MichaelJacksonweb.cz

Michael Jackson forever! Michael Jackson forever! Michael Jackson forever! Michael Jackson forever!

Encyklopedie » Tvorba Michaela Jacksona » Knihy, které napsal

Knihy, které napsal

Moonwalk

Nakladatel: IFP Publishing

Jediná autobiografie Michaela Jacksona s názvem Moonwalk byla v roce 2009 opět vydána a je v prodeji. Nové vydání knihy, která byla poprvé uvedena na trh v roce 1988, bude obsahuje původní předmluvu Jacqueline Kennedyové Onassisové, úvod nově napsaný zakladatelem labelu Motown Berrym Gordym a doslov od Michaelova editora a nakladatele Shaye Arehearta.

Tato kniha je jediná, kterou o svém životě Michael napsal. Zachycuje v ní skromné začátky na Středozápadě, start kariéry s Jackson 5 i svou neuvěřitelnou sólovou dráhu. Dozvíme se v ní detaily o skládání takových hitů, jakými jsou "Human Nature", "Beat It", "Rock With You", "Billie Jean" nebo "We Are the World". Popsána je zde i postupná práce na zdokonalování charakteristického tanečního projevu, včetně legendární „měsíční chůze“. Michael v knize rovněž nechává nahlédnout do svého soukromí – zmiňuje svůj vztah k rodině a hvězdám jako jsou Diana Rossové, Gordy, Quincy Jones, Paul McCartney nebo Brooke Shieldsová.

„Vždycky jsem chtěl umět vyprávět příběhy, které by mi vycházely ze srdce. Chtěl bych sedět u krbu a vyprávět lidem – aby si dokázali představit, co vidím já, chtěl bych je rozplakat i rozesmát, vzít je s sebou na cestu pomocí něčeho tak jednoduchého, jako jsou slova. Rád bych uměl vyprávět tak, abych lidi dojal. To jsem vždycky chtěl. Představte si, jak se musí cítit velcí spisovatelé, když vědí, že ten dar mají. Někdy mi připadá, že to také umím. Je to něco, co bych chtěl rozvíjet. Psaní písní je svým způsobem podobné – také působí na lidské emoce, ale příběh je v písničkách pouze načrtnutý. Existuje jen málo knih o tom, jak správně vyprávět, jak zaujmout posluchače, jak pobavit větší počet lidí. Bez kostýmů, bez mejkapu, bez ničeho – jen vy a váš hlas a vaše schopnost změnit životy svých posluchačů, i když jen na pár minut.“ Michael Jackson v knize MoonwalkTanec jako sen (básně a úvahy)

Druhá kniha Michaela Jacksona je nesmírně krásným, provokativně osobním pohledem na svět kolem nás a na vesmír v každém z nás. Ať se jeho próza a poezie zaměřuje na tvorbu, děti celého světa, či třeba potíže slona, jeho postřehy a starostlivé účastenství nám ozřejmí, že pro Michaela Jacksona jsou důvěra, láska a víra úhelným i kameny dobře prožitého života. Někteří lidé nevědí, jak mohou udělat svět lepším, zatímco jiní mají sny, které jsou tak mocné, že obsahují vize dotýkající se každého z nás. Tanec jako sen byl napsán Michaelem Jacksonem, člověkem s vizí.  

Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2009 (reedice)
Překlad: Vladimír Hanák, Karel Sýs
Počet stran: 160

 

Osnova encyklopedie

Zajímavosti

Co možná nevíte:
Poslední scéna s Michaelem a Lisou Marií v klipu You are not alone byla natočena bez jejich vědomí.

Co možná nevíte:
Herec z filmu Sám doma, Macaulay Culkin, je kmotr Michaelova prvního dítěte, Prince.

Je pravda, že byl Michael v dětství týrán svým otcem?
Ano, jak fyzicky, tak psychicky. V posledních letech jeho života se zdálo, že Michael svému otci do jisté míry odpustil. I když připustil, že ho otec týral, měl ho rád. Je ale zvláštní, že Michael svému otci říkal od dětství jménem (Joseph), nevolal na něj "tati".

Co možná nevíte:
Ve scéně s helikoptérou v klipu Who is it neučinkuje Michael, ale jeho dvojník, protože Michael neměl čas ji natočit - přesto je to natáčeno v Neverlandu na přistávací ploše

Kdo jsou Craig Fleming a Michael Fleming, kterým Michael věnoval píseň "Childhood"?
Craig Alan Fleming byl 22měsíční dítě, kterého jeho matka v roce 1995 zavraždila. Hodila ho společně s 3letým bratrem Michael Robert Jr. do moře v LA na Long Beach. Michael přežil, ale Craig se utopil. Michael se zúčastnil jeho pohřbu a dotoval nově založené charitativní středisko na jeho památku.

© 2011 Michaeljacksonweb.cz, Michaeljacksonweb.sk
všechna práva vyhrazena | Redakce webu
Kopírování textu z tohoto webu je bez souhlasu autora vysloveně zakázáno.

Naše projekty: encyklopedie Simpsonovi | Kyanid a Štěstí | Trololol.cz Meme komiksy | seriál The Simpsons | seriál Simpsonovi | Jacksonpedie.cz | Jacksonpedia.sk | Kingofpop.cz | Kingofpop.sk
Obrázkové vtipy a meme komiksy na Trololol.cz
Naprogramoval: Pavel Hodoval, návrh a design webu: David Marák
Doporučujeme: Magaziny.cz

Michael Jackson web - největší komunitní web o Michaelovi Jacksonovi v ČR a na Slovensku. Novinky, Fotky, informace v encyklopedii, k tomu texty písní a mnoho dalšího!