MichaelJacksonweb.cz

Michael Jackson forever! Michael Jackson forever! Michael Jackson forever! Michael Jackson forever!

Encyklopedie » Michael Jackson a jeho život » Neverland

Neverland

Neverland Valley Ranch (dříve Sycamore Valley Ranch) byl domovem Michaela Jacksona v letech 1988 až 2005.  Ranč se nachází asi pět mílí (8 km) severně od Los Olivos  a asi osm mílí (13 km) severně od města Santa Ynez a je velký asi 1200 hektarů.


Michael Michael koupil nemovitost od podnikatele Williama Bonea  v roce 1988 za částku mezi 16,5mil. dolarů do 30 miliónů mil. dolarů,  a poté vystavěl ranč podle vzoru Petra Pana, chlapce, který nikdy nevyroste. Nacházel se tam soukromý zábavní park, který obsahoval, mimo jiné, divadlo, zoo, květinové hodiny, četné sochy dětí, dvě železnice a kolotoče včetně ruského kola, pirátskou loď a jezero.


Dveře Neverlandu se často otevíraly nemocným a postiženým dětem, které si ho Neverlandu chodily hrát. V tom viděl Michael největší smysl. Vybudoval toto místo nejen pro sebe, ale I pro děti, které zde mohly zapomenout na všední bolesti.


Michael Jackson byl také zanícený sběratel umění . I když to málokdo ví, byl nenasytný čtenář a v Neverlandu bylo přes 10tis. knih, které se zaměřovaly na umění, psychologii a poezii.


Poté, co 70 policistů vniklo na ranč po obvinění Michaela Jacksona se sexuálního obtěžování nezletilce (soud ho shledal nevinným) se Michael odmítl na ranč vrátit a tvrdil, že se tam nadále necítí být doma. V roce 2006 byl ranč uzavřen a většina zaměstnanců propuštěna. V roce 2008 Michael ranč prodal. Koupila ho soukromá investiční firma Colony Capital, jejíž šéfem je milionář Thomas Barrack. Michael Jackson se ovšem ranče nevzdal úplně.  Ranč totiž prodal společnosti Sycamore Valley Ranch Inc., ve které byl částečným vlastníkem, společně s Colony Capital.


V současné době se neví, co bode v budoucnu s Neverlandem. Předpokládá se, že by mohl být přestavěn na velký zábavní park na počest Michaela Jacksona.  Celá věc ale bode trvat dlouho, než se dořeší dědictví Michaela Jacksona. Nyní probíhají na ranči opravy.

Osnova encyklopedie

Zajímavosti

Co možná nevíte:
V bookletu singlu Remember the time je napsáno, že tato píseň je věnovaná Dianě Ross.

Co možná nevíte:
Ve scéně s helikoptérou v klipu Who is it neučinkuje Michael, ale jeho dvojník, protože Michael neměl čas ji natočit - přesto je to natáčeno v Neverlandu na přistávací ploše

Co možná nevíte:
Hudba z písně Bad byla použita v německé reklamě na prací prášek "Weisser Riese" (90. léta)

Co možná nevíte:
Na oslavě narozenin Nelsona Mandely Michael vzal fotoaparát jednomu z paparazzi a dělal si z něho legraci.

Existuje nějaká písnička, kterou Michael napsal pro kouzelníky Siegfried and Roy?
Ano, jmenuje se "Mind is the magic", kterou Michael napsal a hudbu složili Michael a Bryan Loren. Od roku 1995 ji můžete slyšet na CD "Dreams and Illusions" od Siegfried and Roy.

© 2011 Michaeljacksonweb.cz, Michaeljacksonweb.sk
všechna práva vyhrazena | Redakce webu
Kopírování textu z tohoto webu je bez souhlasu autora vysloveně zakázáno.

Naše projekty: encyklopedie Simpsonovi | Kyanid a Štěstí | Trololol.cz Meme komiksy | seriál The Simpsons | seriál Simpsonovi | Jacksonpedie.cz | Jacksonpedia.sk | Kingofpop.cz | Kingofpop.sk
Obrázkové vtipy a meme komiksy na Trololol.cz
Naprogramoval: Pavel Hodoval, návrh a design webu: David Marák
Doporučujeme: Magaziny.cz

Michael Jackson web - největší komunitní web o Michaelovi Jacksonovi v ČR a na Slovensku. Novinky, Fotky, informace v encyklopedii, k tomu texty písní a mnoho dalšího!