Archív zpráv roku 2002


31/12/2002
Zemřel Herb Ritts
Známý fotograf a režisér Herb Ritts zemřel náhle v 50 letech. Herb Ritts režíroval Michaelovo video "In the closet" a je autorem jedněch z nějkrásnějších fotek Michaela Jacksona.

Nové album
Barry Gibb a Michael Jackson napsali píseň, která by měla být na novém abu MJ. Objevují se také zprávy, že Michael natočil duet s Ashanti a spolupracuje s Murder Inc., což řekl rapper Ja Rule americkému rádiu Palm Springs 92.7. Také dodal, že album nebude vydané pod společností Murder Inc., ale pod společností Michaela Jacksona.

Michael je naštvaný kvůli počítačové hře
Incident, který se stal v Berlíně, zapříčinil vznik PC hry s názvem "Chyť dítě Michaela Jacksona" a vašim cílem je chytit dítě, které Michael pouští z balkónu. Hru vydala společnost Madblast.Com. Michael v této době zvažuje žalobu na tuto společnost.
 

25/12/2002
Michael Jackson vyvíjí nový techno sound
Podle teenmusic.com by mělo nové Michaelovo album vyjít už v únoru. Michael spolupracuje s Irv Gottim (černošský rap producent) a spolkem Murder Inc. Nové album by mělo přinést nový 'techno' sound. Na albu také spolupracuje Barry Gibb.

MTV vyhlásila novou anketu roku 2002 ...

... a ptá se, co bylo největším příběhem roku 2002. Hlasovat můžete na adrese:
http://www.mtv.com/news/polls/monthly/ ale NEHLASUJTE pro Michaela. Hlasujte pro kohokoliv jiného, ale ne pro Michaela. Cílem fanoušků není výhra Michaela Jacksona, vzhledem k negativním ohlasům MTV vůči Michaelovi, a kdyby vyhrál, podpořilo by to i šílenou MTV teorii o jeho snaze zviditelnit se po neúspěších se svojí deskou.

FACE Magazine
V lednovém čísle Face Magazine Michael zabírá poměrně hodně místa a jsou mu věnovány dva (POZITIVNÍ) velké články. První, o jeho vlivu na současné umělce, jako jsou Justin Timberlake, Pharrel Williams, Usher nebo Macaulay Culkin. Další článek se pozastavuje nad postavením Michaela a tiskem, který ho všude pronásleduje a pomlouvá a v kostce zajímavě a s humorem říká to, že přes jeho plastické operace a výstřelky je to vlastně skvělý kluk plný talentu, kterého si ostře podává tisk. (Zkázka z článku: Je čas přestat nenávidět Michaela Jacksona. Všechno co udělal bylo, že zamával svým fanouškům zatímco držel v druhé ruce své dítě. Pod proudem hrozných nařčení z týrání dětí si můžete myslet, že griluje své děti a pak je jí jejich maso s fazolemi a zapíjí to šampaňským).

 

21/12/2002
Mariah se konečně zastala Michaela
Mariah Carey se stala hostem v Pořadu Larryho Kinga na CNN, kde také narazili na otázku, co si myslí o výrocích Michaela vůči jejímu bývalému manželovi, šéfu Sony Music.

King: Co si myslíte o panu Jacksonovi? Jste přátelé?
Carey: Znám ho. Myslím si, že je úžasně talentovaný. Je někdo, koho jsem vždycky velmi obdivovala.
King: Byla jste překvapená, když napadl vašeho bývalého manžela?
Carey: Byla jsem překvapena způsobem, jakým to udělal. Ale nebyla jsem překvapena některými věcmi, které řekl. Víte, mnoho umělců je nespokojeno s tím, jak to v tomhle byznysu chodí.

Michael poslal vánoční video vzkaz

Michael poslal vánoční pozdrav dětem z Německa.
Můžete si ho stáhnout zde:
http://lifestyle.t-online.de/life/peop/top-/ar/CP/ar-michaeljackson.html=
Překlad:

"Dobrý večer děti a veselé Vánoce. Když tvořím hudbu, doufám, že daruje radost mnoha lidem. Když se to stane, jsem velmi šťastný. Dávání radosti dělá člověka šťastným. Bohužel je zde velmi mnoho dětí, které nejsou šťastné. V Německu, i v jiných zemích. Během Vánoc je to pto tyto děti velmi těžké, protože právě přes Vánoce vidí, co jim chybí. Pro někoho je to jen malý dárek, pro někoho to může být teplé jídlo, pro někoho možná rodina a pro někoho jen troška lásky. Proto potřebuji vaši pomoc. Pojďme pracovat spolu a pomožme těmto dětem. Pojďme říct osamoceným, že nejsou sami. Tento rok k vám, dětem z Německa, mluvím jen já a posílám vám nějaké dárky. Pokud mi pomůžete, tak možná příští rok to uděláme i pro jiné země. Budeme společně mluvit - možná zpívat - a společně darujeme dárky. Pojďme myslet ve velkém. Pojďme najít více lidí, kteří se k nám přidají. Tady, po celé Evropě a pak po celém světě. Můžeme to dokázat! Všem dospělým lidem bych rád vzkázal: Mnoho věcí se nám zdá důležitými. Někdy si myslíme, že my jsme důležití. Ale nejsme. Nic není důležitějšího než naše děti. Ony jsou naše budoucnost. To ony jednou můžou zachránit svět. Je vaše povinnost tu být pro ně, radit jim, motivovat je. A milovat je. Pojďme je povzbuzovat, aby dosáhly svých snů. A pojďme se jako rodiče, přátelé a příbuzní postarat o to, aby jejich sny byly dobré. Těším se na nový rok, na práci s dětmi a na založení organizace, která bude pomáhat jiným dětem. Slibuji vám, když půjdete s námi, budete se cítit dobře a bude legrace. Veselé Vánoce. Miluju Vás."

19/12/2002
Michael pojede do Indie
Raju Patel řekl novinářům v LA, že Michael Jackson přijede v únoru či březnu do Indie, aby se zúčastnil premiéry filmu "Hanuman", který produkuje Patel, Michaelův partner ve společnosti Neverland Entertainment. Michael sám má být do tohoto filmu nějak zapleten, ale zatím se neví, jakým způsobem. Hanuman je vysokorozpočtový film na bázi mytologické legendy, něco jako Spiderman v Hindu.

Barry Gib a The Neptunes spolupracují s Michaelem.
Billboard web oznámil, že Barry Gig, člen skupiny BeeGees spolupracuje s Michaelem na zatím neodhaleném projektu. Neptunes také chtějí spolupracovat s Michaelem.V rozhovoru pro CNN se The Neprunes svěřili, že by rádi spolupracovali s Michaelem Jacksonem a Stevey Wonderem. Řekli, že by rádi přinesli zpátky velké klasické rockové duety.

Nové písně pronikly na net
Tento týden se na internetu objevily celé verze písniček Michaela Jacksona a to Monkey Business, For all time a If you don´t love me. Monkey business je píseň nahraná v Los Angeles během let 1989-1990 a předpokládalo se, že vyjde na albu Dangerous. Myšlenka, že by tato píseň ještě vyšla, se zjevila opět v roce 2001 a Monkey business měla být společně s For all time a If you don´t love me vydaná na speciální edici Dangerous a tato speciální edice měla vyjít jako dvojité CD. Plán se ale nezdařil a písně, které v této době vlastnilo již mnoho zvukových inženýrů a lidí z branže, se dostaly "náhodně" na internet.
Texty:


For All Time
Sun comes up on this new mornin’,
shiftin’ shadows, a songbird sings,
and if these words could have keeped you happy,
I’d do anything.

And if you feel alone, I’ll be your shoulder,
with a tender touch, you know me so well,
somebody once said, it’s the soul that matters,
baby who can really tell, when 2 hearts belong so well.

Maybe the walls will tumble,
and sun may refuse to shine,
when I say, I love you,
baby you've gotta know,
I don't know,
that’s for all time,
baby you gotta know,
I don't know,
that’s for all time.

Moon shines down on this good evening,
one warm kiss in the cold night air,
for this good love undeceiving,
I’ll go anywhere,
just as long as you were there.If you don't love me

Looking over my photographs,
I saw a picture of you and me,
lovin' me deep.
I had to write you just to tell you that,
and to find out if you really love missin' me cuz,
if you don't love me,
if you don't love me,
if you don't love me,
if you don't love me,
if you don't need me, just like I need you,
if you don't love me ,
if I don't love you.

And if you don't love me,
if you don't love me,
and if you don't love me,
if you don't love me,
and if you don't love me,
if you don't love me,
what will I do baby?
cuz Im in love with you!

Ksh, ksh, ksh!

I told the doctor that I got a broken heart,
and my temperature has risen to 103,
why dont you write me back and save me girl?
tell me what I wanna hear,
like your missin me cuz,
if you don't love me,
if you don't love me,
If you don´t need me
If you don´tneed me
If you don´t want me, the way I want you
if you don't love me,
if you don't love me.

And if you don't love me,
if you don't love me,
and if you don't love me,
if you don't love me,
and if you don't love me,
if you don't love me,
what will I do baby?
cuz Im in love with you!
You!

Baby baby I've been missing you,
it was such a long long time ago,
you changed your number and I couldn't call you,
so I couldn´t tell you so,
I had to write you just to tell you that,
I may be kissing on your photograph.

 

14/12/2002
Billboard Magazine výroční reportáž
Billboard Magazine vydal svoji výroční reportáž o muzice v roce 2002 a Michael se překvapivě objevil v několika kategoriích. Překvapivě, protože do roku 2002 nebyl zahrnut rok 2001, ve kterém Michael prodal za 3 měsíce 1,5 mil. kopií alba Invincible v USA. Tak tedy za rok 2002 se Michael umístil v těchto kategoriích:

Top R&B/Hip-Hop Albums
#8 - Invincible Michael Jackson/Epic

The Billboard 200
#43 - Invincible Michael Jackson/Epic

Hot R&B/Hip-Hop Singles & Tracks
#12 - Butterflies Michael Jackson/Epic

Billboard R&B editoři se vyjádřili takto: "Jedno pozoruhodné jméno v rekapitulaci letošního roku je Michael Jackson a jeho singl Butterflies na 12. místě. Naposledy, kdy byla jeho píseň v této kategorii, byl rok 1983 a píseň Billie Jean na místě 3. a The Girl is my na místě 6."
O Michaelovi jako umělci se vyjádřili takto: "Podle rekapitulace singlů si Michael Jackson a album Invincible vedlo dobře. Album se dostalo do první desítky na 8. místo."


Sony prochází krizí?
Podle deníku New York Times se plánuje změna managementu v Sony Music. Připravují delší článek, který by měl vnést světlo do jednání této společnosti. Připomeňme, že Michael Jackson před nějakým časem označil šéfa Sony Music za ďábelského rasistu. Jak tyto změny ovlivní Michaela Jacksona, uvídíme.

Cher pomlouvá Michaela na Billboard Awards
Doslova řekla: "Víte co? Nemůžu o něm říct nic dobrého. Když jsme byli malí, byli jsme přátelé. Pozorovala jsem, jak roste, ale víte on mával svým dítětem z balkónu. Být podle mě, už by ty děti neměl."


Jermaine Jackson na CNN.
Bratr Michaela Jacksona dal velmi dlouhý rozhovor Connie Chung, reportérce CNN. Bavili se o Michaelovi, jeho potížích s nemocí Vitiligo, berlínském incidentu a problémům se Sony Music. Jermaine prozradil, koho Michael myslel tím, když říkal, že Tommy Mottolla někoho nazval negrem. Měl to být Irv Gotti. Také se bavili o Michaelových plastických operacích a dětech. Jermaine popisoval průběh nemoci Vitiliga a zdůraznil, že Michaela jeho rodina miluje stále stejně, ať je jakékoliv barvy a dodal, že Michael je tím nejlepším otcem, jakého zná.
 

11/12/2002
Novinář Jonathan Margolis obraňuje Michaela v anglickém bulvárním tisku.
Novinář Margolis popisuje ve svém dlouhém článku Den díkuvzdání, který strávil s Michaelem a jeho dětmi.

Článek:
Den díkuvzdání je největším dnem v amerických rodinách. U každého doma mají krůtu s přílohami a dýňový koláč. Před 2 roky jsem strávil svůj Den díkuvzdání u typické večeře, ale s velmi netypickou rodinou. Hostem u mých přátel v New Jersey byl také Michael Jackson s téměř 5letým synem Princem a 3letou dcerou Paris.
Ano, ten samý Michael Jackson, kdo, poté co houpal se svým synem z balkónu, je teď považován za nejhoršího otce pod sluncem. I přes jeho omluvu mi bylo řečeno, že kdyby se tohle stalo v naší zemi, byly by mu všechny 3 děti odebrány. Poté, co jsem strávil měsíce v jeho blízkosti, přišel jsem k jednomu diskutabilnímu závěru: Jackson vůbec není tak špatný otec, jak je teď portrétován. Nejenom to, ale Prince a Paris patří podle mě mezi velmi dobře vychované, nejméně zkažené a velmi dobře vyrovnané děti.
Dobře jsem obě Jacksonovy děti poznal. Četl jsem jim - Paris mi seděla na klíně a Princ vedle mě. Taky jsem Princi jednou vynadal, že mi přejel nohu plastikovým traktorem (odpověděl promiň a pak se rychle podíval na otce, jestli jeho "promiň" znělo dostatečně jako promiň). Tohle nebylo chování zkažených dysfunkčních dětí, jaké jsem očekával.
Ale byly tu další překvapení. Podle všeobecného mínění žijí Jacksonovy děti v izolaci a je jim upírán kontakt s cizími dětmi. Já je ale viděl hrát si hodiny s jinými dětmi. Těmto dětem také údajně odebírají hračky poté, co si s nimi pohrají, aby se vyhnuly infekci. Ale já je viděl objímat a lízat plastikové hračky, které mají všechny děti. Také jsem byl na nákupu hraček, který byl ale rychle ukončen, protože bylo 7 hodin večer a dětem se blížil čas na spaní. Bylo jim dovoleno koupit každému jen 1 hračku.
Jackson může být neurotický, výstřední a šílený, ale Prince a Paris jsou bystré, laskavé a ohleduplné. Říkají modlitbu před jídlem, mluví v celých větách - jinak než většina jednoslabičných amerických spratků a mají zakázáno mluvit sprostě. Prince má vážnou tvář, ale uličnickou povahu a je neuvěřitelně zvědavý. Přestože je neustále obklopován lidmi, kteří jsou vždy připraveni splnit jakékoliv přání jejich otce, v jeho způsobech nenajdete žádnou aroganci. Paris byla malinká, když jsem ji uviděl poprvé, s roztomilou tvářičkou. Vždy si pospíší, aby byla u svého otce na klíně dříve než její bratr.
Od té doby, co se Jackson rozvedl s jejich matkou, Debbie Rowe, stará se o ně guvernantka hispánského původu, ale to jen v případě, že sám Jackson není poblíž. Tahle tajemná lady se drží v pozadí, ale neustále sleduje děti a věřím, že jí nic nemůže uniknout a pokud je pořád ještě chůvou, ani se neodvažuju pomyslet, co všechno si od ní Jackson musel vyslechnout po tom známém balkonovém nesmyslu.
Oblečení, které nosí Prince, vybírá Michael. S oblečením pro Paris pomáhá chůva. Ve speciálních chvílích vypadá Prince jako malý lord Fauntleyroy. Paris vždycky nosí elegantní, krajkové nebo sametové šaty.
Sám jsem otec tří dětí a viděl jsem, že Prince a Paris procházejí i zdravým sourozeneckým hašteřením. Během jednoho jídla Princ zakřičel na Paris: "Paris se zašpinila!" a Paris si posunula svůj ubrousek. Michael řekl Princi, že on by se opravdu neměl smát, protože sám je zašpiněný. Malý kluk se zatvářil cudně, když zjistil, že se jeho tajemství odhalilo. O 30 sekund později zakřičel znova "Paris je špinavá", tentokrát ale mnohem tišeji. "Paris je špinavá, Paris je špinavá ..." říkal, ale Paris ho ignorovala.
Mnoho z Jacksonova divného chování pochází z jeho vlastní výchovy, kdy mu otec uděloval tvrdé lekce. Michael ale své děti vychovává mnohem víc humánně a promyšleně. Je striktně proti bití a někde uvnitř téhle nejasné mlhy šílenosti dává svým dětem ten nejlepší způsob výchovy. Bojí se jejich dospívání a setkání s věcmi, jako jsou drogy a šoubyznys. Trvá na tom, že ne znamená ne, ale disciplína musí být zachována bez křičení či bití. Když děti zlobí nebo jsou vůči sobě nevlídné, klidně jim sebere hračky a požádá je, aby si šly stoupnout do kouta. Doma v Neverlandu jim přiděluje hračky. Nesmějí tvrdit, že hračky jsou jejich, protože když jsou u nich přátele, musí se rozdělit. Učí se, že ten jediný důvod mít peníze je rozdělit se o ně.
Ohromilo mě, že Michael drží na uzdě i jejich domýšlivost. Povídal mi, jak viděl Prince česat si své vlasy a říkat "vypadám dobře". Michael ho opravil a řekl "vypadáš fajn". Prince a Paris jsou také učeni být diplomatičtí a nikdy nelhat. I lži z milosti jsou podle jejich otce nevhodné. Rád učí své děti vidět věci "z jiné dimenze". Prince, například, se bojí turbulencí v letadlech. Když mu řeknete, že není v letadle ale na kolotoči, řekne, že je to lež. Ale když mu řeknete: "Jsme sice v letadle, ale zkus předstírat, že je to kolotoč", začne to vnímat jinak.
Michael je také zásadový vůči sobě. Když natáčel své album Invincible, Prince přišel do studia a na zem rozsypal popcorn. Michael trval na tom, že to uklidí, protože to jeho syn ten popcorn rozsypal. Řekl to před těmi všemi muzikanty, klekl si na kolena a uklidil to. Rabbi Shmuley Boteach, také host naší večeře, říká, že Michael má instinktivní smysl a empatii pro děti - nejspíš proto, že v nitru nikdy sám nevyrostl. Povídal mi, jak se jeho 8letá dcera ztratila v Neverlandu a když ji našli uplakanou, chtěl ji říct, že byla hloupá, ale Michael ho předběhl a řekl jí "Vím moc dobře jak se cítíš. Když jsem byl malý, stalo se mi to samé."
Tuto empatii jsem viděl mnohokrát. Michael mluví se svými dětmi jako se sobě rovnými. Netoleruje jim, když ruší konverzaci dospělých, ale vždy je připraven vyslechnout otázku dětských hlásků v okamžicích, kdy by většina z nás dělala hluché. Michael se bojí psů, ale pořídil dětem zlatého retrívra, protože si myslel, že by bylo špatné, aby jeho děti trpěli jeho iracionálním předsudkem.
Takže co se stalo na tom balkóně? Co vedlo muže, který je posedlý bezpečím svých dětí, aby jedno z nich vystavil nebezpečí? Jen se domnívám, že následoval jedno ze svých principů - že jeho děti se nesmí ničeho bát. U večeře mi řekl, že miluje nebezpečí, ani neví proč. Nevím, jak by Michael vysvětlil sociálním pracovníkům, kdyby se to stalo znovu, ale možná by si měli všimnout jednoho odstavce z jeho řeči, kterou pronesl loni v Oxfordu:
"Co když vyrostou a budou mi zazlívat, jak moje činy ovlivnily jejich mládí? Proč nedostali normální dětství jako normální děti? Můžou se na to zeptat. A v tento moment si přeji, aby si mé děti řekly, že jejich otec přes všechny ty ojedinělé okolnosti udělal to nejlepší co mohl. Doufám, že se vždy budou opírat o pozitivní věci, o oběti, které jsem jim přinesl a nebudou kritizovat věci, kterých se museli vzdát nebo chyby, kterých se můžu dopustit. Protože my všichni jsme byli něčí děti a přes všechny připravené skvělé plány a snahy se vždy můžou objevit chyby. Tohle je lidské."
 

10/12/2002
Michael přebírá cenu Billboard Awards přes satelit.
Michael udělal kompromis a přebral zvláštní cenu na počest 20. výročí alba Thriller na svém ranči v Neverlandu. Cenu mu předal Chris Tucker, komik a jeho velký přítel (hrál s MJ v klipu You rock my world). Michael vypadal neuvěřitelně krásně, relaxovaně a jeho SMÍCH JE ZPÁTKY!!! Tohle je přepis jejich velmi vtipné konverzace:

Chris Tucker představuje Michaela a předvádí svoji "vlastní" interpretaci Thrilleru. Michael se směje jako o život.
Michael: "Děkuji. Jsem poctěn a jsem šťastný. Děkuji všem lidem, kteří oceňují moji práci. Myslím tím Bilboard Awards. Vždy jsem vás obdivoval. A všem fanouškům na celém světě - miluju vás. Bez vás bych to nebyl já. Také díky Bohu. Chris Tucker je můj oblíbenec ..."
Chris: "Mohl bych si tu cenu na pár dní vypůjčit?"
Michael: "Měli bysme ji sdílet ..."
Chris: ".. v mém domě."
Michael: "Ne, musíme ji mít ..."
Chris: "Kde v Neverlandu se tedy zabydlím?"
Michael: "Kdekoliv chceš ..."
Chris: "OK, tak se nastěhuju do chatky tři."
Michael: *směje se* "OK, moc díky vám všem".

Po reklamě.

Cedric (moderátor): "Chtěl bych se tě zeptat na jednu věc. Kde je sakra tvůj šimpanz Bubbles? Jak se má? Dlouho jsme už o něm neslyšeli..."
Michael: *směje se* Je u Chrise doma."
*poblikum má záchvat smíchu*
Cedric: "Tak Chris Tucker má tu opici ..."
Michael (k Cedricovi): "Jsem tvůj velký fanoušek, mimochodem ..."
Cedric: "A já jsem tvůj velký fanoušek! Znám všechny tvoje písničky!!!"
Chris(napodobuje Michaela): "Já taky Cedricu ... mám tě rád!"
Cedric: "Ty to víš!!!!"
Michael (imituje Cedrica):"Ty to víš!!!"
Cedric: "Chris Tucker a Michael Jackson - nová Křižovatka smrti 3!"
Chris:"Pojďme to udělat! Zapomeňte na Jackieho!"
Michael:*záchvat smíchu*
*Publikum stojí a tleská*
 

7/12/2002
Mandela připravuje charitativní koncert

Bývalý jihoafrický prezident Nelson Mandela, který je hlavním představitelem kampaně proti AIDS v Africe, připravuje příští rok (nejspíš 2. února) charitativní koncert na ostrově Robben, kde sám strávil 18 let ve vězení. Mandela řekl, že již kontaktoval některé přední umělce, jako Bruce Springsteena, Stinga, Michaela Jacksona nebo Janet Jackson. Koncert bude vysílán televizí po celém světě a výtěžek půjde na Nelson Mandela Foundation, UNAIDS a Robben Island Museum.

Michael se nedostavil k soudu.
Michael se nedostavil k dalšímu soudnímu stání pro zdravotní potíže. S jeho nohou to prý nevypadá dobře a byl nucen vyhledat zdravotní pomoc. Žalující strana žádala oficiální vyšetření, protože si myslí, že Michael simuluje a chce se vyhnout křížovému výslechu. Michaelův právník Zia Modabber však důvody jeho nepřítomnosti vysvětlil soudci a ten byl s vysvětlením spokojen.
Místo Michaela byl tedy vyslechnut Wayne Nagin, který pracoval pro Michaela jako bodyguard a osobní asistent přes 20 let a minulý rok odešel do důchodu. Wayne řekl soudu, že byl u schůzky v New Yorku, kde Avram odložil 2 koncerty na další rok, aby se konaly v "opravdovém miléniu".

Billboard Awards
Michael se s největší pravděpodobností NEZÚČASTNÍ letošního předávání cen Billboard Awards, protože jeho zdravotní stav se velmi zhoršil a není ve stavu, kdy by mohl chodit, natož se tvářit příjemně. Michael však dodal, že se na ceny dostaví, pokud mu to jeho zdravotní stav dovolí.

 

5/12/2002
Michael u soudu - update

Michael se dnes opět ocitl u soudu, kde vypovídal. Stále trpí pavoučím kousnutím (:o))))) a na podporu svého boje si vzal modrou kravatu se znakem, který symbolizuje sílu.
Když vcházel do budovy soudu, jediné co reportérům řekl, bylo "Veselé Vánoce".

Billboard Awards začínají 9.12. ve 20 hodin (EST) v MGM Grand Garden Arena v Las Vegas.

4/12/2002
Michael zpátky u soudu

Když Michael přijel o půl desáté ráno, média ho zasypala otázkami na Berlínský incident. Podepsal pár fotografií a odpověděl: "Je to moje dítě. Miluji své děti".
Michael přišel k soudu s obvázanou nohou a zdůvodnil to tím, že ho kousl pavouk (jako obvykle). Nechtěl, aby kameramani natáčeli jeho nohu. Stěžoval si, když se k němu jeden dostal blíže.
U soudu opět připomněl, že si nevzpomíná na okolnosti zrušených koncertů, protože to nebyla jeho práce. Jeho práce přece není administrativní.

Michaelův vzkaz Glorii: "Běž do pekla"
Michael odpověděl na dotaz reportérky CNN, co si myslí o Glorii Allred. Nejdříve nevěděl, o koho se jedná, ale když mu reportérka řekla, že se jedná o právničku, která proti němu podala stížnost k soudu kvůli zacházení s jeho dětmi, odpověděl jen " Agggr! Řekněte ji ať jde do pekla!"

Michael je očekáván na Billboard awards

Michael opravdu objeví na Billboard Awards 9. 12. 2002. Vše bude natáčet FOX TV.
Pro více informací navštivte
www.billboard.com
 

2/12/2002
Aukce Siegfried & Roy
Jak jsme před časem informovali, kouzelnické duo Siegfried & Roy uspořádalo aukci na podporu postižených dětí z Las Vegas, na které dražili medvídky Elizabeth Taylor a Michaela Jacksona (medvídky vypadající jako tyto 2 hvězdy). Medvídek Michaela byl prodán za 5.000 dolarů.

Lionel Richie: "Michael je nepochopen"
Lionel Richie poskytl rozhovor deníku TIMES, ve kterém mluvil také o Michaelovi. "Michael je můj velký přítel a je velmi nepochopen. Nezná normy. V sedmi letech měl soukromého učitele a byl pronásledovaný ženami. Je tak šílený jak jen může být - ale dobře šílený. Většina lidí jde ven a pořídí si psa. On si koupí žirafu nebo slona. Kdybych dal Sophii, mé 4leté dceři, 90 miliónů a řekl kup si zvířátko, nejspíš by taky domů přitáhla slona. Pokud znáte lepší možnosti, vždy je využijete."

Billie Jean
Michaelova klasická písnička z dob Thrilleru - Billie Jean - byla opět předělána, tentokrát kanadskou skupinou The Sound Bluntz. Dřívější předělávky Billie Jean dělali např.: Club House, Steeley Dan, Ian Brown nebo Bates. Zároveň s touto rádiovou písní vychází Beat Mix version určená pro klubovou scénu zremixovaná německým duem Kontor/Clubgroove camp. Sing již šplhá na hitparádách v celé Evropě.

Michael na Billboard Music Awards 02?
Objevují se zprávy, že by se měl Michael zúčastnit Billboard Music Awards, které se konají 9. prosince v MGM Grand a tak završit 20. výročí nejprodávanějšího alba všech dob - Thrilleru. Nechme se překvapit.

 

30/11/2002
Nová boografie.

Chrome Dreams vydali novou biografii Michaela Jacksona, nazvanou MICHAEL JACKSON - AN EXCEPTIONAL JOURNEY. Kniha obsahuje kompletní přehled Michaelova života, mnoho kvalitních obrázků a také profily ostatních členů jeho rodiny a přátel. Kniha je k dostání v obchodech All major records nebo si ji můžete objednat na oficiální stránce Chrome dreams:
www.chromedreams.co.uk a tradičně na amazonu: www.amazon.co.uk

Michaelův návrat k soudu ...
... je plánován na úterý 3. prosince 2002.
 

27/11/2002
Michael - velvyslanec lidskosti.

Dr.Hubert Burda, organizátor Bambi awards a vydavatel německého časopisu 'BUNTE', se minulý čtvrtek setkal s Michaelem Jacksonem. Mluvili o knize 'Michael Jackson - King Of Pop', ze které každých 5 Euro půjde charitativní organizaci "Off-Road-Kids e.V."
Jejich setkání bylo nafilmované. Dr. Burda o Michaelovi řekl: "Když jste velká osobnost, prostě jí jste ... nepotřebujete reklamní triky k upoutání pozornosti. A víte, že jste člověk, cítíte to ... Michael je něco jako velvyslanec lidskosti." Michael byl jeho řečí dojmutý a objal ho. Video můžete vidět na stránkách
BUNTE.

Časopis BUNTE také Michaela vyzpovídal. Michael v rozhovoru řekl, že nemá rád dnešní pop a povídal o svých dětech. Jeho děti prý milují Spidermana, i když Michael se jim snaží pokaždé nutit pohádky od Walt Disney. Také řekl, že svým dětem čte při snídani pohádky, a že měly povoleno přivézt si z Berlína jen 2 dárky.

Lisa Marie se opět rozvádí.
Exmanželka Michaela Jacksona - Lisa Marie Presley se rozvádí se svým třetím manželem, hercem Nicolasem Cagem. Vzali se 10. srpna a po necelých 4 měsících roce požádal o rozvod Nicolas. Jako důvod uvádí nepřekonatelné povahové rozdíly.

"We are the world" na DVD.
4. prosince vyjde DVD s názvem 'U.S.A. For Africa - We Are The World' a bude obsahovat i Making of scény z nahrávání této písně.

Budoucí kroky Michaela Jacksona.
Začínají se objevovat zprávy, že Michael podepsal smlouvu s televizní stanicí CBS a uspořádá pro ni speciální koncert v Las Vegas, za což dostane velké peníze, v sázce je také miniturné. Brett Ratner se velmi snaží Michaela dostat do svého nového filmu "Rush Hour 3". V příštím roce Michael vydá poslední album pro Sony Music, kompilaci největších hitů společně s párem novách písní. Další nové album Michael natočí pod svou nahrávací společností.
 

23/11/2002
Michaelův pobyt v Berlíně.

19/11/2002
Michael přiletěl na vojenské letiště Tempelhof privátním letadlem asi ve 12 hodin.


Obrázek Michaela, jak drží svého syna jednou rukou a naklání se z balkónu, obletěly celý svět a na titulcích v tisku se oběvovaly zprávy typu "Michael Jackson málem zabil své dítě". Tyto zprávy byly značně nafouknuté.
Oficiální sdělení: Michael Jackson nikdy nenechal Prince zavěšeného, měl plnou kontrolu nad tím, co dělá.
Michaelův vzkaz novinářům zněl takto: "Udělal jsem velkou chybu. Nechal jsem se strhnout okamžikem. Nikdy bych záměrně neohrozil životy mých dětí."
Na Michaelovu obranu se postavil Uri Geller nebo bratr Jackie Jackson, který vzkázal lidem "Přestaňme nenávidět Michaela Jacksona. V této zemi máme větší krize. On miluje svoje děti."
Berlínská policie tento incident řádně prošetřila a došla k názoru, že proti Michaelovi nebude vzneseno žádné obvinění.


V tento den také Michael nakupoval na Friedrichsstraße. Měl výbornou náladu.


20/11/2002
Michael a jeho děti navštívili ZOO a strávili 15 minut v pavilonu opic. Michael se zde také setkal s Martinem Bashirem, který připravuje již delší dobu rozhovor z Neverlandu. Bashir je známý hlavně díky interview s princeznou Dianou pro BBC.

Michael se také osobně dostavil na aukci "A Tribute To Bambi".Celá akce se konala v charity klubu na Potzdamer Platz. Michaelovo sako koupil německý skladatel Ralf Siegel za €16.000. Na této akci Michael poprvé přečetl řeč s brýlemi. Řekl, že ví, že i v Německu jsou děti bez domova a že by tyto peníze měly jít k těm, kdo je potřebují nejvíce. Naznačil, že zakládá organizaci "Michael Jackson Foundation for homeless children in Germany" a dodal, že tyto peníze také pomůžou 3.000 dětem bez domova z Německa.21/11/2002
Michael se zúčastnil "Bambi Awards", kde převzal zlatou sošku laně. Cenu dostal jako "Pop Artist of the Millennium" v hotelovém komplexu Estrel. Na konci celé show byl odvysílán kousek videa k písni "What more can I give", na kterém byli zachyceni umělci při natáčení písně ve studiu (Celine Dion, Justin Timberlake, Ricky Martin, Mya a další).

Michael vešel na pódium, když hrála píseň Thriller. Převzal si cenu od 3násobného vítěze Wimbledonu - tenisového šampióna Borise Beckera. Všichni lidé v sále vstali ze svých židlí. Michael byl oblečen do černých kalhot a černočerveného saka a vypadal nervózně.

Překlad Michaelovy řeči při převzetí Bambi award.

"Děkuju ... děkuju ... děkuju moc."
(mluví k Boris Beckerovi) Jak se máš? (Becker odpovídá "Mám se dobře")
Děkuji za tyto krásné slova.
Oh boy.
(Michael si vytahuje z kapsy brýle) Omlouvám se, ale musím si nasadit brýle na čtení. Oh Bože, tak jdeme na to.

Drahý doktore Bundo, Turnhofere, dámy a pánové. Mám nádherné vzpomínky na své návštěvy v Německu. Vrátit se do Berlína ... Berlín je město plné energie - a je mi velmi blízké. Berlin, ich liebe dich!

Události 11. září změnily svět. Ne dlouho před tím padla Berlínská zeď. Ale nedávno byly vystavěny nové zdi. V roce 1989 lidé v Německu říkali: "Wir sind ein Volk. (všichni jsme jeden národ)." Jsme němci, Arménci, Francouzi, Italové, Rusové, Američané, Asiaté, Afričané ... a hodně jiných národů. Jsme křesťané, Židé, Muslimové a Hindu. Jsme černí a jsme bílí. Jsme komunitou s mnoha rozdíly, tak složitou a přesto jednoduchou. Nepotřebujeme válku!

A dětem z Německa bych rád vzkázal - potřebujeme vás! Svět vás potřebuje! Prosím, následujte své sny. Můžete se stát čímkoliv chcete. Staňte se astronauty nebo známými vědci, doktory. A jistě, staňte se umělci ... a možná dostanete Bambi stejně jako já
(usmívá se).

Chtěl bych, abyste všichni věděli, že miluji Německo, a že máte v mém srdci speciální místo. Miluji vás, opravdu. Vždy oceňujte ten dar života. Buďte šťastní a bavte se. Miluji vás".

Na konci řeči Michael poslal vzdušné polibky do publika a vychutnal si velký potlesk.


23/11/2002
Michael opustil Berlín v 5 hodin ráno a odletěl z letiště Templehof.
 

16/11/2002
Michael opět u soudu.


Michael měl od soudce dovoleno přijet později, než bylo původně plánováno, a to z důvodu novinářů, kteří na něho číhali kolem. Právníci si také postěžovali, že minule byli novináři vpuštěni do soudní síně bez Michaelova vědomí a soudce novinářům nařídil, aby se uklidnili nebo budou vyhozeni ze soudní síně.
Michael k celému případu řekl: "Věděl jsem, kolik je v tom peněz, ale jsem v oddělení tvořivosti. Jsem vizionář."
Soudce Zel Canter se zeptal Michaela, zda kvůli tomuto případu nechce odvolat svou cestu do Berlína. Michael odpověděl, že ne, protože je to pro všechny lidi, kteří pomáhají dětem celého světa a on chce být vzorem pro ostatní celebrity.
Když se novináři Michaela zeptali jak se mu zamlouvá soudní jednání, jen se pousmál a odpověděl, že je to zajímavé.

Michaelova cesta do Berlína.
Michael plánuje přijet do Berlína v úterý 19.11. a zdrží se zde 4 dny. 21.11. se v Berlíně pořádá udílení cen Bambi Awards, které mají v Německu skoro 50letou tradici. Michael zde přebere cenu (zatím není známo jakou).
Během svého pobytu bude Michael ubytován v hotelu Adler.
Michael věnoval do aukce "Tribute to Bambi" jeden ze svých oblíbených klobouků s podpisem. Výtěžek půjde organizaci OFF-ROAD-KIDS e.V, která se stará o děti na ulici.
Evropské fankluby již vydaly výzvu všem fanouškům, kteří jedou do Berlína, aby se nechovali vulgárně a nesnažili se k Michaelovi dostat za každou cenu - to v minulosti způsobilo problémy a zranění. Akce má název "Care for Michael Jackson" nebo "Respect for Michael Jackson". Tyto nápisy by si měli fanoušci přinést na svých plakátech.
 

14/11/2002
Michael u soudu v Santa Maria.

Soud s Avramem začal včera a bude pokračovat v pátek.
Marcel Avram, který s Michaelem pracoval od roku 1972, řekl, že Michael vycouval ze smlouvy, ze které mu plynula povinnost vystoupit na 2 koncertech v Sydney a Honolulu a za to žádá 14 mil. dolarů. Avram tvrdí, že Michael měl naplánované 4 koncerty, 2 koncerty milénia a 2 charitativní koncerty (Michael Jackson and friends), ale účastnil se jen charitativních koncertů. Také tvrdí tvrdí, že Jackson dostal dohromady 800.000 liber předem, a že se s Michaelem snažili dohodnout více než půl roku, ale nedohodli se.
Michaelův právník Zia Modabber tvrdí, že Avram koncerty odložil a v daný určitý čas by tyto koncerty nebyly ziskové. "Nesplnil sliby, které panu Jacksonovi dal" tvrdí.
Když měl Michael přísahat (že řekne pravdu a nic než pravdu),  podíval se na úředníka a řekl "Promiňte, ale vůbec jsem vás neslyšel. Je tu příliš velký hluk". Při výslechu odpovídal klidně ano či ne, hrál si se svými vlasy a místy se usmíval. "Pamatuji si, že jsem byl zklamaný, že se nemůžu účastnit těchto koncertů. Moc jsem se na ně těšil a říkal jsem lidem, že by jsme se mohli dostat do Guinesovy knihy rekordů, protože jsem cítil, že by se na to dívalo mnoho lidí u obrazovek." Michael také dodal, že si nacvičoval kroky na koncerty ve své koupelně.
Na konci 3hodinového výslechu Michael zamával fanouškům a odjel s policejní eskortou.
Před budouvou bylo asi 200 fanoušků, kteří drželi nápisy "Osvoboďte Michaela".
Lidé sedící v sále vyhráli účast v loterii.
64letý Avram již jednou žaloval Michaela v roce 1993, ale vyrovnali se mimosoudní cestou. Avram sám není žádný anděl, v roce 1997 byl souzen za daňové úniky.
 

12/11/2002
Michael nejspíš přijede do Berlína.
Podle německého faklubu Angel je pravda, že Michael příští týden přijede do Berlína, aby převzal cenu na Bambi Awards 2002. Přijet by měl 18. listopadu (v pondělí) a zůstat by měl do 21.11., kdy se pořádá předávání cen. Angel ovšem příjezd Michaela do Berllína nepodpoří, neboť se domnívá, že je Michael využíván a jeho přítomnost má jen podpořit lidi, kteří těží z jeho osoby.

Pokud Michael v pondělí přijede, BabyLove a Sirrael jedou do Berlína v úterý. Kdo se chce přidat, může. Je ale vysoce pravděpodobné, že se Michael v Evropě neukáže (jako obvykle).

 

9/11/2002
What more can I give

Italské rádio "Radio Capital" zařadilo WMCIG do svého playlistu. Pro tuto píseň můžete volit zde:
http://www.capital.it/capital/playlist.jsp?idCategory=3105

Siegfried & Roy aukce
Kouzelnické duo "Siegfried and Roy" pořádá aukci medvídků. První medvídek vypadá jako Michael Jackson a druhý jako Elizabeth Taylor. Aukce bude probíhat 19. - 29.11.2002 a výsledná čásktka byde věnována vesničce možností" v Las Vegas, která pomáhá mentálně postiženým lidem začlenit se do společnosti. Více na
www.siegfriedandroy.com

Nový Michael Jackson?
Justin Tiberlake, původní člen skupiny ´NSync, vydal své první sólové album "Justified". Timberlake se inspiroval Michaelem Jacksonem a ve svém prvním klipu "Like I love you" tančí a zpívá jako Michael. Dle jeho slov mu toto album splnilo jeho největší sen - a to být jako Michael. Album je produkováno Timbalandem a the Neptunes.

Divoké včely
Na dvanáctém filmovém festivalu "Eastern European Film Festival" v Německu získal Český film "Divoké včely" první cenu (12.000 euro) a bude navržen na nominaci na Oskara. Film pojednává o dívce Ladě a jejím příteli, který miluje a imituje Michaela Jacksona.

Nové  interview s Michaelem Jacksonem pro Golg Girl bude v brzké době zařazeno do sekce "Rozhovory".
 

6/11/2002
Michaelova řeč na WA.
Pro ty, kdo neviděli záznam z předávání cen World Awards, vypadalo to asi takto:

Prezident Gorbačov začal: "Drazí přátelé, další vítěz je neuvěřitelně populární. Mohl bych o něm říci hodně, ale stačí říct jen jeho jméno - Michael Jackson."

V této chvíli se na obří obrazovce objevil sestřih MJ klipů: Ghosts, Beat It, In The Closet, YRMW, Stranger In Moscow, Black or White, BOTDF, TDCAU, Another Part of Me and Don't Stop Til You Get Enough, Stranger In Moscow a Man In The Mirror.

"Dámy a pánové, rád bych teď řekl vítáme tě a gratulujeme Michaeli, ale pan Jackson na poslední chvíli zrušil svou účast na této akci. Zdraví vás v této video zprávě."

Teď ukazují, jak Michael přebírá cenu od nějaké blond dívky. Pak je střih a ukázka děkovné řeči. Michael říká: "Drazí hosté, pane Gorbačove. Je pro mne velkou ctí být vybrán panem Gorbačovem a porotou, abych dostal cenu Světového umění. Letošní moto udílení těchto cen je mír a tolerance. To jsou hodnoty jsou pro mě velmi důležité. V mém srdci s vámi společně usiluji o mír, lásku a toleranci pro celý svět. Rád bych poděkoval panu Guenter Stampfovi, Georg Kindelovi a prezidentu Gorbačovi. Miluji vás a děkuji."

Michael vypadal šťastně a usmíval se.

Na konci celého pořadu se všichni vítězové sešli na jevišti a zpívali "Heal the World" dokud nebyl konec.
 

3/11/2002
World awards 2002

Michael včera v nepřítomnosti převzal ve Vídni cenu "World arts award". Ceny se předávali lidem, kteří "změnili svět" pod záštitou Gorbačova. Mezi dalšími vítězi byl např. papež Jan Pavel II (World Tolerance award). Michael se ceremoniálu nezúčastnil osobně. Podrobnosti si můžete přečíst zde: www.worldawards.com/main.htm

Blade 2
Režisér filmu "Blade 2"  řekl v nedávném rozhovoru, že v jeho filmu si měl zahrát i Michael Jackson. Vzhledem k tomu, že byl Michael v době natáčení filmu příliš zatížen jinými povinnostmi, natáčení s ním se nekonalo. Michael měl hrát upíra. Tento rozhovor s režisérem můžete slyšet (vidět) na DVD Blade 2 (až vyjde).

 

29/10/2002
Cover verze Michaelových hitů
Muzikant Robbie Fulks plánuje příští léto vydat album s názvem "Dear Michael..., Love Robbie", které bude obsahovat metalové verze největších hitů Michaela Jacksona, a to např. Billie Jean, Ben, Don't Stop 'Til You Get Enough a Privacy.

 

28/10/2002
Rozhovor s Macaulay Culkinem.
Výběr otázek:

OT: Jsi kmotr dětí Michaela Jacksona, že?
MC: Ano, jsem kmotrem všech jeho dětí.

OT: Jaká je tvoje role jako kmotra?
MC: Měl bych být hlavně zábavný! *směje se* Být skvělým kmotrem, víte, který je nechá udělat jakoukoliv lumpárnu a pak dělat, že to nevidí ... jsou to nádherné děti.

OT: Jsou jeho 2 nejstarší děti dost staré na to, aby tě znaly?
MC: Ano. Michael jim pustil můj film a oni teď se mnou chtějí sáňkovat ze schodů.

OT: Viděly film "Sám doma".
MC: Jo. Jsou teď právě ve věku, kdy tomu už porozumí. Ale Michael říká, že jim pořád ještě nedošlo, že už jsem velký, když mě v televizi vidí tak malého.

OT: Co máte společného? Zážitky z dětství nebo něco jiného?
MC: Jistě, máme podobné dětství, ale když jsem byl menší, nevěděl jsem, jaké měl Michael dětství. Nescházíme se u kafe a nepovídáme si hororové history z našich životů - to je to poslední. Jsme prostě dobří přátelé.

OT: Ty víš, že lidé si stále myslí, že má problémy s dětmi ...?
MC: Lidé si myslí co si chtějí myslet. V tomhle problému vůbec nejde o to, jaká je pravda. Myslím, jistě, o to taky jde, ale lidé to už tolik nafoukli ... Michael to nikdy nemohl ovlivnit.

OT: No, pokud tohle neudělal, je to ta největší nespravedlnost ...
MC: Přesně.

OT: Ty jsi v té době byl malý a byl jsi přítelem Michaela, předpokládalo se, že jsi ...
MC: Součástí nějakých jeho praktik?

OT: Ano.
MC: Ne, nikdy. Naopak jsem se mu snažil projevit podporu a ukázat mu, že jsem jeho přítel.

OT: Tvůj otec ti ale zakázal o tom mluvit.
MC: Můj otec mě nutil, abych o tom nemluvil. Já samozřejmě chápu, proč to dělal, ale Michael byl můj přítel a já si do dnes vyčítám, že jsem se za něj nepostavil více.

OT: Kdysi jsi řekl, že v Neverlandu se cítíš nejvíc spokojený. Dnes je ti 22 let, jak vypadá tvůj typický den v Neverlandu?
MC: Relaxuju. Dělám přesně ty šílené věci, co jsem dělal kdysi. To místo toho má tolik co nabídnout a já jsem šťastný, že ho se mnou Michael sdílí.

Pozn. BabyLove: Macaulay Culkin se z církevního pohledu jako kmotr Michaelových dětí stal členem jeho rodiny
.
 

26/10/2002
Michael Jackson nepřijede do Vídně.
Na začátku tohoto týdne se začaly objevovat zvěsti o tom, že se Michael má zúčastnit "World Awards 2002" ve Vídni, a to 2. listopadu, kde měl převzít speciální cenu za své humanitární úsilí. Pravdou je, že Michael původně plánoval do Vídně přijet, ale rozmyslel si to.

Michael - záletník.
Michael Jackson řekl zpěváku Shaggymu, že se mu líbí jeho píseň "It wasn´t me", protože podobná věc se mu prý stává pořád. Píseň "It wasn´t me" pojednává o muži, jehož načapala jeho dívka při záletech. Shaggy k tomu dodává: "Všichni si myslíme, že je Michael blázen, ale možná si užívá mnohem víc než my všichni dohromady!"

 

22/10/2002
Michael se opět setkává s Marcelem Avramem.
Minulý týden se Michael opět setkal s promotérem turné Marcelem Avramem v Los Angeles. Schůzka byla přátelská a následovala po předešlých setkáních během tohoto roku. Marcel Avram propagoval Michaelovo turné Dangerous. Zatím není jasné, o čem diskutovali.

What more can I give...

Píseň What more can I give se stala již po několik dní nejžádanější písničkou rádia KTU v New Yorku. Ohlasy posluchačů jsou ohromné a stanice si píseň již zařadila do svého playlistu. WMCIG byla již na 8. místě nejposlouchanějších písniček. Díky pozitivním reakcím se i ostatní rádia připravují na zařazení písničky do playlistů. Před pár dny se na internetu objevila španělská verze písně, "Todo Para Ti". Tuto španělskou verzi si můžete stáhnout zde:
http://www.mjnews.de/todo_full.zip

Navíc něco, co vám spraví náladu. Michael Jakckson se stal "Mužem měsíce" na webové stránce AskMen.com:
http://www.askmen.com/men/entertainment_60/66_michael_jackson.html
 

19/10/2002
Michael pořádá párty, ale jede na jinou.
Michael se nezúčastnil párty, která proběhla v Neverlandu na počest americké armády (čti níže). Místo toho odjel na narozeninovou oslavu kamaráda Ushera do klubu Highland v Los Angeles, kde ovšem nedojel.

Mary J Blidge povídá o Michaelovi.
V posledním čísle amerického "Rolling Stone" vypráví zpěvačka Mary J Blidge o své lásce z dětství, Michaelovi. "Oh Bože, vždycky jsem si myslela, že si ho jednou vezmu. Vím, že bylo mnoho lidí, kteří obdivovali Michaela Jacksona, ale nemyslím si, že by ho milovali tak jako já. Pamatujete, když Jackson 5 měli pořad v televizi? Na konci každého dílu jsem plakala. Byl tak nádherný a elektrizující."
 

16/10/2002
What more can I give konečně vychází ...
... alepoň to tak vypadá. Po americkém rádiu KTU se písnička dočkala své premiéry v Belgii a Francii. Pařížská stanice ADO již píseň začlenila do svého tracklistu a hraje ji několikrát denně pod značkou "exclusive". Stále se ale neví, jestli píseň vychází či nevychází jako singl nebo jestli ji rádia hrají načerno. Jisté je, že to zatím nikomu nevadí a píseň má velkou odezvu.

Invincible se vrací do hitparád.
Album "Invincible" se opět vrátilo do Britské hitparády a v současné době je na 84. místě.

Michael pohostil armádu.
V neděli Michael pohostil členy armády Spojených států (čti informaci níže). V Neverlandu se sešlo přes 200 členů letectva a jejich rodiny. Není známo, zda byl Michael přítomen osobně.

 

12/10/2002
Michael jako hostitel armády spojených států.
12 října se v Neverlandu uskuteční párty na počest více než 200 členům United States Air Force. Michael otevře brány Neverlandu jako "gesto uznání" členům letectva. Tato událost není přístupná fanouškům a vstup nemají povolen ani média.
 

11/10/2002
Nový singl - Invincible?
Brett Ratner, režisér filmů Red Dragon a Rush Hour mluvil o Michaelově novém singlu. "Michael Jackson se mě zeptal, zda natočím jeho nové video, takže doufám, že to stihnu před natáčením filmu "Superman". Jsme dobří přátelé (začíná zpívat "You are not alone"). Nový singl se bude jmenovat "Invincible" a zní to trochu jako "Dangerous". Vlastně moc chci Michaela dostat do filmu Rush Hour 3. Určitě by v tom filmu rád hrál!
Brett Ratner natáčel také videa pro Madonnu nebo Mary J Blidge.


Jack Gordon připravuje novou knihu.
Jack Gordon, bývalý manžel a manažer Michaelovy sestry LaToyi, připřipravuje knihu s názvem "The Jackson Family: The True Story of the Most Powerful Family in the Music Industry". Mimo jiné v ní tvrdí, že Michael umlátil svého šimpanze, že v domě v Encinu Michael prováděl tajné voodoo rituály a že svým oběma ženám nabídl obrovské částky, aby si ho vzaly. Michaelův právník John Branca se k tomu vyjádřil takto: "Když zvážíme zdroj těchto pomluv, nevěřím, že by někdo mohl věřit něčemu, co vychází z Gordonových úst.
Gordon dodává: "Moje kniha už je skoro dopsaná. Pokud neseženu žádného vydavatele, budu ji zveřejňovat kapitolu po kapitole na internetu."
 

8/10/2002
Michael je stále v Las Vegas.
Michael se stále pohybuje mezi LA a Las Vegas. Poslední zpráva říká, že musel změnit místo pobytu, protože se hosté dozvěděli, ve kterém hotelovém pokoji přebývá a chodili vyzvídat k Michaelovi na patro. Michael si do svého pokoje nechal přivézt trenažér golfu a dotyčný prodejce následně vyzradil místo jeho pobytu. Jedno je ale jisté - Michael je stále v LV, kde nejspíš s pomocí S&R připravuje svoji show.


McDonalds.
Pro konec roku 2002 plánuje restaurace McDonalds reklamy s dabéry slavných osobností, s názvem "Nikdy nezapomeňte na klasiky". Součástí reklamy bude i imitátor Michaela. Reklama se nebude vysílat v Česku.
 

5/10/2002
What more can I give.

Píseň "What more can I give" zazněla premiérově na rádiu KTU v New Yorku. Programový ředitel Frankie Blue, velký přítel Michaela Jacksona, však popřel, že by nahrávku dostal od Michaela. Připustil ale, že má Michaelovo svolení. Od středy odpoledne, kdy píseň zazněla, rádio nikdo nekontaktoval. "Nevím, jestli vůbec někdo ví, kdo tuto píseň vlastní" řekl Blue. WMCIG se ten den stala najžádanější písničkou. Došlo přes 200 e-mailů od posluchačů, kteří za tuto píseň děkovali a žádali ji znova.
Pro ty kdo zapoměli, MCIG je píseň napsaná Michaelem Jacksonem pro oběti útoků z 11. září. Zpívají na ni takové hvězdy, jako Shakira, Mariah Carey nebo Ricky Martin. Píseň nikdy nebyla komerčně vydána díky neshodám Michaela a Sony Music.
Do pátku, tzn. včerejška KTU zahrála píseň 6x bez svolení.
Na KTU také minulé léto poprve zazněla píseň "You rock my world".
 

4/10/2002
Michael zakládá Neverland Records.

Podle hitsdailydouble.com a Fox 411 zakládá Michael svou vlastní nahrávací společnost. Podnik mezi Opus Media a Michaelem Jacksonem již byl založen a dotován částkou 35 miliónů dolarů. Nově vzniklá společnost "Neveldand pictures" bude distribuována pod "J Records", které patří BMG. Spekuluje se, že ředitelem společnosti by měl být Rodney Jerkins.
 

1/10/2002  
Channel 5 odvysílal reportáž o Michaelově tváři...

... a tato reportáž se stala historicky nejsledovanějším pořadem této televize. Jak se dalo čekat, nebyl to pozitivní program a já osobně jsem totálně zhnusená. Co dodat? Jako obvykle.

Pokud chcete protestovat:
oconnort@channel5.co.uk
tbeattle@channel5.co.uk
dutyoffice@five.tv


Elizabeth opět mluví o Michaelovi.


V nedávném interview pro NY Times mluvila Elizabeth Taylor také o Michaelovi. "Lidé z něho udělali blázna a nazvali ho směšným. Musím ho obhajovat, protože je to můj nejlepší přítel." O celém problému Michaela a Sony se vyjádřila takto: "Podívejte, Michael koupil Beatles katalog jako velmi mladý, OK? Teď celý svět a Paul McCartney ho chtějí zabít. Sony sabotuje jeho album, protože chce Beatles katalog. Ale ten je Michaelův."
Elizabeth také řekla, že s Michaelem sdílí více než jen špatné dětství. "Říkám mu věci, které bych se nikomu jinému neodvážila říci. On měl to nejstrašnější dětství. Myslím, že já měla to druhé nejstrašnější dětství hned po něm."
 

29/9/2002  
Nové album bude "HIStory Volume II"


Poslední album, které Michael vydá pod Sony Music, se bude jmenovat "HIStory Volume II" a bude obsahovat soubor největších hitů Michaelovy kariéry + další písně. Říká se, že by se na albu měly objevit písně: Serious Effect, Someone put your hand out a par novějších kousků. Nejspíš konečně uslyšíte i Xscape.
Sony Music plánuje pro toto album světovou reklamní kampaň. Podle smlouvy musí Michael natočit pro Sony ještě jedno poslední album.


Koncerty pro CBS.


Podle "Hits Daily Double" Michael Jackson chystá menší turné pro televizi CBS. Zatím nepotvrzeno.
 

23/9/2002  
Nová autobriografie.


Michael Jackson hodlá brzy publikovat novou autobiografii. Setkal se s několika editory, mezi kterými vybere toho, který bude na jeho knize pracovat. Michael napsal svůj první autobiografický životopis v roce 1988 a nazval ho "Moonwalk". Nová kniha by měla Michaelovi pomoci vysvětlit mnoho věcí a ukázat jeho život ze stránky jiné než bulvární.


Justin vystupuje ze stínu 'N Sync a bere si Michaela za vzor.


V nedávném interview řekl tohle:
"Přesně jako se Michael Jackson nechal inspirovat Jamesem Brownem, já se nechal inspirovat Michaelem. Teď dělám přesně to co chci. Někdy zatancuji něco a oni řeknou: "No, tohle je inspirováno Michaaelem Jacksonem". Za to vám děkuji. To je kompliment. Moje vystoupení na VMA bylo velmi inspirováno Michaelem, ale dělal jsem i svoje věci."
 

22/9/2002   
Protesty proti Channel 5


I přes velké protesty fanoušků Michaela Jacksona se zdá, že Channel 5 opravdu odvysílá svůj program o Michaelově tváři. Tvůrci programu se hájí tím, že dokument nemá očernit jméno Michaela Jacksona. Po Anglii v této době najdete billboardy s propagační kampaní (viz. obrázek), které ale nasvědčují opaku.


Výsledek aukce.

Výsledek dražby CD podepsaných Michaelem Jacksonem na podporu lidem v zaplaveném Německu je 3935 Euro, největší přihozená částka byla 450 Euro za "Thriller Special Edition CD".
 

16/9/2002  
"Essential Michael Jackson"


Včera odvysílala anglická televize BBC2 dokument o Michaelovi s názvem "Essential Michael Jackson". Byl to jeden z nejlepších dokumentů o MJ za poslední léta a zahrnoval rozhovory s rodinou Jacksonových, s přátely a spolupracovníky Michaela. 40 minutový dokument mapoval kariéru MJ ve zcela pozitivním duchu. Pouštěly písně z alba Invincible, které nazvali klasikou a ukázali zatím nezveřejněný klip k písni "Butterflies" (který teď můžete odchytit na MTV - pokud budete mít štěstí).

Pokud budete mít čas a náladu, poděkujte BBC2 za tento skvělý pořad. I v tomto případě by neměli být fanoušci potichu. Můžete zanechat vzkaz na jejich web stránce: www.bbc.co.uk/pov/ (v Points Of View) nebo zavolejte +44 20 8743 8000 a nechte se přepojit do Duty Office.
 

15/9/2002    Podepsané CD v aukci.

Michael zakoupil 14 CD a podepsal je, aby pomohl lidem v zaplaveném Německu. CD jsou nyní v aukci zde:
http://www4.mdr.de/scripts/versteigerung-rsa/inhalt_produkte.cfm

Jedná se o:
CD 'Dangerous, Special Edition'
CD 'Dangerous, Special Edition'
Double CD 'HiStory: Past, Present and Future Book I'
CD 'Greatest Hits, HIStory Volume I'
CD '20th Century Masters Of The Millennium Collection'
CD '20th Century Masters Of The Millennium Collection'
CD 'Love Songs'
CD 'Motown Legends: Michael Jackson'
CD 'Motown Legends: Michael Jackson'
CD 'Off The Wall'
CD 'The Best Of Michael Jackson'
CD 'Thriller, Special Edition'
DVD: 'Dangerous, The Short Films'
DVD: 'Video Greatest Hits, HiStory'
+ 2 polštáře podepsané z Las Vegas.
 

15/9/2002    Michael opět poskytne rozhovor v Neverlandu.

Michael poskytne rozhovor reportérovi Kanálu 4 Martinu Bashirovi na svém ranči v Neverlandu. Bashir již natočil s Michaelem první polovinu rozhovoru a druhou spolu dotočí na konci měsíce. Michaela s Bashirem seznámil Uri Geller v Londýně. V rozhovoru bude Michael mluvit mimo jiné i o svých plastických operacích a obvinění ze sexuálního zneužívání.
 

15/9/2002    Liz Taylorová je už zdravá.

Elizabeth Taylorová byla toto léto léčena na vyléčitelnou formu kožní rakoviny. V pátek její doktor prohlásil, že už je bez známek nemoci. Taylorová (70) má těžší zdravotní potíže již 10 let, během kterých se podrobila např. operaci tumoru v hlavě nebo ležela v nemocnici se zápalem plic. Dáma Elizabeth je nejlepší přítelkyně Michaela Jacksona a držitelka 2 Oskarů za filmy "Butterfield 8" a "Who's Afraid of Virginia Woolf?"
 

15/9/2002   Michael vzdává muziku?

Gold magazine a Ananova dnes ohlásili, že Michael odchází na několik let z hudebního průmyslu. Michael řekl:

"Vždycky jsem chtěl dělat filmy, ale muzika mé sny odsunula. Proto si chci následující roky dělat filmy. Mám před sebou 6 skvělých filmů, potom bude turné a pak se vrátím opět k filmům."

Michael také dodal, že zprávy o jeho cestě na měsíc byly pravdivé a nevyvrátil, že spolupracuje s misí NASA Apollo 14. Také mluvil o svém soukromí:

"Když mi bylo 8 let, trávil jsem život po nočních klubech - viděl jsem ženy svlékat své oblečení, bitky, viděl jsem, jak se dospělí chovali jako prasata. Proto si to teď vynahrazuji. Když přijdete ke mě domů, uvidíte kolotoče, kino a zvířata."
 

14/9/2002   Michael zřejmě podepíše smlouvu s Virgin nebo Universal.

Ředitel společnosti Vivendi Universal Entertainment Jean-Rene Fourtoua jeho společníci se příští týden v Los Angeles setkají s Michaelem Jacksonem. Předmět jejich setkání je neznámý, ale zřejmý. Bude se jednat o smlouvě Michaela. Také se proslýchá, že vzhledem k chystanému duetu Michaela a Janet podepíše Michael smlouvu s Virgin. Asi se necháme překvapit ...
 

14/9/2002    Michael je stále v Las Vegas.

Michael stále navštěvuje mágy Sergfried & Roy, kteří ho učí magickým kouskům, které chce Michael předvést ve svých show. Podle Las Vegas Journal se Michael už 2 týdny pohybuje střídavě mezi Las Vegas a Los Angeles.

 

8/9/2002   Michael a Janet znovu spojí síly?

Sky news a Showbiz dnes uveřejnili reportáž, ve které tvrdí, že Michael a Janet spolu nazpívají další písničku. Bude se jmenovat "Any way you wanna". Video k této písničce budou režírovat spolu. Píseň by se měla objevit v lednu.

 

 

6/9/2002    První fotka Michaelova nového dítěte.

Dítě nese jeho chůva do auta a před paparazzi ho zakryla dekou. Už je ale jisté, že existuje. Čeká se na oficiální stanovisko Michaelova týmu. Zatím není oficiální, jak se dítě jmenuje a kdo je jeho matka. Debbie Rowe, bývalá manželka Michaela, matka jeho 2 dětí Prince (5) a Paris (4), v rozhovoru s novináři prohlásila, že dítě není její. Nový syn Michaela je pravděpodobně podle všech dostupných informací míšenec a je mu půl roku.
 

3/9/2002   Michael jako Edgar Allan Poe

Natáčení filmu "The Nightmare of Edgar Allan Poe", ve kterém ztvární hlavní roli Michael, již brzy začne. Potvrdil to producent Gary Pudney pro Access Hollywood. Také řekl, že Michael se na roli geniálního spisovatele 19. století pilně připravuje a lekce herectví mu dává sám Marlon Brando.
 

3/9/2002  Otazníky kolem Michaelovy ceny.

Vypadá to, že MTV se distancuje od ceny, kterou minulý týden dostal Michael na VMA. Cena "Artist of the Millenium" prý vůbec neexistuje a Britney s Michaelem byli "zmatení". Každý přitom ví, že Michael by si nikdy nepřipravoval řeč, kdyby neměl přebrat cenu. Tento týden se na MTV.com objevilo, že cena přece jenom exustuje a Michael Jackson je "bezprecedentní" umělec milénia.
To vše nasvědčuje faktu, že Michael byl vmanévrován do této situace bez svého vědomí. Michael se neobjevuje na veřejnosti jen tak, a teď přišel na VMA s napsanou řečí v kapse?
 

3/9/2002   Channel 5 připravuje úder.

TV stanice Channel 5 připravuje dokument o Michaelově tváři. Ne, nepřečetli jste to špatně. Název dokumentu bude "If this is what's going on outside, imagine what it's like inside" (volně přeloženo: pokud je tohle co se děje venku, co se pak musí dít uvnitř). Počítačoví experti zhodnotili Michaelovu tvář a vytvořili jeho portrét (viz. obrázek), jak by Michael vypadal bez zásahu plastických chirurgů. Celá show začne 29.9. a zdá se, že četné protesty fanoušků jim vůbec nevadí. Režisér Trevor Beattie na to řekl: tento dokument nemá poškodit jméno Michaela, ale je jen vyšetřováním světově nejznámější tváře.

30/8/2002    Michael se zúčastnil VMA v New Yorku.

Michael se objevil na pódiu hned na začátku přenosu, kdy mu byl předán dort k narozeninám a cena "Umělec milénia". Cenu mu předala Britney Spears, která Michaela nazvala "svým dobrým přítelem". Michael poděkoval mnoha lidem a svým fanouškům.

"Když by mi, jako malému klukovi, který vyrůstal v Indianě, někdo řekl, že přeberu cenu za umělce tisíciletí, nevěřil bych mu."

James Brown, velký idol Michaela, byl také přítomen a Michael ho označil za génia.

Celá show měla nádech Michaelovy osoby, např. Ja Rule nebo Justin Timberlake se při svém vystoupení oblékli jako Michael.

 

29/8/2002 Michael URČITĚ bude dnes na VMA.

Michael se dnes zúčastní MTV Video Music Awards v New Yorku (Radio City Music Hall). Přebere speciální cenu, ale s největší pravděpodobností nebude vystupovat. Samozřejmě kolují zvěsti, že bude zpívat "Break of Dawn" nebo na konci se Santanou "Whatever Happens", ale nejspíš je to jen zbožné přání fanoušků. Michael prý přijde v novém image, takže se máme na co těšit. V této chvíli už je MJ v New Yorku.
Zahajovací ceremoniál začíná dnes na evropské MTV v 00:30 a samotné ceny v 2:00 ráno (v noci).

 

29/8/2002    Michael podporuje lidi postihnuté povodněmi!

Michael natočil video vzkaz pro lidi postihnuté povodněmi v Německu. Očekává se, že brzy natočí podobný vzkaz pro Česko, Slovensko i Rakousko.
Na vzkaz se můžete podívat zde:
http://www.tsmedien.de/media/MJ_Floods.ram

"To the people of Germany, I send my deepest concern, my deepest and most heart-felt condolences. You are NOT alone. I am here in spirit with you and you are in my prayers. Remember God is with you, and have faith in the fact that this too shall pass. All my love and caring, I love you forever. Thank you."

"Lidém v Německu posílám svůj nejhlubší zájem, projevy soustrasti. Nejste sami. V duchu jsem s vámi a modlím se za vás. Pamatujte, že Bůh je s vámi a mějte víru, že tohle vše pomine. S láskou a starostí, navždy vás budu milovat. Děkuji."

 

29/8/2002    HAPPY BIRTHDAY MICHAEL !!!!!!
Dnes oslavil Michael Jackson své 44. narozeniny!
Vše nejlepší Michaeli!!!

My si k tomuto výjimečnému datu nadělili novy design stránek. Ať se vám líbí!

 

 

26/8/2002   Michael představuje své třetí dítě

Ve všech amerických magazínech se teď diskutuje o novém dítěti Michaela Jacksona. (Michael v počtu spekulací dokonce předčil událost týdne, svatbu své exmanželky Lisy Marie Presley s Nicolasem Cagem). Spekuluje se jak o matce dítěte, tak o jeho početí. Jedno je však jisté. To dítě existuje.
Některé prameny říkají, že dítě není adoptováno a jeho matkou je Debbie, bývalá žena Michaela, se kterou má stále poměr. Michael svého nového syna představil v Las Vegas, doslova prý řekl: "Tohle je mé třetí dítě" a představil ho jako Prince Michaela II.

 

26/8/2002   Las Vegas Journal

Tento týden vyšel Las Vegas Journal s podrobným popisem věcí, kterými se Michael zabýval na své dovolené v Las Vegas. Například v obchodě s deskami Forum se objevil 7x během 10 dní. Jednou si dokonce začal zpívat a vysvětlil to slovy "Miluji staré písně". S mágy Sergfried & Roy se opravdu setkal za účelem odkoukání pár triků, které chce použít ve svých příštích show. Domluvil se s nimi, že k nim bude docházet na lekce, dokud se nenaučí, jak nechat věci zmizet. To může znamenat, že Michael chce opravdu vyjet na turné.
 

24/8/2002   Michael BUDE na VMA´s 2002

Dnes se ke mě dostalo, že Michael bude na Video Music Awards. Celou show můžete vidět ve čtvrtek na MTV. Michael nebude vystupovat, ale přebere cenu. Není to jisté, ale velmi pravděpodobné. Všichni se proto dívejte!

 

22/8/2002   Nové dítě Michaela Jacksona.

Agentura Reuters a televize BBC již odvysílaly reportáž o novém dítěti Michaela Jacksona! Má jím být půl roční chlapec, jehož původ je neznámý. Říká se, že jeho nový syn je adoptovaný, nebo že je jeho matkou Debbie Rowe, matka Prince a Paris. Jméno tohoto dítěte je zatím neznámé, ale Michael ho žertovně nazývá "The Third", což znamená "třetí".

22/8/2002 Michaelovy narozeniny.

29.8. má Michael své 44. narozeniny. V tento den bude web MJ online uzavřen a nahradí jej blahopřání k narozeninám. Následující den vás čeká překvapení. Nezapomeňte se přijít podívat!

 

21/8/2002  Michael inspirací pro básníky.

Oblíbený turecký básník Aziz Dogdu obhajoval Michaela v nedávném rozhovoru pro Kanat Literature Magazine. Aziz Dogdu je první turecký umělec, který byl uveden do Americké společnosti básníků.

Otázka: Který váš idol vás inspiroval nejvíce?
Aziz: Pro mě existuje jen jediný idol. Je to Michael Jackson. Jeho postoj, vize života, nevinnost a umělecká kvalita mi poskytuje inspiraci. Snažím se být jako on. Přál bych si mít tak skvělé fanoušky.
Otázka: Michael může být králem popu, ale jeho éra už nejspíš skončila.
Aziz: Pro mě bude navždy ten nejtalentovanější umělec a jeho éra neskončí nikdy. Jeho nové album Invincible mě hodně inspirovalo. Hlavně píseň "Speechless", je to pravděpodobně ta nejúžasnější věc, kterou kdy natočil.
Otázka: Michael má teď problémy se svou kariérou. Myslíte, že dokáže vydat album, které se opět dotkne vesmíru?
Aziz: Myslím. Je tak talentovaný. I když vyrobí album, které ohromí vesmír, novináři nebudou nikdy spokojení. Prezentují ho jako blázna. Kdybych byl Michael, nic bych si z toho nedělal. Jeho fanoušci ví, jaký doopravdy je. Nevím, jaká je teď jeho situace, ale plně ho podporuji.

 

21/8/2002   Robbin Williams konečně dokázal, že je naprostý blbec.

Robbin Williams útočí na Michaela! V nedávném rozhovoru otočil téma na Michaela a jeho problémy se Sony. Doslova řekl: "Rasista? Koho tím míní? Ta bílá ženská se cítí diskriminovaná? Hele, Michaeli, co si příště vybereš? Jednou už jsi byl kopií Diany Ross a dneska vypadáš jako postava z Pána prstenů."

 

21/8/2002   Dohodne se Michael se Sony?

Již bylo potvrzeno, že se Michael snaží dosáhnout oboustranné dohody mezi ním a Sony. Všechny plánované akce a demonstrace na podporu Michaela proti Sony byly zrušeny. V této chvíli musíme být potichu. Michaelův asistent poděkoval za podporu fanoušků a dodal, že pokud se Michaelovi podaří dosáhnout se Sony kompromisu, bude to jejich zásluha. Shout Magazine potvrdil, že jednání jsou zatím pro Michaela výhodná.

 

21/8/2002   Nick Carter a Monica.

Nick Carter (člen skupiny Backstreet Boys) pracuje na svém sólovém albu. První píseň, kteru natočil, byla píseň "Shout", která byla původně nahrána pro Michaelovo album "Invincible", ale vyšla jen na B straně singlu "Cry". Nickovo nové album má být jakýsi "nový" styl popu a rocku.

Nový singl zpěvačky Monica "All eyes on me" obsahuje úryvek z písničky Michaela Jacksona "Pretty young thing". Píseň má zatím úspěch, drží se na 6. místě TRL (MTV).

 

20/8/2002   Zpověď Uriho Gellera (článek zatím oficiálně nezveřejněn).

Výběr ze článku Uriho Gellera, kde popisuje návštěvu Londýna s Michaelem.

"Ta tlačenice uvnitř obrovského obchodu s deskami na Oxford Street byla hrozná. Lidé se smáli a brečeli najednou. Naproti mě byl kluk, který držel u ucha telefon a křičel do něho "Mami, tomu bys nevěřila!! Naproti mě stojí Michael Jackson!!! Kdybys ho tak mohla vidět!". Michael k němu přišel a vzal si od něj telefon, do kterého řekl "Ahoj! Kdo tam je? Ano, jsem to opravdu já ..." Další konverzaci Michaela s matkou toho kluka jsem už neslyšel, protože všude kolem bylo tolik povyku. Venku rozběsnění fanoušci skoro povalili starou paní na kolena. Kolem bylo tak 2000 fanoušků a ta paní tam jen tak procházela. Musel to pro ni být otřesný zážitek. Nebudete věřit tomu, co se stalo potom. Michael Jackson je velký muž - než jsem ho potkal, byl pro mě muž-dítě, ale ve skutečnosti má skoro 180 centimetrů a jeho ruce vypadají jak rukavice na baseball. Chytil tu ženu a vedl ji za auta, kde se ji velmi slušně představil. Ta žena, mohlo ji být tak 80, se chovala přiměřeně svému věku a odmítla nastoupit do auta. Když ji tedy Michael vedl ven z davu, povídal ji o svých dětech, jak moc je postrádá."

Pak jsme přijeli na Paddingtonské nádraží, odkud jsme měli jet vlakem do Exeteru. Bylo tam tolik lidí. Viděl jsem Michaela, jak zakopl a oddělil se ode mě a od své ochranky. Najednou byl uprostřed všech těch těl a já ho na chvíli neviděl. Jako v hororu jsem pozoroval, jak se blíží k vlaku, jen chvilku a jeho fanoušci by ho strhli pod kola. Potil jsem se úzkostí, když se objevil a pak hned zmizl za plakáty fanoušků. Utíkali jsme do vozu a já mu pomohl dovnitř. Unaveně zapadl do sedadla s rozcuchanými vlasy. Cítil jsem se tak špatně, že jsem se ani nezeptal, jestli je v pořádku. Michael mě vždycky oslovuje celým jménem. Čekal jsem, že mi řekne "Uri Gellere, málem mě zabili a byla to tvoje stupidní chyba!" Ale to co řekl s velkým úsměvem mě dorazilo. "Jsem v pořádku Uri Gellere. Neboj se. Nezlob se na ty lidi, protože oni nevědí, co dělají a já je mám rád."

 

20/8/2002   Anastacia miluje Michaela.

Americká zpěvačka Anastacia poskytla rozhovor australskému "Dope Music Magazine", kde mluvila o koncertu "United we stand", který pořádal Michael minulý rok na podporu obětí z 11. září. Doslova řekla, že se hrozně bála vystoupit a potila se jako prase, protože měla zpívat s Michaelem a Mariah Carey. "Jen myšlenka, že budu zpívat s Michaelem Jacksonem a Mariah Carey byla nepopsatelná. Nikdy jsem si nepředstavovala, že jednou budu zpívat se dvěma mými životními idoly."

 

20/8/2002    WMCIG

Vypadá to, že píseň "What more can I give" bude na konec přece jenom vydaná jako singl a to 11. září. Minulý týden se WMCIG objevila na internetu.

"What More Can I Give?"

Yeah, Yeah
How many people would have to die before we understand
How many children have to cry, before we do all we can
If sending your love is all you can give
That we all live

How many times can we turn our heads
And pretend we cannot see
Healing the wounds of our broken earth
We are one global family
Just sending your preyers
Is something you will feel
Helping one heal

Chorus:
What have I got that I can give?
What have I got that I can give?
To love and to teach you
To hold and to need you
What more can I give?

 

20/8/2002 Závislý Michael?

V "The Daily Mirror" vyšel článek, který tvrdí, že je Michael těžce závislý na lécích na tišení bolesti a na alkoholu. Vzhledem k povaze článku a jasnému záměru poškodit Michaela ho nebudu překládat.

Michael měl v minulosti velké problémy s The Daily Mirror, dokonce s nimi vedl soudní spor. Bližší informace v sekci "Dotazník".

 

20/8/2002    Podrobnosti o MJ návštěvě v Las Vegas.

V pátek v noci byl Michael v baru "Cleapatra´s" se svými bodyguardy a jednou dívkou, která pracuje vedle v baru. Michael byl velmi přátelský a dosažitelný! Ta dívka, která si k nim přisedla, pracuje v baru od kamarádky Sirrael. Bylo to úplně v pohodě. Všichni, kdo si chtěli s Michael popovídat, měli možnost.
V pondělí Michael nechal uzavřít obrovský kolotoč v "New York Casino", kde přišel se 6 dětmi a několika ženami na projížďku. Manažer kasína byl trochu naštvaný, protože mu Michael nedal vědět dřív, že nechá uzavřít kolotoč, ale nakonec všechno dobře dopadlo, protože Michael pozval všechny přítomné děti (bylo jich kolem 30) na jízdu. Opět byl Michael velmi přátelský a dostupný. Každý si s ním mohl popovídat a potřást rukou.
Říká se, že je Michael stále v LV a je ubytovaný v Green Valley Casino.

17/8/2002    What more can I give

Píseň "What more can I give" se již hraje na německém rádiu "Radio Hamburg". Charitativní singl, který Michael nahrál po 11. září nebude nejspíš nikdy vydán a to ze 2 důvodů. Producentem singlu byl muž, který pracuje v porno branži a Sony Music odmítla píseň vydat kvůli sporům s Michaelem. Kromě Michaela se na písni podíleli i zpěváci jako Celine Dion, Usher, Mariah Carey, Ricky Martin, Beyonce Knowles (Destiny's Child), Gloria Estefan, Anastacia, Aaron Carter, N*Sync, Nick Carter (Backstreet Boys), Carlos Santana, Jon Secada a Shakira. Píseň pronikla tento týden na internet a říká se, že v tom měl prsty samotný Michael. WMCIG si můžete stáhnout např. zde:

http://www.withoutyou.nu/jaded/wmcig.htm www.jackson-ifc.com

15/8/2002 Michael je stále v Las Vegas.

Minulý týden vzal Michael svoje 2 děti na představení Siegfried and Roy ve Vegas Mirage hotel. Přišli se dvěma bodyguardy. Říká se, že se s Siegfried and Roy sešel v zákulisí, aby prodiskutovali nějaké kouzla, která se objeví v jedné z Michaelových příštích show.

7/8/2002    Will Smith se bojí Michaela.

Will Smith dal minulý týden rozhovor, ve kterém říká, že byl doslova zasažen Michaelovou fyzickou přítomností. "Ta osoba, kterou nazýváme Michael Jackson, je velmi odlišná, když s ním mluvíte o samotě v pokoji. Je tak zábavný! Byl jsem překvapený, protože on vlastně pořád s někým bojuje. Jako kdyby měl černý pásek v karate. Právě jsem dotočil Aliho a umím dobře boxovat, ale s Michaelem bych se bál, že mě zraní! On se zatraceně rychle hýbe. Nikdo netančí tak jako on. To chce sílu!"

Poznámka BabyLove: O tom karate. Michael Jackson má opravdu čerstvě černý pás v karate. Potvrdil mi to Uri Geller a Matt Filds (kamarád Michaela, který měl na starosti ochranku v Londýně a provozuje školu karate). Oba shodně potvrdili, že se Michael zajímá o bojové umění a dokonale ovládá karate. Minulý týden jsem poslala jednu kamarádku do Mattovy školy bojových umění. Včera mi napsala, že mluvila s nějakou ženou, která ji také potvrdila, že k nim Michael docházel na hodiny.

7/8/2002   Michael nakupoval v Las Vegas

Michael se včera zcela nečekaně objevil v shopping parku Ceasars Palace. Delší dobu strávil v obchodě Virgin Megastore, kde podle zaměstnanců utratil přes 6.000 dolarů za cédéčka a podobné věci. Michael se venku s nikým nenechal fotit, ani nepodepisoval fotografie. Všichni, kdo ale měli to štěstí být v té chvíli ve Virgin Megastore (které se okamžitě po jeho příchodu zavřelo), se s ním mohli vyfotit a promluvit si. Zatím se před obchodem vytvořil obrovský dav lidí. Podle některých zdrojů se Michael stále nachází ve Vegas.

7/8/2002    Irv Gotti se už setkal s Michaelem.

Irv Gotti opět mluvil se stanicí MTV o svém nastávajícím projektu, a to novém cédéčku Michaela Jacksona. Gotti chce navrátit Michaela zpět k jeho dominanci na poli popu. Gotti doslova řekl: "Mám 2 spřízněné duše, lidi, kteří nás už opustili, a to Marcuse Swaybe a Dolores V. Pearsonovou. Řekli mi, že to budu já, kdo dovede Michaela k velkému úspěchu. Na další den mi zvoní telefon a kdo je to? Michael Jackson! Řekl něco jako Gotti, jsi genius a já s tebou musím pracovat."

Gotti odjel za Michaelem do Neverlandu. "Je to neuvěřitelné. Letíte v helikoptéře a kolem vás jsou jenom hory. Potom najednou uvidíte zábavní park! Pak uvidite stáda koní běžící krajinou. Neverland má 2700 akrů a helikoptéra přistává v zábavním parku. Nastoupíte do auta a jedete tak 10 minut, než se vůbec dostanete do domu! Vidíte slony nebo žirafy, jak se procházejí kolem, jako by byli kočky nebo psi! Pak dojedete k domu a oni vám nabídnou menu dne!"

O setkání s Michaelem řekl: "Když vcházíte do jeho domu, nevíte, co očekávat. Myslíte na všechny ty věci, co se objevily v tisku. Pak přijde a vy si tak prvních 5 minut připadáte tak nějak divně, protože se díváte na obrázek za ním, kde je černý a před vámi stojí běloch. Ale po těch 5 minutách si uvědomíte, a to přísahám Bohu, že je to prostě Mike! Normální člověk. Normální konverzace. Je prostě úplně v pohodě."

Gotti dodal, že tahle schůzka byla nejlepší v jeho kariéře a byl Michaelem velmi inspirován. Chtěl s ním hned začít pracovat, ale Michael, narozdíl od všech béčkových zpěváků, nemá v Neverlandu nahrávací studio. "V tom obrovském parku není nikde studio "Věřili byste tomu? Hrál jsem mu muziku na rádiu! Řekl jsem mu, hele Miku, co je? Máš tu celé to safari a nemáš tu studio?"

 

31/7/2002   Michaelova finanční situace + příjmy Sony.

Forbes magazine vydal tento článek dlouhý 710 slov. Napsal Bret Pulley.

Je opravdu těžké si představit, že by ve své dlouhé kariéře Michael Jackson mohl být vykořisťovaný. Michael vystupoval na jevištích od časů, kdy dokázal říci jeho ABC. Ale tento spor mezi ním a Sony Muic Entertainment má více co dělat s poklesem kariéry. Uvidíme co nastane, až jeho závazky k Sony skončí. Mohl by přeběhnout k Universal Music Group, se kterou podepsala smlouvu i jiná hvězda, která měla problémy se Sony, Mariah Carey, po tom, co byla vyhozena z EMI. "Kdyby byl Michael Jackson volný, všichni by ho chtěli" říká Zack Horowitz, zástupce Universalu.
Jackson, 43, za svou kariéru vydělal asi půl biliónu dolarů. V 80. a 90. letech vydělával každý rok asi $50 milliónů. V této chvíli si nemůže dovolit žít život zhýčkané hvězdy. Zpěvák ale zdaleka není u krachu. Vlastní 50% ATV katalogu, který obsahuje 300.000 písní, 200 písní od Beatles. Také vlastní písně Elvise Presleyho a jiných hvězd. Jeho publikační katalog teď stojí asi $450 miliónů. Jeho čisté jmění je asi $350 miliónů, ale hodně utrácí. Jackson utratí milióny ročně za Neverland, za domovy svých blízkých a rodiny v jižní Kalifornii a Las Vegas. I kdyby neměl Michael Jackson peníze aktivně na účtu, jeho majetek má obrovskou cenu.

Kolik Michael podle Forbesu vydělal zatím v miliónech dolarů:
Off the Wall: 37
Thriller: 115
Bad: 57.5
Dangerous: 57.5
HIStory: 35
Blood on the Dance Floor: 10
Invincible: 15
Turné: 100
Videa/filmy: 20
Reklamní zboží: 55
Ostatní příjmy: 450 (50% ATV a ostatní poblikační práva)
                      502 ostatní
Aktiva: 100  (Neverland; Encino a Las Vegas domy; ostatní);
Pohledávky: 200
Čisté jmění: 350

* * * ** * * ** * * *

Pro zajímavost uvádím příjmy Sony Music (tak, jak je uvádí Sony), jak vidíte, Michaelovo album je společně se Celine Dion a Shakirou nejlepší. Na co si pořád všichni stěžuji???

Michael Jackson (Invincible) – 2x platinové, 28 týdnů na Billboard 200, 36 týdnů naBillboard R&B/Hip-Hop Albums chart (7 miliónů)

Destiny’s Child (This Is The Remix) – žádný úspěch
Anastacia – po 5 týdnech na 78 místě Billboard
Michelle Williams (Heart To Yours) – žádný úspěch
Sade (Lovers Live) – zlaté
Shakira (Laundry Service) - 3x platinové (7 miliónů)
Jennifer Lopez (J To The L-O! The Remixes) – platinové, (2-3 miliónů)
Celine Dion (A New Day Has Come) – 2x platinové (6-7 miliónů)
Will Smith (Born To Reign) - # 58 místo prodejnosti ve 4. týdnu - pohroma
Darren Hayes – pryč z Billboard 200 po 4 týdnech
Wyclef Jean - #63 místo po 5 týdnech
Lauryn Hill (MTV Unplugged 2.0) – platinové (je to 2album, jinak by platinové nebylo)
B2K – zlaté
 

30/7/2002     SOUHRN NOVINEK    14.- 30.7. 2002


Článek v Billboard Magazine

V Billboard Magazine vyšel minulý týden článek o Michaelovi a jeho vztazích se Sony. Billboard se ptal 40 odborníků v oblasti pop a R&B muziky na jejich názory. Tady jsou některé z nich:

Elroy Smith, manažer WGCI-AM-FM a R&B WVAZ Chicago: "Epic udělal pro toto album všechno. Začátek byl skvělý, všichni tu desku hráli. Ale po několika týdnech to vzrušení z prvního singlu opadlo. Dokonce i když video k YRMW bylo dobré, byl to pořád starý Michael. Michaelův styl vypadal staře. Dalšímu singlu Butterflies nepomohlo to, že nebylo vydáno video. " Také dodává: "Kdyby byl jako další singl Break of Dawn, s chutí bych ho hrál, ale nemyslím si, že by Sony udělala chybu. Když si myslí, že jim to nevynese, kdo by jim odporoval?"

Ken Johnson, režisér R&B programů: "Nesouhlasím, že jeho deska je horší než desky ostatních. Nemusí to být Thriller, ale je to lepší deska než některé jeho starší práce a pro R&B rádia je hranější. Druhý singl Butterflies byl mnohem lepší než YRMW a Break of Dawn by měl beze sporu být třetím singlem."

Keith Landecker, R&B WJTT Chattanooga: Invincible je jeho nejlepší práce za dlouhou dobu. Myslím, že Epic mohl vydat ještě nejméně dva singly. Heaven can wait a Break of Dawn jsou špičky a jejich sound je v dnešní době velmi populární. Album v sobě nese mnohem větší portenciál. Připravoval jsem kampaň pro Butterflies a najednou mi řekli zapomeň na to. Říkal jsem si proč asi ... Michael není první, kdo si stěžuje na rasismus v tomhle průmyslu, ale lidi zaráží, proč o tom mluví teď? Možná si myslí, že jeho pozice teď je nejlepší. Jediný argument proti němu může být, proč s tím nezačal dříve.

Billboard také vyzývá fanoušky, aby je kontaktovali a podíleli se se svými zážitky, kdy volali do rádií a chtěli zahrát nějakou písničku Michaela Jacksona. Jak se k vám chovali? Zahráli ji? Pokud máte co říci, najeďte na Billboard web.

 


Nový právník Michaela Jacksona?
Michael Jackson je připraven soudit se se šéfem Sony Music Tommym Mottolou. Jackson, v jehož týmu již je O.J. Simpson právní zástupce Johnnieho Cochrana, si najal předního hollywoodskeho obhájce Martina Singera. Kolují zvěsti, že Singer, mezi jehož klienty patří Bruce Willis, Sly Stalone, Eddie Murphy a Russell Crowe, zvažuje možnost soudního procesu proti Sony. Obhájce odmítnul sdělit, hrozí-li tato žaloba bezpostředně, nicméně prohlásil, "Věříme, že se Sony záměrně pokusila sabotovat Jacksonovo CD Invincible." Mluvčí Sony namítá, že Sony Music udělala vše, co bylo v jejich silách, aby potvrdila a zachovala pozici Michaela Jacksona jako největší světové superstar - po dobu 15 let měl Michael Jackson naprostou podporu Sony Music a jakákoliv jiná tvrzení jsou jednoduše směšná. Singer tvrdí, že hudební gigant úmyslně poškodil Jacksonovo poslední album. Zatímco Jackson poukazuje na fakt, že je za vším rasismus, Singer se zaměřuje na obchodní aspekty. "Jackson měl v TV největší speciál roku 2001", říká singer. "Sony nezakoupili jediný reklamní blok tohoto vysílání. Proč by to dělali? Aby si album vedlo dobře, pravděpodobně nebylo v jejich obchodních zájmech." Právní zástupce říká, že se Sony nejspíš pokusili udělat z Invincible propadák, aby tak předsedovi Sony Corp., Nobuyukimu Ideiovi, ospravedlnili Jacksonův odchod ze společnosti. Singer odmítnul komentovat reportáž Rogera Friedmana (Fox News), ve které se říká, že Jackson vlastní korespondenci pocházející od Mottoly, kde mu Mottola údajně vyhrožuje zruinováním jeho kariéry. Singer říká: "Tommy Mottola nereagoval na Michaelovy telefonáty přibližně 4 až 5 měsíců. Když si promluvili, byl to velmi nepříjemný telefonát." Pravdou je, že byl Motolla velmi podrážděn, když si rozzlobený Jackson stěžoval na Ideiho osobnost. Někteří zasvěcení si myslí, že ani Motolla ani Jackson nechtějí celý tento spor dovést až k veřejnému soudu. "Japonci by nikdy netoužili po tom, jít s tím k soudu," říká zdroj blízký celému sporu."Pokud jde o Michaela, kdybyste byl Michaelovým právníkem, vystavil byste jej něčemu podobnému? Někdo tady skončí špatně."
 

Producent prodal práva k What More Can I Give
Vedoucí producent zrušeného singlu Michaela Jacksona "What more can I give", prodal práva Japonské společnosti za 1 milon dolarů, přičemž si polovinu ponechal. Transakce byla v tichosti odsouhlasena v lednu mezi Marcem Schaffelem a společností Music Fighters corp. se sídlem v Tokiu pouhé 3 měsíce poté, co Jacksonovi poradci propusili Schaffela, když zjistili, že měl jisté závazky k gay pornografickému průmyslu. V ůterý zástupci Jacksona, Schaffela a Music Fighters Corp. potvrdili prodej, který zahrnoval i podíl Schaffela ve výši půl milonu dolarů.
 

Rodina stojí za Michaelem.
Prohlášení rodiny Jacksonových obsahuje pár zajímavých míst, jako třeba: "Lidé, kteří dlouhou dobu spolupracovali s Michaelem, se najednou vytratili. Kde jsou teď? Proč za ním nestojí? Doufáme, že Michael teď rozumí, že se musí vypořádat s těmi, kdo jen chtějí čerpat z jeho slávy. Věříme, že prodej desek, který uvádí Sony, je podhodnocen."

Rozhovor s Jermaine Jacksonem pro Access Hollywood. Výběr.

Mluvil jsi teď někdy s Michaelem? Jak se cítí?
Je mu dobře. Dělá co teď cítí za správné. Napsalo se toho o něm mnoho a hodně věcí je nepravdivých. Lidé by měli čekat na fakta a ne vyjadřovat svoje přehnané názory.

Co je nepravdivé?
Štve mě, když mého bratra nazývají pedofilem. Lidé jako Rosie O'Donnell a ostatní vůbec neví o čem mluví.

Ale on tu kauzu vyrovnal ...?
Ne ... myslím, že o tom můžu mluvit ... kdyby někdo něco takového opravdu udělal, vyřešily by peníze ten problém? Bylo tu mnoho lidí, kteří mu hrozili, že jestli jim nedá peníze, postarají se, aby zničili jeho kariéru.

Ale pedofil ...jenom to slovo ...
Neříkejte takto mému bratrovi! Můj bratr je ten nejúžasnější člověk, milující, je to lidská bytost. Má děti, my všichni máme děti. Naše děti chodí do školy a musí přestát všechny ty otázky a pak pláčou doma - někteří lidé nemají city.

Pojďme mluvit o tom albu. Sony říká, že do něj vložila 25 miliónů na promo akce a 30 miliónů na výrobu alba. Myslíte si, že je to album dobré?
Myslím, že je skvělé.

Jak se Michael podílel na reklamě? Říkají, že se na ni nijak nepodílel. Prý jel jen do nějakého rádia.
Řeknu ti tohle: Hráli jsme v New Yorku a Sony nekoupila ani jednu reklamu v televizi do naši show ... to nás zarmoutilo. Čekáme až uvidíme fakta.

Marc Schaffel, producent písně What more can I give, spolupracuje s pornografickým průmyslem. Co se stalo?
O tom opravdu nic nevím, ale četl jsem to. V tomhle průmyslu je mnoho herců a hereček, kteří začínali v pornu. Nevím, jestli o tom Michael věděl. Řekl bych, že asi ne ...

Jak se na to dívá Michael? Je tím raněný nebo je toho tolik, že už si na to zvykl ...?
Michael je velmi silný člověk, ale pořád má city. A jeho děti jsou velmi velmi chytré a kladou mu otázky.
 

Rodney Jerkins, Uri Geller a Boys II Men na Michaelově straně.
Rozhovor s Rodney Jerkinsem - výběr otázek.

Jak byste ohodnotil Invincible mezi jeho dalšími alby?
Je to jedno z mých nejoblíbenějších, ale ne proto, že jsem to dělal! Off the wall bylo vždy mé oblíbené a miloval jsem Thriller a Dangerous, ale Invincible nám přineslo Michaela zpátky. Věci jako Unbreakable, YRMW a Butterflies ... je to jako když se ten chlápek co zpíval The lady in my life vrátil ...

Co říkáte situaci mezi Michaelem a Tommy Mottolou?
No, nepřísluší mi o tom mluvit, ale plně podporuji Michaela. Vím odkud přichází.

Jaký je Michael? Lidé ho většinou považují za divného ...?
Ale takový on není! Je opravdu zábavný! Lidé si myslí, že má tenký tichý hlas, ale je to naopak. Je to skvělý kluk. Vždycky něco vytváří a je velmi šťastný. Jeho děti ho dělají šťastným.

Vždy jste produkoval hitové desky. Vaše poslední práce - Michael Jackson a předtím i Spice girls si ale nevedly tak dobře ...
Invincible se prodalo 9 miliónů. Pro mě je to naprostá jednička. Víte, kolik jsem na tom vydělal? Kdybyste to věděli, nazývali byste to hitem! (směje se) Černá rádia tu desku milují. Zasáhlo to ten trh na který jsem mířil. Chtěl jsem ho vrátit k černým kořenům a to se mi povedlo.

S kým budete dále pracovat?
Dodělal jsem právě věci pro Toni Braxton a Monicu a začínám spolupracovat s Whitney Houston. Je to fajn.


Boys II Men se k tomu vyjádřili takto: "Kdybychom byli bílí, určitě bychom se dostali na přední stranu magazínu Time."

Uri Geller se Michaela zastal v novinách tento víkend a očekává se jeho prohlášení.
 

Vítěz soutěže Tonos & Aol Music
Pamatujete si ještě na výzvu k napsání textu k písni I have this dream? Tonos & Aol Music jsou hrdi na to, že mohou vyhlásit vítěze o nejlepší text k písni What More Can I give. Vítězem se stal Ric Kipp z Nashville, Tenessee. Porotci byli skladatelé Carole Bayer Sager, David Foster a Michael Jackson. "Poté, co jsme obrželi tu spoustu textů, bylo opravdu těžké rozhodnout se pro nejlepší," říká Sager. Nicméně nakonec jsme měli pocit, že Ric Kipp z Nashville nejlépe zpracoval hudbení vizi, kterou jsme já, David a Michael měli, když jsme tuto píseň začali psát. "Když jse vybrali Ricka, dovezli jsme ho do Los Angeles, kde spolupracoval s Davidem a jsme hrdi na konečnou verzi textu. Rick se ukázal být velmi profesionální a nadaný. Spolupracoval s námi ruku v ruce a výsledek této spolupráce máte nyní možnosti vidět. Momentálně se snažíme najít vhodnou dobu, kdy by mohl přijít Michael a nazpívat svou část." Chtěli bychom poděkovat všem, kdo si udělali čas a přihlásili své srdečné texty, které nás všechny mohou určitým způsobem sblížit.

Finální verze:
We are here, then we're gone
In the end only love lives on
So take a moment while you can
To stop one heart from breaking
I've felt peace and I've felt pain
Every generation seems to pass the blame
It's up to us to make a change
Let it ring across the land
I have this dream, which I believe
That the world can live as one in harmony
Every child who's born
Needs to believe that he belongs
I have this dream
You and I have this chance
To hold the future in our hands
We can light the darkest night
And make a new tomorrow
I have this dream, which I believe
That the world can live as one in harmony
Every child who's born
Needs to believe that he belongs
I have this dream
It's a dream that once began
Becomes a song that has no end
And when the angels all join in
We'll make the heavens sing
 

A co dalšího se stalo během posledních 14 dnů?

Michael Jackson & choreografie k 30th Anniversary Celebration ziskála nominaci na cenu Emmy.

V britském magazínu "The People" se objevil článek: "Fotbal: 20 věcí, které jste nevěděli o Riu."
Rio Ferdinand, uznávaný anglický obránce byl dotázán, kým by chtěl být. Kdyby mohl být kýmkoliv, byl by Rio popovou hvězdou Michaelem Jacksonem. "Michael Jackson je mým hrdinou", řekl.

Marcel Avram, propagátor dřívějších evropských koncertů Michaela Jacksona se s Michaelem setká tento týden v LA.
Je to již podruhé za dva měsíce, co se tito dva setkávájí za ůčelem obchodní schůze, první se konala týden před MJNI Killer Thriller party v Londýně. Že by turné?

Michaelova přítelkyně Liz Taylor byla odvezena do nemocnice, kde je právě teď se svým pejskem Sugar. Důvodem byl zápal plic. Prý to není nic vážného. Michael ji jako vždy poslal drahý šperk.

V Turecku Michaela milují a hrají ho na každé pláži (příjemné překvapení :)

10/7/2002       Tisková konference v New Yorku

Michael se včera zúčastnil summitu (tiskové konference), na kterém se prý mělo mnoho vysvětlit. Vypadal moc dobře. Chvíli poslouchal několik lidí než sám vystoupil a promluvil. Jeho řeč byla velmi emotivní, skončil se slzami v očích a slovy "I love you". Řekl:

"Jsem unavený těmi manipulacemi. Novináři manipulují s pravdou. Lžou. Dějepisné knihy jsou lež. Musíte to vědět, všechny populární směry, od jazzu po Charleston, jsou černé. Uvidíte tam Elvise Presleyho, uvidíte Rolling Stones. Ale kdo jsou vlastně ti opravdoví hudební hrdinové? Citing Otis Blackwell je jedním z nich, napsal věci jako "Don't Be Cruel" nebo "All Shook Up" a nikdo o něm nikdy nenapsal žádnou knihu. Vím to, hledal jsem po celém světě. Byl to fenomenální spisovatel... Když jsem začal lámat rekordy, zlomil jsem rekord Elvise, zlomil jsem rekord The Beatles, začali mě nazývat homosexuálem, pedofilem a říkali, že si bělím kůži. Dělali co mohli, aby ode mě odvrátili publikum. Je to spiknutí.... Já znám svou rasu. Podívám se do zrcadla a vím, že jsem černý."


Michael také poskytl rozhovor Ritě Cosby z Fox News:

Rita: Michaeli, proč je tohle všechno pro tebe důležité? A co si myslíš o podpoře Reverend Al. Sharptona?
MJ: Je důležité, že jsem tu. Nebojuju jen za sebe, ale za všechny umělce. pro všechny ty co v našem byznyse tolik znamenají. Ten fakt, že s nimi bylo takhle nakládáno systémem, je finančně zničilo. To musí skončit. Je to spiknutí.

Rita: Řekl jsi, že Sony je rasistická ...
MJ? Neřekl jsem, že je Sony rasistická, řekl jsem, že Mottola je rasista.

Rita: Mluvil jsi o problémech s penězi, jaká je tvoje finanční situace?
MJ: Má finanční situace je skvělá. Právě jsem jednomu muži vypsal šek na 500 miliónů ... neočekávám od tisku, že o mě řekne něco dobrého.

Rita: Slyšela jsem, že tvým snem je režírovat. Co bys chtěl ještě dělat?
MJ: Filmy. Právě režíruju jeden film.

Rita: Co si myslíš o Reverend Al. Sharptonu, proč je pro tebe jeho podpora tak důležitá?
MJ: Protože je úžasný. Je podporován veřejností, je pochopen.
 

10/7/2002      CNN   AMERICAN   MORNING

Vysíláno 8/7/ 2002 - 07:17 na stanici CNN.

PAULA ZAHN: Michael Jackson se bouří proti průmyslu, který z něj udělal Krále popu. Jackson tvrdí že nahrávací průmysl je spolek rasistů. Přidal se k africko americkým vůdcům, kteří vyšetřují, jestli jsou umělci dostatečně finančně odměňováni.

(videoklip)
MICHAEL JACKSON: Nahrávací společnosti se opravdu spolčují proti umělcům. Kradou, podvádějí, dělají cokoliv mohou, hlavně černým umělcům.
(konec videoklipu)

ZAHN: Jackson obvinil šéfa jeho nahrávací společnosti Sony Music Tommyho Mottolu, že je rasista. Sony nazývá Jacksonovy nařčení jako směšné a zlomyslné. Christopher John Farley z Time magazínu píše o hudebním průmyslu. Teď je tady s námi, dobré ráno, jsme rádi, že jste tady.
CHRISTOPHER JOHN FARLEY: Děkuji.

ZAHN: Myslím si, že musíme začít tím, že Al Sharpton, muž, který stál nalevo od Michaela Jacksona, dnes řekl, že byl překvapen tím co Michael Jackson řekl. Nazval Sony "Hlavním podporovačem černých umělců". Co se tady děje a proč stál při projevu vedle Michaela Jacksona?
FARLEY: No, Sharpton vzal zpátky Jacksonova nařčení, že je Mottola rasista nebo, že má Sony problémy s černými umělci. Ale to neznamená, že hudební průmysl jako takový nemá problémy. Myslím, že tam byl, aby podpořil fakt, že nahrávací společnosti mají problémy s tím, jak nakládají s umělci. A to je něco, co už mnoho lidí řeklo, ne jenom Michael Jackson, ne jenom černí umělci. Don Henley z Eagles, Courtney Love z Hole, hodně umělců nějaký čas zpátky tvrdilo, že nesouhlasí se zacházením u svých společností. Myslím, že Michael Jackson tuhle oblast zviditelňuje. Jediný problém s Michaelem Jacksonem je ten, že lidé se na něj dívají a říkají si - nevypadá jako černoch, je bílý. Lidi udivuje, že mluví o rasismu.

ZAHN: Jsou zde nějaké důkazy, že se právě Sony chová nekorektně?
FARLEY: Myslím si, že je chybou rozdělovat nahrávací společnosti a o každé mluvit individuálně. Podívejme se na historii tohoto průmyslu. Marvin Graye měl problémy s penězi, Jimmy Hendrix také, TLC a Tony Braxton oznámili bankrot. Courtney Love a ostatní umělci poukazovali na to, že někdy umělci dostávají z prodeje svého alba jen 35 centů. Hodně lidí si myslí, že umělci jsou milionáři a jejich stěžování nebere vážně, ale když se na to podíváte ve větším měřítku, vydělají si ze svého alba méně než 5%. takže 95% umělců vlastně vůbec není bohatých.

ZAHN: Tak co nám tedy říká Michael Jackson?
FARLEY: Myslím si ...

ZAHN: Vzal ho někdo vážně?
FARLEY: Je to jako ... představte si nahrávací průmysl jako Titanic. Má hodně problémů s mp3, hodně problémů s tím, že se umělci dobře neprodávají. A Michael Jackson je jako pasažér v první třídě na Titanicu, který si stěžuje na velikost lodi. Zatím se ale lidé ve čtvrté třídě už potopili. Proto si myslím, že některé jeho výroky nebyly brány vážně. Umělci se nijak zvlášť nepodporují. Nemají třeba důchodové pojištění, nikoho kdo by se o ně v budoucnu staral. A to je problém i těch umělců, kteří prodali tolik desek jako Michael Jackson.

ZAHN: Už máme jen 10 sekund. Jsou tu lidé, kteří říkají - Jacksonovo album se neprodává, musí za to někoho obvinit, tak proč neobvinit Sony?
FARLEY: No, taky by to mohlo být součástí. Jeho album Invincible někteří nazvali Invisible (neviditelné), protože rychle spadlo z vedoucích pozic. Když máš nahrávku, která si vede takhle, musíš někde hledat problém. Ale problém s nahrávacími společnosti je tu rozhodně déle a je to fakt.

ZAHN: Nevypadal Sharpton trapně? Nejdřív mlčky stál vedle Jacksona a pak na druhý den řekl, že s ním nesouhlasí.
FARLEY: Ano, vypadalo špatně, že hned nereagoval a na další den řekl - ano mám problém s tím, co Jackson řekl. Myslím, že to měl říci hned, teď mu nikdo nevěří.

ZAHN: Děkuji za rozhovor.

7/7/2002       Michael v New Yorku.

Michael přišel na konferenci s Sharptonem a právníkem Johnnie Cochran Jr, kteří nedávno založili koalici, která má prošetřit jak s umělci nakládají jejich společnosti. Michael na konferenci doslova řekl: " Tommy Mottola je rasista a velmi ďábelský." Šokovanému publiku řekl, jak slyšel, že se Mottola zmiňuje o jednom umělci v Sony Music, jako o "tlustém černém negrovi" a dodal, že s tímto se nemůže smířit, protože je to špatné. Zmínil se i o tom, že nahrávací společnosti své umělce podvádějí a okrádají, zvláště pak černé umělce. "Lidé, kteří mě tolik inspirovali, jako James Brown, někteří opravdoví hrdinové, byli pořád na turné, protože kdyby přestali, měli by hlad."

Před budovami Sony Music v New Yorku se sešlo mnoho fanoušků, kteří protestovali proti Sony a vyhlašovali bojkot Sony výrobkům. Po svém proslovu ve tři hodiny odpoledne odjel Michael 2patrovým autobusem (jako v Londýně) před budovy Sony Music a společně se svými fanoušky skandoval "down with Tommy Mottola" (sesaďte TM). Jeho autobus 2x objel blok a tisíce fanoušků za ním běželo a křičelo "Michaeli, milujeme tě!" Michael držel plakát, na kterém bylo napsáno: dobrý, zlý, hnusný. Pod nápisem dobrý byl jeho obrázek, pod ostatním byl Motolla, kterému namaloval červené parohy.

V 8.30 večer se Michael ukázal ve Webster Hall na East 11th Street, kde obdržel cenu od svých fanoušků z amerického fanklubu. Řekl, že všechny moc miluje a držel plakát s nápisem "Go back to hell Mottola" (běž zpátky do pekla M.). Ukázal na plakát a dodal, že toto řekne všechno. Pak poslal fanouškům vzdušné polibky.

Mluvčí Sony Music řekl, že námitky Jacksona jsou směšné a zlomyslné, doslova řekl: "Jsme překvapeni a zarmouceni Jacksonovými nedávnými výroky a aktivitami. Pro podporu alba Invincible jsme udělali maximum, jsme hrdi na úspěch, který toto album má. Michael zpočátku souhlasil, že udělá světové turné, ale pak se stáhl a rozhodl se to neudělat. Teď chce ukázat prstem na kohokoliv jiného než na sebe. Je bizardní, že svůj útok podnikl proti těm, kdo vystavěli jeho kariéru."  Pokud se vám zdá Michael tak neodolatelný jako mě, můžete si ho dát na plochu!

6/7/2002   Michael na aukci.

Aukční galerie Sothebys uvede umělce Kyle Goena a jeho díla, která zobrazují malované portréty Michaela Jacksona. Exhibice obrazů začla 27.6. a podívat se na ně můžete na 70 Washington Street, Unit 816, Brooklyn, v New Yorku. Obrazy budou nabídnuty ke koupi. Podívat se na ně můžete tady:
http://www.mydogella.com/kingofpop.htm

Originální text Michaelovy písně "Beat it" byl minulý týden vydražen za $5000.

6/7/2002   Michael tentokrát spolupracuje s Mariah.

Nejdřív Brandy a její písnička "It´s not worth it", poté Monica a teď i Mariah Carey. Minulý měsíc Michael natočil vokály k nové písničce Mariah Carey, která se jmenuje "Satisfy". Píseň je produkována přátely Michaela, Jimmy Jam a Terry Lewisem.

6/7/2002    Rozhovor s Marc Schaffelem.

Marc je producent písničky "What more can I give" (dale jen WMCIG) a dal exkluzivni interview jedné z nás, fanynce Pascale v NY:

Kdo napsala složil WMCIG?
Michael Jackson

Kteří umělci se podíleli na anglické a španělské verzi písničky WMCIG?
Michael Jackson, Celine Dion, Usher, Mariah Carey, Ricky Martin, Beyonce Knowles (Destiny's Child), Mya, Gloria Estefan, Brian McKnight, Anastacia, Thalia, Aaron Carter, Hanson, *NSync, Nick Carter, Carlos Santana, Shakira, Julio Iglesias, Luis Miguel, a mnoho dalších.

Proč byla tato píseň nahrána a za jakým účelem?
Píseň byla nahrána, aby její výtěžek pomohl příbuzným obětem z 11. září a dětským charitám.

Co jste měl jako producent za úkol?
Měl jsem organizovat celý projekt, to znamená nahrávání, video, dokumentaci, smlouvy s televizí, zpěváky, finance... prostě všechno od začátku do konce.

Jaké jsou důvody toho, že singl ještě nebyl komerčně vydán?
Ze začátku měla Sony Music problém s tím, že by singl neměl vyjít ve stejnou dobu jako Michaelovo nové album Invincible. Sám Michael si to ale nemyslel. Na nahrávce není totiž jen on, ale dalších 34 umělců. Poté co Invincible vyšlo, vztahy mezi Michaelem a Sony Music ochladly a Sony tuto píseň odmítla vydat. Tímto ale netrestá jen jeho, ale i ostatní umělce. To je ta nejhorší věc. Sony nechce, aby měl Michael nějaký hit, když vyjednává s jinými společnostmi o podpisu, zvláště něco, co by jiné společnosti rády vydaly. Všichni, kdo slyšeli WMCIG, byli unešeni. Je to jistý n. 1 hit. Španělská verze byla produkována KC Porterem, výhercem Grammy a byla by také jistým hitem v této části světa.

Poté, co Sony odmítla píseň vydat, snažili jste se ji vydat u jiné společnosti?
Setkal jsem se s několika šéfy několika velkých nahrávacích společností a všichni ji chtěli vydat, pokud jim to Mottola dovolí. Ale vzhledem k tomu, že je to píseň, jejíž výdělky nepůjdou do jejich kapsy, nikdo se s ním nechce přít. Kdyby Sony dala svolení, aby píseň vyšla jinde, už bychom ji tu měli.

4/7/2002     Petice za vydání písničky "What more can I give" + bojkot Sony pokračuje.


"What More Can I Give" Release Petition
http://www.petitiononline.com/WMCIG/petition.html

Ve formuláři zaškrtněte "yes".  Již je zapsáno přes 2000 fanoušků ze 62 zemí světa.

- - - - - - - - - - - - - - -

Chcete si stěžovat na špatné zacházení s albem Invincible? Napište jim třeba tohle:

Dear Sirs,

You have tried to make the public believe that if "Invincible" did not make good it was due to bad quality, in that you have been wrong.
Isn’t it you Tommy, who said :
"Invincible contains some of Michael Jackson's finest work to date. Michael continues to grow as an artist and, together with his talented co- writers and co-producers, he has created a fresh body of music that is destined to take its place alongside the greatest recordings in Pop history. Music lovers around the world will be surprised and delighted by the power, depth and range of Invincible."
How is it possible that one of the "Greatest Recordings in History" fell down the charts so quickly? Isn’t it due to bad promotion, or even no promotion at all?
You’ve been wrong because you underestimated Michael’s fans motivation and determination.
You’ve been doing wrong all along with Michael Jackson’s latest album.
There are decisions taken under your behalf that are absolutely not understandable, among which the choice not to release the charity song.
Sony is a big company, but let me believe their are still behind the wall, people who have a heart and feel ashamed of their own company’s behaviour.
The whole world is going to know that behind the wonderful love songs and messages of peace you are producing in order to raise money, there is only hatred and indifference.

Sincerely a jméno.

... a pošlete to na tyto adresy:

tommy_mottola@sonymusic.com, info@sfi.sony.co.jp, rick_dobbis@sonymusic.com, steve_barnett@sonymusic.com, richard_rowe@sonymusic.com, david_glew@sonymusic.com, judy_ross@sonymusic.com, rob_kos@sonymusic.com, david_mcpherson@sonymusic.com, marvin_peart@sonymusic.com, polly_anthony@sonymusic.com, cory_llewellyn@sonymusic.com, steve_einczig@sonymusic.com, mel_ilberman@sonymusic.com, michelle_anthony@sonymusic.com, robert_bowlin@sonymusic.com, jeff_beck@sonymusic.com, scott_spanjich@sonymusic.com, brian_celler@sonymusic.com, michele_schweitzer@sonymusic.com, david_coleman@sonymusic.com, richard_rowe@sonymusic.com, harvey_shapiro@sonymusic.com, mel_ilberman@sonymusic.com, richard_denekamp@sonymusic.com, stuart_bondell@sonymusic.com, john_dolan@sonymusic.com, frank_calamita@sonymusic.com, tomas_munoz@sonymusic.com, john_ebert@sonymusic.com, millard_engleka@sonymusic.com, russell_burke@sonymusic.com, tony_woollcott@sonymusic.com, jonathan_morrish@sonymusic.com, daniel_levy@sonymusic.com, frank_welzer@sonymusic.com, luana_pagani@sonymusic.com, john_echevarria@sonymusic.com, denis_handlin@sonymusic.com, damian_trotter@sonymusic.com, martin_pammer@sonymusic.com, Jose_eboli@sonymusic.com, alexandre_schiavo@sonymusic.com, roberto_verta@sonymusic.com, andrea_tournillon@sonymusic.com, gary_furniss@sonymusic.com, jose_cardona@sonymusic.com, ramon_munoz@sonymusic.com, luis@garay@sonymusic.com, carlos_gutierrez@sonymusic.com, jan_degner@sonymusic.com, robert_karlin@sonymusic.com,michael_boier@sonymusic.com, hans_rautio@sonymusic.com, marko_alanko@sonymusic.com, jacques_campet@sonymusic.com, nicolas_galibert@sonymusic.com, frederique_varenne@sonymusic.com, jochen_leuschner@sonymusic.com, willy_ehmann@sonymusic.com, dimitris_yarmenitis@sonymusic.com, stavros_arapidis@sonymusic.com, laszlo_szuts@sonymusic.com, sutanto_hartono@sonymusic.com, john_sheehan@sonymusic.com, eleanor_mccarthy@sonymusic.com, franco_cabrini@sonymusic.com, massimo_bonelli@sonymusic.com, rick_loh@sonymusic.com, angel_carrasco@sonymusic.com, jorge_molina@sonymusic.com, paul_hertog@sonymusic.com, patrick_decam@sonymusic.com, paul_ellis@sonymusic.com, rune_hagberg@sonymusic.com, eduardo_weise@sonymusic.com, cecilia_rivera@sonymusic.com, wally_chamsay@sonymusic.com, tiago_faden@sonymusic.com, carlos_pinto@sonymusic.com, paula_casanova@sonymusic.com, terence_phung@sonymusic.com, guy_henderson@sonymusic.com, duncan_gibbon@sonymusic.com, josh_georgiou@sonymusic.com, manolo_moreno@sonymusic.com, juan_marquez@sonymusic.com, annelies_hophan@sonymusic.com, roger_galliker@sonymusic.com, peter_gan@sonymusic.com, paul_burger@sonymusic.com, deirdre_moran@sonymusic.com, joanna_burns@sonymusic.com

2/7/2002    Michaelova řeč z Exeteru  (omlouvám se za zpoždění).

Ahoj všichni. Zdravím všechny báječné lidi tady v Exeteru. Ty, kteří podporují Exeterský fotbalový klub. Vítám všechny skvělé fanoušky, kteří přišli, odsud a zdaleka. Vítám všechny děti. Jsem moc šťastný, moc šťastný, že zde můžu být dnes s vámi. Dnes, dnes jsme zde přišli, abychom podpořili děti. Přišli jsme zde, abychom podpořili děti s AIDS. Děti, které trpí HIV a AIDS. Pomůžeme jim vybudovat lepší budoucnost...pracujíc pro ně, všichni dohromady...budoucnost bez předsudků. Pro tyto děti a jejich rodiny.
Jsme zde, abychom podpořili a pomohli lidem z Afriky najít řešení v boji proti HIV a AIDS...a malárii...prostřednictvím vzdělání a povědomí, snažíme se s přesvědčením, ale pomáháme léčbou.
Jsme zde, abychom podpořili Vás, stoupence a hráče tohoto skvělého fotbalového klubu. Bohužel, bohužel žijeme ve strachu. Každý den slyšíme o válkách, z rádia, televize a novin, stále války. Slyšíme o národech, které se ubližují, bližních, kteří si ubližují, rodinách, které si ubližují a dětech, které se navzájem zabíjejí.
Musíme se se naučit milovat se a žít spolu dříve, než bude příliš pozdě! Musíme přestat! Musíme skoncovat s předsudky, nenávistí, musíme přestat žít ve strachu z našich sousedů/bližních. Teď bych chtěl, abyste chytili za ruku člověka, který stojí po vaší pravici a levici. Do toho! Hned teď! Myslím to vážně! Nestyďte se! Udělejte to! Začínáme teď! Vezměte za ruku člověka vedle vás. Napravo a nalevo. Opravdu. No tak! Neostýchejte se. Udělejte to! A nyní, řekněte...řekněte osobě poblíž, že vás zajímá. Řekněte jim, že vás zajímají. Řekněte jim, že je máte rádi. Řekněte jim, že je máte rádi. To je to, co vše změní.
Společně...(Michael se směje)...společně můžeme změnit svět. Společně můžeme zastavit rasismus. Společně můžeme skoncovat s předsudky. Můžeme pomoci světu, aby přestal žít ve strachu. Je to naše naděje, bez naděje jsme ztraceni.
(Potlesk, někdo v publiku křičí: Kdo v sobotu vyhraje? Anglie vyhraje? Michael odpovídá: Věřím vám, věřím vám...víte, o sportech nevím nic, ale věřím vám).
Hmmm, děkuji všem, děkuji Exeteru. Jsem velmi hrdý a šťastný, že zde mohu být. Děkuji Exeterskému fotbalovému týmu. Děkuji všem báječným fanouškům...vidím zde Israel, Španělsko, všechny země světa. Mám vás rád! Děkuji mému týmu. Zvláště děkuji Davidovi Blainovi...je ohromný, Patii Boulaye a skvělému Urimu Gellerovi a Mattovi Fidesovi. Děkujeme jim a všem ostatním umělcům. Prosím přidejte se ke mně a poděkujme jim.
A především...(do vzduchu jsou vypuštěny balónky) - To je krásné. To je znamení naděje. Toto je pro všechny děti světa. Mám vás rád a za vše děkuji. Přeji vám spoustu lásky a Bůh vás ochraňuj!

29/6/2002    Michaelovo nové album.

Album Invincible zůstalo u Sony Music, Michael Jackson však ne. Je čas posunout se jinam. Michael bude natáčet nové album! Hudební stanice MTV udělala rozhovor s úspěšným producentem Irv Gottim, který má na svědomí hity takových hvězd, jako jsou Ashanti nebo Ja Rule. Irv popisoval, jak mu Michael zavolal, prý mu řekl: "Jsi opravdový génius a já s tebou chci natočit své nové album. Řekl jsem mu, že by byl blázen, kdyby se mnou nespolupracoval. Řekl jsem, že nakopeme tomuhle průmyslu zadek!"

29/6/2002    Rozhovor s režisérem MIB2.

Barry Sonnenfeld, řežisér filmu Muži v černém 2, mluvil o svém filmu a také o Michaelovi. Řekl: " Diskutovali jsme s Michaelem po telefonu o jeho roli. Říkal jsme mu, že film už je napsán a on pořád říkal - Můžu nosit ten MIB oblek? Když jsem ho ujistil, že bude mít oblek, řekl, že opravdu chce být na plakátu k filmu. Vyjasnili jsme si, že na plakátu být nemůže, protože to by potom chtěli všichni vedlejší herci. Pochopil to, ale řekl - Od chvíle kdy jsem se narodil, jsem chtěl být na plakátě MIB! A já na to - Od chvíle kdy ses narodil? A on řekl rozhodně - Ano! (směje se). Teď si myslím, že bude na plakátě někde v Jižní Korei ...myslím, že jsme se tak domluvili (směje se víc).

Sonnenfeld povídal, že Michael chtěl diskutovat každý záběr filmu, protože byl točen (v Antarktidě) na modrém pozadí a kolem Michaela měly být zvířata. Pořád se prý ptal, dokud mu režisér neřekl: "Tady je obloha, tady je tučňák a tady mrak. Už musím jít." Pak to zvládl bez otázek.

"V kině se divíci začnou ohromě smát, a určitě ani nebudou mít čas slyšet, co Michael říká, což je vlastně taky sranda. Je to asi tak ... hraje mimozemšťana, hraje sám sebe, Michaela Jacksona, který je vlastně MIB. Je to mimozemšťan a v MIB je jen na půl úvazku. To se mu nelíbí a snaží se dostat u MIB plný úvazek."

Premiéra MIB v Česku je 18.7. 2002.

27/6/2002     Premiéra Man in Black v USA.

Co na to můžu říci? Tohle mi napsala holka, co na tom byla:

" 2 minuty, které byl Michael na scéně, byli těmi nejbouřlivějšími. Obecenstvo tleskalo! Michaela nebylo skoro slyšet, protože všichni křičeli! Michael hraje jednoho z začínajících MIB (teprve se učí). Objeví se na scéně s Willem Smithem dříve než Tommy Lee Jones.

27/6/2002    Michael chce koupit zámek ve Skotsku.

Michael během svého pobytu v Anglii pověřil svého dlouholetého kamaráda, šéfkuchaře Raj Bajwe, aby mu sehnat zámek ve Skotsku. Řekl, že peníze nehrají roli, že by rád strávil více času v této nádherné zemi. Velkým Michaelovým favoritem je zámek "Amhuinnsuidhe Castle" v ceně 4,5 miliónů liber, o který má však zájem i Madonna a golfový hráč Nick Faldo. Tento zámek v současné době vlastní milionář Jonathon Bulmer, který zámek prodává, kvůli svému rozvodu s Lady Marciou. Raj v této chvíli sbírá více informací a ty potom předá Michaelovi.
Ze začátku se mi to moc nezdálo, ale vzhledem k tomu, že se tato informace objevila už i na E!, Annanově a MTV, nejspíš to bude pravda.
 

27/6/2002    Demonstrace v New Yorku - podrobnosti.

Nejbližší demonstrace proti Sony Music se bude konat 6. července v New Yorku, u budov Sony Music na 550 Madison Avenue ve 12.30 hodin. Michael Jackson ten den bude v New Yorku a je velmi pravděpodobné, že demonstraci navštíví, jako to udělal v Londýně. Očekává se velký zájem médií a mnoho protestujících fanoušků z Ameriky.

26/6/2002   Michaelův bratr - Muhammad Abdul-Aziz

Bratr Michaela Jacksona - Jermaine, změnil nedávno své vyznání. Stal se Muslimem a přejmenoval se na Muhammad Abdul-Aziz. Zde jsou 2 otázky vybrané z rozhovoru, který poskytl minulý týden:

Jaká byla reakce vašeho bratra Michaela na vaše rozhodnutí?

Když jsem se vracel ze Saudské Arábie, přivezl jsem s sebou mnoho knih. Michael se mě zeptal, zda by si je mohl půjčit a prostudovat. Před tím byla jeho mysl ovlivněna americkou propagandou proti islámu. Islám ho nepřitahoval, ale také proti němu nic neměl. Poté, co si přečetl mé knihy, se jeho názor změnil. Teď má ve své společnosti i Saudského milionáře Waleed bin Talala.

Kdysi se říkalo, že Michael Jackson je proti Muslimům, později se říkalo, že se k nim přidal. Jak je to doopravdy?

Tohle popírám. Nikdy jsem neslyšel Michaela říkat něco proti Muslimům. Jeho písničky dávají vzkaz lásky. Od našich rodičů jsme se naučili milovat se navzájem. Kdo ví, co by se stalo, kdyby se k nám Michael přidal.

24/6/2002    Sony je mrtvá, ať žije Motown

Noviny v USA začínají uveřejňovat články diskutující nad Michaelovými dalšími kroky v jeho kariéře. Po tom, co opustil Sony Music se proslýchá, že v sobotu by se měl sejít s šéfy Universal Records a jednat o podmínkách smlouvy mezi ním a touto společností. Michael má prý zájem v Motownu, který je součástí Universal Music Group. Říká se, že Michael vlastně chce "koupit" Motown, ale to jsou zatím jen spekulace.

Universal by mu mohla pomoci jak s jeho pěveckou, tak s filmovou kariérou. Jednání ale jistě nebudou konečná. O Michaela, který je stále pokládán za nejgeniálnějšího umělce současného showbusinessu je velký zájem, smlouvu mu nabídli např. Virgin, BMG nebo Arista.

22/6/2002     MJIMM se snaží o zápis do knihy rekordů.

www.mjimm.com se snaží dát dohromady kompletní seznam všech fanoušků Michaela na světě. Pokud se chcete přidat, klikněte zde:

http://www.mjimm.com/fanlist_add.php

a vypište formulář. (Pro ty kdo neumějí anglicky: name=jméno, sex- male=muž, female=žena, vyberte zemi a můžete přidat mail, pokud chcete být kontaktováni). Je zde navíc mnoho zapsaných fanoušků, kterým můžete napsat a seznámit se.

* * * * * * * * * * * * * * *

Objevují se zprávy, že Michael již odešel od Sony Music a že by měl navštívit Evropu koncem tohoto roku. Tak šetřete penízky, abyste ho mohli vidět! :-)

19/6/2002    Michaelova řeč na Killer Thriller párty.

Chci poděkovat všem velkým, nepřemožitelným talentům ...budu tancovat tak dlouho, jak vy budete hrát (obecenstvo křičí). Nedělejte to, nedělejte to ... chtěl bych poděkovat tomuto chlapci za úžasný výkon (myslí tím imitátora Valentina). Myslím si, že Bryton McClure byl taky úžasný. Je dobrý zpěvák ...

Takže, nejdříve chci říct ... nerad dlouho mluvím ... raději tancuji ...

Víte ... nechte mě říct tohle ... tradice skvělých umělců ... od Sammy Davise JR, Jamese Browna až po Jackie Wilsona, Fred Astaira, Gene Kellyho ... Jejich příběh je skoro stejný, víte, tito lidé pracovali opravdu tvrdě a zatrpkli. Skončili úplně stejně. Obvykle byli zlomení nebo smutní ... protože společnosti si z nich berou to nejlepší. Opravdu.

No ... Sony .... umělec jako já vydělal pro Sony několik miliard dolarů. Opravdu si vždy mysleli, že moje mysl je spjata s muzikou a tancováním, a to obvykle byla, ale nikdy si nemysleli, že umělec sám by je mohl převýšit.

My je nemůžeme nechat dělat to co chtějí, protože teď jsem volný. Dlužím Sony jen jedno album, je to jen set mých starších písní se 2 novými písněmi, které jsem napsal před dávnými lety. Protože každá písnička, kterou natočím, znamená pravdu ... abych řekl pravdu, napíšu kolem 120 písní pro každé album. Můžu jim dát další album, ale jen se 2 novými písničkami.

Takže ... odcházím od Sony ... a vlastním polovinu jejich publikačních příjmů ... opouštím je ... a oni jsou na mě moc naštvaní, protože já jsem prostě udělal dobrý obchod, víte?

Takže nástrojem jejich pomsty je ničení mého alba. Vždy jsem říkal, že dobré umění nikdy nezemře (obrovský aplaus). Děkuji.

A Tommy Mottola je ďábel ... neměl bych to teď říkat, ale chci abyste to věděli. Mariah Carey ke mě po svém rozvodu s Tommym příšla a plakala. Plakala tak moc, že jsem ji musel podržet. Řekla, že je to ďábel a Michaeli, tenhle muž mě pronásleduje, řekla. Odposlouchával jí rozhovory, nevěřila mu.

Musíme pokračovat v tom co děláme, dokud nebude zastaven. Nemůžeme ho nechat dělat tohle umělcům.

Chtěl jsem, abyste věděli, že velmi oceňuji všechno, co děláte, byli jste skvělí, tak loajální, všichni. Všichni tady, miluju vás všechny ... ale stále ... slibuji vám ... to nejlepší teprve přijde.

18/6/2002     Michael opět v Hall of Fame.

Michael Jackson byl opěten uveden do Síně slávy, tentokrát jako textař písní. Společně s ním byli zapsáni i Barry Manilow, Randy Newman, Sting, a Ashford a Simpson. Michael se na uvedení a slavnostní večeři v new Yorku nedostavil jako jediný, neboť byl v té době v Londýně. Speciální ceny také obdrželi Carole King, Stevie Wonder a Garth Brooks.


17/6/2002         Michael v Londýně.

Demonstrace:
Stovky fanoušků demonstrovali před kancelářemi Sony Music na Great Marlborough Street. K vidění byli imitátoři Michaela (např. Navi), ale také Michael sám, který ke konci přijel v pronajatém poschoďovém autobusu a podpořil své příznivce. Držel nápis "Sony sucks" a toto skandoval společně se svými fanoušky. Poté tímto autobusem odjel na TK Party, k všeobecnému šoku lidí v Londýně.

Killer Thriller Party:
Na párty bylo přes 2200 fanoušků.
Michael sledoval párty přes dvě hodiny než se sám ukázal. K údivu všech mluvil o vztahu se Sony Music. Svou řeč začal klasicky "Nerad hodně mluvím..." Řekl, že poslední album pro Sony budou staré nahrávky se dvěma novýma písničkama. "Pro Sony musím udělat ještě jedno album. Ale můžu jim dát své staré písničky. Teď jsem úplně volný, ale odcházím s 50% jejich výdělku. Jsou na mě velmi naštvaní" řekl s úsměvem tleskajícímu davu. Michael popsal šéfa Sony Music Tommyho Motollu jako "ďábla" a dodal, že jeho styl obchodničení by měl být zastaven.
"Pravděpodobně bych to neměl říkat ... vypněte prosím všechny kamery ... nebo víte co ... filmujte to. Nezáleží mi na tom. Mariah Carey plakala v mém náručí kvůli Tommymu. Odposlouchával jí hovory, stopoval ji..."
Před tím, než se objevil na pódiu, měli fanoušci možnost shlédnout 6minutové speciální video, které ukazovala, jak Michael ovlivnil zpěváky nové generace, jako Destiny´s Child, Alient Ant Farm nebo Ushera.

Michaelova řeč byla nesmírně upřímná. Mluvil o svých soukromých problémech se svými fanoušky. Všichni jsme se cítili jako součástí historie. Nakonec dodal: "Ujišťuji vás, to nejlepší teprve příjde!"

Na párty vystoupilo mnoho mitátorů Michaela, ale zjevně nejlepší z nich byl Earnest Valentino, imitátor z Floridy, který pro Michaela i pracoval. Byl opravdu naprosto úžasný.

Další imitátoři, kteří vystoupili na show: Danny Oliver, Remy Chambers, Scott Clarke, Mikki Jay.
Další osoby, které na párty vystoupily: Nikky Parsons (zpěvačka), Jessica Towers (zpěvačka a imitátorka), Angelina (zpěvačka se skupinou Xcel), Bryton McClure (15letý zpěvák) ...


Další události v Londýně:

Příjezd Michaela do Londýna.

Michael a Uri Geller odjeli do Exeteru, kde měl Micheal krátkou řeč. Vydělané peníze jdou na podporu Exeterského fotbalového klubu a různým charitám. Než vyjeli vlakem z Paddington station, několikrát je nebezpečně obklíčili fanoušci. 

Michael navštívil Westminsterský palác v centrálním Londýně společně s uri Gellerem a Davidem Blainem.

*Toť pro dnešek vše. Jsem naprosto unavená z cesty. Prosím, aby tyto fotky nebyly kopírovány.*

13/6/2002

Zítra brzy ráno odjíždím do Lodnýna za Michaelem. Tato sekce bude obnovena nejdříve v úterý nebo ve středu příští týden. Šťastnou cestu mě, i všem, kdo se mnou jedou.

11/6/2002     Michael přijel do Londýna.

Včera přijel Micahel do Londýna. Je ubytován v Renaissance Hotel, na ulici 252 High Holborn. Nejbližší metro je HOLBORN, které je na Picadilly Line (fialová) a Central Line (červená).

8/6/2002     Michael x Sony Music

Michael Jackson vydal prohlášení, ve kterém říká: "Nahrávací společnosti musí začít jednat se svými umělci s respektem." Dodal, že informace, která se objevila minulý týden, a poukazovala na to, že Michael dluží Sony peníze za album Invincible, je nepravdivá.

Sony k tomu dodává: "Pan Jackson může odejít. Jsme pyšní na to, jak po celém světě propagujeme Invincible."

(Nemáte někdy pocit, že vlastně vůbec nevíte, co tím dotyční myslí? - pozn. autora).

Michael není jediný, komu se nelíbí jednání nahrávacích společností. The Dixie Chicks, ženská country skupina, si také stěžují na Sony Music.

Sporem mezi Michael a Sony se v minulých dnech zaobíralo mnoho amerických deníků, např. New York Times, který poukazuje na to, že odchod Michaela ze Sony bude hodně komplikovaný, vzhledem k jeho podílu ve firmě a že zisky všech nahrávacích společností se snížily průměrně o 10,3% hlavně díky pirátství.

8/6/2002       Nicolas Cage si váží Michaela.

Nicolas Cage, herec a bývalý (snad) přítel Michaelovy exmanželky Lisy Marie byl v úterý ráno v televizi (Howard Stern show). Byla mu podána otázka, zda mu vadí, že jeho přítelkyně byla vdaná za někoho takového, jako je Michaela Jacksona. Odpověděl: "Slyšel jsem, že Michael je velmi dobrý člověk a tak ho tu nebudu pomlouvat."

6/6/2002    Shmuley Boteach vysvětluje.

Shmuley Boteach, Židovský rabín, blízký přítel Michaela a spoluzakladatel jeho nadace Heal the kids konečně vysvětlil, proč nešel na koncerty Michaela pořádáné v září v Madison Square Garden na oslavu kariéry Michaela. Ve svém článku nazvaném "Fanoušci: temná strana celebrity" poukazuje na fakt, že když založili nadaci Heal the kids, všichni se zajímali jen o Michaela Jacksona, ne o nadaci samotnou. Od té doby, co veřejnost ví, že Boteach je kamarád Michaela, se ho v rozhovorech ptají jen na Michaela Jacksona, jaký je, jak se chová ... Říká: "Vždy jsem snil o tom, že uvidím Michaela na scéně. Chtěl jsem ale také vědět, zda mám sílu odolat té magnetické přitažlivosti, kterou k němu jako jeho fanoušek mám. Přes všechno, co nám přinášejí naše oblíbené celebrity, musíme hledat paprsek světla, který patří jenom nám".

6/6/2002     Nové možnosti potkat Michaela.

Nové informace, hlavě pro Katku a Davida, ale i pro všechny ostatní, kdo jedou za Michaelem.

S Michaelem Jacksonem se v Londýně setkají 3 lidé. První bude vylosován z prodaných lístků na Killer Thriller Party, druhy bude vylosován z členů MJNI a třetí bude vylosován z tomboly (za 1 libru semůžete dostat do tomboly). Všichni vylosovaní se s Michaelem setkají v neděli. Ostatní případné setkání si zařizuje každý sám svou snahou a pílí dostat se co nejblíže ke Králi popu.

MJNI přijímá objednávky na KT Party do soboty 8.6. Lidé, kteří mají objednané lístky ke stání, budou mít povolen vstup do celého areálu, všech pater, na všechny balkony, tudíž si budou moci sednout na neobsazené místa.

6/6/2002    Rodney Jerkins mluví o Michaelovi.

V rozhovoru ze 3.6. mluví Michaelův producent (kromě jiného) o Michaelově albu. Říká: "Cítím, že jsem navrátil Michaela zpátky tam, kde měl být, což je před černé publikum". Dále dodává: "Koho zajímá USA? Já vydělávám po celém světě. Není tu žádný jiný umělec, který se prodává v každé zemi na celém světě, jen Michael".
Jerkins také dodal, že alba Invincible se již prodalo přes 9 miliónů kusů. "Kdyby mělo album reklamu, věřím, že by se ho prodalo od 20 do 30 miliónů."

4/6/2002   Hádejte, s kým se Michael díval na Hvězdné války?

Chris Tucker včera v rozhovoru přiznal, že šel do veřejného kina na premiéru nového dílu Hvězdných válek s kamarádem Michaelem Jacksonem. Vše se mělo obejít v naprosté tichosti a tajnosti, ale vzhledem k tomu, že se Michael s Chrisem bavili příliš nahlas, všichni v kině je poznali.

3/6/2002 Michaelova role v MIB II.

Mám pro vás přepis role Michaela v Men in black II. Milujete mě? :)

Muž oblečený v obleku jednotky MIB stojí ve zpustošené místnosti a dívá se na svůj komunikátor.
"Jak to šlo?" zeptá se Zed mimozemšťana, veřejně známého pod jménem Michael Jackson, jehož opravdové jméno je pro pozemšťany těžké vyslovit.
Michael se spokojeně podívá a odpoví: "Zede, Drolecksové jsou pryč a smlouva je podepsána."
"Dobrá práce" Zed odpoví.
"Zede, a co místo, které jsi mi nabídl v MIB?" zeptá se Michael.
"Stále pracujeme na programu pro mimozemšťany. Dám ti vědět."
"Počkej chvíli!" Michael namítne. "To není to cos mi slíbil."
Zed se otáčí a odchází. "Přestávám tě slyšet. Ztrácíš se mi ..." Zed křičí do komunikátoru.
Michael také zoufale křičí do komunikátoru.
"Zavolám ti zpátky".
"Mohl bych být agent M!"

1/6/2002 Nicole Kidmanová u Michaela!

MDP Worldwide Entertainment společně s Neverland Entertainment oznámili svůj první velký film za dobu svého sloučení - film s názvem "The Sixteen Pleasures" (16 potěšení) na motivy románu Roberta Hellenga. Hlavní roli zde bude hrát Nicole Kidmanová. Raju Sharad Patel (společník Michaela v Neverland Ent.) k tomu řekl: "Michael Jackson a já jsme velmi potěšeni, že v našem novém filmu bude hrát tak talentovaná osoba, jakou je Nicole".

Pokud vás to zajímá, tak příjmy MDP Worldwide stouply za poslední čtvrtletí o 50% a o 90% za posledních 6 měsíců.

A ještě jedna zpráva: Na festivalu v Cannes už byly vyvěšeny plakáty Michalova filmu "Wolfed" (plakát vypadá velmi ponurý a tmavý - ale hezký) a plakáty jeho společnosti Neverland Entertainment, které jsou červené se zlatým písmem.

1/6/2002 Eminem miluje Invincible.

V nedávném teleizním rozhovoru pro MTV2 Eminem řekl, že za poslední rok nesyšel lepší album, než je Invincible a myslí si, že Michael Jackson si zaslouží více uznání než dostává.

Musím podotknout, že nové album Eminema také není špatné. Vřele doporučuji všem těm, komu se z takového návalu sarkasmu a kontroverze nedělá špatně.

31/5/2002  Muži v černém II.

Hádejte co pro vás mám! Ano, je to tak, tohle je první zveřejněný obrázek Michaela na natáčení Men in black II. WOW!!!

31/5/2002    Kdo se setká s Michaelem?

Všichni fanoušci, kteří si koupili (nebo ještě koupí) vstupenku na Killer Thriller patry budou zařazeni do slosování a výherce se setká s Michaelem. Michael také vyjádřil svou radost, že se s námi může setkat v Londýně. Jen tak mimochodem doufám, že to budu já. :-)))

30/5/2002 Michael potvrdil účast na demonstraci v New Yorku.

Příští týden ve čtvrtek se koná v New Yorku demonstarace na podporu MJ, na které MJ přislíbil svou účast. Vy, kdo budete po obědě na Madison Avenue nejspíš budete mít tu čest a uvitíta Krále popu v akci.

Já budu určitě na demonstraci v Londýně, takže kdokoliv se tam se mnou chce setkat (jak na demu, tak na Thriller Killer party), může mi napsat zde: michaelmania@hotmail.com

28/5/2002    Michael se v Londýně zúčastní charitativní akce.

Michael se 14. června zúčastní charitativní akce v Exeteru (Anglie), kterou pořádá fotbalový klub města, jehož místopředseda je Uri Geller. Akce se koná na podporu dětí postižených AIDS a na podporu Afriky. Předpokládaný počet návštěvníků 10,000, vstupenka stojí 10 liber.

28/5/2002   Michaelova návštěva v Londýně - podrobnosti.

Očekává se, že na demonstraci v Londýně, 15. června, přijde přes 2.000 lidí. MJNI Vás prosí, aby vaše protesty byly pozitivní a umírněné. Policie uzavře hlavní trasy před budovou Sony Music a bude přísně dodržovat pořádek. Dle vyjádření policie musíte: dodržovat pořádek a nesnažit se dostat do budovy Sony Music. Vaše banery musí být ze snadno srolovatelného materiálu a neobsahovat žádná sprostá slova (a to hlavně z velmi důležitého důvodu: média nesmí natáčet a pouštět v televizi takovýto materiál).

Pokud někdo z Vás jede z České republiky na tuto demonstraci a na Thriller Killer party, dejte mi urychleně vědět. Nejspíš bych jela s Vámi (nechce se mi setkávat s někým až tam). michaelmania@hotmail.com

Každopádně budu mít z této akce exkluzivní materiál a fotky, a to jak z demonstrace, tak z party.

27/5/2002  Carlos Santana o Michaelovi.

Otázka: Na albu "Supernatural" s Vámi spolupracovalo mnoho hvězd. Chtěl byste ještě s někým spolupracovat?
Carlos: Sting, Prince, Michael Jackson...
Otázka: Je Jackson dobrý člověk?
Carlos: Nejsou to peníze, co ho pohání. On se ptá sám sebe: čeho můžeš se svými schopnostmi dosáhnout? Pomoci přinést vodu do Afriky, školní potřeby pro vzdělání dětí, pomoci vyvíjet medicínu na AIDS! Jeho píseň Heal the world ho vystihuje. Je to přesně to, co nás spojuje.

26/5/2002 Demonstrace a Michael v Londýně.

15 června Michael přijede do Londýna a už je potvrzeno, že se zúčastní i párty pro fanoušky s názvem Killer Thriller, největší párty fanoušků MJ tohoto roku, která se koná v Equinox, Leicester Square, Londýn. Lístky na tuto akci si můžete objednat zde: www.mjni.com
Přihlásilo se mi už pár lidí, kteří na tuto akci pojedou, takže vítám všechny příspěvky a reportáže, které mi pošlete. Budou vystaveny zde, v sekci news.

Demonstrace na podporu Invincible se už konaly v Německu, Itálii, Švýcarsku, Španělsku a Francii. Další se konají zde:

Holandsko
Hilversum, 8. června v 1 hodinu odpoledne.
Sony Music Netherlands, Heuvellaan 50

USA
New York, 13. června, 12.30 po poledni.
Sony Music Headquarters, 550 Madison Avenue

Anglie
Londýn, 15. června, 11:30 dopo.  - 1.30 odpo.
Sony Music Europe Headquarters, 10 Great Marlborough Street

22/5/2002  Michael bude hrát znova vlkodlaka.

Michael si zahraje hlavní roli ve filmu, který bude sám prodkovat. Film s názvem "WOLFED" je gotický horor založen na málo známém románu Alexandra Dumase. Příběh se odehrává v 17. století ve Francii, kde syn obuvníka Thibault uzavřel smlouvu se zlem, po tom, co byl skoro ubit k smrti. Ďábel dá mladému muži sílu zranit a zabít kohokoliv si usmyslí, ale každý násilný akt ho pomalu mění ve stvoření podobající se vlkovi. Michael si poprvé zahrál vlkodlaka v senzačním klipu Thriller.
Režisér tohoto filmu zatím nebyl vybrán, ale film již byl nabídnut potenciálním nákupčím v Cannes za 30 miliónů dolarů Michaelovou společností Neverland Pictures. Michael bude také dohlížet na casting a scénář filmu. Jediný muž, který je již vybrán, je Rick Baker, který dostal Oskara za speciální efekty v make upu a má na svědomí filmy jako Planeta opic, Muži v černém, Grinch nebo Ed Wood.

22/5/2002    Hollywood Weekly na naši straně.

Známý americký týdeník Hollywood Weekly otiskl včera tento článek (čtěte pozorně):

Do dneška nejspíš všichni fanoušci Michaela Jacksona slyšeli o rozličných kampaních na podporu alba Invincible, proti rozhodnutí Sony Music odstranit Michaela z listu priorit.

Hollywood Weekly rozjel své vlastní vyšetřování, aby porovnal fakta, která byla vystavena na mnoha webových stránkách, a posoudil, zda-li jsou opravdu pravdivá. Vyzvali jsme fanoušky Krále popu, aby nám posílali dopisy, které bychom mohli otisknout. Kontaktovali jsme mnoho oficiálních fan klubů a také Sony Music, aby se obě strany mohly vyjádřit k nastávajícímu článku. Požádali jsme je o pomoc, týkající se rozličného materiálu, který bychom mohli použít v článku.

Do dnešního dne byla odezva fanoušků ohromující. Sony Music, nicméně, nedodala žádný materiál, o který jsme požádali, což bylo prostě jen foto Michaela Jacksona, které by nám pasovalo na první stránku. Jejich chování bylo naprosto neprofesionální a nic neříkající. Tohle ukázalo, že Sony Music cítí tlak. Ten tlak ale nepřichází od nás, ale od fanoušků Michaela Jacksona. Teď rádi oznamujeme, že Hollywood Weekly bude otiskovat příběh Jacksona vs. Sony v našem červnovém, červencovém i srpnovém vydání. Každé z těchto speciálních vydání bude obsahovat dopisy a obrázky fanoušků, a vše, co jsme obdrželi z celého světa na podporu Michaela Jacksona. Také tam budou rozhovory s různými známými lidmi, kteří vyjádří svůj názor.

K našemu rozhodnutí vydávat tyto 3 speciální čísla vedlo několik důvodů. Nejvíce samozřejmě zájem fanoušků, ale máme také větší zájem. Jestliže Sony Music může takto nakládat se svým klientem, světovou ikonou jako Michael Jackson, tímto způsobem, potom jak zacházejí s ostatními ve své firmě? Co ostatní hvězdy řeknou o tomto tématu? A proč ostatní členové US médií zůstávají potichu? A nakonec, jestli korporace, jakou je Sony Music, může dělat tohle bez prospěchu pro vás fanoušky, jejich zdroje příjmu, potom možná Sony Music zažije kruté probuzení vztahující se k základům obchodu.

Hollywood Weekly se připojuje ke snaze mezinárodního publika a miliónům fanoušků Michaela Jacksona a poskytne vám možnost vyjádření. V několika následujících vydáních budeme také publikovat útržky z dopisů, které jste nám poslali, a které ukazují, jakou podporu má Michael Jackson na celém světě.

Kdo by chtěl podpořit kampaň, může:
a) napsat dopis našemu editorovi, který bude obsahovat vaše vlastní pocity k tomuto tématu
b) koupit Hollywood Weekly a její 3 speciální vydání. Celé 3 kopie stojí $32 mimo USA (celková cena i s doručením). Můžete nás kontaktovat mailem: pratherjackson@netscape.net

www.hollywoodweekly.net

22/5/2002  Adopce dítěte.

Poslední dobrou se i v našem tisku a rádiích objevují zprávy, které říkají, že Michael adoptoval malého chlapce. Toto musím v této chvíli striktně popřít. Nepodařilo se mi najít jedinou zprávu (ani z jednoho z mých zdrojů), která by jen naznačovala, že Michael opravdu někoho adoptoval. Dokud toto neuslyšíte přímo z úst samotného Michaela, považujte to za lež.

22/5/2002 CNN - Larry King Live

Mám tu zprávu pro všechny, kteří mají doma kabelovku nebo satelit. Na kanále CNN bude v programu Larry King Live Liza Minnelli & David Gest, rozhovor s nimi a exkluzivní video z jejich svatby (Michael jim byl za svědka). Podle mých dostupných informací by to mělo jet v 23.5. v 9 večer.

21/5/2002 Muži v černém II.

Jak už jistě víte, Michael bude hrát v Men in black II. Film by se k nám měl dostat snad okolo prázdnin. Michael tam měl nejdříve jen cameo (měl se objevit jen v jednom záběru jako "host"), ale snad díky jeho komediálnímu talentu mu režisér přidělil jednu z vedlejších rolí - nedůvěryhodného mimozemšťana pracujícího v přestrojení nejspíš pro policii.

Když už mluvím o filmu, Michael brzy začne režírovat svůj první film (They cage animals at night) a říká se, že se objeví na festivalu v Cannes.

20/5/2002   Žádejte Unbreakable!

Píseň Unbreakable z Michaelova posledního alba Invincible už byla zařazena do playlistů rádií po celé Evropě (ovšem jen tam, kde není cenzura Sony - minulý týden jedno velké mexické rádio přiznalo, že má od Sony Music zakázáno hrát Michaela) a vede si velmi úspěšně. Unbreakable je úžasná písnička, která jistě pomůže prodeji alba i bez podpory  Sony. Žádejte ji na svých rádiích (i když v Česku vám to nebude nic platné - vlastní zkušenost), ale hlavně na mezinárodním poli. Tady jsou adresy na jedny z velkých evropských rádií, pokud máte čas, napište jim mail s názvem "I WANT TO HEAR MICHAEL JACKSON´S UNBREAKABLE".

Anglie:
sara.cox@bbc.co.uk (Radio One)
steve.wright@bbc.co.uk (Radio Two)

Německo:
bildung@dw-world.de (DW Radio)
info@radiox.de (Radio X-Mix 97.1)
musikredaktion@radiok2r.de (Radio 2KR)
info@digital-pirate.de (Digital Pirate)

Francie:
francois.croze@radiofrance.com (Radio France)
olivier.louvet@radionotredame.com (Radio Notre Dame)

Belgie:
eppo@mail.com (Radio Scorpio FM 106)

16/5/2002   Pravda vychází na povrch.

Článek v "The Mirror"
15/5/2002
Název: JE TO VÁLKA
Strana: 11,12
Délka: 1394 slov

Michael Jackson a jeho šéf ve společnosti Sony Music Tommy Mottola jsou ve válce o vadnoucí kariéru muzikální legendy. Král popu prodal za svou kariéru více než 120 miliónů alb, i s podporou Sony Music. Náhle přišel zvrat. Jackson, 42, obvinil Tommyho Motollu, že:

SABOTUJE jeho kariéru tím, že odmítl vydat další singly z jeho nového alba Invincible, což by jistě pomohlo světovému prodeji.

NEREKLAMUJE jeho album a nijakým způsobem ho nezviditelňoval při televizním pořadu právě o M.Jacksonovi.

POŠKOZUJE jeho možné plány podepsat lukrativní smlouvu s jinou společností.

Jackson řekl svým přátelům, že je znechucen tím, jak s ním Sony zachází. "Michael chce pryč ze Sony a věří, že někdo z vyšších kruhů této společnosti ho nutí zaplatit za jeho neloajalitu."

Společnost zastavila veškeré promo akce na podporu alba Invincible a sabotuje jeho kariéru. Jackson je velmi nazlobený a jeho předchozí přátelské styky s Mottolou jsou u konce.

"Jsou to 2 nejmocnější muži v muzice a jdou proti sobě do válku".

Mottola, 52, dřívější manžel Mariah Carey, je pravděpodobně tím nejsilnějším mužem v tomto průmyslu. Bob Dylan, Ricky Martin a Destiny's Child jsou jeho hlavními hvězdami. Nové album Jacksona Invincible, jeho první album po 6 letech, dosáhlo n.1 v USA i Anglii, ale propadlo se během několika týdnů.

V roce 1995 Jackson sloučil svůj ATV katalog se Sony. Tento katalog obsahuje více než 1.000 písní, z toho práva na 251 písní od Beatles. Každý, Sony a Jackson, vlastní 50% z výnosů tohoto katalogu. (práva na písně znamenají jakýkoliv výtěžek z jakéhokoliv veřejného přenosu. Nejsou zde písně Michaela! - pozn. BL) Michael si myslí, že spor začal jeho vychytralým krokem, který mu zajistí 50% z příjmů Sony, dokonce i když tuto společnost jako opustí.

Jackson naplnil svou smlouvu se Sony Music tím, že vydal album Invincible a poté album se svými největšími hity. Teď chce opustit společnost, zatímco má ale ze Sony stále velké zisky.

"Tommy Mottola je naštván tím vším. Michael věří, že Tommy se snaží ujistit, že všechen čas a peníze věnované projektu Invincible budou ztraceny".

Michael to vidí jako trest za jeho přechytračení vedoucích společnosti, která je teď již ve finanční tísni.

Lidé, kteří do těchto věcí vidí, říkají: "Michael si půjčil milióny od Sony, aby udělal Invincible podle svých představ a to album si teď vede tak špatně, že jim peníze nemůže vrátit. Sony ale zapříčinila tento nízký prodej, takže má velký důvod, aby jim peníze nedával.

Ale Sony má prostředky na pokrytí těchto výdajů. Nejsou dokonce povinni reklmaovat album, pokud nechtějí.

Jackson vypadá, že je stále tak populární jako vždycky. Jeho 2 koncerty s bratry v Madison Square Garden byly vyprodány za 5 hodin a vydělaly více než 12 miliónů. Celá show byla přenášena televizí CBS a tento program se se svými 26 milióny diváky stal nejsledovanějším pořadem v dějinách.

"Bylo to šílené. zatímco se lidé dívali na Michaelův koncert, nebyla ani jediná reklama upozorňující na to, že Michael vydal nové album. Byla to perfektní příležitost prodat album velkému spektru TV diváků. Sony říká, že CBS neměla místo na jeho reklamu, přestože Jackson výslovně žádal reklamu ve svém vlastním pořadu!"

Poté Jackson natočil píseň pro oběti útoků z 11. září, společně s Ricky Martinem, Destiny's Child, Shakirou, Celine Dion, Gloria Estefan a mnoha dalšími. Sony odmítla tuto píseň vydat a tím Michaela ohromila a ochromila.

"Tahle píseň měla vydělat peníze pro charitu a měla by jistě veký úspěch. Jackson nabídl Sony, že se bez nároku na honorář objeví v nějakých filmech Sony Pictures, jako způsob reklamy. I toto Sony odmítla."

Jeho poslední album, History, bylo nejprodávanějším 2albem všech dob a jeho následující remixové album Blood on the dancefloor se stalo nejúspěšnějším remixovým albem. Teď Sony stahuje jeho nové album Invincible ze svého "listu priorit".

"Dokonce i když Michael dnes odejde od Sony, dostane polovinu všech příjmů, které jejich umělci vynesou. To je pro bossy z vedení společnosti velké sousto. Nejspíš jsou naštvaní, že je Michael takto přechytračil".

"Snaží se Michaelovi co nejvíce stížit přechod k nějaké jiné společnosti. Špatný prodej a žádná reklama zapříčinily, že si mnoho fanoušků myslí, že Michael vzdal svou kariéru zpěváka. Ale to není pravda. Přestože Invincible vyšlo později, než bylo plánováno, Michael pracoval mnoho přesčasů, aby tohle album mělo úspěch."

"Jen 5 let zpátky Michael prodával milióny desek a je stále považován za nejtalentovanějšího člověka na světě. Nahrávací společnosti se stále můžou přetrhnout, aby s ním podepsaly smlouvu a Michael již dostal mnoho nabídek. Je jen otázkou času, kdy Michael odejde k jiné společnosti."

"Nedává smysl, že se Invincible ztratilo tak rychle". I přesto, že se Invincible neprodává, Michael zůstává světovou jedničkou. V lednu dostal ocenění Umělec století na Amerických hudebních cenách.

Zatím se objevují zprávy, že Jackson je ve finanční tísni a neplatí své účty. Ale Jackson, který vlastní ZOO a zaměstnává 120 pracovníků na svém ranči v Kalifornii tvrdí, že to není pravda. Dodává " O mé finance je dobře postaráno. O peníze se opravdu nemusím starat".

13/5/2002   Michael bude v Londýně.

15. června přiletí Michael do Londýna. Na jeho počest se bude konat další demonstrační akce v centru města a párty pro fanoušky s názvem Noc Thrilleru, na které se Michael objeví.

13/5/2002 Demonstrace v Berlíně

V sobotu proběhla v Německu demonstrace proti Sony. Bylo na ní přes 200 lidí a vládla perfektní nálada. Ohlasy v tisku a televizi značí, že si nás konečně začali všímat.

5/5/2002   Demonstrace fanoušků.

O demonstraci a bojkotu proti Sony Music jsem se již zmiňovala, o důvodech k těmto krokům také (čti níže). Zde je souhrn zatím plánovaných demonstrací:

11/5/2002 Holandsko, Hilversum - 13 hodin, budova Sony v centru města
                   Francie, Paříž - 14 hodin, naproti kancelářím Sony - AVENUE DE WAGRAM
18/5/2002 Švýcarsko, Zurich
13/6/2002 USA, New York - u budov SONY Headquarters na Madison Avenue 550
15/6/2002 Anglie, Londýn - Great Marlborough Street

Pokud chcete naši snahu také podpořit, můžete napsat komukoliv ze Sony Music a dožadovat se podpory alba Invincible na těchto adresách:

rick_dobbis@sonymusic.com
steve_barnett@sonymusic.com
richard_rowe@sonymusic.com
david_glew@sonymusic.com
judy_ross@sonymusic.com
rob_kos@sonymusic.com
tommy_mottola@sonymusic.com
david_mcpherson@sonymusic.com
marvin_peart@sonymusic.com
polly_anthony@sonymusic.com
cory_llewellyn@sonymusic.com
steve_einczig@sonymusic.com
paul_russell@sonymusic.com
mel_ilberman@sonymusic.com
michelle_anthony@sonymusic.com
robert_bowlin@sonymusic.com
jeff_beck@sonymusic.com
scott_spanjich@sonymusic.com
brian_celler@sonymusic.com
michele_schweitzer@sonymusic.com
david_coleman@sonymusic.com

Pokud neumíte anglicky, prostě napište: Make Invincible visible! Oni už jistě budou vědět o co se jedná.

5/5/2002   Michael na nákupech

V pondělí nakupoval Michael v New Yorku v Leah Kleman's Art Gallery a koupil za víc než $400,000 sochu ženy a sochu "Alfalfa head cookie jar". Vlastník galerie Leah Kleman ukazuje Michaelovi anatomii svých soch. :-)

2/5/2002 Michaelův první film.

První film, který bude Michael Jackson režírovat, bude They Cage The Animals At Night (V noci zavírají zvířata do klece) Film je založen na pravdivé události. Vypráví o chlapci, který je zanechán v sirotčinci a přechází od jednoho pěstouna k dalšímu a dalšímu. Spolurežisérem Michaela bude Bryan Michael Stoller. Tento film nespadá pod MDP/ Neverland Films, ale bude ho natáčet spol. Icon Productions, založená Melem Gibsonem. Film má ještě před svým vznikem vysoké cíle, včetně Oskara.

01/05/2002 Pozor soutěž!

Tonos.com a AOL Music vyhlásili soutěž pro členy AOL. Musíte napsat slova k písničce I have this dream (samozřejmě v angličtině). Píseň I have this dream byla původně určena pro album Invincible, ale nevyšla.
Výherce pak dostane jedinečný dar, a to, že Michael nazpívá jeho vlastní slova a píseň bude vydána. Také se bude účastnit celého procesu nahrávání.
Všechny výdělky z této písně dostanou různé nadace na podporu dětí po celém světě.
Pro podrobnější informace a pro poslech instrumentální verze písně, navštivte www.tonos.com, v nejhorším případě napište mě, a já vám ji pošlu.

Tohle stojí za to. Hodně štěstí.

25/4/2002  Sony ohlásila konec propagace Invincible, fanoušci se bouří

Po 6 měsících od vydání alba Invincible Sony ohlásila konec promo akcí a nepřímo tak potvrdila odhady, že se něco děje mezi Michaelem a Sony Music. Fanoušci se bouří a chystají po celém USA protestní akce. Největší fankluby na celém světě, jako americký Planet Jackson nebo německý Angel, ohlásili bojkot Sony music a dožadují se podpory u všech fanoušků. Běhěm několika dnů se k nim přidaly další desítky fanklubů po celém světě. Připravují se další akce. Pokud chcete Michaela podpořit, napište do jakékoliv pobočky Sony Music (i české), že nesouhlasíte s koncem podpory Invincible a připojte se do kampaně.

Michael k tomu v telefonickém rozhovoru řekl:

"Tento vzkaz je pro všechny fanoušky na celém světě. Miluji vás z celého srdce a všechno co dělám, je jen pro vás. Děkuji vám, že podporujete mě a moji kariéru. Miluji vás, děkuji vám za všechno, co děláte. Děkuji vám."

25/4/2002 Michael vytoupil na podporu demokratické strany.

Michael vystoupil na párty demokratické strany v Apollo Tehatre v New Yorku před 1400 lidmi. Také vystoupil společně s Billem Clintonem. Celá akce vynesla více než 3 milióny dolarů, které budou využity pro účely propagace této strany.

22/4/2002 Uri Geller interview.

Blízký přítel Michaela Uri Geller (známý psychotronik, Michael mu byl před 2 roky na svatbě za svědka) v rozhovoru s Caline Weissglas z MJboard.com mluvil o Michaelovi. Vybrané otázky související s touto sekcí:

MJboard: Víte něco o problému Michael & Sony Music?
Uri Geller: Souhlasím s lidmi, kteří se bojí. Jistě je tu něco v nepořádku. Taky se divím, proč tu není žádná propagace noveho alba, ale nic víc nevím. Musíme čekat na to, co se stane.

MJboard: Pane Gellere, co víte o novém dítěti Michaela Jacksona?
Uri Geller: Mluvil jsem s ním nedávno, ale o žádném dítěti se nezmiňoval. Až s ním budu znovu mluvit, zeptám se ho. Nemůžu to potvrdit, ani vyvrátit. Vím, že se Michaelovi stalo něco velikého, ale nemůžu říci co. Pokud Michael nebude chtít, nikdy se to nedozvíte. Jestli to bude chtít zveřejnit, to je na něm.

MJboard: Co nám můžete říci o plánech Michaela letět na měsíc?
Uri Geller: To je pravda. Michael chce být první zpěvák na měsíci. zeptal se mě, jestli mu nemůžu pomoci, protože mám známé v NASA. A pokud to nebude NASA, pořád se může dát dohromady s Rusy. Michael na to má peníze a já mu pomůžu jak budu moci. Bude potřebovat trénovat mysl, meditovat a myslet pozitivně. Určitě to chce moc udělat.

21/4/2002 American Bandstand 50th...A Celebration

Včera Michael vystoupil v Pasadedě na oslavách American Bandstand TV Special.  Předvedl představení na píseň Dangerous s několika tanečníky a tanečnicemi. Podle mnoha svědků byl ve skvělé náladě, uvolněný a vypadal zdravě.  Mluvil s fanoušky a mával z auta. Podle několika neověřených informací jim řekl, že má s sebou své děti, brzy pojede do Londýna, a že zřejmě 30/4 ohlásí informace o chystaném turné Invincible.

13/4/2002 Další informace o Neverland Pictures.

Michael Jackson nedávno investoval do kanadské společnosti MDP Worldwide, která vyrábí filmy, a u které vznikla nová divize - Neverland pictures. (Čti níže). Společnost se možná přejmenuje na Neverland Worldwide. Vzhledem k tomu, že v Kanadě se filmy točí o 30% levněji než v USA, zůstane sídlo společnosti zde a MJ se bude častěji pohybovat v Kanadě. Michael k tomu řekl: "Naše společnost bude vyrábět kvalitní filmy. Utvoříme významnou hodnotu pro budoucí akcionáře." Vyrábět se kromě filmů budou i koncerty a reklamy. První film natočený pod Neverland pictures se bude jmenovat "The I inside" a zahraje si v něm Ryan Phillipe (Nebezpečné známosti). Další film bude "The united states of Leland", kde zazáří oskarový herec Kevin Spacey (Americká krása). V budoucnu se také natočí velkofilm, ve kterém si MJ zahraje hlavní roli (rozpočet více než $60 mil.).

Když už jsme u filmů, nezapomeňte si do kina zajít na film Křižovatka smrti 2, ve kterém hraje Chris Tucker (hrál v klipu You rock my world) a pokud jste fanoušci MJ, jistě se u něj pobavíte.

Dalším filmem, který jistě bude stát za shlédnutí, budou Muži v černém 2, kde hraje malou roli i Michael !!! Nevím přesně, kdy bude film uveden do našich kin, nejspíš v létě.

10/4/2002 Michael má problémy se svou nahrávací společností.

To, že se Michael nepohodl se svou nahrávací společností Sony Music a jejím presidentem Tommy Motollou, je už jistý fakt. Již měsíc se spekuluje o jeho odchodu ze Sony Music, taktéž o jeho problémech s ATV katalogem a vlastnictvím práv k písním Beatles, z 49% vlastnictvím Sony Music. Není známo, co zapříčinilo tuto napjatou situaci a také se neví, jak vše dopadne.Již brzy snad přijde oficiální oznámení.
 

4/4/2002 Paris včera oslavila narozeniny.

Vše nejlepší ke čtvrtým narozeninám Paris, dcery Michaela Jacksona. Nechť jí toto magické datum přinese jen to dobré.

 

29/03/2002 American Bandstand TV Special.

Michael vystoupí živě na American Bandstand 50th Anniversary TV Special. Dvouhodinový speciál bude oslavovat 50té výročí slavné americké TV show a celý se odvysílá se 3. května. Oslavy začnou už koncem dubna, Michaelovo vystoupení bude 21. dubna. Dále vystoupí Alanis Morissette, Cher, Kiss, Stevie Wonder a další.

27/3/2002 Liza Minelli mluví o MJ v Larry King Live.

Slavnou talkshow Larryho Kinga vysílanou na CNN navštívila 20/3 i Liza Minnelli a kromě své svatby mluvila i o Michalovi. Liza Minnelli se se svým manželem Davidem Gestem seznámila na natáčení TV special o Michaelovi Jacksonovi. Michael je společně s bratrem Titem Davidův blízký přítel a byl mu na svatbě za svědka. Liza vyjádřila svůj respekt k Michaelovi jako k umělci.
 

24/3/2002 Michal se zúčastní párty demokratické strany.

24/4 se Michael zúčastní předvolebního boje demokratické strany s názvem "Every vote count" (každý hlas se počítá). Předpokládá se, že se Michael objeví na pódiu společně s bývalým prezidentem USA Bill Clintonem. Oba muži se, jak je známo, velmi obdivují.


23/03/2002 Unbreakable video s Chris Tuckerem & Mel Gibsonem.

Tento týden se začíná plánovat video k Unbreakable. Krátký film, ve kterém si zahraje i Chris Tucker (objevil se i v klipu You rock my world), Marlon Brando a Mel Gibson, se již brzy začne natáčet. Režíruje ho Brett Ratner (Rush Hour 2 - Křižovatky smrti 2 - právě v našich kinech -doporučuji!!!). Předešlá verze klipu, kterou režíroval David Meyers, byla Michaelem podle všech neoficiálních oznámení odmítnuta.


20/3/2002 Michael Jackson vyhrál Magical Life Award.

Michael vyhrál cenu Magical life award. Cena je dávána jedinci za jeho dlouholeté působení v charitě a snahu za mír a lásku a je volena dětmi celého světa. Cena mu bude předána 1. května na den dětí.


20/3/2002 Michael v časopisu Life.

Časopis Life vyhlásil anketu Top 100 Rock & Rollers of all time (100 nejlepších zpěváku všech časů). V nejlepší desítce jsou: The Beatles, Bob Dylan, James Brown, The Rolling Stones, Madonna, Stevie Wonder, Chuck Berry, Michael Jackson, Kurt Cobain.
 

17/3/2002 Svatba Lizy Minelli.

Liza Minnelli a David Gest byli včera oddáni v New Yorku. Michael přijel na slavnost jako poslední společně s Liz Taylor a Dianou Ross. Michael a jeho bratr Tito byli svědky ženicha. MJ dokonce pomohl Lize s její vlečkou, aby si na ni nešlápla. Po obřadu pronesl přípitek: "Ti dva si jsou souzeni, připijme jim!"


26/2/2002 Michael vyhrál 3 NAACP Image Awards.

Michael byl nominován v šesti kategoriích (předávání cen nezúčastnil) a vyhrál:
-Best Variety Special: "Michael Jackson: 30th Anniversary Celebration"
-Best Performance in a Variety Special: "Michael Jackson: 30th Anniversary Celebration"
-Best Music Video: "You Rock My World"
Michael se předávání cen nezúčastnil.

15/2/2002 Michael Jackson v Síni slávy.

Michael byl přidán do Hall Of Fame (Síň slávy), tentokrát jako skladatel písní. Celá ceremonie proběhne 13/6 2002. Michael už je v síni slávy 2x, jako sólový umělec, i jako člen skupiny Jackson 5.
 

12/3/2002 Steve Harvey interview.

Steve Harvey, ze the Steve Harvey Morning Show rádia The Beat in LA udělal po telefonu rozhovor s Michaelem Jacksonem. Začal ho větou "To je ten nejúžasnější rozhovor v téhle show navždy!". Rozhovor obsahuje mnoho skvělých momentů, pokud mluvíte anglicky, doporučuji si ho poslechnout
ZDE.
 

27/02/2002 World Music Awards 2002.

Michael se neuúčastní ceremoniálu WMA v Monaku. Je nominován v kategorii World's Best-Selling Male Artist (nejprodávanější mužský umělec) společně Enrique Iglesiasem, Robbie Williamsem and Shaggym.
 

26/02/2002 Michael Jackson investuje do filmové společnosti.

Společnost Michaela Neverland Entertainment investovala $20 millionů do společnosti MDP Worldwide a na základě této dohody vznikla u MDP Worldwide nová divize Neverland Pictures, kde se budou vyrábět filmy jak rodinného tak dramatického charakteru. Některé z nich bude režírovat sám Michael Jackson.

Michael k tomu řekl: "Mám velké sny. Všechno, čeho jsem dosáhl, začalo snem. A ze všech těch snů je teď tenhle ten největší. Jsem pyšný na to, co děláme a můžu slíbit, že přijde mnoho fantastických věcí. Mám mnoho nápadů, které chci vyjádřit filmem a moc se těším na natáčení.

Přesnější projekty Neverland pictures ještě nejsou známy.

23/02/2002 Vydání Unbreakable odloženo.

Vydání singlu Unbreakable a následného videoklipu bylo odloženo na neurčito.

13/2/200/ Moonwalker na DVD.

Film Moonwalker, z roku 1988, ve kterém hraje MJ hlavní roli, bude vydán na DVD tento rok.

11/2/2002 Michael se účastní Art For AIDS gala.

9/2 se Michael zúčastnil Art for AIDS gala večeru v Laguna Art Museum, Laguna Beach, California. Doprovodil zde Elizabeth Taylor, která tuto akci uváděla, a která je známa svým dlouholetým bojem proti nemoci AIDS. Michael dal do aukce své podepsané tričko. (Moc mu to slušelo - poznámka autora. :-)

5/2/2002 Michael Jackson na novém albu Brandy.

Nové album Brandy s názvem Full Moon bude obsahovat píseň It's Not Worth It, na které se objeví i vokály Michaela Jacksona, pořízené v období natáčení jeho alba Invincible.

* * *