušci přijali píseň vlažně, americké veřejnosti se moc líbí a v mnoha případech kolije v rádiu i jednou za hodinu.
Zde máte text k písni:


ONE MORE CHANCE
(Uh... huh... Alright)
This Time, Gonna do my best to make it right,
Can't go on without you by my side.
(Hold On)
Shelter, come and rescue me out of this storm,
And, out of this cold I need someone,
(Oh Why, Oh Why, Why, Why)
If you see her?
Tell her this from me,
All I need is

One More Chance At Love
One More Chance At Love
(One More)
One More Chance At Love
One More(See) Chance At Love
(Say, One More)
One More Chance At Love
One More Chance At Love
(One More)
One More Chance At Love
(Alright)
One More Chance At Love

Searching, for that one who is going to make me whole,
Help me make these mysteries unfold.
(Hold On)
Lightning, about to strike in rain only on me...
Hurt so bad, sometimes it's hard to breathe.
(Oh Why, Why)
If you see her?
Tell her this from me,
All I need is

One More Chance At Love
One More Chance At Love
(One More)
One More Chance At Love
One More Chance At Love
(One More Chance for love)
One More Chance At Love
One More Chance At Love
(One More)
One More Chance At Love
One More Chance At Love

And, I would walk around this world to find her,
And, I don't care what it takes,no
(Why)
I'd sail the seven seas to be near her,
And, If you happen to see her,
See,Tell her this from me,

One More Chance At Love
(Yeah Yeah)
One More Chance At Love
(Tell her this from me)
One More Chance At Love
(Yeah Yeah)
One More Chance At Love
(One More Chance at love)
One More Chance At Love
(Lovin You)
One More Chance At Love
( I can't find)
One More Chance At Love
(Lovin You)
One More Chance At Love
(Yeah...One More)
One More Chance At Love
One More Chance At Love
(For Love)
 

12/10/2003
Přijede Michael do Evropy?
Michael byl oficiálně pozván na akci, kterou pořádá Shout Magazine, a která se jmenuje "MJ European Tribute". Michael sám projevil zájem se na akci ukázat a v současné době se organizátoři obou stran snaží dohodnout na datu.
Více info na
www.shoutmagazine.com

Premiéra "One more chance"
Světová rádiová premiéra písně One more chance bude v pondělí, 20. října. Promo CD už byly zaslány do rádiových stanic. Singl vyjde 10.11. v Evropě a 11.11. v USA. V Anglii pak 24.11. Sony Music zatím ale nepodnikla žádné kroky, kterými by nové album největších hitů zviditelnila. Vypadá to, že žádná reklama nebude. Opět.

E' Casanova bude hrát v klipu Missy Elliot.
Světově známý dvojník Michaela, E' Casanova, bude hrát v klipu Missy Elliot, kde se bude vydávat za Michaela.
 

8/10/2003
Michael jako režisér.
Již začal casting (obsazování rolí) do filmu "They cage animals at night". Michael je již oficiálně kreditován jako režisér tohoto filmu. Společně s ním bude film režírovat Bryan Michael Stoller.

Obaly alba "Number Ones"
Sony music předvedla 4 obaly nového Michaelova alba. Stejné obaly vyjdou i na DVD.


Film "Miss Castaway"
Vypadá to, že Michael se nakonec přece jenom objeví v tomto filmu, ale jen jako cameo (velmi krátká role, spíše se jen mihne). Film je parodií na všechny možné filmy a Michael se objeví v roli "agenta M", kterou měl ve filmu MIB2. Film by měl mít premiéru na jaře 2004.
 

7/10/2003
Michael je nominován na Nobelovu cenu míru.
Společně s našim prezidentem je letos na Nobelovu cenu nominován také Michael Jackson, a to za svou propagaci míru přes pop. Michael již v minulosti byl nominován na tuto cenu, ale nepatří mezi favority.

Stáhněte si úryvek z One more chance!!!! Klikni na link!
http://www.members.aol.com/mjremixed/private/omc.html   (MP3)
http://www.dr.dk/p3/3musiknyheder/media/lyd/nyhederPM.ram  (RealP)

Roy ze Siegfried & Roy byl napaden ...
... vlastnim tygrem, se kterými duo pracuje. Slavný iluzionista byl napaden vlastním bílým tygrem během představení v Las Vegas. Michael k této události řekl: "Roy Horn je skvělý člověk, který přináší světu potěšení a do mého světa vždy vnášel dobro. Modlím se za jeho brzké uzdravení a myslím na jeho rodinu." Roy byl již několikrát operován.

Michael se zúčastní Radio Music Awards.
27. října se Michael zúčastní předávání těchto cen v Las Vegas. Obdrží cenu za celoživotní přínos hudbě a tato cena bude pojmenovaná po něm a v budoucnosti předávána jiným lidem. Michael nebude vystupovat a tancovat.
 

4/10/2003
CBS speciál.
Hodinový program bude televize CBS uvádět někdy kolem Vánoc. Michael má s touto TV smlouvu, kterou musí naplnit, a tak se dohodli, že v programu budou uvedeny ukázky z minulých koncertů a Michael sám předvede taneční představení na nějakou novou písničku, nejspíše "One more chance". Ve speciálu nebude rozhovor s Michaelem a podrobnosti se stále ještě projednávají.
 

2/9/2003
Michael se zúčastnil charitativní akce.

Včera se Michael objevil na charitativní akci nazvané "Večer lásky, světla a smíchu", který se konal na podporu výzkumu vředových onemocnění v Kalifornii. Podrobnější informace zatím nejsou známy.

Informace k novému albu.
Album #1's by mělo vyjít s pěti různými obaly, ale narozdíl od Invincible bude každý obrázek jiný. Tyto obaly budou ale v limitované edici prvního výtisku. První (a jediný) singl One more chance vyjde komerčně jen v některých zemích.

Byla vydražena Michaelova kresba.

Koupil ji soukromý kupec za 6.192 dolarů z aukční síně Christie´s, což 3x převýšilo jeji odhadovanou cenu. Jedná se o kresbu Charlieho Chaplina, kterou Michael namaloval tužkou. (viz. foto)
 


29/9/2003
Nový singl.
Již je to oficiální. Nový singl Michaela vyjde v pondělí 10. listopadu 2003 a bude se jednat o píseň "One more chance", kterou pro Michaela napsal R.Kelly - tento singl s největší pravděpodobností vyjde ještě s jednou písní, kterou bude remix nějaké starší Michaelovy písně.

Michael obdržel cenu RMA.
Výroční udílení cen Radio Music Awards poběží živě na NBC 27. října v hotelu Aladdin v Las Vegas. Michael obdrží speciální cenu. V rádiu se již tvrdí, že se Michael objeví osobně, ale Michaelův tým to ještě nepotvrdil.
 

23/9/2003
Soud: Michael x Universal Music Group.
Michael Jackson před několika měsíci zažaloval Universal, který teď vlastní firmu Motown, že mu nezaplatila honoráře za znovu vydané písně Jackson 5, kterých bylo 10. Soudce žalobu na 2 z 10 písní zamítl, takže se pokračuje jen s osmi písněmi.

Bude Sofia novou paní Jacksonovou?
Ve světě oblétávají zprávy, že Michael má zájem o brazilskou modelku jménem Sofia Vergara, se kterou už se párkrát setkal. Nedávno je společně i s dětmi viděli v ZOO. (Pozn. BabyLove: promiňte za bulvárovou zprávu, nemohla jsem si pomoct! :o))) Nikdy nevíte... )

 

21/9/2003
Michael chce prosadit Den dětí v USA.
V LA se Michael sešel se skupinkou fanoušků, se kterými živě diskutoval o jeho humanitárních plánech. Řekl, že v první řadě chce zařídit, aby vedle Dne matek a Dne otců vznikl také Den dětí, který v USA chybí. Ovšem chtěl by taky, aby tento den byl mezinárodní. Michael chce prosadit tento návrh v parlamentu a uspořádat akce před Bílým domem ve Washingtonu, kde by se sešlo co nejvíce dětí. Michael chce slyšet váš názor. Zúčastnili byste se takové demonstrace? Který den by měl být Den dětí? Reportérka německého teen časopisu Spot o tom chce napsat velký článek a ráda uslyší vaše názory. (www.spoton.de)

Eminem opět (překvapivě) chválí MJ.
Eminem ve francouzském rozhovoru opět připomenul, že Michael je génius a jeho album Invincible miluje a dle jeho názoru je to Michaelovo nejlepší album. Prý také každý večer zpívá "You are my life" své dceři před spaním.

Taborrelliho nová kniha.
J. Randy Taborrelli připravil pokračování své ságy o rodině Jacksonových - Michael Jackson: The Magic And The Madness. Michael sám dal souhlas ke schválení, když si celou knihu poslechl nahranou na kazetách. Vyjádřil také radost, že kniha reflektuje pravdivé a skutečné zážitky jeho života. Taborrelli k tomu říká: "Když jsem psal první díl, byla to skutečná výzva a také mě to drtilo. Byla to nejtěžší kniha, kterou jsem sepsal. Druhý díl byl ale přesně tak tvrdý a nesnadný. Za poslední léta se Michaelovi stalo tolik věcí a já se snažil být tím nejlepším soudcem."

Butterflies vyhrála na BMI awards.
Tyto ceny se udílejí anglickým umělcům, kteří uspěli v Americe. Marsha dostala cenu za píseň Butterflies, kterou napsala, a kterou nazpíval Michael Jackson. Autorka písně Butterflies na tiskové konferenci po udílení přiznala, že je s Michaelem stále v kontaktu a na jeho narozeniny spolu mluvili hodinu přes telefon. Dodala, že je moc šťastná, že jí dal příležitost takový génius.
 

17/9/2003
Tiskové prohlášení Sony Music.
Sony Music dnes vydala tiskové prohlášení a ohlásila tak nové Michaelovo album. To vyjde 17. listopadu 2003 a bude se jmenovat "Michael Jackson - Number Ones". Písně budou v tomto pořadí:

1) Don't Stop 'Til You Get Enough (Off The wall) 3:55
2) Rock With You (Off The Wall) 3:32
3) Billie Jean (Thriller) 4:57
4) Beat It (Thriller) 4:18
5) Thriller (Thriller) 4:13
6) Human Nature (Thriller) 4:04
7) I Just Can't Stop Loving You (Bad) 4:11
8.) Bad (Bad) 4:06
9) The Way You Make Me Feel (Bad) 4:31
10) Dirty Diana (Bad) 4:40
11) Smooth Criminal (Bad) 4:16
12) Black Or White (Dangerous) 3:22
13) You Are Not Alone (HIStory) 4:29
14) Earth Song (HIStory) 4:58
15) Blood On The Dance Floor (Blood On The Dance Floor) 4:13
16) You Rock My World (Invincible) 4:25
17) Break Of Dawn (Invincible) 5:32
18.) One More Chance 3:30

Na albu bude jediná nová píseň, a to "One more chance", na které se podílel i R. Kelly.

NICMÉNĚ, dnes jsem dostala email od mluvčího Michaela, Stuarta, který rozesílal mail, kde tvrdí, že Sony toto udělala BEZ Michaelova vědomí a vědomí jeho managementu. Takže se možná v brzké době dočkáme dalšího oficiálního vyjádření.
 

16/9/2003
Party update.

Na párty nebyli vpuštěni novináři, a všichni s kamerami či foťáky byli vyhozeni, takže moc obrázků asi nebude. Tohle je z ET! Michael na pódiu, když přišel v 8 večer a po 20 minutách odešel.
Mezi návštěvníky byla také zpěvačka Pink a producentka Penny Marshal. Ashanti zazpívala svůj hit "Rock with you", který pomalu změnila na Michaelovu píseň "Rock with you".
 

14/9/2003
Párty v Neverlandu.

Dnes v noci se odehrála v Neverlandu dlouho očekávaná párty, na které se objevily takové hvězdy jako Ashanti (která také vystoupila a zazpívala), Mike Tyson, Nick & Aaron Carter, Rodney Jerkins, Patti LaBelle, Boyz II Men nebo 3T. V Neverlandu bylo asi 700 lidí. Michael se hodně dlouho neukázal a ke konci pronesl děkovnou řeč, kde žekl, že děti jsou naší budoucností a on za ně bude bojovat do konce života. Tisk nebyl na akci vpuštěn, kromě rádia, které přenášelo afterparty. Aaron Carter začal s Michaelem dortovou bitvu, do které se připletl moderátor rádia KIIS a musel být odveden do domu, kde se osprchoval. Po tomto incidentu řekl, že díky tomuto zážitku bude MJ fanouškem navždy.
 

13/9/2003
Hlasujte pro MJ na německé MTV.
"MTV Germany" bude 10. a 11. října vysílat pořad ke 20. výročí MTV, kde uvede 100 videoklipů, které změnily historii. Michael má nominovány tyto klipy: Scream, Thriller, History (Remix), Earth Song, Black or White a Stranger in Moscow. Hlasovat pro něj můžete zde:
http://www.mtv.de/20jahre/vote.php?vote=10
Každý hlasující může vybrat 5 klipů. Po výběru klikněte na "Abschicken".

Michael v Torontu.
Michael odjel na pár dní do Toronta na obchodní jednání. V Kanadě také poskytl krátký rozhovor přes telefon rádiu KIIS, kde mluvil hlavně o nadcházející akci v Neverlandu (viz. další zpráva), ale nic podstatného vlastně neřekl. Michael mluvil o svých dětech, na otázku, jací jsou, odpověděl, že Paris dělá vždy to, co Prince. A ten má rád auta.
Rozhovor si přes Real Player můžete poslechnout zde:
http://www.rick.com/audio/interviews/michaeljackson_091003.ra

Párty v Neverlandu
(čti zprávu z 27.8.)
Michael bude osobně na oslavě 13.9. v Neverlandu a exkluzivní afterparty bude naživo přenášet rádio 102.7 KIIS FIM. I vy si to můžete poslechnout, a to z přenosu IFC na této adrese:
http://www.jackson-ifc.com/radio/IFCStream_e.exe
- tohle je exe soubor, který musíte odzipovat a díky němu rádiové vysílání uslyšíte (ale nezapomeňte na časový posun - mělo by to být někdy kolem jejich osmé hodiny). Jinak, tato akce je již vyprodána.
 

10/9/2003
Culkin obhajuje Jacksona.
Macaulay Culkin včera v pořadu 20/20 mluvil o svém životě a také o vztahu k Michaelovi. Vyjádřil se o vztahu k Michaelovi, když byl ještě dítě. "Mnohokrát jsem přespal v Neverlandu a nebylo v tom nic špatného. Dělali jsme všechno jako kamarádi - dívali jsme se na filmy, občas jsem usnul na jeho gauči." Macaulay je kmotrem Michaelových dětí Prince a Paris. "Michael je skvělý otec. Je velmi lehké vehnat mu do očí slzy. Je lehké dělat o něm vtipy právě pro to, jaký je. Ten incident v Německu byl chyba, Michael se nechal ovlivnit událostmi. Vím, že toho teď velmi lituje. Dělá chyby jako my všichni ostatní."

Granada bude platit.
Televize, která odvysílala dokument Martina Bashira "Living with MJ" se s Michaelem již brzy vyrovná finanční částkou, kterou věnuje charitě. Představitelé televize se ovšem nechali slyšet, že stojí za Bashirem a Michaelovi se neomluví. Michael podal na Granadu žalobu v únoru po tom, kdy odvysílala v programu části dokumentu, které měly zůstat tajné (např. jeho děti), a tak porušila dohodu.
 

5/9/2003
Oficiální vyjádření.
Stuart Beckerman, mluvčí Michaela Jacksona, dnes vydal toto prohlášení:

"Nejdražší fanoušci,
Michael se cítí naprosto fantasticky díky té skvělé noci, kterou strávil se svými fanoušky. Byl pohnutý Vašim entuziasmem, loajalitou a vírou, kterou jste ukázali, a to nejen v tento den, ale za celé minulé roky. Jak řekl ve své řeči, těší se s vámi na budoucnosti. V dalších 6 měsících já, Michaelův oficiální mluvčí, ohlásím několik kreativních a obchodních projektů, které připravujeme.
Řekli mi, že se mezi vámi šíří fámy o datu, kdy vyjde Michaelovo album, a že na něm vyjde jen 1 nová píseň. Za prvé, rozhodnutí o tom, kolik nových písní bude na albu ještě nepadlo, také datum vydání ještě není jasné. Věřte mi, až tady bude co říci, uslyšíte to ode mě, ne z fám, které kolem kolují. Buďte trpěliví a věřte, že společně vstupujeme do nové éry.
S láskou a uznáním,
Stuart Beckerman."


Další Michaelovy písničky.
ASCAP (sdružení autorů písní) potvrdilo, že má tyto další nové nevydané písničky od Michaela Jacksona.

SKIN TO THE WIND
THE PAIN
PRESSURE
MEET THE FAMILY
JACKSON MAMBO
JACKSON BOLERO
GREAT IS THY FAITHFULNESS
FLINGING THE GHOULS
DANCE ON THE CEILING
ASHES TO ASHES.

Není jasné, zda písně vyjdou na novém albu největších hitů jako bonusy, nebo ne.
 

31/8/2003
Michaelova narozeninová párty.

Michael se včera (dnes v noci) zúčastnil svojí narozeninové párty, kterou mu připravili američtí fanoušci. Měl velmi dobrou náladu, pronesl řeč a dokonce i zazpíval. Nejdříve pozoroval dění (vystoupení umělců a imitátorů), pak sám vešel na jeviště, kde hravě předvedl fanouškům malý striptýz (svlékl si triko). Pak řekl:

Michael: "Jsem naprosto dojatý a ohromený svými fanoušky - velmi vás všechny miluji. Přítomnost fanoušků, víra a loajalita mi dodaly sílu v těchto obtížných časech. Všichni jste mě inspirovali, abych pracoval tvrději. Přes všechny ty léta jste se stali mojí rodinou. Moje děti jsou i vaše děti ... naše děti. (V tomto bodě se odmlčel se slzami v očích.) Nikdy neztrácejte svou dětskou nevinnost. Moje narozeninové přání je společně dospět ke světlé budoucnosti. Těším se na to. Mám rád své nové poradce a můj tým, protože mají mé fanoušky na vrcholu svých priorit. Chtěl bych poděkovat všem fanouškům za jejich pomoc při svržení Tommyho Mottoly. Je to rasista a libuje si v ničení kariér. Nechci říkat jména. Díky vaší podpoře ho ze Sony vyhodili. Dali jste srdce dohromady a jste mojí armádou lásky...

Dav křičí "Martin Bashir sucks!"

Michael: "Kdo? Martin Bashir? Aha, je to krysa. Využil nás všechny. Porušil všechny lidské zákony". Sarkasticky dodává: "Ahh, Martin je táák milý..."

Dále mluví o neprofitové organizaci, kterou nedávno založil, s názvem "Jdi za svými sny". Za tím dodává: "Slibuji vám, že budete hrdi na to, že jste mými fanoušky. Velmi vás miluju."

Na konci se přidává zpěvek k písni "We are the world".

Michaelův dort byl velký 7 stop a Michael z něj sám uřízl a snědl první kousek. Poté další kousek hodil do obecenstva s šibalským úsměvem a výkřikem "Food Fight!" (bitva)


V úterý 2/9/2003 můžete celou řeč vidět tuto událost na MSN na této adrese:
http://entertainment.msn.com/netcal/?netcal=806
 


30/8/2003
Michael včera oslavil 45. narozeniny!

 28/8/2003
Nové písničky.
Americká společnost uměleckých autorů (ASCAP) potvrdila, že v databázi mají písničky Michaela Jacksona. Jedná se o písně:

The Pain - napsal R. Jerkins, Harvey Jay Mason a Shawn Stockman
Pressure - napsal Lashawn Ameen Daniels, Fred Jerkins III, Rodney Jerkins, Harvey Jay Mason
Seduction - napsal Michael Jackson a Shelby Lee Myrick III

Není jasné, zdali tyto písně vyjdou na albu největších hitů, nebo zdali budou někdy vydány.
 

27/8/2003
Oslava v Neverlandu.
13.9. bude v Neverlandu oslava na počest malíře Romera Britta, na kterou Michael pozve 250 párů. Lidé si budou moci prohlédnout zahrady, ZOO, zábavní park a samozřejmě nebude chybět červený koberec. Mezi další atrakce bude patřit koncert "Songs of Oneness" a aukce. Vstupenka stojí 5.000 dolarů a vybrané peníze se rozdělí mezi organizace "Make a wish", která pomáhá smrtelně nemocným dětem, "Oneness", která bojuje proti rasismu hudbou a uměním a "E Ai Como E Que Fica", která pomáhá chudým lidem v Brazílii.

Michael nebude na VMA.
Michael se nezúčastní MTV Video Awards, které proběhnou v pátek. Bude na párty pořádané fanoušky na počest jeho narozenin. Michaelův tým ale bude na místě natáčet ostatní hvězdy, které Michaelovi popřejí.
 

26/8/2003
MSN bude přenášet narozeninovou párty.
Ti, kdo se nedostali na Michaelovu narozeninovou párty, ji pak můžou vidět na internetu na "MSN Entertainment"
http://entertainment.msn.com/
 

19/8/2003
Michael je právě ve studiu.
Podle MJNI Michael právě dokončuje poslední písničku na album, které by mělo vyjít snad ještě tento rok. Jedná se o poslední album, které Michael musí natočit pro Sony, a to výběr největších hitů + několik nových písní jako bonus. Album bude s největší pravděpodobností obsahovat +4 písně, které byly vyloučeny z Invincible, a které teď Michael předělává.
 

17/8/2003
Michael zuří nad Scary Movie.
3. října bude v Americe uveden film "Scary Movie 3". Trailery ovšem pohoršily všechny fanoušky popu na celém světě, protože obsahují ne směšnou scénu, kde se odporně naráží na nemorální vztah Michaela k dětem. Michaelovi právníci se snaží podat žalobu a dosáhnout stáhnutí této scény z filmu. Všichni fanoušci jsou proto nabádáni, aby na tento film do kina nešli.
Trailer můžete vidět zde:
http://www.msnbc.com/m/mw/mw.asp?0mw=xh68&sk=msn&id=msn/7816&subid=Entertainment&name=cover&pl=
Michaela tam hraje imitátor Edward Moss, který za tuto scénu dostal velmi velké peníze. Sám sebe považuje za fanouška. Pokud mu chcete napsat, můžete zde:
ICONSProds@aol.com (prosím zachovejte důstojnost, žádné výhružky smrtí :o) )

Popřejte Michaelovi k narozeninám!
Máte několik možností. Fanoušek, který jede na oslavu, chce dát dohromady přání od ostatních fanoušků a předat mu to pohromadě. Můžete mu napsat zde: farah@ixpres.com

nebo ...

Napište dopis velikosti 1 stránky, podepište se, napište věk a bydliště, a přiložte fotku (Michaelo miluje fotky) a vše pošlete na tento mail:
mde-fari@prodigy.net  Michael obdrží vše. Poslední šance je 27.8. Tvoje jméno bude figurovat i na oficiálním seznamu. Vše pořádá TMC.

A nezapomeňte hlasovat na "Capital Gold Legends Awards" pro Michaela! Michael by si pro cenu totiž mohl přijet osobně! (čti níže)
 

16/8/2003
Michael nominován na 2 ceny.
A to ceny Legendary Male (legendární muž) a Legendary Album - Thriller (legendární album) na výročním udílení cen legendám "Capital Gold Legends Awards" v Londýně. Akce se uskuteční v hotelu Hilton Metropole 26.9. Během následujících týdnů pro něj můžete hlasovat zde:
http://www2.capitalgold.com/staticweb/capitalgold/gold_awards/home.html

David Gest píše knihu.
Bývalý manžel Lizy Minelli se rozhodl napsat knihu o svém krátkém manželství s Lizou. Bude psát také o přátelích Lizy, a to o Michaelovi a Whitney Houston.
 

13/8/2003
Macaulay Culkin bude mluvit o Michaelovi.
A to v pořadu Barbary Walters "20/20", 5. září. Mluvit se bude hlavně o jeho návratu na velké plátno a Macaulay se také vyjádří k jeho vztahu k Michaelovi, slávě a jeho nové přítelkyni. (MC byl dětskou hvězdou filmů "Sám doma" a je kmotrem dětí Michaela Jacksona - pozn. babylove)

Usher se zúčastní Celebration of love.
Fanouškovská oslava Michaelových naroznenin, na kterou přijde Michael, se uskuteční v Los Angeles v Orpheum Theatre, 30.8. (čti níže). Svou účast už potvrdily i takové hvězdy, jako zpěvák Usher, kytarista Slash nebo režisér Bret Ratner.
 

11/8/2003
Píseň "Butterflies" vyhrála cenu BMI.
Michael vyhrál cenu za nejlepší píseň na 2003 Urban Awards, ktere se odehrály v Miami na Floridě minulý týden.

John Branca opět spolupracuje v Michaelem?
Z několika zdrojů se zdá, že John Branca, bývalý Michaelův právník, začíná s Michaelem opět spolupracovat, a to hlavně na vyřešení Michaelovy situace v Sony Music.

2/8/2003
Michael začíná podnikat v módním průmyslu.
Michael podepsal smlouvu s japonskou firmou Wakita, která bude pod jeho jménem vyrábět černé mužské obleky. Ty se budou prodávat nejen v Japonsku. "Chtěli jsme rozšířit firmu i do zahraničí, a právě v té době jsme se dozvěděli, že pan Jackson má zájem investovat v Japonsku. Muži zde rádi nakupují tmavé obleky a Michael Jackson tu má silnou základnu fanoušků" řekl mluvčí firmy.

Jermanine tvrdí, že J5 připravují nové album.
The Jackson Five by se měli opět sejít - natočit album a vyjet na turné - a to i s Michaelem. Jermanine (jeden z bratrů Michaela) se svěřil BBC o plánech znovu obnovit slávu J5. Řekl, že určitě přijedou do Anglie, protože koncert skupiny z roku 1972 byl velmi silným zážitkem, na který nikdy nezapomene. "Michael se stal tak fenomenálním umělcem i díky tomu, že jeho základ tvořila skupina Jackson 5" dodal.

Michael se vyjádřil k smrti Whita.
Jet Magazine zařadil do svého nového vydání i speciální stránky o nedávno zesnulém zpěvákovi jménem Berry White. Michael jim k tomu řekl: "Mistr je pryč, ale jeho hudba a nádherné melodie budou znít navěky. Nebyl jen hudeník, ale i můj přítel a já ho budu postrádat."

Michael se bouří proti Scary Movie 3.
Zítra má mít v USA premiéru film "Scary Movie 3", který bude obsahovat také ne velmi směšnou parodii na Michaela a jeho údajném vztahu s nezletilci. Michaelovi právníci se již dali slyšet, že hledají cestu jak podat žalobu a vyhrát ji, ale v Americe je velmi nepravděpodobné, že by vyhráli. Vzhledem k zaměření filmu (parodie & komedie) se očekává, že lidé vezmou tyto filmy s humorem a žaloba by asi neobstála.

Hlasujte pro Michaela!
BBC se ptá: Jaká je nejlepší song posledních 25 let?
http://newsvote.bbc.co.uk/2/hi/entertainment/2980790.stm?dynamic_vote=ON#vote_ents_nirvana_110603

Současný výsledek:
Nirvana - Smells Like Teen Spirit 11.70%
Michael Jackson - Billie Jean 81.91%
Guns 'n' Roses - Sweet Child O' Mine 1.06%
Eminem - Lose Yourself 1.06%
U2 - One 1.06%
Something else 3.19%
 

29/7/2003
Michaelův otec oslavil 75. narozeniny.
V Neverlandu na jeho počest proběhla párty, na které se sešla rodina a přátelé.

Singly z Thrilleru budou znovu vydány.
Australská pobočka Sony Music se rozhodla vydat k 20. výročí alba Thriller jeho singly. Každý singl bude obsahovat i jiné písně a bonusy v podobě např. nevydaných písní nebo remixů. Očekávaná cena je asi 400 korun a singly budou k objednání i na internetu. Takto bude vypadat obsah singlů:

HUMAN NATURE
1. Human Nature
2. Baby Be Mine
3. Human Nature (Instrumental)
4. Rock With You
5. Billie Jean
6. Don't Stop 'til You Get Enough
7. Remember The Time
8. The Way You Make Me Feel
9. Wanna Be Startin' Somethin'

P.Y.T
1. P.Y.T. (Pretty Young Thing)
2. Heartbreak Hotel
3. Working Night And Day (Live)
4. Childhood
5. Off The Wall
6. Billie Jean
7. Wanna Be Startin' Something
8. Black Or White
9. Jam
10. Beat It
11. They Don't Care About Us
12. Scream
13. Eas' On Down The Road

THRILLER
1. Thriller
2. Thriller (Instrumental)
3. Things I Do For You
4. Thriller (Frankie Knuckles & David Morales Remix)
5. Thriller (Danny Tenaglia Mix)

WANNA BE STARTIN' SOMETHING
1. Wanna Be Startin' Somethin'
2. Wanna Be Startin' Somethin' (Instrumental)
3. Wanna Be Startin' Somethin' (12" Mix)
4. Wanna Be Startin' Somethin' (Brothers In Rhythm Mix)
5. Wanna Be Startin' Somethin' (Brothers In Rhythm House Mix)
6. Wanna Be Startin' Somethin' (Tommy D's Main Mix)

BILLIE JEAN
1. Billie Jean
2. Billie Jean (Long Version)
3. Billie Jean (Instrumental)
4. Can't Get Outta The Rain
5. Billie Jean (Tony Moran Mix)
6. Billie Jean (Four On The Floor Remix - Radio Edit)

BEAT IT
1. Beat It
2. Get On The Floor
3. Beat It (Instrumental Version)
4. Beat It (Moby's Sub Mix)
5. Burn This Disco Out

THE GIRL IS MINE
1. The Girl Is Mine
2. Can't Get Outta The Rain
3. Someone In The Dark
4. Rock With You (Classic Radio Edit)
5. Remember The Time (Silky Soul 12" Mix)
6. Don't Stop 'til You Get Enough (Enough Mix)
7. Billie Jean (Moran's Luscious Vocal)
8. Wanna Be Startin' Somethin' (Brothers In Rhythm House Mix)
9. Black Or White (The Clivilles & Cole House/Dub Mix)
10. Thriller (Def Thrill Mix)
 

22/7/2003
Michael vydává oficiální prohlášení.
Michael vyjádřil znepokojení týkající se nového návrhu americké vlády, která navrhuje tvrdé postihy vůči lidem, kteří stahují muziku z internetu. Na ty by mělo být pohlíženo, jako by spáchali těžký zločin. Ve svém prohlášení Michael řekl:

"Nemám slov ohledně nápadu vlády posílat fanoušky hudby do vězení. Je špatné muziku stahovat, ale odpovědí nemůže být vězení. Zde v Americe vytváříme nové možnosti výstrahy, ne trestní právo a měli bychom hledat nové technologie, jako nový obchod Apple, pro řešení. Právě fanoušci vytvářejí úspěch tohoto byznysu, doufám, že na to nebude zapomenuto."
 

Souhrn novinek: 11.7. - 20.7.

Narozeninová párty fanoušků.

MJFC organizuje pro Michaela narozeninovou párty s názvem "Michael Jackson ... A Celebration Of Love". Akce je naplánovaná na sobotu 30/8/2003 od 5 hodin odpoledne v Los Angeles, The Orpheum Theatre, 842 S. Broadway. Michael sám se párty s fanoušky zúčastní. Na programu budou soutěže (mimo jiné i o zájezd do Nevrlandu, Michaelův klobouk apod.). Lístky si můžete objednat na stránkách MJFC:
www.mjfanclub.net

Král popu zpovídá Pharrella Williamse.
Michael Jackson se ocitl v tentokrát v roli toho, kdo pokládá otázky. Pro srpnové vydání časopisu "Interview Magazine" zpovídal zpěváka Pharrela Williamse po telefonu. Vydání tohoto časopisu je dostupné jen v USA. (pozn. BabyLove - Pharrela jste mohli vidět například v remixu písně "Boys" od Britney Spears, jeho současný hit se jmenuje "Beautiful", na kterém psolupracuje se Snoop D.Dog)

MJ: Michael Jackson
PW: Pharrell Williams

MJ: Ahoj?
PW: Ahoj! Jak se máš?
MJ: Musíš mě omluvit, ale Greagory Peck, který včera zemřel, byl můj blízký přítel, a já pomáhal jeho ženě zařídit pohřeb. Tak mi prosím promiň, že volám tak pozdě.
PW: Ne, poslouchej, nemůžu uvěřit, že se s tebou bavím!!!
MJ: Oh, Bůh tě ochraňuj ...
PW: Díky. Tebe taky.
MJ: Díky. Takže, teď s tebou mám asi udělat rozhovor, že? Myslím, že bych ti měl dát 7 otázek nebo tak nějak ...
PW: Jistě, cokoliv chceš ...
MJ: Ok. Co tě inspiruje k tvé muzice? Čím se inspiruješ, když vytváříš muziku?
PW: Je to pocit. Zacházíš s vzduchem jako s plátnem a barvy jsou jako struny, které ti procházejí prsty na klavír. Vím, že to může znít kýčovitě, ale .......
MJ: ... Ne. Perfektně jsi to rozebral.
PW: Takže, když je to hotovo, víš, že je to hotovo. Je to jako kreslení nebo sochaření. Když doděláš písničku, řekne ti sama "hej, jsem hotová..."
MJ: Yeah, a nedevolí ti spát, dokud není hotová ....
PW: Přesně tak.
MJ: Yeah. Já procházím přesně tím samým. (směje se) A co si myslíš o muzice, která se hraje dnes? Jsou všechny tyto nové zvuky přesně to pravé, jakým směrem se bude muzika vyvíjet?
PW: Osobně si myslím, že já se spíš inspiruji lidmi jako jsi ty, Stevie Wonder nebo Donny Hathaway, kteří dělají to, co je baví.
MJ: Správně.
PW: Víš, jako když všichni začali dělat stejnou muziku, tys udělal "Off the wall".
MJ: Správně. (směje se)
PW: A když všichni začali dělat zas něco jiného, tys udělal "Thriller. Ty to prostě děláš svým způsobem. Já se chci učit od lidí, jako jsi ty, kteří se nebojí poslouchat vlastní pocity a zaznamenávat je.
MJ: To je nádherné, úžasné.... Řekls to moc pěkně. Chtěl jsem se tě zeptat - vnímáš tyto věci jako já? Máš pocit, že zrod nové písně je jako narození něčeho nového? Psaní písně je jako mít dítě, a když je to hotovo, vypustíš to do světa. Cítíš se někdy, jako by bylo moc těžké ji do světa vypustit?
PW: Víš co? Před pár dny jsem dělal rozhovor, abych uvedl nové video, a měl jsem přesně ten samý pocit. Pro mě je video jako druhá část písně, protože ji dáváš i vizuální aspekt. Takže, ano, přesně tak se cítím.
MJ: Správně. Všechny typy hudby, od populární, po etnickou, za kterou je zodpovědná černá rasa, od jazzu k popu, co si myslíš, je to dar od Boha?
PW: Myslím, že všechna hudba je dar od Boha. (fanoušek ho vyruší). Michaeli, můžeš chvilku počkat? (Pharrell prohodí s fanouškem pár vět a vrací se k telefonu) Promiň.
MJ: (Michael se směje) Blues, rock-n-roll, hip hop, všechno tohle vynalezli lidi jako Chuck Berry, Little Richard, Fats Domino.
PW: Absolutně.
MJ: Dokonce i všechny ty tance od catewalk po charleston ...
PW: Ano, Bůh nám dal velký dar, když nám umožnil se vyjádřit. Když píšeš texty, píšeš je vždy někomu - lidem, světu. Když je hraješ, chceš, aby lidé slyšeli. Když tancuješ, chceš, aby to viděli. Je to určitá forma výrazu. Někdy si myslíš, že to není dobré, ale lidi ti pak řenou, jak je to skvělé.
MJ: To je pravda. Kteří ze starších umělců tě inspirovali? Teď nemyslím nikoho, koho ještě můžeš dnes slyšet v rádiu... Třeba lidi, které poslouchal tvůj otec, naučil ses od nich něco?
PW: Absolutně. The Isley Brothers.
MJ: Ano, ty mám taky rád. A miluju Sly & the Family Stone.
PW: Donny Hathaway, Stevie Wonder…
MJ: Máš rád přesně ty lidi co já! (směje se) Kde jsi teď? V New Yorku?
PW: Jsem ve Virginii na pláži.
MJ: Oh, to je nádherné! Pozdravuj je tam ode mě!
PW: Ano. Děkuju. A počkej ještě, chtěl bych ti něco říci, ale nevím, jestli to chceš slyšet, ale já to musím říct, protože to tak cítím. Lidé tě obtěžují ...
MJ: Ano?
PW: ... protože tě milují. To je ten jediný důvod. Když uděláš něco, čemu lidé nerozumějí, udělají z toho větší problém, než by byl u někoho jiného, protože ty jsi ten největší talent, který kdy žil. Dosáhl si toho za toto století tolik, jako nikdo.
MJ: Oh .. děkuju. To je od tebe milé ...
PW: To, co děláš, je úžasné. I když ti bude 100 let a oni budou pořád kecat o tom, co jsi udělal tuhle a támhle, co sis udělal na těle, kdyby ses rozhodl celý se potopit do chromu, jsi natolik úžasný, že celý svět se i potom na to bude dívat. A to jen proto, žes toho tolik dosáhl, a žes změnil tolik lidských životů.
MJ: Děkuji .... Čím větší jsi hvězda, tím větší jsi cíl. Nejsem chvastoun nebo tak něco ... ale víš, že jsi na vrcholu, když na tebe začnou střílet. To samé se stalo Mahatma Gandhimu nebo Martinu Luther Kingovi. Dokonce i Ježíš byl ukřižován. Moje moto je jen "zachraňte svět" a lidé mě za to pronásledují. Ale mě to nebolí. Nikdy to nebolí, protože mí fanouškové při mě stojí. Jsem nezlomný. Mám nosorožčí kůži. Nic mi nemůže ublížit. Nic.
PW: Přesně to jsem ti chtěl říct. Chtěl jsem jen, abys věděl, že jsi úžasný. Co děláš pro muziku od "Billie Jean" po "That’s What You Get (For Being Polite)” (začíná si zpívat “That’s what you get for being polite”)
MJ: Oh, ty znáš i tuhle? (směje se)
PW: (zpívá: “Jack still sits all alone”)
MJ: Ty je znáš snad všechny...
PW: Když děláš tohle, děláš to pro nás všechny. Kdybych s tebou nikdy nepracoval, věz, že jsi nezastavitelný. proto jsem řekl - natři se celý do chromu a i za 100 let tu bude zástup lidí, kteří tě při tom budou pozorovat.
MJ: Lidi hodně závidí. Vždycky, když se o něco snažím, jsou tady, aby mě potopili. Ale nemůžou vyhrát. Jsem totiž velmi velmi velmi silný - a to oni neví.
PW: Ale oni to ví! Věř mi, ví to!
MJ: každý by se do teď sesypal, ale já ne. Jsem silný.
PW: Jistě. Nezničili tě, když ti bylo 10, protože v té době jsi už ty ničil svým hlasem a talentem dospělé muže. A když ti bylo 20, překonal jsi všechny. Teď chtějí všichni vidět, kde jsi. Chtějí vidět tvé děti, tvůj život. Jsi prostě skvělý .. a jen doufám, že tohle všechno otisknou, protože je to pro mě velice důležité. Doufám, že jednoho dne budu jen z poloviny tak dobrý, jako jsi ty.
MJ: Oh, Bůh tě ochraňuj. Děkuju. Měj se hezky!
PW: Ty taky!!

Michael se zúčastnil pohřbu Barryho Whitea.

Urna se zpěvákovým popelem byla roztroušena do moře v Marina Del Ray, v Kalifornii. Při rituálu byli přítomni Barryho nejbližší přátelé a rodina. Michael dorazil kolem 11 hodiny a přivítal se s rodinou. Poté všichni nastoupili na loď, ze které se pak sypal, po krátkém obřadu, popel. Přítomen byl také Jermaine. Když se loď vrátila do přístavu, Michael odjel.


Paparazzi tvrdí, že ji Michael napadl.
Incident se prý odehrál kolem 1 hodiny opdoledne ve čtvrtek v Sheraton Universal Hotelu, kdy Michaelovi bodyguardi i sám Michael, přitlačili na ženu s kamerou, která se snažila natočit Michaela a jeho syna. Policie teď vyšetřuje žalobu této ženy, která tvrdí, že ji surově shodili na podlahu. Mluvčí policie v Los Angeles k tomu řekl: "Nikdo nebyl zraněn. Stále vyšetřujeme, co se vlastně stalo. Zjišťujeme také, zda s tím měl co do činění i pan Jackson."
 

10/7/2003
Beonce je kvůli Michaelovi nervózní.
Beyonce Knowles, zpěvačka a frontmenka skupiny Destiny´s Child, se v nedávném televizním rozhovoru svěřila, že Michael Jackson patřil a stále patří mezi její největší idoly a vždycky je z něho nervózní. "Stevie Wonder, Prince, Michael Jackson.... vždycky, když je potkám, jsem strašně nervózní. Když jsem naposledy potkala Michaela Jacksona, skákala jsem radostí" řekla. Nutno dodat, že v rozhovoru z minulého měsíce řekla, že si vždycky chtěla Michaela vzít.

Michael je třetí nejlepší zpěvák na světě,
co se týče rozsahu, výšky a stylu. Vyhotovili to specialisti Cover magazínu. Zde je pořadí:

1. Christina Aguilera (+50)
2. Mariah Carey (+49.7)
3. Michael Jackson (+49.5)
4. Celine Dion (+49.2)
5. Johnny Gill (+48.6)
6. Whitney Houston (+48.5)
7. Beyonce (+48.0)
8. Alicia Keys (+47)
9. Avril Lavigne (+44.1)
10. Usher (+44)
11. Dixie Chicks (+42)
12. Amerie (+39.8 )
13. Enrique Iglesias (+39.5)
14. Mary J. Blige (+39.4)
15. Clay Aiken (+39.3)
16. Le Ann Rime (+37)
17. Alanis morissette (+35)
18. Faith Hill (+34.4)
19. Pink (+34.2)
20. Dru Hill. (quintet) (+31)
21. Kelly Clarkson (+30)
22. Backstreet Boys (+29.7)
23. Slik (+29.4)
24. Lenny Kravitz (+27)
25. Nelly Furtado (+26)
26. Angie Stone (+25)
27. Michelle Branch (+23)
28. Stevie Wonder (+21)
29.Daniel Bedingfield (+20.7)
30. Sheryl Crow (+20.1)
31. Ashanti (+18.8 )
32. Aaliyah (+18.7)
33. TLC (+15)
34. Brandy (+14)
35. Kylie Minogue (+9.8 )
36. Jewel (+9.5)
37. Shania Twain (+9.4)
38. Chad Kroeger (+9.3)
39. *Nysnc (+9.22)
40. Toni Braxton (+9.20)
41. Tamia (+9.19)
42. Gath Brooks (+7)
43. Sting (+6.8 )
44. Elton John (+6.7)
45. Mario (+6.69)
46. Anastacia (+4.8 )
47. Blu Cantrell (+4.65)
48. Ruben Studdard (+4.60)
49. Paul Mcartney (+2)
50. Cher (+1.57)
51. Kelly Rowland (+1.52)
52. Justin Guarini (+1.30)
53. Tina Turner (+1.19)
54. Joe (+1.18 )
55. Brain McKnight (+1.17)
56. Hanson (+1.12)
57. Shakira (-1.2)
58. Wayne Wonder (-1.23)
59. Vanessa Carlton (-1.25)
60. John Mayer (-1.5)
61. Lauryn Hill (-1.6)
62. Norah Jones (-10)
63. Destiny's Child (Trio) (-11)
64. Atomic Kitten (-18.8 )
65. LeeAnn Womack (-18.9)
66. R.Kelly (-18.11)
67. Craig David (-27)
68. Tweet (-29)
69. Mandy Moore (-35)
70.Jennifer Love Hewitt (-46.2)
71. Janet (-46.4)
72. Brintey Spears (-48 )
73. Gloria Estefan (-51.6)
74. Reba McEntire (-51.7)
75. Tyrese (-51.8 )
76. Justin Timberlake (-53)
77. O Town (-54)
78. India Arie (-56.5)
79. Jaheim (-56.6)
80. Donnell Jones (-60)
81. SADE (-65)
82. Wyclef Jean (-66.8 )
83. Monica (-68.83 )
84. Luther Vandross (-68.84)
85. Jennifer Lopez (-81)
86. Tori Amos (-82)
87. Madonna (-91)
88. Avant (-92.5)
89. Toby Keith (-92.6)
90. NEXT (-93)
91. SWV (-98 )
92. B2K (-120.1)
93. Faith Evans (-120.2)
94. Jason Mraz (-120.19)
95. Ginuwine (-121.3)
96. Kelly Price (-121.29)
97. Jon B (-140)
98. Frankie J (-144)
99. Nate Dogg (-148 )
100.Musiq (Soulchild) (-148.1)

 

4/6/2003
Příjde velký hit?
O víkendu Michael zahrál pár svých nových písní Charles Koppelmanovi (Michaelův poradce, veterán hudebního průmyslu), který byl nadšen tím, co slyšel, a vyjádřil se tak, že brzy přijde velký hit. Jisté je, že Michael právě pracuje na novém kreativním projektu. V zákulisí BET awards se svěřil Jamesi Brownovi, že připravuje nové album a film.

Není oficiální stránka.

Stuart Backerman, mluvčí Michaela Jacksona, vydal prohlášení, že neexistuje webová stránka o Michaelovi, která by byla "oficiální". A to ani 'Shout Magazine', 'MJNewsonline', 'MJStar', 'MJFanclub' a 'MJNI" - všechny tyto stránky nemají informace od Michaela či jeho managementu, a pokud to tvrdí, lžou. Stuart se nicméně vyjádřil, že se jedná o zřízení oficiální stránky, popřípadě jedna ze zmíněných (či jiných) stránek se oficiální stránkou stane.

Michael v televizi:
Die SachsenSpiegel Reportage
"Ferien mit Michael Jackson - Die Traumreise der Familie Wolf"
(Prázdniny s Michaelem Jacksonem).
Stanice: MDR
Čas: 8:15 pm

Hlasujte pro Michaela:
BBC -Kdo je největší hvězdou posledních 25 let?
Hlasujte zde:
http://newsvote.bbc.co.uk/2/hi/entertainment/2980790.stm?dynamic_vote=ON#vote_ents_nirvana_110603
Výsledky zatím:
Nirvana - Smells Like Teen Spirit 24.83%
Michael Jackson - Billie Jean 31.56%
Guns 'n' Roses - Sweet Child O' Mine 6.75%
Eminem - Lose Yourself 1.26%
U2 - One 9.14%
Někdo jiný 26.47%

1000 nejlepších alb.
Hlasujte zde:
http://www.ultimatecharts.com/home.asp
Michael je na místech:
2. Thriller
7. Bad
10. Off The Wall
13. Dangerous
18. Invincible
112. Blood On The Dance Floor
544. Jacksons
605. Destiny
 

30.6.2003
Thriller v anglické hitparádě.
Michaelovo album Thriller, vydané v roce 1982, se vrátilo do oficiální anglické hitparády na místě 45. Thriller překonal i nové věci, za ním zůstaly novinky např. od Craiga Davida, Jennifer Lopez nebo Robbieho Williamse.

Zemřela Katharine Hepburn.
Katharine Hepburn, velká herečka, držitelka 4 Oskarů a 12 nominací, Michaelova přítelkyně, zemřela včera ve věku 96 let ve svém domě v USA obklopena svou rodinou a přátely.
 

25/6/2003
Michael předával cenu a tancoval.

Michael Jackson včera překvapivě vystoupil na BET (Black Entertainment Television) Awards, kde předal cenu Jamesi Brownovi za jeho celoživotní dílo. Když Michael přišel na jeviště, sklidil nekončící ovace. S Jamesem Brownem (který má letos 70 let) si zatančili, pak Michael obejmul Jamese kolem ramen a řekl: "Nikdo mě neovlivnil více, než muž, který právě stojí vedle mě. Nikdy bych nemohl odmítnout předat mu tuhle cenu, protože nikdo mě nemiluje více než on." Michaelova sestra LaToya, která byla také přítomna, řekla v pozdějším interview pro BET, že věděla o tom, že Michael přijede, už 2 týdny. "Viděla jsem Jamese Browna a povídali jsme si. Neměl ani tušení, že mu Michael přijel předat cenu. Pak jsem šla k Michaelovi do šatny a řekla: "Michael, on nemá ani tušení, že ti jsi". Bylo to opravdu úžasné."
Michael se oblékl jako rock star a všimněte si, že má na levé ruce černou rukavici.

 

24/6/2003
Nové album?
Pořád se vedou dohady, jestli nové album vyjde anebo nevyjde. Jisté zatím je jen to, že Michael na něčem pracuje se svým novým manažerským týmem, ale neví se na čem. podle nejnovějších zpráv by měl Michael vydat kompilaci největších hitů se 4 novýma písničkama ještě tento rok, a to v listopadu. Na toto album by mělo navazovat turné, s největší pravděpodobností evropské. Toto album určitě ještě vyjde pod Sony Music.
Úplně nové album by mělo vyjít v listopadu roku 2004 a během roku 2005 by mělo být vypuštěno několik singlů. Objevují se zprávy, že Michael chce podepsat smlouvu s Universal Music, kde toto album pak i vyjde.
 

19/6/2003
Michaelova budoucnost:
Podle stále ještě neoficiálních (ale vysoce spolehlivých) zdrojů vydává Michael své nové album v prosinci tohoto roku. Již natočil reklamní minifilm s režisérem Brett Ratnerem, kde Michael hraje muže, který zemřel a vrátil se zpátky do života. Tento krátký film  je hotov a 2 měsíce před vydáním alba se začne uvádět v kinech (nejspíš před filmy).
Michael chce svůj singl & klip uvést na konci roku při velké hudební události v televizi.
Album bude vydávat Sony, se kterou se Michael již dohodl na nové smlouvě. Není tak lukrativní, jako ta minulá, ale dává Michaelovi více volnosti ve vlastních kreativních rozhodnutí.
Michael má v plánu vydat v následujících 4 letech alespoň 2 alba. Na album "Invincible" napsal Michael stovky písní, které už jsou natočené. Vokály zůstanou stejné, jen se přetočí s novými producenty.
Quincy Jones na albu jako producent nespolupracuje, ale pomáhal Michaelovi v konečném výběru písní.
Michael také s největší pravděpodobností přijme roli v Miss Castaway, protože jeho noví manažeři si myslí, že ukázat ho ve filmu v tak bezproblémové a legrační postavě mu pomůže ukázat nové generaci opravdového Michaela. Jeho manažeři mají také plán, jak se vypořádat s pomluvami, které pořád kolem Michaela kolují, a tento film je jedním z kroků již probíhajícího "čistícího procesu" (připomeňme, že Home Movies byly asi krokem prvním).

Siedah vydává nové album.
Siedah Garrett, autorka písně 'Man In The Mirror' na Michaelově albu "Bad". Na albu Siedah se objeví její vlastní nazpívaná verze písně 'Man In The Mirror' a kousek z této písničky si můžete poslechnout tady:
http://www.omtown.com/html/artists/siedah/siedah/html/siedah.html
¨
 

 17/6/2003
Dr. Nikki Sullivanová na přednášce obhajovala MJ.
Výzkumnice a vědecká pracovnice kulturních studií na univerzitě Macquarie v Austrálii mluvila na své přednášce o lidském chování o Michaelovi. Přednášku nazvala: Divná mravověda aneb jak (ne)číst o tváři Michaela Jacksona, a jejím cílem bylo rozpoutat diskuzi na téma, jakými způsoby společnost hodnotí člověka podle jeho vzezření.

"Byla jsem šokována, že lidé si o člověku, jakým je Michael Jackson, udělají představu jen z toho, jak vypadá. Jen díky jeho vizáži jsme si o zařadili do škatulky "mravně podezřelý". Jackson je ale obětí tzv. dominového efektu. Jen proto, že je rasově podezřelý, musí být také sexuálně podezřelý. Odsoudili jsme jeho chování jen díky čistě našemu pocitu, co považujeme za normální a abnormální, protože naše předpoklady mužnosti nejsou tradičně spojeny s výchovou dětí. Přesně proto si teď myslíme, že jeho chování k dětem je nenormální."

Gregory Peck zemřel.
Slavný herec a Michaelův přítel zemřel ve věku 87 let a jeho pohřeb byl včera. Naposledy jsme měli možnost vidět Gregoryho v Neverlandu v programu Home Movies odvysílaném minulý měsíc. Michael se jeho pohřbu zúčastnil, ale jeho přítomnost byla tajná.

Liam Gallagher inspirován Michaelem.
Frontman skupiny Oasis řekl v nedávném rozhovoru, že by si chtěl jednou otevřít svůj vlastní zábavní park a inspiroval ho k tomu Michael v dokumentárním pořadu Martina Bashira.

100 nejlepřích písní za posledních 25 let podle VH1.
Michaelova "Billie Jean" je na 2. místě za písničkou "Teen Spirit" od Nirvany. Další píseň od Michaela, "Beat it" je na místě 40.
 


12/6/2003
Michaelův "velký den" v Gary.

Michael se vrátil do svého rodného městečka Gary v Indianě, kde převzal klíč k městu od starosty, navštívil svou střední školu a rodný dům. V Gary ho přivítalo 1300 lidí, a o jeho bezpečnost se staralo více policistů a bodyguardů, než o prezidenta USA. Michael řekl, že se cítí nádherně, když je zase doma, a že cítí tolik lásky, že si připadá jako král. Navíc dodal, že na tento den nikdy nezapomene.

Při návštěvě Rooseveltovy střední školy dostal Michael čestný diplom a řekl studentům, že s vůlí pevnou jako ocel, vytrvalostí a odhodlaností se můžou stát čímkoliv budou chtít. Studenti mu předali mnoho dárků a školní kapela mu zahrála Beat it a Thriller. Po odjezdu ze školy se stavil do KFC na sváču. :o))))

Michael Jackson and Scott King, starosta Gary, na odpolední tiskové konferenci oznámili, že Michael pomůže v Gary zřídit centrum pro mladé umělce. Toto centrum se bude jmenovat 'Michael J. Jackson Performing Arts Center.'

Stuart Backerman, mluvčí Michaela, k tomu řekl: "Jsem velmi pyšný na fanoušky MJ na celém světě. Dnes v Gary, Indianě, loajální fanoušci opět dokázali, že Michael může být velmi poctěn, že má ty nejlepší fanoušky na celém světě. Vaše vášeň a zanícení je neuvěřitelná. Byl to nádherný den! A Michael vám vzkazuje, že vám moc děkuje za vaši podporu a lásku."

Michael se také už dostavil k výslechu v Indianapolis, který trval 6 hodin a proslýchá se, že obě strany došli k dohodě.
 

10/6/2003
Michael dorazil do Indiany ...
(viz foto na hl. stránce)
... a první co udělal bylo, že se vydal na nákupy. Do hotelu Cantenbury dorazil včera okolo 7 hodiny večer a v 8 večer byl už v obchodním středisku Circle Centre. Tam na něj už čekaly zástupy fanoušků. Michael s chutí rozdával podpisy a popovídal si s mnoha lidmi. Nejvíce ho zaujala děvčata z volejbalového týmu na střední škole v Oklahomě, které byly vpuštěny do obchodu za ním.

Michael v Chicagu.

Michael se zúčastnil tiskové konference v Chicagu, kde projevil svoji podporu nové kabelové televizi MBC, kterou vlastní výhradně afroameričané, a jedním z nich je i jeho bratr Marlon. Společně s Michaelem přijel i Chris Tucker. Michael podepisoval fotografie, ale nemluvil s nikým, ani s tiskem.

Brett Ratner vydává knihu fotografií.

Režisér filmů jako Rush Hour nebo Red Dragon vydává knihu fotografií, které pořídil ve svém domě, který kdysi patřil Ingrid Bergmanové. Na fotkách jsou hvězdy jako Britney Spears, Colin Farrell, Harvey Keitel, Mariah Carey nebo Chelsea Clinton. Na párty, uvádějící knihu do oběhu, se objevil i Michael. O Brattovi se vyjádřil jako o nejhodnějším člověku. "Je tak hodný, že mě nutí brečet" dodal Michael. "Je to realista, ale umí myslet i abstraktně. Má široký záběr, natáčí horory i komedie. Věřím, že jednou bude jeden z nejslavnějších režisérů".
 

8/6/2003
Michael přece jenom přijede do Gary.
Michael přijede do Indiany 11.6. Program jeho cesty:
10:45 Přivítání fanoušků v City Hall
11: Oficiální představitelé města potkají Michaela v City Hall a předají mu klíč k městu Gary. Michael se k tomu vyjádří a zbude i prostor pro fotografy a tisk.
12:00 Michael se vrátí na 2300 Jackson Street navštívit dům, ve kterém vyrůstal.  Pak půjde na Rooseveltovu střední školu.
14-15:30 Shromáždění ve škole, oběd.
18:30 Michael se zúčastní talentové soutěžě na Baseball Stadionu, kde budou mladí nadějní zpěváci předvádět MJ písničky. Tohle není placená akce a fans jsou vřele zváni.


Napište Michaelovi!!!
U příležitosti přivítání Michaela v Gary mu můžete napsat osobně! Váš příspěvek pošlete na adresu:
fan-participation@mjunity.com - měl by být vřelý, pozitivní a podporující. Váš mail bude vytisknut a předán Michaelovi. Všechny maily se ale musí odeslat do pondělí!!!


Michael má nového manažera.
Michael si najal nového manažera, je jím Charles Koppelman, veterán zábavního průmyslu v Hollywoodu. Proslýchá se, že Koppelman už podepsal s Michaelem novou smlouvu s nahrávací společností.

Uskuteční se sjezd polských fanoušků  Polsku
, pokud máte zájem o tom vědět více, pište na tento email:
saida@plusnet.pl
 

1/6/2003
Michael bude hrát v novém filmu?
Foto: Michael & Evan Marriot

Film by se měl jmenovat "Miss Cast Away" a společně s Michaelem by si hlavní roli zahrál i Evan "Joe Millionaire" Marriot.
Tato šílená komedie by měla být parodií na filmy jako Šestý smysl, Jurský park, Mission Impossible, Trosečník, Scary Movie, LOTR, Hvězdné války nebo Baywatch.
Film napsal a bude produkovat Bryan Michael Stoller. Bryan právě dokončil scénář k filmu "They cage animals at night" pro Icon Productions (společnost Mela Gibsona), který bude režírovat společně s Michaelem Jacksonem.
Zápletka: Naprosto obyčejný chlapík má dopravit členky MISS Amerika ze Států do Japonska, ale let je narušen, když pochybný agent tajné organizace zjistí, že jeho výbušninové brýle nejdou odjistit, a tak je hodí do záchodu, kde způsobí obrovskou explozi a letadlo se po srážce s jiným letadlem, zřítí. Všichni spadnou na opuštěný ostrov, kde teprve začne ta opravdová "akce". Film bude nabitý mnoha vtipy, někdy až naprosto šílenými.
A jak se Michael dostal do tohoto filmu? "Michael má správně ujetý smysl pro humor a jsme dobří přátelé" říká Stoller. "Řekl jsem mu - v Mužích v černém jsi byl Agent M, proč bys nemohl být u mě Agent MJ? Jeho role je velmi humorná, ale není mířena proti němu. Vlastně bych chtěl natočit pár záběrů v Neverlandu a použít i zvířata z Michaelovy ZOO!"
Ve filmu si také zahrají Eric Roberts, Charlie Schlatter, a cameo role zajistí Pat Morita, Jerry Lewis a Anna Nicole Smith.

Nejuzavřenější hvězdy.
Michael, společně s Keanu Reevesem, Gretou Garbo, Jodie Foster, Demi Moore a Marlonem Brandem, byli vybráni časopisem Newsweek jako hvězdy, které si nejvíce chrání svoje soukromí.

Management Ashanti odmítl "Get out of my mind"
Ashanti nenatočila s Michaelem Jacksonem duet, a už vůbec ne ten, který koluje po internetu s názvem Get out of my mind.

Michael má k finančnímu krachu daleko.
Neustále se objevují zprávy, že Michael Jackson finančně zkrachoval a nemá peníze na svůj extravagantní život. Jeho aktiva mají ovšem cenu skoro 1 miliardy dolarů (aktivy rozuměj majetek - domy, pozemky, vydavatelské společnosti, ATV katalog apod.), to znamená, že jeho reálný majetek je přes 800 mil. dolarů, což by se jen ztěží dalo pokládat za bídu.
 


30/5/2003
Michael se vrací do Indiany.
Michaelův právník, Brian Oxman, včera sdělil tisku, že Michael si přeje vrátit se do Indiany a vypovídat u soudu. "Michael je teď už v pořádku, jen trochu nervózní. Říká si - kolik soudních výpovědí musím za svůj život podat? Vypovídal u soudu už tolikrát, že se to nedá ani spočítat. A každá z nich je horší než ta předchozí. A jsou k ničemu Lidé jen využívají šance dostat se k Michaelovi blíže či profitovat z jeho přítomnosti."
 

25/5/2003
Michael se musí vrátit k soudu.
Soudce z Indianapolis přikázal Michaelovi, aby se vrátil k soudu a doložil důkazy o své nemoci. Pokud se neukáže v daném termínu, bude platit každý zmeškaný den 1.000 dolarů.

Další soudní žaloba.
Union Finance a Investment Corp. of South Korea žalují Michaela. Tato společnost byla v roce 1998 najatá, aby se starala o jeho finance. Michael ji však nezaplatil a navíc už prý nemá z čeho zaplatit, protože dle jeho bývalých finančních poradců je skoro na mizině.
Brian Oxman, rodinný právník, včera řekl tisku, že nevidí žádný důvod se znepokojovat. "Nejsem si samozřejmě 100% jistý, ale podle mě nemá Michael žádné finanční potíže." Také dodal, že Union Finance dostala za svou práci zaplaceno.
"Z nějakého důvodu neplatí svoje závazky", říká Pierce O'Donnell, hlavní americký finanční právník, "Má velmi malý nebo vůbec žádný příjem. V tomto okamžiku už žije na dluh". Union Finance vypůjčila Michaelovi během let 1998-2000 od Americké národní banky 200 miliónů dolarů a předpokládá, že Michael má finance jen na další 2 měsíce.
 

22/5/2003
Michael byl hospitalizován.
Michael Jackson byl včera večer převezen do nemocnice v Indianapolis, poté co omdlel v hotelovém pokoji. V nemocnici zůstal 1 den na pozorování a pak byl propuštěn a okamžitě odjel domů do Neverlandu. Naneštěstí tato událost zrušila připravovanou akci v Michaelově rodném městě Gary, kde měl Michael převzít od starosty klíč města.
Právník Michaela, Brian Oxman, řekl tisku, že se Michael při propuštění necítil dobře a byl velmi slabý. "Jako už několikrát minulosti Michael nejedl kdy měl. Navíc byl nervózní z procesu. Nebyl v pořádku už od svého příjezdu a vše se pořád zhoršovalo. Teď se cítí velice špatně a je mu moc líto, že se nezúčastní oslavy v Gary".
 

21/5/2003
Michael přijel do Indiany.

Michael včera se svými dětmi dorazil letadlem do Indianapolis, kde má podat výpověď u soudu (čti novinky níže). Bydlí v hotelu Canterbury. Za poslední den si stihl zajít na nákupy a setkat se se zástupy fanoušků. Dle výpovědi jedné majitelky obchodu s CD prý "nádherně voněl". :o)

Sotheby´s se usmířila s Michaelem.
Aukční síň Sotheby´s a Michael se mimosoudně přátelsky vyrovnali v žalobě, kterou Sotheby´s podala na Michaela za nezaplacení 2 obrazů, které chtěl Michael vrátit. Částka dělá dohromady asi 1,5 mil. dolarů.
 

19/5/2003
Michael na párty v Miami.

Michael se společně s Chrisem Tuckerem a dalšími přátely zúčastnil párty v klubu Forge v Miami, kde se konala oslava na počest 70. narozenin majitele. Párty byla v duchu sedumdesátých let a Michael na ni přišel v afro účesu, který nosil v 70. letech ve skupině Jackson 5. Působil uvolněně a také tancoval, ale ne v centru parketu a vyvaroval se všech svých obvyklých tanečních pohybů. Na sobě měl stříbrnou bundu a bílé ponožky.
Tento vtípek s vlasy mu také zařídil přední stránku NY Post.

Malí tanečníci dostali dárek.
Žáci několika tříd základní školy v Arizoně se rozhodli, že nacvičí svou vlastní verzi "Thrilleru" pro školní besídku. Představení dopadlo skvěle. Michael se tohle dozvěděl díky oficiálnímu fanklubu a poslal každému dítěti podepsanou fotografii, videokazetu "Making of Thriller" a nové vydání cédéčka Thriller. Každé dítě, které se této akce zúčastnilo, pak mělo šanci říci Michaelovi něco na kameru.

Čaroděj ze země Oz
Tento film se objeví na festivalu 'Can't Stop The Musicals: A Celebration of Hollywood Musicals of the 1970's and '80's' a společně s filmem Xanadu ho mohou lidé shlédnout po velmi dlouhé době na plátnech kin. Hlavní roli v tomto snímku z roku 1978 stvořili Diana Ross a Michael Jackson.

 

17/5/2003
Michael v Acapulcu.
Michael jel na výlet do Mexického Acapulca, kde strávil 3 dny. Navštívil také známou diskotéku "Enigma". Michael se dal slyšet, že se na toto místo určitě brzy vrátí, protože tady s ním zacházeli jako s králem.

Michael nepojede do Anglie.
Michael odmítl pozvání pronce Williama a Harryho, aby se zúšastnil nadační akce v Anglii.

Soud v Indiapolis - 21.5. 2003
Michael podá výpověď u soudu v případu Steeltown Records (čti news z 3.5.). Chce ale, aby místo a čas zůstalo tajné a nechce kolem sebe novináře. Michaelův právník, Stephen Fardy, řekl, že jeho klient nechce, aby toto přelíčení bylo veřejné. "Michael Jackson v tomhle nemá žádnou roli. Vidíme to jen jako šanci, jak se protistrana chce zviditelnit".

Dotmusic - Kdo je král popu?

Michael nebo Justin? Hlasujte na
www.dotmusic.com (na hl. stránce dole).
 


15/5/2003
Rozhovor s Quincy Jonesem.
Na francouzské televizi se nedávno objevil rozhovor s Quincym. Otázky o MJ:

Ot.: Produkoval jsi nejlepší alba Michaela Jacksona ... myslíš si, že s ním budeš zase spolupracovat?
Q.: No, v 80. letech jsem produkoval Off the wall, Thriller a Bad. A když jsme dělali Thriller, snažili jsme se navázat na úspěch Off the wall, a to se nám podařilo snad 5x více. Umm... já nevím. Michaelovi bylo devatenáct a teď je mu přes čtyřicet. Teď je starší než já! (směje se)
Ot.: Chceš tím říct, že by už neposlouchal tvé rady?
Q.: No, teď už je sám otcem. Je teď na místě, kdy ho musí poslouchat jeho vlastní děti. Tenkrát byl stejně starý jako moje děti. Role se ovšem změnily.

Nové album?
Na internetu se stále více objevují zprávy, že Michael Jackson v brzské době vydá nové album s názvem Ressurrection. Tato informace je naprosto nepodložená a vysoce nepravděpodobná. Michael nemá smlouvu s žádnou produkční společností, stále neopustil Sony, jezdí po světě a NENAHRÁVA album. Potvrdila to už několikrát jeho asistentka. Také NEPOJEDE v dohledné době na turné. Stačí, když si přečtete novinky za poslední půlrok. Kdy by v tomhle stihl nahrát album?
 

12/5/2003
Michael možná přijede do Anglie.
Michael byl oficiálně pozván princem Wiliamem a jeho bratrem Harrym na charitativní akci na pomoc mladým nadaným lidem. Akce se bude konat 25.5.2003 v Berkshire Polo Club. Michael ještě oficiálně nepotvrdil, že přijede.

Martin Bashir mezi 5 nejnenáviděnějšími lidmi UK.
Bashir se dostal mezi 5 "most hated" lidí ve Velké Británii. Show byla odvysílaná na Channel 4 minulý týden a zvolili ho sami lidé Británie. Jako hlavní důvod byla udávaná hlavně ztráta důvěry v jeho práci (po pořadu s MJ).

Home Videos v Anglii.
Britská televize "Sky One" bude vysílat Home Videos 4.6. v 8 hodin večer.

Hlasujte pro Michaela:
100 nejvíce sexy lidí na planetě:
www.vh1.co.uk/vh1.co.uk/voting/sexiest/100_sexiest_artists.html
 

11/5/2003
Michael posílá vzkaz fanouškům přes MJFC.
"Mám ty nejlepší fanoušky na celém světě a miluju vás z celého srdce. Nevěřte bulváru, jsou to jen lži."

Michael podal žalobu na Universal.
8. května podal Michael žalobu na svou bývalou zastupující společnost Universal - Motown Records. Motown slíbil Michaelovi zaplatit za vydání alba "Best of" od Jackson 5 nebo jeho skladeb jako sólo umělce z doby, kdy byl u Motownu. Universal, který teď vlastní práva Motownu, však vydal už několik takovýchto kompilací a Michael z toho neviděl ani dolar.

Justin Timberlake na turné v Anglii.
Koncert v Sheffieldu z minulého týdne byl velmi ovlivněn Michaelem Jacksonem. Justin byl oblečený jako Michael, tancoval jako Michael, křičel jako Michael a dokonce předvedl i moonwalk po celé aréně. Nejlepšími úseky koncertu byla sólo písnička Like I love you a Cry me a river.

Hlasujte pro Michaela!

Nejlepší z minulého milénia:
http://www.manchester.com/interactive/greatest/home.html
Rolling Stone - nejlepší umělec.
http://www.rollingstone.com/artistoftheyears/vote.asp
(zde můžete hlasovat kolikrát chcete, ale musíte si z počítače odstranit cookies)
Kdo vytvořil historii?
http://www.los40.com/votaciones/40historia/encuesta.html

 

9/5/2003
Politik jde po Michaelovi.
Americký demokrat George Miller použil Michaela jako příklad Bushova politického vedení ve válce. V časopise Times přirovnal Bushův plán vlády k Michaelovu vyhazování dětí z okna. "Michael Jackson je bohatý, má svoje zdroje, zájem, ale chybí mu úsudek. Pohoupe vám dítě z okna, kdykoliv se otočíte. A takový je i Bush". Tomuto milému panu politikovi můžete napsat také velmi milý vzkaz na mail: George.Miller@mail.house.gov anebo faxovat na číslo: +1 202 225 5609.

Kelly Rowland šla na bowling ....
.... v tričku s Michaelem Jacksonem. Kelly, bývalá členka skupiny Destiny´s Child, která byla zvolena mezi nejvíce sexy hvězdy pod 25 let, si na výroční bowlingovou párty v LA oblékla tričko s nápisem - Michael Jackson ... thriller.

Weird Al Yankovic bude opět parodovat Michaela.
Yankovicovo nové album "Poodle hat", které vyjde 20.5., bude obsahovat parodie na písně Michaela, Eminema, Avril Lavigne, Nellyho a Backstreet Boys.
Weird Al už v minulosti parodoval Michaelovy písně Beat it (Eat it) a Bad. Michaelovi se jeho parodie velmi líbily a dokonce ho přizval na natáčení klipu Liberian girl.

Poděkujte za fajn článek.

V rytmu života č. 16 vyšel článek o Michaelovi - a pozor - nebyl plně negativní. Michaela dokonce označili za "skvělého umělce či milence". To si zaslouží poděkování šéfredaktorce (víte jak - s milým chováním dále dojdeš - třeba se to bude v budoucnosti i opakovat ...)
abyckovska@europress.cz

 

6/5/2003
Chcete více domácích videí?

Producent "Home Videos" Brad Lachman se dal slyšet, že Michaelovi lidé doručili na home videos tolik materiálu, že by to stačilo bohatě na 2 díly. A proto, pokud chcete vidět více MJ home videos na televizní stanici Fox i jinde, podepište tuto petici:
http://www.petitiononline.com/mjfox/petition.html
Evropští fanoušci zde můžou do komentáře napsat, ve které zemi chtějí tyto speciální projekty odvysílat.

Janet a LaToya na závodech.
Sestry Michaela Jacksona si udělaly výlet do Kentucky na slavné výroční závody koní a způsobily velký poprask. LaToya na sobě měla oblek Dolce & Gabbana a řekla novinářům, že příští rok se sem zase vrátí, ale tentokrát ji bude dělat doprovod bratr Michael.

Michael se v Anglii stále prodává.

Mánie vzniklá po uvedení pořadu "Living with Michael Jackson" jak se zdá stále neutichá. 3 Michaelova alba se stále drží v prodejnosti alb v první stovce:
HIStory Greatest Hits: 59 (dolů o 9)
Invincible: 65 (dolů o 2)
Off The Wall: 98 (dolů o 1)

HLASUJTE:
Kdo z interpretů muziky udělal revoluci v tanci?
- Michael Jackson ..... 41%
- Dalida ..... 37%
- Sheila ..... 12%
- Claude François .....5%
- Village People ..... 3%
- Paula Abdul ..... 2%
http://www.mcm.net/vote/vote4.php?VoteId=27129

BBC - Kdo je vaše oblíbená pop star?
- Busted ..... 19.92%
- Avril Lavigne ..... 17.35%
- Michael Jackson ..... 14.79%
- Justin Timberlake ..... 9.66%
- Gareth Gates ..... 9.32%
- Will Young ..... 9.32%
http://newsvote.bbc.co.uk/cbbcnews/hi/vote/your_charts/newsid_1647000/1647254.stm
 

3/5/2003
Michael je stále na Floridě.
Včera byl viděn v nákupním středisku "Aventura", kde se okamžitě strhl obrovský poplach. Nejenom fanoušci, ale i ostatní lidé (včetně fotografů - viz. záběry z viděa) chtěli podpisy, a tak se Michaelův nákup změnil v nebezpečnou tlačenici. Michael si z toho ovšem nic nedělal (jako obvykle - pozn. BabyLove) a rozdával objetí a podpisy.
Podle dostupných zpráv Michael pro sebe hledá na Floridě dům, ale zatím nemůže najít dům podle svých představ. Také šel na večeři v restauraci Benihana společně s dalšími 12 lidmi a svými dětmi. Podle vedoucího restaurace děti neměli masky a Michael si vyžádal ztlumit světlo a místo toho postavit na stůl svíčky. Také chtěl hudbu, a tak dostal rockový nářez. Objednal si jídlo z mořských plodů a zůstal přes 2 hodiny. Děti měly navíc zmrzlinu. "Michael Jackson byl neuvěřitelně milý, s každým si promluvil, ať už to byl personál nebo jiní zákazníci. Vládla tu úžasná atmosféra" říká servírka, která v ten den obsluhovala.

Neverland nemá povolení?
K soudu v Santa Barbaře byla podána žaloba na Michaela Jacksona, protože prý polovina jeho ranče Neverland nemá stavební povolení. Jak strašné - 8 kolotočů zde bylo postaveno bez povolení. :o)
Naposledy Michael požádal o dovolení v roce 1993, kdy dal v Neverlandu postavit 11 kolotočů a od roku 1988 dostal 35 povolení na změny na svém ranči. později dal tyto atrakce odstranit a nahradil je novými.

Další žaloba - Steeltown records.
Steeltown records podaly na Jackson 5 žalobu už v roce 1997. Jedná se jim o to, že skupina Jackson 5 zpívala jejich písně se špatným udáním kreditu autorství. Bylo nařízeno, že se Michael musí u soudu objevit 21.5. a když to neudělá, soud po něm bude požadovat 1.000 dolarů každý den, dokud se neukáže. Michaelovi právníci se proti tomu ostře ohradili. To, že je slavný, neznamená, že se takto nechá odírat. Navíc, Michael v této záležitosti skoro vůbec nefiguruje, protože žaloba je podána na J5 a jejich manažery a firmu, a tak není nutné, aby Michael k soudu chodil a takto ho zviditelňoval. Soud také nesmyslně chce, aby Michael zaplatil všechny soudní výdaje + právníky, což už je naprosto postavené na hlavu.

Angel končí.
Německý fanklub a web "Angel" ukončil svoji existenci, a s ním také všechny jeho aktivity.
 

1/5/2003
Oprah Winfrey připravuje pořad o MJ.
Na australském kanálu "Channel 10" se bude zítra vysílat pořad Oprah Winfrey, která se zde vyjádří k 2 pořadům, které byly o MJ odvysílány během tohoto roku. Vysílací čas: 14:30.
 

29/4/2003
Rozhovor s Chrisem Marksem.
Chris Marks, autor Michaelovy nejnovější autorizované biografie, dal rozhovor německému webu Jacksonville. Mluvil o knize a způsobu, jakým Michael na knize spolupracoval. Jeho 4stránkový náhled na Michaela Jacksona jako osobu a umělce si můžete přečíst v angličtině zde:
http://www.mijac.de/marks_interview_en.shtml

"Potkal jsem ho několikrát po celém světě. Poprvé jsme si potřásli rukou v New Yorku v roce 2001. Ten nejvzrušující a nejkrásnější zážitek byl ale v roce 2002 v červnu v Londýně, kdy jsem Michaela potkal se svým 10letým synem Julianem. Fanoušci tehdy probořili bariéry před hotelem. Masa lidí se valila k Michaelovi a můj syn Julian byl přímo proti nim. Michael automaticky, naprosto instinktivně natáhl ruce, aby Juliana ochránil před fanoušky, a poté ho rychle popostrčil k výtahu. Tehdy poprvé jsem uviděl Michaela Jacksona jako obyčejného člověka, který vůbec nemyslí na sebe, ale šlo mu jen o dítě, které bylo v nebezpečí. Takovou situaci si nemůžete naplánovat. Tento zážitek mi ukázal, jak je Jackson opravdovou úžasnou osobností s velkým smyslem pro zodpovědnost. Z tohoto důvodu za ním stojím na 100% a také před ním - abych ho ochránil - z celého svého srdce a přesvědčení."

Home Movies v Anglii.
Program Home Movies byl prodán anglické televizní stanici GMTV. Datum uvedení v televizi zatím není jisté.
 

28/4/2003
Home Movies - stahuj!

Tady se na HM můžete podívat:
http://membres.lycos.fr/mjexclusivedownload/lovestouring.rm

Michael v bazénu:
http://membres.lycos.fr/mjexclusivedownload/waterfall.rm

I nějaká jiná videa:
http://pub98.ezboard.com/fkingofpopdiscussiongeneralmjdiscussion.showMessage?topicID=53956.topic

Obrázky:
http://scream4mj.com/content/scaptures/int...s/03homemovies/

http://mjvalley.free.fr/mjhomevideos

 

26/4/2003
Home Movies

Program s názvem "Michael Jackson: Soukromé nahrávky" odvysílala ve čtvrtek televize Fox v USA. Sledovalo ho 8 mil. lidí.
Michael celý program doprovázel svým hlasem. Mluvil k tomu, co diváci vidí, bez jakékoliv přípravy. Prostě řekl všechno, co mu přišlo na mysl. V pořadu jste mohli vidět Elizabeth Taylor, která mu dala první dárek k Vánocům, které Michael jako Svědek Jehovův nikdy neslavil. Bitvu se stříkací pistolí s Macauley Culknem a sestrou Janet Jackson, po které Michael skončí oblečený v bazénu, jeho děti, rodinu a přátele.
Každá část začíná nějakou známou písničkou, která nás uvádí do přibližného roku, kdy se nastávající scénky odehrály. Jam, Remember the time, Bad, Smooth Criminal ... Z přátel fanoušci určitě poznají Eddie Murphyho na natáčení RTT, Chrise Tuckera na place při natáčení YRMW nebo dortová bitva s  Johnem Landisem. Také byly k vidění ukázky koncertů, Michaelova vzdálená rodina v Alabamě.
Za ukázku také stojí Michaelovo povídání. Nejdříve úsměvně o fanoušcích a turné:

Michael: "Nahrávací společnosti obvykle podporují tvoje album a chtějí, abys vyjel na turné. Ale já to nerad dělám. Mám rád setkávání s fanoušky, rád jim dávám šanci setkat se se mnou tváří v tvář, protože cestuji od Hong Kongu přes Afriku, Čínu, Brazílii do Londýna a všude jsou stadióny plné energie a to je skvělé. Fantastické. Nechápu, jak si tu show můžou užít, protože pořád stojí a kdybyste jim dali židle, nebudou na nich sedět. Stoupnou si na ně. Takže na stranách máme stany s první pomocí a na každém koncertu omdlí snad 5000 fanoušků, kteří musí bát ošetřeni. Ale je velmi obtížné jet na turné. Cestuješ z jednoho kontinentu na jiný, jsi ospalý, časové zóny po každém koncertu jsou naprosto odlišné a ty po koncertu prostě nemůžeš spát, protože máš krev plnou adrenalinu."

Za kamerou: "Můžeme to nahrát ještě jednou a ty se pokusíš být méně negativní o tom, že nemáš rád turné?"

Michael: "Ale já to nemám rád!"

Za kamerou: "Já vím ..."

Michael: "Na turné vždy procházím peklem.... Řeknu to tedy pozitivně. Ale ty víš, že to není pravda."

Za kamerou: "Akce!"

Michael: "Miluji turné!!!"

(Všichni se začnou smát, i Michael)

Michael: "Proč jste se začali smát? Právě jsem se do toho dostával....!!!"

Michael mluví k záběrům:
"Ale po pravdě, je tady i dobrá stránka turné a to jsou fanoušci. Miluji své fanoušky. Ať jedu kamkoliv, všichni znají moje písničky a tance, prostě všechno. Dokonce přicházejí s klobouky na hlavě a rukavicí na ruce. je to opravdu zážitek. Fanoušci jsou ten důvod, proč jezdím na turné a je velmi důležité dát jim to nejlepší, co ze sebe mohu dát. A také je to inspirující. Když zpívám písničky jako "Heal the world" nebo "Man in the mirror", celý stadión se rozsvítí. A oni přesně vědí, kdy mají ty zapalovače zapnout. Zahraje jen jeden zvuk a oni přesně ví, o co se jedná! je to velmi emotivní a je to zábava. A já rád zabavuji lidi, je to moje nejoblíbenější činnost. A fanoušci to ví, cítí to, protože když vyjdu na jeviště, dávají mi tolik lásky - všude, kde vyjdu na jeviště, dostanu lásku. Jeden z nejlepších momentů je přímo tady (ukazuje se koncert z roku 1993) - měl jsem ted den narozeniny a byl jsem míle daleko od rodiny a oni mě přímo uprostřed show překvapili obrovským nádherným dortem a já si uvědomil, že mám rodinu po celém světě, protože kdekoliv příjdu, fanoušci mi projevují tolik lásky. A já je miluji přesně tak jako oni mě."

Ke konci pořadu Michael ukázal i svoji rodinu. Michaelovy děti si hrají z hračkami, jejich tváře jsou však na filmu rozmazány. "Dnes jste viděli hodně věcí z moje života, ale teď uvidíte to, na co jsem nejvíce pyšný. Miluji své děti. Znamenají pro mě všechno. Když s nimi vycházím na veřejnost, zakrývám jim tváře. Chci je totiž ochránit. Doma mají ale naprosto normální dětství. Hrají si s ostatními dětmi, baví se, smějou se, honí se všude po domě a dokonce chodí do školy. Ale na veřejnosti je musím chránit."

Otázka pro dceru Michaela: "Čím chceš být, až vyrosteš?"
Paris: "Budu přesně jako můj táta."

Podle některých by se měl tento pořad v nejbližší době vysílat také v Anglii.

Living with MJ v Polsku.
Na polském programu TVP2 se bude ve čtvrtek 1. května vysílat program "Living with Michael Jackson". A to v 21:35 večer.

Brett Ratner: Michael je můj hrdina.
Režisér filmu "Rush Hour" na projevu po večeři v Palm Beach řekl, že Chris Tucker je nejlepší herec se kterým pracoval. Pak se otočil k Michaelovi a řekl: "Ještě bych rád poděkoval někomu, kdo je opravdovým hrdinou. Tenhle chlapík mě inspiruje každý den a v každý moment co jsem s ním." Ratner také dodal, že Michael je pro něj jeden z nejlepších otců, které kdy potkal.

Michael dal rozhovor časopisu People.
Rozhovor zatím nevyšel, ale podle BBC obsahuje i následující komentář od Michaela:
"Je o mě řečeno tolik věcí a já nemám ani tušení, odkud se berou. Neprovozuji sex s malými dětmi, nespím v kyslíkových komorách a nemám v sobě kosti sloního muže. Nejsem zlý člověk. Láme mi srdce jen pomyšlení, že toto někdo řekl."
 

21/4/2003
Michael šel s dětmi a sestrou La Toayou nakupovat.
Michael s dětmi se setkal s La Toyou v obchodním domě v Beverly Hills. Michaelovy děti měly masky Spidermana a Michael čepici s nápisem "Blacktop skateboards."

DVD Red Dragon.
Na DVD filmu "Red Dragon", který jste mohli u nás v kinech vidět jako "Červený drak", bude také ukázka z natáčení, kdy režiséra Bretta Ratnera přišel na plac navštívit Michael Jackson.

Michael popřel, že by se stěhoval.
Již delší čas se objevují zprávy, že Michael prodává svůj ranč Neverland a chce se odstěhovat na Floridu. Pravdou je, že Michael si opravdu dal Neverland ocenit, ale důvodem byla výměra daně. Na Floridě si dům kupuje, ale nestěhuje se tam natrvalo.

Cher pomlouvá Michaela Jacksona.
Zpěvačka Cher prošla pravděpodobně mnohonásobkem plastických operací než Michael Jackson, ale i tak se nezdráhá ho v tomto pohledu pomlouvat. Navíc se nechala slyšet, že by byla ráda, kdyby Jacksonovi odebrali jeho děti, protože podle ní je šílenec a jeho děti mají zpackaný život.

Lisa Marie se inspirovala Michaelem.
Při nedávném interview pro Spiegel Magazine Lisa řekla, že ji Michael velmi inspiroval, co se týče muziky.
 

17/3/2004
Michael Jackson Home Videos

Reklamu na pořad 'MJ home videos' si můžete stáhnout zde:
http://mjxone.com/vids/mjjj.wmv

Paris v tomto pořadu řekně památnou větu: "Chci být jako můj otec." Pořad se vysílá 24.4. na americké stanici Fox.

Lionel Richie mluví o MJ v Howard Stern Show
Lionel v tomto rozhovoru řekl o Michaelovi mnoho hezkých věcí. Řekl, že jeho dcera a dcera Quincy Jonese přespávaly v Neverlandu, a že on v tom nevidí nic špatného. Stern na to reagoval "Ale nemáš žádné syny". Lionel odpověděl "Nemám syny - jen dceru."
Lionel se snažil obhájit Michaela v mnoha ohledech, vysvětloval jeho povahu a řekl, že Michael je skvělý chlap. Ve všem ale Michaela neobhajoval, o berlínském incidentu se vyjádřil jako o "zvláštním" a dodal, že Michael by měl přestat dělat tyto interview (mluvil o Bashirovi) a soustředit se spíše na svoji muziku.

Nové album?
Podle groovevolt.com plánuje Michael na podzim vydat album, které by urovnalo jeho spory se Sony Music.

Organizátoři vrací lístky.

Pokud se cítíte podvedeni a chcete vrátil lístky na 'Message From The Mountains', na které měl podle pořadatelů vystoupit Michael, pošlete lístky na adresu (společně se svoji adresou):

Ticket Express
Heumühlgasse 11
A-1040 Wien
AUSTRIA

Pro víc informací se podívejte na
www.oeticket.com
 

15/4/2003
Michael mluví k fanouškům.

MJStar vydal následující Michaelův vzkaz, který si můžete stáhnout zde:
http://hometown.aol.de/Melaniejackson87/message.mp3

Český překlad:
"Volá vám MJ, rád bych s vámi mluvil. Za prvé, chci říci, že oceňuji co všechno jste pro mě udělali, z celého srdce a opravdu to tak myslím. Děláte skvělou práci. Miluji vás. Řekněte fanouškům, že je miluji a poděkujte jim za jejich podporu po všechny ty roky, a také jim vyřiďte, že tvrdě pracuji na muzice a filmu a na všem ... OK? Moc vám děkuji. Miluji vás. Naschle."
 

12/4/2003
Michaelovo soukromí bude opět odhaleno.
Ve Fox TV (USA) dnes oficiálně povrdili, že budou 24. dubna 2003 od 8 hodin večer vysílat 2hodinový pořad o Michaelovi s názvem "Michael Jackson: soukromé domácí nahrávky". Michael tímto nejspíš reaguje na nedávné počiny jeho bývalé manželky v tisku, takže uvidíme nikdy před tím nevydané nahrávky jeho života, rodiny a přátel. Tento speciální pořad bude také obsahovat rozhovor s Michaelem.

Blackstreet zpívají 'Human Nature'.
Americká skupina Blackstreet vydala nové album "Level II.", na kterém je i předělávka Michaelova hitu "Human Nature", který vyšel na albu Thriller. V podání Blackstreet se píseň jmenuje "Why, Why". Vedoucím zpěvákem skupiny je Teddy Riley, který s Michaelem mnohokrát spolupracoval - koprodukoval album Dangerous a spolupracoval na pár písních na albu Invincible.

Michael spolupracuje s Nate Dogg.
Rapper Nate Dogg řekl XXL magazínu, že spolupracuje na nové písničce Michaela Jacksona. "Písničku už máme napsanou, teď jen jít do studia nahrát ji. Neřeknu vám nic víc, než je to Michaelova "stará škola". (Pozn. BabyLove: nejspíš tím myslí Michaelův geniální styl. :o) )

 

8/4/2003
Michael Jackson OPRAVDU nejede do Rakouska.
Stále se objevují zprávy, že Michael přijede do Rakouska. Není to pravda. Michaelův management to potvrdil dnes ráno a MJJ Productions včera. Pořadatelé akce se ale stále snaží připoutat naši pozornost tvrzením, že s "panem Jacksonem stále vyjednávají a nevzdají se bez boje". Michael s nimi nikdy nepodepsal smlouvu a nikdy neřekl, že přijede. Tyto nepravdivé zprávy tudíž nejsou jeho vinou, ale vinou pořadatelů akce, kteří se snažili prodat co nejvíce lístků. Oganizátoři se z toho všeho snažili udělat "akci Michaela Jacksona" a to Michael nechtěl. Už na samém začátku jim řekl ne.

Michael na Floridě.
Objevují se zprávy, že Michaelův ranč Neverland je na proděj za částku asi 20 milionů dolarů. Na Floridě si teď shání nový dům.
Pravdou je, že se Michael pohybuje už dost dlouhou dobu na Floridě a nový dům opravdu hledá. Je ale velice nepravděpodobné, že by chtěl prodat Neverland.


Uvedené fotografie jsou z filmového festivalu v Palm Beach (čti níže). Michael tam přijel na večeři i se svými dětmi, které kolem pobíhaly bez šátků na obličeji. "Vypadá to, že se Jackson uklidňuje. Jeho děti běhaly kolem bez šátků na obličeji. On sám vypadal velmi uvolněně" řekl jeden návštěvník večeře tisku. Michael také minulý týden v restauraci "The Forge" povečeřel s tenistkou Serenou Williams, Chrisem Tuckerem a Brettem Rattnerem.

Lisa Marie dala rozhovor H. Sternovi....
... a v něm mluvila také o Michaelovi. V kostce řekla asi toto:
- Michael je skvělý, úplně normální, když jsem ho poznala, zamilovala jsem se do něho
- Michael jako první vyžadoval sex a já se nebránila
- Sex s ním mě naprosto uspokojil, jinak bych si ho nevzala
- Ano, viděla jsem ho bez make upu a vše bylo OK
- Michael mi dával dárky - kytky, šperky, sladkosti ...
Dále řekla, že se po rozvodu hodně opíjela a odmítka mluvit o Michaelových genitáliích.
 

6/4/2003
Michael se NEZÚČASTNÍ akce v Rakousku.
Právě to potvrdili jeho zástupci.

Michael navštívil festival v Palm Beach.
Michael se zúčastnil filmového festivalu v Palm Beach společně s Chrisem Tuckerem (kamarád/herec, viz. zpráva ze včerejška) a Brettem Rattnerem (režisér Rush Hour). Na večeři si pak zašli s legendárním producentem Robertem Evansem. K Michaelovi se nedalo dostat, nerozdával podpisy, ani se s nikým nefotil. Pan Jackson  je právě na Floridě, kde shání (už hezkou řádku týdnů) nový dům.
 

5/4/2003
Michael a Chris na výletě.

Na fotce: bývalý starosta Atlanty Bill Campbell, MJ, Sekou Gary, Chris Tucker, Willie Gary.

V úterý strávil Michael den s dobrým kamarádem, komikem Chrisem Tuckerem. Navštívili advokátní kancelář Willie Garyho. Chris je přítel Willieho, a tak za ním s Michaelem zaskočili. Zaměstnanci si nejdříve mysleli, že je to nějaký aprílový žertík, ale brzy pochopili, že před nimi stojí opravdový Michael Jackson. Oba si potom museli udělat čas na podpisy a fotky s lidmi. "Podal jsem mu ruku, byl to určitě on" řekl pracovník kanceláře, který byl velmi překvapený, jak obě hvězdy tiše přešly do kanceláře, aniž si jich někdo všimnul. Michael Jackson je prý Garyho novým klientem.

Dnes byl Chris v rádiu Atlanta, kde se ho ptali na Michaela. Chris řekl, že zjistil, že Michael je docela normální člověk a dodal, že jeho nejoblíbenější písničkou právě teď je "In da club" od 50 Cent. "I když Michael poslouchá hodně staré melodie a klasickou hudbu, hodně se mu líbí i hudba nové generace. Je fanoušek 50 Cents, ale taky fanoušek Mozarta. Prostě mu jen musíte chtít porozumět."


Chlapecký sbor se nezúčastní akce.
Sbor "Vienna boys chore" se nezúčastní akce "Message From The Mountains", na které měli vystoupit společně s Michaelem Jacksonem.

Hlasujte pro Michaela.

25 největších hvězd videa MTV:
http://www.mtv.com/onair/25_greatest/

 

4/4/2003
Vše nejlepší, Paris!
Dcera Michaela Jacksona Paris měla včera páté narozeniny.

Michael odpovídá Lise Marii.
Po komentářích Lisy Marie v tisku Michael Jackson vydal toto prohlášení: "Michael Jackson přeje Lise Marii mnoho štěstí, ale jako gentleman se nebude vyjadřovat k detailům jejich manželství."

 

2/4/2003
Volte pro Michaela!

http://newsvote.bbc.co.uk/cbbcnews/hi/vote/your_charts/newsid_1647000/1647254.stm?dynamic_vote=ON#vote_2895959

 

29/3/2002
Lisa Marie dala rozhovor Rolling Stone.

Otázky vázané na MJ:

Michael nejdříve kontaktoval Lisu, když byla ještě teenager. "Volal mému právníkovi a ptal se na mě. Chtěl se se mnou sejít, ale já byla v té době naprosto zamilovaná do Dannyho, takže jsme se nesešli." Po pár letech ji Jackson oslovil se zájmem poslechnout si její demo. Lisa Marie nechtěla nahrávat pod jeho společností, ale i přesto se s Jacksonem sešla. Byl jí představen v domě její kamarádky. "Se mnou se choval naprosto přirozeně. Okamžitě mi vysvětlil, že to, co jsem o něm slyšela v minulosti, není pravda. To mě ale naštvalo. Nebrala jsem ty jeho řeči. Ale pak jsme si sedli a já jsem zjistila, že není takový, za jakého jsem ho pokládala. Byl opravdový - vtipný a báječný společník a já si jen řekla wow, nechápu proč o něm píšou takové věci a on je přitom úplně jiný ..."
Otázka: Ale proč Michael nechce, aby lidé věděli, že je jiný?
Lisa: Nevím. Myslím, že ta jeho záhadná image chvíli fungovala a on s tím byl spokojený. Ale pak se mu to vrátilo i s úroky. Vždy jsem mu říkala, že lidé by ho měli poznat, to, jak je vtipný, že pije, kleje a že nemá vůbec tak nízký hlas, protože jeho image už pro něj nepracuje...."
Pak začala ta aféra s obtěžováním dětí. "Michael mi okamžitě zavolal a vysvětlil mi o co jde. Věřila jsem mu, protože byl velmi přesvědčivý. Prostě jsem věřila všemu co řekl. Byla jsem ráda, že ve mě má důvěru, protože na světě je velmi málo lidí, kterým se on otevře - možná tak šest lidí, nepočítaje jeho děti, kteří doopravdy ví, jaký je. Jak naprosto odlišný je proti veřejnému mínění. Víte, on se nedostal tam kde je, protože by byl idiot." Na Jacksona útočili ze všech stran a v Lise Marii se probudil ochranitelský instinkt. "Dostala jsem se do situace, kdy jsem mu chtěla za každou cenu pomoct. Myslela jsem, že všechno co dělá - jeho dobročinnost, láska k dětem - že spolu zachráníme svět. OK, ano, byla jsem naivní a měla v hlavě romantickou ideu." Ale v tomto okamžiku byla Lisa Marie stále vdaná, i když spolu začali chodit. "Hodně mi volal, věřil mi. Tohle ale mohlo být z jeho strany hodně manipulativní - nevím. Začala jsem si s ním a udělala velkou chybu, protože jsem mu řekla, že nejsem ve svém manželství spokojená. Začal se mi dvořit a já utekla ze svého manželství možná mnohem rychleji než jsem měla. Asi to byla největší chyba mojeho života."
OT: Říkáš, že sis s ním začala - co to znamenalo?
Lisa: No, však to znáš .. květiny, dlouhé telefonáty, svíčky ... prostě všechno.
OT: Lidé ale byli nedůvěřiví, že spolu máte normální vztah ...
Lisa: Ano, a to jsem v té době předpokládala. Ale pak mi řekli, že to jen hrajeme, což pro mě byl první veliký šok.
OT: Takže v soukromí jsme prostě dělali všechny ty věci, co spolu manželé dělají - líbání, chození společně do postele, sex...?
Lisa: Ano. Po nějakou dobu. Ale pak se náš vztah nějak zvrhl ...
OT: Ale před tím, když jste spolu byli šťastní, věděla jsi, co po tobě chce?
Lisa: Když teď nad tím přemýšlím, nevím co po mě chtěl. Vím, že to načasování pro něj bylo hodně příhodné - vycházela mu deska, děly se všechny ty hnusný věci .. a já v tom všem byla chycená.... Můžu ti říct moje záměry, ale nejsem si jistá jeho."
Pak přišel jejich sňatek v Dominikánské republice a jejich první veřejný polibek. Lisa k tomu říká: "To nebyl můj nápad - byl to nápad Michaelova manažera. Já si myslela, že je to stupidní. Najednou jsem byla uvnitř tohoto obrovského byznysu. Ale, netvářila jsem se, že jsem proti. Kdyby ano, asi by se to nestalo ..." A pak přišel rozhovor s Diane Sawyer v roce 1995, kdy Lisa Marie pevně obhajovala Michaela. "Nepoznávám se, když se dívám na ten pořad. Chtěla jsem ho prostě obhájit a všichni pak říkali, že právě proto jsem tam byla. Tenkrát mě to ale nenapadlo."
OT: Co si teď myslíš o té aféře se zneužíváním. Byla to pravda?
Lisa: Já nevím. Nebyla jsem tam. A nikdy jsem neviděla nic, co by tomu mohlo nasvědčovat. Jsou tu dvě strany příběhu. Peníze. Být otcem toho chlapce, nikdy bych si nevzala peníze. Kdyby někdo zneužil moje dítě, nevzala bych si ani korunu - chtěla bych pomstu přede všema."
Celé toto období shrnuje takto: "Chápu, že si lidé o mě myslí, že jsem byla naivní. Já to chápu. Ale já ho milovala. Nevím jaké byly jeho záměry, ale já se do něj bláznivě zamilovala a nechala se zatáhnout do tohoto průmyslu a na to teď nejsem pyšná."
OT: Myslíš, že i Michael miloval tebe?
Lisa: Co nejvíce dokázal. Nevím, jak moc si připouští lásku, ale myslím si, že mě miloval nejvíce jak jen dokázal. Ale jeho mysl byla pořád v pochodu, pořád pracoval, kalkuloval, manipuloval se mnou...


Madonna podpořila Michaela.
V nedávném rozhovoru pro "Q Magazine" řekla: "Neviděla jsem ten dokument o Michaelu Jacksonovi, ale zní mi to odporně. Jako by Bashir zneužil svého přátelství. Veřejně potupit někoho jen pro svůj vlastní pospěch, to se vám vrátí. Ujišťuji vás, že tito lidé budou litovat. Odplata přijde od Boha.
 

25/3/2003
Žádné album, žádné turné.
Evvy Tavasci, osobní asistentka Michaela Jacksona, řekla telefonicky oficiálnímu fanklubu, že Michael stále není rozhodnut, zda přijede do Rakouska. Také dodala, že fámy o Michaelově novém albu jsou lživé. Michael prý nedělá na novém albu, ani neplánuje světové turné. Prostě nic.

 

22/3/2003
Invincible albem měsíce v Polsku.
Invincible se stalo nejprodávanějším albem minulého měsíce v Polsku. V této zemi ještě nevysílali ani Living with MJ ani Take 2.

 

19/3/2003
Akce v Rakousku ohrožena.
"Message from the Mountains", charitativní akce, které se měl Michael s největší pravděpodobností zúčastnit, se nejspíš nebude vůbec konat, pokud začne válka v Iráku. Evvy Tavasci, pracovník pro MJJ Production, také potvrdil, že rozhodnutí o tom, zda Michael přijede či nepřijede do Rakouska, je opožděno napětím mezi státy a hrozící válkou. Oficiální a konečná informace by se měl objevit koncem tohoto týdne.

Elizabeth Taylor oslavila 71. narozeniny.
Michael se její oslavy nezúčastnil a média to pojala jako vždy skandálně. Michael a Liz už "prý" nejsou přátelé. Pravda je ale taková, že Michael poslal Elizabeth 1000 stříbrných růží s diamantovým náhrdelníkem. A navrch ji poslal i fotky jeho rodiny.

Quincy Jones ...
... oslavil 70. narozeniny. Všechno nejlepší!
Quincy je producentem Michaelových děl: Bad, Thriller a Off the wall.
 

15/3/2003
Soud v Santa Monice rozhodl.
Soudce rozhodl, že Michael je zodpovědný za zrušení millenium koncertů v Sydney a Honolulu, a že musí zaplatit Avramovi částku 5,3 mil. dolarů. Obě strany toto rozhodnutí považují za vítězství, protože Avram chtěl původně 20 miliónů. Michaelovi právníci jsou rádi, protože za částku 5 miliónů chtěli tuto kauzu urovnat mimosoudně ještě před zahájením procesu.

Michael možná přece jenom do Rakouska dorazí.
Kancelář Michaela Jacksona zatím nevydala oznámení a neyjádřila se, ale pořadatelé charitativní akce "Message from the Mountains" tvrdí, že Michael přijede. Akce konaná 13.4. v Id-Alpe - Ischgl, je charitativní akcí a Michael by měl vystoupit s dětským sborem. "Michael Jackson se už těší, až bude stát opět na jevišti, zpívat a tancovat. Chce také pronést řeč. Jeho blízká přítelkyně Diana Ross ze tohoto zúčastnila v roce 1997 a vřele mu to doporučila" tvrdí organizázoři.
Lístky si můžete zakoupit za 16,31 euro na Oeticket.
 

10/3/2003
Michael nepřijede do Rakouska.
Zvěsti, které se začaly šířit o Michaelově údajné cestě do Rakouského Ischglu nejsou pravdivé. Michaelova kancelář je v noci na dnešek dementovala. :o(

Pište, mailujte, telefonujte do České televize! Podrobnosti níže.

Michael má "prý" 16letého syna, ...
... který žije ve švýcarsku a je věrnou kopií svého otce. Toto již vyšlo v US magazínu a the Globe. Vysoce nepravděpodobné.

Michael stále jedná se Sony.
Po odchodu Thomase Mottoly ze Sony Music prý Michael zvažuje, že v této společnosti zůstane. Má se sejít s novým šéfem Sony, Andrew Lackem, který prý velmi stojí o to, aby Michael zůstal dál pod Sony Music.
 

6/3/2003
ČT1 zvažuje nákup Michaelovy verze rozhovoru.
Teď přišel náš čas. Na pořad ČT1 "Michael Jackson: Pohled do soukromí", se dívalo půl miliónů lidí, což je při daném vysílacím času a naší české populaci úspěch. Vedení ČT1 byl také nabídnut program "Take 2", kde Michael dokazuje, že ho Bashir podvedl. V televizi se právě rozhodují, zda ho koupí. Jak nám bylo řečeno, každá "akce", kterou pro to podnikneme, má hodnotu 5000 hlasů. Každý mail, dopis či telefonát adresovaný ČT1 má velký vliv na rozhodnutí vedení o koupi či nekoupi tohoto pořadu.

Také se nám podařilo upozornit na chyby v titulcích pořadu "Michael Jackson: Pohled do soukromí" a díky tomu další vysílání tohoto pořadu bude s naprosto novými, pravdivými titulky. (ČT1 má ještě jedno právo na vysílání tohoto pořadu).

Pište, mailujte, telefonujte, pracovníci ČT1 mají zájem, ale potřebují naši podporu.

email: info@czech-tv.cz.

Česká televize
odd. kontaktu s divákem
Kavčí hory
140 70 Praha 4

Tel.: 261 131 111


John Branca má výpověď.
Michael vyhodil svojeho dlouholetého poradce a advokáta Johna Brancu. Michael také vyhodil svého dlouholetého účetního Barry Siegela, a před nějakým časem i manažera Trudy Greena.
John Branca spolupracoval s Michaelem Jacksonem od roku 1980 a společně s Fankem DiLeo byl "zodpovědný" za úspěch Thrilleru a Michaelova úspěchu. Na místo Brancy nastupuje David LeGrande, advokát z Las Vegas.

Bashir podvedl Dianu, říká Fergie.
Vévodkyně z Yorku, Sarah Ferguson, řekla americké televizi, že Bashir podvedl také princeznu Dianu. "Diana by nikdy neřekla věci, které řekla, kdyby ji Bashir nepřímo nepřinutil svými sladkými řečmi. Tvrdil, že také miluje svou rodinu a neustále jí pochleboval." Také dodala, že Michael je podle ní naivní, když Bashirovi věřil. "My v Anglii máme ty nejhorší bulvární novináře na světě".
 

5/3/2003
MJ Day na Sat1.
Německá televizní stanice SAT1 bude 6-7.3. vysílat "den Michaela Jacksona".

06.03.
19:30 - 20.15 - "AKTE 2003" Magazin - věnováno Michaelovi.
20:15 - 21.15 - Michael Jackson: Jetzt rede ich! Teil 1

07.03.
19:30 - 20.15 - "AKTE 2003" Magazin - dedicated to Michael
20:15 - 21.15 - Michael Jackson: Jetzt rede ich! Teil 2

LaToya Jackson u Larryho Kinga.
Starší sestra Michaela Jacksona, LaToya Jackson, včera dala rozhovor pořadu CNN - Larry King Live. Mluvilo se převážně o Michaelovi a jejím novém albu. Interview probíhalo ve velmi pozitivním duchu a dokonce se ho telefonicky zúčastnil i otec Michaela, Joseph. Výběr:

King: Proč myslíš, že si tak změnil tvář? Myslím, že to nemá za potřebí ...
La Toya: prostě chtěl změnit něco, s čím nebyl spokojený.

King: Mluvila jsi o tom s ním?
LaToya: Ano, na začátku. Nebyl spokojený se svým nosem, takže si ho změnil.

King: Takže si prostě změnil ... nemyslel si ... no, nemyslíš si, že měl hezký nos?
La Toya: No, víš, když vidíš někoho tak dlouho trpět tím, jak vypadá a pak se to změní a on je najednou šťastný, protože mu to pomůže a cítí se lépe, pak je to OK.

King: Jak často mluvíš s Michaelem?
LaToya: Nejméně jedenkrát měsíčně. Na rodinném dni. Každý tam musí přijít, ať se děje cokoliv ... je to naše tradice.

King: A co si myslíš o jeho dětech?
La Toya: Jsou to vychované a hodné děti. Velmi milé. Michael si na jejich výchově dal záležet. Je úžasný táta.

King: Myslíš, že Bashir Michaelovi ublížil? Michael prostě udělal špatné rozhodnutí, že mu dal rozhovor...?
LaToya: Ano, jistě. Bashir ho podvedl. A proto je Michael tak stydlivý na veřejnosti a nevěří lidem. Lidé říkají, ať vyjde ven a otevře se lidem, a když to udělá, takhle ho podvedou. Nemyslíš, že je to něco jako "Hlava 22"?

King: Otec rodiny Jacksonových, Joseph, je na drátě. Jaké jsou vaše reakce na to, co se teď děje kolem Michaela?
Joseph: Nelíbí se mi to, jsem přece jeho otec. Když prodáte víc desek než kdo jiný, chtějí vás zničit. To se teď děje Michaelovi. Všechny ty lži ... ale víte co? On to zvládne.

King: Vy svému synovi věříte.
Joseph: Ano. Mám ve svého syna velkou víru. Vždycky jsem mu věřil.

King: A stojíte za ním.
Joseph: Ano stojím za ním na 100 - 3000 procent.
 

3/3/2003
Les v Rusku pojmenován po Michaelovi.
10 fanoušků Michaela Jacksona (také pracovníků humanitární organizace) v Rusku zakoupilo hektarový les (3000-5000 stromů) a pojmenovali ho po Michaelovi - "Michael Jackson Forever". Dle jejich slov tak bojují tak proti globálnímu odumírání lesů.

Nová hrůzostrašná pomluva na světě.
Michael Jackson si prý před nějakým časem najal afrického šamana, aby s jeho znalostí voodoo zabil Stevena Spielberga a Davida Geffena. Za každého z mužů prý zaplatil 150.000 dolarů. Tento šaman prý při svém obřadu zabil 42 krav. Navíc prý Michael už nemá nos, tak místo něj nosí jen protézu ze dvou drátků. Ne, není to vtip. Tohle teď obíhá světové bulvární plátky.

A co dalšího se stalo?

První singl od skupiny 3T si můžete poslechnout na jejich webové stránce
www.3T.com
Píseň Xscape se minulý týden objevila na australském klubovém žebříčku a debutovala na příčce 13.
 

2/3/2003
Článek v Rolling Stone.
Jaké budou další kroky Michaela Jacksona? Nad tím se zamýšlí poslední americké číslo časopisu Rolling Stone. Podle jejich zdroje blízkého Michaelovi, se právě operuje ve 3 oblastech:

1. Vyvléct se z krize a povědět pravdu.
2. Zaměřit se na MJ muzikální kariéru.
3. Vymyslet déle trvající plán kroků MJ.

Jak zdroj dodává, první oblast jim v této době dává nejvíce práce. "Michael před nějakým časem propustil svého manažera Trudy Greena a v současné době si spravuje svoje věci sám. V Miami teď pracuje na novém albu, které ale vyjde až po posledním albu největších hitů u Sony. Teď, když Mottola odešel, se snad věci posunou a Michael to poslední album pro ně vydá."
"Měl by teď udělat MTV Unplugged nebo VH1 Storytellers" říká publicista Mitch Schneider. "Už víme o jeho osobním životě, teď nám ale musí připomenout proč jsme jím byli tak fascinováni."

Michael vyhrává první bitvu s Granada TV.
Michael podal na Granada TV žalobu, aby zabránil šíření natočeného materiálu s jeho dětmi. V prvním soudním stání dosáhl toho, že neuveřejněný materiál jeho dětí nesmí být nikdy vysílán, ani jakýmkoliv způsobem šířen. Granada totiž vlastní nevydaný materiál, na kterém jeho děti nejsou maskovány. Také souhlasili nevydat DVD natočeného materiálu, alespoň do doby, kdy skončí soudní řízení.

Soudní spor v Santa Maria.
Soudní spor Michaela a Marcela Avrama již brzy skončí. Obě strany pronesly svoji poslední řeč a rozhodnutí soudu by mělo být známo v pondělí.
 

 

27/2/2003
Star Magazine nabídl Michaelovi 1 milion dolarů ...
.... za to, že se podrobí testu na detektoru lži. Odpovědět by měl na "10 otázek, které by si Amerika přála znát" a jeho odpovědi by měly být ano nebo ne. Dle slov šéfredaktora by tím mohl prokázat svou nevinu a dokázat lidem, že není cvok.

Moby veřejně podpořil Michaela.
Moby si na svém koncertu pro Blender magazine v sobotu oblékl kostým Michaela (červenou bundu a černou paruku) a zatancoval jako imitátor Michaela Jacksona překvapenému davu lidí. Později k tomu řekl: "Se vším, co se teď povídá, jsem si myslel, že by to bylo vhodné ...".

Quincy Jones
"Otec je vždy tak šťastný, jako je jeho nejsmutnější dítě" odpověděl Quincy na otázku týkající se Michaela. Michaelův přítel a producent Quincy dále dodal, že Michael Jackson a Diana Ross jsou jako jeho děti. "Naše duše se navždy spojily."

Pálení bulváru MJ fanoušků...

... se uskuteční v Londýně (Essex) v parku Gloucester 29.2.2003. Pro další informace pište zde:
webmaster@jacksonaction.com

 

25/2/2003
Michael podal žalobu na Granada Television.
Program "Living with Michaael Jackson" donutil Michaela Jacksona podat na televizní společnost žalobu. Společnost nesplnila dohodu, podle které se v programu neměly objevit Michaelovy děti. Soudní líčení proběhne 28. 2. 2002 v Londýně na ulici Strand/Fleet Street . Všichni fanoušci, kteří mohou, můžou jít podpořit Michaela. Michael se nezúčastní a je velmi nepravděpodobné, že se zúčastní Bashir, ale budou zde média a televize.

 

23/2/2003
Michaelovo interview - část 2.
Michael odvysílal svoji verzi rozhovoru 20.2. na televizi FOX v USA.

"Bashir přijde a odejde, ale Michael zůstane v našich srdcích navždy" -Karen Faye.

"Čím slavnějším jste, tím větším jste cílem" odpovídá Michael na otázku, jak se vyrovnává s bulvárem. Pak ještě mluví o nějakých kravinách, které o něm napsal tisk v průběhu několika let a mluví taky o pomluvě, že spí v kyslíkovém stanu. Bashir odpovídá: "Viděl jsem, kde spíš. A není to kyslíkový stan."

Bashir: Co tě inspirovalo k vytvoření domova, jako je tenhle?
Michael: Byl jsem rád, že si svůj domov můžu vytvořit sám.
Bashir: Čeho lituješ?
Michael: Když mi bylo 12, měl jsem smlouvu u Motownu. Přímo před studiem byl park. Chtěl jsem jít ven a hrát si.... Vychovávali mě dospělí. Když ostatní děti spaly, my jsme chodili do klubů a po našem vystoupení byl striptýz.

Karen se baví s Bashirem a stěžuje si na negativní a pomlouvačný tisk. Bashir ji ujišťuje: "To je odporné. Tohle my neděláme." Karen dodává, že za poslední dobu neviděla jedinou pozitivní zprávu o Michaelovi a Bashir ji s velmi přátelským gestem odpovídá: "Já vím, vím ... mluvil jsem s Michaelem a ujistil ho, že chceme hlavně zdůraznit jeho muzikální talent. To, co je v Michaelově srdci, vidíš v jeho očích."

"S dětmi se cítím dobře, protože ony tě nesoudí." Michael se směje a uvádí historku, kdy se ho jedno dítě při příchodu do Neverlandu zeptalo: "A ty to tady celé vlastníš?" "Ano." odpověděl Michael. "A všechno jsi to zaplatil?""Ano." "A to máš pořád peníze? Tomu nevěřím ..." Michael se usmívá. "Dospělí mě zklamali. Zklamali tenhle svět" dodává Michael.

Karen mluví o své práci Michaelovy kosmetičky, kterou už dělá přes 20 let. "Je těžké si představit, že by Michael otevřel dveře do Neverlandu, natož do jeho srdce" mluví s utrápenou tváří. "Tisk obrátí všechno naruby. Proč jsou k němu všichni tak krutí? Proto tolik nedává rozhovory ..."

Debbie Rowe mluví o svém vztahu s Michaelem a dětmi. "Moje děti mi neříkají mami, protože nechci. Je přece 21 století. Vždy tady budu pro Michaela. A vždy tady budu pro svoje děti. Jsou se svým otcem - přesně tam, kde mají být. Lidé by měli být rodiči a on je jedním z nich. Kdyby tu nebyl Michael, nikdy bych matkou nebyla. Když jsem mu řekla, že chci, aby měl moje dítě, odpověděl - ty nevíš, co oni dokážou - a myslel tím tisk. "

Bashir: Měl jsi s Debbie sex?
Michael: Ano.

"Michael byl hrozně vzrušený, když se dozvěděl o mojem těhotenství. Znám Michaela asi 18 let a za celou dobu jsem ho neviděla tak šťastného. To byla moje největší odměna." říká Debbie. "Chodili jsme ven a užívali si legrace. Pak se to ale změnilo. Nemohla jsem si ani zajít do obchodu, aniž by mě nepronásledovali...." dodává a mluví o svém rozchodu s Michaelem.

"Já sama jsem navrhla, abychom dětem přikrývali tváře. Víte, já jsem ta, která vidí ty výhružné dopisy, že nám je unesou ... Co je na tom tak špatného?"-Debbie.

Je těžké být umělcem. Jsem ženatý se svými fanoušky, jsem ženatý s mými dětmi a jsem ženatý s Bohem." -Michael.

"Lidé řeknou, že jsem výstřední idiot, který pouští svoje děti z okna... Držel jsem svého syna pevně. A pak jsem to samé udělal i s ostatními dětmi. Ale to veřejnost neviděla. Jsem rád, že se moje děti pozdravily s fanoušky." -Michael.

Bashir: Ty tak nádherně vycházíš s dětmi. Vlastně jsem se včera málem rozbrečel, když jsem tě viděl s nimi. Tvůj vztah s dětmi je velkolepý.
Michael: Zemřel bych pro ně.

"Když Paris nebo Prince žeknou Michaelovi, že ho mají rádi, Michael jim odpoví - já vás mám radši. Dělá to velmi často, slyšel jsem ho to říkat snad miliónkrát." -Bashir.

"Děti říkají ty nejsladší věci - třeba tati, díky, žes nám dal bratříčka." -Michael.

Bashir: Když jsme byli v ZOO, náš kameraman tam upadl. Stálo to za to, vidět gorily?
Michael: Nevěděl jsem, že nechají ZOO otevřené. Řekli mi, že ho zavřou. Vlastně jsem tam ten den ani nechtěl jít.
Michaelův fotograf: Nebylo to až tak "hrozné". Michael tímhle prochází každý den. Nejsem tu, abych obhajoval svojeho šéfa, ale abych řekl pravdu.

Bashir: Nezdá se, že by sis užíval svůj úspěch.
Michael: Užívám si ho za branami. Když jdu na veřejnost, je to práce.
Bashir: Jsi osamělý?
Michael: Kdysi jsem býval velmi osamělý ... chodíval jsem po ulicích a hledal někoho, s kým bych si mohl popovídat.
Bashir: Kdy se cítíš sám?
Michael: Hlavně v hotelech, když je před nimi tolik fanoušků ... cítím se polapen. Když půjdu do knihkupectví, budou se zajímat, jakou knihu jsem si koupil. Nemůžu jít prostě nikde... Nechci si stěžovat ... chtěl bych jít třeba nakupovat s nákupním vozíčkem. Ale nemůžu, protože bych se daleko nedostal. Všichni by křičeli a chtěli autogram ...

Když se baví o Michaelově otci, Michael dodává: "Ten muž je génius."
Bashir: Ale vždyť tě mlátil ...
Michael: Ale podívej, co z toho vzešlo ...

Michael mluví o plastických operacích a říká, že na nich není "závislý", jak říkají média. "Lidé říkají, že se mažu nějakým bělícím krémem. Proboha, vždyť to není pravda! Jsem nemocný - mám Vitiligo."
Bashir: Jsou tohle tvoje tváře?
Michael: Ne, jsou mojeho otce ...
Bashir: Máš něco ve tvářích voperováno?
Michael: Ne. Nemůžeme už o tom přestat mluvit? Mám dojem, že se snažíš z tohohle udělat bulvár...


Michaelovo prohlášení.
Stuart Backerman:
"Michael mě poprosil, abych poděkoval všem fanouškům za jejich podporu. Vzkazuje vám, že je velmi šťastný, že má tak skvělé a loajální fanoušky, jako jste vy. Je velmi smutný s cítí se zrazen panem Bashirem. Pan Bashir si asi neuvědomil, jaký efekt bude mít jeho práce na Michaela a na jeho rodinu a přítele. Michael už mnohokrát překonal takovýto druh neštěstí a nemíní na sobě či svém stylu života cokoliv měnit. Michael tuhle bitvu vyhraje a s vaší pomocí se vrátí ke své velké vášni - hudbě.
 

22/2/2003
Bashir se díky MJ fanouškům nezúčastní Grammy.
Martin Bashir měl předat cenu zpěvačce roku (v pozadí jeho přístupu měla hrát píseň "Thriller"), ale na poslední chvíli svou účast na Grammy odřekl, protože se bojí o svůj život. Fanoušci Michaela Jacksona mu prý vyhrožují zabitím, a tak nebude riskovat. "Jacksonovi fanoušci jsou velmi impulzivní a pan Bashir se bojí, že by mohl být napaden, jak kráčí po červeném koberci. Už měsíc dostává nenávistné dopisy" řekl reportér Telegraph.

Michelova verze v anglické televizi.
V pondělí 24.2. bude program s názvem "Take Two: The Interview They Wouldn't Show You" - Michaelova verze Bashirova interview - vysílána na televizi Sky One.

Jistin Timberlake hájí Michaela.
"Ten chlap (Bashir) je opovrženíhodný. Měl by se mi raději sklidit z cesty. Michael je skvělý chlap, který nahlíží na svět očima dítěte.""

Karen Faye.
Michaelova maskérka Karen Faye bude mít přednášku o Michaelově nemoci "vitiligo", kde bude vysvětlovat, jak u Michaela používá make up, aby zakryla skvrny na jeho obličeji a jak v průběhu času měnila Michaelův make up, který musel být světlejší a světlejší. Není jisté, zda bude přednáška na její web stránce nebo ji bude publikovat.

Michaelova pozice v anglické hitparádě:
CD:
Thriller #55
HIStory Greatest Hits #68
Bad #91
Off The Wall #116
Invincible #172
The Best of Michael Jackson & The Jackson 5 #185

DVD:
HIStory Video Greatest Hits #6
HIStory on Film Volume II #8
 

18/2/2003
Česká televize odvysílá Bashir interview.

První program české televize uvede program "Living with Michael Jackson" 28.2. 2003 ve 22:35 hodin. Dokument je nazván "Michael Jackson: pohled do soukromí" a bude vysílán stereo v původním znění s titulky.

17/2/2003
Ben Affleck obhajuje Michaela.
Během svého vystoupení na MTV v pořadu TRL se bena zeptali na otázku "Zbláznil se Michael Jackson?" A on odpověděl: "Víte co? Myslím si, že má pravdu. S tím rozhovorem ho podfoukli. Je to nefér."

Rozhovor s Debbie Rowe.
Rozhovor s Debbie můžete vidět v Michaelově verzi rozhovoru 20.2. na kanálu FOX. Debbie také promluví o důvodech rozchodu mezi ní a Michaelem.

"Rozešli jsme se, protože jsme se dostali do bodu, kde už jsem to nemohla zvládnout. Ze dvou důvodů jsem nemohla jít do obchodu. Za prvé - pronásledovali by mě novináři. A za druhé - musela bych se dívat na všechen ten bulvár vystavený v policích u pokladen. Na to jsem nebyla zvyklá. Ráda si dělám věci po svém. Michael je více velkorysý. Řekl, že nemusíme jít do obchodu, ale já chtěla. Chtěla jsem se vrátit nazpátek a dělat věci, na které jsem byla zvyklá. Už jen, že dělám tenhle rozhovor a jsem znovu ve světlech reflektorů, mě ubíjí."
 

16/2/2003
Michael Jackson jede na Grammy...
... ale není jisté, zda se zúčastní. Michael doprovodí svého přítele Barry Gibba, který přebere posmrtně cenu za svého bratra Maurice, který zemřel minulý měsíc. Barry Gibb nesnáší letadla a létání, a tak Michael najal na dlouhou cestu z Floridy do New Yorku vlak Hogwarts Express.

Neverland Films.
MDP Worldwide ve spojení s Neverland Films připravuje nový film "Monster". V hlavní roli filmu o sériové vražedkyni se představí Charlize Theron a Christina Ricci. Režie: Patty Jenkins.

Rodney Jerkins obhajuje Michaela.
V nedávném tiskovém prohlášení se Rodney Jerkins a jeho tým vyjádřili, že program "Living with Michael Jackson" byl zlomyslný a ukázal Michaela jako někoho, kdo ubližuje dětem a nestará se o svoje děti. "Nic nemůže byt dále od pravdy! Známe Michaela dlouho a víme, že je to milující otec a úžasný člověk. Michael Jackson je velmi talentovaný umělec, který ovlivnil generace dalších umělců a navždy bude králem popu stejně, jako Elvis navždy zůstane králem rokenrolu. Naše komunita stojí za Michaelem jako přátelé, a i jako spolupracovníci.

Maminka vyvádí.
Katherine Jackson v nedávném rozhovoru řekla, že by se Michael měl usadit a oženit. "Neumí vařit a uklízet. Měl by si najít hodnou ženu, která se dokáže postarat o domácnost a podpoří Michaela, aby se dostal tam, kam patří - na vrchol hitparád."
 

13/2/2003
Rozhovor, který vám neukázali.
Fox bude 20.2. 2003 vysílat pořad "Take 2: The Interview They Wouldn't Show You" , což je 2hodinový pořad, který Michael vypustí do světa. Michael Jackson je velmi nazlobený, že ho Martin Bashir podvedl (čti níže) a hodlá pustit světu svoje soukromé nahrávky, které natočili jeho kameramané během Bashirova natáčení. Tento materiál bude obsahovat také nový rozhovor s Michaelem Jacksonem, Debbie Rowe a Gavinem Arvizo.

O Michaelovi natáčejí film.
Televizní stanice "USA Network" začíná natáčet 2hodinový film o Michaelově životu. Jeff Watchel, programový ředitel, již hledá vhodné herce a režiséra. "Michael Jackson je neuvěřitelně nadaný člověk a je zdrojem nekonečné fascinace. Myslíme si, že to je samo o sobě dobrý příběh." Film bude v televizi na začátku roku 2004.

Web chat s Martinem Bashirem.
Výběr otázek:

Jaké ženy jsou v životech jeho dětí?
Jejich chůvy jsou ty nejpracovitější chůvy, které jsem kdy viděl a s dětmi to opravdu umí. Když jsme jeli domů, byl jsem s nimi všemi v autě a viděl jsem, že děti se svými chůvami hodně dobře vycházejí. Kolem dětí je mnoho žen - jak zaměstnankyň v Neverlandu, tak přítelkyně jejich otce.

Je Michael v kontaktu se svými sourozenci?
Michael odpustil svému otci jeho násilí. Myslím, že stále mluví s rodinou - určitě je v kontaktu s Janet Jackson a velmi si váží Jermaina a Tita. Neměl jsem možnost potkat někoho z jeho rodiny. On sám by vám řekl, že má pro svoji rodinu slabost.

Myslíš si, že Michaelova dětskost mu pomáhá v komunikaci s dětmi?
Říkáš, že je dětský, ale je taky neuvěřitelně vychytralý. Je to velký profesionál a vyzná se v byznysu. Má velmi blízký vztah se svými dětmi. Je to opravdu úžasný otec, ale znepokojuje mě ta skutečnost, že má podobný vztah i k dětem, které nejsou jeho. Dříve jsem řekl, že Michael sdílel postel s Gavinem, ale musím se opravit. Nesdílel s ním postel, jen ložnici.

Pokládáš jeho prohlášení, že jsi ho podvedl, za opodstatněný?
Ne. Souhlasil jsem, že uděláme upřímný náhled do jeho života. Natočili jsme tolik materiálu a v mnoha aspektech je Michael neuvěřitelně okouzlující muž. Film byl fér a dal mu možnost vysvětlit dám sebe.

Viděl jsi jeho děti někdy bez masky?
Oh ano. Jistě. Jsou to úžasné děti. Když jsme byli v Berlíně, Prince, jeho 6letý syn mě zapojil do bitky se stříkacíma pistolema. Honili jsme se po tom obrovském apartmá a já vyhrál. Jeho děti doma nenosí masky. Michael se obává, že by je mohl někdo unést, a proto je před tiskem schovává. Když jsme jeli do berlínské ZOO, bylo tam s námi asi 200 fotografů.

 

10/2/2003
Lisa Marie obhajuje Michaela + ostatní.

Lisa Marie Presley volala do amerického rádia a řekla: "Člověk, kterého jsem viděla v tom interview není ten samý člověk, kterého znám, takže jsem prostě chtěla zavolat a říct vám - lidi, byli jste napáleni. Jsem si jistá, že jsem na tenhle pořad reagovala stejně jako každý z vás, ale když se nad tím zamyslíte, když někoho 8 měsíců natáčejí a pak to zeditují do 2 hodin, mnoho věcí se dá zmanipulovat."

Usher: "Mám rád Michaela Jacksona právě proto jaký je a nechci vědět nic negativního."

Nelly: Myslím, že je skvělý. je tu kolem tolik lidí, kteří se ho snaží soudit a přitom neví nic o tom, jaké to je od 9 let vyrůstat ve světlech reflektorů. Nemůžete mu upřít to všechno, co pro muziku udělal. Stop. Už nemám víc co říci.

LL Cool J: Moje city k Michaelovi jsou jasné - je to člověk jako my všichni - jsem jeho fanoušek, opravdu velký fanoušek a umm ... nikdo z nás není dokonalý."


Michael je Gavinův anděl.

Janet Arvizo, matka 12-letého Gavina Arvizo, který vzbudil tolik zájmu v dokumentu "Living with MJ" včera promluvila v novinách o vztahu její rodiny k Michaelovi. "Michael do našeho života přinesl něco velmi speciálního." Gavin, který má rakovinu ledvin, řekl své matce před dvěma roky: "Žiju pro svého otce - Michaela." Gavin má ještě bratra Stara (11) a sestru Davelin (16). Janet Arvizo žila sama se svými dětmi a jednu dobu byli tak chudí, že si nemohla dovolit Gavinovu léčbu. Teď mají díky Michaelovi auto a žijí v krásném bytě. "Všechny moje děti zůstávaly u Michaela na noc a já to plně podporuji. Jsou s ním šťastné a užívají si legrace. Doufají, že je Michael s sebou vezme na cesty. Michael je jejich anděl." Byla to právě Gavinova nemoc, která svedla Gavina a Michaela dohromady. Gavin byl na operaci v nemocnici, kde se setkal s Quincy Jonesem, který ho s Michaelem seznámil. "Nezáleží mi na tom, co lidé o Michaelovi říkají. Přišel a pomohl mému dítěti přežít."

Právníci rodiny Jacksonů v pozoru.
Joseph Jackson řekl, že "byl na kluky tvrdý, ale ulice by na ně byla ještě tvrdší. Navíc vždy, když měli na výběr, vybrali si muziku". Právníci rodiny Jacksonových v prohlášení řekli, že všichni  jsou naštvaní, protože program "Living with MJ" vůbec neřekl, že Michael nebývá s dětmi úplně sám. "Michael má kolem sebe početný tým, který s ním chodí i do ložnice. Michael se zřídkakdy ocitne s dětmi sám, pokud vůbec." Randy Jackson, bratr Michaela, ještě dodal, že má pocit, že Bashir je ten nejhorší žurnalista na světě.

Michael vrací úder.
Michael zveřejní videokazetu, na které jsou jasé Bashirovy techniky. Michaelův tým natáčel rozhovor "Living with MJ" také a tak budou zřejmé věci, které Bashir ze záběrů vymazal, nebo mystifikoval. Nahrávka obsahuje záběry, kdy Bashir chválí Michaela za jeho rodičovské umění a jak je mu moc líto, že svět se k Michaelovi staví takto. Jak Bashir pochlebuje a lže Michaelovi do očí. Bashir si nejspíš neuvědomil, že i jeho natáčí. Z nahrávky bude jasné, proč také Michael s tímto dokumentem souhlasil - Granada television slíbila část ze zisku dětské nadaci.

Kit a Macaulay Culkinovi podporují Michaela.
Kut Culkin, otec dětské herecké hvězdy Macaulaye, řekl, že si přesně pamatuje na dny, kdy přespával v Neverlandu. "Michael je milující otec a dětem by nikdy neublížil. Pamatuji si, jak mě oslovil jeden novinář a nabídl mi 100.000 amerických dolarů, když mu do kamery řeknu, že Michael osahával Macaulaye. Když nemáš dostatečně hnusný příběh, zaplatí ti, abys lhal. Takhle fungují všechny bulváry. Mám Michaela velmi velmi rád."

Michael vydává další prohlášení.
V návaznosti na špinavosti, které o Michaelovi přinesl bulvár "Sunday newspapers" v Anglii, dal Michael svolení k tomuto prohlášení:
- Michael Jackson vydá videopásku s nezmanipulovanými nahrávkami rozhovoru
- tyto nahrávky byly pořízeny osmý měsíc Bashirova pobytu okolo MJ
- Michael nemůže pochopit, proč Jordy Chandler po 10 letech promluvil opět v neprospěch Michaela, domnívá se, že mu někdo zaplatil
- Michael tvdí, že jediným důvodem, proč před 10 lety Chandlerovým zaplatil bylo, aby se aféra nechutně neprotřásala v tisku
- Michael se obává, že nekdo z jeho početných zaměstnanců opět prodá lži tisku

 

9/2/2003
Noel Gallagher obhajuje Michaela.
Noel Gallagher, člen britské skupiny Oasis, řekl včera v televizním rozhovoru (Patrick Kielty Live, ITV1): "Kdokoliv kdo má vzadu na zahradě lunapark a řekne dítěti - támhle u té hory postavím vodní park -  by měl být oslavován." Poté se mu Patrik snažil vnutit svojí tezi o Michaelově zdravém rozumu, ale Noel razantně odmítl na takovéto typy otázek o Michaelovi odpovídat.

Důkaz, že Bashir lhal.
Obchod, ve kterém měl Michael utratil 6 miliónů dolarů za jeden večer (Regis galerie), včera potvrdil, že Michael si u nich vlastně nekoupil vůbec NIC a v obležení kamer odešel z obchodu.Článek v Sunday Telegraph.
Autorem článku, který včera vyšel v Sunday Telegraph je Tom Utley a všeobecně vystihuje vše, o co fanoušci usilují. Překlad:

Jistě, Jackson je uvláštní - ale je génuis, a to je to, oč tu běží.
Martin Bashir je brilantní žurnalista, na vrcholu formy. Mou jedinou výhradou k interview s Michaelem Jacksonem je, že se nezeptal na skoro žádnou otázku, na kterou jsem chtěl slyšet odpověď. Vypadá to, že pan Bashir nepochopil podstatu Jacksona. Po pravdě, ten muž je opravdu divný. Ale my všichni víme, že lidé bývají divní. Je také pravdou, že Jackson má opravdu výstřední vztah s dětmi a ne všichni by ho brali jako examlář otce nebo člověka, u kterého přespávají naše děti. Ale mnoho dospělých mužů má zájem o děti a mnoho z nich pravděpodobně s mnohem horšími záměry než Jackson.
Podstatou Michaela Jacksona je jeho genialita. Jako tanečník se řadí mezi takové, jakými byli Fred Astaire a Rudolf Nureyev. Jako zpěvák oslňoval veřejnost od osmi let. Přesněji řečeno, Michael Jackson je důležitou figurou v historii naši kultury.
Nemám ponětí co se stalo v tomto interview. Martin Bashir zacházel s Jacksonem jako s objektem na psychologickou studii. Neustále se ho ptal na věci o sexu, vztah s jeho otcem, plastické operace a jeho zvláštní způsob života. Takovým způsobem by mohl vyzpovídat každého blázna u nejbližší popelnice. Kdyby dostal Bashir možnost pozorovat po 8 měsíců Napoleóna, věděli bysme jen o jeho vztahu s Josephine nebo jestli čte nebo nečte pohádky svým dětem.
Když ve čtvrtek ITV ukázala Jacksonovo vystoupení v Madison Square Garden, posluchači měli možnost vidět, co odlišuje Jacksona od všech v jeho branži. To vystoupení bylo senzační - a říkám to jako někdo, koho pop moc nezajímá.
Když vidíte hvězdy na pódiu, jejich tanečníci předvádějí větší výkony než sám interpret. Ale když je na pódiu Jackson, opak je pravdou. Není to proto, že zaměstnává béčkové tanečníky, najímá si jen ty nejlepší. Je to prostě proto, že on je nejlepší, ten nejelektrizující tanečník na světě. Vidět ho tancovat a slyšet ho zpívat je ten nejvzrušivější zážitek, jaký může nabídnout celá západní kultura.
Jak se ale stal takovým géniem? Kdo, pokud někdo, ho takto naučil tancovat? Jak často trénuje, aby byl v takové dokonalosti pohybu? Má nějaký hlasový trenažér, který mu pomáhá ve zpěvu dosahovat takových výšek nebo mu to jde samo od sebe? Co jí a pije? Jak se připravuje na koncerty? Kolikrát nahraje písničku nebo video, než je s ní spokojený?
Během Bashirova rozhovoru jsem měl někdy pocit, že se ho na některou z těchto otázek zeptá. Například bylo zajímavé, když Jackson říkal, že nad tancem se nesmí přemýšlet, že tanec musí prostě tancovat a nechat muziku vyrábět pohyb. Tohle řekli i jiní tanečníci a právě tohle se mělo probrat. Zajímavé taky je, že Jacksonův otec používal k trestání pásek, když Michael udělal jen krok špatně. Když bičování udělá z člověka génia, možná bychom to my všichni měli zkusit na našich synech... Ale Bashirova jediná reakce byl nějaký zvláštní zvuk a nedůvěrné potřesení hlavou. Vypadal, že ho to vůbec nezajímá. Ale velký zájem předvedl, když Jackson povídal, jak jeho bratři brávali na pokoj děvčata, když byli na turné. Oh, opravdu, pane Bashire, měl byste dospět.
Kdybych měl já říci, co udělalo Jacksona tak divným, řekl bych, že bysme se museli podívat dávno do minulosti, kdy od dětství byl centrem pozornosti, napadán pro podpisy a obklipen rozvášněnými ženami. Dost na to, aby z toho člověk zešílel.
Proč si Michaela Jacksona takto dobíráme? Protože je génius, proto. A jestli Bashirovo interview mělo vyprovokokovat v Jacksonovi nechuť k muzice, pak jsme tedy velmi ublížili umění.

 

8/2/2003
Pošlete Michaelovi vzkaz!

MJNI posílá vzkazy fanoušků Michaelovi! Neváhejte a využijte toho! Na adrese:

http://pub4.ezboard.com/fmjnewsinternational45218michaeljackson.showMessage?topicID=19536.topic

mu můžete poslat vzkaz. Bohužel jen pro ty, kdo umí anglicky!

 

7/2/2003
Living with Michael Jackson na RTL.
Ano, dočkali jsme se, alespoň ti, co mají RTL. Německý televizní program bude tento pořad vysílat 22.2. 2003 ve 21:30.

Michael podal oficiální stížnost.
Michaelovi právníci podali oficiální stížnost na ITC (nezávislá televizní komise) pro porušení soukromí a nefér jednání v pořadu "Living with MJ". Pořad prý obsahuje jasný záměr očernit Michaela Jacksona.

Gloria Allred setřela.
Tom Sneddon, oblastní zástupce Santa Barbary, řekl Allredové, že spaní s dětmi v posteli bez jakéhokoliv jiného záměru není trestné a bez obětí se tím nebude zajímat. A zde žádné oběti nejsou.
 

6/2/2003
Michaelovo prohlášení.
Vydalo MJJ Productions Inc.:

Michael je zničený a cítí se naprosto zrazen britským televizním programem "Living with Michael Jackson", který prezentoval Martin Bashir v pondělí, 3. února 2003, a které obsahuje hrubé zkreslení pravdy a lacinou snahu zkreslit jeho život a schopnosti otce.

V mnoha rozhodujících ohledech je Michael znepokojený, že Martin Bashir a Granada TV zranili důvěru, kterou jim věnoval. Zvláště dostal ujištění, že jeho děti se v pořadu vůbec neobjeví. Michael několikrát prosil Bashira, aby přestal filmovat jeho děti a on mu slíbil, že záběry s dětmi odeberou při finálním střihu filmu. Bashir to vysvětlil tak, že kdyby přestali točit, narušilo by to kontinuitu filmu.

Michael je hluboce rozrušený, že program senzacechtivě ukazuje dva či tři záběry, které ukazují naprosto zkreslený obraz jeho chování a rodičovství. Michaelovi je obzvlášť líto, že se takto zachoval Martin Bashir, kterému dovolil chodit k němu domů po celých 8 měsíců. Věřil, že Bashir chce natočit věrohodný a upřímný pořad o jeho životě. Michael věří, že tento pořad měl jen lacině zvětšit sledovanost na úkor Michaela, jeho rodiny a přátel.

Michael původně dovolil Bashirovi přístup do Neverlandu kdykoliv, aby viděl Michael a jeho rodinu. Michael chtěl, aby lidé viděli jeho svět. Věří ale, že program, který Bashir přinesl, je jen parodie na pravdu. Michael by nikdy nesvolil k natáčení tohoto filmu, kdyby nevěřil v Bashirovy schopnosti portrétovat ho.

Michael je velmi naštvaný, že program mohl vést lidi k pocitu, že jakýmkoliv způsobem zneužívá děti. Michael Jackson by nikdy nezacházel s dítětem nevhodně nebo se záměrem mu ublížit a naprosto odmítá názory tvrdící opak. Michael by nikdy nezradil víru dětí nebo jejich rodičů.

Dnes Michael vydal své prohlášení:

"Věřil jsem Martinu Bashirovi a dovolil mu vejít do svého života a života mé rodiny, protože jsem věřil, že pravda bude odhalena. Martin Bashir mě přemlouval, abych mu věřil, že tento program bude upřímný portrét mého života a řekl, že on byl ten muž, který zlepšil Dianin život. Mám zlomené srdce, protože někdo, komu jsem věřil, mohl klesnout tak nízko. Dnes se cítím více zrazený než kdykoliv jindy, protože někdo, komu jsem dovolil znát mé děti a pustil ho do svého srdce, mohl takto znesvětit pravdu a udělat takto hrozný a nefér program.

Láme mi srdce, že někdo mohl uvěřit, že bych byl schopný ublížit svému dítěti nebo dokonce ohrozit jeho život. Moje děti jsou to nejdůležitější, co v životě mám. Každý, kdo mě zná, ví, že moje děti jsou pro mě na prvním místě, a že bych jim nikdy neublížil. Chtěl bych poděkovat všem svým fanouškům na celém světě, kteří mi vyjadřují podporu, hlavně fanouškům v Anglie, odkud mi lidé emailují a říkají, jak strašlivý byl tento Bashirův film. Jejich láska a podpora se mě hluboce dotkla."
Debbie obhajuje Michaela.
Debbie Rowe, matka Michaelových dětí, promluvila včera v americké televizi:

"Michael je úžasný a milující muž. Portrét, který jste viděli v televizi, to nebyl on. Hrozně mě to naštvalo. Nikdo na světě nemůže být lepším otcem než on. Odmítám řeči lidí, kteří nejsou opravdovými rodiči. Nikdo jiný nepřečetl tolik knih o výchově dětí, nikdo jiný se dětem nevěnuje tak, jako Michael. Titul rodiče si musíte zasloužit. Protože jste dítěti dali život, protože někoho oplodníte, vám nedává titul "matka" nebo "otec".

Mé děti mi neříkají mami, protože nechci, aby mi tak říkali. Jsem jejich matka, ale děti jsou Michaela. Měla jsem je, protože jsem chtěla, aby byl Michael otcem. Věřím, že mezi námi jsou lidé, kteří jsou stvořeni k tomu býti rodiči, a on je jedním z nich. Michael je báječný člověk a vždy tu pro mě byl. Vždy - od dne, kdy jsem ho poprvé potkala.

Chtěla jsem pro něj něco udělat a přesně tohle jsem taky udělala. A lidé tomu nerozumí. Chtějí, aby to bylo tradiční ... mají své "čisté zásady". To bylo v padesátých letech, ale teď je 21 století.

Máme netradiční rodinu a přesně to lidi pobuřuje. Pak je to ale hanba, protože nedokáží být otevření. Jsme rodina, protože já tu vždy budu pro svoje děti. Lidé říkají: "Nemůžu uvěřit, že opustila své děti". Já jsem své děti neopustila. Jsou se svým otcem, přesně tam, kde mají být. Já jsem nechtěla být matkou".

Nutno dodat, že při této řeči plakala.
 

5/2/2003
Gloria Allred opět útočí.

Policie v Santa Barbaře opet otevřela vyšetřování proti Michaelovi, na popud Glorie Allred, která na Michaela opět podala žalobu ve které ho obviňuje ze zneužívání dětí. Do všeho se již zapojil i Thomas W Sneddon. Allredová prý s Michaelem "nesdílí" názor, že je naprosto normální a čisté, když v Michaelově posteli spí cizí dítě, zatímco Michael spí na zemi. Anglická dětská charita Barnado's z Anglie již taky oznámila, že podá na Michaela Jacksona trestní oznámení. Nahrávky včerejšího pořadu již zkoumá policie.

Své připomínky můžete Allredové napsat zde:
www.gloriaallred.com/contact.htm


Kylie a Stevie obhajují Michaela před bulvárem.
Po interview se v bulvárním tisku po celém světě objevily obrovské nápisy typu "Ano, stále spím s dětmi" a podobně. Michaelova slova jsou v nich naprosto vytržená z kontextu (jako obvykle). Kylie Minogue na Michaelovu obranu řekla: "Myslím, že ten pořad byl fascinující. V jednu chvíli jsem byla Michaelem úžasně kladně překvapená a v druhé mi můj názor naprosto změnil. Myslím, že Michael Jackson si zaslouží více sympatie než dostává." Stevie Wonder v včera v rozhovoru řekl: "Ještě jsem ten pořad neviděl, ale už jsem četl noviny a abych řekl pravdu, je to nefér. On je opravdu skvělý a upřímný člověk. Jsou to média, které potřebují sympatii, ne Michael, protože média by měli Michaela nechat žít jeho život. Michael jen šíří lásku.


Martin Bashir pořádá chat s fanoušky Michaela.

Pokud se ho chcete na něco ohledně Michaela a pořadu zeptat, máte možnost 12.2. v 20:30 našeho času na stránce:
www.itv.com/news

V Anglii je již potvrzena sledovanost 15 mil. lidí a z toho celých 1,6 miliónů si pořad nahrávalo. 30minutová reklama během tohoto pořadu stála Ł100,000 (skoro 5 miliónů korun). A dalších 1.5 miliónů lidí se dívalo na opakování pořadu. V Austrálii se na něj dívalo přes 2 milióny lidí a stal se nejsledovanějším pořadem. V Holandsku se dívalo 1,4 mil. lidí, což je obrovský úspěch.

A nakonec jedna pozitivní zpráva.
Prodej Michaelových desek v Anglii se zvýšil o
1000%. Jeho alba jsou v obchodech v Anglii vyprodaná. "Lidé jsou pohnuti Michaelovým osudem. Obyčejně prodáme tak 2 jeho desky za týden, ale včera za jediný den nám celou jeho dosavadní tvorbu vykoupili. Je to návrat ve velkém stylu. Myslím, že si lidé uvědomili, jak skvělá je jeho hudba" říká zástupce distribuční společnosti. "Lidé nekupují jen jeho desky, ale i desky Jackson 5".
 

4/2/2003
Living with Michael Jackson
Nový 110 minutový dokument a rozhovor Martina Bashira a Michaela Jacksona měl všera večer premiéru na anglické televizní stanici ITV1. Na tento pořad se dívalo 14, 1 miliónů lidí, 53.9% lidí. Martin Bashir natáčel Michaela 8 měsíců a jeho pořad je vskutku nevídaným přístupem do Michaelova života.

Michael mluvil o mnoha věcech a odhalil některá tajemství svého života. Například:

Jaho nejmladší syn se opravdu jmenuje Prince Michael Jackson II., ale nikdo mu neřekne jinak, než Blanket (čti blenkit).

Matkou Blanketa je náhradní matka, kterou Michael nezná a ona nezná jeho. Ona vůbec neví, že její dítě je Michaela Jacksona. Michael poskytl svoje spermie a ona dítě donosila.

Michael upřímně potvrdil, že u něj stále přespávají děti a řekl, že na tom nevidí nic špatného, protože v tom není nic sexuálního. Mluvil i o obvinění, které proti němu bylo vzneseno před 10 lety (ano, už je to opravdu tak dlouho) a rozplakal se.

Na otázku, co se stalo v Berlíně, řekl: "Proč bych se proboha snažil zabít své dítě? A proč bych mu zakrýval tvář, když bych ho chtěl shodit dolů?"

Mluvil také o svých dalších dětech, a o vztahu s jejich matkou Debbie. Potvrdil, že obě děti jsou jeho vlastní děti, a že mu je Debbie dala jako "projev lásky" a ona sama prý preferuje, aby děti zůstaly u něj.

Dokument zachycuje Michaela při mnoha "normálních" věcech, jako procházky po Neverlandu, nakupování (i když to se nedá nazvat normálním, když za jeden večer utratil 3 mil. dolarů), lezení po stromech nebo hru s jeho dětmi.

Na pořad se můžete podívat na stránce Jetzi:
http://usuarios.lycos.es/jetzilivingwithmj/
Jakmile bude k dispozici přepis rozhovoru, ihned ho přeložím.

 

1/2/2003
Sotheby´s žaluje Michaela.
Aukční síň Sotheby´s žaluje Michaela o skoro $1.4 miliónů dolarů, že nezaplatil za 2 obrazy z 19. století, které si u nich koupil v roce 2002. Pan Jackson si prý po koupi obrazů uvědomil, že se mu vůbec nehodí do jeho sbírky, a tak je chtěl vrátit, aby je v Sotheby´s opět vydražili, ale oni odmítli. Michaelovi právníci tvrdí, že věc se urovná mimosoudně. Mluvčí Sotheby´s tvrdí, že pan Jackson byl jejich klientem po dlouhé roky a až dosud k takovému nedorozumění nedošlo a doufá, že je to taky naposledy. Pravdou je, že tyto 2 obrazy nekoupil Michael, ale jeho společnost MJJ productions, a tak je žaloba mířena na ně, ne přímo na Michaela Jacksona.

Living with Michael Jackson bude vysíláno také ve Finsku na TV1 (14.2.) a v USA v pořadu Barbary Walters 20/20 (7.2.)
 

29/1/2003
Living with Michael Jackson - přenosové časy:

Anglie:
ITV1 - 3. února, 21:00
ITV1 - 4. února 20:00
ITV2 - 7. února 23:00
ITV2 - 9. února 23:10

Nizozemí:
Yorin Channel - 4. února 20:30

Austrálie:
Channel 7 - 4. února 20:30


Blender Magazine - Michael jako šílený génius.
Časopis Blender (podobný časopisu Rolling Stone), uvedl 50 nejlepších šílenců v rockové hudbě. Michael Jackson je na 13. místě, mezi Jamesem Brownem a Jimi Hendryxem. Podle autorů článku ovlivnil současnou popkulturu a přetransformoval disco. Jaho nové album Invincible stále ukazuje na jeho výjimečnost.
 

26/1/2003
Michael komentuje odchod Mottoly.
Když se Michael dozvěděl, že Mottola odchází ze Sony, reagoval takto: "Necítím ani radost ani smutek. Ale cítím se skvěle, protože z toho teď můžou těžit děti po celém světě. Jsem přesvědčen, že Sony to teď udělá". (Mluví nejspíš o charitativním singlu What more can I give).

Ukázky z pořadu "Living with MJ"
 
Bashirovo nové interview má název "Living with Michael Jackson" (čti níže) a na ITV1 se už objevují upoutávky na tento pořad. Tyto fotky pochází z Neverlandu a Michael s Bashirem lezou na strom. Velmi úsměvné video si můžete stáhnout zde:
http://home.t-online.de/home/grey.eminence/public/Treeadvert.wmv

Text k Xscape.
Písnička už je stejně venku, snad se dále nerozšíří. Pro všechny, kdo ji už máte v počítači, tady je text (a snad je věrohodný :o):
 

Open up, 6
He's gone!

Everywhere I turn no matter where I look
The systems in control its all ran by the book
I've got to get away so I can clear my mind
Xscape is what I need away from electric eyes

No matter where I am I see my face around
They then ask on my name and push from town to town
Don't have a place to run but there's no need to hide
I've got to, find a place
So I won't hide away

Xscape, got to get away from a system lose in the world today
Xscape, the pressure that I face from relationships that's gone away
Xscape, the man with the pen that writes the lies that hassle this man
Xscape, I do what I wanna cause I gotta face nobody but me

Sometimes I feel like
I've gotta get away

I tried to share my life with someone I could love
But games and money is all she ever thought of
How could that be my fault when she gambled and lost
I'm tired of silly games, its time to make a change

Why is it I can't do whatever I want to
Went in my personal life and I don't live for you
So don't you try to tell me what is right for me
You be concerned about you I can do what I want to

Xscape, got to get away from a system lose in the world today (I've got to get away)
Xscape, the pressure that I face from relationships that's gone away (don't you know I need it)
Xscape, the man with the pen that writes the lies that hassle this man (I've got to get away)
Xscape, I do what I wanna cause I gotta face nobody but me (get away)

Xscape, (don't you try it) got to get away from a system lose in the world today
Xscape, the pressure that I face from relationships that's gone away (pressure that I'm facing every day)
Xscape, (hoo-hoo) the man with the pen that writes the lies that hassle this man (come on now)
Xscape, (come on now) I do what I wanna cause I gotta face nobody but me (hoo-hoo)

When I go this problem won't bother me no more
This problem worry need no more

Xscape 4x

Xscape, got to get away from a system lose in the world today (I've got find a way)
Xscape, the pressure that I face from relationships that's gone away (pressure that I'm facing)
Xscape, the man with the pen that writes the lies that hassle this man (why I wanna fly)
Xscape, I do what I wanna cause I gotta face nobody but me (I do what I wanna, hoo-hoo)

Xscape, got to get away from a system lose in the world today
Xscape, the pressure that I face from relationships that's gone away
Xscape, the man with the pen that writes the lies that hassle this man
Xscape, I do what I wanna cause I gotta face nobody but me (hoo-hoo)

Xscape, got to get away (I've got find a way)
Xscape, the pressure that I face (can't take it no more)
Xscape, the man with the pen (I can't take this problem no more)
Xscape, I do what I wanna cause I gotta face nobody but me (cause you were lying)
Xscape (auow!)

Sometimes you just wanna Xscape
I gotta get out of here

Xscape, Got to get away (you want me? come and get me!)
The pressure that I face
Xscape (no way), The man with the pen (get away)
Xscape, I do what I wanna
I do what I wanna cause I gotta face nobody but me (hee-hee-hee)
(Hoo)
Xscape
 

23/1/2003
Jermaine: "Lhali nám".

Jermaine Jackson tvrdí, že producenti NBC lhali, když se snažili dostat Jacksonovu rodinu do pořadu "Dateline NBC". Tvrdili, že natáčejí dokument o Michaelovi a Jacksonových, jejich rodinných poutech a příbězích. Pravda je ale taková, že NBC plánuje dokument pojmenovat "Michael Jackson Unmasked" a celý program má být příběhem o jeho plastických operacích. Objeví se v televizi 13.2. Na celém světě teď proti tomuto programu probíhají protesty. Jestli se chcete přidat, můžete napsat pohoršený email prezidentovi NBS:
neil.shapiro@nbc.com

Hlasujte pro Michaela na MTV.
MTV se ptá, které osobnosti mají nejhezší hlasy a můžete si vybrat z umělců ovlivňujících scénu za posledních 22 let. Volit pro Michaela můžete na adrese:
http://www.mtv.com/onair/mtv2/22_greatest/

 

21/1/2003
Bashir interview. 

Níže zmíněný rozhovor se bude vysílat v pondělí, 3.2.2003 v 8:30 na ITV1 v pořadu
Tonight With Trevor McDonald. Na stanici právě probíhají upoutávky na tento pořad. Obrázky jsou z ukázky, kde Michael učí Martina moonwalk.

20/1/2002
Michael Jackson a nové exkluzivní interview.
Konečně je toto velké interview na dosah. Jak už jsme vás informovali, Michael dal rozhovor slavnému žurnalistovi Martinu Bashirovi. Tento rozhovor uvede televizní stanice ITV příští měsíc a to v pořadu Tonight with Trevor McDonald special. Martin Bashir natáčel a zpovídal Michaela 8 měsíců a uvedený 90minutový materiál bude obsahovat scény z Neverlandu, cesty do Berlína, Anglie a jiné zajímavé věci. Pořad sám je uváděn jako "fascunující náhled do mysli jedné z největších světových hvězd".
"Filmovali jsme Michaela při jedné z nejneklidnějších period jeho života a výsledek je nepřekonatelný - diváci nebudou ani věřit tomu co uvidí".
 

19/1/2003
Xscape.

Minulý týden se na internetu objevila písnička Xscape, kterou nezákonně šíří některé internetové servery. V uplynulých dnech ji začala přehrávat i rádia po celém světě - v Austrálii, Německu, Francii i v Německu (rádio Hamburg). Píseň má u posluchačů pozitivní ohlas, ale to nic nemění na tom, že sám Michael Jackson byl skoro nepříčetný když se dozvěděl, že mu tuto písničku někdo ukradl. MJJ Productions a Michaelovi právníci v této době prohledávají internetové servery a hodlají na kohokoliv kdo tuto písničku šíří podat žalobu. Proto prosím, abyste nezveřejňovali adresy na píseň Xscape v diskuzi, ani odkazy na ni, jinak budou okamžitě vymazány.
V souvislosti s Xscape se na internetu objevila další nová písnička s názvem "Still got it", kterou někteří vydávají za Xscape, ale není to ona.
Michael je naštvaný a cítí se zrazený lidmi, kteří tuto píseň pustili na internet. Respektujte jeho práci a pokud už tuto píseň vlastníte v jakékoliv kvalitě, nesdílejte ji s jinými lidmi. Je na každém jak se zachová, ale jestli si říkáte fanoušci, je to minimum, které můžete udělat.

Prosím prohledejte svoje archivy fotek. Pokud najdete tuto fotku bez copyright (nápis na fotce), pošlete mi ji prosím na adresu:
michaelmania@hotmail.com Mám s ní určité záměry. Díky, BabyLove.

 

18/1/2003
Hlasujte pro Michaela v Rolling Stone.

Od roku 1976 probíhá v časopisu Rolling Stone každoročně anketa o umělce roku. Tento rok se vybírá ze všech vítězů za posledních 27 let. Hlasovat pro Michaela můžete na
www.rollingstone.com nebo přímo na
www.rollingstone.com/artistoftheyears/vote.asp

 

16/1/2003
Michael se zúčastnil pohřbu Maurice Gibba.  
Pohřeb člena skupiny Maurice Gibba proběhl včera v Miami. Jako jediná celebrita se tam obevil Michael a zpěvačka Lulu. Pohřeb byl velmi střežený a neveřejný. Michael a Berry Gibb se neobjevili oficiálně na pohřbu, ale modlili se u rakve Maurice. Jako důvod uvedli, že byli příliš zdrceni na to, aby se objevili mezi lidmi. Maurice Gibb zemřel v 53 letech na infarkt po lehčí operaci a jeho bratři se domnívají, že nemocnice Mount Sinai Medical Centre pochybila a hodlají se soudit.

Nová píseň Xscape pronikla na internet.
Píseň Xscape pronikla včera nelegálně na internet. 6minutová rychlá písnička je ale na internetu nelegálně, a proto je její šíření nezákonné. Michael Jackson Online nepodporuje šíření této písně a návod na její stáhnutí se zde objeví až po oficiálním zveřejnění. Další neoficiálně zveřejněná píseň, která se objevila na netu, je novinka Lisy Marie Presley s názvem Lights out, která bude na jejím debutovém albu To Whom It May Concern, které vyjde 8. dubna.

Neoficiální informace o Sony Music.
Objevují se informace, že se Michael rozhodl zůstat u Sony Music. Před několika dny se sešel s novými šéfy Sony Music a jednalo se o následujících věcech:
Album Greatest Hits bylo zrušeno a místo nich vyjde nová reedice alba Invincible s bonusovými písničkami, mezi kterými bude i Xscape. Sony Music souhlasila, že tomuto albu udělá náležitou reklamu a jako singly (a videa) vyjdou tyto písně: Unbreakable, Break of Dawn a Whatever Happens. Naplánované je také turné. Píseň What more can I give bude v roce 2003 konečně komerčně vydána a to pod Sony Music. Objeví se na pultech na výročí katastrofy World Trade centra.
Výsledky jednání se dozvíme nejspíš brzy.
 

12/1/2003
Maurice Gibb zemřel.
53letý člen skupiny BeeGees, Michaelův blízký přítel, zemřel dnes ráno na následky infarktu.

Obchodní plány na St.Croix.

Minulý týden s Michael objveil na sotrově St.Croix (Virgin Islands), kde on a jeho rodina hodlají investovat velké peníze do zřízení kasína. Vláda se snažila, aby se tento projekt nedostal na veřejnost celé 2 roky, kdy probíhaly výzkumy terénu a odkupy pozemků.
Michael si prohlédl 600 akrovou parcelu, na které by mělo do 2 let vyrůst velké kasíno a zábavní park za 70 miliónů dolarů. Celá rodina Jacksonových se na tomto projektu podílí a vláda je velmi ráda, protože takto vzroste turistický ruch na Virgin Island. Jediným problémem teď je, že na ostrově je málo hotelů. Návrh parku zahrnuje kasíno, hotely, golfové hřiště, vodní park a restauraci. Navíc budou potřebovat 300 hotelových pokojů, 1000 lidí na práce a ve výsledném projektu najde práci až 2.000 lidí z Virgin Islands.
Michael si s každým podal ruce a podepsal desítky fotografií. Měl velmi dobrou náladu. A taky si zasportoval.
Toto kasíno bude prvním kasínem an V.I. , jehož vlastníkem budou afričtí američané.

Michael možná koupí dům v Palm Beach.
V polovině prosince si jel Michael prohlédnout dům na Floridě. Marden estate, 22pokojový dům v Georgiánském stylu, je třetím nejdražším domem v Palm Beach. Žena, která Michaelovi tento dům ukazovala, se o něm vyjádřila jako o "velmi plachém" a dodala, že je to opravdový gentleman a sám ji zavolal z auta, aby se omluvil, že mají zpoždění. Michael byl prý domem kousek od pláže nadšen a nezalekl se ani ceny 45 miliónů dolarů. Jak ale řekl, rád by našel ještě něco většího, což už ale v této oblasti není možné.

Janet v novém Harper´s Bazaar.
Janet v novém americkém vydání HB mluví také o Michaelovi, protože jeho telefonát přerušil její interview. Řekla Michaelovi, že je teď velmi zaneprázdněná, a že mu zavolá jak jen to bude možné a další otázka byla samozřejmě položena tak, aby musela mluvit o Michaelovi. Janet řekla, že si je s Michael blízká, i s celou rodinou. "V poslední době jsme si velmi blízcí, snad jako nikdy v životě. Chodíme spolu ven, třeba nakupovat ... někdy jsem naštvaná, že jsme to nedělali dříve."

Uri Geller na CNN.
Uri Geller dal rozhovor Connie Chung a mluvilo se i o Michaelovi. Toto je část, která se ho týká:

Connie: Michael Jackson je tvůj přítel, že?
Uri: Ano, to je. Byl můj svědek na svatbě. A taky je to ředitel mého fotbalového klubu ...Exeter City Football Club. Takže věřte tomu nebo ne, Michael nás teď vede.
Connie: Jak jste se vy dva potkali?
Uri: Seznámil nás Mohamed Al-Fayed, který, jak jistě víte, ztratil svého syna s princeznou Dianou. Když jsem byl na návštěvě u Mohameda, Michael mu zavolal. Mohamed mu řekl, že sedím vedle něho a jestli se mnou nechce mluvit. A Michael chtěl. Řekl mi, že mě chce už hodně dlouho poznat. Za 2 týdny jsem letěl do New Yorku a setkali jsme se. Moc jsme si rozumněli, bylo to nádherné setkání. Je to už asi 4 roky zpátky.
Connie: Když jsi poprvé potkal Michaela, jaké to bylo?
Uri: No, čekal jsem, že uvidím něco o čem jsem pořád četl - jeho nos, tvář, to, jak hrozně vypadá ... Nikdy nezapomenu, kdy jsem ho poprvé uviděl. Vešel jsem do jeho apartmá, bylo to v New Yorku v hotelu. A Michael přišel z ložnice. Neměl žádný make up.
Connie: Nebyl namalovaný?
Uri: Ne. Byl jsem ohromený, protože vypadal fantasticky. Má tak mocnou tvář! Čekal jsem na všechny ty věci ... a no tam prostě nebyly.
Connie: Mluvil jsi s ním o incidentu v Berlíně?
Uri: Řekl mi, že je zničený. Byla to chyba úsudku. Vím přesně co se stalo. Venku byly stovky fanoušků a křičeli "Michaeli! Ukaž nám svoje dítě!" a Michael byl unavený po dlouhé cestě, ale taky byl vzrušený. Je pyšný na svého syna. A tak ho vzal a šel k oknu. A naneštěstí tam bylo to zábradlí, které mu bránilo jít dál a tak ho Michael nadzvedl. Byly to zlomky sekund.
Connie: Ale Michael Jackson dělá věci, které ostatní lidi šokují. Třeba u soudu, když dělal ty směšné tváře. To je trochu divné, ne?
Uri: Michael není divný. Je ostýchavý, velkorysý a taky je někdy velmi zábavný a žertovný. Nevidím v tom nic špatného.


Jermaine Jackson oceněn za svou práci v Africe.
Bratr Michaela Jacksona, Jermaine, dostal v Beverly Hills cenu Golden Youth Awards za jeho pomoc proti AIDS v Africe.
"Afrika jsou naše kořeny a všichni, kdo mají možnost, by měli pomáhat" řekl.
 

 

11/1/2003
Maurice Gibb je v nemocnici.
Maurice Gibb ze skupiny BeeGees měl leží po infarktu v nemocnici Mount Sinai na Floridě. Michael v současné době pracuje na projektu s jeho bratrem, Barry Gibbem a objevovaly se zprávy, že za Mauricem přišel na návštěvu. Michael ale "jenom" zavolal a popřál mu hodně zdraví.

 

10/1/2003
Thomas Mottola byl vyhozen ze Sony.
Věc, na kterou čekali všichni fanoušci, se stala. Thomas D. Mottola, proti kterému Michael Jackson zahájil kampaň a fanoušci mu pomáhali po celém světě demonstracema, byl vyhozen ze svého místa šéfa Sony Music. Oficiálně Mottola rezignoval včera a měl pár hodin na sbalení svých věcí. Založí si prý vlastní nahrávací společnost. Na jeho místo nastoupil Andrew Lack. Zatím není jasné, jak tato změna zasáhne Michaela.


Larry King Live a Jermaine Jackson.
Jermaine se v hodinovém interview na CNN bavil s Larrym Kingem převážně o Michaelovi, skupině Jackson 5 a vztazích v rodině Jacksonových. Přepis by byl velice dlouhý, a tak vybírám ty nejzajímavější otázky, týkající se Michaela.

Larry: Mluvíš se svým bratrem často?
Jermaine: Ano.
Larry: Jste si blízcí?
Jermaine: Jsme si blízcí, jsme bratři. Bratři by si měli být blízcí.
Larry: Proč Michael překrývá na veřejnosti své děti šátkem?
Jermaine: No, řeknu ti to asi takto. Pokud to chce dělat, nechme ho. Chce vzít svoje děti ven, ale v dnešní době si nemůže být nikdo jistý, protože mnoho malých dětí bylo uneseno.
Larry: Ale ony vyrůstají v divném světě. Nežijí reálně...
Jermaine: Žijí a budou žít normálně, protože Michael jim vštěpuje normální věci, i přestože má možnost dát jim o cokoliv si řeknou. Jeho děti jsou velmi disciplinované.
Larry: Řekl bys, že je dobrý otec?
Jermaine: Skvělý otec.

Larry: Teď nám vysvětli nevysvětlitelné. To, co nás všechny ohledně tvojeho bratra přivádí k šílenství. Plastiky. O čem to všechno je?
Jermaine: Prostě něco chceš změnit a uděláš to.
Larry: Jistě, na to máme právo, ale není to v jeho případě trošku divné?
Jermaine: Ne. Protože my se na něj díváme. Slyšíme ho. Cítíme ho. Je to můj bratr.
Larry: Michael je velmi komplikovaná osobnost ...
Jermaine: Ano, to ano. Michelangelo byl také velmi odlišný, oblékal se divně a udělal tohle a tohle. O Einsteinovi říkali, že je divný a dnes ho uznávají, jako největší mozek na světě...
Larry: Všichni géniové jsou takoví. Snažíme se to pochopit, ale pořád se díváme na někoho takového jako je Michael Jackson ...
Jermaine: Pravda, ale podívejte se na jeho srdce. Na jeho muziku. Na to, co udělal pro lidi. Na jeho vliv na lidi. Pak musíš říci, že je úžasný člověk.
Larry: Zeptali jste se někdy svého bratra, na jeho operace? Proč to dělá?
Jermaine: Nejdříve to byla jeho nemoc kůže ... a pak, pokud s něčím nejste spokojeni, změníte to. Ale ty jsi s ním mluvil Larry. Co si o něm myslíš?
Larry: Myslel jsem si, že je extréme stydlivý.
Jermaine: Odpověz mi, zapomeň na ...
Larry: Byl velmi laskavý a milý a velmi, velmi ostýchavý.

Larry: Michael Jackson a jeho první žena, Lisa Marie Presley, jsou přátely?
Jermaine: Ano, velmi dobří.
Larry: Je Michael v nějakých finančních potížích?
Jermaine: Ne, to si vymyslel tisk.
Larry: Kritici říkají, že Michael Jackson už je minulost ...
Jermaine: Kdo to říká?
Larry: Kritici ...
Jermaine: Ale kdo jsou kritici? Média, že? To není pravda.
Larry: Jackson 5 by se ale mohli vrátit ...
Jermaine: Ano, budeme pořádat světové turné.
Larry: Tento rok?
Jermaine: Ne, protože nejdříve musíme něco vydat.

Larry: Thomas Mottola byl odvolán ze své funkce. Co si o tom myslíš? Byl jsi překvapen, když proti němu Michael veřejně vystoupil?
Jermaine: Ani ne. Michael se dostal do bodu, kdy byl velmi naštvaný a už nemohl držet v sobě, co se děje. Vydal skvělé album, ale oni ho nepodpořili. Ale to byl plán, jak ukázat, že Michael na tomhle poli skončil ...

Larry: Jak je na tom Michael se zdravím?
Jermaine: Je velmi silný. Je zdravý. Jen ho teď kousl nějaký hnusný pavouk.
Larry: Viděl jsi to kousnutí?
Jermaine: Ano, Michael mi to ukázal. Řekl jsem "oh můj bože" a on na to "Ale to už je skoro zahojené..." Myslím si, že to bylo velmi jedovaté kousnutí, protože mu napuchly i ruce a měl puchýře ...
Larry: Ale jinak je zdravý...
Jermaine: Ano. Nemá tolik svalů jako já, ale je velmi silný.

Larry: Kdo je Michaelovi oporou?
Jermaine: Jeho oporou je Bůh.
Larry: Copak tu není nikdo, kdo by ho...
Jermaine: Jeho rodina. Když viděl, jak s ním média mávají v Německu, volal matce.

Larry: Je Michael fanouškem Elvise Presleyho? Vypadá to, že mají mnoho společného...
Jermaine: Ano, je jeho fanoušek.
Larry: Setkali jste se s ním někdy?
Jermaine: Ano, ve výtahu v Tahoe. Jeli jsme dolů a on řekl něco jako "Oh yeah, to jsou ti Jacksonovi chlapci..."
 

8/1/2003
Thriller a Off the Wall opět útočí na hitparády.
Album Thriller je právě na 10. místě nejprodávanějších alb v Austrálii. Off the wall je na místě dvacátém.

1 8 MILE Soundtrack INR/UMA
2 THE EMINEM SHOW Eminem UMA
3 THIS IS ME...THEN Jennifer Lopez EPI/SONY
4 NELLYVILLE Nelly UMA
5 SLICKER THAN YOUR AVERAGE Craig David
6 JUSTIFIED Justin Timberlake JIVE/ZRA
7 THE LAST TEMPTATION Ja Rule RAL/UMA
8 STRIPPED Christina Aguilera RCA/BMG
9 SONGS IN A MINOR Alicia Keys J/BMG
10 THRILLER Michael Jackson EPI/SONY
11 J LO Jennifer Lopez SONY
12 BETTER DAYZ 2Pac INR/UMA
13 BORN TO DO IT Craig David WARNER
14 15 DANCE R&B ANTHEMS - FMR
15 UNDER CONSTRUCTION Missy Elliott WARNER
16 CHARMBRACELET Mariah Carey IUS/UMA
17 MARSHALL MATHERS LP Eminem UMA
18 LUCKY DAY Shaggy MCA/UMA
19 J TO THA L-O! Jennifer Lopez SONY
20 OFF THE WALL Michael Jackson EPI/SONY


Guinessova kniha rekordů.
Vyšla nová kniha Guinessových rekordů s názvem "Guinness Book Of Hit Singles". Michael Jackson je na místě 7. nejúspěšnějších singlů v Anglii (je sedmý nejprodávanější umělec ve Velké Británii).

Elvis Presley
Cliff Richard
"The Shadows"
Elton John
Madonna
Diana Ross
Michael Jackson
Rod Stewart
"Beatles"
David Bowie
Frank Sinatra
"Queen"
"Status Quo"
Stevie Wonder
Paul McCartney
Tom Jones
"Rolling Stones"
"Bee Gees"
Roy Orbison
"Everly Brothers"


Lisa Marie konečně vydává album.
První manželka Michaela Jacksona, Lisa Marie Presley, vydá konečně své album, na kterém pracuje už několik let. Její debut vyjde 8. dubna u Capitol Records. 34letá Lisa Marie napsala všechny písničky na albu, které produkuje Glen Ballard. Album je prý popového charakteru, s prvky R&B, country a hip hopu.
 

5/1/2002
Globe interview
Michael dal rozhovor americkému časopisu Globe. Výběr z článku:

"Hrozně to bolí. Někdy se cítím, jakoby lev ukousl kus mojí nohy." Tyto dramatická slova vyslovil Michael Jackson po 6 týdnech noční můry, která ho vehnala do nové kontroverze. Toto kousnutí ale nepřišlo od zuřivého lva, ale od malého, ale přesto nebezpečného pavoučka. Proto se Jackson nedostavil k soudu a soudce mu to prominul. "Opravdu mě kousnul pavouk" potvrdil Jackson. "Nevzal jsem si ani jeden lék tišící tuhle mučivou bolest" dodává pyšně. "Snažím se ji zahnat meditací a povznést se nad ní." Jackson říká, že přesně neví, jak se celá ta věc odehrála. "Neviděl jsem toho pavouka. Jednoho rána jsem se probudil na noze jsem měl ránu. Dělali mi nějaké testy a zjistili, že to byl pavouk, jeden z těch, kteří mohou i zabít." Doktoři toto potvrdili. Dr. Farshchian řekl Globe: "Rána má asi 7 centimetrů, je tvořená z puchýřů. Když jsem jsem ji začal léčit, starší kůže se nahrazuje novou. Léčíme ho antibiotiky Cipro, které berou lidé většinou proti napadením anthraxem a jsou nejlepší. Jednou denně dostává injekce." Jackson řekl Globe, že díky velké bolesti se nemohl zúčastnit Billboard Awards. "Miluji tanec, ale netancoval jsem už týdny. Tohle mi chybí nejvíce. Stále to příšerně bolí, ale moje rodina a fanoušci jsou mou největší oporou."
 

1/1/2003
Fanoušci R&B nahlas křičí pro Jacksona
Billboard vyhlásil před nějakým časem anketu o nejoblíbenější R&B album roku 2002 a s potěšením vám oznamuji, že Michael Jackson tuto anketu bezkonkurenčně vyhrál. Album Invincible bylo v nabídce s dalšími 14 alby a hlasovalo pro něj 79% z 29,705 lidí. Další byl Eminem s 6%, Alicia Keys s 3% a Ashanti s 2%.
Příčinou tohoto úspěchu byla nejspíš skladba Butterflies, která před nějakou dobou vyšla v USA jako singl a naprosto převálcovala americké R&B hitparády. Kritici kroutí hlavou a přiznávají, že s Michaelem Jacksonem se musí počítat i v roce 2003.