MichaelJacksonweb.cz

Michael Jackson forever! Michael Jackson forever! Michael Jackson forever! Michael Jackson forever!

Encyklopedie » Tvorba Michaela Jacksona » Knihy o něm

Knihy o něm

Legenda Michael Jackson

Autor: Jason King
Překlad: Jiří Fadrný
Cena: cca 950 Kč.

Biografie Krále Popu vydaná v roce 2010 disponuje se stručnější biografií Krále Popu, ale naleznete zde mnoho fotografií a mnoho z nich velmi raritní. Hlavní a nejzajímavější část této biografie je, že zde také můžete nalézt kopie velmi zajímavých dokumentů, jako je například: Závět Michaela Jackson, lístky na jakékoliv turné Krále Popu, Oddací list s Lisou Marií Presley a další!

Michael Jackson 1958-2009

Autor: David L’Hermitte
Překlad: Jiří Žák
Cena: cca 300 Kč.

Kniha od L’Hermitta je podrobnou Biografií, která začíná ihned od narození Jacksona a mapuje všechny kontroverzní situace, jako bylo zneužívání Michaelovým otcem, ale i například velké téma plastické chirurgie.  Vydáno v roce 2009.


Michael Jackson – Král Popu 1958-2009

Autor: Chris Roberts
Překlad: Karolína Horynová
Cena: cca 350 Kč.

Další z biografií, jenž byly vydány krátce po smrti Krále Popu. Tato kniha je méně obsáhlá než kniha od L’Hermitta, ovšem i tak určitě stojí za přečtení.  Život Krále Popu je mapován znovu už od jeho dětství až po jeho tragickou smrt v červnu 2009.


Michael Jackson – 1958-2009 - Obrazová Encyklopedie (Autorizoval 2009 Michael Jackson)

Autor: Adrian Grant
Cena: cca 600 Kč

Tato kniha MICHAEL JACKSON byla připravována ještě za zpěvákova života a byla Michaelem Jacksonem autorizována. Později pak byla doplněna i o události kolem smutného úmrtí zpěváka v roce 2009. Najdete v ní kompletní výčet Michaelových aktivit, zmapování jeho životní dráhy a hudby od padesátých let až do současnosti. Je doplněna stovkami barevných a černobílých fotografií. Zahrnuje všechny jeho nahrávky, koncerty, videa a ceny, osobní pozoruhodnosti, o jejichž existenci jste nevěděli. Pod neustálým hledáčkem mediálních reflektorů se jeho osobnost často zdála být odtržena od reality - zde najdete všechna fakta o Michaelově životě a smrti jako v žádné knize předtím. Sestavil ji Adrian Grant, který byl zpěvákovým blízkým přítelem. Adrian je průkopníkem mnoha projektů spojených s M. Jacksonem včetně představení Thriller Live. Michael Jackson vytvořil ta nejúžasnější videa, předváděl jedinečné taneční kroky, odehrál nepřekonatelné koncerty a zaplnil největší světová hlediště. Začal vystupovat v pěti letech, od jedenácti lámal rekordy a od 21 let byl bezkonkurenční hvězdou. V této knize najdete zkrátka vše, co chcete o tomto králi popu vědět.
(odstavec přejat z knihy.abz.cz)


Zahraniční:
The final years of Michael Jackson – Unmasked

Autor: Ian Halperin
Cena: cca 500 Kč

Kniha od Iana Halperina je kontroverzním mapováním posledních let Krále Popu. V prosince 2008 říkal Halperin celému světu, že Michaelovi zbývá poslední půlrok života. Bohužel měl pravdu a proto jeho kniha a on samotný získal na popularitě. Halperin přináší dost depresivní a smutný pohled na poslední měsíce Krále Popu, ne jeho dluhy, jeho zdravotní problémy. Ovšem tato kniha není velmi objektivní a mnoho faktů není ověřeno. Halperin nepíše o Jacksonovi z pohledu bulvárního novináře, čili tato kniha určitě i přes svá negativa není ztrátou času. V poslední řadě jeden příklad za všechny, Halperin je sice přesvědčen, že Jackson není pedofil, údajně byl ale podle něj homosexuálem.

Michael Jackson : American Master

Autor: C. Mecca
Cena: cca 500 Kč

Tato Biografie není zaměřená především na osobní život Krále Popu, je zaměřena na jeho hudební a taneční genialitu. Proto začíná od jeho prvního vystoupení v roce 1968, nikoli od jeho narození. Kniha je plná fotografií a podrobně popisuje Jacksonův talent, píli a úspěchy.

Michael Jackson: The Magic, Madness, The Whole Story, 1958-2009

Autor: J. Randy Taraborrelli
Cena: cca 300 Kč

Tato biografie od Taraborrelliho je jednou z nejzajímavějších knih o Králi Popu vůbec. Má přes 800 stran a mapuje nejenom život Krále Popu, ale i například dětství jeho otce a matky. Díky tomuto smyslu pro detail, dává autor knihy velmi objektivní pohled na život Krále Popu. Probírá všechna kontroverzní témata a dočtete se zde i o nejintimnějších situacích ze života Michaela Jacksona. I když je diskutabilní, kolik procent informací z této knihy je naprosto pravdivých, tato kniha je velmi zajímavou publikací. Taraborrelli nejenom, že Jacksona osobně zpovídal v rozhovorech, ale údajně se znal i s mnoha ostatními členy rodiny Jacksonů.

Michael Jackson Conspiracy

Autor: Aphrodite Jones
Cena: cca 400 Kč

Jones byla novinářkou, jenž v roce 1994 byla přesvědčena, že je Michael pedofil a, že by měl být za mřížemi. Ovšem v roce 2005, po svědectví celého soudu s Králem Popu a hone médií na celosvětově známého zpěváka změnila kompletně názor. V této knize očišťuje jméno Michaela Jacksona a podává pohled na oba případy zneužívání, které ukazují, jak neférově byl Jackson celým světem nenáviděn.


The Michael Jackson Tapes: A Tragic Icon Reveals His Soul in Intimate Conversation

Autor: Rabbi Shmuley Boteach

Cena: cca 400 Kč

Tato kniha jsou přepsané konverzace mezi Jacksonem a jeho přítelem, Rabínem Schmuleyem. Spolu se v roce 2000 a také 2001 často scházeli a rabín s Jacksonovým vědomím nahrával jejich rozhovory za účelem publikování Jacksonova života, ze zpěvákova pohledu. V rozhovorech se hovoří o smrti, o Elizabeth Taylor o slávě. Tyto rozhovory můžete naleznout i na našem webu.

 

Osnova encyklopedie

Zajímavosti

Co možná nevíte:
Hudba z písně Bad byla použita v německé reklamě na prací prášek "Weisser Riese" (90. léta)

Co možná nevíte:
V bookletu singlu Remember the time je napsáno, že tato píseň je věnovaná Dianě Ross.

Co možná nevíte:
Invincible z roku 2001 je nejdražší album, které bylo kdy vyrobeno.

Proč byla Michaelova kůže teď tak světlá?
Za jeho barvu kůže může nemoc zvaná Vitiligo. Na těchto stránkách najdete i samostatnou sekci věnovanou tomuto problému.

Co možná nevíte:
Herec z filmu Sám doma, Macaulay Culkin, je kmotr Michaelova prvního dítěte, Prince.

© 2011 Michaeljacksonweb.cz, Michaeljacksonweb.sk
všechna práva vyhrazena | Redakce webu
Kopírování textu z tohoto webu je bez souhlasu autora vysloveně zakázáno.

Naše projekty: encyklopedie Simpsonovi | Kyanid a Štěstí | Trololol.cz Meme komiksy | seriál The Simpsons | seriál Simpsonovi | Jacksonpedie.cz | Jacksonpedia.sk | Kingofpop.cz | Kingofpop.sk
Obrázkové vtipy a meme komiksy na Trololol.cz
Naprogramoval: Pavel Hodoval, návrh a design webu: David Marák
Doporučujeme: Magaziny.cz

Michael Jackson web - největší komunitní web o Michaelovi Jacksonovi v ČR a na Slovensku. Novinky, Fotky, informace v encyklopedii, k tomu texty písní a mnoho dalšího!